PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת מנוע.

רכס חיים
13-04-04, 05:27
קיויתי שהמנוע שלי ימשוך את הקיץ עד שאשתיל בו מנוע מתורבת מהטראנספורטר. אך אחרי שנסעתי הרבה זמן על 3 בוכנות הוא שבק סופית. מחוסר ברירה וכדי להמשיך בטיולים במשך הקיץ קניתי מכונית וולגה רוסית עם מנוע אחרי אוברול ,שהיום תגיע אלי לפירוק והחלפה. המנוע שלה תואם לשלי רק שיחס הדחיסה שלה שונה והיא עובדת על 93 אוקטן במקום על 76 . המנוע חזק בכעשרים אחוז בכוחות סוס ובמומנט - כ-110 כ'ס -מומנט 19 ק'ג/ניוטון. יש בה המון חלקים שמיועדים להחלפה וכחלקי חילוף לשטח , חוץ מחלקים שכבר הזמינו אצלי לרכישה. שילמתי עליה 1200 שקל , כך שכפי שזה נראה כל ההשקעה תחזור בקרוב.

Bulldog
13-04-04, 09:13
אז למה לפרק את הטראנספורטר? יש לך מנוע אחר אמין חזזק יותר והוא BOLT ON על הרכב.

garoldk
13-04-04, 17:56
למה אתה לא מספר מי סידר לך את הוולגה?
רכס אני מאוד סמח בשבלך ומקווה שלא תגיה עם המנוע החדש למנוע של טרנספורטר.
גרי

רכס חיים
13-04-04, 19:08
מישהו יודע מה הפרוצדורה של החלפת מספרי המנוע ברשיון הרכב??

אדי
13-04-04, 20:13
חיים, קצת פרטים בקישור המצורף:
http://jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=3246

בהצלחה :!:

רכס חיים
14-04-04, 04:10
אדי , תודה . פתרת לי בעיה חשובה .

רכס חיים
15-04-04, 00:32
היום שלפנו את המנוע מהוולגה אחרי שהתנענו אותו ונוכחנו שהוא בריא ובאמת מתנהג כמו אחרי אוברול.יש שינויים מינוריים שמתבקשים ממנוע עם תפוקות גדולות יותר כגון - מניפולד עם שתי יציאות במקום אחת, פילטר שמן גדול ורב-פעמי,יציאות למים חמים במיקום שונה, ומשאבת מים אחרת המופעלת עם שתי רצועות במקום אחת. המאוורר מפלסטיק וקטן יותר במקום מברזל. כל השינויים רק לטובה ויש עליו עבודה לפחות לעוד חודש רק בשיפצורים קטנים. מחר אני מפרק את המנוע מהוואז וננסה להשתיל את המנוע החדש. אני מקווה שלא תהיינה תקלות כך שיתכן שבערב כבר הוא יזוז בכוחות עצמו. הכל אם יהיה תיאום מלא בין החלקים וקצת מזל. אדווח בהמשך.

רכס חיים
15-04-04, 19:12
אז כרגיל, ההאוזינג , הקלאצ' וגלגל התנופה לא זהים.יש צורך בהתאמות לא פשוטות. מחר גרי יגיע למפעל ונראה איך לפתור את מכלול הבעיות. זה אומר שאין ג'יפ לשבת ונצטרך לארגן משהו אחר. הסבר לאי התאמות אעביר בהזדמנות אחרת כשיהיה פתרון. מחר אני לא אתקדם עם המנוע אבל אסיים את כל המערכות מסביב.

Bulldog
15-04-04, 19:14
תישאר עם הגיר של הוולגה תבנה מתאם לטרנספר.
במידה והוולגה מגיעה עם הנעה אחורית כמובן

shmil
15-04-04, 22:44
חיים
תיאום האוזינג וגלגל תנופה זה בדיוק מה שעשיתי. לא אמור להיות מסובך:
בניית לוח תיאום להאוזינג, וחריטת חורים מתאימים לגלגל התנופה. אז, כמובן, מתאים גם הקלאץ'.
אוכל לתת לך טלפון של חרט אומן שמתמחה בגלגלי שיניים (גלגל תנומה) [מצאה חן בעיני הטעות :lol: ]
לגבי לוח התיאום - לא מסובך.... אפילו לבד.

אדי
16-04-04, 01:03
אם אתה צריך להתאים את המנוע לגיר תתאים אותו לגיר של ה-G שמאחוריו יורכב הטרנספר ... הרי בכל מקרה הוא אמור להיות על הרכב בעתיד.

רכס חיים
16-04-04, 04:04
אדי ,אתה גדול. בדיוק אני יושב להקליד שהחלטתי להתאים אותו ל-G ,ואז אני קורא את ההצעה שלך לעשות את זה. זה בדיוק מה שהייתי צריך- דעה נוספת שהכיוון נכון.

shmil
16-04-04, 14:31
איפכא-מסתברא: :lol:
אם תתאים את הגיר של ה-G, לא יהיה לך גיר בחוץ בזמן שתעוד על מנוע הטרנספורטר כדי לבצע את התאמות. אם לקחת גם את זה בחשבון - מצויין, אם לא - עוד נקודה למחשבה.....

אדי
16-04-04, 14:37
השאלה היא אם ומתי יורכב המנוע של הטרנספורטר ...

AvigdorAharon
16-04-04, 16:05
השאלה היא מה \ איך יקראו לרכב בסוף?
מרצדס? טרנספורטר? ואז? וולגה?
מה שכן חחיים, אתה עוסק רק בתעשיה הארופאית כשהרוב מגיע ממזרח היבשת. מה אם איזה חלק מיפן, או רחמנא לצלן, מאמריקה (צריך לקרוא במבטע ערבי - amrika)?

