PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה רכב בסיס טוב לשינוי לסוג של באגי?

ido.h
26-07-08, 22:57
שלום שלום
אני יודע שכל פעם שנושא כזה עולה, המנהלים מתעצבנים וישר שולחים את כולם לקנות ספרים ולהריץ חיפושים ,אז כבר חיפשתי בפורומים ולא מצאתי תשובות לשאלות שלי, אז בבקשה תהיו סבלניים...

יש לי די הרבה נסיון במסגרות וגם בעיבוד שבבי ,אבל במכונאות רכב עוד לא יצא לי להתעסק יותר מדי, לכן אני מחפש להתחיל בקטן ולהתקדם משם.

הייתי רוצה לדעת מה הפלטפורמה הממומלצת לרכב שטח בסגנון של באגי.
הרעיון הכללי הוא למצוא רכב ישן, קטן וקל ,ובתקווה גם זול ,מצב עובד או כמעט עובד, כך שאדם בלי הרבה נסיון במכונאות יוכל לגרום לו לעבוד .
כלומר להשתמש ברוב המכלולים המקוריים, עם שינויים בסיסיים יחסית ולהקל ממשקל הרכב ולהוסיף חיזוקים לפי הצורך.
הייעוד הוא שבילי עפר ומהירות (לא מטורפת) לשניים \שלושה נוסעים ובהעדפה לא חיפושית.
נראה לי שעדיף הנעה אחורית ורכבים יפניים (אמינות) ,אבל מי שיש לו השגות מוזמן ליעץ.

אז מי שיכול להמליץ על סוגי רכב ,ואפילו דגמים מדויקים, שיכולים לשמש למטרה זו אני אודה לו מאד.

kobiarava
26-07-08, 23:04
חיפושית. כל מילה מיותרת.

קובי

נימי
26-07-08, 23:13
באגי - חיפושית
שבילי עפר ומהירות - פורד סיירה אני מאמין שתעשה את העבודה
יפניות מתאימות עם הנעה אחורית אין (עד כמה שאני מצליח לזכור)

lizard
26-07-08, 23:32
חיפושית.
מנוע סטנדרטי של חיפושית
גיר סטנדרטי של חיפושית
צמיגים של חיפושית אבל אולי אחוריים קצת יותר גדולים או בפרופיל שטח.

לא לשכוח כלוב התהפכות כמו שצריך!!!

jeep.il
26-07-08, 23:34
נימי טעות היא בידך לסובארו היה דגם של מכונית קטנה לפני הגסטי שהיה לה הנעה ומנוע אחורי(איני זוכר תשם) לשכנה שלי היה כזה לפני איזה 20 שנה בערך.

asafk
27-07-08, 00:15
אתה מדבר על סובארו רקס. לא תמצא כזו במצב נסיעה שגם תסבול התעללות בהפיכה לרכב שבילים.
מה שכן, יש סובארית- מפרקים את הבודי ונשארת שלדת באגי נהדרת, מנוע אחורי, זרועות חצי עוקבות... ממש כמו חיפושית אבל קטן, וחדש יותר.

אסף.

boondocks
27-07-08, 00:47
חפש פורד ברנדה
מהירה,עמידה,
אה....בצבע כתום:D:D

eysham
27-07-08, 01:35
מנסיון שהיה לי לפני שנים...

אין לי מושג אם תצליח למצוא, אבל גיר של פולקסואגן וואריאנט או של טרנספורטר עגול לדעתי יותר מתאימים מחיפושית.

בכל מקרה... קח בחשבון שמהר מאוד תרצה להתאים לגיר של החיפושית(או VW אחר) מנוע יותר חזק. בד"כ מתאימים מנוע של סובארו (נכון לשנת 86... אולי אני לא מעודכן...)

איל

ido.h
27-07-08, 02:07
בכל מקרה... קח בחשבון שמהר מאוד תרצה להתאים לגיר של החיפושית(או VW אחר) מנוע יותר חזק. בד"כ מתאימים מנוע של סובארו (נכון לשנת 86... אולי אני לא מעודכן...)

אחת הסיבות שאני מעדיף לא לבנות מחיפושית ,הן ממש חלביות...

lizard
27-07-08, 02:32
אחת הסיבות שאני מעדיף לא לבנות מחיפושית ,הן ממש חלביות...

חלביות?
נראה את כל הפאג'רואים וכל אלה שבנו בארץ מתמודדים בבאחה 1000 כמו הקלאס 11 (חיפושית די סטנדרטית).

