PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות...מיצובישי פג'רו/ניסאן טרנו/יונדאי גלופר

חשוב ביותר
30-07-08, 08:15
בוקר טוב,
זהו הגיפ הראשון שלי ואני מתלבט בין פאג'רו לניסאן טרנו ליונדאי גלופר.
הרכב ישמש במהלך השבוע כרכב כביש לצרכי עבודה ובסופי שבוע כרכב טיולים.
חשוב לי אמינות ואחזקה סבירה , לא רכב שכל שבוע יש לו תקלות (כמובן ידוע לי שזה גם עניין של מזל...).
קראתי בפורום שעל הגאלופר לא כ"כ ממליצים והרבה ציינו תקלות וחוסר סחיבה.
התקציב שלי הוא עד 50000 ש"ח .

תודה מראש לכל העונים

נמרוד
30-07-08, 20:10
שלושת הרכבים שציינת יענו על הדרישות שלך, כמו גם איסוזו טרופר ויש עוד אופציות.

קח בחשבון שב50K שקלים אתה קונה רכב כזה ישנן למדי - 10 שנים על הכביש לפחות. התחזוקה של רכב כזה יקרה בהרבה ממה שאתה מכיר מפריבטים - הן עלות הדלק (כולם בערך 8-9 קילומטר לליטר סולר שעולה היום יותר מבנזין, חשב מול הקילומטראז' הצפוי שלך) והן עלויות תחזוקה שוטפות ותיקונים. אתה תשאיר במוסך פי שתיים-שלוש יותר שקלים בשנה מאשר על פריבט יפאני שעולה אותו סכום. צמיגים לרכב שטח עולים פי שתיים-שלוש מאשר צמיגי פריבט, מצברים גדולים ויקרים יותר, וכן הלאה... כל זה בהנחה שאתה לא נופל על קטסטרופה.

הדרך להמנע מקטסטרופה - לא למהר. לא לחפש ולא להתפתות למציאות. לחפש בסבלנות, לבדוק עוד ועוד מועמדים, מכל המבחר שציינת - אם אין לך העדפה אישית לאחד מהדגמים הנ"ל, אל תנעל ופשוט חפש את הרכב השמור, הנקי ביותר שתוכל למצוא בתקציב שלך.

השמר מסוחרים! הזהר מזיופי קילומטראז'.

חד משמעית, עדיף לך רכב עם גיר ידני בשביל להקטין את הסיכוי להוצאה כבדה על תיקוני גיר אוטומטי.

מבחינת ביצועי שטח - הפאג'רו הוא הרכב העדיף - נעילת דיפרנציאל אחורית מקורית (אין באחרים, אין בכל הפאג'רואים אז לוודא שאתה קונה אחד עם נעילה תקינה) ומערכת הינע משוכללת ואמינה (טרנספר סופר סלקט). אבל הפאג'רו הוא גם היקר יותר - יכול להיות מאד שעבור התקציב שלך תמצא טראנו או גלופר צעירים בשנתיים מפאג'רו.

בכל מקרה, בהצלחה, ושוב - לאט ובזהירות!

-->