בידידות,
אביגדור

רכס חיים
16-04-04, 19:37
אביגדור, ל תדאג , כל העולם מיוצג בכלי הזה. קרבורטור של טויוטה, תיבת פיוזים של פיאט, מצנן קויל של לנצ'יה, מערכת גז מצ'כיה, צמיגים מארה'ב, מושבים מגרמניה, משאבת דלק מיפן, דיסטרבוטור משבדיה, מצברים מישראל, פילטר אוויר פורד, בטח שכחתי כמה מדינות. בינתיים כשהמנוע בחוץ אני רואה את כל מערכת החשמל מונחת על כף היד, מה שאומר שלפני הכנסת המנוע אני מסלק את כל החוטים הרוסיים ומחווט מחדש את כל החשמל ברכב בחוטים 2.5 מ'מ כך שהשתלת המנוע תידחה בשבוע. זה שווה הכל לראות מערכת חיווט חדשה. בינתיים כנראה שהתגברנו היום על ההתאמות של ההאוזינג ,קלא'צ, וגלגל התנופה. נקווה שהכל יתלבש יפה ביום ראשון.

Bulldog
17-04-04, 09:32
ואני באמת תהיתי למה יש לך כזו כמות של תקלות.
חיים, לקחת את הטוב ביותר מכל יצרן לא מבטיח מערכת טובה ביותר, זה לא מבטיח כלום.
תשתדל לחזור לכמה שיותר מערכות מקוריות פר יחידה, כלומר מפלג וסטרטר ששיכים למנוע ולא של חברות אחרות. אני יודע שזה נשמע לך כמו רעיון מטורף, לשים חלקים מקוריים על האוטו אבל זה מתכון בטוח לצימצום התקלות.

רכס חיים
19-04-04, 01:37
מה שחשבתי שיקח יום ,הפך לכמעט שבועיים. היום החלפתי את הלאגר של המנוע עבור הציר של הגיר והרכבנו את הקלאצ' על גלגל התנופה בחורים חדשים שהותאמו לקלאצ' הגדול יותר .הנענו את המנוע מחוץ לאוטו והכל תיקתק כמו בספרים. בינתיים ניקיתי וצבעתי את תא המנוע והרדיאטור ,ואני מקווה להספיק מחר להחליף את החיווט המקורי בחדש. בכל מקרה בסוף היום יתכן והמנוע יכנס חזרה למקומו ונתחיל בהתאמת תושבות.היות ומבדיקה מסתבר שתהליך השתלת הטראנספר של ה-G אינו פשוט ויש לייצר מכסים מורכבים שימנעו את יציאת השמן, אני הולך להרכיב את הכל ורק לאחר ייצור החלקים , להשתיל את הטראנספר.

סולי
19-04-04, 21:50
חיים,
בעניין החיווט.., אתה מתכנן ליצור את כל מערכת החשמל ברכב מחדש? אתה מתכנן על הדרך גם אטימות למים? או עמידות גבוהה יותר בנזקי הזמן והמזג האוויר?

האם ניתן בכלל לעשות זאת?

קראתי כתבה כי לרכבים שנשלחו לקרואטיה יוצרה מערכת חשמל אטומה למים, במה מדובר?

רכס חיים
20-04-04, 02:07
כן. החלפת כל החוטים ברכב ממש הכרחית עכשו . חלק מהחוטים באיכות ירודה ,חלק מהם מיותרים כבר. יש צרכנים שחוברו מצרכנים אחרים, בקיצור הבלגן האופייני לרכב מבורדק. עכשו הולך להיות סדר בענין כולל החלפת תיבת פיוזים. התיבה היא שצריכה להיות אטומה למים אך לא שמעתי על מערכת חשמל אטומה חוץ מביונימוג צבאי שיש לי בו גם מערכת הצתה אטומה למים וזה סיפור מאוד מורכב ויקר. בדרך כלל גם מיותר בארצנו השופעת בנחלים מקציפים. בכל מקרה כמו שנאמר 'רבות מחשבות בלב איש, ועצת אדוני היא תקום' ,חשבתי שהמנוע יורכב והינה המנוע עדיין בחוץ ויורכב בקושי במהלך השבוע. כנראה שגם טיול יום העצמאות אעשה בג'ימיני ולא בוואז. חבל.

רכס חיים
20-04-04, 19:27
מחר בתכנית להכניס את המנוע. אני סקרן רק לגבי התושבות האם הן תהינה מאוד בעיתיות או שאפתור את שינוי מיקומן בקלות. זה מה שיקבע אם יהיה טיול ליום העצמאות.אשתדל לצלם את ההשתלה. היות ולמנוע הזה יש שתי יציאות אגזוז די מסובכות נראה שאבלה כמה שעות גם אצל האגזוזן.

UNIX
20-04-04, 22:03
מה תעשה לגבי החוקיות של המנוע?
אם הוא לא מאותו הדגם אז אתה בבעיה לא קטנה .
אפילו אצלי כשהחלפתי מנוע עשו לי צרות ולי היה אישור מוסך ואת כל מה שצריך,
הבוחן בעמדה מס' 1 אמר לי זה אמנם אותו המנוע אבל לא מוטבע עליו הדגם, בבירור
רשום עליו 258\6 עד שעירבתי את מי שמכר לי אותו והכל הסתדר פתאום!!!.

רכס חיים
21-04-04, 19:42
יוניקס = חשבת לשנות את המספרים? בינתיים המנוע שתול לאחר מאמצים לא קטנים ונותר להרכיב את כל המערכות מסביב. בגלל הרוחות נאלצנו לסיים מוקדם מה שאומר שגם הטיול של יום העצמאות יעשה מתחת לג'יפ. בסך הכל הולך להיות שינוי רציני בהתנהגות שלו היות ופתאום אסע בכוח מוכפל מהחודשים האחרונים. יתכן וגם צריכת הדלק תרד , היות ויש אפשרות סבירה שהוא יעשה 8 ק'מ לליטר.

UNIX
21-04-04, 19:50
לשנות את המספר המוטבע על המנוע עצמו?

Bulldog
21-04-04, 20:56
לא חוקי וניתן לגילוי. ולא חשוב איזה עו"ד יש לך.

רכס חיים
21-04-04, 21:23
כן... לשנות את המספר למקורי על המנוע עצמו. עשר דקות עבודה ונגמר הבלגן. הרי הרכבים שלנו לא חוקיים בכל פרט שלהם , חוץ מהעובדה שהמנוע ניקנה בכסף מלא ויש לו שטר מכר.

