PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה|חדש קארט

piece123
09-08-08, 20:59
שלום חברים.
אני חדש בנושא של בניית קארטינג וכל זה.
יש לציין שאין לי שום ידע קודם בנושא.
אני מעוניין לבנות רכב קארטינג אם כי לא ניתן לקרוא לזה כך.
לרכב הזה יהיו: שלושה גלגלים ולא משנה אם יהיה לו מושב אחד או שניים.
מישהו אמר לי שלרכב הזה כדי להוסיף מנוע חמישים סמ"ק של אופנוע.
אוקיי אז כאן מתחילות השאלות שלי:
1. איזה מנוע אני צריך בשביל הרכב שלי? האם מנוע 50 סמ"ק של אופנוע יספיק?
אם כן איפה אפשר להשיג את המנוע הזה.עדיף לא חדש.
2.אני אשמח לקבל תוכנית בנייה של הרכב הזה בהתחשב בכך שיהיו לו רק 3 גלגלים(וכן נכנסתי ללינקיה ולא ראיתי משהו שעונה על הדרישות שלי.)
3. לאיזה מהירות אמור להגע הרכב?
4 . אשמח אם מישהו ידריך אותי ויגיד לי אם הוא בנה משהוכזה בעבר והאם זה אמור להיות קשה.
בתודה מראש אשמח לעזרה זה מאוד חשוב לי.

lizard
09-08-08, 22:15
שלושה גלגלים, כמו אופנוע עם 2 אחוריים או אחד אחורי ו2 קדמיים?
אם אתה מדבר על אחד אחורי ו2 קדמיים אז הכי פשוט זה לקחת מנוע+גלגל של ווספה או כל קטנוע אחר. זו הבניה הכי קלה שאפשר לחשוב עליה כי אתה בעצם מחבר את כל המנוע קומפלט כולל בלמים וכדומה.

piece123
09-08-08, 22:37
תודה על המענה המהיר.
אני יותר חשבתי בכיוון של שני גלגלים מאחורה ואחד מקדימה כך שיהיה הגה איפה שהגלגל היחיד מקדימה.
אבל אם אפשר לעשות זאת גם בדרך ההפוכה של 2 מקדימה ואחד מאחורה גם מתאים לי כל עוד זה יסע במהירות סבירה.
רק חשוב שתדע שבינתיים אין לי שום אופנוע בבית ולכן אין לי ידע בכלל בנושא וגם גלגלים אין לי...
אשמח אם תדריך אותי איך לבנות את זה\ תוכנית קטנה לפי מה שאתה אומר אני מבי שזה לא אמור להיות סיפור גדול.
דרך אגב: למנהל הפורום- אחלה פורום באמת ועוד דבר קטן באמת עברתי על היסטוריית הפורום ועל כל מיני אשכולות בנושא.
אשמח לעוד תגובות ואם תענו לי על השאלות הראשונות בתודה מראש

lizard
09-08-08, 22:41
אני לא מדריך ולא מייעץ, רר כתבתי לך את דעתי.

piece123
09-08-08, 22:51
אוקייי... תודה בכל זאת אשמח לעוד תגובות

piece123
10-08-08, 11:37
אוקיי חבר'ה.
הכנתי סקימה מאוד לא מקצועית בציר.
כמובן שאני רוצה שהרכב יהיה הרבה יותר מאסיבי אבל זה מה שהצלחתי לייצר מתמונות שמצאתי באינטרנט.
http://www.siz.co.il/upload.php?type=1
אשמח לעוד תגובות ואם תענו לי על השאלות הראשונות שלי בתודה מראש

דוראבשלום
10-08-08, 16:52
תקשיב אחיי עם את רוצה ליבנות תלת אופן ( קרטינג כזה על שלוש גלגלים אז זה יהיה מאוד קלל )
http://www.diyden.net/html/gallery.html את רואה את הדגמים הראשונים ?
(חח אני חושב שכן ) אזז תעשה את זה ככה ואת הקדימה תעשה פשוט עם גלגל אחד

יש בתךת אופן חסרונות ויתרונות...

