PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ לפני רכישה: סמוראי (אחרי מעבר על הארכיון של הפורום למתחילים)

ororor
31-07-08, 13:02
שלום,
קוראים לי אור ואני "קורא סמוי" של הפורום שלכם בשלושת השבועות האחרונים.
למדתי לא מעט מהארכיון של הפורום ואף דיברתי עם האיש הכי "מומלץ" בפורום- מורי (שוב תודה :))
ולאט לאט אני מתחיל לגבש דעה על הנושא..

קצת רקע.
אני בן 24. גר בתל אביב עם חברה שלי.
אנחנו לא נוסעים יותר מ-20 ק"מ ביום...
בכל סופ"ש יש לנו נסיעה של 100 ומשהו ק"מ, שבה אנו נוסעים לצפון.
אני מניח שאנחנו ניסע באזור ה-10 עד 15 אלף ק"מ בשנה.

עד לסוף אוקטובר, יש לנו רכב מליסינג.
ואני צריך לקבל החלטה איזה רכב לקנות כדי שלא נישאר הולכי רגל :)

הרכב אמור לשמש אותנו גם בכביש (90 ומשהו אחוז מהזמן) וגם לטיול פעם/פעמיים בחודש (לא טיולים של מטורפים כמוכם :) יותר סולידי... והרבה לים בקיץ

מאז שקיבלתי רישיון רציתי לקנות את הסמוראי אבל מספר אירועים מנעו ממני את זה...
ולכן עכשיו, כשאני צריך לקנות את הרכב הראשון שלי, ישר היה לי בראש "ס-מ-ו-ר-א-י".

אחרי המחקר שעשיתי כאן בפורום הבנתי משהו מאד חשוב - סמוראי זה לא נוח.
אז כדי שזוגתי (שתחיה) לא תטיל וטו מוחלט על ההחלטה, הגעתי למסקנה שמה שאנחנו צריכים זה סמוראי שנת 96 ומעלה, קצר, פתוח, עם מזגן, רדיו דיסק, אם יש כסאות חדשים מה טוב ואין צורך ביותר מידי שיפורים לשטח.

אני צודק?
הבנתי שהקפיצים של הדגם של 96 הם משמעותית יותר נוחים, ושאי אפשר באמת בלי מזגן.

התקציב הוא באזור ה-30 אלף. למרות שאחרי שדיברתי עם מורי הבנתי שעדיף להשקיע יותר בקניה מאשר להוציא פי כמה וכמה על תיקונים לאחר מכן... אז אפשר גם יותר.

אשמח לשמוע מכם האם המסקנות שהגעתי אליהן הינן נכונות או שאני בכלל לא בכיוון? האם ישנם עוד פרמטרים שאני צריך להתחשב בהם? אולי עדיף לי בכלל ג'ימיני (עלויות האחזקה השוטפות שלו זולים כמו של הסמוראי?)? שמעתי שיש בעיה עם המד קילומטרז' שמתאפס אחרי X ק"מ...זה נכון?

ובנוסף, האם אתם מכירים מישהו שמוכר?

המון תודה מראש.
אור.

* ושוב תודה למורי שהיה ממש אדיב אליי.

Nash
31-07-08, 13:13
שלום!

תראה נוח ויותר נוח ויותר נוח משמעותית זה דבר מאוד יחסי...
בלי ספק גימיני יותר נוח מסמוראי כנראה שסמוראי סלילים יותר נוח מעלים, אבל נראה לי שאין בררה, צריך נסיעת מבחן, קח איזה סמוראי עלים (רצוי אם מתלים משופר או לפחות מטופלים) וסמוראי סלילים, ותשווה, יש הבדל אבל לא שמים וארץ, הייתרון הגדול לסלילים הוא דווקא דברים אחרים: מנוע מוזרק ושנתון גבוהה יותר...

יש 96 פתוחים אבל מעתים ממה שאני הבנתי - דווקא 98 פתוחים יש יותר.

בהצלחה!

שמוליקו
31-07-08, 13:28
אור שלום,
לדעתי התובנות שלך הם די נכונות, כמובן שזו לדעתי תיהיה גם ההמלצה שתקבל משאר חברי האתר.
אם אתה יכול להרשות לעצמך להילחץ קצת, גימיני יענה על הדרישות שלך בצורה מושלמת.
זוג צעיר ,נסיעות ערוניות ופעם בשבוע נסיעה ארוכה.
עם סמוראי, גם עם סלילים, גם עם כסא הדראולי מתכוון ורמקול בכסא כדי שתוכל לשמוע חוליו איגלסייס מהתחת, עדיין תרגיש לא נוח.
לאומתו הגימיני, נותן המון בשטח (כן, גם בתצורה סטנדרטית לחלוטין) והרבה יותר "פרייבט" בכביש.
אם זה לחוץ לך מידי, לך על השנה הכי גבוהה שאתה יכול בסמוראי המסולסל, חפש רכב שמור באמת (כן עדיף להוסיף עוד כמה לירות ברכישה ולא בתיקונים אח"כ) ותצפה לתלונות מצד שתיחיה. (לפחות בנסיעות הארוכות).

עלויות האחזקה של הגימיני הם לא גבוהות משל הסמוראי (מדובר כמעט על אותה פלטפורמה), באופן כללי הסוזוקים למינהם בעלי עלות אחזקה נמוכה.

