PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוות דעת על מעין העקרבים ונחל אמציהו

tomer ekron
17-08-08, 21:07
אני וחברים מתלבטים לנסוע למסלול עפ אברהם ברקאי שבוע הבא.
הכלים שיהיו בטיול זה 2 גיפים וטרקטורון.
חשוב מאוד שזה יהיה מסלול מעגלי מכיוון שאנחנו מגיעים עם עגלה ואוטו.
מישהו יכול לתת לי חוות דעת על המסלול ולהמליץ לי אולי על מסלול לעוד יום
בתודה
תומר

נמרוד
19-08-08, 07:44
נחל אמציהו/אביה - שניהם נחלים יפים, זורמים, ללא אתגרי עבירות כלשהם. כיפיים לנהיגה מהירה. עין עקרבים - נמצא למרגלות מעלה עקרבים. אם אני מבין נכון, אתה מדבר על מסלול שכולל את נחל אמציהו (כאמור קטע קצר וקליל) ואת נחל צין מכביש הערבה לכיוון מעלה עקרבים. זה כבר מסלול שטח מכובד וראוי ליום טיול. נחל צין הוא מסלול ג'יפים קלאסי, מגוון, יפה, יש בו אתגרים טכניים, יש אפילו בוץ ומים בגבים ובעין עקרבים. המים לא מי-יודע-מה, לא מסוכנים אבל גם לא ממש טבעיים - חפש דיונים קודמים בנושא כאן בפורום הטיולים.

אתה אומר שחשוב טיול מעגלי - חשוב גם מקום מאובטח להשאיר את העגלה. האם המסלול הנ"ל של אבירם הוא מעגלי בכלל? לא נראה לי...

idanw
19-08-08, 08:20
נחל אמציהו/אביה - שניהם נחלים יפים, זורמים, ללא אתגרי עבירות כלשהם. כיפיים לנהיגה מהירה....

כמובן שנמרוד לא התכוון שיש בהם מים זורמים, אלה נהיגה זורמת.

יהודה גדיש
19-08-08, 13:57
נחל אמציהו/אביה - שניהם נחלים יפים, זורמים, ללא אתגרי עבירות כלשהם. כיפיים לנהיגה מהירה. עין עקרבים - נמצא למרגלות מעלה עקרבים. אם אני מבין נכון, אתה מדבר על מסלול שכולל את נחל אמציהו (כאמור קטע קצר וקליל) ואת נחל צין מכביש הערבה לכיוון מעלה עקרבים. זה כבר מסלול שטח מכובד וראוי ליום טיול. נחל צין הוא מסלול ג'יפים קלאסי, מגוון, יפה, יש בו אתגרים טכניים, יש אפילו בוץ ומים בגבים ובעין עקרבים. המים לא מי-יודע-מה, לא מסוכנים אבל גם לא ממש טבעיים - חפש דיונים קודמים בנושא כאן בפורום הטיולים.

אתה אומר שחשוב טיול מעגלי - חשוב גם מקום מאובטח להשאיר את העגלה. האם המסלול הנ"ל של אבירם הוא מעגלי בכלל? לא נראה לי...

היי
ניתן לחנות בתחנת הדלק של עין חצבה משם עד הכניסה לנחל אמציהו זה ממש קצר (ישנו כביש משובש מכביש הערבה עד תחילת המסלול) מאמציהו עוברים לנחל אביה עד כביש הערבה. חוצים את הכביש ישר ונכנסים לנחל חצרה עד הסוף ושם עוברים לסימון האדום (דרומה) עד המפגש עם הכביש (מעלה עקרבים) פונים שמאלה בכביש מעלה עקרבים ולאחר כמה ק"מ מגיעים לתחנת הדלק עין חצרה.
כך שניתן לאמר שהמסלול הוא מעגלי.
כפי שנמרוד כתב נחל אמציהו ואביה קלים מאד נחל חצרה קל+ ועין עקרבים זה סיפור שונה.

-->