PDA

צפייה בגרסה מלאה : עוד צעד בדרך למשטר טוטאליטרי?

דרור ברלי
04-08-08, 16:01
נפיחה חדשה מכיוון חור התחת הגדול והמצחין של הכנסת:

עפ"י חוק ההסדרים לשנת 2009, יורחבו סמכויותיהם של פקחי רשויות מקומיות, והם יהיו רשאים לעצור (לעצור ממש, אזיקים וכו', סמכות שוטר לכל דבר ועניין) כל אזרח בגין עבירות המהוות "פגיעה באיכות החיים".

כלומר - במקום לקבל דו"ח חנייה נשב באבו-כביר? מוזיקה בווליום גבוה תסתיים בתא המעצר? כלב שפישתן במקום אסור ישלח את בעליו להסגר? ומה יהיה גורלו של מי שהוציא גזם לרחוב שלא ביום המיועד? מעצר עד תום הליכים? ואם איחרתי ביום-יומיים בתשלום הארנונה? סיירת פקחים שתפרוץ לי לתוך הבית באישון לילה ותבצע מעצר מינהלי כמו בשטחים?

כמובן שלא מדובר על שום דבר חדש בקשר לאכיפת החוק על עבריינים פליליים, משפחות פשע ושאר קרימינלים, אלא על מתן עוד ועוד כלים לרשויות כדי להקל עליהן להתעלל באזרח הקטן.

מה יהיה השלב הבא? האם שידרוג מעמדו וסמכויותיו של פקח העירייה תביא להקמת סיירות ומיליציות של מלשינים-מתנדבים סטייל "נאמני הניקיון" ופקחים-מתנדבים, כל מיני אנשים קטנים ומשועממים עם עינים צרות ורעות, בדומה למשת"פי המשטרע? כל מיני שחפ"ץ-דחפ"ץ-מפל"ץ למיניהם?

רבותי, פוליטיקאים קטנים שמשתינים מפחד כשהם רואים עבריין אמיתי, גומרים מפנטזיות על גולאגים מלאים באזרחים שלא שילמו ארנונה בזמן. הפגר של ג'ורג' אורוול כבר לא מתהפך בקברו - הוא עושה שם סאלטות.

אני היחיד שחושב שהמדינה המפגרת הזו הולכת למקום מאוד לא טוב?

איציק - 4X6ZH
04-08-08, 16:46
אתה לא היחיד
אבל אותנו לא סופרים

oren148
04-08-08, 16:58
לצערי, מסכים עם כל מילה. במיוחד בעניין שיצליחו להטריד אותנו האזרחים הקטנים.
הרי בקרימינלים האמיתיים הם לא נוגעים כי הם נותנים להם מעטפות שיוכלו להיבחר.

רכס חיים
04-08-08, 21:03
שכחתם שהקרימינלים האמיתיים מגויסים למשטרע?? וככל שאתה יותר כלב דרגתך מטפסת מעלה מעלה.

asafk
04-08-08, 21:39
פשוט לא יאומן.
במקום שהמשטרה תדאג לאיכות חיינו ולבטחוננו, ובמקום שהעריה תעשה מה שהיא צריכה לעשות (שזה לדאוג לאיכות חיינו, בגדול, ולא רק לגייס כסף מדו"חות), כרגיל הכוחניות, שלא לאמר הפאשיזם משתלטים. הסיבות מגוחכות- "אין מספיק תקציב לגייס שוטרים", "אי אפשר לממן שוטר בכל פינת רחוב", וכן הלאה. אז עכשיו, הגמדה שרושמת דו"חות חניה ומדי כמה שבועות דורסים לה את הטוסטוס בשביל הכיף, או הדביל שנותן דו"חות לכלבים שמסתובבים סנטימטר וחצי מהבעלים שלהם בלי רצועה- יוכלו לעצור אותנו. כי זה נכון, למה להשקיע במשטרה איכותית אם אפשר להפחיד עוד קצת את האזרחים שומרי החוק, ובדרך שלטון החוק עושה מעצמו עוד יותר צחוק בעיני העבריינים האמיתיים..??

אסף.

kobiarava
04-08-08, 23:28
שכחתם שהקרימינלים האמיתיים מגויסים למשטרע?? וככל שאתה יותר כלב דרגתך מטפסת מעלה מעלה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3577786,00.html

אין מה להוסיף, במקרה התפרסם היום....

GodsFather
05-08-08, 05:42
ולמה אתם לא עושים עם זה משהו ? חוץ מלרטון ולהגביר את לחץ הדם ואח"כ להוציא את זה בבית על איזה שק חבטות ?

הפגנה ? זעקה ? פרסום מכתב בעיתון ? משהו?!

או שזה למישהו אחר?

דרור ברלי
05-08-08, 16:28
ולמה אתם לא עושים עם זה משהו ? חוץ מלרטון ולהגביר את לחץ הדם ואח"כ להוציא את זה בבית על איזה שק חבטות ?

הפגנה ? זעקה ? פרסום מכתב בעיתון ? משהו?!

