PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ לגבי גיפ ניסן טורינו

feril_7
17-08-08, 19:57
אני מעוניין לקנות גב לשימוש יום יומי ולהנות ממנו בסופי שבוע אבל הבעיה שהתקציב שלי לא כל כך מספיק שיתן לי לבחור , לכן מצאתי גב ניסן טורינו 96 בנזין ארוך ב 35000 אלף , שמור 260k , האם זה כדאי ? כי הוא בנזין ויש אנשים אומרים שדיזל חיסכוני יותר. עד כמה זה נכון?
מה היתרונות והחסרונות בסוג זה?
מה אפשר לקנות בתקציב צנוע כזה? חבירים שלי מציעים גב קאיא ספורטג 97 , האם היכולת שלו על הכביש ובשטח כמו ניסן?
תעזרו לי בבקשה
ותודה
:confused::confused::confused:

נמרוד
21-08-08, 07:41
ניסאן טראנו. הבנזין, 2,400 סמ"ק, בערך 120 כ"ס כשהיה חדש, לא נחשב מוצלח במיוחד (ביחס למתחרים מאותם שנים, פאג'רו וטרופר שהציעו גרסאות בנזין של 200 כ"ס). גרסאת בנזין של רכב שטח תמיד שותה יותר דלק מדיזל - צפה למשהו כמו 6 קילומטרים לליטר בנזין, לעומת 8 קילומטרים לליטר סולר.

260,000 קילומטר זה לא מעט בשביל רכב כזה. אבל זה מה יש, הרכב תזכור כבר 13 שנה על הכביש. מה זה שמור? כמה ידיים עבר? האם ראית את היסטורית הטיפולים שלו או חלקה לפחות (מהשנים האחרונות)? מה אתה יודע להגיד על הרכב?

תקציב של 35,000 שקלים זה באמת לא המון, אבל בהחלט יש לך מבחר - כל רכבי השטח מהשנתונים 93,94, 95 ואפילו יותר יכולים להכנס, אבל צריך לבדוק לעומק כל מקרה לגופו. רכב שטח, כל רכב שטח, הוא בהגדרה הרבה יותר מורכב ויקר לטיפול ותחזוקה מאשר מכונית פרטית. אתה חייב להבין את זה ולהיות מוכן להוצאות תחזוקה כבדות מאד יחסית למה שהכרת עד היום. מחיר הקנייה הוא בסך הכל ההתחלה, לא הסוף.

האם אתה חייב רכב בגודל מלא?

feril_7
22-08-08, 21:55
תודה רבה על היעוץ, לפעים אנו מרגישים טוב כשמוצאים מישהוא שיעזור לנו בזמן שאנחנו צריכים.
כמו שהבנתי שלא כל כך התורנו מומלץ לכן אני חושב עכשיו על קיה ספורטג מודל 97-98 , הגודל בדרך כלל לא כל כך מענין אותי , אבל אני אוהב לטיל בשטח , לכן אני מעונין ברכב שטח שיש לו יכולת שטח מקובלת וגם הוא יממש אותי לחיי יום יום , השאלה היא האם קיה ספורטג יש לו יכולת שטח טובה? האם הוא יותר טוב מבחינת יכולת שטח מניסן טורנו? או הטורנו יותר טוב?
תודה

שגיא S
23-08-08, 13:54
תודה רבה על היעוץ, לפעים אנו מרגישים טוב כשמוצאים מישהוא שיעזור לנו בזמן שאנחנו צריכים.
כמו שהבנתי שלא כל כך התורנו מומלץ לכן אני חושב עכשיו על קיה ספורטג מודל 97-98 , הגודל בדרך כלל לא כל כך מענין אותי , אבל אני אוהב לטיל בשטח , לכן אני מעונין ברכב שטח שיש לו יכולת שטח מקובלת וגם הוא יממש אותי לחיי יום יום , השאלה היא האם קיה ספורטג יש לו יכולת שטח טובה? האם הוא יותר טוב מבחינת יכולת שטח מניסן טורנו? או הטורנו יותר טוב?
תודה

הקיה רכב שטח מצוין, עם צמיגי 235 והגבהה של אייבך, אתה עושה את רוב המסלולים בארץ, ואני אישית עשיתי מסלולים בחורשן, רמות מנשה, צין וכו'. עם קצת רצון תכנון וכיוון. . .אתה תעבור הרבה מסלולים.

