PDA

צפייה בגרסה מלאה : טורבו ל 258?

AvigdorAharon
13-04-04, 12:37
היי,

קראתי אצל ידידינו בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, ברעיון של הוספת טורבו ל 258.
מה דעתכם?
האם באמת ניתן יהיה לנצל את הטורבו בנסיעות הכביש, כי הרי בשטח טכני \ זחילת סלעים, אנו דיי מרוצים מעקומת המומנט של ה 258?

כן, יש לי הרבה זמן פנוי...רק מול המחשב...

אביגדור

http://www.jeepforum.com/forum/showthread.php?t=77251

asi
13-04-04, 21:43
מישהו משעמם לו ??? :lol: :lol: :shock: :shock:

אסי

AvigdorAharon
14-04-04, 00:01
אסי כתב:

מישהו משעמם לו ???

אביגדור כתב:

כן, יש לי הרבה זמן פנוי...רק מול המחשב...

בכל זאת, יש רעיונות?

אביגדור

ערן המסוקס
14-04-04, 00:15
אחרי שקראתי את כל השרשור שנתת מהאתר האמריקקי, נראה כי אי אפשר למצוא מנוע יותר לא מתאים ממנוע ה 258 להגדשה..

המנוע איטי..

אפשר לשנות אותו, לפי מה שקראתי בעבר, כך שיעבוד בטורים גבוהים יותר, אבל המנוע בנוי לעבודה בטורים נמוכים וזה יהיה טפשי לקחת מנוע שמיועד לדבר אחד ולעוות אותו לעבודה מסוג שונה.

לא מאמין שיצא מזה משהו מוצלח במיוחד...

דרור ברלי
14-04-04, 20:55
נדמה לי שעידו כהן ניסה את זה פעם. לא ממש רעיון טוב...

AvigdorAharon
14-04-04, 21:49
ערן,
הכוונה היא להשאיר את הסל"ד הנמוך כמו שהוא, ולהגביר את הכח בסל"ד הגבוה.
לדעתי, כך ניתן להרוויח משני העולמות.

אולי אני טועה? למה?

אביגדור

דרור ברלי
15-04-04, 00:18
גבוה? סל"ד גבוה?
מנוע ה-258 לא יודע מה זה סל"ד גבוה. הקו האדום שלו ב-3,800 סל"ד... לידיעתך.
זה מנוע עצל עם מהלך בוכנה גדול והמון מומנט בסל"ד נמוך שפשוט לא מתוכנן להסתובב מהר. כל נסיון לאנוס אותו לטוס לטורים גבוהים שהוא אינו מיועד להם, רק יקצר משמעותית את חייו.
רוצה יותר סוסים? תסתכל על המיפרט הטכני בג'יפ של אורי להבי שבפורום READERS RIDES. לפי מה שהוא כותב שם, הוא שתל ראש של סופה + מערכת הזרקה על בלוק 258. הוא מצהיר על הספק מרשים מאוד, וזה נשמע ונראה מאוד מעניין.

חנן א.
15-04-04, 00:24
הכוונה היא להשאיר את הסל"ד הנמוך כמו שהוא, ולהגביר את הכח בסל"ד הגבוה.
לדעתי, כך ניתן להרוויח משני העולמות.

אולי אני טועה? למה?

כי בשביל להנות מטורבו בסל"ד גבוה בלי לפוצץ את המנוע בדטונציה, אתה צריך להוריד את יחס הדחיסה בראש בצורה משמעותית, ואז בסל"ד נמוך אתה סובל גם ממומנט נמוך וגם מצריכת דלק גרועה.

לא בכדי מנוע טורבו בנזין זה דבר נדיר ואם הוא קיים, אז זה במכוניות ספורט שצריכת הדלק פחות מעניינת את קהל היעד שלהן.

דרור ברלי
15-04-04, 02:24
טורבו במנועי בנזין נדיר? לאו דווקא. ובוודאי שלא רק במכוניות ספורט.

