PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכישת ג'יפ סופה מסדנת שיפוץ כללית

bionic
14-08-08, 02:15
שלום,

אני בתהליכי חיפוש אחר ג'יפ סופה וכעת עומדת בפני התלבטות.
מחיפוש אחר סופה, נתקלתי במספר שמות של עוסקים מוכרים בתחום, כגון: בית הג'יפ, ג'יפ סנטר (חמיס) ומוחמד (יפו, ליד האצטדיון). התרשמתי מאד מהעבודות אשר המוסכים הנ"ל מבצעים ולכן התעוררה המחשבה לרכוש ג'יפ לאחר שיפוץ כללי יסודי, שכן איני מעוניין לערוך פרוייקט מסוג זה באופן עצמאי. ביקרתי במוסך של חמיס וקיבלתי את הרושם שלמעשה ג'יפ משופץ הינו כמעט בגדר רכב "חדש".

שאלתי היא אם כך, בהנחה שאני מעוניין במקסימום אמינות האפשרית מג'יפ סופה, האם הצעד הנכון הוא לקנות ג'יפ ישירות ממוסך אשר מבצע שיפוץ כללי (חמיס, למשל) ?
ואם אחדד, השאלה היא האם ישנו הבדל משמעותי באופן ניכר בין רכישת ג'יפ ישירות מסדנת שיפוץ לבין רכישת ג'יפ שעבר לפני מספר שנים בודדים שיפוץ דומה. (כמובן שהבדלי המחיר הינם מאד משמעותיים).

רב תודות.

חנן-ג'יפולוג
14-08-08, 13:08
הצהרות ומעשים לחוד. חמיס לא משפץ את הג'יפים אלא מביא אותם למצב תקין לנסיעה פחות או יותר. נכון לעכשיו. אין לזה שום קשר למצב של רכב חדש, וגם לא למצב של רכב משופץ.

בהנחה שאתה מחליט להתעלם מהעובדה שהוא למעשה בית מסחר לג'יפים, וגם מוסך, מה שמעמיד אותך בנחיתות מקצועית מולו כמעט בכל אספקט של קניית רכב (במילים פחות מכובסות זה אומר שהוא יכול לתכמן אותך, כמעט בחופשיות, ואתה כנראה לא תדע מזה) , אתה צריך להתייחס לרכב כמו אל כל רכב אחר שנמכר בשוק. לא יותר ולא פחות.

קניתי אצלו רכב שהיה במצב שאני מתאר לך. תקין לנסיעה ותו לא. לזכות חמיס יאמר שכשהתגלתה בעיה בבנדיקס, הוא טיפל בה בלי לנסות לסובב אותי. בהתייחס לסוחר הממוצע, זו מחמאה גדולה.

bionic
14-08-08, 15:13
זו בדיוק הנקודה שרציתי לברר, ולצערי תשובתך קצת שונה מהציפיה שלי.
כלומר, קיוותי שקניית ג'יפ ישירות מהמוסך תהווה פתרון הולם ל"בעיית" הבדיקה המכנית הקפדנית. יתרה מכך, חשבתי שרכב שיוצא משיפוץ יהיה במצב "פיקס", הן מבחינה מכנית והן מבחינה קוסמטית. משיחה קצרצרה עם אחד העובדים במוסך נאמר לי שהמנועים עוברים אוברול ושיפוץ גיר וכדומה. אולם אתה סובר קצת אחרת, כנראה שאצטרך בכל זאת לבדוק זאת בכמה עיניים.

תודה רבה.

yoav21
14-08-08, 15:38
תשמע זה תלוי מה אתה מחפש אם יופי או אופי, אם ביופי אז גש לאותם מקומות .
אתה לא יכול לדעת מה שלמות המכלולים הפנמיים !!! כמו כן בהפרש המחיר היחסית גבוהה בין אותם מקומות לשוק הפרטי את יכול לבצע שיפוץ מקיף + תוספות.

אני אישית הייתי הולך על בן אדם פרטי שלא עוסק בתחום לדעתי האמינות של המוכר היא ראשונה במעלה.

אני לא אומר שלא ניתן ליפול גם שאתה קונה מאדם פרטי אבל מסוחר הסיכוי יותר גבוהה

תתחיל לבדוק את השוק המחירים בפועל יותר נמוכים ממה שהם מפורסמים, תראה כמה כלים ותחליט מה מתאים לך ותחזור עם שאלות ספציפיות.

