PDA

צפייה בגרסה מלאה : נורית CHECK ENGINE דולקת GV 2001

itt8
07-08-08, 09:39
נורית נדלקת מדיי פעם , הוספתי K44 והיא כבתה. לאחר מספר שבועות נדלקת שוב, מה לבדוק? גראנד וטארה קצרה ? 2001
תודה מראש
איתי

yoav21
07-08-08, 11:36
איתי
אין מה לבדוק יותר מידי, בד"כ מדובר בחישן חמצן(אחד או יותר) תקול עקב איכות הדלק ה"מעולה"
שיש בארץ. אין הרבה מה לעשות חוץ מלהחליף בכל מקרה גש למוסך שאתה מטפל בו שיבצע דיאגנוסטיקה, בד"כ בין 400-800 לחישן.
עוד בהמלצות אחרי ההחלפה שנה את תחנת הדלק לאחת אחרת אולי שם הדלק פחות מלוכלך!!
יואב

itt8
07-08-08, 12:23
תודה יואב
במידה ובאמת חיישן חמצן תקול, האם המשמעות העברת נתונים שגויים למחשב הרכב וכתוצאה מכך צריכת דלק מוגברת ?

חן אלינועם
07-08-08, 12:51
תודה יואב
במידה ובאמת חיישן חמצן תקול, האם המשמעות העברת נתונים שגויים למחשב הרכב וכתוצאה מכך צריכת דלק מוגברת ?

בהחלט!!!!!!!!!

sherifon
07-08-08, 17:58
מה גרם לך להיות כ"כ החלטי בתשובתך?
מניסיון, מנורת מנוע דולקת ,צריכת דלק נמוכה יותר , מוזר ,זה גם מה שאני חושב ,אבל לך תתווכח עם נתונים של מחשבון כיס .
מידות גלגלים סטנדרטיות, מסלול נסיעה קבוע ביותר ,( ללא טיולים כלל), לחץ אוויר נמוך( !!!) בצמיגים(עזבו כרגע את הסיבה).

1:10.5~1:10 עם מנורה דולקת
לעומת 1:9.5~1:9 עם מנורה כבויה

מעקב של לא מעט חודשים , על שני הנתונים.

מטופל בקפידה.
הרכב מתנהג כרגיל.
בדיקת מחשב הצביעה על שני חיישני החצמן(ליפני ואחרי הממיר)
לאיכות הדלק לא היתה השפעה - מתדלק בתחנה שבבתי הזיקוק -איכות דלק בבקרה מתמדת.

113K ק"מ , שנת2003 ידני.

עלות חיישנים כפי שנירמז מעלי
, כאן המקום להודות לבני ממוסך שבתאי שמר על הטיפול הזריז והאבחון העינייני.
מה גם שהחליט לא לגבות תשלום על הבדיקה , למרות שמגיע לו!!!!
לא מטפל אצלו, לא חייב לו כלום- אבל לפרגן אני יכול.

nisan23
07-08-08, 18:28
אהלן אחי... אז ככה כמישהו שיש לו שלוש מכוניות סוזוקי במשפחה.. החל מסמו 84 ועד סוויפט 2001 אני יכול לומר לך כמעט בוודאות שבאמת מדובר בחיישן דפוק... מחלה ידועה של השנתונים האלו ... כנראה מדובר בחיישן טמפרטורת אוויר שנמצא בבית הפילטר אוויר... חיישן חדש כזה ממכשירי תנועה עלה לי 380 ש"ח אחרי מע"מ... ההתקנה לא אמורה לעלות שקל.. אלא אם כן מדובר בבעל מקצוע שלא מתבייש לגבות תשלום על החלפה של החלק הזה..(10 שניות של עבודה על השעון)..
הכי טוב לעשות דיאגנוסטיקה ממוחשבת למחשב ניהול המנוע ברכב ולעלות על מספר התקלה, לאחר מכן לחפש את מספר התקלה בספר הרכב... אם נצא מנקודת הנחה שזאת באמת הבעיה אתה יכול לעשות את ההחלפה של החיישן מתחת לבית אפילו... מקווה שעזרתי...
:)
אגב לגבי עניין הדלק שלא נקי מספיק.. לא נראה לי שזאת הבעיה.. אם הדלק לא היה תקין הוא היה מגדיל בלאי מכלולים ולא חיישנים שאפילו לא באים במגע ישיר איתו.. תפקידם "לנהל את התנהגות " הרכב, כמות דלק לעומת אוויר, תערובות וכו'... בלי שום קשר ידוע שהדלק במקומות מסויימים בארץ לא ברמה עולמית אבל בכל אופן.. לדעתי זה לא מה שיכול לגרום לחיישן להשתגע..