דוגמאות?
אחד ממנועי הטורבו היותר מוצלחים בעשור האחרון - יחידת ה-1.8 ליטר של פולקסווגן שמשרתת נאמנה בגולף ובפאסאט, באודי A3, A4,A6 ו-TT, בסיאט איביזה, לאון וטולדו, ובסקודה אוקטביה וסופרב.

מנועי הטורבו של וולבו - למעט מנוע ה-2.4 ליטר של ה-S60 ומנוע ה-2.9 ליטר של ה-S80, רוב מנועי וולבו המודרניים מוגדשי טורבו ברמות לחץ שונות.

סובארו - יחידת ה-2 ליטר המוצלחת של האימפרזה GT, WRX ו-STI, שמשרתת בכיול רגוע יותר גם בפורסטר.

סאאב - מנועי 2 ליטר ו-2.3 ליטר של ה-9-3 וה-9-5.

מרצדס - שמשתמשים הרבה מאוד בהגדשת-על במנועי ה"קומפרסור" שלהם (200, 230, 320)

קרייזלר - הגדשת טורבו בדגמים החמים יותר של הניאון וה-PT קרוזר.

ועוד ועוד. מנועי טורבו-בנזין מודרניים הם מעודנים, חלקים ובעלי תגובת דוושה מיידית ומרשימה, וצריכת הדלק הממוצעת שלהם לאו דווקא שערורייתית, למעט בזמן נהיגה אגרסיבית במיוחד.

AvigdorAharon
15-04-04, 09:43
דרור כתב:

תסתכל על המיפרט הטכני בג'יפ של אורי להבי שבפורום READERS RIDES. לפי מה שהוא כותב שם, הוא שתל ראש של סופה + מערכת הזרקה על בלוק 258. הוא מצהיר על הספק מרשים מאוד, וזה נשמע ונראה מאוד מעניין.

רעיון לא רע בכלל! אני צריך להחליף אטם ראש ולהשחיז שסתומים, אולי על הדרך אני אחליף לראש של סופה???
יש סדר גודל לעלויות?

אביגדור

shmil
15-04-04, 09:59
אחד החברים שלי ייצר לא מזמן מנוע בהתאמה הבאה (פחות או יותר):
בלוק סיקס, ראש סופה, מניפולדים והזרקה של סופה, גלגל תנופה סופה (בשביל חיישן הקראנק), וכמובן מחשב סופה.
הטענה היא לתוספת נפח מנוע, ולתוספת כוח של כ-20%.
עלויות קצת קשה לי לחשב, כי חלק גדול מהדברים הושגו מחברים.
המנוע גבר נוסע כחודש, ונוסע יפה.
עוד מנוע כזה נבנה ממש בשעות אלו :lol:

חנן א.
15-04-04, 10:02
דרור, לא סתרת את דבריי בכלל, אלא די הוכחת אותם.
הדגמים שכתבת עליהם הם נדירים ביחס לכלל הרכבים הקיימים. עובדה שיכלת למנות אותם בתגובה בודדה ולא ארוכה מדי.
צריכת דלק? שערוריתית זו מילה יחסית, תן נתונים במספרים, מבטיח לך שמדובר בצריכה גבוהה יחסית למודלים זהים לא מוגדשים.

מרצדס - שמשתמשים הרבה מאוד בהגדשת-על במנועי ה"קומפרסור" שלהם (200, 230, 320)

לא רלוונטי, דיברתי על טורבו , ואני לא סתם מבדיל. מגדש מונע מכנית, עובד גם בסל"ד נמוך ולכן יחס הדחיסה הנמוך לא בא לידי ביטוי.

חנן א.
15-04-04, 10:06
ובוודאי שלא רק במכוניות ספורט.

בוודאי שכן, כל המכוניות שהזכרת לא מיועדות לנהג המשפחתי הממוצע שמחפש מקסימום תמורה לשקל, אלא למי שמוכן לשלם על קורטוב ספורטיביות, גם אם זה רק תדמיתי.

זה לעומת טורבו-דיזלים שמיועדים לעבודה, בטרקטורים, במשאיות, וברכבים משפחתיים ממוצעים.

