PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרויקט שיפוץ סמוראי של פול

PAUL
01-08-08, 19:15
הגיע הזמן לצאת מהארון, גם אני משפץ אוטו.
משפץ זה מילה גדולה. בעיקבות ניתוח שהשבית אותי לכמה חודשים, גם האוטו הושבת לכמעט שנה.

לפני חודשיים בערך הוצאתי את רכבת ההנעה והבפנוכו (נראה לי שיש תמונות, אני אחפש...)
לפני שבועיים הוצאנו את המנוע (בתנאי גרילה אמיתיים) חבל שאין תמונות של התכליך אבל היינו צריכים כל יד.

אני מניח שאתם רוצים לשמוע את התוכנית...

שלב ראשון פחחות (שלא תעשה על ידי) וניקוי חול + צביעה של השלדה.

שלב שני הרכבה, הגיר משופץ אז אין מה לגעת, צריך קלאץ' חדש חובה יחסי העברה בטרנספר.
צריך לבדוק ת'ברקסים, לפני הפירוק הם לא היו משהו, ובזמן פירוק צנרת הברקסים גיליתי שהצנרת האחורית ריקה מנוזל!!! חשוד מאוד...

אם הכסף יבוא התאבון, נעילות כמובן קדימה אחורה, קפיצי CJ מאחור, לגבי הקדימה צריך לחשוב.
צמיגים וכל מה שצריך,
כמובן שצריך לסיים בהקדם כי אין טסט כבר מיוני 07 מה שאומר שצריך לעבור טסט לפני יוני 09.

רעיונות, הצעות, המלצות (בעיקר על מקום בנתניה לניקוי חול+צביעה של השלדה) ושאלות, זה המקום!

תאחלו לי בהצלחה...

PAUL
01-08-08, 19:34
תמונות:

PAUL
01-08-08, 19:36
עוד 2:

אני אחפש את התמונות מהפירוק...

הצפרדע
01-08-08, 20:00
יפה מאד.

לקחת על עצמך תיק גדול ואני מקווה שיהיה לך את הכוחות, הזמן והכסף כדי להשלים את הפרוייקט.

בהצלחה - תמשיך לעדכן.

דרך אגב, הקורה הקדמית(הצינור) חתוכה בצד נוסע??

GodsFather
01-08-08, 20:40
שיהיה בהצלחה.

אם כבר עושים גם פחחות וצבע, ממליץ לשים ציפוי בסגנון שיש אצלי.

איזו מידה אתה נועל עכשיו בגלגלים ?

PAUL
02-08-08, 21:05
לשאלתך ברוך, כן הצינור קרוע שם, יטופל...
ותודה רבה.

ואמיר, תהיה בטוח שיהיה ציפוי כמו אצלך, מלמעלה ומלמטה.
הצמיגים שיש עליו הם 31
הם משומשים וגמורים, הם שם כדי שיהיה יותר קל לזחול מתחת לאוטו.

ברשיון אני 215 (אבל זה לא ישאר ככה)

adam12345
05-08-08, 20:47
תגיד, אתה נסעת עד אכשיו עם ה31 האלה ובלי יחסי העברה בטרנספר?
(שמתי לב למה שרשמת על הזחילה אבל אני מבין שזה לא ממש ברצינות)

שיהיה בהצלחה!!!

PAUL
06-08-08, 00:50
לשאלתך, כמו שאמרתי נסעתי עם 215 וה31' הם כרגע כדי להקל על העבודה על האוטו.

אני רציני לגמרי לגבי היחסי העברה, האוטו לא יסע מטר לפני שאני שם אותם
אפילו שנראה לי שאני אעצור בצמיגי 235.

עכשיו שאלה, מישהו מכיר מקום טוב לניקוי חול וצביעה לשלדה באזור תעשיה בנתניה?

Aviram
06-08-08, 01:33
שיהיה בהצלחה!!!!

תנסה בפורום האספנות בקראספורום, אני מאמין שיש שם כאלה שמכירים ויש להם ניסיון עם מקומות

חן דן
06-08-08, 01:55
פול כל הכבוד לך
לשאלתך יש כבר תקדים למה שאתה רוצה לעשות אתה יודע אייך קוראים לבחור!
היתי מאוד רוצה לראות אותך הולך בדרכו ועוד סמוראים רבים אחרים.
לכן לעשות לבד זה לא בושה תראה לכולם מה אתה שווה.
אני בטוח שלאט לאט יצתרפו עוד סמוראים, ההתחלה תמיד קשה אבל זה משתלם בסוף יום.
לפעמים חלומות מתגשמים לא מאמין בוא לראות.

PAUL
09-08-08, 19:54
עידכון:
מצאתי מי שיעשה את עבודת הפחחות הצבע והציפוי הפולימרי: רוני, הלוא הוא T-REX מהפורום.

בינתיים גררנו את הרכב אליו, והפרדנו את הבודי מהשלדה.
יש וידאו, אבל צריך לערוך ולקודד אותו אז יקח לו כמה ימים.
בינתיים, כמה תמונות של אחרי...

מפה זה תלוי ברוני, אז אני רגוע.

דרך אגב, טיפ לכל משפצי הסמוראים, רוב המשקל של הבודי, נמצא באזור קיר האש.
בהצלחה.

תמונות:

חן דן
09-08-08, 20:32
פול תמשיך להתעלם אני מתחיל להתאכזב.

six 4 life
09-08-08, 20:39
כבוד אחינו.
כבוד.

:cool:

PAUL
09-08-08, 21:59
חן, תשמע, אצלי לעשות לבד זה לא פרנציפ.
לפני שהתחלתי את הפרויקט היה לי הרבה זמן לחשוב ואחת השאלות החשובות הייתה מה מעניין אותי לעשות לבד.

אותי הפחחות לא מרגשת. פחחות זאת אומנות ואני לא אמן. אז את עבודת הפחחות נתתי לבנאדם שאני תופס ממנו אומן.

