PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לכאלה המתחזקים את הטרופר שלהם לבד ועוד כמה

אבנר ל
31-07-08, 13:37
אני מתלבט כעת בקניה של טרופר.
בעצם אנחנו צריכים מכונית ל-7 אנשים, ואני מעוניין במשהו מעבר לזה, רכב יותר מרווח ממאזדה 5, ושיהיה יותר גבוה מקיה קרניבל.
משהו קצת יותר כייפי, בשביל הנשמה.
הרכב ישמש ביום יום לנסיעה קצרה לעבודה, ובסופי שבוע לטיולים, אבל לא בשטח במיוחד. לדעתי עד 20000 ק"מ בשנה, כנראה פחות.
המחיר יכול להיות עד 80000 אולם אני בטוח שאנחנו יכולים להסתפק במשהו ישן יותר, בתנאי שיהיה אמין.
יכול להיות ידני. יש הבדל משמעותי בין ידני לאוטומטי מבחינת טיפולים וצריכת דלק?

והשאלה לגבי הטיפולים: בצעירותי טיפלתי לבד בסובארו (כן, 1300 DL ...) וגם שיפוצים פה ושם. האם מעשי לטפל באיסוזו טרופר בבית? לא צריך להרים אותו אף פעם על ג'ק כדי לטפל? ואם כן, אז מה עושים?
איפה קונים חלקי חילוף? יש כלים מיוחדים (מעבר למה שמפורט בארגז הכלים) שצריך להביא בחשבון?

בחירת המודל: הבנתי שיש בעיות בדיזל מעל 1999. אפשר להבין מכן שעדיף ללכת על בנזין (נדיר?) או 1999 ומטה?
ואם כן: יש כאלה עם קילומטראז' אדיר. כמה נחשב סביר לקניה במודלים האלה?

אשמח להערות על "הבחירה" בטרופר ובשנתון ותשובות לשאלה על הטיפולים.

תודה רבה!

idan_c
31-07-08, 15:32
אני מתלבט כעת בקניה של טרופר.

בעצם אנחנו צריכים מכונית ל-7 אנשים, ואני מעוניין במשהו מעבר לזה, רכב יותר מרווח ממאזדה 5, ושיהיה יותר גבוה מקיה קרניבל.
משהו קצת יותר כייפי, בשביל הנשמה.
הרכב ישמש ביום יום לנסיעה קצרה לעבודה, ובסופי שבוע לטיולים, אבל לא בשטח במיוחד. לדעתי עד 20000 ק"מ בשנה, כנראה פחות.
המחיר יכול להיות עד 80000 אולם אני בטוח שאנחנו יכולים להסתפק במשהו ישן יותר, בתנאי שיהיה אמין.
יכול להיות ידני. יש הבדל משמעותי בין ידני לאוטומטי מבחינת טיפולים וצריכת דלק?

והשאלה לגבי הטיפולים: בצעירותי טיפלתי לבד בסובארו (כן, 1300 DL ...) וגם שיפוצים פה ושם. האם מעשי לטפל באיסוזו טרופר בבית? לא צריך להרים אותו אף פעם על ג'ק כדי לטפל? ואם כן, אז מה עושים?
איפה קונים חלקי חילוף? יש כלים מיוחדים (מעבר למה שמפורט בארגז הכלים) שצריך להביא בחשבון?

בחירת המודל: הבנתי שיש בעיות בדיזל מעל 1999. אפשר להבין מכן שעדיף ללכת על בנזין (נדיר?) או 1999 ומטה?
ואם כן: יש כאלה עם קילומטראז' אדיר. כמה נחשב סביר לקניה במודלים האלה?

אשמח להערות על "הבחירה" בטרופר ובשנתון ותשובות לשאלה על הטיפולים.

תודה רבה!

לגבי טרופר 99 ומעלה מנוע דיזל, כמו שאמרת אתה יכול להבין הכל והכי טוב לחפש משהו אחר :) אתה תראה הרבה מציאות מודל 2003 גם בתקציב נמוך ממה שאתה מציע וק"מ הגיוני מאוד אבל הנזק הוא עתידי.. חפש בנזין אם אתה לא נוסע הרבה.

יש הבדל לטובת הידני, משמעותי או לא אני לא יכול להגיע לך אף פעם לא נסעתי על אותו רכב ב2 גרסאות גיר.. בכל מקרה נראה לי שיהיה לכיוון של עוד ק"מ לליטר לטובת הידני.
מבחינת טיפולים, ברגע שגיר ידני חלילה נהרס הנזק יהיה הרבה פחות משמעותי מגיר אוטומט, אבל בזה אני חושב שיש להזהר רק בשנתונים ישנים יותר לא ממש רלוונטי לשנתונים במחיר שאתה מתכוון להשקיע.

יש טיפולים שתצטרך להרים את הרכב, אם הצלחת לטפל בסובארו אני מניח שטיפולים בסיסיים תוכל לטפל גם בטרופר מעבר לזה אתן לחכמים ממני להגיב.

כלים, ציוד, נסיעות, שטח אתגרי וכד'... הייתי מציע שאחרי שתרכוש רכב תברר לגבי הנושאים האלה ותצטרף קודם כל לטיול אחד או 2 בשטח עם קבוצה בשביל ללמוד מה צריך איפה ומתי ותוכל גם בזמן הטיול ל"שאוב" מידע חיוני יותר :)

נותר לי לאחל לך הרבה הצלחה! ושתהיה לך בחירה מוצלחת!

אבנר ל
02-08-08, 13:53
...
יש טיפולים שתצטרך להרים את הרכב, אם הצלחת לטפל בסובארו אני מניח שטיפולים בסיסיים תוכל לטפל גם בטרופר מעבר לזה אתן לחכמים ממני להגיב.
...
נותר לי לאחל לך הרבה הצלחה! ושתהיה לך בחירה מוצלחת!

עידן תודה רבה! אשמח לעוד תגובות!

שבת שלום.

-->