PDA

צפייה בגרסה מלאה : שירשור בטיחות לטיולי בודדים בשטח.

רכס חיים
17-08-08, 16:29
יותר ויותר אני פוגש מטיילי ג'יפים בודדים בשטח,במיוחד בזמן האחרון עם עלויות הטיול המטורפות.לצורך הבטיחות בלבד ,אני מציע שכל מי שיוצא לשטח לבד ישאיר כאן את המסלול ,את הטלפון שלו,ואת לוח הזמנים המשוער של נ.צ. אותם בדעתו לעבור.אף אחד לא יעשה עם זה כלום ,אך אם הוא לא חוזר מהטיול יום אחד לאחר התיכנון ,הקרובים לו יוכלו להכנס לאתר לראות את המסלול ולבקש סיוע מחברים לצורך חילוצו.

אם נצליח לחלץ חבר אחד בשנה - השרשור יוכיח את עצמו.

כמובן שהשרשור הזה מוצע כ''נעוץ''.

נימי
17-08-08, 17:00
הרעיון עצמו יפה, אבל בעייתי, אולי אני סתם פרנואיד (It's not paranoia if they're really after you) אבל אולי מישהו עם מטרות קצת פחות טהורות יכול לעשות שימוש לרעה במידע הזה,
לא עדיף שהמידע ישמר אצל חברים או קרובים שבמידת הצורך יפרסמו אותו באתר

שמוליקו
17-08-08, 17:05
חיים ,נראה לי שמיום ליום אתה פוחד יותר להכנס לבד לשטח.:)
ראשית, אני מבין ללבך (גם לי היתה דיסקברי, למרות שאני בחיים, אבל בחיים לא נתקעתי איתה,אמיתי, לא ציזבאט.)
ולעניין, אני לא בטוח שזה נכון לעודד יציאה של בודדים לשטח, על כל ההשלכות של זה.
ומי שכבר יוצא לבד עדיף שישאיר פרטים אצל מי שהוא אמור לחזור אליו, אחרת איך תדע אם הוא חזר או לא?

בוזי
17-08-08, 21:07
גם לדעתי (חוכמולוג שיוצא בעיקר לבד לשטח) זה לא חכם לפרסם,
שבתאריך מסויים, אני מתכנן להיות לבד במקום שכוח אל, Come and get me....
יותר חכם להשקיע בתחזוקה מונעת, ציוד חילוץ והרבה מים.

ערן המסוקס
18-08-08, 10:04
באופן קבוע, אני שומר את המסלול שאני עושה בסופ"ש על שולחן העבודה במחשב שלי בשם "מסלול לסופש.TWL". בנוסף אני מעלה את הקובץ לתוכנת הנווט.

אם קורה משהו כלשהו, משפחתי יודעת בדיוק מה המסלול, בלי לפרסם אותו לכל העולם.

ד ו ר ו ן
18-08-08, 15:30
גם לדעתי (חוכמולוג שיוצא בעיקר לבד לשטח) זה לא חכם לפרסם,
שבתאריך מסויים, אני מתכנן להיות לבד במקום שכוח אל, Come and get me....
יותר חכם להשקיע בתחזוקה מונעת, ציוד חילוץ והרבה מים.
נכון,
רק כאן באינטרנט זה המקום האידיאלי לחפש מטיילים בודדים, לנסוע עד לאמצע המדבר לחניון לילה שלו כדי לבזוז את הפחנוע שלו או לאיים עליו שאם הוא לא יתן ביס מהפרה אז דינו נחרץ.

הרבה יותר קשה ללכת לחניונים מוכרזים ו"סתם" להסתכל אם יש שם רכב בודד-פשוט בזבוז זמן..:cool:

ובנימה רצינית,
ככל שאני מתרחק מהחניונים המוכרים אני מרגיש יותר טוב בשטח.
בקשר ל"חוכמולוג שיוצא בעיקר לבד לשטח" זאת הגדרה של אנשים מקובעים חסרי גמישות שלא ממש מיצו את הפוטנציאל לטייל בחוץ,
הללו!!
אנחנו בארץ ישראל, כל מקום הוא לא ממש רחוק מהכביש ואם יש לך קצת שכל, יכולת והגיון אז אין שום בעיה- צריך לדעת איך, אם לא ברור איך אז כנראה שזה לא אתה אבל בכל מקרה אפשר לעשות חיפוש לגבי שאלת המטייל הבודד- נדון בהרחבה בעבר.

חיים,
יותר פשוט להעלות בקשה ל"חבר טלפוני" לפני טיול ספציפי שיודע שהוא בכוננות גרירה מתי שאתה בשטח.