כמו כן תשתמש ב-
http://www.jeepolog.com/163.html
http://www.jeepolog.com/522.html

והיה עוד דף בדיקה שמשהו מפורום סוזוקי בנה אני לא מצליח למצוא את זה כרגע

שיהיה בהצלחה
יואב

barak4*4
14-08-08, 16:30
כבר ענו לך על כל הסעיפים הרלוונטיים, אבל הייתי מוסיף וקורא גם את השרשור הישן הזה:
http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=10093&highlight=%F1%E5%F4%E5%FA+%EC%EE%EB%E9%F 8%E4
למעט הלינקים השבורים, כל מה שנאמר שם עדיין רלוונטי היום.

six 4 life
14-08-08, 16:38
קח בחשבון חד וחלק שרכב מסדנה כלשהי- הוא רכב שהוכן למכירה, נטו.
מה שזה אומר שחיצונית- בונבון
מכנית באמת- לא יותר טוב (וכמעט תמיד פחות טוב) מג'יפ שמור ומטופל מיד פרטית.

אם אתה מחפש רכב תקין פיקס מכאנית, ולא בעניין הבלינג בלינג והצביעות הנוצצות שאיתן שהרכבים מהסדנאות האלו יוצאים, חפש רכב לבד עם הרבה סבלנות ועם מכר יודע דבר.

בהצלחה.

דרור ברלי
15-08-08, 03:52
לגמרי במקרה היה לי איזה עניין לסדר במשרד הרישוי לפני שבועיים, אז קפצתי להעיף מבט בסופות למכירה שעומדות אצל חמיס בחוץ.
האמת? יש שם כמה סופות במצב מאוד ממוצע, אבל יש גם לפחות שתיים-שלוש (ארוכות פתוחות עם ברזנט) שנראות כאילו יצאו זה עתה מקו ייצור. מרכבים חלקים, נקיים ויפים, צביעה חדשה ברמה שבתע"ר לא יגיעו לעולם, כננות, ברזנטים חדשים של בסטופ או משהו אמריקאי דומה. פנים מחודש, מסודר ונקי. האם הן במצב מכני דומה? לעולם לא נדע ללא בדיקה. אבל אם כן - אולי זה כן שווה? על כמה כסף מדובר? אם הרכב אכן משופץ מהיסוד, האם חמיס נותן אחריות כלשהי? הוא מוכן לבדיקת קנייה במקום/מוסך/מכון בלתי תלוי שאתה תבחר?
יש לי תחושה שרבים כאן פוסלים מבלי שראו בכלל באיזה רכבים מדובר. אולי בגלל שלעסק הספציפי הזה יש תדמית מסויימת שרבים וטובים מעדיפים להתרחק מהמקום בגללה, וסיבותיהם הטובות עימם.
למה אתם בטוחים שקנייה מבעל רכב פרטי תהיה טובה יותר? מישהו מבטיח לכם שהרכבים תוחזקו לפי הספר ובלי לחסוך? גם אם תבדקו והרכב יימצא תקין, מי מבטיח לכם שהתקינות הזו תישאר לנצח? אדם פרטי אינו אחראי למצב הרכב החל מהשנייה הראשונה שלאחר חתימת זכרון הדברים והעברת הבעלות. תחשבו גם על זה. ברור שלעתים ייראה לנו שהמחיר הנדרש על ידי משפץ ג'יפים הוא מופרז - בל נשכח שמדובר בעסק, והחבר'ה האלה משפצים ג'יפים לפרנסתם ולא כתחביב. הם רוצים וגם צריכים להרוויח מזה. כמה להרוויח? שכל אחד יעשה את החשבון הפרטי שלו, וכמובן שיתמקח אם הוא טוב בזה.

ואם נחזור למשפצי הג'יפים, את בית הג'יפ אני בכלל לא מכיר, ראיתי ג'יפים שהוא שיפץ והם בהחלט נראים טוב.

את מוחמד אני דווקא מכיר טוב מאוד כבר הרבה שנים - האיש חביב, ישר והגון, המחירים אצלו סבירים ביותר ומילתו היא מילה. רוב הג'יפים אצלו הם יוצאי משטרה/מג"ב, ועיקר השיפוץ הוא סביב פחחות וצבע, ברזנט + ריפודים, סדר ויישור קו כללי למערכת החשמל (ואל תקלו ראש בזה, זו עבודה סיזיפית), צמיגים וג'נטים וזהו. אלה שמגיעים מהמכרז עם בעיה מכנית - מוחמד מחליף את המכלול לאחד תקין ו/או משפץ. מה שחשוב מאוד אצלו זה שהוא לא יסבן אתכם - לא יספר לכם על מנוע/גיר/כל מכלול אחר שעבר "שיפוץ" אם זה לא קרה באמת.