או שזה למישהו אחר?

איזה זעקה? הנושא נטחן עד דק בתקשורת בימים האחרונים, מגישי תוכניות רדיו לא הסתירו את זעמם על העניין והפנו שאלות קשות לכל מיני פוליטיקאים ואנשי ציבור בעבר ובהווה שכולם ללא יוצא מן הכלל התעלמו מההשלכות הקשות, ורק תמכו בהתלהבות גלויה במהלך הזה במסווה של "העלאת איכות החיים". בולשיט.
הפגנה? כשגירשו כאן אנשים מבתיהם והפכו אותם לפליטים, לא ניתנה הזכות להפגין. מחאה פשוטה כנגד עליית מחירי הדלק נופצה לרסיסים על ידי כוחות המשטרע. למה אתה חושב שהפגנה תזיז משהו למישהו? פנייה לתקשורת? התקשורת כבר מתעסקת בזה כמה דקות שלמות - עד לאייטם הבא. כל מי שמנסה להרים מחאות על דברים כאלה ישר מתוייג כטרחן ונודניק שאף אחד לא סופר אותו. אתה חושב שאלה שמנהלים כאן את העניינים לא יודעים את זה? הם יודעים טוב מאוד, ולכן הם יכולים לעשות דברים כאלה כל יום שני וחמישי.

עכשיו הם רוצים גם להקים מאגרי מידע ביומטריים, כמקובל במדינות "דמוקרטיות ומתקדמות" דוגמת אינדונזיה ותימן.
התירוץ הרשמי - על מנת "להילחם בפשע". נו באמת. מה עוד צריך כדי לכונן כאן משטר טוטאליטרי-פאשיסטי, שעוקב ובולש אחרי נתיניו ויכול לעצרם בכל רגע נתון? לאנשים כאן אין בכלל מושג עד כמה הממסד שלנו תאב כוח ושליטה. כל אחד ואחד מאיתנו הוא פרה חולבת פוטנציאלית והם מחפשים כל דרך אפשרית לדעת עלינו כמה שיותר פרטים, שיוכלו לשמש כנגדנו בעתיד ולאפשר להם למצוץ מאיתנו כסף.

אז שלא יבלבלו את המוח - כמו שעד היום הם לא נקפו אצבע כנגד הפשיעה, כך הם גם לא ינקפו בעתיד. אף אחד לא צריך מאגר מידע ביומטרי כדי לכסח בבית המשפט פעם אחת ולתמיד את כל ראשי "משפחות הפשע". מהבחינה הזו מה שהיה הוא מה שיהיה.

גם היום פקחים לא מעזים להתעסק עם עבריינים. סמכויות המעצר לא ישנו את המצב הזה - אבל מי שכן ייעצר הוא האזרח שאיחר לשלם ארנונה, בעל הכלב שלא אסף את הקקי, הגנן שהוציא גזם לרחוב לא ביום האיסוף, בעל המכונית שחנה בכחול-לבן ללא כרטיס חנייה - זהו מהלך שנועד מלכתחילה כדי להתעמר באזרחים.

מאגר מידע ביומטרי כנ"ל - הוא לא יקטין את היקף הפשיעה, כי המשטרע ובתי המשפט ימשיכו להעדיף לא להתעסק עם הכרישים. אבל מאגר המידע הזה יאפשר להם לדוג הרבה מאוד סרדינים כמוני וכמוכם. מספיק שטביעת אצבע שלנו תימצא בכל מיני מקומות כדי להפוך אותנו לחשודים מיידיים באלף ואחת עבירות.

לצערי, בשתיקתנו ובאפאטיות שלנו, אנחנו מאפשרים למחוקקים המתועבים שלנו להוליך אותנו באף למקומות ולמצבים שהדרך היחידה להיחלץ מהם תהיה אך ורק באמצעים אלימים.

דרור ברלי
05-08-08, 16:31

לא יפה רכס. אתה מעליב את הכלבים.

כלב הוא ידיד נאמן.
פוליטיקאי, פקח, שוטר - הם אויבים. אנשים קטנים ורעים שירדו לדרגות הנמוכות ביותר.

דרור הראל
05-08-08, 16:53
לא מבין את ההתלהמות שלכם-מצד אחד דרור ברלי,אתה תחת כל עץ רענן מטיף צועק נגד המשטרה,הממשלה וכל מי שזז.חלק מהדברים נכונים.
אבל מה אתה משמיץ כל מי שמתנדב-מה רע בנאמני נקיון(כן,כן עכשיו תבוא לי עם התרחיש של מלשינים ונצלני כח וכדומה-"בטל בשישים"),חבל שלא כולנו כאלו,וחבל שאני לא יכול להגיש תלונה על כל בן זונה או מנייק, שמשאיר אשפה בשטח או זורק עליי חיתול מהאוט בכביש 6(אני מעדיף רשיון להרוג).
מה רע בזה שהפקח במועצה שלי,יוכל לתפוס את נהג המשאית בטון הבן זונה ששופך בטון בשולי כבישי המועצה.מה רע אם לפקח תהיה יכולת לדאוג לכך שלא כל מי ששם זין עליי ועליך ולא מתחשב בשכנים שלו ובסביבה שלו ומלכלך מזהם ומרעיש,יהיה מי שיטפל בו.ואל תזיין תשכל ותגיש שזה תפקיד המשטרה.נראה אותך מחנה את הגיפ שלך עם גלגל על המדרכה בגרמניה,לא יבוא שוטר לטפל הך יבוא פקח מקומי ויפתח לך תתחת.