לגבי ניקוי החול לשלדה, אני בטוח שאני יכול לעשות את זה לבד ושיש לי חברים שיכולים לעזור ( ;) )
אבל זאת גם עבודת מפעל שלא מרגשת אותי.
כמו גם שבעתיד לשבת ותפור ברזנט לא בקטע שלי. וזה גם משהו שאני מעדיף להשאיר לבעל מקצוע.

זהו, חוץ מזה הכל עלי.

תשמע, לכל אחד יש את הגבול שלו. כמו שיש כאלה שלא רק שיעשו את כל הפעולות שאני מוותר עליהם, גם יבנו בעצמם את כל החלקים שאנחנו קונים במכשירי תנועה.

זהו, ואין צורך להיעלב, ההודעה שלך עברה לי מתחת למכ"ם ולא התכוונתי להתעלם.

PAUL
01-09-08, 00:26
יש לי שאלה מעניינת,

אם יש לך מנוע, במצב טוב. בלי בעיות, אבל הוא כבר בחוץ ממיילא.

מה לעשות איתו?

מחז"שים?
להחליף קלאץ'?
אטם מכסה שסטומים?
טיימניג?
לצבוע אותו?

או שהאמירה "אם זה לא מקולקל, אל תיגע בזה" נאמרה בדיוק על מקרים כאלה?

GodsFather
01-09-08, 01:07
מחז"שים - כי זה באסה לגלות שבדיוק אחרי שהרכבת הכל, מרפי הגיע לעבודה.

קלאצ' - אתה יכול לפרק ולבדוק אם הוא תקין , יש מידות בספר, כל שכן את המיסב (נכון, זה בגיר ,אבל גם הוא מפורק) , הקפיץ "החזרה" שכשהוא הולך אז המיסב הולך אחריו.

אטם מכסה שסתומים - למה לא ? ועל הדרך תעשה גם כיוון שסתומים.

טיימינג , גם , על הדרך , 10 דקות עבודה וראש שקט לכ80 אלף ק"מ , אם הכל תקין.

משאבת מים - בדיקת תקינות לפחות.

מכל הדברים הללו גם תלמד להכיר את הרכב יותר טוב ותוכל לאתר תקלות אם יקרו בעתיד וגם לעזור לחברים, אם הם יתקעו באמצע טיול או סתם כי הם שכנים שלך ואתה רוצה להיות חברי :)

דרך אגב , את המנוע אתה לא רוצה לשפר ? קמשפטים וכד' ?

PAUL
02-09-08, 00:21
דרך אגב , את המנוע אתה לא רוצה לשפר ? קמשפטים וכד' ?

זה לא בעדיפות שלי.
מה גם שאני מאמין במה שאמרו גדולים ממני, שאין שיפור מנוע שלא משפיע לרעה על צריכת הדלק ועל אמינות המנוע.

אהה, ולא בא לי. :)

חן צברי
02-09-08, 01:57
רעיונות, הצעות, המלצות ושאלות, זה המקום!
תאחלו לי בהצלחה...

תקפיא את הרשיון אם אתה יכול. חבל סתם לשלם אגרה על תקופה שבה הרכב עומד.

אתה מתכנן להחליף על הדרך את צנרת הגומי? מומלץ לנצל את ההזדמנות, בעיקר את אלו שקשה להגיע אליהם כשהכל מורכב.

יש לך תוכניות לגבי מערכת החשמל?

מן הסתם תעבוד על הפרויקט לפי הזמן הפנוי שיש לך ולא לפי לו"ז קבוע ומוגדר, אבל אם ידוע לך מראש על איזה סופ"ש שיוקדש לפרויקט, תיידע אותנו. יכול מאוד להיות שיהיו כאלו שירצו לבוא ולהצטרף, או אפילו סתם לצפות (אפשר גם לנצל אותם לטובת הצילומים :wink:)

ולסיכום... בהצלחה :razz:

איש
02-09-08, 02:08
בקשר ליחסי העברה אתה יכול לפנות אלי , יש לי חדשים שלא הורכבו 4.16 rro
0547482855

PAUL
03-09-08, 14:53
טוב, היום מוקדם בבוקר יצאתי לסיבוב ברחוב המסגר.
בעיקר למרתף של מכשירי תנועה.

יצאתי מבואס...
אין להם במלאי (ולטענתם לא יהיו גם אם אני אזמין)את כל החלקים של תושבות הבודי. ואין להם מספיק גומיות בודי.
(לידיעת כל המשפצים העתידיים).

הגיע הזמן לפנות לאינטרנט, וחבל, ההפסד שלהם.
אני וזכר בזמנו דיבורים על ערכות של כל התושבות והגומויות שצריך שנמכרות באתרי סוזוקי.
אני וחיפוש לצערי לא הולכים ביחד, אז אם מישהו זוכר/מכיר את מה שאני מדבר אליו, זה המקום...
להזכיר שאנחנו מדברים על סמו' ארוך.

וככה כאוף טופיק
ביקרתי בגלאור למי שמכיר, ואני חייב לציין מילה טובה על כמה שאני נהנה לבקר שם, שירות כל כך אדיב, וייעוץ מקצועי ומחירים הוגנים במיוחד. פשוט כיף.

GodsFather
03-09-08, 16:05
לגבי הגומיות, בקר באתר של ROCKYROAD וCALMINI , יש להם קיטים מושלמים לנושא.

לגבי גלאור , תבקר אצל מנצור (ACROSS THE STREET ) ותראה שהמחירים הוגנים עוד יותר :)

bobsfog
03-09-08, 19:16
http://rocky-road.com/zukmisc.html

באמצע הדף בהצלחה

Samurai Kfir
16-09-08, 12:52
פול בהצלחה!

אני גמרתי את כל מה שהיה במכשירי תנועה שקשור לגומיות שילדה-בודי :) וגם אז היו להם רק 6 גומיות קוניות מתוך 8 שצריך וחוץ מזה לא היו להם אף אחת מהגומיות האחרות שצריך. אני בהתחלה מיחזרתי גומיות שזרקתי אחרי שהבנתי שאין בארץ.. אבל בסופו של דבר הזמנתי לי קיט מרוקי רוד, הקיט אומנם שווה אבל אני ממליץ לא להתעסק עם החברה הזאת בכלל!

