PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות קשה.

טניה
08-08-08, 14:49
צהריים טובים.
אולי ההתלבטות שלי תשמע קצת מגוכחת, אבל אם נותנים פה תשובה עם חיוך, אני אלך על זה !

תמיד נמשכתי לרכבים גדולים.
תמיד קינאתי באותם הג'יפים שעמדו לידי ברמזור, הם היו כל כך גבוהים ומרשימים.
אף פעם לא נמשכתי למכוניות מיני, או ארוכות משפחתיות.

תמיד ידעתי שהרכב שלי יהיה גבוה, די מרובע, ומרשים.
כי זה הטעם שלי, וזה מה שאני אוהבת.
ועכשיו, כשמתקרב הרגע לקנות רכב חדש, אני בהתלבטות כל כך גדולה,
לא משנה כמה אני שוחקת אתרים שמלאים במידע, עדיין, זה לא עוזר לי להחליט.

הרכב הראשון שתפס את עיני הוא הפאג'רו החדש.
כי יש בו את כל מה שאני מחפשת. ואולי זה סתם פסיכולוגית, בגלל שגדלתי ליד מיצובישי ישנה,
וככה זה, ממשיכים עם מה שמכירים.
אני יודעת שיש את הלנד-קרוזר, המתחרה שלו, אבל אני מעדיפה את הפאג'רו על פניו. ולא בגלל שהלנד קרוזר פחות טוב, אלא בגלל שזה הטעם שלי.
כשהתחלתי לחפש כתבות על פאג'רו, היו את אלה שרשמו כמה שהוא עדיין המלך, והיו את אלה שרשמו כמה מגושם ומשעמם הוא, אבל לאט לאט גיליתי, שלא משנה איזה דגם חיפשתי, על כל דגם היו מלחמות אינוספיות בין הגולשים. [וכמובן, זה רק סיבך אותי עוד יותר].

ואחר כך חשבתי בעצם, מה אני צריכה מפלצת שטח.
הרי במילא לשטח אני אצא אולי פעם בחיים שלי, וגם זה יהיה באיזה ארגז חול שכונתי,
אז על מי אני מנסה לעבוד.
אבל עדיין, כמה שלא ניסיתי, אני פשוט לא רואה את עצמי ברכב אחר.
ג'יפ זה תמיד היה החלום שלי, תמיד ידעתי שיבוא יום ויהיה לי. לא ידעתי עוד איזו חברה, אבל ידעתי איך הוא ייראה.
לכל אחד יש את הטעם שלו, כל אחד יודע איזו מכונית תלווה אותו במשך כל חייו [או לפחות צורה].
אני ידעתי את שלי.

אחר כך ניסיתי להתפשר קצת. לבחור ג'יפים בלי הילוכי כח. מה רע?
אבל, שוב, פשוט הרגשתי שאם אני כבר קונה ג'יפ, אז שיהיה ג'יפ עד הסוף,
ודווקא אני כן אצא לשטח ואנצל את האפשרויות שהרכב הזה מציע בפניי.
אני מרגישה, שאם אתיישב בג'יפ ללא הילוך כח, ארגיש שפשוט התפשרתי. ואני אצטער על זה...[אני מכירה את עצמי, אם אני לא הולכת עד הסוף כמו שאני רוצה, אני אוכלת אותה-וגדול].

אחר כך ניסיתי לפזול לכיוון המיניוואנים, אבל אני מרגישה שאלה סתם מתחזים לג'יפים,
מה שמחזיר אותי שוב, לג'יפים עם הילוכי הכח.

אני באמת לא יודעת מה לבחור. אני רוצה ללכת עם מה שאני מרגישה, אבל לא יודעת מה לבחור בדיוק. משהו שיהיה טוב גם שנה אחרי שאקנה, ושנתיים.
שיהיה גדול ומרשים, בדיוק כמו שאני אוהבת אותם.

לקחתי בחשבון את הטיפולים. לקחתי בחשבון את הדלק, ואת כל הנושא של הכסף.
תקציב הוא 350,000 ש"ח. [רצוי פחות כמובן...],
זה כסף שאני חוסכת לבד, ובאמת שלא יהיה אכפת לי להוציא הכל אם אני יודעת שאני שמה כסף במשהו איכותי. משהו שאתיישב בו וארגיש "בבית".
יש המון תמיכה מהמשפחה, ואני שמחה על כך. אבל אני לא יודעת על מה ללכת.
מיני ג'יפ לא בא בחשבון, על ג'יפ ללא הילוך כח, אני מוכנה להתפשר אם לא תיהיה בררה,
אבל כמובן עדיף עם הילוך הכח, בינתיים, כל כך אהבתי את הפאג'רו, אבל אני לא יודעת.