תפסיקו לזבל במוח,זה שמשטרה זה ארגון עלוב אין לי ויכוח להיפך,אבל להתלהם מול כל דבר שאמור הסדיר קצת סדר ומשמעת בתרבות שלנו,זה כבר נובע ממניעים פיסוכלוגיים אחרים. דווקא התייחסות כמו שלכם היא זו שמובילה לכאוס,סדר ומשמעת(נכון זה נשמע רע) חסרים לנו מאד.אבל כמו מי שאמור להיות בעל תפקיד בנושאים אלו,מושמץ בגסות-ממשלה,בתי משפט,כנסת,משטרה,רשויות,פקחים,מורים,הורים ,מתנדבים.

תתבגרו כבר,או שג'פולוג הוא אתר של אנרכיסטים חסרי הגיון.

תסעו לטייל(לא בטרקים-אלה להכיר את התרבות והמנהל) קצת במדינות אחרות,עולם שלישי אמיתי,ותבינו באיזה גן עדן ארגוני ושלטוני אתם חיים

דרור הראל

איציק - 4X6ZH
05-08-08, 17:01
אני לא יודע איזה מדינת עולם שלישי אתה מכיר
האמת זה לא חשוב
אני מכיר את אחת ממדינות אירופה מהגוש המזרחי .
אנחנו בדרך הנכונה כל מה שהיה שם לפני 20 שנה יש היום אצלנו .
כל מה שהיה שם לפני 10 שנים אצלנו כבר הפך לשגרה
המצב אצלנו כל כך התדרדר שהיום מגיעים לישראל חברים שמכירים את המדינה
והם שואלים מה קורה לנו ?
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3578055,00.html
איציק

יוני5
05-08-08, 17:55
מה רע בזה שהפקח במועצה שלי,יוכל לתפוס את נהג המשאית בטון הבן זונה ששופך בטון בשולי כבישי המועצה.
דרור הראל

מה שיקרה הוא שברגע שהפקח הראשון יעז לעשות את עצמו רושם דו"ח, כזה עם יכולת אכיפה, לעבריין, הוא יכנס לבית החולים.
השני כבר לא יעז...

אז מה הם יעשו? ירשמו דוחות לדרור! (אל תשאל על מה, הם כבר ימצאו משהו).

לא מאמין לי? זה בדיוק מה שהמשטרה היתה אמורה לעשות: לפעול לטובת האזרחים ונגד העבריינים, לא? אבל נגד העבריינים זה קשה, אז הם מזיינים את האזרחים.

יוני5

coas
05-08-08, 18:31
אילו היה מדובר בערס מגורמט השוטרת היתה חושבת פעמיים לפני שהייתה פועלת כפי שפעלה. לערס כזה עם 10 תיקים פלילים על הצוואר לא היה איכפת להרביץ בה קצת דרך ארץ... עוד תיק, פחות תיק העיקר הכבוד...

הבעיה היא לא עם הסמכויות, הבעיה היא עם אלה שמקבלים אותן.

דרור ברלי
05-08-08, 19:03
אבל מה אתה משמיץ כל מי שמתנדב-מה רע בנאמני נקיון(כן,כן עכשיו תבוא לי עם התרחיש של מלשינים ונצלני כח וכדומה-"בטל בשישים

ידידי היקר שמעבר לים, אני עושה הבדלה בין מתנדב ל"מתנדב". את מעשי ההתנדבות והנתינה שלי אני שומר בדלת-אמותי ולא מנופף בהם לא כאן ולא בשום מקום אחר, שלא כמו אנשי מיליציות המשטרע למיניהם שקופצים בראש עם הפליקרים והצ'קלקות שלהם.

אני בז לכל מי שמתנדב כדי לאכוף "סדר ומשמעת", נגעל מכל משועמם שמפנטז להפוך את המדינה לקסרקטין של טירונים. "סדר ומשמעת" היו בגרמניה הנאצית, ביפן הקיסרית, ברוסיה הסובייטית. היום יש סדר ומשמעת בסינגפור - מדינת הרובוטים הכי נקייה בעולם, ששולחת ילדים בני שש ביומם הראשון בכיתה א' לביקור בכלא הנורא בצ'אנגי - כדי להפחיד אותם ולהכניס להם לתודעה מה יקרה להם אם לא ילכו בתלם, מדינה שבה תקבל מלקות אם תלעס מסטיק. זה מתאים לך כבוד הרס"ר?