AvigdorAharon
15-04-04, 10:26
שמיל,

יש אפשרות לבוא לראות?
אצלך או אצל החבר?

אביגדור

shmil
15-04-04, 10:31
שלחתי לך ה"פ

עירא
15-04-04, 10:52
תשמע על הפאסאט טורבו (R.I.P) אני יכול להגיד שהוא באמת מטוס אבל שתה דלק כמעט כמו ה-CJ שלי. :lol:

דרור ברלי
18-04-04, 02:33
נדירות? רוב המכוניות הללו נפוצות פחות משום שהן יקרות יותר, לאו דווקא בגלל מגדש הטורבו. מגוון המכוניות המצויידות במנוע ה-1.8 של פולקסווגן נפוצות ביותר אפילו בישראל.
שנית, רוב מכוניות וולבו רחוקות מלהיות ספורטיביות. מהירות דווקא כן, אבל לחלוטין לא ספורטיביות, ויש הבדל עצום. לצורך דוגמה, הסמארט רודסטר שנהגתי בה שלשום, ספורטיבית פי כמה וכמה מה-S55 AMG בה נהגתי שעה קודם לכן, למרות שאין בכלל מה להשוות ביצועים (80 כ"ס מול 550...) אם ניקח לדוגמה את מנוע ה-S60 של וולבו, שהוא מנוע טורבו בלחץ נמוך בנפח 2.5 ליטר, נגלה שהוא מספק את כל המומנט שלו החל ב-1,800 סל"ד ועד ל-5,000 סל"ד. לא להאמין, אבל זה באמת ככה, ומדובר בנתוני מומנט מרשימים (קצת יותר מ-29 קג"מ) ובהספק מירבי שקשה לבוא אליו בתלונות (200 כ"ס).
לעניין צריכת דלק - בנהיגה נורמלית, אין שום בעיה להגיע לצריכת דלק הגיונית מאוד ברוב מנועי הטורבו-בנזין. חגיגת הדלק מתחילה כשלוחצים חזק בגז, אבל במיוחד כשמדברים על מנועי טורבו ספורטיביים, ההשוואה צריכה להיעשות מול מנוע אטמוספרי בעל הספק ומומנט מקבילים, שבהכרח יהיה בעל נפח גדול יותר, בעל יותר בוכנות, ויצרוך הרבה מאוד דלק גם בזמן נהיגה מנהלתית רגועה.
בסה"כ מגדש טורבו נותן ביצועים של מנוע גדול וחזק מיחידת כוח קלה וקומפקטית בנפח קטן יחסית, ולכן הוא כל כך אפקטיבי במכוניות קטנות ובינוניות, שאינך יכול לדחוף V8 מגודל לתא המנוע שלהן. במנועי דיזל זו גם הדרך היחידה לחלץ כוח סביר מבלי לעלות לבלוק בנפח מפלצתי שכפועל יוצא גם ישקול מאות קילוגרמים (מנועי דיזל כבדים מאוד ביחס ליחידות בנזין בנפח מקביל).

כמובן שבאופן אישי, אני מעדיף מנוע גדול ושרירי בעל אופי פעולה רגוע יותר על פני יחידת כוח מוגדשת קטנה והיסטרית.

shmil
18-04-04, 10:46
אחרי בדיקה בשבת-
חייב התנצלות על ההטעייה:

התכנון היה:

אחד החברים שלי ייצר לא מזמן מנוע בהתאמה הבאה (פחות או יותר):
בלוק סיקס, ראש סופה, מניפולדים והזרקה של סופה, גלגל תנופה סופה (בשביל חיישן הקראנק), וכמובן מחשב סופה.
הטענה היא לתוספת נפח מנוע, ולתוספת כוח של כ-20%.

הביצוע הוא אחר- מנוע סופה קומפלט, קראנק וטלטלים של סיקס, בתוך הבלוק של הסופה.
זה המנוע שנבנה, והוא נוסע והרבה יותר חזק מנוע סופה רגיל..

ושוב.... :oops:

-->