יש לי ברשימה את הפאג'רו ואת הפרילנדר 2.
ראיתי את הטיגואן היום בבוקר, הוא נורא עגלגל ודי קטן, וזה לא מה שאני מחפשת.
אני מעדיפה כמה שיותר גבוה, ומרובע, אתם בטח יודעים. [רק בלי הגזמה, אני לא רוצה את ההאמר H3 או H2, אלא אם כן אני אנהל בסיס צבעי].

תודה, אני מקווה שתשובה תתקבל עם חיוך ;-)
ואולי סוף-סוף, תעזרו לי להחליט, כי אתם בטח מבינים הרבה יותר ממני.

שגיא S
08-08-08, 15:13
מה שאת צריכה...
זה לקנות סופה ופרייבט ;)

אבל אם את רוצה רכב יחיד?
אז לדעתי את יכולה לנסות את הניסאן פטרול.

בקשר לפאג'רו - ראיתי אחד כזה בחורשן, הוא לא היה פראייר בכל, אני מתאר לעצמי שהרוב זה הנהג שמה, אבל לפי מה שאת מתארת, את לא תהייהרבה בשטח. . . אז, הפאג'רו הוא הרכב בשבילך, כי בכביש הוא מרגיש הרבה יותר טוב מהלנד קרוזר והפטרול והפאת'פיינדר ומה שאת רוצה.

טניה
08-08-08, 15:49
ניסן פאתפיינדר די דומה לפאג'רו, אבל לדעתי, שוב, הפאג'רו נראה יותר טוב.
אוף.

מה אתם אומרים לגבי הפרילנדר 2? חוץ מזה שהוא ללא הילוך כח.

asafk
08-08-08, 17:18
ג'יפ יש רק אחד.
רנגלר אנלימיטד? אולי קומפאס? הם זולים יותר מהSUVים היפניים, והם ג'יפים אמיתיים.
נסי להיות כנה עם עצמך? כשיהיה לך ג'יפ בידיים, את באמת תסעי בשטח? יש סיכוי שזה ידליק אותך ואת תתחילי לטייל יותר? או שאת מחפשת רק את הפוזה של הג'יפ (וזה גם בסדר מבחינתי) ואז באמת גם SUV ללא הילוך כוח יעשה את העבודה.

אסף.

נמרוד
08-08-08, 17:30
אסף צודק. עד לא יודעת עדיין מה משמעות המילה ג'יפ, עד שנכנסת לאולם התצוגה של מכשירי תנועה. ואז תתלבטי בין רנגלר אנלימיטד (אין יותר ג'יפ מזה - לא חדש בכל אופן...) ובין פטריוט, שנראה מצויין, זול מאד יחסית לתקציב שלך ויענה על הדרישות האמיתיות שלך שאינן כוללות למעשה נסיעת שטח (תקני אותי אם אני טועה).

ואם אחרי הביקור הזה הג'יפים לא עושים לך את זה (האמת שהגיוני כשמשווים רמת גימור ואיכות ליפאנים) אז כנראה שמה שאת רוצה זה לא ג'יפ, זה פאג'רו.

טניה
08-08-08, 18:09
האנלימטיד מרובע טיפה יותר מידי.
אני אהיה כנה, אני מחפשת את המראה.
אבל זה לא אומר שלא אנסה לצאת לשטח, אם יהיה לי ג'יפ. [אני בטוחה שאעשה את זה].

אני מחפשת רכב גבוה ומרשים,
כמו טריילבלייזר, פאג'רו, פרילנדר 2, אקס טרייל, קשקאי,
אני פשוט לא יודעת באיזה מהם להשקיע את הכסף.

כנראה שכל מה שאני צריכה זה להסתובב הרבה בין סוכנויות,
אני מניחה שלראות באינטרנט ולראות מול העיניים אלה דברים שונים לגמרה.

נ.ב מה דעתכם בכללי על הפאג'רו? [אל תיהיו נחמדים רק כי אני רוצה אותו...:wink:]

asafk
09-08-08, 13:59
כל המכוניות טובות (או גרועות) פחות או יותר באותה מידה. ההתלבטויות בןי כלי הרכב שציינת הן בכיוונים אחרים. למשל- לאף אחד אני לא מאחל את השירות של קרסו (ניסאן), או האיכות המפוקפקת של הטריילבלייזר (אם את בעניין של אמריקאיות, אז תחזרי להמלצה הקודמת שלי). גם הפאג'רו וגם הטויוטה הם כלי רכב מצויינים, ובתור בונוס יש לך יכולת שטח אמיתית. הקרוסאוברים למיניהם הם "לא כאן ולא כאן", אבל יש הם את הפוזה, בהחלט. הכי טוב בשלב הזה- סעי לנסיעת מבחן, תראי מה עושה לך את זה- אין הרבה התלבטות חוץ ממה שאת מרגישה בתוך האוטו.