וכן - "נאמני הניקיון" זה קטע איום ונורא בעיני, לא כי אני נגד ניקיון, אלא בגלל ההלשנות. כמו כל מערכת שבנויה על הלשנות ומלשינונים - היום מישהו מלשין עליך שהשלכת בדל סיגריה, ואתה מקבל בדואר קנס. מחר מישהו ילשין עליך שאמרת דברים לא יפים על המשטר ותמצא את עצמך במעצר?... להזכיר לך את המשטרים שהתבססו על הלשנות? מה שחשוב כאן מר הראל שוחר המשמעת, הוא העיקרון. ומעצר אנשים בשל דיעותיהם בעקבות הלשנה הוא משהו שאנחנו כבר לא כל כך רחוקים ממנו. כבר עשינו את זה לערבים, ואחר כך עשינו את זה גם ליהודים. מחר ילשינו עלי ומחרתיים אולי גם עליך. כבר ימצאו על מה.

ותעשה טובה גדולה - אל תביא לי דוגמאות מארץ כמו גרמניה. מגרמניה יש לכולנו מספיק, תאמין לי. אלה אלופי הסדר והמשמעת, מנומסים ותרבותיים עלק - דנקה-שיין-ביטה-שיין, לא יורקים מסטיק על המדרכה, אבל ידעו יפה מאוד להשליך ילדים קטנים למשרפות.
בשנת 94', כאילו לא עברו 50 שנה, התייחסו לאשתי דאז, שהיא שחורה ממש כמוך, כמו לזבל. מעניין בגלל מה.
היא קיבלה יחס מתעלם במקרה הטוב, מזלזל ומתנשא בשאר המקרים, בכל מקום. דרכון ישראלי רק החמיר את המצב, ולא היה צריך להבין גרמנית כדי לחוש בגזענות ובאנטישמיות שמטפטפות מהם.

מאז ביקרתי בגרמניה עשרות רבות של פעמים בענייני עבודה (בחינת רכב חדש) והם מעולם לא השתנו, המגעילים. חוץ מהבירה, המכוניות המדהימות והאוטובאנים ללא הגבלת מהירות, אין שום דבר אצלם שראוי לשמש דוגמה לי או לך.

שא ברכה וסע בזהירות.

מידבר
05-08-08, 21:21
נפיחה חדשה מכיוון חור התחת הגדול והמצחין של הכנסת:

עפ"י חוק ההסדרים לשנת 2009, יורחבו סמכויותיהם של פקחי רשויות מקומיות, והם יהיו רשאים לעצור (לעצור ממש, אזיקים וכו', סמכות שוטר לכל דבר ועניין) כל אזרח בגין עבירות המהוות "פגיעה באיכות החיים".

כלומר - במקום לקבל דו"ח חנייה נשב באבו-כביר? מוזיקה בווליום גבוה תסתיים בתא המעצר? כלב שפישתן במקום אסור ישלח את בעליו להסגר? ומה יהיה גורלו של מי שהוציא גזם לרחוב שלא ביום המיועד? מעצר עד תום הליכים? ואם איחרתי ביום-יומיים בתשלום הארנונה? סיירת פקחים שתפרוץ לי לתוך הבית באישון לילה ותבצע מעצר מינהלי כמו בשטחים?

כמובן שלא מדובר על שום דבר חדש בקשר לאכיפת החוק על עבריינים פליליים, משפחות פשע ושאר קרימינלים, אלא על מתן עוד ועוד כלים לרשויות כדי להקל עליהן להתעלל באזרח הקטן.

מה יהיה השלב הבא? האם שידרוג מעמדו וסמכויותיו של פקח העירייה תביא להקמת סיירות ומיליציות של מלשינים-מתנדבים סטייל "נאמני הניקיון" ופקחים-מתנדבים, כל מיני אנשים קטנים ומשועממים עם עינים צרות ורעות, בדומה למשת"פי המשטרע? כל מיני שחפ"ץ-דחפ"ץ-מפל"ץ למיניהם?

רבותי, פוליטיקאים קטנים שמשתינים מפחד כשהם רואים עבריין אמיתי, גומרים מפנטזיות על גולאגים מלאים באזרחים שלא שילמו ארנונה בזמן. הפגר של ג'ורג' אורוול כבר לא מתהפך בקברו - הוא עושה שם סאלטות.

אני היחיד שחושב שהמדינה המפגרת הזו הולכת למקום מאוד לא טוב?

לא יהיה שום שינוי.
מספיק להעיף מבט ברשימת החוקים שעברו בקריאה ראשונה במהלך השבועות האחרונים בהם הקואליציה לא מתפקדת כדי להבין באיזה רמת רצינות צריך להתיחס לדברים.
אמרו ? אז אמרו.

lizard
05-08-08, 21:28
חוץ מהבירה, המכוניות המדהימות והאוטובאנים ללא הגבלת מהירות, אין שום דבר אצלם שראוי לשמש דוגמה לי או לך.

שכחת פורנו.