החסרונות הם שאפשר להיתאפך בקלות רבה ( אבלל עם אתה רוצה לעשות את זה שלא יתהפך לך תדבר איתי אני יסביר לך כבר )
והיתרונות ( עם אתה סם מנוע 50 סמ"ק זה יכול להגיע לך ל80 קמ"ש ואפילו יותר ! )

דוראבשלום
10-08-08, 17:14
http://up6.siz.co.il/up2/dc2ayzjtlnzo.jpg (http://www.siz.co.il/)
את רואה ?
אם כן כן כן כן אז תקשיב אתה עושה ככה ומרתח את המזלג אבל תביא מזלג חזק מאוד !!
כדי שיחזיק לך ..
ואת השאר תעשה לבד אתה כבר רואה ...

piece123
10-08-08, 19:03
תודה רבה על התגובות.
זה שמעליי, לא הבנתי מה צריך לעשות עם הסכין אופניים.
ועוד דבר: לא הבנתי איך מחברים את המנוע למערכת גלגלים כדי שהאי תיהיה זאת שבעתם תניע א התלת אופן.
דבר אחרון: אם אפשר לדעת איפה אני יכול להשיג מנוע 50 סמ"ק ואפילו פחות במחיר נמוך או בחינם וכ'ו.
בתודה מראש

piece123
11-08-08, 01:07
אם אפשר תשובות לשאלות שלי ועוד תגובות זה יהיה מאוד נחמד

אברמלה
11-08-08, 05:30
אם אפשר תשובות לשאלות שלי ועוד תגובות זה יהיה מאוד נחמד

עד עכשו עבו לך בחינם. עכשו אתה צריך לשלם...

חנן-ג'יפולוג
11-08-08, 08:31
לא הבנתי איך מחברים את המנוע למערכת גלגלים כדי שהאי תיהיה זאת שבעתם תניע א התלת אופן.

העבר בבקשה את התגובות שלך דרך הSPELLER של WORD. במצב הנוכחי הן בלתי קריאות, לא מכבדות אותך, לא מכבדות את הפורום הזה, מקשות מאוד על מי שמנסה לעזור לך, ולכן מודעות נוספות כאלה שיידרש מתורגמן ג'יבריש-עברית כדי שיהיה אפשרי להבין אותן, יימחקו במלואן.

piece123
11-08-08, 17:23
העבר בבקשה את התגובות שלך דרך הSPELLER של WORD. במצב הנוכחי הן בלתי קריאות, לא מכבדות אותך, לא מכבדות את הפורום הזה, מקשות מאוד על מי שמנסה לעזור לך, ולכן מודעות נוספות כאלה שיידרש מתורגמן ג'יבריש-עברית כדי שיהיה אפשרי להבין אותן, יימחקו במלואן.
סליחה גבר פשוט אני כותב ואני לא מסתכל על מה יוצא לי בכלל.
בכל זאת אם אפשר לקבל עוד תגובות.

*** אז תתחיל "להסתכל" על מה שאתה כותב! אם אתה לא מסתכל, למה אתה מצפה שמישהו אחר יטרח?! קרא שוב את כללי הפורום. הגולשים כאן לא "אחים" שלך, לא "גברים" ולא חייבים לך כלום. אם לא תכבד אותם, ימשיכו להתעלם ממך. זו אזהרה שנייה ואחרונה. - המערכת ***

