PDA

צפייה בגרסה מלאה : הסמוראי הראשון

TAL-S
26-07-08, 23:12
ערב טוב לכל ג'יפולוגי ישראל!
שמי טל, בשעה טובה יגמר לי בקרוב המלווה של הרשיון ואני מעוניין לקנות רכב. כבר יותר משנה שאני מתענין בסוזוקי סמוראי. קראתי כמה שיותר הן באתר והן מחוצה לו, וחיפשתי כמה שיותר פרטים שיכולים לעזור לי.
כמו שביקשתם בנעוץ, הנה הפרטים האישיים:
1. מכונית ליום יום, אבל מעט מאד על הכביש, ומעט מאד נסיעות בכלל. בעיקרון- מכונית להסעה מפה לשם נסיעות קצרות שלא על כביש מהיר (פחות מ90-100 קמ"ש לרוב). בנוסף שטח קל כמובן...
2. התקציב- 10K עד 14-15K... לא הרבה בכלל...
3. פתוח. רק פתוח!

אם ככה, שנתון 84-90 אמור להתאים לי

מה עוד?
כמובן שיש לי את ההתלבטויות שיש לכל אחד שמחפש מה שאני מחפש, ובראש ובראשונה- האם מודל 84 עם מנוע 1,000 זה הגיוני? האם הוא יגיע לי ל90 בלי להרוג את עצמו (ואותי) ?
שאלת המזגן- אם אין, האם זה נורא? כמה עולה להתקין (אם אפשר בכלל)? והאם זה בכלל אפקטיבי מזגן באוטו פתוח (כמובן שהמזגן יעבוד רק שהבזנט סגור, אבל בכל זאת)...
- דלק! דלק! דלק! היום שכל ליטר דלק עולה כמו קילו זהב, אני מתלבט בכמה היבטים- 1:10 כבר שמעתי, ואני מניח שזה מתייחס למנועי ה1,300... האם מנועי ה1,000 (בהנחה שאפשר לעבור איתם את ה90 קמ"ש...) צורכים פחות דלק? או יותר? או שבכלל לא שווה לדבר עליהם?
- שאלה קטנה נוספת- ה4X4 קבוע? או שיש הילוך? ואם יש, אז כמה האוטו צורך עם ובלי ה4X4?
אשמח לתשובה כמה שיותר ארוכה וכמה שיותר מהר :P!!
תודה לעונים!

yoez
27-07-08, 00:30
ערב טוב לכל ג'יפולוגי ישראל!
שמי טל, בשעה טובה יגמר לי בקרוב המלווה של הרשיון ואני מעוניין לקנות רכב. כבר יותר משנה שאני מתענין בסוזוקי סמוראי. קראתי כמה שיותר הן באתר והן מחוצה לו, וחיפשתי כמה שיותר פרטים שיכולים לעזור לי.
כמו שביקשתם בנעוץ, הנה הפרטים האישיים:
1. מכונית ליום יום, אבל מעט מאד על הכביש, ומעט מאד נסיעות בכלל. בעיקרון- מכונית להסעה מפה לשם נסיעות קצרות שלא על כביש מהיר (פחות מ90-100 קמ"ש לרוב). בנוסף שטח קל כמובן...
2. התקציב- 10K עד 14-15K... לא הרבה בכלל...
3. פתוח. רק פתוח!