אסף.

טניה
09-08-08, 16:46
זו אחת ההתלבטויות שלי, שאם כבר ג'יפ, אז ללכת עם זה עד הסוף+אני מקבלת יכולת שטח,
ובכל רגע אני יכולה לנצל את זה.

תודה רבה אסף [ולכל אחד אחר שהגיב לי].

kobiarava
09-08-08, 17:03
ההתלבטות שלך בכלל לא קשה-
1) את לא צריכה פג'ארו,
2) אבל את מ ת ה לפג'ארו, ואפילו הכסף כבר מוכן
3) כבר הוכחת את שניהם לעצמך ולנו, ובשבילך 2 ניצח את 1 מזמן

והמסקנה המתבקשת-קני כבר פג'ארו, למה את מחכה?

:D וזה החיוך!

GodsFather
09-08-08, 18:25
מה עם H3 ?

kobiarava
09-08-08, 18:45
מה עם H3 ?

[רק בלי הגזמה, אני לא רוצה את ההאמר H3 או H2, אלא אם כן אני אנהל בסיס צבעי]

נשלל מראש בהודעה הראשונית

ענבר
09-08-08, 23:44
קניית ג'יפ לא מסתכמת רק במחיר הרכישה,
ממליץ לך לבדוק עלויות ביטוח לפני הקניה שלא תפלי על דגם שחברות הביטוח החליטו שהוא גניב ולכן הפרמיה היא סופר גבוהה.
בנוסף, לבדוק את מחירי הטיפולים הצפויים במהלך השנתיים שלוש הראשונות שלא תופתעי.

לגבי הנקודה שאת לא מתכוונת לטייל בשטח יש לי להגיד - עם האוכל בא התיאבון ויתכן מאוד שתתאהבו בטיולי השטח.

בהצלחה

טניה
10-08-08, 18:18
העיניין הוא ש.. קראתי על הפאג'רו גם דברים פחות טובים [כמו על כל רכב אחר...],
ולפעמים זה פשוט... לא יודעת איך להסביר.

אם אני אקנה ג'יפ ללא הילוך כח, מין "ג'יפון", אני ארגיש שקניתי ג'יפ, רק בלי הג'יפ. [אם הבנתם].

kobiarava
10-08-08, 18:31
תגדירי לעצמך מה את צריכה מהג'יפ- יכולות שטח? בהשוואה למה? מראה "מסיבי" (פוזה)? בכל מקרה, קניית רכב היא לא חתונה קתולית-את יכולה לצאת מהסיפור די בקלות, מקסימום הפסדת כמה אלפיות. את מעוניינת בפג'ארו-קני פג'ארו. בכל פרמטר הוא אחד הכלים היותר טובים, נחשב אמין בסה"כ, נוח ומרווח, ולא פחות חשוב-סחיר, ותוכלי תמיד להינות מ"הידית הקטנה" שיש לו-הילוך כח. כרגע אני לא בטוח שאת צריכה אחת כזו, אבל את רוצה...

