PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעשים בהתנעה ניסאן טראנו 98 בנזין

הרצליקו
06-08-08, 00:35
כמו שכתוב בכותרת, בהתנעה הראשונה בבוקר או אחרי הרבה זמן שהרכב לא הונע יש מן רעש של ברזל נטחן, משהו שנשמע כאילו יש מאוורר עם כנפיים מתכתיות שפוגעות בברזל... זה נמשך משהו כמו שלוש שניות ומפסיק. אם אני מכבה את המנוע ומניע שוב זה לא קורה. [למען הסר ספק המאווררים שיש לי הם מפלסטיק ולא נוגעים בכלום]. הוחלף מסנן שמן למקורי, שמן 15W40 של קסטרול והוספתי גם MOA של BG. הרעש פחת במקצת- אבל עדיין קיים.
אני פשוט כמה חודשים עם הרכב ואין לי שמץ של מושג.

תודה מראש ולילה טוב.

Pageup
06-08-08, 09:18
אצלי יש רעש דומה. מבדיקות שערכתי הרעש הוא
מהמותחנים של שרשרת הטיימינג. שים לב שהרעש
מפסיק שנכבית גם נורת לחץ השמן.
לי אמרו לא לגעת. אבל הייתי לוקח אותו למוסך שמתמחה
ומכיר טרנו טוב שיחווה דעה שאכן זה זה.
אם האוטו יושב כשעה (גם אם הוא עדיין חמים) הרעש
חוזר.

הרצליקו
06-08-08, 10:21
זה נכון, באמת אחרי שעה זה שוב חוזר. יכול להיות שמי שאמר לך לא לגעת באמת צודק, אבל הרעש הזה לא היה לפני חודש ואני לא אוהב רעשים. השאלה הנשאלת היא לאיזה מוסך אמין אפשר ללכת בשביל שלא יימכרו לי לוקשים ולא ישחטו לי את הארנק.

אין איזה תוסף אחר שיכול לעזור? מה דעתכם על זה (http://www.liqui-moly.de/liquimoly/produktdb.nsf/id/usa_2009.html) למשל?

Bissman
12-09-08, 12:22
כבעלים של טראנט בנזין אני ממליץ לך להחליף שרשרת טיימינג ויפה שעה אחת קודם . הסט של השרשרת כ 750 ש"ח ועוד עבודה

shay4x4
11-10-08, 09:01
בלי המון סיפורים לך תעשה טימינג במידי את יכול לגמור מנוע ברגע וכל אלה שחושבים שלרעש הזה אין משמעות אתם טועים ובגדול תיקון כזה נע בסביבות 3000 שקל אך ורק חלקים מקוריים והכל!! עם תרצה מכונאי מעולה שמתמצא בניסן טארנו באופן מעולה צור איתי קשר!!

kimi
29-11-08, 09:08
גם לי יש את אותה הבעיה האם מישהו פה יכול להסביר לי איך שרשרת טיימינג קשורה לרעשים האלה שמופעיפים אך ורק כמה שניות בבוקר בהנעה ראשונית כשהרכב קר? כי כשהרכב חם אין להם זכר ... :confused:

הרצליקו
16-12-08, 00:10
על קצה המזלג...

שרשרת הטיימינג וכל מערך גלגלי השיניים שכרוכים בה- נמצאת "מחוץ" למנוע, כלומר לא טבולה בשמן. המותחן שגם הוא נמצע מחוץ למנוע עובד ע"י לחץ שמן בחלקו הפנימי [מעין בוכנה קטנה שדוחפת אותו]

מאחר ובבוקר המנוע נח כל הלילה- קו השמן ריק ולכן עד שנבנה לחץ שמן שדוחף את הבוכנה שדוחפת את המותחן שמותח את השרשרת- זה הרעש שאתה שומע, שים לב שברגע שמנורת לחת השמן נכבית גם הרעש נעלם...

אז הפתרונות שהוצעו לי עד כה:
1. לנסות לעשות פלאשינג, מאחר ולפעמים המעברים הופכים צרים מפיח ולכלוך או אי החלפת פילטר\ שמן בזמן.
2. לחפש פילטר שמן שיש בו מעין קפיץ, שסתום שומר לחץ וכך הקו של עד הפילטר תמיד מלא בשמן.
3. לחיות עם זה.

רק עכשיו שמתי שמן מתוסף שעלה לי המון כסף ככה שאת סעיף אחד ננסה עוד 10.000 ק"מ.
לגבי הפילטר אני עדיין מחפש. יש מישהו שמכיר דבר כזה שמתאים לטראנו בכלל?

kimi
24-12-08, 21:36
על קצה המזלג...

שרשרת הטיימינג וכל מערך גלגלי השיניים שכרוכים בה- נמצאת "מחוץ" למנוע, כלומר לא טבולה בשמן. המותחן שגם הוא נמצע מחוץ למנוע עובד ע"י לחץ שמן בחלקו הפנימי [מעין בוכנה קטנה שדוחפת אותו]

מאחר ובבוקר המנוע נח כל הלילה- קו השמן ריק ולכן עד שנבנה לחץ שמן שדוחף את הבוכנה שדוחפת את המותחן שמותח את השרשרת- זה הרעש שאתה שומע, שים לב שברגע שמנורת לחת השמן נכבית גם הרעש נעלם...