מה שכן, הרכב שלי, אוטומאט עם הנתונים שרשומים למעלה - שותה 1 ל6. . . לא קצת בכלל.
תחשוב על זה, חוצמזה הרכב נוח, וחזק. . . אני אישית נורא אוהב אותו, וזה למה כואב לי למכור אותו.
אתה יכול להסתכל בפורום READERS RIDES על קאיות שיש שם, יש שם את שלי ואת של ליאור - שהי אגם עם נעילה אחורית, והיא באמת עושה פלאים

feril_7
25-08-08, 08:52
יש לי שאלה בבקשה
מי יותר טוב ניסן טורנו בנזין או קיה ספורטג?
תודה

zilbersh
25-08-08, 13:28
יש לי שאלה בבקשה
תודה

יש לי טראנו 96 ארוך כשנה וחצי.
אם אתה נוסע מידי יום בפקקים אז גיר אוטומט בהחלט מהווה יתרון לדעתי...
אני אישית העדפתי גיר רגיל כדי לחסוך בדלק (באופן יחסי) וגם כי חששתי מתקלות
מאוד יקרות בגיר אוטומט במיוחד ברכב ישן...
בפועל עד כה אני מאוד מרוצה ומאוד נהנה מהרכב בכלל ומהגיר הידני בפרט...
בג'יפ קצר המקום לציוד מצומצם וליושבים מאחור הרבה פחות נוח להיכנס/לצאת...
(למי שיש ילדים לא מומלץ לדעתי...).
בטיולי גיפים "רגילים" הטראנו מספק את הסחורה בלי למצמץ...
(כמו בטח כל או כמעט כל הגיפים האחרים...).
אני לא מהחברה עם הנעילות, ההגבהות והשיפורים כך שבתחום הזה אינני מתיימר
להביע דעה – אני אישית חשבתי שקודם ראוי שאכנס קצת לתחום ואז עם הניסיון
אראה אם אני מתמקצע בכיוון של שיפורים וכדו' או מסתפק בקיים...

לשאלתך ישירות "מה יותר טוב" אין לדעתי תשובה חד משמעית – מן הסתם בכל
אופציה יש יתרונות וחסרונות והשאלה היא מה הטוב ביותר עבורך...!
תבנה טבלה ותשווה... J

feril_7
25-08-08, 14:12
יש לי טראנו 96 ארוך כשנה וחצי.
אם אתה נוסע מידי יום בפקקים אז גיר אוטומט בהחלט מהווה יתרון לדעתי...
אני אישית העדפתי גיר רגיל כדי לחסוך בדלק (באופן יחסי) וגם כי חששתי מתקלות
מאוד יקרות בגיר אוטומט במיוחד ברכב ישן...
בפועל עד כה אני מאוד מרוצה ומאוד נהנה מהרכב בכלל ומהגיר הידני בפרט...
בג'יפ קצר המקום לציוד מצומצם וליושבים מאחור הרבה פחות נוח להיכנס/לצאת...
(למי שיש ילדים לא מומלץ לדעתי...).
בטיולי גיפים "רגילים" הטראנו מספק את הסחורה בלי למצמץ...
(כמו בטח כל או כמעט כל הגיפים האחרים...).
אני לא מהחברה עם הנעילות, ההגבהות והשיפורים כך שבתחום הזה אינני מתיימר
להביע דעה – אני אישית חשבתי שקודם ראוי שאכנס קצת לתחום ואז עם הניסיון
אראה אם אני מתמקצע בכיוון של שיפורים וכדו' או מסתפק בקיים...

לשאלתך ישירות "מה יותר טוב" אין לדעתי תשובה חד משמעית – מן הסתם בכל
אופציה יש יתרונות וחסרונות והשאלה היא מה הטוב ביותר עבורך...!
תבנה טבלה ותשווה... J

תודה על התשובה
השאלה בבקשה היא ההוצאות הריגילות של טורנו כמו שיש לך איך? כלמור מבחינת צריכת דלק
ושירות וטיפולים

jeeper
25-08-08, 14:31
היי, אני טיילתי עם טראנו ואני עכשיו מחליף אותו. ויש לי חבר בקבוצת טיולים עם ספורטאג' שנת 97 משופרת..אז אני אתן לך נק מבט שלי.