קח בחשבון שכבר אין הרבה סופות במכרזים, חלק גדול מאלה שכן יוצאות למכרז הן בעלות עבר "ממוגן ירי", כלומר - לא ראו שטח בכלל, סביר שרובם/חלקם אולי מעולם לא שילבו 4X4, אבל סחבו כמה שנים טובות 2 טון מיגון ועבדו בפרך בבט"שים - אלה זומבים, ג'יפים מתים-חיים, שאלף שיפוצים כבר לא יעזרו להם. רמז חשוב שיעזור לך להתרחק מהנבלות הסרוחות הללו - כלים פתוחים שברשיונות שלהם כתוב דווקא "סגור" הם ממוגנים לשעבר, שחליפת המיגון הורדה מהם.

boondocks
15-08-08, 09:09
דרור,
גם אני נהניתי להסתכל על הסופות אצל חמיס,
הן מדהימות.לא יודע לגבי מצבן המכני.
שאלת על כמה כסף מדובר?
כל סופה שם נעה בין 70 ל-80K,ממוצע,
כך שהמחיר אף גבוה מזה לעיתים.
פשוט התעניינתי באיזו סופה ירוקה ויפה, היה לי איזה 8 שעות לבזבז שם ברישוי,
אז לא.לא נראה לי הגיוני המחירים האלה,ואם כבר מדברים,
אז לא אהבתי את זה שראיתי שם 4 סופות עומדות במסדר,מדוגמות,
אבל נראות כאילו טבלו אותן באמבטיה של צבע שחור,ואני מדבר על שילדה,פגושים כולל וו הגרירה,
כולל טבעות,צינוריות,כננת עם הכבל??!!
היית מסתכל על כבל הכננת ומבחין בצבע שנמתח בין ליפופי הכבל על התוף.
לא בשבילי,לך תדע.

דרור ברלי
15-08-08, 10:25
שמע, אם במסגרת השיפוץ הורידו את המרכב מהשילדה וצבעו את השילדה בנפרד - מה רע? אני גם ראיתי על חלק מהסופות האלה כננות חדשות של TABOR (להבנתי, מדובר בדגמים הישנים של וורן) לא צבועות ולא בטיח - חדשות. וו גרירה יכול מצידי להיות צבוע בשחור עד מחרתיים. גם אצלי הוא כזה.

70-80K לסופה זה באמת המון כסף, אבל כמה שאלות עדיין פתוחות:

- האם מקבלים אחריות כלשהי?
- בדיקת קנייה במקום/מוסך/מכון בלתי תלוי שאתה תבחר?
- האם הוא מסדר רג'קטים שנמצאים בבדיקה? (מכניים כמובן, על הקוסמטיקה אין ויכוח. ג'יפ מדהים)

ובנוסף - על איזה מודלים מדובר? בסוף נגלה שאלה ג'יפים ממודל 2000-2002 ואלה הם באמת המחירים פחות או יותר.... חבר הוציא סופה 2002 (גג פיבר ארוך, לא ממוגנת) ממכרז של מג"ב ושילם 40K על נבלה שחוטה שחוץ ממנוע וגיר תקינים פחות או יותר (עם איזה 300 ומשהו אלפי ק"מ) זקוקה לעוד הרבה הרבה עבודה מסביב....

מה יש על הג'יפים האלה?
פחחות וצבע ברמה הזו זה סיפור לא זול. גם לא בעבודה עצמית. אצל פחח טוב באיזור המרכז זה יעלה 10K לפחות.
ברזנט אמריקאי חדש זה סיפור של 4K (בארץ) לפחות ,ללא דלתות (וגם זה מחיר מבצע שמישהו הציע פעם כדי להיפטר ממלאי). בדרך כלל יותר לכיוון 7K עם דלתות.
צמיגים 31 חדשים - 2-3K לפחות.
רכב אחד עם ג'נטים חדשים, מגנזיום - כמה עולים?
כנפונים רחבים חדשים? 1.5-1.7K לפחות.
בולמים בילשטיין 5100 חדשים (זה מה שהיה על אחת הסופות האלה)?
כננת TABOR חדשה?
ריפודים? אבזרים למיניהם?
זה הכל פיצ'פקס קטנים שמצטברים לסכומים.