בהצלחה!! עומד לצאת לך סמוראי יפיפה אני בטוח!

PAUL
17-09-08, 22:37
טוב חבר'ה, נושא קריטי חדש, לא יודע כמה מחדי העין מבינכם שמו לב לצינור הקורע בשילדה שלי.

קיצר, צריך לתקן את זה,
בתוכנית: להוציא את הצינור כולו, ולהחליפו בצינור חדש.
בשביל הריתוך עצמו אני מאמין שאני אביא רתך.

עכשיו לשאלות:
1. איזה סוג צינור צריך/כדאי/מומלץ? (מה זה סקדיואל?)
2. האם צינור באותה מידה או מידה אחת יותר גדול?
3. איפה אפשר להשיג צינור שכזה? (מישהו מכיר מקום שימכור פחות מ6 מטר?) (למישהו יש שאריות צינור כזה?)

תודה לעונים...

PAUL
23-09-08, 01:14
הוזמנו הגומיות
שיגיעו מהר ובשלום (אינשאללה)

אף אחד לא רוצה לעזור לי לגבי הצינור?

GodsFather
23-09-08, 10:10
איזה גודל הצינור ?

גש לסדנאות שמכינות כלובים וכד' ואולי תמצא שם שיירים...

PAUL
28-09-08, 23:14
טוב, עניין חדש מטריד את מנוחתי.

אחד הדברים ששקוף שאני עושה זה מתאים קפיצי CJ מאחורה. יש קפיצים, יש רעיון מקורי (של ארז הגאון) איך לחבר אותם לשלדה.

מה שאין לי מושג איך לעשות זה למקם את הסרן לעומת הקפיץ.
את התושבת החדשה אני מרחיק אחורה על השלדה, ממקם לפי המרחק בין התושבות הקבועות בCJ.

אבל, איך אני ממקם את הסרן? לפי שכשהקפיץ שטוח הסרן נוחת על הבאמפ סטופ? לפי המרחק בין התושבת לחור כמו בקפיץ המקורי? זה פשוט מבלבל אותי....

עזרה בבקשה!

סוזי המשתוללת
28-09-08, 23:51
פול
כעיקרון אתה אמור לשמור על המיקום אבל 2-3 ס"מ אחורה אין בעייה וקדימה אתה לא רוצה
קח בחשבון שהזזה מסיבית/ גלגל גדול ובלי להנמיך משמעותית את הבאמפסטופ הצמיג ייגע בצינור מילוי הדלק /הפחית שמדינה עליו בכל סגירת מהלך בצד של פתח המילוי מצד הנהג אין בעיות כך שאם תחליט לשנות את מיקום צינור המילוי אתה יכול להזיז קצת יותר ועדיין הפרופורציות של הרכב ייראו טוב (גלגל בתוך הביית כמעט ממורכז )

PAUL
29-09-08, 02:19
פול
כעיקרון אתה אמור לשמור על המיקום אבל 2-3 ס"מ אחורה אין בעייה וקדימה אתה לא רוצה

לא הבנתי, כשאתה אומר לשמור על המקום, לשמור על המיקום לעומת מה?

אני לא זוכר מאיזה סרט הציטוט הזה אבל הוא מתאים לי בול "תסביר לי כאילו אני ילד בן 5..."

תודה :)

RAMURAI
30-09-08, 23:03
בהצלחה לך וגם לי. חבל שרק עכשיו ראיתי את הפרויקט שלך.

Samurai Kfir
30-09-08, 23:38
פול

קודם כל הבנתי שאתה מתכוון להחליף לסרנים רחבים, אז כשאתה בונה תושבות על השילדה קח בחשבון להרחיב אותם גם..

מה שסוזי מתכוון זה מיקום הסרן קצת אחורה יחסית למקור - הרחקה של הסרן ב 2-3 סמ' אחורה יכולים להיות טובים מכמה סיבות.. אני לא רואה לך יותר מידי סיבות לעשות את זה, בעיקר בגלל שכבר יש לך סמוראי ארוך ובגלל שאתה לא ממש מתכנן לעבור את ה 33'....

אתה צריך לפצות על המעבר לקפיץ ארוך יותר על ידי התושבות שעל השילדה, התושבת הפנימית חובה - החיצונית, בשביל האורך, לא חובה, אבל אם אתה עובר לסרנים רחבים אז תצתרך למקם אותה מחדש בשביל לתקן על הרוחב...

בכל אופן, לגבי מעבר לקפיצים ארוכים יותר, אין לך יתר מידיי ממה להתבלבל (כל עוד בורג המירכוז נמצא באמצע הקפיץ (כמו בסמוראי))
למשל אם במקור יש לך קפיץ של 80 סמ' ואתה מחליף לקפיץ של 90 סמ' אתה צריך להרחיק כל תושבת ב 5 סמ' ואז הסרן ישאר במקומו המקורי.

**במעבר לסיג'יי קידמי במתלה אחורי של סמוראי אתה לא חייב לשנות תושבת חיצונית, מספיק לשנות את הפנימית ולשלב שאקל ארוך יותר בחיצונית...

תתחדש על הגומיות! אחלה קיט - חרא של חנות..

PAUL
02-10-08, 23:32
תשמע, מה שאני עושה זה מרחיק את התושבת האחורית בכמעט 10 ס"מ כדי להגיע לאותו מרחק בין חורים כמו בסיקס.
בעצם אני צריך לעשות חור מירכוז חדש, שלא יהיה באמצע אלא כמה ס"מ לכיוון התושבת הקידמית...

אני פשוט לא יודע לפי מה לעשות את החור החדש.

לגבי הרחבת הסרן, אני לא בטוח שזה עומד בסדר עדיפויות הכלכלי שלי כרגע בכל מקרה. אם וכשיבוא היום נראה לי שיותר נכון להזיז את התושבות שעל הסרן ולא את התושבות שבשלדה.