ולפני שמוחקים את התגובה שלי, זה קשור לנושא בכך שכנראה המדינה מנסה בכח לזיין אותנו בתחת.
אני אזרח שומר חוק, לפחות בהגדרתי, אבל פקח שיאיים עלי, ואולי אפילו שוטר, יקבל מנה גם אם אצטרך להיות במעצר. יש דברים שאסור להבליג עליהם, שימוש לרעה בכוח זה אחד מהם.

איש
05-08-08, 22:36
לא נכנס לוויכוח אבל איך לעזעזל פקח בדיוק אמור לעצור אותי ?

שוטר עובר (בסיסי לפחות ) 3 חודשים בהם הוא נבחן ולומד את היכולות והטכניקות למעצר , מה יעשה הפקח השכונתי במקרה ובאמת יצטרך לעצור משהו? חחח זאת התגובה .

משהו שאל את הפקחים אם הם בכלל חושבים שזה המוטל עליהם ? אני לא חושב שפקח יתנדב לעצור משהו במדינתינו .

מעבר לזה אני חושב שזה מקום טוב להביע את דעתי בנושא !

איך מקצצים מאות מליונים מתקציב המשטרה הגוססת שלנו ?
איך מעיזים כאשר כל יום עוד ועוד מעשי רצח קלס אונס וסדום מבוצעים ביום יום !
איך כאשר מספר תאונות הדרכים עולה כל שנה והאלימות בנוער גואה
איך כאשר כל יום מגלים שר מושחת בכנסת ? אה אופס אולי זאת באמת הסיבה

המשטרה קצת מתחילה לעמוד על הרגליים האחרויות שלה מאז פרשות מביכות של נזכירם , והינה זאת תגובת המדינה , עדיף ככה לפחות לא יחקרו אותנו כאשר אנחנו מושחתים גונבים ! וקונים קולות בפריימריז ע"י מינויים בלתי חוקיים .

נמרוד
06-08-08, 00:57
חברים, נא לשמור על סגנון כתיבה ראוי בשרשור הזה (אפשר לחסוך את הפועל "לזיין" - הוא אפקטיבי רק במינון נמוך)!
אחרת השרשור בדרך לנעילה.

RONI
06-08-08, 00:57
כנראה שכחתם מי הקים את המדינה,הרוסים, אז מה אתם מתפלאים?
המדינה הפכה לסוג של מאפיה הפועלת תחת [תרתי] החוק!
ואנחנו החיילים,הממושמעים.!
טוב די לקטר ...

דרור ברלי
06-08-08, 01:04
לא נכנס לוויכוח אבל איך לעזעזל פקח בדיוק אמור לעצור אותי ?
.

בדיוק כמו ששוטר/ת עוצרים אותך כשאתה מבצע עבירה שמצדיקה מעצר. זה כל העניין. הפקחים שעד אתמול מקסימום רשמו דו"חות על חנייה אסורה או על השלכת פסולת, יקבלו סמכות ורשות לבצע מעצר. האם הם גם יקבלו הכשרה מתאימה או לא? מי יודע.

תמיד תוכל לנסות להתחמק או לברוח, אולי אפילו להתנגד פיזית. ויש סיכוי ממש טוב שתחמיר את מצבך, כי אתה יכול להיות בטוח שפקח לא ינסה לעצור אותך סתם כך לפני שבירר היטב את זהותך, ותהיה בטוח גם שהם יסתובבו בצמדים/שלשות כדי להוריד את הסיכויים שתתנגד או תברח.
איך יקראו לזה? תקיפה? התנגדות למעצר חוקי? הפרעה לעובד ציבור במילוי תפקידו? העלבת עובד ציבור וכו' וכו' ? לא חסרים סעיפי אישום שידביקו לך.

אני מזכיר לכל המתעצבנים שהחוק אמנם עבר, אבל כל העניין עדיין תיאורטי ועוד לא מיושם תכל'ס בשטח.

asafk
06-08-08, 01:24
דרור, ככל שאני מבין החוק לא עבר. זה חלק מחוק ההסדרים, מן נספח לתקציב שבו מפורטות כל הקומבינות.

אסף.

יונתןמצפה
06-08-08, 02:16
כל היום אני מחזיק את עצמי מלהגיב על השרשור הזה, אין לי כח להיכנס לעוד וויכוח חסר תועלת ותכלית. אבל אני חייב להגיד משהו אחד.
דרור, אל תכעס אבל מכל התגובות שלך עולה משהו מאד חזק שאתה בכלל לא שם לב אליו... עולה מהתגובות שלך שאתה מזלזל בחוק, באשר הוא חוק. הבאת לא מעט דוגמאות שהיה עדיף אם היית שומר אותם בבטן!

"הפקחים שעד אתמול מקסימום רשמו דו"חות על חנייה אסורה או על השלכת פסולת"
וזה:

"תמיד תוכל לנסות להתחמק או לברוח, אולי אפילו להתנגד פיזית."
או זה: (למרות שזה לא שלך...)