וחוץ מזה, לדעתי לפחות, במחיר כזה מותר וצריך לקבל ג'יפ משופר.
שאלת אם יש עליהם קפיצים תחליפיים/משופרים? נעילות?

וכמובן עוד לא דיברנו על מצבם המכני של הג'יפים האלה, כי זה הנעלם הגדול. אבל זה כאמור, עניין לבדיקה מעמיקה. על פניו השלישייה הזו נראית לא סתם טוב, אלא בין הסופות היותר יפות שראיתי.

מי שמוכן להשקיע כל כך הרבה בסופה, שיילך לראות ואולי גם להתמקח. לא צריך להילחץ - במחירים כאלה הם יעמדו עוד הרבה זמן... בשוק הפרטי תקבל סופות ישנות יותר, בהנחה שהן משופרות וטובות (ולא יפות כמו אלה) ב-40-50K, ועם פוטנציאל השקעה עתידי לא קטן, אני מבטיח לך...

דרור ברלי
15-08-08, 10:40
עוד סיבה למה לא?

בהנחה שהמשפץ נותן לך אחריות כלשהי, ולכאורה לג'יפ יש "אבא", אז מבלי שתרגיש, הוא קושר אותך אליו והופך אותך ללקוח שלו בהמשך. אם זה טוב או רע, תחליט לבד.

אצל מוחמד למשל זה בהחלט בסדר גמור ואפילו יותר מזה, כי האיש ישר והגון ולא יקרן.

אצל אחרים?....:roll:

חנן-ג'יפולוג
15-08-08, 10:46
איזה בדיקה מעמיקה תגלה לך אם המנוע, הגיר, הטרנספר, הסרנים ותיבת ההיגוי פורקו פירוק משני והוחלפו בהם כל החלקים המתכלים לחדשים (שזה מה ששיפוץ אמור להיות) ?

אנחנו מדברים על פירוק של מכלולים תקינים לצורך שיפוץ. כן? לא על שיפוץ מה שמקולקל, שזה טריוויאלי לגמרי. את האופציה השנייה עושה כל בעל רכב כי אין לו ברירה. כשמשהו מקולקל אז הוא מתקן אותו, ואם הוא לא מתקן אותו, אז נתקלים בזה בבדיקת הרכב ומורידים מחיר בהתאם או שהולכים לרכב אחר.

אתה יודע את זה מצוין, דרור. לא ניתן לבדוק כזה דבר, ואני לא מאמין שיש מי שעושה את זה בארץ, ובוודאי לא מי שעושה את זה באמונה שלמה, כלומר, מחליף למשל את הטבעת סינכרון של ההילוך השלישי, למרות שהיא עם עוד 25 אחוז עד סוף החיים המועילים שלה ועובדת נכון לעכשיו בצורה תקינה.

על זה דיברתי. הג'יפים האלה לא משופצים. לא מכנית בכל אופן. גם היפים ביותר שיש אצלו. הם תקינים וזהו.

דרור ברלי
15-08-08, 12:44
ברור. אין ויכוח.
הם לא ג'יפים חדשים אלא משופצים.

המכניקה שלהם אמורה וחייבת להיות תקינה. גיר/טרנספר לסופה משופצים עם אחריות יש כמו זבל, וזה לא עניין יקר במיוחד - ואת זה אני יודע מנסיוני ומנסיונם של חברים. מנוע אפשר לבדוק בצורה מסודרת ולקבל אינדיקציה די ברורה על מצבו. בהרבה מקרים הג'יפים מגיעים מהמכרז במצב "לא מניע", לפעמים סתם כי אין להם מצבר, אבל לפעמים גם בגלל שהמנוע פשוט גמור, או אפילו כי טלטל שבור מזדקר כמו אצבע מאשימה מתוך חור בבלוק... ואז לפני כל הקוסמטיקות, כל החמיסים והמוחמדים ובתי הג'יפ למיניהם צריכים להחליף את המנוע או סתם לשפץ אותו.