הניחוש שלי לגבי מיקום החור החדש הוא, אם יש XX ס"מ של מאיה (כלומר מדידה בקשת) בין החור של התושבת לבין החור מירכוז
אז על הקפיץ החדש צריך להיות XX+2 ס"מ בין תושבת לחור מירכוז החדש (גם במדידה בקשת).
בעצם אז, כשהקפיץ הכי שטוח שהוא יכול להיות הסרן מגיע לבאמפ סטופ...
יש אישור?

PAUL
06-10-08, 21:48
טוב, סוף סוף אספתי את התמונות... אז קודם כמה הסברים.

כשרוני התחיל לחפור בבודי גילינו שחלק הכי אחורי של רצפת הרכב (אחורה מהגלגלים) ממש ממש ממש רקוב.
רוני הוריד חתיכות ענקיות מהרצפה וריתך תלאים ביד אומן.

אחרי הכל עשה צבע בסיס והנה התמונות אחרי השכבה הראשונה, עדיין עם הבונדו:
http://www.facebook.com/album.php?aid=76146&l=203d2&id=1270777863

ואחרי זה צבע בכמה שכבות טובות של צבע פולימרי:
http://www.facebook.com/album.php?aid=76256&l=b3bf8&id=1270777863

תסלחו לי על התמונות אבל אתם חייבים להבין שאת החבר'ה שלי יותר עניינה העבודה שלנו מאשר תמונות תקריב של הצבע, אבל אני עוד אפצה...

שני דברים על העבודה, קודם כל הצבע הפתיע אותי, לא יאמן כמה הוא קשה ועמיד. פשוט גורם לפח להרגיש כמו פלדה!

ויותר חשוב: רוני, שכבר כשפניתי אליו ידעתי שאני מתעסק עם אמן אבל לא ידעתי עד כמה.
אין משהו שהאיש הזה לא יודע לעשות. והוא פשוט עשה עבודה יפה ומקצועית לא חסך ולא ויתר על כלום.
פשוט אין לי איך להתחיל להסביר כמה שאני מבסוט...

דבר אחרון, עדיין לא נעשתה שום עבודה על המרכב מבחוף וחכו תראו איך זה יראה....

six 4 life
07-10-08, 02:52
כשלא מחפשים איפה לחסוך כל שקל, יש תוצאות שנראות בהתאם.
לפי רמת היסודיות של רוני, ומעבר לזה- שלך, שמפרק עד הבורג האחרון ומטפל במה שדורש טיפול ללא מחשבות על חיסכון כלשהו,
נראה שהאוטו הזה בדרך להיות מוצג יופי בסלון של איזה מליונר ולא סוזוקון טיולים של איזה קריזיונר:-D

כיף לראות.
מטופל, מאוחה, ונולד מחדש.
תמשיך ככה, התוצאה תהיה מתוקה ביותר...:cool:

חן דן
07-10-08, 05:07
הי פול
אני שמח שאתה שמח.
תשמע אני ללא מבין כלום בגיפים ובטח שפחות בסמוראי.
למה לא הורדת את המגבר בלם הראשי- וצבעת אליו, כמו כן למה לא הורת את המוט הגה, את הפדלים של הקלץ ברקס והגז, כבר פרקת לך עד הסוף.
בהצלחה

vitrak
09-10-08, 12:56
היי פול
קודם כל הכבוד על הרצון היוזמה והנכונות מאחל לך רק הצלחה והרבה.
באותה נשימה -אני מתכנן גם התקנת נעילות ,יחס העברה ,קפיצים, צבע לא ,אשמח לבקר אותך במידה וניתן על מנת לעקוב מקרוב ולחסוך לי לחץ בחזה אחר כך ואפילו לעזור במידה וצריך
אני מהקריות אבל קטן עלינו המרחק .
מחכה לתשובה
בני-052-5500866

vitrak
09-10-08, 13:00
פול
איזה קוטר צינור ואיזה עובי דופן
תן מידה ניתן לארגן בחינם אפילו אם צריך ריתוכים
דבר.

PAUL
10-11-08, 17:07
צריך עזרה בריתוך...

אם יש מישהו שיכול להגיע לאזור השרון (או קרוב מספיק בשביל שאני אביא אותו) בשביל לרתך לי צינור רוחבי חדש בשלדה. רק את הריתוך (שמפחיד אותי לעשות בעצמי). אם מישהו מכיר איזה רתך טוב שיהיה מוכן להגיע לעשות את זה בתשלום.

כל עזרה או הכוונה לעזרה תתקבל בברכה

אני כמעט ולא זמין לפני 7 בערב, אבל אני תמיד מתקשר חזרה

תודה מראש לכל פונה

PAUL
22-11-08, 19:00
עידכון:
בעזרתו האדיבה (אדיבה זאת לא מילה מספיק חזקה) של רוני, ושל חבר יקר החלפנו את הצינור הקידמי של השלדה. תמונות בהמשך.
כמו כן המשלוח מרוקי-רוד הגיע. ועבר מכס של הדואר. ומחר כדי לקבל אותו אני צריך להתיייצב עם 800 ש"ח כדי לשחרר אותו.

מישהו יודע להגיד אאוץ'?!

GodsFather
23-11-08, 09:44
עידכון:
בעזרתו האדיבה (אדיבה זאת לא מילה מספיק חזקה) של רוני, ושל חבר יקר החלפנו את הצינור הקידמי של השלדה. תמונות בהמשך.
כמו כן המשלוח מרוקי-רוד הגיע. ועבר מכס של הדואר. ומחר כדי לקבל אותו אני צריך להתיייצב עם 800 ש"ח כדי לשחרר אותו.

מישהו יודע להגיד אאוץ'?!

מילא אאוץ' אם הכל עבר בלי אישורי משרד התחבורה , זה מחיר מצוין לטרטור...

עדכן בהקדם ושיהיה במזל.

PAUL
08-01-09, 23:07
עינאל העולם הזה!
למה ברגים לא נפתחים למה?!

