PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות לגבי ניתוק מוט מייצב

landY
17-03-03, 00:13
מכיוון שאני לא רוצה לפגוע ב"התנהגות הכביש" (אם יש בכלל חיה כזו :twisted: ) של הדיפנדר, האם יש קיטים ו/או שאר פתרונות לניתוק זמני של המייצב?
וסתם שאלה שעלתה לי: איך מתבצע ניתוק נשלט כמו בפטרול? :shock:

יניב

ארז
17-03-03, 10:15
אהלן...
א לדעתי האישית הרכב מתנהג יותר טוב(לא מסורס)ללא המוטות,אלא אם כן אתה חובב ראלי ידוע וגומע את הנקרות בחצי שעה...אז תשאר עם המוטות
ב קיים קייט לניתוק המוט מיצב,כל מי שתקנו לו כזה השתמש בו בדיוק 4 פעמיים עד שהוא נשבר והפסיק להסתובב עם המוט...
ג תוריד את המוטות וסע ככה חודש...לא יום...לא יומיים...לא שבוע,בהתחלה תרגיש שאתה הולך להתהפח כל סיבוב ,אבל אל תדאג....תמיד תזכור שלכל סיבוב שאתה נכנס ב60 חצי כבר עהיה שם על 120 עם הפאררי הצהובה שלו.... :lol: :wink:
מבחינת מהלכי מתלה אל תצפה לכלום....הורדת המוט תוסיף לך בערך ס"מ וחצי...

ארז
17-03-03, 10:19
חצי זה כמובן צחי..... :lol:

landY
17-03-03, 21:39
ארז,
תודה על התשובה... אבל:
אם זה משפר סנטימטר וחצי במהלך המתלה- אז למה בכלל להוריד? :?:
ולגבי חצי, השמועה אומרת שהפרארי שלו בכלל חומה, ואם חצי צחי לקח את הסיבוב על 120, בכמה לקח אותו צחי שלם??? :roll: :wink: :roll:

יניב

UNIX
17-03-03, 22:57
אצלי אומנם סיקס אבל הורדת המוט שיפרה מאוד את המהלך

מומלץ בחום להוריד מהרכב את המוט אם אתה נמצא יותר בשטח מאשר בכביש

בוא נגיד שבערך כמעט כפול מהלך אצלי

נמרוד
17-03-03, 23:29
אצלי אומנם סיקס אבל הורדת המוט שיפרה מאוד את המהלך

מומלץ בחום להוריד מהרכב את המוט אם אתה נמצא יותר בשטח מאשר בכביש

בוא נגיד שבערך כמעט כפול מהלך אצלי

כפול מהלך? באמת? מה היתה שיטת המדידה? ומה הקשר ללנדרובר דיפנדר?
אמרתי ואני חוזר ואומר עד שיכנס לראש, לא חייבים להגיב על כל דבר, אני לא מקבל שקל על כל תגובה שנרשמת באתר, לצערי. אבל אם כבר עונים, אז שיהיה רציני.

ארז
17-03-03, 23:36
אהלן...
לגבי למה להוריד?
המוט מיצב מסרס את נדנודי הרכב והופך אותה ליותר קשיח,תחושה שאני אישית לא אוהב
מה גם שלדעתי זה פוגע בעבודות המתלה בשטח
בלנדרובר זה אכן מגביל את המהלך רק בס"מ או מעט יותר בגלל אורך הבולם שגם ככה הוא ארוך
זה לא יתן לך יותר מהלך להוריד אבל בהחלט יתן לך תחושה טובה יותר של עבודת המתלים שלך.