Bulldog
21-04-04, 21:28
חיים, לשנות את המספר המקורי על המנוע זו עבירה שניתנת לגילוי, וגוררת אחריה לפחות, הורדה של הרכב מהכביש ומי יודע מה עוד (אני לא חושב שיתיחסו אל זיוף כאל דבר של מה בכך)
נכון, אין רמות שונות של חוקיות, אבל לא מתעסקים עם דברים שמוטבעים בהם מיספרים.

רכס חיים
22-04-04, 15:39
הדרוק-לאגר של הוולגה בקוטר פנימי של 38 מ'מ ושל הוואז בקוטר 44 מ'מ. עובי הדופן 8 מ'מ , כך שאם אני חורט 3 מ'מ בכדי להגיע לקוטר 44 מ'מ נשאר לי עובי דופן של 5 מ'מ ואני לא שקט עם זה. האם לעובי הדופן של מיסב לחץ שעובד בכיוון ציר X יש משמעות השרדותית בכיוון ציר Y ??

רכס חיים
24-04-04, 02:48
תוך כדי החלפת המנוע ,פרקתי את רגלית הגז של הוולגה שעובדת על כבל במקום על שטנגות שיש בוואז. היות והייתי לבד נאלצתי להשקיע כמה שעות טובות בהתאמת המערכת לתא המנוע של הוואז, אבל בסופו של דבר הכל עובד יפה. כעת יש הרבה יותר רגישות בפתיחת המצערת מה שיחסוך דלק ויאפשר הרמה והורדה של טורים בעדינות, וזה לא היה קודם. מה שנראה טריויאלי בכל רכב מצריך כאן בניה מחדש, כך שמובטחת עבודה לעוד שנתיים. בשלב זה נשארתי עם הקרבוט' והדיסט' המקוריים ואת החדשים אני שומר להחלפה לאחר שאסע עם האורגינליים עד שלא אהיה מרוצה מהביצועים שלהם.

רכס חיים
25-04-04, 01:12
היות ומחר מתוכננת ההנעה הראשונה של המנוע על הרכב, עבדתי כל היום רק בחיבור מערכות למנוע. באותה הזדמנות לאחר 50K ק'מ ברובם בשטח החלטתי להחליף את כל צנרת המים ,צנרת הדלק, מיקום משאבת הבנזין שתהיה עכשו חשמלית, מיקום הקויל,והכל לטובת נגישות נוחה וקלה לטיפול.כ'כ קיצרתי למינימום כל צינור באורך עודף והרווחתי יותר סדר בתא.באותה גישה לקחתי את שני המצננים של השמן משני הרכבים, הבנויים מצינורות אלומיניום וחיברתי בינהם כך שהמצנן היום כפול לעומת הקודם.אני מקווה שזה ישפיע בימים חמים שעוד בדרך.אני רוצה להוסיף שעון לחום השמן כמו לחום המים עם נקודת בדיקה ביציאה מהמצנן, אבל זה לא דחוף בינתיים. בעת הרכבת הרדיאטור נעלמו לי הסופורטים מהגומי ,ונאלצתי לבנות חדשים, כך שבאותה הזדמנות שיניתי מעט את הגובה שלו לטובת המאוורר כדי שהכונס יתרחק ממנו,היציבות שלו גדלה עם הסופורטים החדשים אך זה גזל שעה יקרה נוספת. ברור שבסוף היום מצאתי את הסופורטים שאבדו. מיד שהרכב יזוז צריך להגיע לאגזוזן ולעשות אגזוז חדש עם שתי יציאות.אני מקווה למצוא מעבר שלא ליד מיכלי הדלק ושלא יפריע לדריב-שאפט הקדמי עם החיבור המהיר שמתוכנן שם.

רכס חיים
25-04-04, 19:25
הגיפ נוסע על המנוע החדש, ובעצם הכל הוחלף. הקלאצ' דורש כיונונים שמחר אני מקווה לסיים אותם. בינתיים שיפרתי היום את הזוויות של הדרייב-שאפט האחורי בעזרת פחיות והוא נראה ממש טוב. יתכן ואספיק לעשות מחר גם את האגזוז החדש כך שהכל יושלם לטיול קצר ביום העצמאות.

רכס חיים
27-04-04, 00:29
יש אגזוז חדש והכלי נוסע סוף סוף. חסר לו עוד הרבה כח, כנראה בגלל הקרבורטור המקורי שעמד הרבה זמן ודורש ניקוי יסודי. אבל אלה כבר בעיות קטנות , העיקר שאפשר לגשת כבר לכל מקום בכוחות עצמיים. השבוע תוחלף גם השמשה הקדמית ,מה שתיכננתי זמן רב. מערכת הקירור לא מקררת מספיק ואני נוסע בינתיים על 90 מעלות פלוס, עם תריסים פתוחים בימים לא חמים במיוחד. גם קירור השמן הכפול לא מונע את ההתחממות. משום מה יש לי הרגשה שהרכב נוסע כאילו עם עומס מלא והוא לא משוחרר,וזה לדעתי גורם להתחממות.אולי הקלאצ' לא מוצמד, או שתזמון ההצתה לקוי. בקיצור צריך למצוא את הסיבה לכבדות שלו, היות והמנוע על סרק מגיב חזק מאוד.

רכס חיים
27-04-04, 21:12
היום גרי ואני ניסינו לאתר מדוע הכח שהמנוע מפגין לא מגיע לגלגלים.בבדיקה של הקלאצ' הסתבר שהקפיץ של הכף בין המשאבה לדיסק, לא הורכב.פשוט שכחנו אותו. היות והוא חיצוני הבעיה נפתרה במספר דקות, והמצב שופר.יחד עם זאת הדיסק משתהה בהצמדה ויתכן שהבעיה היא בנוזל בלמים או במשאבה שחוזרים לאט לאחור.בכל מקרה הקפיצים של הדיסק לא הבעיה היות ועד היום הוא עבד למופת במערכת הקודמת. בנתיים ניקינו את הקרבורטור, ושינינו את רגלית הגז בכדי להבטיח פתיחה מלאה של המצערת .עדיין השלב השני לא ניפתח עד הסוף אך המנוע מעביר הרבה יותר כח .מתוכנן להחליף את הכבל ובכך תיפתר הבעיה ביסודיות. השבוע מתוכנן גם לכוון את המפלג באמצעות מתקן מקצועי, כך שיתקבל כח מקסימלי לאחר התיאום. נראה כי מערכת הכח תסיים השבוע את כל העבודות ואפשר לתכנן טיולים חדשים לאחר שההשבתה מנעה את ניצול החופשות לטובת העבודות על הרכב.