כבר שבוע שאני מנסה לפתוח את הברגים של גלגל התנופה ללא הצלחה מחר אני מביא משכנע
ואם זה לא נפתח, אני מחליף מנוע!!!

וככה על הדרך, גם הברגים של הפולי הראשי טחונים (אלן) עיגולים מושלמים.

למה? למה? אני בנאדם נחמד!

מחר תמונות של המנוע תלוי לי בחצר. לילה טוב ושקט לכולנו

six 4 life
08-01-09, 23:13
פטיש אויר חזק והם מתעופפים החוצה.

GodsFather
09-01-09, 09:20
פטיש אויר חזק והם מתעופפים החוצה.

או מנוף מאד מאד ארוך לראצ'ט הידני. פטיש אויר יעזור אם אתה עובד לבד.

הבעיה לדעתי ומנסיוני זה לא הלפתוח את הברגים אלא למנוע מהצד השני להסתובב.

בכל מקרה , תתחיל להזיז את הת$^$ת שלך כדי שב13 לפברואר תהיה חלק מהשיירה שעולה לצפון.

לירן סברוב
09-01-09, 15:23
דרך טובה לפתוח בורג אלן תחון :

נסר עם דיסק את ראש הבורג לחצי, כך שישאר לך חלק עליון שטוח.
דפוק עם פטיש ומברג על הצד השמאלי ע"מ לפתוח...... הציל אותי לא פעם;) .

kobiarava
09-01-09, 17:59
דרך טובה לפתוח בורג אלן תחון :

נסר עם דיסק את ראש הבורג לחצי, כך שישאר לך חלק עליון שטוח.
דפוק עם פטיש ומברג על הצד השמאלי ע"מ לפתוח...... הציל אותי לא פעם;) .

עוד שיטה, שגם הוכחה אצלי לא פעם- ביט טורקס במדה הקרובה ביותר, אבל מעט גדול יותר, נועצים אותו בכמה מכות פטיש אל תוך ראש הבורג, ומבריגים החוצה

קובי

סוזי המשתוללת
09-01-09, 18:02
אפשר גם לרתך אומים רגילים על האלן דרך החור של האום
משיגים שני דברים
1) אפשר לפתוח עם מפתח סגור
2)החימום של הריתוך משחרר את החלודה

PAUL
09-01-09, 20:38
עוד שיטה, שגם הוכחה אצלי לא פעם- ביט טורקס במדה הקרובה ביותר, אבל מעט גדול יותר, נועצים אותו בכמה מכות פטיש אל תוך ראש הבורג, ומבריגים החוצה

קובי

האמת שזה הדבר הראשון שנסיתי, אבל משום מה ראשי טורקס באים במידות מצחיקות, בהתחלה זה הבדלים קטנים של חצי מ"מ ואז פתאום זה קופץ, הבורג המ****ן בדיוק בגודל שמידה אחד מחליקה בפנים, והבאה בתור בגודל של כל הראש. אני לא אוותר לו, אל תדאגו!

לגבי הברגים של גלגל התנופה, אני חושב שבמהלך היום (דרך אגב היום התקנתי את התושבות בודי החדשות, האדומות והמקסימות) חשבתי על רעיון טוב, אם זה יעבוד תקבלו תמונות, אם זה לא, לא תדעו לעולם...

דרך אגב (וחשוב לא פחות!) אני מנסה להבין איך לעזאזל אני מביא עכשיו שתי נעילות של לוקרייט ויחסי העברה לטרנספר. מי שיכול לעזור לי, אפילו רק מניסיונו האישי. אני זקוק לזה נואשות...

תחזיקו לי אצבעות.

six 4 life
09-01-09, 21:40
דרך אגב (וחשוב לא פחות!) אני מנסה להבין איך לעזאזל אני מביא עכשיו שתי נעילות של לוקרייט ויחסי העברה לטרנספר. מי שיכול לעזור לי, אפילו רק מניסיונו האישי. אני זקוק לזה נואשות...

תחזיקו לי אצבעות.

אם לא תסתדר על לוקרייטים אני יכול לעזור לך בנושא.

קיט טרנספר איזה אתה רוצה? על איזה גלגל אתה מתכנן לנסוע אגב?

PAUL
10-01-09, 16:50
קיט טרנספר איזה אתה רוצה? על איזה גלגל אתה מתכנן לנסוע אגב?

אני דיי בטוח שאני רוצה את ה4.16, אני רוצה 31"!
פחות מזה זה לילדים. הבעיה היחידה שלי כרגע עם הגודל זה שהם נוגעים בקפיץ כשההגה עד הסוף לאחד הכיוונים.

אם ספייסרים קטנים לא יפתרו את זה, אני מאמין שאני אתפשר על 30" או אפליו 235

PAUL
10-01-09, 19:14
הצלחתי! פתחתי את הברגים של הגלגל תנופה,
הבעיה לא הייתה הרי חוסר מנוף או כוח. הבעיה הייתה שלא הצלחתי למנוע מהסיבוב של המנוע.

אז אתמול נזכרתי שיש לי בבית רייל מתכת ששימש לתליית יחידת מדפים מאייס.

בכל מקרה, אפילו לא הייתי צריך לקדוח בו חור, החור הקיים היה בדיוק בגודל של הבורג של הקלאץ'.
השתמשתי בשן מיקו של הקלאץ' בתור נוקדת תפיסה שניה, והופ בלי להתאמץ הברגים נפתחו כמו ילדים טובים, צילמתי את הארוע. מקווה שהתמונות מסבירות מה קרה כמו שצריך,
וכן, המנוע תלוי על פרופיל מעל המדרגות!
ככה זה תנאי גרילה...

PAUL
01-02-09, 17:33
עידכונים:

הבורג המזדיין שנטחן נפתח לאחר שחתכתי חצי ראש. (גאון מי שהמציא את הדיסק הקטן שאפשר לחבר למקדחה)
עשיתי טיימניג והחלפתי קלאץ'.
היום לאחר כמה המלצות מחברים רכשתי מיואב (JOZI) קיט 6.5 של טרייל גיר לטרנספר!
כמובן שעוד לפני שהקיט היה ביד שלי התחלתי במלאכת הפירוק של הטרנספר...