אף בעל רכב, גם לא אתה, לא פותח סתם ככה להנאתו מכלולים עובדים ותקינים ומשפץ אותם. אנחנו משפצים רק כאשר המכלול מתחיל לזייף/לחרוק/יש בעיה. וככה, בקנייה מאדם פרטי תקבל ג'יפ שהוא תקין במקרה הטוב. כמה אחוזי חיים נשארו לכל המכלולים? גם כאן לעולם לא תדע ועל אחריות אין מה לדבר. בכל מקרה תידרש לפחות לבצע בג'יפ יישור קו מעמיק.

ברור שאנחנו אוהבים להתעסק בזה (לפני רבע שעה עליתי מהחצר הביתה אחרי ביצוע טיפול גדול, כולי מלוכלך ועם חיוך גדול), אבל זה גם עולה בכסף ובזמן.

חנן-ג'יפולוג
15-08-08, 13:04
אף בעל רכב, גם לא אתה, לא פותח סתם ככה להנאתו מכלולים עובדים ותקינים ומשפץ אותם.

נכון. והטענה שלי היא שגם חמיס לא עושה את זה. הוא יחליף/ישפץ מה שמקולקל. זה לא נקרא שיפוץ, לטעמי. לא מכני, בכל אופן. שיפוץ זה לפרק רכב עד אחרון ברגיו, ולהרכיב חזרה כשכל רכיב שלא נכנס לטולרנס המותר ע"י היצרן מוחלף בחדש. אני לא מאמין שזה מה שקורה אצל חמיס, או אצל כל אחד אחר.

דרור ברלי
15-08-08, 13:42
זה באמת לא קורה אצל אף משפץ, כי אף אחד לא ישלם תמורת עבודה שכזו.

asafk
16-08-08, 00:02
מהרשימה לעיל, השניים שיש להם מוניטין טובים הם מוחמד ואבי איבגי (בית הג'יפ). הרכבים עוברים שיפוץ חיצוני, ומבחינה מכנית מובאים למצב נסיעה, תיקון התקלות שמגלים בבדיקה הבסיסית, ולא יותר מזה. אבל כשאותו משפץ נותן אחריות על המצב המכני, גם אם זה לשלושה חודשים בלבד- זה בגלל שהוא יודע שיש סיכון מסויים במצב המכני של הרכב. גם הוא יודע, כמו שאתה יודע, שרכב שהושבת ונמכר במכרז- הושבת על פי רוב על תקלה אחת גדולה, לא על 50 תקלות. אם הג'יפ במצב כללי טוב וחבויה בו תקלה אחת גדולה- זה עשויה להיות קניה טובה, במחיר שמשקף את הסיכון.
כמו שדרור כתב- תיזהר מאוד מג'יפים ממוגנים לשעבר. מבט דקדקני יגלה לך חיזוקים בבודי (שאין בסופות לא ממוגנות) ועוד סימנים שצריך מישהו שמכיר כדי לזהות.

אסף.

יונתןמצפה
16-08-08, 02:30
כמו שדרור כתב- תיזהר מאוד מג'יפים ממוגנים לשעבר. מבט דקדקני יגלה לך חיזוקים בבודי (שאין בסופות לא ממוגנות) ועוד סימנים שצריך מישהו שמכיר כדי לזהות.

אסף.

פתאום חשבתי על זה- אתם רוצים להגיד לי שסופות ממוגנות שחוטות שהושבתו בצה"ל (!) יוצאות לשוק האזרחי? וזה חוקי??
כל פעם שאני עולה על הרכבים האלה במילואים אני מתחרפן מהמצב הנוראי של הכלים האלה, ואני מדבר על תקלות בטיחות חמורות מאד. (ולא, אני לא מדבר על המשקל הנוראי, רכבים עמוסים זה משהו שאני רגיל אליו). ברקסים נוראיים (משיכות מטורפות/ דוושות שוקעות), חופשים איומים בהגה, קלאצים וגירים שלתפעל משאית ישנה עם דאבל קלאצ' יותר קל מלתפעל אותם ועוד מלא תקלות חמורות שאני כבר לא ממש זוכר.
במילואים האחרונים כבר התייאשנו מלהשבית את הכלים האלו אחד אחרי השני כי המשמעות של זה כבר הייתה פגיעה חמורה בביטחון הישובים ששמרנו עליהם. (היה מחסור חמור ברכבים).
זכורים לי מילואים שבדרך חזרה מאיזה כפר ליד ג'נין הקלאץ והברקסים החלו לקרוס בערך ביחד ומצאתי את עצמי נוסע ב- LOW ומעביר הילוכים בלי קלאצ' ובולם בעיקר עם המנוע עד שהשבתתי את הרכב הזה בשניה שהגענו למוצב....