אם ככה, שנתון 84-90 אמור להתאים לי

מה עוד?
כמובן שיש לי את ההתלבטויות שיש לכל אחד שמחפש מה שאני מחפש, ובראש ובראשונה- האם מודל 84 עם מנוע 1,000 זה הגיוני? האם הוא יגיע לי ל90 בלי להרוג את עצמו (ואותי) ?
שאלת המזגן- אם אין, האם זה נורא? כמה עולה להתקין (אם אפשר בכלל)? והאם זה בכלל אפקטיבי מזגן באוטו פתוח (כמובן שהמזגן יעבוד רק שהבזנט סגור, אבל בכל זאת)...
- דלק! דלק! דלק! היום שכל ליטר דלק עולה כמו קילו זהב, אני מתלבט בכמה היבטים- 1:10 כבר שמעתי, ואני מניח שזה מתייחס למנועי ה1,300... האם מנועי ה1,000 (בהנחה שאפשר לעבור איתם את ה90 קמ"ש...) צורכים פחות דלק? או יותר? או שבכלל לא שווה לדבר עליהם?
- שאלה קטנה נוספת- ה4X4 קבוע? או שיש הילוך? ואם יש, אז כמה האוטו צורך עם ובלי ה4X4?
אשמח לתשובה כמה שיותר ארוכה וכמה שיותר מהר :P!!
תודה לעונים!
אהלן טל
קודם כל כמו שהרוב פה יגידו לך זאת הבחירה ההגיונית ביותר לרכב שטח ראשון. סמוראי יכול לתת לך גם מעבר לשטח קל ובכביש הוא לא ייתן לך יותר מידי;)
תקציב כמו שהצגת הוא מאוד נמוך יחסית ומתאים ל 84-86 משהו בסגנון מעבר לזה זה לא נראה לי יספיק אתה גם חייב להשאיר עוד סכום נכבד בצד בשביל לעשות יישור קו התחלתי ובשביל תקלות שיבואו והם יבואו כמו בכל רכב ישן.
עוד דבר שצריך לקחת בחשבון הם ההוצאות השוטפות כמו ביטוח שיהיה יחסית יקר בגלל שאתה עדיין נהג חדש טיפולים תיקונים טסט וכו'
לגבי צריכת דלק אצלי אישית שזה 94 עם הזרקת דלק שזה שונה ממה שאתה תמצא בשנים קודמות יותר ששם זה היה עם קרבורטור אצלי הוא אוכל בערך 1 ל10\11 אתה יכול להיסתכל בשירשור שנפתח לא מזמן בפורום סוזוקי ולראות לגבי דגמים כמו שאתה מחפש
לגבי ה- 4*4 זה לא קבוע יש ידית העברה בין במצבים ובצריכת דלק עולה כנוסעים בשטח ומשלבים ל-4*4
קצת ארוך מקווה שעזרתי בהצלחה
יואל

bobsfog
27-07-08, 04:06
תחכה ותחסוך עוד כסף ותוכל לקנות רכב במצב נורמלי
בתקציב כזה (לא יודע אם יש בצד כסף לביטוח ויישור קו אבל נניח שכן) אתה תמצא רק גרוטאה...

סמוראי הוא הבחירה הכי טובה שמישהו במצבך יכול לעשות, אבל אתה צריך להתאזר בסבלנות ולחסוך עוד כסף.
בהצלחה

TAL-S
27-07-08, 13:41
כמה שינויים-
התקציב שלי הוגדל מכיוון שמצאתי שני סמוראים מענינים. הגדלתי את התקציב מכיוון שהבנתי שב15 אלף במקרה הטוב אני אמצע אוטו שדורש שיפוץ של 3-4 אלף שקל. אז, למה לא לקנות כבר אחד שאפשר ישר לעלות איתו על הכביש ב18-20?
ההתבטות שלי היא בין שני אלה- (שניהם מודל 88, פתוחים, לבנים, עם טסט, בלי מזגן כמובן...)

1. מחיר: 20,000 שקל.
- צמיגים 235 ברשיון
- מוגבה
- גיר משופץ
- קרבורטור משופץ סוברו
- מנוע בן שנה
- 2 דודים באגזוז (מה זה?!)
- תוספת עלים
- גיר משופץ
- ברזנט קיץ וחורף
- צלבים ודרייבשאפת קדמי
-רדיו דיסק ורמקולים ^^
המוכר טוען שהכל שלם ועובד מצוין, לעלות על האוטו ולסוע. מה אתם אומרים?