אחרי שכבר נפגשתי עם אחיו של יואב (דרך אגב, שניהם אנשים מקסימים ונחמדים שאני רק מקווה שיהיה לי עוד הרבה על מה לדבר איתם בעתיד) חזרתי הבייתה להמשיך בפירוק, אך אבוי!

אני פשוט לא מצליח לפתוח את הברגים של הפלאנג'ים!!!!

יכול להיות שאני סתם דביל, אבל אני חושב שהפיתרון שהנדסתי שם היה אמור לשחרר כל אום הגיוני.
חברתי סוף של דרייבשפט (בלי הצלב) באחד הפלאנג'ים, העברתי דרכו צינור ברזל של 2 מטרים, וניגשתי לאום שמולו.
והאום לא נפתח, כל כובד משקלי (90ק"ג) היה על הצינור הזה וכלום! אפילו הצינור שמשמש לי כמכפיל כוח התחיל להתעקם והאום לא זז...

מה אני עושה לא נכון?!

idanw
01-02-09, 17:36
לאום הזה יש אבטחה (דפיקה של קצה הפח של האום) אפשר לפתוח אותו רק בעזרת פטיש אויר או מברגת אימפקט...
קפוץ עם הטרנספר לפנצ'ריה הקרובה ופתח אותם.

עידן

PAUL
01-02-09, 17:46
לאום הזה יש אבטחה (דפיקה של קצה הפח של האום) אפשר לפתוח אותו רק בעזרת פטיש אויר או מברגת אימפקט...
קפוץ עם הטרנספר לפנצ'ריה הקרובה ופתח אותם.

עידן

מברגת אימפקט/פטיש אויר לא פשוט יסובבו את האום יחד עם הציר?

idanw
01-02-09, 17:48
לא, זה בדיוק הייתרון שלהם, הן נותנות מכות תוך כדי סיבוב (זה גם היה פותח לך את הברגים של גלגל התנופה בלי בעייה).

whisky
01-02-09, 20:33
לא, זה בדיוק הייתרון שלהם, הן נותנות מכות תוך כדי סיבוב (זה גם היה פותח לך את הברגים של גלגל התנופה בלי בעייה).

אז יכול להיות שמה שיכול לעזור לך זה מפתח גלגלים חשמלי - כמו זה שמוכרים בהום סנטר. נותן דפיקות בשביל הפתיחה. המחיר לא בשמים ותמיד נוח גם כש.... יש פאנצ'ר.

idanw
01-02-09, 22:29
קוראים לזה מברגת אימפקט...
אבל לאומים של הפלאנג' צריך אחת גדולה מאוד, בגלל זה אמרתי פנצ'ריה.

PAUL
11-02-09, 19:31
קוראים לזה מברגת אימפקט...
אבל לאומים של הפלאנג' צריך אחת גדולה מאוד, בגלל זה אמרתי פנצ'ריה.

אבל ממש גדולה!
איש יקר בשם ארז ממוסך טופ גיר היה נחמד מספיק בשביל לעזור לי לפתוח אותם.
עבד על זה קשה! הם פשוט לא רצו להיפתח.
עכשיו העסק כבר בחלקים על השולחן אצלי בחדר....
איזה כיף זה להתעורר בבוקר לריח של 80-90.

ביום החופשי הראשון שלי נקפוץ לצ'לנוב להביא מיסבים חדשים ונרכיב חזרה.
כבר לא "סטנדרטי להחריד", אבל עדיין לא נוסע.

שאלה לדיון, כמה זה מסובך לעשות שידית הארם-ברקס תשלוט עם הבלמים מאחור במקום על הברקס הנוסף שמחובר לטרנספר שלי (מודל 87)?

idanw
11-02-09, 20:05
אתה צריך בשביל זה להחליף את כל חלקי הבלמים האחוריים בכאלה של סמוראי מעל 87, כולל כבל בלם היד והצלחות של הברקסים ולרתך על הסרן תושבות לכבל.
תביט על סרן משנתון גבוה יותר ותבין.
או לחלופין להחליף לסרן רחב!

עידן

PAUL
11-02-09, 20:10
קצת תמונות, הראשונה להראות איזה מזל יש לי שחברה שלי עדיין לא זרקה אותי כשיש לי גלגלי שיניים מלאים 80-90 בחדר.
ה2 האחרות מראות רעיון שהיה לי על איך לזכור איזה בורג הולך לאיזה חור ואני ממש מבסוט ממנו.

PAUL
21-03-09, 20:39
אתמול ניגשתי למלאכת התקנת נעילה אחורית.
כמובן שהתחלתי בפירוק הסרן, הכל הלך חלק עד שהגעתי ללשלוף את הצייריה השמאלית.
הצירייה הימנית יצאה אחרי שני טלטולים ושתי דפיקות עם פטיש קטן (על הצמיג)
הצירייה השמאלית לא יצאה עד עכשיו אחרי יותר משעה של נסיונות שכנוע שכללו דפיקות מכל הכיוונים, נדנודים לכל הכיוונים ואפילו דפיקות על הצמיג עם פטיש 5 כמעט עד השלב שהאוטו נפל מהבוקים.

מה נהיה?!
יש איזה טריק? יש איזו שיטה?! או שצריך פשוט "לשכנע" יותר ברצינות?

דרך אגב, אני צריך עזרה לגבי רישוי.
מי שיכול לעזור, נא ליצור איתי קשר בה"פ

stav amrosi
21-03-09, 22:04
אתמול ניגשתי למלאכת התקנת נעילה אחורית.
כמובן שהתחלתי בפירוק הסרן, הכל הלך חלק עד שהגעתי ללשלוף את הצייריה השמאלית.
הצירייה הימנית יצאה אחרי שני טלטולים ושתי דפיקות עם פטיש קטן (על הצמיג)
הצירייה השמאלית לא יצאה עד עכשיו אחרי יותר משעה של נסיונות שכנוע שכללו דפיקות מכל הכיוונים, נדנודים לכל הכיוונים ואפילו דפיקות על הצמיג עם פטיש 5 כמעט עד השלב שהאוטו נפל מהבוקים.