נראה לי שזה שערוריה רצינית שהכלים האלו נמכרים לשוק האזרחי. הדבר היחיד שראוי לעשות איתם זה למכור אותם לברזל!!!

דרור ברלי
16-08-08, 10:49
מי שיוצא למכרזים אלה הג'יפים של מג"ב והמשטרה.

ג'יפים חומים מהצבא לא הולכים למכרז אלא לשיקום וחידוש. המצב המזעזע של הכלים הצבאיים נובע משימוש רצחני ומתחזוקה שערורייתית בלבד. הרכב אמנם נכנס כל שבוע לטיפול, אבל מה עושים ב"טיפול" הזה? רק אלוהים יודע.

בקשר לכלים הממוגנים - גם בלי לנסוע בשטח, העומסים שמופעלים עליהם הם לא פרופורציונליים, ולא בכדי הם נוסעים בצורה עלובה (וזה באנדרסטייטמנט) אני לא מכיר רכב ממוגן שלא מתעייף, ובין הכלים הממוגנים הסופה עובדת הכי קשה ומקבלת את הטיפול הכי עלוב.

אתם לא רוצים שג'יפ ממוגן לשעבר יהיה הג'יפ הבא שלכם.

איציק - 4X6ZH
16-08-08, 12:01
יש פה כמה תגובות שאני ממש מתפלא :roll:
יונתן מי המכונאי שמתקן \ מתחזק את הסופה שאתה חוזר לבסיס ?
איך אתה חושב שאפשר לתקן כל כך הרבה תקלות בכמה שעות ?

לאן הולכים כל כלי הרכב המושבתים ?
פעם היו נמכרים במכרזים .
כמה כבר אתה רואה כאלה במכרזים .

אותם בתי מסחר שסוחרים ומוכרים כלי רכב כאלה . מה הם כבר עושים ?
צבע \ ריפוד \ פחחות על משקל ויללה מוכרים .
אז מי שהוא חוזר עם תקלה ... ביג דיל החליף לו סטרטר . אפשר לחשוב שהתיקון
בוצע עם חלק חדש :-D
הלך למחסן לקח את הראשון שנפל לו ליד קצת צבע שחור ( סליחה פעם זה היה צבע כסף )
והנה חלפו עברו להם שלושה חודשים .

מה אתם חושבים שאפשר לקבל ב 20.000 או 30.000 או 40.000 .... אלף ש"ח .
איך יכול להתנהג רכב שיש לו 500.000 או 1.0000.000 ק"מ ואני לא בטוח שלחלקם אין אולי אפילו כפול ק"מ
יונתן כמה ק"מ אתה עושה ביום רגיל בבת"ש ? כפול כמה ימים בשנה ? כפול כמה שנים
אתם באמת לא יכולים לעשות את המכפלות :cool:
אפשר לחשוב שכבר מחליפים לרכב גיר אז הוא מקבל גיר חדש ( כן בצבא ) :-D:-D:-D
הרי לא מספיקים להרכיב את " החדש " והוא כבר חוזר בגרירה

ולחשוב שיש מי שקונה את כלי הרכב האלה . ועוד תחת שם התואר רכב משופץ !

זה פשוט קישקוש וצחוק לאינטלגנציה של כל נהג שנהג על גיפ כל שהוא .

אלה כלי רכב מתים !!
איציק

lior_b.s
16-08-08, 12:24
אף בעל רכב, גם לא אתה, לא פותח סתם ככה להנאתו מכלולים עובדים ותקינים ומשפץ אותם.

ברור שאנחנו אוהבים להתעסק בזה (לפני רבע שעה עליתי מהחצר הביתה אחרי ביצוע טיפול גדול, כולי מלוכלך ועם חיוך גדול), אבל זה גם עולה בכסף ובזמן.

לא סופה אמנם..
אבל כן עשיתי את זה ברכב שהושבת בגלל ראש מנוע..וכן זה עולה בהרבה זמן בעיקר(חלקים יש לי יותר מהמפעל עצמו:D), אבל זה היה השריטה שלי..לקחת ניבה מושבתת ולשפץ בה הכל למצב של כמעט חדש וכמובן מהיכרות עם נקודות תורפה, לטפל ולשפר את הכל...שבוע הבא אם לא יהיו עיכובים אני מקבל עוד אחת לתרומת איברים ואני מקווה לסיים את הפרוייקט הזה הקיץ..(כרגע הצהוב לא עולה מי שיכנס לפורום רוסיה שם יראה הכל)אין מיסב או מחז"ש שלא החלפתי שם..