קובי

שמוליקו
11-08-08, 08:25
ראשית יש באנטרנט כל מיני מבחני דרכים כמו לדוגמא -> http://www.4x4.co.il/articles/articleMain.aspx?pCat=TESTS
תכנסי ותראי,
חפשי עוד כאלה ,יש בשפע ,יש גם השוואות "ראש בראש" בין הדגמים השונים.
לומר לך שפאג'רו הוא טוב או לא טוב?
תביטי, את הולכת לקנות רכב ב 350K (קשה לי אפילו לבטא את המחיר), רע הוא לא יכול להיות.
יכול להיות שיהיו רכבים עם יכולות שטח יותר טובות ממנו, אבל לכל שטח שתרצי להכנס לדעתי לפחות בשנתיים הראשונות, הוא יהיה מספיק טוב.
בכביש תרגישי גבוהה וחזקה(כמו שרצית) ואחרי תקופה תדעי אם זה היה נכון או לא.
אף אחד לא יכול להתמודד עם הרגשות הפנימיות שלך.
אם את מחפשת את הכי טוב בשטח - אין לך מספיק כסף לזה וגם לא בטוח שתצליחי למצוא כלי כזה ,כי לא ממהרים למכור אותם, אני מניח שניחשת ,כן, זה ה H1 (את רשמת שאת לא רוצה H2 ו H3 :) [איך החיוך?]).
לפאג'רו יש בעית מתלים קדימה (כמובן אך ורק מבחינת עבירות) אבל לא משהו לאם לא תכנסי לשטח ייצא לך להתקל בו.
קיצר, אחרי כל המגילה המעייפת הזאת, קני לך פאג'רו, תהני מהנהיגה בכביש, תתחילי לטייל לאט לאט בשטח (תצטרפי למטיילים, אל תכנסי לבד לשטח) ואם הזמן ,או שתמכרי אותו ותקני מה שאת באמת מחפשת ,או שתביני שזה מה שחיפשת (כי היום אין לך שמץ של מושג מה את באמת צריכה, את רק יודעת מה את רוצה.)
נ.ב
רכב גבוה וגדול הוא לא מתכון לבטיחות, אולי בתאונה חזיתי עם אופנוע יהיה לך יתרון (קצת הגזמתי) ,מכות מהצד הופכות אותו די מהר, לקיחת סיבוב במהירות גבוהה, לא ממש מחזיקה אותו יציב, והבעיה היא שברכבים החדשים, שהם כ"כ נוחים את לא תרגישי שאת במהירות גבוהה יותר.

fuksi
11-08-08, 09:13
ראשית יש באנטרנט כל מיני מבחני דרכים כמו לדוגמא -> http://www.4x4.co.il/articles/articleMain.aspx?pCat=TESTS
רכב גבוה וגדול הוא לא מתכון לבטיחות, אולי בתאונה חזיתי עם אופנוע יהיה לך יתרון (קצת הגזמתי) ,מכות מהצד הופכות אותו די מהר, לקיחת סיבוב במהירות גבוהה, לא ממש מחזיקה אותו יציב, והבעיה היא שברכבים החדשים, שהם כ"כ נוחים את לא תרגישי שאת במהירות גבוהה יותר.

נכון
אבל בכמעט כל "מפגש" אני מעדיף להיות ברכב של 2 טון מאשר בפרייבט.

שמוליקו
11-08-08, 09:19
נכון
אבל בכמעט כל "מפגש" אני מעדיף להיות ברכב של 2 טון מאשר בפרייבט.

ממש, אבל ממש, אין לי ויכוח איתך.
רק רציתי לתת את הדעת על נושא הבטיחות ומרכז הכובד הגבוה.(יש נטיה לאנשים לטעות ולחשוב שככל שהרכב גדול יותר ,אפשר לנסוע מהר יותר ואין לו גבולות, או לפחות שיותר קל לו בסיבובים.)

ואם לדייק ,אז אני בסוג ה"מפגשים" שציינת, מעדיף להיות צופה מהצד :)
אבל בוא נודה שגלשנו קצת מהנושא.

טניה
11-08-08, 10:49
תודה רבה.
המידע שרשום פה ישמש אותי רבות, העיניין הוא שתמיד אהבתי רכבים גדולים,
ואני לא הולכת לקנות את הפאג'רו מחר, ויש לי עוד זמן לחשוב ולהחליט.
לגבי המהירות, אני לא מאלה שעוברים אותה...

תודה.

UNIX
11-08-08, 11:36
מה עם טוארג?

טניה
11-08-08, 12:08
טוארג' זה כבר יוקרה...
יקר מאוד..[יותר מידי]...

UNIX
11-08-08, 12:38
350 אלף לא נראה לי מחיר רחוק מטוארג
והנסיעה בו לא פחות ממושלמת

טניה
11-08-08, 12:43
350 רק לחבילת הבסיס ..

fuksi
11-08-08, 14:28
קצת משומש לא בא בחשבון? (3-5 שנים)
גם כסף נשאר בכיס וגם אפשרות לרכוש רכבים טובים ומרשימים יותר...כמו פראדו או דיסקו ....

kobiarava
11-08-08, 16:46
350 אלף לא נראה לי מחיר רחוק מטוארג
והנסיעה בו לא פחות ממושלמת

אתה היית מנסה להיכנס לשטח, בלי ניסיון קודם, עם טוארג דנדש? מי שקונה טוארג, ורוצה ליסוע בשטח, קונה גם סופה מדוגמת בצד...

UNIX
11-08-08, 16:58
כן הייתי מנסה להכנס לשטח
אם הייתי במצב שלה
לדעתי היא לא חזק בעניין של שטח וטוארג ב 350 אלף אפשר למצוא

-->