2. מחיר 18,000 שקל. ממוסכניק (לטוב ולרע...)
-צמיגים 215 בלי רשיון (כמה זה נורא? שוטר באמת ימדוד?)
- קרבורטור משופץ של סוברו
- פילטר פתוח
- התנפחות במכסה מנוע (מה זה אומר?)
- כיסאות חדשים של מזדה
- ג'אנטים חדשים של ג'ימיני
- קלאץ' חדש
- ברזנט קיץ וחורף
- טרנספר משופץ
- וכמובן, רדיו דיסק
המוכר מוסכניק, שזה כבר מפחיד. אני מפחד לגלות בעיות אחרי הקנייה, כי הוא יכול להסתיר אותם בקלות...

הראשון בלי ספק (או אולי עם ספק?) יותר טוב, אבל יש הבדל של 2,000 שקל במחיר, וגם ככה אני על הקו האדום (תכנתתי על 13... חחח אופטימיות)
כמו כן, הראשון נשמע לי (אולי זה לא שיקול בכלל) הרבה יותר אמין. הוא בנאדם רגיל ופשוט שלא נראה לי כמו מי שישים לי סוכר בג'נטים או מלח בקרבורטור או מה שאתם רוצים.... וזאת עוד סיבה למה אני נוטה לראשון.
מה אתם אומרים?

GodsFather
27-07-08, 14:13
נתחיל מהשנתון - 88= 2 טסטים בשנה, גם לרכב שמטופל באדיקות זה עדיין לא נעים. עדיף לעלות בשנתון לכיוון ה90 ומעלה. כן, צריך לחסוך עוד כסף, אבל זה משתלם. בלי קשר, מדבריך , אין לך כסף ליישור קו בסיסי (הכנסת את עלויות הביטוח לסכום שלך?)

לגבי מידות הצמיגים - כן, שוטר יבדוק , כן יורידו אותך, גם אלה שברשיון לא תמיד יעברו בקלילות אבל עוד ניחא, כשנתקלים בשוטר/ת השמיים הם הגבול (יש גם טובים, אבל אם הגעת לאחת/ד כזה , סע למלא לוטו מיד אחרי המפגש).

בוא נעבור לשיפורים לכאורה -

הגבהות - איך מוגבה ? קיט קפיצים מלא או רק נדנדות? כמה מוגבה? (אם ההגבהה נעשתה כראוי, בדר"כ יודעים את ההבדל), מיד אח"כ רשמת "תוספת עלים", אז אולי בכך הכוונה למוגבה?

מה מצב הברזנטים ? במיוחד ברזנט החורף וה"שמשות" שלו ?

מה עם חלודות ומצב הפח ?

התנפחות במכסה מנוע ? מה זה באמת ? אולי הכוונה לכונס אויר ? סתם חרטוט ליופי, לא תורם באמת במקרה שלנו.

אין להיות תמימים, נכון שלא כולם נוכלים ,אבל לפעמים גם מה שחושבים על אחד הוא ההפך הגמור (גם למוסכניק וגם לאדם הפשוט).

אם אינך מבין בבדיקה ואני מניח שקראת היטב את ההנחיות של אלון לבדיקת סמוראי, גש עם חבר שמבין.

תמשיך לקרוא את שרשורי הפורום ולא רק של סוזוקי אלא גם של "יעוץ לפני קניה" כי השאלות הללו חוזרות על עצמן ונענו מספר פעמים על ידי אנשים שונים ובעלי ותק ונסיון. חלילה אל לך לחשוש מלשאול שאלות שוב , אך אולי כך יהיה יותר ברור.

TAL-S
27-07-08, 14:37
נתחיל מהשנתון - 88= 2 טסטים בשנה, גם לרכב שמטופל באדיקות זה עדיין לא נעים. עדיף לעלות בשנתון לכיוון ה90 ומעלה. כן, צריך לחסוך עוד כסף, אבל זה משתלם. בלי קשר, מדבריך , אין לך כסף ליישור קו בסיסי (הכנסת את עלויות הביטוח לסכום שלך?)