itt8
07-08-08, 18:32
בהתיעצות נוספת עם המוסך שלי ,לא מוסך סזוקי, אבל הבנדם מקצוען ועובד איתי כבר למעלה מ15 שנה, הוחלט לא להשקיע בבדיקות דיאגנוסטיקה יקרות וגם לא להחליף חיישנים ,אלא להמתין ולראות האם ישנה השפעה על צריכת הדלק, במידה ותהיה השפעה שלילית נעשה הערכת מצב שוב לגבי החלפת חיישנים.

nisan23
08-08-08, 00:28
[quote=itt8;209360]הוחלט לא להשקיע בבדיקות דיאגנוסטיקה יקרות quote]

יקרות?? מי אמר לך שזה יקר..??:confused:
לרוב האבחון מתבצע בחינם (שוב תלוי במידת האדיבות של אותו מוסכניק- מקסימום ייקחו ממך סכום סמלי של כמה שקלים)... זה סך הכל לחבר מחשב קטן שכזה לשקע שכבר קיים אצלך ברכב..זכר ונקבה- הכי פשוט שיש!
עניין של שתי שניות..חבל על ההמתנה שעלולה לעלות לך בחלקים נוספים.
תן לי להסביר לך... ברגע שחיישן לא עובד כמו שצריך זה אומר שגם פעולת המנוע לא תהיה חלקה...אמנם זה ייראה וישמע לך שהכל עובד חלק אבל אתה לא באמת יודע מה הולך לך בתערובת. ייתכן שהיא עשירה מדי באוויר\דלק ויכול להיות שהפוך.. דברים כאלו אתה לרוב לא מרגיש, וייתכן נזק לטווח הארוך..ייתכן ותחסוך בדלק, אבל אתה לא באמת יודע מה אתה מעולל לרכב שלך..
החלטה שלך בכל אופן... תחשוב על זה ככה... אם זה לא היה חשוב זה לא היה נדלק בתור CHECK ENGINE.

ישי.פ
08-08-08, 01:15
אגב לגבי עניין הדלק שלא נקי מספיק.. לא נראה לי שזאת הבעיה.. אם הדלק לא היה תקין הוא היה מגדיל בלאי מכלולים ולא חיישנים שאפילו לא באים במגע ישיר איתו.. תפקידם "לנהל את התנהגות " הרכב, כמות דלק לעומת אוויר, תערובות וכו'... בלי שום קשר ידוע שהדלק במקומות מסויימים בארץ לא ברמה עולמית אבל בכל אופן.. לדעתי זה לא מה שיכול לגרום לחיישן להשתגע..

מאיפה התאוריה הזאת?
אתה יודע איך החיישנים פועלים ברכב?
אז מה אם החיישנים לא פועלים בצורה מכנית, זה עדיין לא אומר שלא יכול להיגרם להם נזק מהדלק.
למשל פיח שמצטבר על החיישנים מדלק לא נקי

כול מוסך שאני ביררתי לוקח כסף על דיאגנוסטיקה!