שלמי
18-08-08, 15:39
יש הרבה היגיון בהצעה של חיים, אבל אפשר להבין את מי שמעדיף להימנע מפרסום מראש של המסלול של אותו ג'יפ בודד (כמו שיוצא לי להיות לא מעט פעמים בזמן האחרון...).
לדעתי, יותר פרקטי מאשר להשאיר את המסלול באתר, ע"מ שידעו איפה לחפש אותך אם לא חזרת בזמן, ליצור שרשור בו מי שמעוניין יודיע שהוא נמצא למשל באזור הנחלים הגדולים בסוף השבוע, ומי שנמצא באותו אזור יחליף פרטים בשרשור (או בה"פ, לפרנואידים שבינינו), מה שיכול לסייע בזמן אמת, ולא בדיעבד. ככה, גם אם אתה לבד בשטח, אם אתה צריך עזרה מכל סיבה שהיא, יש לך עם מי ליצור קשר באופן מיידי (במגבלות הקליטה הסלולרית).
אם רוצים להרחיב את הרעיון, אפשר ליצור שרשור קבוע של כל שוכני הפריפריה למיניהם, כך שמי שנמצא באזור וצריך עזרה, יש לו למי לפנות (למשל באזור יד מרדכי ;) או באזור חורשן, שם אני נמצא בד"כ), כמובן בכפוף לזמינות של האנשים.

יונתןמצפה
18-08-08, 17:19
לדעתי נכון וחובה למי שיוצא לטייל לבד בשטח להשאיר מסלול ולוח זמנים כללי לטיול אצל מישהו. כמובן לא לשכוח לדווח על חזרה.
יחד עם זאת, אני שותף לדעתו של דורון בנוגע לטיולי "בדד" בשטח. יצא לי לא מעט וזה באמת לא סיפור גדול מדי ובוודאי לא "חכמולוגיה"... כיום אני כמעט ולא עושה זאת כי אני דווקא מחפש את החברה. לבד היה לי מספיק...
לגבי פראנויית הדיווח באינטרט- מה לעשות, אנחנו חיים במדינה פראנואידית. כמו שאני לא הולך ומפרסם את התכנון שלי באינטרנט כשאני הולך לטייל בבקעה, נראה לי גם לא נכון לעשות זאת כשהולכים לטייל "לבד" ובמיוחד לא באיזור הגבול המערבי.
דורון, מה שכתבת לגבי קלות ההגעה לחניונים וקבוצות גדולות נשמע מאד הגיוני אבל כנראה שלא נדע איך פרסום מסלול כזה באינטרנט משפיע עד אותה פעם ראשונה שיקרה משהו.

חיים היקר, בתור זה שהעלה את הרעיון וכמי שמטייל בד"כ לבד בשטח, אני יכול להבין מדוע אתה חושש. במיוחד לאור הסיפורים שאתה מעלה בשרשור האלומיניום...
כמו שאני רואה זאת, הצורך בלהשאיר את פרטי הטיול אצל מישהו נועד בעיקר בכדי לתת מענה לאחר שכבר קרה משהו רציני (חס וחלילה). מי שמטייל לבד צריך לדעת שיהיה לו איך להסתדר עם כל צרה שלא תבוא, וזה אומר יכולת לתקן את הרכב לבד, להתגבר על מכשולים ללא מכוון, ניווט מדוייק, והכי חשוב, יכולת ללכת ברגל לפחות עד למקום הקליטה הקרוב וזה לעיתים כרוך בלא מעט מאמץ פיזי וקילומטרים...
אם הדבר האחרון הוא בעייתי למישהו, אני חושב שטיול לבד עשוי להיות מסוכן ויש לשקול זאת בכובד ראש! (בעבר כתבתי שציוד החילוץ החשוב ביותר ברכב הוא תיק, נעליים, כובע, ו-5 ליטר מים!)

בכל מקרה, תמישכו להינות מטיולים ותשמרו על עצמכם!!!

בוזי
18-08-08, 17:21
דורון,
ראיתי את תגובתך, קראתי בעיון.
אני מחזיק בדעתי, שבעידן שבו אנו נתונים להתקפות טרור, ופרטים עצמאיים (אפילו לא חברים בארגונים) מקבלים רעיונות ותמיכה באתר של אל קעידה - לא מומלץ לציין את הנ"צ בו אתה הולך לישון לבד.
וזה לא בשביל הפחנוע - אלא בשביל לשחוט עוד ציוני.
עם הפן הטכני אנחנו יודעים להתמודד בצורה טובה - ומקסימום הולכים קצת ברגל.
לפן הבטחוני אין לנו מענה הולם. אגב, אני חש בתגובתך, מבין השורות, שהנושא מעסיק גם אותך.

החוכמולוג שמטייל לבד בשטח.

בוזי
18-08-08, 17:38
אני מדגיש: אני לא מתנגד לרעיון של לטייל לבד בשטח (וכאמור עושה את זה בעצמי).
אני חושב, שלפרסם באינטרנט נ"צ של מקום הלינה שלך - זו טעות.

רכס חיים
18-08-08, 18:53
הרעיון עלה בדעתי לאחר שבקטע מסוים נאלצתי ממש נאלצתי לקחת סיכון שהרכב יתהפך לתוך ערוץ הנחל ואני הייתי עלול להילכד בו או להפצע.

היות ומעולם לא השארתי למישהו את התכניות שלי חששתי שבמקרה כזה אין סיכוי שיעבור לידי רכב גם שבוע ימים,היות ובימים אלה כמות המטיילים היא אפסית. עברו הימים שהיו פקקים בנחלים הגדולים.