לגבי מידות הצמיגים - כן, שוטר יבדוק , כן יורידו אותך, גם אלה שברשיון לא תמיד יעברו בקלילות אבל עוד ניחא, כשנתקלים בשוטר/ת השמיים הם הגבול (יש גם טובים, אבל אם הגעת לאחת/ד כזה , סע למלא לוטו מיד אחרי המפגש).

בוא נעבור לשיפורים לכאורה -

הגבהות - איך מוגבה ? קיט קפיצים מלא או רק נדנדות? כמה מוגבה? (אם ההגבהה נעשתה כראוי, בדר"כ יודעים את ההבדל), מיד אח"כ רשמת "תוספת עלים", אז אולי בכך הכוונה למוגבה?

מה מצב הברזנטים ? במיוחד ברזנט החורף וה"שמשות" שלו ?

מה עם חלודות ומצב הפח ?

התנפחות במכסה מנוע ? מה זה באמת ? אולי הכוונה לכונס אויר ? סתם חרטוט ליופי, לא תורם באמת במקרה שלנו.

אין להיות תמימים, נכון שלא כולם נוכלים ,אבל לפעמים גם מה שחושבים על אחד הוא ההפך הגמור (גם למוסכניק וגם לאדם הפשוט).

אם אינך מבין בבדיקה ואני מניח שקראת היטב את ההנחיות של אלון לבדיקת סמוראי, גש עם חבר שמבין.

תמשיך לקרוא את שרשורי הפורום ולא רק של סוזוקי אלא גם של "יעוץ לפני קניה" כי השאלות הללו חוזרות על עצמן ונענו מספר פעמים על ידי אנשים שונים ובעלי ותק ונסיון. חלילה אל לך לחשוש מלשאול שאלות שוב , אך אולי כך יהיה יותר ברור.

אין בעייה בביטוח.... בכלל כל הקטע של העלות השוטפת- אין בעייה
אני לא אוכל להוסיף עוד כסף... גם אם אני ארצה אז אני יורד מזה כרגע. ההתנפחות במכסה המנוע היא כתוצאה מ"צביעה מחדש" של האוטו שנעשה לפני מספר שנים. אני בעצמי לא הבנתי מה זה ב100%.
כל הידע שלי על ג'יפים זה משלוש קריאות (עם מרקר והמון השקעה) של המדריך לבחירת סמוראי, אז נכון, אני לא מומחה... אבל אם האוטו יעבור את הבדיקות היסודיות מאד הנ"ל וגם את הבדיקות של המוסך, והאוטו נראה ונוסע סבבה, עדיין אני אצטרך להוסיף כסף לתיקונים? לפי מה שהבנתי זה "קח וסע"... אבל... אני כנראה לא מבין מספיק

בכל מקרה עלה לי רעיון חדש- לקנות 84 עם מנוע 1,000 (יתרון חדש- מזגן) במצב טוב ואפילו להשקיע בו קצת. הבעייה היא כמובן- מנוע 1,000... מה אתם אומרים?

תודה!

GodsFather
27-07-08, 14:51
מעבר לגיל של הרכב , הבעיה עם 84 היא שוק חלפים נדיר יותר.

כל אחד יכול להגיד לך "להניע ולנסוע" אבל בסה"כ מדובר בג'יפ ועוד ג'יפ ישן ולא איזו יונדאי אקסנט...

מה הכוונה אין בעיות תקציב באחזקה שוטפת? יש לך מוסך ? ספונסר? תחנת דלק ? זה יהיה רכב משני/סופ"שים ?

TAL-S
27-07-08, 17:25
מעבר לגיל של הרכב , הבעיה עם 84 היא שוק חלפים נדיר יותר.

כל אחד יכול להגיד לך "להניע ולנסוע" אבל בסה"כ מדובר בג'יפ ועוד ג'יפ ישן ולא איזו יונדאי אקסנט...

מה הכוונה אין בעיות תקציב באחזקה שוטפת? יש לך מוסך ? ספונסר? תחנת דלק ? זה יהיה רכב משני/סופ"שים ?