נכון
אף אחד לא ישלם על זה..אבל את זו אני גם לא חושב למכור בכלל..

אבל כן אני מכיר מישהו שקנה ג'יפ מ"משפץ" ידוע...ובאמת חיצונית טיפלו בהכל..כל חלק טופל ונצבע..אממה...מכנית כמעט ולא נגעו בכלום חוץ מקצת ניקיון...וכמה שזה כאב לו עד שהתייאש..:confused:

ליאור

jeep.il
16-08-08, 12:51
למי שרוצה לדעת בעקבות השרשור הזה מה משקלה של סופה ממוגנת אז משקלה פי2 ממשקל סופה רגילה וזה לאחר בדיקת משקל באחד מזמני המילואים שלי השוונו בין משקל סופה ממוגנת לסופתי (לפי הרישיון)ואת הסופה הממוגנת העלינו על משקל של מחצבה

six 4 life
16-08-08, 13:01
עכשיו אני בטוח שכולנו רגועים לאור הנתונים שהצגת, מר JEEP.IL.

בוזי
16-08-08, 13:23
הדיון נמצא בדיוק בנקודה שמאפשרת לענות על השאלה המקורית - האם לקנות או לא לקנות רכב ממכון קוסמטיקה.
לדעתי, רכב משומש, ששימש את בעליו כרכב טיולים שנים ארוכות וטופל בהתאם, יהיה במצב מכני טוב יותר, ובסוף גם אמין יותר.
מן הסתם גם יהיה מוכן לטיולים מבחינת שפצורים, שיפורים יעילים לשטח, מקום אכסון וכו'.

גם לא חראם על השריטות... :D

דרור ברלי
16-08-08, 16:26
אין לזה תשובה אחת מוחלטת.

את הבסיס לתשובה קיבלת. עכשיו צריך לבדוק בציציות - אם משפץ הרכב מוכן שתיקח אותו לבדיקה בלתי תלויה, ומוכן לתקן/להתקזז על הרג'קטים שיימצאו - סבבה.

אני עומד מאחורי הקביעה שאף בנאדם נורמלי, בעל רכב פרטי או עסק לשיפוץ ג'יפים, לא מחליף/פותח ומשפץ מכלולים תקינים ופועלים, סתם ככה להנאתו, כי שליפת והתקנת מחז"שים עושה לו רטט נעים. השרוטים שכן עושים זאת ממילא לא מתכוונים למכור את הרכב.

גם בקניה מבעל רכב פרטי תקבל רכב שבמקרה הטוב הוא תקין/במצב טוב יחסית לגילו/עברו ותו לא. ככה שלא הייתי פוסל על הסף קניית ג'יפ ממשפץ. אבל מה? לבדוק לעומק בשבע עיניים, לא להסתנוור מצבע מדהים ומג'נטים נוצצים, ולדעת מלכתחילה שלא מקבלים כאן רכב חדש אלא רכב שעבר שיפוץ קוסמטי + יישור קו לעומק, והוא יפה חיצונית ותקין מכנית. לא פחות אבל גם לא יותר מזה.

ג'יפ חדש תמצא באולם תצוגה של "מכשירי תנועה". קוראים לו רנגלר והוא עולה בהתאם.
ג'יפ משופץ אינו חדש. הוא יכול להיות יפה, בד"כ הוא יהיה גם תקין ואפילו אמין יחסית לגילו ולק"מ שעבר, אבל חדש הוא לא - עם כל המשתמע מזה.

bionic
16-08-08, 16:58
אוקיי לאור התגובות נראה שהבנתי את התמונה הכללית. כנראה אצטרך לשקול שנית את כדאיות העניין, שכן הערכתי הקודמת הייתה שהשיפוץ כולל גם את הפן המכני.

טווח מחירים של כ-80 עד 85 אלף ש"ח היה מתאים עבורי אילו הייתי משוכנע שמבחינה מכנית הרכב תקין לחלוטין ברמה שאיני צריך לחשוש מתקלות שאינן בלאי טבעי של הרכב.

בכל אופן, אמשיך לבדוק את העניין בכמה אופנים.
תודה רבה למגיבים, עזרתם לי לקבל תמונה יותר ברורה.

-->