רכס חיים
28-04-04, 17:16
היום מרגישים שיש מנוע חדש. עוד לא השלמתי את הכיוונים וכבר הוא מגיע למאה קמ'ש ,מה שאומר שבשבוע הבא הוא יגיע גם ל-125 קמ'ש. התחושה שהמנוע הזה חזק מאוד אבל הוא לא מגיע עדיין לשיא הכח, וחלק מהכח לא מגיע עדיין לגלגלים. נראה שעלינו על הסיבות ותוך שבוע הוא ימצה את מלוא אונו.

six 4 life
28-04-04, 17:20
אז חיים-ממה שאתה אומר יצא לך מעולה!
זה אומר שזהו???. ויתרת על המנוע של הטרנספורטר סוף כל סוף???

-ארז 8) -

רכס חיים
28-04-04, 22:51
ארז, טוב ששאלת להבהרה. המנוע הזה אמנם משדרג את הרכב אך הוא לא היה בתוכנית והוא הוכנס תחת אילוץ עד להרכבת רכבת כח חדשה שתיקח לפחות חצי שנה ואולי יותר. המערכת אמורה להיות בנויה ממנוע הטרנספורטר משולבת בקלאצ' יונימוג וגיר פלוס טראנספר של ה-G. זה סיפור ארוך ויקר עם הרבה התאמות. בינתיים הטראנספר המשופץ של ה-G צריך להתביית במקום הטראנ' המקורי על הגיר המקורי - מה שנראה על פניו פשוט יחסית ויאפשר נסיעה 4X4. הכל נעשה מתוך הנחה שצריך במקביל להמשיך בטיולים שמאוד חסרים לי בחודשיים האחרונים. היום הרכב נמצא במצב הטוב ביותר מאז רכישתו אך בהמשך הדרך הוא יהיה טוב יותר. הרעיון הוא להגיע לרכב טיולים ארוכים לשני אנשים הטוב ביותר בארץ - כולל מעברים טכניים קשים ביותר עם שלוש נעילות מלאות. נדמה לי שזה מאוד נדיר למצוא ג'יפ עם תכונות של יונימוג ,אם יש כזה בכלל.

six 4 life
29-04-04, 00:24
או, עכשיו אתה מדבר בהגיון.

אני חושב שאם היית מנסה ככה להתאים את המנוע של הטרנספורטר- בעבודה לחוצה מהבוקר עד הלילה היה לוקח לך שבועות ואפילו יותר, וגם אז- היתה יוצאת לך עבודה פרטיזנית, כי זו עבודה שמושתתת על כמה שפחות זמן.

רעיון טוב היה להביא מנוע של וולגה לקיץ.
יתן לך זמן ושקט לטפל בהתאמות של המנוע השני ולטייל בסופ"שים, וכשכל המערכת הבאה שאתה מתאים למנוע הטרנספורטר תהיה בולט און- להרכיב על הג'יפ.

המשך להביא לנו סנסציות כוכב,

ובהצלחה.

-ארז 8) -

רכס חיים
29-04-04, 20:00
סיקס. אל תשכח את הנסיון שהצטבר בהחלפה הזאת, שיבוא לידי ביטוי בפעם הבאה, ואת האפשרות לתרגל על יבש את תיכנון המערכת שתבוא כשכל הגוף ריק ממנוע/גיר/טראנספר. היום נעשה עוד כיוונון של ההצתה ומחר אנימקווה להחליף כבל גז , מה שיתן לי במצערת עוד 20% פתיחה של הדרגה השניה בקרבורטור. לאחר מכן יש להחליף את צינורית משאבת הקלאצ' המרופטת שמונעת מנוזל הבלם לחזור לאחור ומאיטה מאוד את הצמדות הקלאצ'. היא כנראה מרופטת וסתומה מבפנים. זה יאפשר זינוק מהיר מה שכרגע קצת עצלני.

נמרוד
29-04-04, 20:35
רעיון טוב ארז?! טוב נו...

חיים, אתה ענק. להחליף מנוע זמני? אפשר לחשוב שזה זמני בגלל שאתה מחכה למשלוח מיוחד של מנוע V8 crate שמכינים במיוחד בשבילך באיזו סדנא יוקרתית בקליפורניה... אתה משקיע זמן וכסף בהתקנה של מנוע וולגה באופן זמני בשביל להתכונן להכנסה של מנוע גרוטאטי לא פחות... כשאף חלק בשרשרת הכוח שלך לא מתאים לאחרים. אף לא אחד! בין כל מכלול ומכלול אתה צריך לייצר התאמה קסטום (למה קסטום? כי אף אחד בעולם עוד לא ניסה התאמות כאלו... מעניין למה...). תמשיך, עד הסוף, תן לכלבים להמשיך לנבוח! אני מעריץ אותך, בכנות.
:lol:

רכס חיים
29-04-04, 23:26
נמרוד, תביא בחשבון שבסך הכל הג'יפ שלי נועד לטיולי סוף שבוע, למרות שאני גונב פה ושם נסיעות כייפיות גם בימים אחרים כשאני לא צריך רכב ממוסד. המנועים של הוולגות עבדו במקור הרוסי עבור מוניות ואיכותם טובה בהרבה מהמנועים של הוואז, מבחינת ייצור, היות והתכנון הבסיסי זהה. כאן עברתי ליחס דחיסה של 1 ל- 9.3 במקום 1 ל- 7.1 מה שאומר הרבה על ההספקים וכנראה גם על צריכת הדלק. הרעיון שלא להשבית את הטיולים נובע מהידיעה שיקח לי הרבה זמן לבנות את המערכת המתוכננת, ולי להבדיל מהצעירים יותר אין אפשרות לדחות טיולים לעתיד. מה עוד שעלה עכשו רעיון שנבדק , לקחת את הסט המושלם של מרצדס G כולל מנוע 280 ולהשתיל הכל יחד עם הגיר והטראנספר ולקבל G מושלם עם בודי של וואז. אם תשאל אותי , כלי כזה יהיה עביר יותר מה-G האורגינלי ובטח עם ארכיטקטורה יותר נכונה לטיולי ארוכים לשני אנשים. ואל תשכח את היתרון של בסיס גלגלים 238 ס'מ לעומת 280 ב-G. מה דעתך על ההערכה הזו??