בהצלחה.

ororor
31-07-08, 13:38
וואו!
תודה רבה על התגובות המהירות :)

בוודאי שאני אקח אותם לנסיעת מבחן, אני פשוט רוצה קודם להיות כמה שיותר ממוקד...כדי לא לעבור על כל 40 הג'יפים שמפורסמים בלוחות השונים...

לגבי ההמלצה לג'ימיני, כנראה שאתה צודק, ואני גם אתחיל להתעניין בו, אבל יהיה לי מאד חבל לא להיות עם ג'יפ פתוח...קשה לי להסביר:) ראיתי עכשיו אחד ב-39 אלף שנראה נחמד (ברמה הכי שטחית שיש)
http://www.yad2.co.il/Cars/hotPic4X4.php?CatID=1&SubCatID=3&CarID=83430
הוא שנת 1999, האם בג'ימיני ישנה חלוקה לקבוצות שנים כמו שיש בסמוראי (96-98, 94-95 וכו'...)?

idan_c
31-07-08, 13:38
הייתי מציע לך לשקול ג'ימיני בכובד ראש ועדיפות גבוהה, אם אתה לא יכול תקציבית חפש ויטארה באותה השנה. (למרות ששלי למכירה אני לא רומז עליה ;) )
אם אתה נעול על סמוראי, אני חושב שג'ימני יהיה עדיף לך. נוחות וסמוראי מכל שנה לא הולכים יחד! לפני שאני קניתי את הויטארה שלי עשיתי כמה נסיעות מבחן על סמוראים וניסיתי לשכנע את עצמי שהוא נוח... זה לא הולך :)
למרות שכל אחד ומה שהוא רגיל, אולי בשבילך סמוראי כן יהיה נוח אז אתה מוזמן ללכת ולראות אחד וכך תדע אם באמת בשבילך!
בהצלחה :)

עריכה :
הגבתי לך מזמן :) פשוט לא לחצתי על שלח ואז כבר היו תגובות לפני, לגבי הג'ימני שאתה מראה כאן שנת 99 עם 210 אלף ק"מ הייתי נזהר... הרבה מאוד לשנתון לדעתי ובנוסף הכל לפינאלה גם ממגרש....

ororor
31-07-08, 13:50
ויטארה זה לא מנוע 1600? וג'יפ משמעותית יותר גדול מהג'ימיני/סמוראי?
נראה לי שקראתי איפשהו פה בפורום שהוא לא עושה 1:10 אלא 1:6/7 זה נכון?
יש הבדל מבחינת המחיר של הביטוח חובה/מקיף? (אני מניח שבשווי של אזור ה-40 אלף כבר שווה לעשות מקיף.. תקנו אותי אם אני טועה).

אני לא מסתכל רק על העלות של הרכישה אלא גם על הוצאות שוטפות לאחר מכן...

idan_c
31-07-08, 15:18
ויטארה זה לא מנוע 1600? וג'יפ משמעותית יותר גדול מהג'ימיני/סמוראי?
נראה לי שקראתי איפשהו פה בפורום שהוא לא עושה 1:10 אלא 1:6/7 זה נכון?
יש הבדל מבחינת המחיר של הביטוח חובה/מקיף? (אני מניח שבשווי של אזור ה-40 אלף כבר שווה לעשות מקיף.. תקנו אותי אם אני טועה).

אני לא מסתכל רק על העלות של הרכישה אלא גם על הוצאות שוטפות לאחר מכן...

הויטארה שלי צורכת בעיר ליטר ל9 ק"מ בערך ואפילו טוב יותר באחריות, אתה יכול להגיע גם ל10 הכל תלוי איך אתה נוהג. מחוץ לעיר הגעתי גם ל13...

הייתרון של ויטארה הוא שבביטוח הוא נחשב כפרייבט רגיל ולא כג'יפ, עלויות תיקון ואחזקה שלו הם יחסית זולים כמו כל רכב משפחתי רגיל.

אם תתעניין בויטארה הויטארה שלי מודל 96 במחירון 39000 אני דורש 34000... כמו שהתחייבתי בלוח כאן לחברי האתר אני אגיד לך זאת גם עד יום ראשון בגלל שכבר קניתי רכב חדש 30000 שקל לסגירה! בלי בלבולי מוח. אם נשמע לך מעניין דבר איתי אתה לא צריך להשקיע שקל באוטו והוא גם אחרי טיפול גדול וטיפול 10 ככה שיש לך תקופה ארוכה של נסיעה שקטה.
בכל אופן כאן זה לא הלוח דבר איתי בפרטי אם מעניין אותך.

נמרוד
03-08-08, 08:03
התובנות שלך נכונות מאד. כמו שהומלץ - תכניס גם ג'ימני למשוואה, לכל צורך ועניין זה המשך ישיר של סמוראי - עד שנת 97 סמוראי, משנת 98 ג'ימני. אותם מתלים ככה שהנוחות האמיתית של סמוראי 96-97 וג'ימני אותו דבר אוביקטיבית... אבל אכן, ג'ימני מעוצב יותר, "סגור" יותר, מרגיש מודרני יותר. ההבדל העיקרי הוא סגור (ואז עדיף כמה שיותר חדש - ג'ימני) או פתוח (ואז אין ברירה - סמוראי 96-97). זו החלטה עקרונית ורק אתה וזוגתך יכולים לקבל אותה.

idanw
03-08-08, 09:23
תיקון קטן: סמוראי עד 98, גימיני מ99.

-->