PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית מחסן

idanw
06-08-08, 12:07
אני צריך לבנות מחסן בחצר, בדרך הזולה ביותר, לא צריך להיראות טוב, רק ליהיות זול וחזק, לאיחסון כלי גינה וכלי עבודה. כ 10 מטר מרובע. יש לי שטח לא מוגבל וחלקו מרוצף. מדובר בבית שכור כך עדיף שיהיה נייד.
האפשרויות שחשבתי עליהם:
1. להביא מכולה 12 מטר, משהוא כמו 3500 + 1200 הובלה.
2. מחסן מוכן מהום סנטר לא זול ונראה לי חלש מאוד, אבל נייד כ 4000
3. בנייה עצמית מבלוקים וגג פח? כמה זה אמור לעלות בהנחה שאני לא עושה גימור טייח? אולי זו האופצייה הזולה ביותר אפילו שהמחסן נשאר בדירה גם אחרי שאעזוב?

תודה, עידן

toy4FUN
06-08-08, 12:57
לי יש מחסן של חברת "אגוז".
נייד, מודולורי (ניתן להרחבה בעתיד) ובנוי מלוחות PVC עמידים מאוד לתנאי החוץ.
כל הרשתות מוכרות, עדיף לקנות מהיבואן בק. גזר.

lizard
06-08-08, 15:10
אתה יכול לבנות מחסן מברזל, פרופיל מרובע ואיזכורית (או חומר פלסטי אחר) אבל לבנות אותו ככה שהוא יהיה פריק. 3 דפנות וגג. דופן רביעית היא בעצם דלת או זוג דלתות.
לגג יש מן סוג של איזכורית שקופה (שכמובן לא עשוייה ממתכת). אני לא יודע מאיזה חומר זה עשוי אבל במחסן שהייתי בו ושהייתה בו פס כזה של איזכורית בתקרה, לא היה צריך להאיר במהלך היום.

kd2
06-08-08, 16:05
השם המסחרי של ה"איסכורית הפלסטית" הוא "סנטף".
אפשר לבנות שלד עץ/מתכת פריק ולכסות בכל חומר שתבחר.
תעשה חשבון מול המחסנים המוכנים ותראה אם שווה לך בכלל להתעסק בבניה.

עירא
06-08-08, 17:25
3. בנייה עצמית מבלוקים וגג פח? כמה זה אמור לעלות בהנחה שאני לא עושה גימור טייח?ן

בלוקים זה מסוכן, אני מכיר מישהו שבאסון עם קיר בלוקים מבנייה רעועה (ללא חגורות בטון וכו') ורוח חזקה נהרג בנו.
תבדוק טוב איפה בארץ אתה ממקם את המחסן הזה ומה השווי של הכלים, אם זה שווי גבוהה יכול מאוד ליהיות שמכולה היא הפתרון העדיף, מה גם שלמרות שהיא לא זולה תמיד תוכל למכור אותה. (סבירות נמוכה לבלאי)

עירא

idanw
06-08-08, 17:46
זאת בדיוק הבעיה שלי, מדובר בבאר-שבע.
שווי הכלים לא גבוהה מדי, אבל עדיין גניב.
אני חושש שהמחסנים המוכנים לא עמידים בגניבות מספיק, אולי אחנה גם את הג'יפ בתוך מכולה?:p
הבעיה שבמכולה, עלות ההובלה גבוהה מאוד, בהנחה שאצליח למכור לאחר מכן.

עידן

lizard
06-08-08, 17:57
מכולה אתה תצליח למכור כמו כלום. אם יש לך מקום והמכולה תעמוד במקום נסתר (כי למרבה הפלא במדינתנו אתה חייב אישור על הצבת מכולה) ולא תראה לשכנים/מהרחוב, אז לך על זה.
תדאג לרתך לה 2 מנעולי רתק טובים ואולי אפילו אזעקה ואתה מסודר. אני לא חושב שאתה צריך מכולה של 12 מטר אלא אם כן אתה רוצה ממש לבנות בתוכה חדר עבודה מסודר.

idanw
06-08-08, 21:47
חשבתי על 12 מטר רבוע (6 מטר אורך), זה הכי קטן שיש לא?
כמה היא אמורה לעלות?

עירא
06-08-08, 21:47
1. מדובר בבאר-שבע.
2. אני חושש שהמחסנים המוכנים לא עמידים בגניבות מספיק,
3. אולי אחנה גם את הג'יפ בתוך מכולה?:p
4. הבעיה שבמכולה, עלות ההובלה גבוהה מאוד,
5. בהנחה שאצליח למכור לאחר מכן.
עידן

מהסוף להתחלה:
5. אתה תצליח
4. אתה משלם על הובלה אחת, הקונה ישלם כבר על הפעם הבאה.
3. אני לא בטוח בכלל שהדיפנדר יכנס, אבל אם לא תמדוד לא תדע.
2. אתה צודק
1. בעייה כללית, גם מכוניות לא מוכנים לבטח פה.... (באר שבעי בעל כורחי)

עירא

idanw
06-08-08, 21:50
מהסוף להתחלה:
1. בעייה כללית, גם מכוניות לא מוכנים לבטח פה.... (באר שבעי בעל כורחי)

עירא

לא כל אחד מקבל אישור חנייה באוניברסיטה...;)

lizard
06-08-08, 22:18
חשבתי על 12 מטר רבוע (6 מטר אורך), זה הכי קטן שיש לא?
כמה היא אמורה לעלות?