רכס חיים
30-04-04, 18:06
הבסיס של ה-G עומד על 285 ולא 280. טעות שלי.

רכס חיים
30-04-04, 18:17
היום הוחלף הכבל גז ומיד המצערת נפתחה עד הסוף, מה שהפך את הכלי לממש פרא. אמנם זה עוד לא הסוף ויש עוד לדעתי להתעסק עם המפלג בכדי לקבל עוד כח,אך היות והוא לאחר אוברול אין טעם לכסח אותו מוקדם מדי. היום הוחלפה הצינורית של הקלאצ' ופתאום נהיתה הצמדות מהירה היות והנוזל מצליח לחזור במהירות לאחור ,שלא כמו עם הצינורית הקודמת. למחר מתוכנן טיול למדבר יהודה כשאני לא הולך לאמץ אותו ללא צורך, ולאחריו מתוכנן חיזוק ראש וכיוון שסתומים. בינתיים עשיתי כיוון אורות לפנסים החדשים שאתם בפירוש לא אוהבים, ומחר בערב נראה אם אני לא משגע את הנהגים עם סינוור מיותר. יש לי הרגשה טובה איתו, אבל בכל זאת לבד במצב זה , במדבר יהודה זו אולי לא חכמה גדולה, אבל אני זקוק לאבק ,הרבה, ועכשו. אם מישהו בסביבה מחר הוא מוזמן לקפה. 0544354505.

נמרוד
01-05-04, 21:47
נמרוד, תביא בחשבון שבסך הכל הג'יפ שלי נועד לטיולי סוף שבוע, למרות שאני גונב פה ושם נסיעות כייפיות גם בימים אחרים כשאני לא צריך רכב ממוסד. המנועים של הוולגות עבדו במקור הרוסי עבור מוניות ואיכותם טובה בהרבה מהמנועים של הוואז, מבחינת ייצור, היות והתכנון הבסיסי זהה. כאן עברתי ליחס דחיסה של 1 ל- 9.3 במקום 1 ל- 7.1 מה שאומר הרבה על ההספקים וכנראה גם על צריכת הדלק. הרעיון שלא להשבית את הטיולים נובע מהידיעה שיקח לי הרבה זמן לבנות את המערכת המתוכננת, ולי להבדיל מהצעירים יותר אין אפשרות לדחות טיולים לעתיד. מה עוד שעלה עכשו רעיון שנבדק , לקחת את הסט המושלם של מרצדס G כולל מנוע 280 ולהשתיל הכל יחד עם הגיר והטראנספר ולקבל G מושלם עם בודי של וואז. אם תשאל אותי , כלי כזה יהיה עביר יותר מה-G האורגינלי ובטח עם ארכיטקטורה יותר נכונה לטיולי ארוכים לשני אנשים. ואל תשכח את היתרון של בסיס גלגלים 238 ס'מ לעומת 280 ב-G. מה דעתך על ההערכה הזו??

G קומפלט מבחינה מכאנית עם בודי של ואז ----וקפיצי עלים ----- כן, נשמע לי רעיון טוב. הכי טוב שהיה לך עד עכשיו. עדיין, יהיה יותר קל, גם עכשיו, להחליף את כל המכלולים לאמריקאים בריאים ... אבל אין שום סיכוי שתיסוג :lol: כן, אם הטרנספר והגיר של G אכן ניתנים לשיפוץ מלא, ומנוע יש להשיג, זה הפתרון הכי טוב עבורך. קפיצי העלים שהם ההבדל הטכני העיקרי בין המוטציה העתידית לבין G הם לעניות דעתי לא חסרון, אפילו להיפך. לך על זה. מה שאני לא מבין זה למה אתה לא משבית את הכלי ומשפץ אותו בצורה רצופה, מה הבעייה שלך לקנות כלי אחר בשביל לטייל בו בינתיים? תאמין לי ישתלם לך אפילו כלכלית.

רכס חיים
03-05-04, 02:22
נמרוד, יש לי בחצר רכב לטיולים , שנבנה 5 שנים - יונימוג -ועכשו גם אפשר להוסיף לו מערכת גז, אבל הבעיה אינה ברכישת רכב כמו בהתאמה שלו לטיולים. כאן בפורום אנחנו מדברים המון על טכניקות של שיפורים, שיפוצים , ועבירויות, אך מקדישים מעט מאוד יחסית למערכות שמעבר להנעה. להכין ג'יפ לטיולים, ללא נגיעה במכניקה, בא נדבר על כלי חדש מהחנות, יקח לשפצר אותו נכון, עם חשיבה, מותאם לצורך טיולים ארוכים, לפחות שנתיים למי שיש לו זמן, ויעלה לא מעט כסף, ובמשך אותה תקופה הכלי לא יהיה מושלם.אז מה עשיתי?? הנכון הוא כפשרה זה להנות מהבניה של הרכב , מהבניה של המערכות ,ומהטיולים והכל במקביל. לאן אני ממהר עם גמר השיפוצים, בשבילי הם חצי מההנאה. גם כשאני מסיים מערכת מסוימת ,ובא לי רעיון יותר טוב, אז היא מפורקת וניבנית עוד פעם אבל יותר חכם.אבל אני מבין את הגישה שלך לסיום פרק המכונאות, לכאורה היא הרציונלית ביותר, אך לי אישית יש את ההעדפה המשולבת.