nisan23
08-08-08, 01:28
ישי כנראה לא הבהרתי את עצמי... :?
התכוונתי לחיישן הספציפי של טמפרטורת אוויר, הוא לא באים במגע עם שום פיח..סמוך עליי,הוא אטום לגמרי..אחרי 5 שנים של נסיעה איתו, פירקתי אותו והוא היה במצב חדש... הרכיב שבתוכו הוא זה שהתקלקל..
זה ידוע שהחיישנים האלה עושים בעיות... מתוך שלושה רכבי סוזוקי שיש לי, 2 מהם סבלו מהבעיה הזאת, השלישי הוא סמוראי 84 , אז כנראה שמיותר לציין לגביו... אין לו חיישנים כאלו!
באחד משני הרכבים האלה, עשיתי בדיוק את האותו הדבר והתעלמתי מהבעיה, כי לא הרגשתי שום שינוי בביצועים של הרכב.. לאחר שנה וחצי של נסיעה כזאת אכלתי את הכובע... הלך מזרק הדלק האלקטרוני, והיה צורך להחליף את כל הבית מצערת.... עסק לא זול של כמה אלפים טובים..
בכל אופן אני לא בא להתווכח.. שהבחור יעשה מה שהוא רואה לנכון בשבילו.. אני לא מדבר סתם כי בא לי ,אלא מתוך ניסיון מר..

לגביי הדיאגנוסטיקה... אם מותר לשאול כמה לקחו לך על הבדיקה?

ישי.פ
08-08-08, 12:54
לפי מה שביררתי מקובל לקחת על בדיקת דיאגנוסטיקה בין 300 ש"ח ל 450 ש"ח

nisan23
08-08-08, 14:26
מה?!?!?!?!!?
נדמה לי שאנחנו מדברים על שני דברים שונים לגמריי...
הבדיקה שאני מדבר עלייה היא כאשר מתחברים ע"י שקע ותקע למחשב ניהול המנוע, זאת פעולה שמתבצעת ע"י מין מחשב קטן נייד שכזה, לא ייתכן שפעולה שלוקחת גג 10 שניות יקחו עליה 400 ש"ח!! כמעט כל טיפול 10000 שמתבצע אצלי ברכב כולל גם התחברות למחשב ובדיקה של ERRORS...!

itt8
08-08-08, 16:06
גם אני התכוונתי לבדיקה של חיבור למחשב שעולה מעל 200 ש"ח , לא חשבתי על המחשב הקטן שניסן מדבר עלין שבודק ERORS , אעבור בהקדם במוסך סזוקי בכפר רמה, החברה שם מאוד נחמדים , ונראה מה אפשר לעשות.
איתי.

asafa
09-08-08, 11:56
שבוע שעבר החלפתי חיישן חמצן בג'ימני, לאחר שנדלקה נורת הבדוק מנוע.
ההחלפה בוצעה במוסך מורשה סוזוקי, עלות החיישן 700 ומשהו לפני מע"מ, עלות בדיקה (חיבור מחשב) 200 ש"ח במידה ולא מתקנים או 250 כולל החלפה.
סה"כ התיקון עלה 1117 ש"ח כולל מע"מ.

מקריאה בפורום שמתי לב שלג'ימני בדרך כלל הולך חיישן חמצן סביב ה100,000 ק"מ.

itt8
09-08-08, 18:47
שבוע שעבר החלפתי חיישן חמצן בג'ימני, לאחר שנדלקה נורת הבדוק מנוע.
ההחלפה בוצעה במוסך מורשה סוזוקי, עלות החיישן 700 ומשהו לפני מע"מ, עלות בדיקה (חיבור מחשב) 200 ש"ח במידה ולא מתקנים או 250 כולל החלפה.
סה"כ התיקון עלה 1117 ש"ח כולל מע"מ.

מקריאה בפורום שמתי לב שלג'ימני בדרך כלל הולך חיישן חמצן סביב ה100,000 ק"מ.

איך חיברו את האוטו למחשב - מכשיר קטן שנראה כמו מסופון לשקע , או חיבורים עם הרבה כבלים למנוע ולאגזוז שנראה כמו אקג?

asafa
09-08-08, 20:35
מסופון קטן

avuv
09-08-08, 20:53
אהלן,

לי היה בדיוק אותו המקרה עם נורת ה-Check Engine.