יש לי עבודה קבועה שתכסה את עלויות הדלק, את הביטוח ההורים משלמים. יש גם רזרבות למקרה של תקלה...
עוד דעות בין שני הג'יפים מההתחלה?

GodsFather
27-07-08, 23:31
הכל יכול להשתנות כשיש רכב , אבל קטונתי מלחנך. אני אישית לא ממליץ מפאת גיל הרכבים , נשים בצד את כל שאר הדברים שאפשר לבדוק במקום.

חפש 90 לפחות.

TAL-S
29-07-08, 17:51
אני עדיין בהתלבטות לגבי סוג המכונית... הראשונה או השנייה... אין לי כסף לשנת 90 ושתי המכוניות ראות סבבה לגמרי. יש למישהו רעיון?

GodsFather
29-07-08, 18:10
לך לבדוק את זה שנשמע לך יותר מושך, אנחנו לא יכולים לבדוק בשבילך, בסה"כ נשמעים בסדר ויש כמה שאלות שהצבנו לך בנוסף למדריך שאותו תיקח איתך כדי שלא תשכח משהו בדרך.

עד שלא נראה תמונות מקרוב ואו תוצאות של בדיקות מקצועיות , אין הרבה שאפשר לעשות מרחוק.

מכיר את ההוא שניסה ללמוד שחיה בהתכתבות...?

שלמי
29-07-08, 19:15
את הסמוראי של עודד ראית ?
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=208495#post208495
אולי הוא יפתור לך את ההתלבטות.

יונתןמצפה
29-07-08, 22:03
אני עדיין בהתלבטות לגבי סוג המכונית... הראשונה או השנייה... אין לי כסף לשנת 90 ושתי המכוניות ראות סבבה לגמרי. יש למישהו רעיון?

מה ננעלת על שתי הרכבים האלו? כותרת ההודעת שלך היא "הסמוראי הראשון" ולא "האחרון"...
לך, תראה את שני אלה, תמשיך לחפש עוד כמה, תראה, תבדוק ותגלה עולם ומלואו!

קבל את דעתי הלא מקצועית על הרכבים שהבאת:

1. מחיר: 20,000 שקל.
- צמיגים 235 ברשיון - יש לזה גם חסרונות. עם צמיגי 215 אתה יכול לעשות את כל מסלולי הטיול בארץ (מנסיון). 235 יעלו לך בצריכת דלק גבוהה, בלאי גבוה למיסבים ורכב עם פחות כח.
- מוגבה - מי שיש לו הגבהה טובה בד"כ דואג לכתוב איך נעשתה.
- גיר משופץ - למה משופץ? מי שיפץ? מה שיפץ? למה הוא כותב את זה???
- קרבורטור משופץ סוברו - תברר על זה! יכול להעיד על אופן השימוש ברכב...
- מנוע בן שנה - שיראה קבלות ותעודות שמוכיחות שהמנוע הזה יצא מקו הייצור של סוזוקי יפן בשנה האחרונה... אין חיה כזאת (בד"כ). ככל הנראה מנוע מיבוא או השד יודע מאיפה. מה הוא עבר? גם השד יודע...
- 2 דודים באגזוז (מה זה?!) - למה זה טוב, ולמה הוא כותב את זה???
- תוספת עלים - למה?
- גיר משופץ - פעמיים עבר שיפוץ?
- ברזנט קיץ וחורף - תבדוק תקינות!
- צלבים ודרייבשאפת קדמי - בפעם האחרונה שבדקתי אצלי גם לי היו כאלה ושלי סטנדרטי מהבחינה הזאת.
-רדיו דיסק ורמקולים ^^
המוכר טוען שהכל שלם ועובד מצוין, לעלות על האוטו ולסוע. מה אתם אומרים? - אם לא היה ככה לא הייתי בא לראות. זה לא מיוחד ואין צורך לציין את זה. למה הוא מציין?