נמרוד
04-05-04, 08:18
נמרוד, יש לי בחצר רכב לטיולים , שנבנה 5 שנים - יונימוג -ועכשו גם אפשר להוסיף לו מערכת גז, אבל הבעיה אינה ברכישת רכב כמו בהתאמה שלו לטיולים. כאן בפורום אנחנו מדברים המון על טכניקות של שיפורים, שיפוצים , ועבירויות, אך מקדישים מעט מאוד יחסית למערכות שמעבר להנעה. להכין ג'יפ לטיולים, ללא נגיעה במכניקה, בא נדבר על כלי חדש מהחנות, יקח לשפצר אותו נכון, עם חשיבה, מותאם לצורך טיולים ארוכים, לפחות שנתיים למי שיש לו זמן, ויעלה לא מעט כסף, ובמשך אותה תקופה הכלי לא יהיה מושלם.אז מה עשיתי?? הנכון הוא כפשרה זה להנות מהבניה של הרכב , מהבניה של המערכות ,ומהטיולים והכל במקביל. לאן אני ממהר עם גמר השיפוצים, בשבילי הם חצי מההנאה. גם כשאני מסיים מערכת מסוימת ,ובא לי רעיון יותר טוב, אז היא מפורקת וניבנית עוד פעם אבל יותר חכם.אבל אני מבין את הגישה שלך לסיום פרק המכונאות, לכאורה היא הרציונלית ביותר, אך לי אישית יש את ההעדפה המשולבת.

טוב חיים, הגיע הזמן לחזור לכדור הארץ אני חושב. אתה קצת מגזים. לא לוקח שנתיים ולא עולה המון כסף להכין כלי לטיולים בשטח... ואפשר לטייל גם עם כלי "לא מושלם"... אתה בכל זאת לא היחיד שמטייל בארץ - ובפועל גם אתה לא מטייל בכלי מושלם - אין לו בכלל הנעה קדמית! כלי טיולים לא חייב לכלול מקלחת חמה + קומה שנייה (חיים יודע על מה אני מדבר - תבקשו תמונות של האונימוג שלו) עם מרפסת.

אתה רוצה את כלי הטיולים המושלם? על בסיס וואז דווקא? אוקי. תבנה אותו, כמה זמן וכסף שלוקח. בינתיים אתה יכול להסתדר במהלך טיולך עם, ואני סתם זורק דוגמאות: סופה. דפנדר. טנדר כלשהו. רחמנה ליצלן אפילו פאג'רוטרופרנוקינג יכול לשמש בשעת דחק לטיולים... תראה את כל המסכנים שנאלצים להסתפק בכלים האלו - הם בכל זאת משנסים מותניים ומטיילים למרות שהכלים רחוקים מלהיות מושלמים. כיום אתה מבזבז כל כך הרבה זמן על להרכיב ולפרק ולהרכיב שוב ולפרק שוב ולהתקין מנוע זמני עד שהמנוע הזמני הבא יהיה מוכן...

ארז
04-05-04, 09:43
טוב מבקשים....חיים תמונות של האונימוג שלך בבקשה....
נמרוד הסבר למה לדעתך לעלים יש פה יתרון על הספראלים?

נמרוד
04-05-04, 12:00
טוב מבקשים....חיים תמונות של האונימוג שלך בבקשה....
נמרוד הסבר למה לדעתך לעלים יש פה יתרון על הספראלים?

פשטות. להתחיל להסב את הוואז למתלה ספירלי זה בכלל יהיה סרט מעניין.

Bulldog
04-05-04, 12:05
בעיקר אם זה יכלול שלבי ביניים בגלל הצורך בטיולים.

רכס חיים
05-05-04, 20:43
נמרוד, יש לי סופה 93 משופצרת על-ידי באיזה שהוא מקום, שנתתי אותה לטיול או שניים והיא לא חזרה אלי כבר שנתיים. היא בפשטות לא מענינת אותי היות והתכנון הבסיסי של שגוי ולא ניתן לתיקון. עצם הבניה היומיומית נותן לי כייף אולי יותר גדול מהטיולים עצמם. כל השיפצורים הקטנים ,שלא לומר הקומבינות הבסיסיות מעסיקים אותי לפחות כמו העבודה שממנה אני מתפרנס. דרך אגב בענין השיפצורים - הוספתי ברז קטן בין משאבת הדלק והקרבורטור ,כך שתוך שניה אני יודע אם המשאבה דוחפת דלק. עכשו בתכנון, תוספת כפתור סטארטר פנימי בתא המנוע, למצבי התנעה כשאני לבד.הרי אם אקח ג'יפ אחר לפי הצעתך ,הוא לא יעבור תהליך רבוציונלי דומה???

נמרוד
05-05-04, 21:15
נמרוד, יש לי סופה 93 משופצרת על-ידי באיזה שהוא מקום, שנתתי אותה לטיול או שניים והיא לא חזרה אלי כבר שנתיים. היא בפשטות לא מענינת אותי היות והתכנון הבסיסי של שגוי ולא ניתן לתיקון.

מה כבר כל כך דפוק באופן בסיסי בתכנון של הסופה שאפילו אתה לא יכול לתקן אותו? ומה כל כך גאוני באופן בסיסי בוואז הרוסי שאתה מוכן להחליף 90% מהאוטו למערכות של ייצרנים אחרים בשביל לשמר? מה אותו ניצוץ של גאונות?
:?: :?: :?:

ארז
05-05-04, 23:28
נמרוד, יש לי סופה 93 משופצרת על-ידי באיזה שהוא מקום, שנתתי אותה לטיול או שניים והיא לא חזרה אלי כבר שנתיים. היא בפשטות לא מענינת אותי היות והתכנון הבסיסי של שגוי ולא ניתן לתיקון.

אמר חיים ונכנס לרכב שההגדרה הכי מדויקת שיש לי להגיד עליו זה שהוא גרוטאה(וכן נסעתי עליו לא מעט...עבדתי בUSSR לשעבר...),אהה...אמר חיים ונכנס לגרוטאה שהוא החליף 270% מהחלקים שבה....