אין לי בעיה להיחלץ טכנית ברוב המקרים,ובמקרה שאיני יכול להיחלץ אין לי בעיה לשהות בשטח אפילו שבוע עם הציוד שיש עלי,אך במקרה של פציעה או הילכדות ברכב הסיפור כבר ממש שונה.

המענה הביטחוני מבחינתי מכוסה טוב,במיוחד שכבוגר גולני אני לא שואל סיסמה.

שלמי
18-08-08, 19:03
אין ספק שלהשאיר תכניות לחבר (רצוי עם ג'יפ) זה מאוד כדאי, למרות שכל תכנית היא בסיס לשינויים...
דווקא במצב קיצוני, דוגמת זה שחיים מתאר, התועלת הרבה ביותר יכולה לבוא ממי שנמצא באותו תא שטח באותו זמן, ואם יש לך את הפרטים שלו מראש, באמצעות שרשור רלוונטי, זה יכול לעזור מאוד (כמובן תלוי במגבלות קליטה ותפקוד...)
מצד שני, אם אתה בא לעזור לחיים, וכידוע אין לו ססמא, והגעת בחושך, אז...

איציק - 4X6ZH
18-08-08, 19:56
הרעיון עלה בדעתי לאחר שבקטע מסוים נאלצתי ממש נאלצתי לקחת סיכון שהרכב יתהפך לתוך ערוץ הנחל ואני הייתי עלול להילכד בו או להפצע.
,מיוחד שכבוגר גולני אני לא שואל סיסמה.

לכן זה המקום לפתח מערכת הפעלה מרחוק לרכב כך שאתה יכול להיות במרחק בטוח
מהרכב להעביר את הרכב במכשול .
ובשעת חרום אתה יכול להסתער עם הרכב ב 3 לפנים והאויב לא יבין מאיפה זה בא .

איציק

ד ו ר ו ן
18-08-08, 20:22
אני חש בתגובתך, מבין השורות, שהנושא מעסיק גם אותך.

בטח מעסיק,
בגלל זה אני לוקח את הכלב לשטח כל פעם שאפשר.. אני ישן הרבה יותר טוב כשהוא נמצא איתי ולא מוותר על נשק גם אם אני בקבוצה ואם אפשר לא לישון בחניון המוכר לכל העולם אז גם זה.

בקשר לסיבה שחיים רשם-לגבי סכנת התהפכות, אני לא נוסע לבד למסלולים שיש בהם מרכיב עבירות גבולי או אם זה מסלול חדש מחשב 20 פעם לפני מעבר של דברים שבזמן אחר לא הייתי יורד מהרכב (בהקצנה) ולבד מבחינתי זה לא רק לבד ברכב אלא גם 2 אנשים ברכב בודד.

רכס חיים
18-08-08, 22:07
הדיון הזה אמור בסופו של יום לגבש החלטה אם לנעוץ אותו לטובת הבודדים - או לא.

אז תביעו דעה ברורה בכן או לא. את ההסברים הבנו.

מאיר רוטברג
18-08-08, 23:26
לכן זה המקום לפתח מערכת הפעלה מרחוק לרכב כך שאתה יכול להיות במרחק בטוח
מהרכב להעביר את הרכב במכשול .
ובשעת חרום אתה יכול להסתער עם הרכב ב 3 לפנים והאויב לא יבין מאיפה זה בא .

איציק
:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p

asafk
18-08-08, 23:29
את התגובה הזו אני אתחיל במה שאני משתמש בו הרבה בשנתיים האחרונות - "כשהיה לי ג'יפ".... בקיצור- כשהיה לי ג'יפ הייתי מטייל הרבה לבד בשטח. אבל נאמר בעדינות שגם אם הייתי משאיר מסלול זה לא היה עוזר לאף אחד, כי ברוב הפעמים גם כשכבר הייתי בדרך דרומה עוד לא ידעתי לאן אני נוסע.
לגבי מי שנוסע לבד בשטח ורוצה להשאיר מסלול כאן באתר- אהלן וסהלן. אבל קחו בחשבון את כל הפראנויות שהוזכרו לעיל, וקחו בחשבון שברגע שכתבתם מסלול כזה- זה חסר אחריות לסטות ממנו... וזה כבר בעייתי.

אסף.

יונתןמצפה
19-08-08, 01:56
האמת, מי יכול להרשות לעצמו לנסוע לבד כשכל ירידה לדרום דורשת מכירת כלייה... :mad:

שלי כבר נגמרו מזמן, אני חייב איתי כליות נוספות ברכב בשביל להשאיר למתדלק...

דורון- כמה כליות יש לכלב שלך? ;) איך הוא עם סמוראי צפוף?

Resc4U
20-08-08, 11:30
יש שירות פשוט (פשוט לצאת מהבוץ) שמאפשר לרדת לשטח ב"ראש שקט" גם אם יוצאים לבד.
זה המטרה הראשית שלנו, לאפשר את הנסיעה בשטח ללא דאגות.
העלות לא גבוהה וניתנת בכל מקום בארץ.
בדיוק בשביל זה הקמנו את השירות!

-->