PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בקניית לאדה ניבה

kachal
18-08-08, 20:40
שלום ג'יפולוג
קוראים לי כחל ואני רוצה לדעת מה אתם אומרים על הניבות?
אני מחפש ג'יפ קטן וזול בשביל לשפץ ולשפר אותו בזמני הפנוי
אז בבקשה תעזרו לי

תודה
כחל ;)

nirs
18-08-08, 21:19
כבעלים (לשעבר) של 2 ניבות הייתי הולך על...סמוראי.
אין לי ולו גם חצי דבר נגד הניבה (נהפוך הוא, בתחזוקה נכונה כלי בעל יכולות) אך בגלל הכמות והזמינות, הסיכוי למצוא סמוראי ראוי גבוה לאין ערוך מניבה.
ראיה תוכל למצוא מהכתבה על מפגש הסמוראי האחרון (קרוב ל- 100 כלים אם איני טועה....)

יגאל81
18-08-08, 21:21
שלום ג'יפולוג
קוראים לי כחל ואני רוצה לדעת מה אתם אומרים על הניבות?
אני מחפש ג'יפ קטן וזול בשביל לשפץ ולשפר אותו בזמני הפנוי
אז בבקשה תעזרו לי

תודה
כחל ;)

הי דבר ראשון ברוך הבא,
דבר שני, תתחיל פה:
http://www.jeepolog.com/417.html

ניבות הן לא לכל אחד. בעיניי הן אחלה רכב שטח ראשון. אני כרגע עם השנייה שלי, כאשר את הראשונה קניתי לפני ארבע שנים כשהייתי חייל משוחרר ולא ידעתי מהחיים שלי.
קניתי אותה בלי להבין כלום, נהניתי איתה חצי שנה ואז המרתי אותה בכרטיס טיסה למזרח.
אני עכשיו עם השנייה.

קח בחשבון שהסיכוי למצוא אחת שמורה הוא קטן, ואם כן הם לא יהיו כאלה זולות.
אם אתה אוהב לפרק, לשפץ ולהרכיב, ולא זקוק לרכב בשביל נסיעה יומ-יומית אז זהו הרכב ללמוד עליו. כל דבר מתפרק בקלות, וניתן ללמוד דרך הפורומים והאתרים השונים.

אם יש לך שאלות ספציפיות יותר אתה מוזמן לשאול.

lior_b.s
18-08-08, 22:07
אהלן
קודם כל אתה צריך להגדיר תקציב...
נכון, קשה למצוא ניבה שמורה , אבל קשה עוד יותר למצוא סמוראי שמור במחיר של ניבה..
בעוד שניבה במצב מצויין אתה יכול למצוא סביב ה-10K ...אין שום סמוראי ראוי במחיר הזה..
ולכן כתבתי שאתה קודם צריך להגדיר לעצמך תקציב..
בניגוד לדיעות קדומות, ניבה שמטופלת כמו כל רכב אחר לא תתקע ככה סתם פתאום, כל רכב שטח שגם נוסע בשטח מתקלקל , ומחזיר לבעליו בדיוק את אותו יחס שהוא מקבל, אין פה קסמים..
יש הבדל במבנה הרכבים בין ניבה לסמוראי, הסמוראי משופר ככל שיהיה לעולם לא יהיה נוח על הכביש כמו ניבה..
ומצד שני הוא יותר חסון מבחינת מכלולים בשטח קשה...גם את הניבה אתה יכול לחזק ולשפר, רק קח בחשבון שכל שיפור בא על חשבון משהו..אין ארוחות חינם..
כמובן שזה תלוי מאוד בייעוד הרכב אבל לדעתי המפתח הוא התקציב שיש לך לקנייה+יישור קו..
ולפני שאתה קונה..תעשה סיבוב על 2 הרכבים (או כל רכב אחר על הכוונת) ותחליט...
גם אני רציתי פעם סמוראי , ואחרי שבוע על סמוראי החלטתי שזה לא מתאים לי , הן מבחינת מרחב פנים והן מבחינת נוחות כביש..
בסוף קניתי ניבה ממודל הרבה יותר גבוה..(93 לעומת 86 וזה היה ב-98 ), בהרבה פחות כסף ונוסע עליה עד היום..(יש כאלה שיחשבו שאני שרוט;))..

ליאור

-->