PDA

צפייה בגרסה מלאה : פירוק משאבת דלק

גיתאי נוה
22-07-08, 21:35
האם ניתן לפרק את משאבת הדלק עצמה? אני רואה בזה 2 מטרות אפשריות:

לימוד מתוך סקרנות לשמה...
שימוש אופציונלי בשסתום אל-חוזר של המשאבה
גיתאי

kobiarava
22-07-08, 21:50
אני הייתי אומר-לא תנסה-לא תדע....

מה יש לך להפסיד, בהנחה שאתה רוצה לפרק משאבה שהחזירה את נשמתה לבוראה?

קובי

גיתאי נוה
22-07-08, 22:27
אני הייתי אומר-לא תנסה-לא תדע....

מה יש לך להפסיד, בהנחה שאתה רוצה לפרק משאבה שהחזירה את נשמתה לבוראה?

קובי

שכחתי להוסיף - במבט ראשון לא הצלחתי לזהות את אופן הפירוק, אז השאלה המקורית כוללת גם טיפים ממי שכבר התעסק עם זה בעבר, אחרת אצטרך להתעלל במשאבה בברוטליות :evil:

גיתאי

איציק - 4X6ZH
23-07-08, 11:27
היא נפתחת כמו קופסת שימורים .
אפשר בזהירות לעקם \ לישר את טבעת הלחיצה ( בדרך כלל בחלק התחתון של המשאבה )
ואז כל החלק הפנימי נשלף ( כמו צינור בתוך צינור )
ומי שבאמת יתעמק במשאבה גם יצליח לתקן אותה .
להחזיר \ להשחיל לגוף החיצוני להקפיד על ה O רינגים . לעקם את טבעת האבטחה
והמשאבה חזרה לעבוד .
בדרך כלל הבעיה היא שהעוגן החשמלי משטח ההחלקה של הפחמים כבר נגמר .
וזה סוף המשאבה .
איציק

גיתאי נוה
23-07-08, 23:03
היא נפתחת כמו קופסת שימורים .
אפשר בזהירות לעקם \ לישר את טבעת הלחיצה ( בדרך כלל בחלק התחתון של המשאבה )
ואז כל החלק הפנימי נשלף ( כמו צינור בתוך צינור )
ומי שבאמת יתעמק במשאבה גם יצליח לתקן אותה .
להחזיר \ להשחיל לגוף החיצוני להקפיד על ה O רינגים . לעקם את טבעת האבטחה
והמשאבה חזרה לעבוד .
בדרך כלל הבעיה היא שהעוגן החשמלי משטח ההחלקה של הפחמים כבר נגמר .
וזה סוף המשאבה .
איציק
איציק, בצד אחד של המשאבה ישנם החיבור לצינור דלק והקונקטור לחיווט ממסר, ואילו בצד השני ישנו הפילטר דמוי כנף, המחובר למשאבה במעין טבעת לחיצה קטנטנה כמו שתיארת. במידה והתכוונת לטבעת זו, האם שיחרורה באמת ישחרר את כל החלק הפנימי? היא נראית קטנה מאד...

תודה
גיתאי

tzagi
24-07-08, 07:43
איציק, בצד אחד של המשאבה ישנם החיבור לצינור דלק והקונקטור לחיווט ממסר, ואילו בצד השני ישנו הפילטר דמוי כנף, המחובר למשאבה במעין טבעת לחיצה קטנטנה כמו שתיארת. במידה והתכוונת לטבעת זו, האם שיחרורה באמת ישחרר את כל החלק הפנימי? היא נראית קטנה מאד...

תודה
גיתאי

בקיצור,
מה שמנסים להגיד לך,
לא שווה את המאמץ או את ההתעסקות.אין מה לתקן או להחליף שם.

גיתאי נוה
24-07-08, 07:46
בקיצור,
מה שמנסים להגיד לך,
לא שווה את המאמץ או את ההתעסקות.אין מה לתקן או להחליף שם.
הסקרנות הורגת את החתול, ג'ו. אולי בכל זאת? :cool:

איציק - 4X6ZH
24-07-08, 07:52
מהצד של הפילטר דלק
נתק את הפילטר
ותקופף \ תחתוך ממש על סף התחתית של המשאבה . בין הפלסטיק לפח .
איציק

tzagi
24-07-08, 07:55
הסקרנות הורגת את החתול, ג'ו. אולי בכל זאת? :cool:

אז זהו,
אני יודע שיש לך ראש מהנדס ואתה מת על שטויות כאלה,
אבל באמת חע'ז.