1. לנסות לעשות פלאשינג, מאחר ולפעמים המעברים הופכים צרים מפיח ולכלוך או אי החלפת פילטר\ שמן בזמן.
2. לחפש פילטר שמן שיש בו מעין קפיץ, שסתום שומר לחץ וכך הקו של עד הפילטר תמיד מלא בשמן.
3. לחיות עם זה.

יש גם את 4.
אני מצאתי פתרון חלקי לרעש קורע לב הזה בבוקר!
בבוקר אני נותן סטרטר חלקי ובכך גורם למנוע להסתובב מבוקר (סיבוב סיבוב וחצי)
עד שנבנה הלחץ ... לארח כמה שניות בסטרטר שני כאשר הרכב מניע לא שומעים רעש
כללל! אולי גומר טיפה את המצבר אך לדעתי עדיף להשלים עם החלפת מצבר
מאשר לפתוח מנוע

הרצליקו
25-03-09, 13:44
לכל מי שנתקל באותה תופעה של הרעשים החריגים האלו בהתנעה הראשונה בבוקר, או אחרי הרבה זמן שהרכב עומד... ניסיתי [לאחר המלצה של חבר מכונאי] ולמרות שהייתי סקפטי- הרעש עבר. הפיתרון? פשוט מאוד, מסנן שמן מקורי. 61 ש"ח במוסך המרכזי, החלפתי לבד, אין רעש ואין כלום. שווה לנסות לפני כל הטיימינגים...

tallevi
18-10-09, 16:19
על קצה המזלג...

3. לחיות עם זה.

לפי המשתמע מההרצאה שלך הרעש הוא תופעה נורמלית שנובעת מהתכנון של הפעלת המותחן...
אולם,הטוענים פה מציינים שהרעש הופיע פתאום ולא היה תמיד.(ויש עוד הרבה שאין להם)
מה גם שאם התיאוריה שלך נכונה הרי שהרעש הזה אמור היה להיות מהיום הראשון שהרכב נוצר...
בקיצור,לא נשמע לי הגיוני.לא קונה.

טל.

גיא
18-10-09, 16:23
כי המסנן המקורי מכיל את שסתום / עלה ששומר על שמן בחלק עליון גם כשמנוע מכובה.

tallevi
06-11-09, 22:56
כי המסנן המקורי מכיל את שסתום / עלה ששומר על שמן בחלק עליון גם כשמנוע מכובה.
ה- "שסתום" המדובר הוא למעשה baypass שנפתח בלחץ מסויים שמופעל עליו כאשר האלמנט סתום.הוא בטח לא "שומר" על לחץ שמן במערכת.

"הוחלף מסנן שמן למקורי, שמן 15W40 של קסטרול והוספתי גם MOA של BG. הרעש פחת במקצת- אבל עדיין קיים."!!!

אלכימאי
07-11-09, 20:38
גם לי היוא רעשיםכמו שאתה מתאר(טרנו בנזין 98) הרכב נכנס למוסך לבדיקה
מוסך אמין ביותרבפרויקטים 4x4 בכפ"ס שתבין בדק הקשיב ,הרכב נשאר במוסך
אני הבאתי אותו לבדיקה בלבד נאמר לי המשך נסיעה יגרום להרס המנוע
נפתח החלק הקידמי במנוע שרשרת טימין,המותחן חרט במילוי ראש ראיתי במו עני,הוחלפו המותחנים ,השרשרת אינה צריכה החלפה אבל פתחתה חצי רכב לא תחליף,משאבת מים לשיקולך
גם היא נמצאת שם,בדרך כלל ההמלצה היא להחליף,בקיצור תיקון יקר רק חלקים ואני מדבר על מקריים לא מיתעסק בתיקון כזה בחליפי,3500 ש"ח,תוסיף עבודה, ורוץ לבנק לקחת הלוואה,
בדיעבד הרכב נוסע סבבה אני רגוע עד לבעיה הבאה:shock:

tallevi
07-11-09, 21:46
גם לי היוא רעשיםכמו שאתה מתאר(טרנו בנזין 98) הרכב נכנס למוסך לבדיקה
מוסך אמין ביותרבפרויקטים 4x4 בכפ"ס שתבין בדק הקשיב ,הרכב נשאר במוסך
אני הבאתי אותו לבדיקה בלבד נאמר לי המשך נסיעה יגרום להרס המנוע
נפתח החלק הקידמי במנוע שרשרת טימין,המותחן חרט במילוי ראש ראיתי במו עני,הוחלפו המותחנים ,השרשרת אינה צריכה החלפה אבל פתחתה חצי רכב לא תחליף,משאבת מים לשיקולך
גם היא נמצאת שם,בדרך כלל ההמלצה היא להחליף,בקיצור תיקון יקר רק חלקים ואני מדבר על מקריים לא מיתעסק בתיקון כזה בחליפי,3500 ש"ח,תוסיף עבודה, ורוץ לבנק לקחת הלוואה,
בדיעבד הרכב נוסע סבבה אני רגוע עד לבעיה הבאה:shock:

אתה כנראה גם אל-הרבה דברים מלבד כימאות.
התיאור שלך לא קריא,לא ברור ובטח לא מקצועי.
חבל...

-->