"אבל פקח שיאיים עלי, ואולי אפילו שוטר, יקבל מנה גם אם אצטרך להיות במעצר"

אני לא נכנס כאן לנושא השרשור, שייתכן מאד שהוא נכון ויש לשקול אותו מחדש ובכובד ראש. אבל מכאן ועד לזלזל ב- השלחת פסולת, עבירת חנייה...
מי שישליך זבל ברחוב, או מי שיחנה בחניית נכים או יחסום לי את החנייה לבית, או על מעבר חצייה... יקבל ממני מנה. (לא באמת, אני הרי פחדן ידוע).
אבל חברה, תרגיעו!!! אתם יורים חצים שקולעים בדיוק למטרה שאליה מכוונים כל מי שטוען שבעלי הג'יפים בריונים, מלכלכים, וחונים על מדרכות או דורסים תיירות. תקראו את התגובות שלכם. נסחפתם!

אתם חושבים שהחוק החדש ייפגע באזרח הקטן, התמים והשקט? תתנהגו כמוהו (ולא כמו בריוני הפשע למיניהם)!
התגובה היחידה הראויה כאן לדעתי היא זו של איציק שנתן את הקישור לאותה עובדת מכבסה אומללה שנפלה קורבן לבעייה עליה אתה מנסה להצביע. יותר נכון, הקישור עצמו הוא היחיד שראוי.

בכל אופן זאת דעתי ואשמח אם תחשבו טיפונת יותר לפני שאתם כותבים דברים שאח"כ יחזרו אל כולנו כמו בומרנג...

יונתן

דרור ברלי
06-08-08, 19:13
יונתן, אני שומר חוק לא פחות ממך, רק שאני לא מתבייש להגיד את דעתי על חוקים שהם איך להגיד - עקומים. נבחרי הציבור שלנו, שחלקם כרובם אנשים שיושרם האישי מאוד-מאוד מוטל בספק, שרובם לא מהססים לזלזל ולהתעלם בעצמם מהחוק, יושבים להם בכנסת ומפליצים חוקים להנאתם. אני ואתה וכולנו צריכים לקבל את זה כדבר אלוהים-חיים כי זה החוק... נו שויין.

מה שטענתי הוא שתמורת עבירות שעד היום קיבלת עליהן דו"ח ושילמת קנס תבלה עכשיו לילה או שניים באבו-כביר?...
"קצת" לא פרופורציוני, אתה לא חושב?

התנגדות למעצר? אני מטיף לזה? תגיד לי, כמה קיבלת בהבנת הנקרא? את זה בודקים בכיתה ג' נדמה לי. או שאולי החום שיבש אותך? לך תשתה מים קרים עם נענע ולימון, תירגע.
בנאדם שאל איך בדיוק פקח יעצור אותו וקיבל הסבר. אני לא בעד התנגדות למעצר חוקי, כי אם הייתי נוקט בדרכים כאלה, לא הייתי פותח שרשורים בנושא הזה.

כן עבר, לא עבר, עצם העלאת רעיונות-עיוועים כאלה מפחידה אותי, כי במדינה כמו ישראל רעיון שאיזה ח"כ נופח היום, יכול להיות מציאות אמיתית מחר. במפירי החוק האמיתיים אף אחד לא יעיז לנגוע - בתקשורת פוחדים לכתוב את שמם, שופטים רועדים מפחד מפניהם. אבל מול האזרח הרשויות יודעות לנפח שרירים. מה הם מנסים למכור לנו עכשיו? "איכות חיים" בצורת סמכות מעצר לפקחי העיריות? נו באמת יונתן. אותך זה לא מפחיד? סבבה לך. אותי, שגר בעיר בה הפקחים מחלקים דו"חות חניה בתוך שכונות מגורים כבר בשש בבוקר - זה מפחיד ועוד איך.

מאיר רוטברג
06-08-08, 19:57
מצטער שהתעכבתי הייתי עסוק בלהגשים את הפנטזיות של דרור ואיציק ,
שמתי את כל הצקלקות,
הפעלתי את הסטרובים ,
את הנצנצים ,
שמתי אפודה זוהרת ,
שכפ"ץ קרמי מתחת ,
סיימתי להפוך משאית על כביש 5 אז אני מתנצל על העיכוב הממושך
ובאתי לראות מה המהומה?
אחחח
תענוג לקרוא את מה שדרור כותב :pכל מילה נכונה ,
במיוחד על משטר"ע רערערער מתנדבים לים לים לים וכו וכו

סבורני כי גיפולוג מהווה ספת פיסיכולוג לא רעה לכמה חברים פה,

נ.ב חברים יקרים זה הזוי הקטע עם הפקחים חיי אזרחים יהפכו לגהנום כי זה עבד כי ימלוך
בעניי זו בדיחה רעה ביותר על חשבונינו , ומצד שני מהווה כר נרחב לתביעות כנגד העיריות
בגין הפעלת סמכויות מעצר שלא כדין ,
אחח איזה תביעה ייצוגית נגד עריית תל אביב או ירושליים באיזה 2 מיליארד שקל ואז לא נראה פקחים בכלל
איפכא מסתברא

מצטער קוראים לי במירס נמישטרתי אני הולך להעמיס צקלקות על הגג ואוו ואוו הפעלתי סירנה לא שמעתם:D:D:D

יונתןמצפה
07-08-08, 14:17
תגיד לי, כמה קיבלת בהבנת הנקרא? את זה בודקים בכיתה ג' נדמה לי. או שאולי החום שיבש אותך? לך תשתה מים קרים עם נענע ולימון, תירגע.