piece123
11-08-08, 23:57
אוקיי, מר גבר גבר גבר גבר אחי.
אני מקווה שאתה תקרא את ההודעה הזאת עד הסוף.
ובכן, מאיפה להתחיל...
כשהגעתי לפורום הזה חשבתי שיש איזה פריצת דרך קטנה בקשר לתוכניות שלי וחשבתי שזה בדיוק הפורום שיוכל לעזור לי.
חשבתי שכאן אוכל לקבל את כל המידע הדרוש לי בכדי לבצע את תוכניותי ביעילות המירבית.
נכנסתי לנעוצים שלכם וראיתי מה צריך לעשות בכדי לפרסם הודעה כל כך קדושה כביכול.
לשם כך, הייתי צריך לעבור על כל ארכיון הפורום בתקווה למצוא דבר פעוט שיעזור לי בבניה.
לאחר מלאכה רבה ובתקווה רבה פתחתי את האשכול הראשון שלי.
הוא התנהל בדרך פחות או יותר נורמאלית בלי הרבה תגובות ובלי הרבה מענה ישיר לכל השאלות של הפורום שלי...( בלי להעליב כל גבר גבר שניסה לעזור לי).
מנהלי הפורום הנכבדים:
כאשר ביקשתם לקרוא בנעוצים את מה שצריך ילד מתחיל לעשות(לא בקשה גדולה במיוחד), ואז להורות לו לעיין בארכיון הפורום (בואו נאמר שזוהי לא משימה בלתי אפשרית) אז עשיתי זאת.
אבל איך אתם מצפים, שאני אמור למצוא משהו כאשר כל ילד כמוני שפתח אשכול פחות או יותר באותו סגנון, ננעל ברגע שנפתח.
אני יודע שאתם מנסים לשמור על קהילה פחות או יותר הדוקה, ולהיות מנהלים קפדניים ואיכפתיים,
אך ברגע שאתם לא נפתחים לחברי הקהילה זה כבר דבר אחר.
לקרוא למישהו גבר או אחי???? על זה אתם נותנים אזהרות????
עם כל הכבוד, לקרוא למישהו בשני שמות אלו הם דברים שלא צורכים אזהרה אלא צריכים לקבל השבחה.
כאשר אתה בא למישהו ואומר לו גבר או אחי אתה מנסה לחלוק לו כבוד ולא להפך.
עוד דבר שראיתי שענית לתגובה הקודמת שלי שהוא שאף אחד כאן לא חייב לי כלום.
ללא ספק אתה צודק.
אך אין הדבר שאני ביקשתי בגסות את העזרה, אלא להפך.
השתמשתי במיטב הנימוסים וההליכות שלי וניסיתי לקבל את העזרה.
ברור שאף אחד לא חייב לי עזרה, אך כאשר ישנו פורום וזאת אחת מטרותיו מן הראוי שאני אקבל את מעט העזרה.
ואוי אוי אוי עשיתי פה ושם טעות כתיב!!!!
זהו ממש חטא נוראי.
מה קרה גבר?
אנשים עושים טעויות לפעמים, אנשים לא שמים לב!
אז אתה רוצה שבכל פעם שאני אפתח בפורום אשכול אני צריך לעבוד אם אבן שושן?!?
כאשר עשיתי את הטעויות כתיב האלה הם הדבר האחרון שמראה על חוסר כבוד אלא על פשוט חוסר הסתכלות.
" אז אני אתחיל להסתכל!!!" אבל אפשר להגיד את זה בדרך יפה ולא ישר להתקיף אותי כל צוות הפורום.
ודבר אחרון, אני מאמין שהרבה אנשים אחרים שעברו בפורום הזה חשבו בדיוק כמוני אך לאף אחד פשוט לא היה כח להגיד את זה.
אז אם כל הכבוד למר גבר מנהל הפורום, לפני שאתה מבאנבן לי את הפנים אתה יכול להראות קצת התחשבות כדי להגדיל את הקהילה ואם אינך רוצה בכך(כמו שנראה לי) כדי שלפחות תנסה לשמור על מי שכרגע נמצא בפורום.
אני לא בא לכעוס על מישהו אלא רק להטיל ביקורת קטנה ואני מקווה שצוות הפורום יפנים את זה.
נ.ב: אמרת אזהרה שנייה ואחרונה, אני לא יודע כמה אתה טוב במתמטיקה, או כמה "שמת לב" אבל איפה האזהרה הראשונה???

(והנה לך תגובה בלי שגיאת כתיב אחת:D)
בהצלחה בהמשך.

נמרוד
12-08-08, 00:26
אתה רואה, אפשר לכתוב בלי שגיאות כשרוצים! הרבה יותר נעים לקרוא. למרות מה שכתבת, יותר הגיוני שתתאים את עצמך לפורום, מאשר לצפות מהפורום להתאים לך, לא?

אם אתה מעוניין להיות חבר בפורום הזה, יישר קו, דבר יישר ולעניין על מה שמעניין אותך. אם לא - אין בעייה, האינטרנט מלא באתרים טובים, אני בטוח שתמצא את עצמך במקום אחר.

זה סוף הדיון הצדדי, תחליט מה שתרצה.

נמרוד, אחראי פורום הבונים.

נמרוד
12-08-08, 00:30
אגב - אם אתה רציני, כתבתי בהודעה הדביקה, שקראת לדבריך, בדיוק איזה ספר אתה צריך להזמין ולקרוא. לא סתם קראתי לזה דמי רצינות.

piece123
12-08-08, 12:20
אתה רואה, אפשר לכתוב בלי שגיאות כשרוצים! הרבה יותר נעים לקרוא. למרות מה שכתבת, יותר הגיוני שתתאים את עצמך לפורום, מאשר לצפות מהפורום להתאים לך, לא?

אם אתה מעוניין להיות חבר בפורום הזה, יישר קו, דבר יישר ולעניין על מה שמעניין אותך. אם לא - אין בעייה, האינטרנט מלא באתרים טובים, אני בטוח שתמצא את עצמך במקום אחר.

זה סוף הדיון הצדדי, תחליט מה שתרצה.

