PDA

צפייה בגרסה מלאה : תשלום עבור ימי מילואים

hosham
03-08-08, 21:22
אהלן חברים
לפני כשבועיים חזרתי מ-9 ימי שירות המדינה, ימים אלו כללו גם סוף שבוע.
לפי מקום העבודה שלי אני מקבל תשלום רק על 7 ימים "כי בשישי-שבת אתה לא בעבודה" (ציטוט של הקציצה במדור שכר).

אני אדם הנוטה לחשוב את עצמו כבעל היגיון בריא ואין שום היגיון בכך שלא אקבל תשלום על סוף השבוע ששירתתי בשמ"פ.
בזמנו שהייתי סטודנט הייתי מקבל 100~ ש"ח לכל יום כולל שבת וכיום אני לא מקבל גרוש??

אודה לכם אם מישהו יאיר את עיני בנושא זה.

תודה

אהוד המילואימניק...

jeep.il
03-08-08, 21:53
מי שעובד בתור שכיר אינו מקבל תשלום על שישי שבת כיבמשק לא עובדים בשישי שבת באופן כללי ואילו אדם פרטי קובע לעצמו את יום העבודה וסטודנט נחשב לאדם פרטי כי אינו עובד אלא לומד(תלוי איך הגדיר את עצמו אותו אדם למערכת). נ.ב גם אני מהשרון

איציק - 4X6ZH
03-08-08, 22:58
מה בדיוק אתה רוצה שישלמו לך ?
הרי בשבת אתה לא עושה כלום ;) ( אפשר לחשוב מה עושים כל השבוע )
גם כך דופקים אותך מכל כיוון

תעשה מילואים בשביל הכייף בשביל הנשמה . בשביל החברה . וגם בשביל המדינה .
יבוא יום ותתגעגע למילואים . ( לא מאמין שכתבתי משפט כזה )

לא הכל כסף בחיים .

איציק מילואמניק לשעבר

jeep.il
03-08-08, 23:05
וולאה איציק אמרתה יפה .

נמרוד
04-08-08, 07:50
מה שתיארת זה מה שקורה כשאתה שכיר עם משכורת גלובלית. ביטוח לאומי מתחשבן עם המעביד שלך. המעביד אגב לרוב מפסיד בקטנה, העובד מקבל משכורת גלובלית רגילה, אבל עלול גם להדפק עם השכר שלו לא גלובלי (שעות, שעות נוספות, משרה חלקית, עמלות...) במקרה כזה מחשבנים איזשהו ממוצע של שלוש המשכורות האחרונות. מי שלא עובד/סטודנט היה מקבל בעבר שכר מינימום יומי, אני מבין שלפי חוק המילואים החדש אמור לקבל יותר, שכר יומי שמבוסס על משכורת ממוצעת ולא מינימום. עצמאים לרוב נדפקים עוד יותר.

אם אתה עובד שכיר על משכורת גלובלית, כמו רוב האנשים, אתה נפגע הכי פחות ממילואים מבחינה כלכלית. מה עם סופי השבוע והחגים? את אלו המשפחה שלך תרמה למדינה, בלי תמורה.

yoez
04-08-08, 19:13
אכן זה כך מי שעובד בתור שכיר מקבל תגמול על ימי מילואים לפי המשכורות האחרונות שלו מה שהם עושים זה מחברים את שלוש המשכורות האחרונות ומחלקים ב-90 ואז מכפילים במספר הימים שעשית מילואים ולכן יוצא שבעצם לא משלמים לך על שישי שבת ויוצא משהו כמו 80% תשלום על הימים האלו.
מי שלא עובד(סטודנט וכו') או מי שלא מגיע לשכר המינימום עד עכשיו קיבל125ש"ח ליום שהם 3800 ש"ח חודשיים(שכר המינימום) ומעכשיו לדעתי מתחילת אוגוסט העלו את שכר המינימום על ימי מילואים ל 5000 ש"ח לחודש. מכיר את זה מקרוב אחרי כמה פעמים שהייתי במילואים בתור סטודנט תפרן....

hosham
04-08-08, 19:23
מצאתי איזה פוסט בפורום "פרש" על כך שניתן לבדוק את אמינות מקום העבודה ע"י זה שמקבלים אישור מביטוח לאומי על הסכום שהועבר מהם למקום העבודה והסכום אמור הרי להיות שווה לזה שקיבלנו, אם לא אז שכל אחד יפעיל את היצירתיות שבו (דבר שלא חסר לחבר'ה פה...)

קישור לפוסט:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=362078#post2495218

בכל מקרה, "צה"ל קורא,סרג'יו יוצא"

יוני5
05-08-08, 10:34
איכשהו זה לא מסתדר לי עם חוק המילואים החדש. אני ממש לא בקי בענין, אבל אני מציע לך להיכנס לאתר קמל"ר (קצין מילואים ראשי) באינטרנט ולבדוק שם.

http://www.aka.idf.il/kamlar/home/default.asp?catId=43314

בהצלחה,
יוני5

רפאל
05-08-08, 11:56
כאיש מילואים גהה.

א. כל פעם שעובר תשלום למעביד שלך אתה מקבל בדואר מכתב שאומר" בתאריך XXX הועבר למעבידך XXX ש"ח עבור תקופת מילואים XXX של העובד XXX".

ב.למי שמקבל משכורת גלובלית אין זה משנה כי אתה מקבל את אותה משכורת וצה"ל מתחשבן עם המעביד.

ג. אם ברצונך, אתה יכול להגיש את הטפסים לביטוח לאומי לבד (גם אם אתה שכיר, עצמאי וכו') ולקבל את הכסף בעצמך. אתה רק מידע את ביטוח לאומי שלא יעביר כסף למעביד שלך - בדוק. עשיתי את זה. ואז אתה מקבל גם עבור שישבת. קח בחשבון שזה המון ריצה וטררם.

בברכה

רפי

נ.ב.
כמו שאיציק כתב
"לא הכל כסף"

-->