הלכתי, שתיתי, נרגעתי.... עכשיו תורך!

דרור, בוא נורדי הילוך, נכניס ל- LOW עם איזה יחס העברה מטורף ונזחל שנינו זה לצד זה על הבולדרים. אולי ככה נצליח לשמוע אחד את השני.

לא מתווכח איתך על בעיתיות החוק. אפילו כתבתי את זה. דווקא בהבעה קיבלתי ציון טוב. ;-)

יש לי בעיה קשה עם האופן הכוחני שבו אתה ועוד כמה בוחרים להתנסח. קרא שוב את הציטוטים שלי. בחרתי אותם כי הם מכוונים לחוקים שלדעתי דווקא צריך לקיים.
אם אתה (או כל אחד אחר- זה לא אישי) משליך את שקית הזבל שלו ברחוב/ שופך משאית עפר בצידי הכביש / או חונה בחניית נכים / או על מעבר חצייה / או חוסם צומת, אתה (ושוב זה לא אישי) צריך להיענש על זה. אלה חוקים שצריך לשמור עליהם ולאכוף אותם.
הוייכוח בינינו הוא לא אם זה שאוכף יוכל כן או לא לעצור אותך עליהם (או על חנייה בכחול לבן ללא כרטיס, ושים לב שאת זה לא כתבתי למעלה...). אלא על זה שמהדברים שלך משתמע זלזול באותם חוקים.
דרור, אני לא טענתי לרגע שאתה עובר על החוקים האלו, אבל תשתדל בדברים שלך לא להישמע כאילו הם סתם וכל מי שמנסה למנוע ממך לעבור עליהם הוא פאשיסט.

אני מסכים איתך שיש חוקים מופלצים (והרבה!) , אבל אתה מדבר על משהו אחר. אתה כועס על זה שמעכשיו העונש עליהם (ועל אחרים וחמורים יותר...!) יהיה יותר גדול וללא הגיון, ולא על מהות החוקים. רוצה להתלונן על מהות החוקים- היה לזה כבר שרשור עד כמה שזכור לי. :confused:

דרור ברלי
07-08-08, 15:38
אני מסכים איתך שיש חוקים מופלצים (והרבה!) , אבל אתה מדבר על משהו אחר. אתה כועס על זה שמעכשיו העונש עליהם (ועל אחרים וחמורים יותר...!) יהיה יותר גדול וללא הגיון, ולא על מהות החוקים. . :confused:

בינגו, שתי נקודות ליונתן.

מישהו אמר שהוא נגד אכיפת חוקי נקיון? חנייה? רעש? מה פתאום... בשביל זה יש דו"חות וקנסות. עצם המחשבה להשליך אנשים למעצר בגלל דברים כאלה, מעוררת צמרמורת.

מה הבעיה שלך עם סגנון קצת יותר תוקפני?
הרי המדינה הזו הגיעה לאן שהגיעה, בגלל הסגנון העדין, המנומס, הדיפלומטי. בגלל הפוליטיקלי-קורקט, בגלל הדיבורים סחור-סחור בלי לזרוק את האמת בפרצוף. בגלל המשחקים בקקה.
יש לנו בעיות יותר חמורות מ"איכות חיים", יונתן. כי לפעמים אתה לא יודע אם עד סוף היום עוד תהיה אתה בעצמך בחיים, ובסך הכל מה ביקשת? לשבת עם הילדים בחוף הים?
אם לא ידרוס אותך ערס משתולל על טרקטורון, יבוא איזה מחסל בשירות משפחת פשע ויירה לך בראש. אבל לנבחרים שלנו נורא דחוף לתת סמכויות מעצר לפקח עירוני!... אם זה לא היה כל כך דבילי, מופרך, עצוב ומפחיד, זה היה מה זה מצחיק. לפחות את העבריינים האמיתיים, אלה שמעמידים את המרצדס S קלאס השחורה על המדרכה (ונראה את הפקח שיעיז להגיד להם מילה) זה בטוח מצחיק.

boondocks
07-08-08, 16:28
המדינה הזו צריכה לשלם לנו כסף רק בשביל שאנחנו חיים כאן.