בלי הרבה שטויות, ל3 אנשים חיפושית זה מה שאתה מחפש. תרצה בעתיד משהו יותר חזק? תשפר אותה.

אתה זה שכתב שהוא רוצה להתחיל מהבסיס וכמה שיותר פשוט. אין יותר פשוט מחיפושית.

ido.h
29-07-08, 00:40
דווקא מאד מוצא חן בעיני הרעיון של סובארית
נראה לי די מבטיח

lizard
29-07-08, 02:20
דווקא מאד מוצא חן בעיני הרעיון של סובארית
נראה לי די מבטיח

סוברית מתאים לבאגי חד מושבית. נדמה לי שהמנוע שלה הוא 1000 ואילו של החיפושית 1300 או משהו כזה.

ארז
29-07-08, 10:06
מיכה, מה אתה אומר על הרעיון הבא......כשאתה לא באמת יודע על מה אתה מדבר( שזה בערך 100% מהזמן) תשתוק.

אהה....ויש לי עוד רעיון....כשמיכה מקשקש על כל שטות בעולם שאין לו שום נסיון איתה( וזה בערך 100% מהזמן), המנהלים ובעלי האתר היקרים מפז ימחקו את הקשקושים שלו....

אך שהו נראה לי שאם נעשה הצבעה ההצעות האלו יתקבלו ברוב מוחץ(אבל כן, אני יודע זו לא דמוקרטיה פה

ההמשך צונזר קצת, כי לא כל אחד מכיר את ההומור של ארז, ועלול באמת לפחד.

GodsFather
29-07-08, 17:00
דייהטסו שרמנט.

הייתה לי כזו ועשתה אחלה עבודת שבילים מבלי שהייתי צריך לפרק אותה. 1300-1400 אני לא זוכר, אבל הנעה אחורית בזה אני בטוח וממש אחלה של רכב, אם תמצא כזו איפשהו, שלי הייתה שנת 81...

נמרוד
29-07-08, 22:29
ארז, כלב השמירה של הדמוקרטיה... ארצה! כלב טוב... במקרה הזה - צודק. לתשומת לבך מיכה.

לא להמשיך את הדיון המשני הזה אלא בהודעות פרטיות.

eysham
29-07-08, 22:45
נהיה כאן מפחיד.... מי זה מיכה??

אולי אם כבר סובארו אז טנדר 4X4

http://www.cardomain.com/member_pages/show_image.pl?bg=FFFFFF&image=http://memimage.cardomain.com/member_images/5/web/461000-461999/461019_14_full.jpg

http://www.cardomain.com/member_pages/show_image.pl?bg=FFFFFF&image=http://memimage.cardomain.com/member_images/5/web/461000-461999/461019_14_full.jpg
איל

ido.h
29-07-08, 23:52
אולי אם כבר סובארו אז טנדר 4X4

מדהים
נדמה לי שהם לא באים 4X4 במקור, נכון?
ואם כן, נראה לי שהם נדירים ,כי לי לא יצא לראות כזה.

חוץ מזה ,אני חושב שטנדר כזה רגיל, יכול להיות גם מצויין .תתקן אותי אם אני טועה.

eysham
30-07-08, 10:05
מדהים
נדמה לי שהם לא באים 4X4 במקור, נכון?
ואם כן, נראה לי שהם נדירים ,כי לי לא יצא לראות כזה.

חוץ מזה ,אני חושב שטנדר כזה רגיל, יכול להיות גם מצויין .תתקן אותי אם אני טועה.

יש 4X4 1800 סמ"ק
הרוב שנת 92-93
הם ניראום בדיוק כמו ה-2X4 רק עם ידית שילוב
חפש ביד 2

נמרוד...
02-08-08, 21:12
איזה מכונית היא בסיס טוב לבאגי חוץ מחיפושית?

נ.ב.
אני אוהב אספנות וכל פעם שאני רואה מישהו שהופך חיפושית לבאגי אני אוכל את הלב שלי ובא לי להרוג את הבנאדם שעושה זאת.

אחד ששנוא שהופכים חיפו לבאגי.
נמרוד...

asafk
03-08-08, 12:55
שנאה היא רגש חזק. חבל עליך.
תחשוב שהחיפושית שהפכה לבאגי ניצלה מגורל של להפוך חלק מהאצטדיון האולימפי בסין, זה יעשה לך טוב.

אסף.

-->