מה נהיה?!
יש איזה טריק? יש איזו שיטה?! או שצריך פשוט "לשכנע" יותר ברצינות?

דרך אגב, אני צריך עזרה לגבי רישוי.
מי שיכול לעזור, נא ליצור איתי קשר בה"פ

היה לי מקרה דומה שניפתר כשהזזתי את הרכב מטר אחורה... הורד מהבוקים וגלגל טיפה אחורה תראה שזה יעזור...

בהצלחה סתיו

PAUL
22-03-09, 00:57
שאלת חידוד לפני שאני עושה את זה.
אתה מדבר על להוריד את האוטו מהבוקים כשהתוף של הגלגל מנותק מהסרן כמו שהוא עכשיו?

idanw
22-03-09, 10:13
יכול ליהיות שפירקת את ברגי הדיפרנציאל לפני שהוצאת ציריות?

PAUL
22-03-09, 16:41
לא.

לצערי הפתרון הוא לא עד כדי כך פשוט,
הלכתי צעד צעד לפי הספר. הקטע המרגיז היה הקלות שבה הצירייה נשלפה בצד ימין לעומת המאבק האימתני מול השמאלית.

יש עוד רעיונות?

stav amrosi
22-03-09, 16:53
שאלת חידוד לפני שאני עושה את זה.
אתה מדבר על להוריד את האוטו מהבוקים כשהתוף של הגלגל מנותק מהסרן כמו שהוא עכשיו?

צודק לא חשבתי על זה אצלך זה טיפה שונה מאצלי חחח אני פירקתי את הצירייה מהדיפ הק'דמי של הויטרה ולכן יכולתי לגלגל את האוטו קצת...
זה פתר את הבעיה ואין באמת מושג למה או איך ...
עם אתה לא יכול מקווה שתמצא פיתרון אחר ...

PAUL
22-03-09, 20:17
הורדתי את הגלגל על הקרקע, לגלגל לא יכולתי כי גלגל אחד כבר בחוץ
דפקתי בצמיג על פטיש 5 מכל הכיוונים.
הרמתי חזרה
וכלום, לא יוצא

זהו? 20 שנה הציאיה והדיפרנציאל ביחד כבר התאחו אחד לשני?

אני שניה מלנתק את הסרן מהאוטו, לקשור את הצמיג לקיר, ואת הסרן לאיזה אוטו ולמשוך....

idanw
22-03-09, 20:30
הייליפט יש לך?
פרק את הסרגל שלו (זה עם החורים) חבר אותו לשני ברגים של הצירייה כך שיבלוט משני צידי הסרן, ודפוק חזק, על שני הצדדים בהדרגה...
ספיר להניח שמה ש"התאחה" זה המיסב גלגל לבית שלו, ולא הצירייה לדיפרנציאל.

huski360
23-03-09, 16:32
תנסה לדפוק על מרכז הצירייה דרך איזה בול עץ או משהוא בסיגנון
בהצלחה בפרויקט...

ישי.פ
26-03-09, 23:49
גם לי היתה בדיוק אותה הבעיה!! המאוד מעצבנת יש לומר!
הפתרון שאני מצאתי הוא שבספר רשום להשתמש בפטיש משיכה.
לכן לקחתי חוט ברזל עבה ליפפתי אותו סביב הפלאנג ובצידו השני עשיתי לולאה
בעזרת פטיש נתתי מכות לחוט הברזל והצריה יצאה בשניה;)

הבעיה אותה בעיה שנתקלת בה בפתיחת הברגים צריך מכת אימפקט ולא לחץ!

בהצלחה!

PAUL
28-03-09, 20:58
ישי אתה גאון!
הנעילה הותקנה בהצלחה

ותודה ענקית לשיה על הכתבה המפורטת שעזרה לי יותר מהספר רכב!

ה3rd member יוחזר במשך השבוע (כי גאון שכמוני לא הצתידתי בסיליקון מראש)

ועכשיו לשאלת תם, בשביל להחליף את המיסב צירייה, אני חייב פרס מוסכים או שיש איזה דרך ביתית?

GodsFather
29-03-09, 11:59
ועכשיו לשאלת תם, בשביל להחליף את המיסב צירייה, אני חייב פרס מוסכים או שיש איזה דרך ביתית?

תם שלא קורא את הכתבות בפורום :)

צינור ארוך וחבר עם פטיש וקשר עין-יד נורמלי :)

תקרא פה -

http://www.jeepolog.com/258.html

PAUL
30-03-09, 18:19
דיסק? באמת?

itay
30-03-09, 19:30
דיסק? באמת?

באמת.

השבוע יצא לי לעשות את זה, רבע שעה עבודה והמייסב בחוץ בלי פגיעה בצירייה.
שים לב: לא למהר! קח את הזמן, כל כמה שניות תעצור ותעיף מבט עם הגעת לציריייה או לא.

אם אתה רוצה לקפוץ, אתה מוזמן ואני אחלוץ לך את זה.

איתי.

PAUL
23-04-09, 17:03
חבר'ה
בהיות מערכת הבלפ מפורקת מאחורה,
רציתי להחליף סנדלי בלם,
מגיע למכשירעי תנועה ואין להם, ולא יהיה.

מה עושים? איפה משיגים? מישהו אמר לי ללכת למקום שנקרא בלמי השרון בכפ"ס עם הדראם ושם יכינו לי סנדלים?!

האם זאת הדרך?

gmike
23-04-09, 17:45
חבר'ה
רציתי להחליף סנדלי בלם,

מה עושים? איפה משיגים? מישהו אמר לי ללכת למקום שנקרא בלמי השרון בכפ"ס עם הדראם ושם יכינו לי סנדלים?!