רכס חיים
06-05-04, 21:19
קודם עלי להבהיר שהתכנון של הוואז הוא בכלל גרמני רק שלרוסים היה מספיק שכל להעתיק אותם והאמריקאים המציאו משהו חדש ורע. להלן ההבדלים שאפילו אני לא יכול לשפר. 1. 4 דלתות במקום שתיים שמאפשרות נגישות קלילה לארגז המטען. 2.דלת אחורית נשכבת ולא נפתחת לאחור , מה שמאפשר לישון בתוך תא המטען. 3. רוחב ארגז נטו בין הכנפיים 116 ס'מ לעומת 90 ס'מ באמריקאיות. 4.תא מנוע מרווח שמאפשר הכנסת תוספות וגם חלקי חילוף ללא קושי. 5.קפיצי עלים עיליים במקום תחתונים 6. שני טנקים לדלק צידיים במקום אחד אחורי. 7 . 4 חלונות שניתנים לפירוק והרכבה לפי מצב הרוח ומזג האוויר ,בשלוש דקות. 8. שלדה סגורה בעובי 6 מ'מ קשוחה במיוחד מפלדה איכותית שמתקשה להחליד. 9. פח חיצוני בעובי של 1.25 מ'מ מצופה בשכבה אנטי קורוזיבית של חומר לא ידוע לי {לא גילוון}. כל הנתונים הללו אינם ניתנים לשינוי ,ולכן הבסיס שלו איכותי וכדאי להשקיע במערכת ההנעה. אין לי ספק שבסוף הדרך ממתינה תוצאה ששום כלי מוכר לי לא יתקרב אליה. צריך הרבה סבלנות, קצת כסף ודמיון פרוע - ועוד שנתיים הכל יראה לכם אחרת.

Bulldog
06-05-04, 21:34
מזל שלרוסים לא היה מספיק שכל להעתיק מהאנגלים את הדיפנדר.
אם הם לקחו רכב גרמני ועשו אותו כזה מזעזע, אני לא מצליח לתאר מה הם היו עושים מול פילאי ההנדסה האנגלית. לעזאזל, גם האנגלים לא מצליחים להבין תמיד מה הולך שם.

ארז
06-05-04, 21:38
קודם עלי להבהיר שהתכנון של הוואז הוא בכלל גרמני רק שלרוסים היה מספיק שכל להעתיק אותם והאמריקאים המציאו משהו חדש ורע. להלן ההבדלים שאפילו אני לא יכול לשפר. 1. 4 דלתות במקום שתיים שמאפשרות נגישות קלילה לארגז המטען. 2.דלת אחורית נשכבת ולא נפתחת לאחור , מה שמאפשר לישון בתוך תא המטען. 3. רוחב ארגז נטו בין הכנפיים 116 ס'מ לעומת 90 ס'מ באמריקאיות. 4.תא מנוע מרווח שמאפשר הכנסת תוספות וגם חלקי חילוף ללא קושי. 5.קפיצי עלים עיליים במקום תחתונים 6. שני טנקים לדלק צידיים במקום אחד אחורי. 7 . 4 חלונות שניתנים לפירוק והרכבה לפי מצב הרוח ומזג האוויר ,בשלוש דקות. 8. שלדה סגורה בעובי 6 מ'מ קשוחה במיוחד מפלדה איכותית שמתקשה להחליד. 9. פח חיצוני בעובי של 1.25 מ'מ מצופה בשכבה אנטי קורוזיבית של חומר לא ידוע לי {לא גילוון}. כל הנתונים הללו אינם ניתנים לשינוי ,ולכן הבסיס שלו איכותי וכדאי להשקיע במערכת ההנעה. אין לי ספק שבסוף הדרך ממתינה תוצאה ששום כלי מוכר לי לא יתקרב אליה. צריך הרבה סבלנות, קצת כסף ודמיון פרוע - ועוד שנתיים הכל יראה לכם אחרת.

1 4 דלתות יש בהרבה רכבים, אמרקנים,סינים וכורדים....
2 דלת אחורית נשכבת זו מכה, קשה להכניס ציוד, קשה לקחת ציוד וכו', אבל הי...אתה רוצה דלת נשכבת? 15 דקות ואני הופך לך כל דלת לכזו....זה נקרא אצלך שיפור? זה נקרא אצלך משהו שאפילו אתה לא יכול לשפר?(אגב תפסת קצת תחת ביציאה האחרונה....)
3 אני מבטיח לך שבטנדר פול סיז אמרקאי יש יותר מזה, אגב לישון...בטנדר פול סיז אתה יכול לישון באלכסון או בתוך תא הנוסעים ובנוחות מלאה(גם הספסל שם יותר נוח מאשר ברכב רוסי בתכנון גרמני...עלק תכנון, הם זרקו את הסרטוטים לפח והרוסים גנבו אותם)
4 שוב בכל פול סיז יש מקום גם בשבילי לגור בתוך תא המנוע...על מה אתה מדבר?חוסר מקום?הסתכלת שם פעם?
5 לא שאני חושב שזה יתרון ,אבל שוב בהרבה מאוד רכבים אמרקאים יש קפיצים מעל הסרנים, שוב אתה לוקח לזכות הגרוטאה שלך נקודות בלעדיות שלא מגיעים לה
6 למיקום הטנק דלק אין חשיבות מבחינת הצדדים, אלא הרבה יותר חשוב מיקומו ביחס לשלדה והאם הוא חשוף
7 חלונות פריקים זה חרא בחורף, זה אומר חלון שנפתח אופקית וזה חרא...היה לי כזה על הדיפנדר 3 שנים
8 לא מבין בזה מספיק בכדי להגיב
9 כנ"ל

* הערה לגבי סעיפים 8,9 אין שום בעיה לחזק/לשפר וגם לגלוון שלדות וחלקי פח.

אתה חלום חיים אם אתה חושב שהכלי שלך הולך להיות איזה יצירת פאר, במקסימום הוא יהיה רכב שיסבול מהרבה תקלות(שעליהם תתגבר כי אתה לוקח על כל רכיב ברכב שלך 6 ספרים...), הוא מיוחד בעיניך, האמת הוא מיוחד גם בעיני...גרוטאה ,אבל מיוחד.