2. מחיר 18,000 שקל. ממוסכניק (לטוב ולרע...)
-צמיגים 215 בלי רשיון (כמה זה נורא? שוטר באמת ימדוד?) - נאמר כבר הכל.
- קרבורטור משופץ של סוברו - ראה כנ"ל
- פילטר פתוח - תברר על זה!
- התנפחות במכסה מנוע (מה זה אומר?) לדעתי חלודה!
- כיסאות חדשים של מזדה - יכול להיות ייתרון. חשוב לבדוק את איכות ההרכבה ושכל הכוונונים עובדים.
- ג'אנטים חדשים של ג'ימיני - צמיג 215 עולה יופי על ג'אנט מקורי. לאן הם נעלמו?
- קלאץ' חדש - חבקש לראות קבלות!
- ברזנט קיץ וחורף - ראה כנ"ל
- טרנספר משופץ - ראה גיר כנ"ל
- וכמובן, רדיו דיסק
המוכר מוסכניק, שזה כבר מפחיד. אני מפחד לגלות בעיות אחרי הקנייה, כי הוא יכול להסתיר אותם בקלות...

ועכשיו בלי ציניות:
כל מה שכתבתי צריך לבחון לגופו של עניין. לא בהכרח אומר כלום וחלק מהדברים בהחלט יכולים להיות ייתרון. דעתי האישית היא שכשיש כ"כ הרבה דברים "טובים" לכתוב אבל שלא ברור מה טיבם- מנסים לגרום לאוטו להיראות שווה. ושוב, כל מקרה לגופו וקח את זה בערבון מוגבל. כמו שאמרתי, לך ותראה...

ולגבי הקישור לזה שלמכירה באתר- (גילוי נאות- הוא חבר שלי)
ממספר הפעמים המועט שראיתי את הרכב הוא נראה שמור באופן יוצא דופן לגילו. אחרי הסיבוב שעשיתי עליו אפילו די התלהבתי ביחס לשלי. ולידיעה- שלי 96 ושמור בקנאות.
שווה לך ללכת לראות!

(עודד- על תכעס עלי אם בגלל זה תמכור את האוטו ותצטער על זה אח"כ. ;) )

TAL-S
29-07-08, 23:39
ולגבי הקישור לזה שלמכירה באתר- (גילוי נאות- הוא חבר שלי)
ממספר הפעמים המועט שראיתי את הרכב הוא נראה שמור באופן יוצא דופן לגילו. אחרי הסיבוב שעשיתי עליו אפילו די התלהבתי ביחס לשלי. ולידיעה- שלי 96 ושמור בקנאות.
שווה לך ללכת לראות!

(עודד- על תכעס עלי אם בגלל זה תמכור את האוטו ותצטער על זה אח"כ. ;) )

לומר את האמת- האוטו של עודד נשמע מצוין. ובגלל שהוא חבר באתר אני כבר מעלה לו את רמת האמינות אצלי ^^
בכל מקרה- נכון. צריך לבדוק הרבה... מכיוון שהידע שלי בג'יפים שואף ל0, קראתי את המדריך לקניית סמוראי של האתר כמה פעמים. החלטתי להכין ממנו דו"ח ראשוני שאפשר למלות בבדיקה ראשונית שעושים לבד של הרכב. אני מעלה אותו (אם אני אצליח...) ואני אשמח אם תקראו אותו ותגידו לי מה דעתכם. שינויים יתקבלו בברכה.

תודה!

Nash
30-07-08, 11:30
החלטתי להכין ממנו דו"ח ראשוני שאפשר למלות בבדיקה ראשונית שעושים לבד של הרכב. אני מעלה אותו (אם אני אצליח...) ואני אשמח אם תקראו אותו ותגידו לי מה דעתכם. שינויים יתקבלו בברכה.

תודה!

אחלה עבודה עשית על הדוח - אהבתי!

למרות נסיוני הדל עשיתי כמה שינויים קטנים נראה לי שאפשר לגלגל את זה ליופי של דבר!!

-->