האם זאת הדרך?

אין להם? הם בדקו במלאי הארצי?
קניתי לפני שבוע סט, במכשירי תנועה בחיפה.387 ש"ח כולל מע"מ
לא נראה לי הגיוני שחלק שקיים רק מקורי הם יפסיקו להביא, הרי הם מביאים כי זה רווחי,לא כי הם אוהבים את בעלי הסמוראים...
האמת, לפני שקניתי מקורי חיפשתי תחליפי, ולא מצאתי.אולי תנסה לבוא עם דוגמא.
להדביק תמיד אפשר,בכל מקום שעושה בלמים.אבל זה הרבה פחות טוב מהמקורי,גם יותר דק, וגם עוצר פחות טוב(מהניסיון שלי בכל אופן)
בהצלחה בחיפושים.

מיכאל.

itay
23-04-09, 18:16
חבר'ה
רציתי להחליף סנדלי בלם,

האם זאת הדרך?

תציק להם קצת יותר, הסנדלים יצוצו. אם לא, דבר עם מורי, אולי הוא יכול לעזור לך....
שים לב לבדוק את מנגנוני הריגולז' - אצלי הם היו שחוקים (לא הרגשת את השיניים שלהם) ואחרי החלפה של שניהם רמת הבלימה השתפרה מאוד....

PAUL
04-08-09, 15:06
אהלן חבר'ה, תקופה מסובכת עברה על כוחותינו מאז הפעם האחרונה שעידכנתי, וחצערי אין הרבה חדש מאז,

מה שכן אני צריך עזרה קלה, יש פה מישהו שיהיה מוכן לקדוח לי בקפיצי עלים של הCJ שיושבים ומחכים להיכנס תחת האוטו? או שאולי מישהו מכיר מקום שאפשר לסמוך עליו עם המשימה הזאת באזור השרון?

אני מוכן ליסוע לכל מקום בין נתניה לתל אביב באמצע שבוע
ובשישבת אני יכול להגיע גם לחרמון!
אשמח לשמוע מכם בה"פ.

עד אז, מישהו מכיר מקום שמחזיק צירים איכותיים למכסה מנוע ואולי גם לשמשה (כמו של סופה/CJ)?

GodsFather
04-08-09, 16:00
דבר עם עופר - 035500731.

יושב בחולון , תמנע 17.

תגיד שאמיר הפנה אותך, כדי שיבין שאתה חולה בחיידק :cool:

Samurai Kfir
04-08-09, 21:14
אהלן חבר'ה, תקופה מסובכת עברה על כוחותינו מאז הפעם האחרונה שעידכנתי, וחצערי אין הרבה חדש מאז,

מה שכן אני צריך עזרה קלה, יש פה מישהו שיהיה מוכן לקדוח לי בקפיצי עלים של הCJ שיושבים ומחכים להיכנס תחת האוטו? או שאולי מישהו מכיר מקום שאפשר לסמוך עליו עם המשימה הזאת באזור השרון?

אני מוכן ליסוע לכל מקום בין נתניה לתל אביב באמצע שבוע
ובשישבת אני יכול להגיע גם לחרמון!
אשמח לשמוע מכם בה"פ.

עד אז, מישהו מכיר מקום שמחזיק צירים איכותיים למכסה מנוע ואולי גם לשמשה (כמו של סופה/CJ)?

פול
אני קדחתי את הקפיצים שלי עם מקדחת עמוד פשוטה ביותר, להפתעתי זה היה הרבה יותר קל ממה שחשבתי, את כל החבילה בייחד, לאט לאט והרבה נוזל קירור 25 דקות לשני סטים של קפיצים זה מה שלקח לי..

PAUL
12-08-09, 04:13
הסתדרתי על המקדחה,

איפה אני מוצא בושינגים לקפיצים?

GodsFather
12-08-09, 11:39
http://e-shetach.co.il/

דבר עם עידן IDANW אם לא תמצא ישירות באתר עצמו.

PAUL
16-08-09, 18:19
http://e-shetach.co.il/

דבר עם עידן IDANW אם לא תמצא ישירות באתר עצמו.

איזה כיף!!!! אמריקה!
בדיק דיברתי עם חבר על האמריקאים הקקות האלה שיושבים בבית ומזמינים חלקים ושיפורים במקום להסתובב במקום לקחת אוטובוס לדרום תל אביב.
הבושינגים לא מופיעים עדיין באתר אבל עידן דיבר איתי ומצא אותם. הוזמנו.
פשוט כיף שיש אתר כזה, והכי כיף שבנאדם כמו עידן קשור בפרויקט.

PAUL
01-09-09, 19:51
הצילו, לא מצליח למצוא בשום מקום בורג יו לחבר את הסרן לקפיץ
איפה אפשר למצוא כזה?

danel
01-09-09, 20:09
אולי זה יעזור לך

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=35113

gmike
01-09-09, 20:10
תבדוק במקומות שמייצרים מוטות הברגה, אני יודע שהם מייצרים גם U BOLTS, יכולים לייצר לך כל U שתרצה.
אני מכיר מקום בקריות , נקרא מוט בורג נדמה לי. אם זה עוזר לך.

אצל קפיצאים בדקת? במתלם?

GodsFather
01-09-09, 21:09
דבר עם חמילבסקי, הוא הזמין לי יו-בולטים כשביצעתי את ההסבה לSPOA, לפי מידות שאני ביקשתי.

מחר אני קופץ אליו, אם אתה רוצה, אתה מוזמן לדבר גם איתי ואני אעביר לו את המסר.

אמיר
מספר הטלפון שלי מסתובב פה באתר, אם לא תמצא, שלח לי ה"פ.

Samurai Kfir
01-09-09, 23:27
There are original Ubolts in Mahshirey tnua for 50 NIS

GodsFather
02-09-09, 12:00
There are original Ubolts in Mahshirey tnua for 50 NIS

טסת לחו"ל בשביל להנות, מה אתה מחפש בפורום ? ? ? :mrgreen:

-->