סוזי המשתוללת
18-03-03, 00:26
מוט מייצב לא אמור לפגוע במהלך המתלה בכלל ובמקרה הגרוע הוא רק יגביל במעט את המהלך
אבל יש להבדיל בין מהלך שהוא היכולת לנוע בין שני נקודות הקיצון של הבולם
לבין קצב התגובה שהוא היכולת להגיב לשינויים פתאומיים בתוואי השטח ובכך לשמור על מגע רציף ואחיזה
ובזה אין מה לעשות מוט מייצב כן פוגע שכן כל תפקידו הוא לרסן עבודת מתלים נפרדת קיצונית שהוא בדיוק מה שאנחנו רוצים בשטח ואפשר גם לראותו כקפיץ משני המתנגד לפתיחה/ סגירה מהירה של הקפיצים הראשיים

נמרוד
19-03-03, 00:06
לא לגמרי מדויק שמוליק. בכל מקרה כתבה מפורטת בנושא נמצאת בקנה אז אני לא נכנס לדיון הטכני ברשותכם.
העצה הכללית היא תפרק, תיסע בלי, אם הנדנוד הנוסף בכביש לטעמך והשיפור בשטח גם - מצוין. אם לא, תרכיב חזרה. את העצה של ארז אני לא כל כך מבין - אם השיפור במהלך המתלה קטן, אז למה אתה ממליץ לפרק את המוט? מה זו ההרגשה שאתה מדבר עליה?

ארז
19-03-03, 01:17
קצת קשה לי להסביר את זה במילים(את זוכרים עד כמה אני מוגבל..... :P )
ההרגשה של נסיעה עם המוט היא שבכל נדנוד הרכב מושך אותך חזרה בכוח
בלי המוט הרכב יותר רך,אני יותר אוהב את התחושה הזו,יותר נוח לנהוג ככה(לפחות לי)

מה שכן אני יכול להגיד לך שלמשל עופר שנוסע עם דיסקברי מאוד מוגהה ,עם מהלכי מתלה מאוד מכובדים+צמיגים גדולים(235/85/16) נוסע כבר די הרבה זמן ללא המוט למרות שיש לו קייט לניתוק מהיר למוט מיצב...ותאמינו לי הוא נוסע מהררררררר(V8 כאמור...)

אדי
19-03-03, 01:38
השאלה המקורית הייתה על דיפנדר ... ועד כמה שאני זוכר לארץ לא הגיעו דיפנדרים עם מוטות מייצבים , לא?

נמרוד , ההרגשה שארז מדבר עליה (או לפחות מה שאני חושב שהוא מרגיש ...) לא מוכרת כל כך ברכבים עם קפיצי עלים . התחושה היא נניח בעליה על סלע , הקפיץ של הגלגל שעלית איתו על הסלע מתכווץ יותר בקלות והרכב נשאר יחסית מאוזן .

אדי

נועם הרשקו
28-04-03, 23:04
אז בכמה ישתפר מהלך המתלה אם אוריד את הסטייבילייזר אצלי בסופה הצנועה?
בס"מ וחצי או פי שניים?

אדי
28-04-03, 23:15
נועם , בסופה השיפור במהלך המתלה עקב הורדת מוט מייצב הוא די משמעותי .

אדי

נועם הרשקו
28-04-03, 23:19
ואותו קיט לפירוק והרכבה של המייצב-
הרכבה עצמית או תעשייתי?
יקר או לא?
רוצה להוריד, אבל פוחד להימרח על הנוסע תו"כ פנייה.

landY
28-04-03, 23:30
אדי,
משטרתי לשעבר. הגיע עם מייצב אחורי.

בכל אופן,
היום לקחתי סיבוב על 110 ללא מייצב אחורי.
נכנסתי לסיבוב במהירות שאני רגיל ו... פחד אלוהים, הגלגל האחורי עלה מעל המראה... :shock: :wink:

ירדתי מהעניין...

אדי
28-04-03, 23:39
יש מוטות מייצבים מתנתקים מוכנים , אבל לא מסובך להכין לבד . לא עסק יקר .
תסתכל בקישור:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=512
גם אם אתה לא מעוניין להכין ניתוק מסודר אתה יכול לפרק 2 ברגים בכניסה לשטח ולקשור את המוט עם חוט ברזל לשלדה ... מהר מאוד אתה תגלה שאתה משאיר אותו מנותק באופן קבוע .

אדי

-->