נמרוד, אחראי פורום הבונים.
לא התכוונתי שהפורום יתאים את עצמו אליי.
פשוט חשבתי שצריך לתקן כמה דברים בחוקים, פשוט בגלל שהם דברים שרירותיים.
אם אתה רוצה תעשה זאת עם זה משהו ואם לא אז לא.

asafk
12-08-08, 19:10
ברוח חיובית, אני חושב שהתת-דיון על דרך ההתנהגות בפורום הסתיים.
לעניין-
נראה לי שהדרך הנכונה לבנות קארט תלת גלגלי היא אכן להשתמש ביחידת הנעה מושלמת של קטנוע, וזה אומר גלגל אחד אחורי, וזוג גלגלים קדמיים חשוב שהגלגלים הקדמיים יהיו על מתלה- כלומר יאפשרו לרכב לגלגל סביב צירו. כך הרכב יהיה גם יציב וגם בעל התנהגות כביש צפויה ונכונה.
תלת אופן, לעומת זאת- עם שני גלגלים אחוריים ואחד קדמי- הוא רכב לא יציב, בהגדרה. נכון שההיגוי הוא קל לבניה (היגוי של אופניים, או אפילו מזלג מושלם של אופנוע, זה הכי קל), אבל הרכב לא יהיה יציב לעולם.

אסף.

דוראבשלום
20-08-08, 14:12
תקשיב מה הכי הכי קל !

לך תיקנה תלת אופן ,
תוריד את הפדלים ,
תשיג מנוע ( תיקנה ) ,
תחבר תומכים למנוע ,
תיכח שרשרת ותחבר אותו לגלגלי שניים ,
( אני הייתי מעדיף להחליף גלגלי שניים לגלגלי שניים יותר חזקים ) ,
תעשה הידית של הקידון גז ( כמו של אופנוע )
תעשה ברקסים ,
ואני לא יודע איך לעצור כי המנוע מונע ( אני לא יודע איך לעשות קלא'צ )

מקווה שעזרתי

דור

אגב אני בן 13 אז אל תיסמוך עלי יותר מידי

דוראבשלום
20-08-08, 15:11
http://up1.siz.co.il/up1/0dnd30zgmdio.jpg (http://www.siz.co.il/)

דוראבשלום
20-08-08, 15:13
אהה ולא חייב של אופניים אתם יכולים ליבנות מזלג עם גלגל רחב !! זה יותר יציב ויותר בטיחותי
אבל זה גם ככה לא בטיחותי :p

נמרוד
23-08-08, 21:40
מה לעשות? לחתוך את הילדים עכשיו או לתת עוד שבוע חסד עד תחילת הלימודים?

קשים חייו של מנהל פורום :confused:

lizard
23-08-08, 22:03
תפתח פורום קרטינגים וזהו. תדאג שיהיה אפשרי לשים בו רק שירשור אחד למשתמש לתקופה של חודשיים וכנראה יהיה לך הרבה יותר שקט (ואם תוכל לגרום לכך שחיפוש הודעות חדשות כללי יתעלם מהפורום הזה אז בכלל יהיה סבבה :-))

או שתיקח מספר כרטיס אשראי מכל משתמש חדש שגילו לא מוכח :cool:

דוראבשלום
25-08-08, 11:06
אהה ולא חייב של אופניים אתם יכולים ליבנות מזלג עם גלגל רחב !! זה יותר יציב ויותר בטיחותי
אבל זה גם ככה לא בטיחותי :p

נכון

אני רשמתי גלגל יותר רחב ויותר קטן

shlomi71
26-08-08, 10:00
תחתוך, תמחק, תשמיד.

GodsFather
26-08-08, 10:30
בסה"כ זה די מעלה חיוך, עוד כמה שנים הם יתבגרו ויראו את השרשור הזה, יתנו לעצמם סטירה למצח ויצחקו, כולנו היינו ילדים פעם, רק שאז היינו מדברים ככה ברחוב בשכונה ולא באינטרנט.

כל עוד הם לא מזבלים שרשורים אחרים, כמה זה מזיק ? עוד 2 קילובייט בשרת ?

הכי אהבתי את זה ששואל שאלות ועונה לעצמו ועוד צוחק מזה "תקשיב, אתה רואה את הזה עם ההוא? חחח בטח שאתה רואה" :)

אולי שמישהו מהבוגרים כאן יישם את אחת ההמלצות שלהם ("לך תקנה תלת אופן , תשיג מנוע, תחבר, תעשה ברקסים, תמציא קלאצ' וסע לשלום"), יעלה את זה לשרשור שייקרא "לילדים בלבד" וככה כל פעם שילד יכנס, יראה את זה, ידפיס וילך לאבא שלו שיעזור לו לבנות (או לאמא שלו, כי אנחנו בעידן של שוויון וכו וכו וכו). אני מוכן לתרום תלת אופן לצורך הפרויקט.

piece123
26-08-08, 10:58
חבר'ה התחלתי לעבוד!
מה זה מזלג של אופניים ואיפה אני צריך לתקוע אותו?

*** טוב, נגמר התעלול. השרשור נעול. נא לקרוא http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=13883 ***

-->