PDA

צפייה בגרסה מלאה : הסופה לא מניעה

אסי
16-03-03, 21:47
שלום,
הלכתי היום להתקין אימובילייזר. המתקין חיבר לי את אחד הניתוקים של האימובילייזר בצמה שמתחברת למחשב, ועוד לפני שהמשיך את ההתקנה בדקנו והסופה לא הניעה. הוא שיחק עם הפעלת האימובילייזר ולבסוף התייאש והחזיר את המצב לקדמותו - חוץ מהעובדה שהסופה עדיין לא הניעה (יש סטרטר).
בשלב זה הוא העלה השערה שהמנוע הוצף והפלגים רטובים,ומכיוון שבמקרה היו איתי פלגים שקניתי אז החלפתי מייד. הסופה עדיין לא הניעה, ולאחר כמה נסיונות נורת המחשב שאמורה להדלק כשפותחים את הסוויץ' הפסיקה לדלוק (בנוסף אי אפשר לעשות את בדיקת הקודים על ידי הנורה).
אז ככה: החוטים בסופה במצב מחפיר (עד היום הוצאתי מעל ל -30 חוטים "תלויים באויר") לכן יכול להיות שמשהו התנתק - למרות שבדקנו חוטים ופיוזים וכדומה.
עוד השערה היא שהמחשב ניתק את ההצתה (אולי עבר למצב חרום) - החוט שנותק במהלך ההתקנה היה חוט אפור שהולך לשקע מס' 19 במחבר של המחשב (ignition coil), וצריך להחזיר את המחשב למצב רגיל.
בינתיים הסופה נשארה ברחוב עד מחר.
אם למישהו יש השערה מה התקלה - הצילו !

אסי

אסי
17-03-03, 10:13
בינתיים הגיע חבר של המתקין שעובד עם מחשבי רכב והוא אמר לו שכנראה שהמחשב הלך.
מישהו יודע איך בודקים ?

Alon
17-03-03, 10:24
ובכן מה אתה עושה כשניתקע לך המחשב בבית?
מכבה מחכה ומדליק מחדש.
כנ"ל לנתק מהמתח לחכות כמה דקות טובות (לפריקת כל הכבלים והמתח השיורי) לחבר ולנסות להתניע.
2) לבדוק שלא פרקתם את המצבר יותר מדי.
בהצלחה
אלון

asafk
17-03-03, 12:17
מזל טוב, וברוך הבא למזרח התיכון.
כשהתקינו לי את האימובילייזר בסופה נשרפו "רק" שני ממסרים :evil: ובסוף ניתקתי אותו כשנתקעתי בנחל כרכום.
מישהו עבד שם עם נורת ביקורת? כי זה שורף אלקטרוניקה ידוע. (הזרם בנורה גדול מאד) יכול להיות שזה גרם לבעיה.
תבדוק ממסר התנעה- בדרך כלל הוא נשרף לפני המחשב. תבדוק גם את הפיוזים הגדולים שבמכסה מנוע... הכל יכול להיות. קח רב-מודד ותעבור מהסטרטר אחורה, עד שתמצא איפה יש זרם- וככה תגלה איפה הבעיה.

גם הנורה לא עובדת? יש בכלל משהו שכן עובד עם הסוויץ' (אולי הלך הסוויץ' או הרתמה שלו לא מחוברת טוב)?

יש למתקין חבר שמומחה למחשבי רכב? יופי, כי כה יעלה לו פחות לתקן לך את התקלה. אל תוותר לו, ובינינו- אל תשבור את הראש יותר מדי- בשביל זה הוא שם- קילקל- יתקן!

מי המתקין? (שנדע להיזהר)

אסף.

אסי
18-03-03, 11:14
שלום,
הג'יפ לא הניע בגלל ממסר (Auto shut down אני חושב), ואכן נשרף המחשב. לאחר שהוחלף המחשב כל המערכות חזרו לפעולה - חוץ מההנעה - שהיא חזרה לפעולה אחרי החלפת הממסר. כנראה שבהתחלה נשרף הממסר ולאחר כל הנסיונות להניע נשרף גם המחשב.

תודה לקונדסון שבא ובדק וייעץ ועזר.

אסי

-->