רכס חיים
07-05-04, 19:15
ארז, כל מה שכתבת לגבי רכב אמריקאי נכון, רק לא ציינת שבסיס הגלגלים הוא לא 238 ס'מ אלא קרוב יותר ל300 ס'מ. וזה כל ההבדל של מי מתכנן ומי בגודל כזה כבר לא צריך לתכנן.אם אתה כל כך בטוח במה שכתבת באופן כללי, אז תן דוגמה אחת באופן פרטי - רכב עם 4 דלתות אמריקאי בבסיס גלגלים פחות מ-238 ס'מ. אחר כך אתייחס גם לכל השאר ברצינות.

ארז
07-05-04, 19:29
חויים אם היית מסביר לי שאתה גר בת"א והוואז שלך הוא רכב יום,יום כשאתה עובד בפלורנטין הייתי מבין אותך,אבל אני לא מצליח להבין למה להתעקש על מרחק סרנים קצר לרכב שמיועד לטיולים, הרכב יותר קופצני, באופן טבעי יש פחות מקום, פחות יציבות ותתפלא גם בעבירות יש המון חסרונות,אני אסביר:
היה לי כמה שנים דיפנדר 90, רכב קצר כידוע....תאמין לי שאין מקום שה90 עבר וה110(רכב ארוך כידוע...) לא עבר, לא רק זה, המצב בדיוק ההפך, איפה שעם ה90 הביצים שלי נתקעו בגרון מרוב פחד(מדרגות גבוהות) ה110 מרגיש נהדר.
עכשיו ההסברשלך בבקשה להתעקשות.

נ.ב מה עם התמונות של האונימוג!!!!

רכס חיים
07-05-04, 20:05
ארז , הבנתי נכון שאין לך דוגמאות? היונימוג תקוע בין טרקטורים בצפיפות שאינה מאפשרת צילום ולא זז שנתיים. אתה מוזמן לראות אותו אישית. דרך אגב ,אתה יכול להגדיר 'גרוטאה'? הבנתי ממה שכתבת שאת זה יהיה לך יותר קל להסביר.

ארז
07-05-04, 20:42
לגבי היונימוג אני אשמח, אם אתה רוצה להוציא אותי לקקי ופפי מידי פעם, אני בהחלט מוכן לעשות לך את הטובה הזו....
לגבי רכב עם מרחק סרנים קצר,קודם כל ג'פ, אבל בלי קשר אני לא רואה טעם להביא דוגמאות למשהו שמראש אני רואה בו ראית עולם מעווותת או מוטעת.

סוזי המשתוללת
08-05-04, 02:13
חיים

תן לי סיבה אחת טובה למה בסיס גלגלים קצר חשוב לך שהרי אני נוסע עם רכב שאין יותר קצר ממנו ואולי הוא יהיה רכב טריאל מצויין אבל הסמוראי לא מצטיין כרכב טיולים ( אף על פי שכבר נסעתי בו עם אשתי חמתי והבת שלי לטיול של יומיים לינה בחוץ )בדיוק מהסיבה של בסיס הגלגלים הקצר
הוא גם לא יהיה יציב יותר עם כזה בסיס גלגלים ועוד עם עלים מעל הסרן
היה לך הרבה יותר פשוט לקנות סופה חלודה ב 20 אלף ש"ח ולהרכיב עליה את הבודי של הוואז
אז באמת היית יכול להתגאות בתגובת דוושה ותאוצות
האמת אני מקנא בך שיש לך כל כך הרבה זמן להשקיע רק חבל שאתה לא מתאמץ לשמר את הוואז כמו שהוא - רוסי לטוב ולרע

רכס חיים
10-05-04, 02:19
רק בכדי שתרגע, הסמוראי הוא רכב הטיולים האולטמטיבי ,היות והעבירות שלו מדהימה, ויותר מכל ג'יפ שאני מכיר כולל 'האמר'. אני אומר כאן משהו שיקפיץ המון אנשים, אבל היכן שסופות משופצרות עושות המון רעש מנוע וניתקעות ,הסמוראי נוסע בלי לדעת שיש מכשול. שים לב ,בסיס גלגלים לא נבחן אם הוא קצר או ארוך ,הוא נבחן כמכלול אם הוא ארוך מדי או קצר מדי. לדעתי האישית האופטימום שמאפשר 4 דלתות ועדיין קצר הינו הוואז עם 238 ס'מ. כל ס'מ יותר או ס'מ פחות גורמים לכך שאו שהרכב קצר מדי כמו בסמוראי או שהוא ארוך מדי כמו ב-G. במצבי, שיש לי מרווח גחון גדול ,בודי מוגבה, ובסיס גלגלים קצר יחסית - אני עובר תלוליות מזוותות בלי להיתקע עליהן עם 4 גלגלים באוויר, כפי שקרה לי לפני העיצוב מחדש של הכלי. אורך גדול של בסיס הגלגלים טוחן את החלק התחתון של הכלי בכל שטח טכני רציני, ולא ניתן לשפר את זה משמעותית.גבול בסיס הגלגלים האופטימלי עומד לדעתי על 250 ס'מ. זו הפשרה האופטימלית לרכב שצריך לשרת שני מטיילים . יותר משני מטיילים ברכב שטח אחד ,זה סתם עינוי לכולם.

רכס חיים
13-05-04, 20:13
היום בוצע חיזוק ראש וכיוון שסתומים , ובנסיעה הראשונה והדי קצרה הורגשה תוספת כח רצינית. אני מקווה להוסיף כח לאחר טיפול נוסף בקרב' ובמפלג.

mchazani
17-05-04, 12:06
מעניין אם גם את הניבה אפשר היה לשפר ככה.

זאביק
17-05-04, 13:54
אני אומר כאן משהו שיקפיץ המון אנשים, אבל היכן שסופות משופצרות עושות המון רעש מנוע וניתקעות ,הסמוראי נוסע בלי לדעת שיש מכשול.

חיים,
מדרגות שאני לא עוצר לידם עם הסופה, הייתי מפחד להתהפך אחורה עם הסמוראי שהיה לי.
הסמוראי קצר מידי.

http://www.jeepolog.com/images/mizlaot2003/am35.jpg

http://www.jeepolog.com/images/mizlaot2003/am11.jpg

-->