הרכב טוב, אממה:
1. האחזקה שלו יחסית יקרה - מנוע לטרנו עולה יותר מלקאיה, וגם הטיפולים השוטפים.
בכללי - חלקים של טראנו יקרים יותר

2. הרכביותר גדול ומגושם, לא שהקאיה זריזה, אבל הטראנו מרגיש מגושם יותר.
3. מחירי הביטוח הם לטובת הקאיה - הוא מוגדר פרטי ברישיון.

4. מבחינת שטח, לאחר כמה שיפורים טובים(ולא יקרים) הקאיה עוברת בכל מקום שטראנו עובר, אבל אם משפרים את הטראנו, הוא יהיה יותר טוב.

מצד שני - לקאיה יש נעילות דיפ' קדמית ואחורית שנהיות זולות יותר משנה לשנה, וזה כבר הגיע ל5000 לנעילה.

צריכת דלק 1 ל6 בקאיה ו1 ל7-8 בטראנו בנזין ידני

בהצלחה !

נמרוד
25-08-08, 15:54
יש לי שאלה בבקשה
תודה

טראנו. Terrano. לא טורינו, לא טורנו. בבקשה, זה מציק בעיניים :D

ושניהם כלי רכב טובים. הטראנו יותר גדול ומרווח מהספורטאג', אולי גם זה חשוב לך?

feril_7
26-08-08, 17:06
הגודל והמרווח לא כל כך חשוב לי
אני עד עכשיו מרוצה מאוד מיחס טוב שלכם ולשובות , ואת האמת אני מעוניין לשמוע אנפורמציות ודיעות עוד ועוד
עובדה , שאני כותב טורינו זה סימן שאני לא מכיר כלום בתחום לכן אני מבקש מכם עזרה להחלטה וכל דיעה ועצה מכם באמת משפיעה על החלטה שלי
תודה רבה לכם

nirs
26-08-08, 21:27
המלצתי היא לבחור בדיזל (רצוי מ -97 ומעלה - פנסים עגולים).
מניסיוני האישי, מנוע הבנזין חלש מידי ואינו מתאים לרכב מגודל כמו הטראנו.

feril_7
27-08-08, 08:22
בניסן אין נעילות דיפ' ? ואם אין האם אפשר להרכיב ?

שגיא S
27-08-08, 10:51
בניסן אין נעילות דיפ' ? ואם אין האם אפשר להרכיב ?

לטראנו אפשר לקנות רק נעילות ARB (למרות ששמעתי שמועות על דטרויט), והן דיי יקרות - בערך 10 אלף לאחת.

אבל . . . ! יש עכשיו 2 טראנו למכירה עם נעילות. נראה לי שאפילו אחד מהן בתקציב שלך.
חפש בג'יפטריפ ויד 2.

והנה עוד שרשור שיעזור לך - ששאלתי בעבר:
http://www.jeepolog.com/forums/printthread.php?t=21958

TERRANO OFFROAD
17-10-08, 15:57
המלצתי היא לבחור בדיזל (רצוי מ -97 ומעלה - פנסים עגולים).
מניסיוני האישי, מנוע הבנזין חלש מידי ואינו מתאים לרכב מגודל כמו הטראנו.

מסכים!!

הדיפנדר פיליפ
18-10-08, 16:34
אני באופן אישי מאוד אוהב את הטראנו... לי יש סמוראי, לאבא היה דיפנדר 110 ועכשיו פטרול ולאחותי יש טראנו בנזין 96 עם מערכת גז.

בכל הטיולים שעשינו ביחד הטראנו עבר(בלי שום שיפור ומיגון) אני לא מצדיק חוסר מיגון יכול לתת שקט נפשי, אבל עדיין נהיגה זהירה ואין כל בעיה ממשית.

ואני מטייל הרבה...

שילוב של בנזין וגז נראה לי פתרון מנצח

-->