האמת היא שאני מכיר 10 פיט ו20 פיט, לא יודע כמה זה במטרים.
יש לי מכולה שכנראה היא 6 מטר (היא לא יותר מזה בטוח) ואם מסדרים אותה נכון אז היא ענקית. רכב אני לא חושב שצליח להכניס לשם כי פשוט לא תוכל לפתוח את הדלת לצאת ממנו אבל אולי אני טועה, שווה בדיקה.

הציעו לי עליה 1500 שקל אבל לדעתי מוכרים אותם בסביבות המחיר שכתבת - 3500 ש"ח.
פעם היו כמו זבל אבל היום הן כבר נדירות. אתה יכול ללכת לאשדוד אולי בנמל יש שם אנשים שמתעסקים עם מכולות פסולות שמהן אפשר לעשות חדר עבודה (כלומר, בטוח שיש אנשים שמתעסקים עם זה, השאלה היא האם תצליח למצוא אותם או לא ואם הם יסכימו למכור לך או לא) בגדול עדיף לך לחפש באיזור באר שבע כי אז ההובלה אני מניח שתהיה זולה משמעותית. צריך משאית כבדה עם מנוף כבד (מעל טונה לפחות) כדי להרים אותה.

יש אפשרות, זה קיים בטוח, לרכוש חצי מכולה, 5 פיט, ולעשות ממנה ארון גדול או מחסן קטן. אם אתה רואה את זה כפרוייקט אז אתה יכול ממש לרתך לקירות מדפים ולעשות מזה משהו ממש נחמד. אני חושב שרצפת ברזל עדיפה אבל כנראה שרצפת עץ תעלה פחות. לא בטוח. למכולה שלי יש רצפת עץ וזה קצת מעצבן כי הוא ישן ועקום.

בהצלחה

jeep.il
06-08-08, 22:39
המונחים המקצועים הם 20 40 כלומר 20 משטח 40 משטח. את הגיפ תוכל להכניס אך לא תוכל בפנים לפתוח תדלתות של הגיפ.

lizard
06-08-08, 22:49
המונחים המקצועים הם 20 40 כלומר 20 משטח 40 משטח. את הגיפ תוכל להכניס אך לא תוכל בפנים לפתוח תדלתות של הגיפ.

אז מיני קונטיינר זה 10 פיט :-)
שלדעתי מספיק די והותר, אני אפילו מוכן להחליף את ה20 פיט שיש לי ב10 פיט.

jeep.il
06-08-08, 23:13
לא הבנתה מיכה יש לך 20 (כלומר 20 משטחי סחורה נכנסים )באורך 10 פיט.למרות שיש כל מיני גדלים למוצרים שונים כגון מבני מגורים עמדות שמירה וכולי שאותם עושים מחיתוך גודל רגיל.

lizard
07-08-08, 08:51
לא הבנתה מיכה יש לך 20 (כלומר 20 משטחי סחורה נכנסים )באורך 10 פיט.למרות שיש כל מיני גדלים למוצרים שונים כגון מבני מגורים עמדות שמירה וכולי שאותם עושים מחיתוך גודל רגיל.

טוב האמת היא שגם כשהייתי על האוניית קונטיינרים לא בדיוק הבנתי מה מודדים ואיך, לא רציני.
הכוונה שלי היא שקונטיינר קטן מספיק די והותר.

גל מגל
07-08-08, 19:42
בוא נעשה קצת סדר בגדלים:

מכולת 20 רגל = 6.096 מטר אורך, 2.133 רוחב, 2.5 גובה (תלוי עד כמה עקומה התקרה)

מכולת 40 רגל = 12.192 מטר

למכולות בסיסיות כמובן ללא תוספות מיוחדות בפנים (נדירות בשוק)

jeep.il
07-08-08, 21:28
יש ביד 2 מחסן מפח מגולוון והוא מבאר שבע?

UNIX
07-08-08, 22:14
אחרי הרבה זמן שחקרתי בנושא הכי טוב להביא אחד מוכן של אגוז
עמיד במים
אין חלודות
בנוי חזק
אפשר להשיג יד 2 במחירים טובים
החיסרון היחיד שאתה חייב לשבת טוב טוב על לוח יד 2 ולנסוע גם רחוק אם יש מציאה
כי המחסנים האלו מאוד מבוקשים
מחיר טוב למחסן 2.5 על 2.5 משהו כמו 2500 שקל

-->