הבדיקה (מחשב מעיין מסופון שמתחבר לשקע בפינה מתחת להגה) עולה כ-180 ש"ח כולל מע"מ במוסך מורשה.

החלפה בחיישן מקורי נאמר לי כי תעלה כ- 800 ש"ח לפני מע"מ + עבודה שחישבו כחלק מהבדיקה.
כמו כן, הציעו לי להתקין חיישן חלופי בעלות של כ-400-500 ש"ח כולל מע"מ.

לבסוף החלפתי לחיישן חלופי שנאמר לי שהוא אמין כמו המקורי (אותה חברה אפילו).
לבינתיים (טפו טפו) הכל בסדר :)

אם יש לך שאלות נוספות אתה מוזמן לשלוח ה"פ...

אביב

sherifon
12-08-08, 17:10
תנסה לעבוד בשלבים הבאים: (אין אחריות)

נתק קוטב (-) של המצבר
נתק את המחברים של שני החיישנים(נימצא על "פלח" צמוד לסעפת של האגזוז -בצד של קיר האש-מימין)
רסס בספריי מגעים את הקטבים של כל המחברים
חבר קוטב (-) של המצבר בחזרה
הנע
בזמן שהמנוע עובד,(בזהירות!!! -חם ומסוכן) חבר חזרה את ההחיישנים.

דווח אם המנורה כבתה...

הערות ודגשים:
ה"פלח" שעליו יושבים "הפלאגים " של החיישנים ,מחובר עם בורג לבלוק מנוע ,שחרר את הבורג ,יהיה לך יותר נח לנתק אותם כאשר הם חופשיים באוויר , הפלאגים מחוברים אחד לשני ע"י מין רגל פלסטית, לחץ כדי לשחרר, הם עשוים להיות מחוברים בעקשנות....

היזהר היזהר היזהר ....... בשלב מסויים המנוע מונע .....

אין בזאת כדי להצביע על פתרון בטוח -ומכאן אין אחריות על האמור לעייל

שוב,מוזר, אבל ככה החיים.
כרגע אין לי הסבר לתופעה אבל .....

itt8
16-08-08, 11:02
המנורה כבתה ללא כל התערבות, נמשיך לעקוב...

sherifon
09-09-08, 00:03
טוב , אז אני לא קוסם , המנורה חזרה לדלוק!

אבל אמרתי שנחכה לבדיקת ה4 גזים של הטסט - הרי זה כלול בטסט-וכך נסיק לגבי המשך הטיפול באם צריך.

מצורף טופס בדיקת הגזים של ליפני שנה (מצב תקין) והיום ,עם מנורת מנוע דולקת .
עברתי טסט , הבדיקה למיטב הבנתי אומרת -מצב תקין,חשוב רק ערך מקסימלי!? -----האם זה הDEFAULTשל המחשב,האם זה בסדר להמשיך לחיות כך ולעקוב ?

השוני העיקרי הבולט הוא בפליטת הCOהערכים השתנו:
מ0.09%(שנה שעברה -ללא מנורת מנוע דולקת) ל0.02%(השנה עם נורה דולקת) - עבור סל"ד 2.5K .
מ0.23%(שנה שעברה -ללא מנורת מנוע דולקת) ל0.04%(השנה עם נורה דולקת) - עבור סל"ד 0.85K .

הבדיקה הראתה נקודתית שהמנוע עובד קצת חם יותר 80->92 ,האם זה קשור , על סמך שאר הערכים , כמובן שזה לווא דווקא נתון מדוייק שניתן להשוות לפיו לשנה שעברה, המחוג דיי עומד באותו המקום...

למדה תקין ללא שינוי - האם החיישנים בכל זאת בסדר , האם הם לא מקלקלים את המשוב או שזה עדיין DEFAULT של המחשב במקום המשוב השלילי.

בקיצור קצת רעיונות..
מצורפת סריקת הבדיקות.
הטופס העליון הבדיקה מליפני שנה , התחתון הבדיקה של היום.

איציק, אשמח אם תחווה דעתך :)

תודה מראש

-->