משעמם לך?
פתח ותדוח על האוטופסיה.(ניתוח אחרי המוות)

asafk
24-07-08, 22:50
יש לי ערמה של משאבות בשלבי פירוק שונים. הסקרנות, אתה יודע. אין סיכוי להשמיש שום דבר אחרי הפירוק, אבל הסקרנות, הסקרנות...

אסף.

גיתאי נוה
23-08-08, 23:58
משאבה קצרה לסופה: יש של יצרן בשם Crown ב-450 ש"ח ויש סינית ב-250 ש"ח (מה שלא אומר בהכרח ש-Crown הם לא סינים...אין לי מושג).
אשמח ממי שמכיר ויודע להמליץ על אופציה זו או אחרת.

תודה ושבוע טוב
גיתאי

דרור ברלי
24-08-08, 15:03
המשאבה של CROWN היא באמת אמריקאית. זה מותג די גדול וידוע של חלקים תחליפיים לג'יפים. החלפתי אצלי לאחת כזו לפני כחודש וקצת. עד עכשיו סבבה, אבל זה באמת לא פרק זמן שאפשר ללמוד ממנו משהו.
אני יודע שזו לא המשאבה המקורית, אבל כתוב עליה Made in U.S.A. אמיתי או לא? לעולם לא נדע. כעיקרון ובעקבות נסיון מר, אני משתדל מאוד ששום חלק חילוף מתוצרת סין/יפן או המזרח הרחוק בכלל, לא ייכנס אצלי בג'יפ.

גיתאי נוה
24-08-08, 15:22
כעיקרון ובעקבות נסיון מר, אני משתדל מאוד ששום חלק חילוף מתוצרת סין/יפן או המזרח הרחוק בכלל, לא ייכנס אצלי בג'יפ.
מה אתה יודע לספר לנו על חלקי חילוף מיפן?...

דרור ברלי
24-08-08, 16:06
שהם זבל, גיתי. לדוגמא: תיזהר במיוחד ממשאבות מים תחליפיות מתוצרת GMB.
היו לי מספיק הזדמנויות לאמת את זה, כי לא רק שמשאבה כזו החזיקה מעמד לאורך 5,000 ק"מ שלמים!!! בג'יפ, אלא שלצערי הרב גם היה בבעלותי פרייבט יפני... שם לצערי הרב עוד יותר, לא היו בנמצא חלקים תחליפיים מתוצרת ארה"ב שלבטח היו משפרים במשהו את האין-אמינות.

אפשר להמשיך עוד ולספר על מצברים, צמיגים, חלקי חשמל שונים, אפילו על הגיר הידני בסופות שלנו. יש איזה אמונה שכל מה שמגיע מיפן לא מתקלקל לעולם. זה בולשיט כמובן.
חלקים לג'יפ שלך? תשתדל לקנות של MOPAR איפה שמתאפשר. אם אין, אז סתם תוצרת ארה"ב. לא יפן, בטח לא סין...

גיתאי נוה
24-08-08, 16:09
שהם זבל, גיתי. לדוגמא: תיזהר במיוחד ממשאבות מים תחליפיות מתוצרת GMB.
היו לי מספיק הזדמנויות לאמת את זה, כי לא רק שמשאבה כזו החזיקה מעמד לאורך 5,000 ק"מ שלמים!!! בג'יפ, אלא שלצערי הרב גם היה בבעלותי פרייבט יפני... שם לצערי הרב עוד יותר, לא היו בנמצא חלקים תחליפיים מתוצרת ארה"ב שלבטח היו משפרים במשהו את האין-אמינות.

אפשר להמשיך עוד ולספר על מצברים, צמיגים, חלקי חשמל שונים, אפילו על הגיר הידני בסופות שלנו. יש איזה אמונה שכל מה שמגיע מיפן לא מתקלקל לעולם. זה בולשיט כמובן.
חלקים לג'יפ שלך? תשתדל לקנות של MOPAR איפה שמתאפשר. אם אין, אז סתם תוצרת ארה"ב. לא יפן, בטח לא סין...
לא אמורה להיות קורלציה כלשהי בין איכות החלפים שלהם לאמינות הרכבים שלהם?

דרור ברלי
24-08-08, 16:15
שום קורלציה. חלקים מקוריים של מכוניות יפניות מתומחרים כמשקלם בזהב. חלקים תחליפיים? ובכן, המממ.... זבל.

דרור ברלי
24-08-08, 16:16
גם המכוניות עצמן לא משהו, מסתבר. הן יודעות להתקלקל ולהכניס את כל האלמנט עד הסוף, עם ההברגה ובלי גריז. אבל זה עניין לדיון אחר.

-->