RONI
09-08-08, 08:54
אף אחד לא מחזיק אותך.
GO.

boondocks
09-08-08, 10:39
רוני היקר.
תסתכל על המדינה שלך היום.אני לא אומר שצריך לקום וללכת מכאן,
וזה: "שצריך לשלם לנו כדי לחיות כאן",זו עוד צורת ביטוי מהולה בהומור שעלתה בי במהלך קריאת השרשור.
אני מבין שאתה פטריוט גדול.
עשית למען,,,,לחמת למען,,,,,בנית למען,,,,,
תספר לי סיפורים על מלחמת יום כיפור,והתעלה
איך שינעת טנקים בחולות אל עריש.לא יודע מה הסטטוס שלך,
אני כבר שמעתי הכל מבית.
או אם לא,אז מה גרם לך להגיב כך???כי אתה אוהב שלוקחים ממך כסף בכל דרך וצורה אפשרית?
לא נראה לי.
אל תסתכל על כפות הרגליים שלך ועל עקבות שהשארת במהלך השנים.תרים ת'ראש תראה לאן אתה מתקדם, או איזה עתיד יהיה לילדים שלך במדינה הזו?
לא חבל?
מבחינתי אני רואה את המהלך המשטרי הזה שווה ערך במבחן התוצאה לאותם מגדלי בקר מהצפון שישבו בכלא ושילמו מיטב כספם לבני המיעוטים שקיצצו להם עגלים בשטח נתפסו,נצבעו בירוק,ונשלחו לטייל ביער.:twisted:
אתה יודע מה?שיתנו רפורטים,שיבצעו מעצרים,אבל שיאשרו את הספורט המוטורי כבר...:p:p
בידידות.

נמרוד
10-08-08, 13:35
אני לא יודע אם החוק הזה יעבור. לדעתי לא. אבל את הפואנטה דרור פיספסת בגדול.

זה חוק שנועד לפרק את משטרת ישראל. כי מה זה פקח עם סמכויות שוטר - זה שוטר! וכך עיריית תל-אביב תקים את TAPD, חיפה את משרד שריף הכרמל וכן הלאה (שלא לדבר על השריף מהרצליה ;)). חוק כזה הוא פתח לגופי משטרה שאינם כפופים למפכ"ל, אלא לראש עיר או ראש מועצה. זה ככה באמריקה - יש משטרה פדרלית, יש משטרות במדינות, יש משטרות עירוניות ויש משרד שריף בכל כפר ועיירה. בישראל כמו ברוב המדינות המערביות לעומת זאת יש משטרה אחת ארצית. מישהו רוצה לשנות את זה. מישהו אחר מתנגד. עכשיו תקרא שוב את העיתונים.

דרור ברלי
10-08-08, 16:06
עוד לא ראיתי עיתון היום.... וגם לא אתמול, למרות שעשיתי אותו... אבל לא היה לי צ'אנס - אני התעסקתי במלחמה בגרוזיה. (שימו לב איך אלה נלחמים שם - ברצינות, לא כמו הקוקסינלים כאן שיורים תחמושת פג-תוקף על שטחים פתוחים ובניינים ריקים)

בוא'נה, הכיוון שלך מעניין. לא בטוח שזה טוב, שום דבר שקשור במשטרה כאן לא יכול להיות טוב, אבל בהחלט מעניין.

דרור הראל
10-08-08, 16:25
מעבר למשטרה מקומית בסגנון האמריקאי,עם שריף שיבחר ע"י התושבים יכול להיות מעניין,אבל לא נראה לי שזה הכיוון.בכל מקרה כמה שיותר סמכויות שיוצאו מהמשטרה העלובה שלנו ויעברו לרשויות אחרות זה ברכה למרות שלא ערובה להצלחה,חלק לא קטן מהרשויות המקומיות שלנו אינו מתפקד כראוי.וזה יתחיל עם משטרה מקומית,בהמשך ירצו לחסוך בעלויות יעברו לאזורית וכך הלאה אחרי 20 שנה נחזור שוב למשטרה מרכזית.

אבל מה שהכי חשוב בעיניי וקשור לשרשור הזה,זה שכולם צריכים להבין-שאת המשטרה,הרשויות,הממשלה,החינוך וכו' וכו'-מרכיבים אזרחים ישראלים בדיוק כמו כל אחד מאיתנו,הם לא שונים,אין להם מטען גנטי אחר,הם למדו באותה מערכת חינוך,וחלקם גם נוסע בג'יפים.אז מה זה אומר עלינו?או מה זה אומר על כל מי שמשמיץ,מתיז,מעיר,מקלס ומגדף?
"לקום מחר בבוקר,ולהסתכל בראי" זה אנחנו שם שמשתקפים במראה שנראית לנו לעיתים מאד מכוערת.
שיטות של הוצאת קיטור אינן מועילות בכלום אולי רק מוציאות את הרוח מהפרשים לאנשים טובים שיכולים לייצר שינוי,לא סתם בורחים כל ה"מוכשרים" מהמוסדות שציינתי.בתרבות שלנו שמוצגת יפה גם בשרשור זה,יש קושי רב להצליח ולהזיז משהו,כל אחד מותקף נבעט ונזרק.בגלל מתנדבים בסגנון של "שמרלה וברלה" נבעטים ומושמצים כל המתנדבים האחרים,כנ"ל בכל תחום אצלנו,המושג לשפוך את המים עם הדלי,צריך להפוך להיות חלק מההימנון אצלנו.

דרור הראל

-->