PDA

צפייה בגרסה מלאה : קיט הגבהה

PAUL
15-04-04, 17:43
ראיתי באתר של יאנוביץ' בעמוד המבצעים קיט הגבהה 4" לסופה.
מישהו יודע אם הקיט כולל הכל (קפיצים, מתאמים, ובולמי זעזועים)?
הוא שווה משהו?

מה העלות של הדבר?

אני פשוט מנסה לדעת מה הסדר גודל של הגבהה כזאת כי אני בפני קניה אפשרית של סופה דיי סטנדרטית (במחיר ומצב מצוין).
אבל אני רוצה לדעת אם ישתלם לי להגביהה אותה
ולא להתפשר על אחת ישנה יותר אבל כבר מוגבההת.

דרך אגב. מישהו בפורום הסופות רוצה לבוא איתי לראות את הסופה?

אני גר ברעננה וגם הסופה כאן ברעננה.
אביגדור ונמרוד הציעו את עזרתם (תודה!) אבל בגלל שהם לא מהאזור אני לא מצליח לתאם בין ביקורים שלהם באזור לבין הבחור (משרת בצבא).
יש מישהו מהאזור שיוכל לבוא איתי?

הבחור חוזר בשישי אחה"צ.
המספר שלי 065-784452.

כל עזרה תבורך!!!!! :roll:

AvigdorAharon
15-04-04, 20:51
בעברית אומרים: "אל תקפוץ מעל לפופיק...".

קודם תקנה, תיסע, תבין מה אתה מחפש מהרכב. לא בטוח שהגבהה יהיה השיפור הראשון שלך, אם בכלל. לדעתי צמיגים טובים ונעילה, חשובים יותר.

My Two Cents...

אביגדור

זאביק
15-04-04, 21:14
אני מניח (די בוודאות) שמדובר על קיט עלים של פרוקומפ.
תריץ חיפוש על המילה בפורום תמצא הרבה איזכורים.
בקצרה, סט עלים, אמור לכלול גם בולמי פרוקומפ.
סט בינוני, יותר נעים ממתלה סטנדרטי של סופה, אבל עדיין קשה וקופצני.
בולמי שמן בינוניים, לטענת רוב החברים, לקפיצי עלים זה מספיק, לא נסעתי איתם, אז לא יודע.
יש יותר איכותיים ממנו, אבל הם יקרים יותר.
המתלה הסטנדרטי יותר גרוע, אבל יותר זול (בא חינם עם הרכב).

עירא
15-04-04, 21:17
מאוד מאוד מסכים עם אביגדור.
מתוך נקודת מוצא שאתה לא בונה את הרכב לתצוגה ובשביל לספר לחבר'ה, ואתה באמת מתכנן ליסוע ולטייל איתו.
תקנה.
תתחיל לטייל.
תראה מה הכיוון שלך (אני מזכיר שרוב מסלולי הטיול בארץ עבירים לג'יפ סטנדרטי לחלוטין).
ורק אז תתחיל לשפר.
עירא (שחושב, לא בעצם שבטוח, שאתה תעשה שטות גדולה עם לא תקנה מראש רכב משופר ותלך על השיפורים בעצמך, במיוחד בתקופה הזו שיש המון סופות משופרות בשוק.)

אדי
16-04-04, 00:43
אם נסתכל על הסיקסים והסופות בארץ, אני מניח שנראה הרבה יותר סופות שטיפלו להם בצורה כלשהי בקפיצים. הסיבה העיקרית היא הנסיון להגיע לנוחות נסיעה סבירה - לדעתי, CJ סטנדרטי יותר נח מסופה סטנדרטית (וגם מהלך המתלה עדיף ולא משנה מאיזה סיבות) ... אז מה עושים בעלי הסופות? מחליפים קפיצים, למרות שזה לא השיפור הכי חשוב (נעילה וצמיגי שטח משפיעים בצורה משמעותית יותר על העבירות ממהלך מתלה יפה ועוד כמה ס"מ לגובה הרכב). כל אחד מחליף למה שהוא חושב שנכון ומתאים לתקציב ולרכב. ובעיקרון - אתה מקבל את מה שאתה משלם עליו ... באנגלית זה נשמע יותר טוב :) .

בקיצור, בסופה החלפת קפיצים היא לא תמיד רק לשיפור העבירות ... גם הגב של הנהג והנוסעים חשוב :) .

אדי

PAUL
16-04-04, 03:41
אני רק מנסה לקבל סדר גודל של עלות שיפורים.

ברור לי שהגבהה זה אחרי נעילות וכו'

חינכתם אותי כבר מספיק.

פשוט יש בפני מציאה אמיתית
מצב טוב מחיר טוב ושנתון טוב.

אולי היא תספיק לי ואז ישאר לי כסף בבנק ואולי לא (סביר להניח שלא)
אני מנסה לקבל פרופורציה.
אם היא לא תספיק לי
ואני ארצה לנעולX2 ולהגביהה ולהחליף צמיגים

מחירים של נעילות אני יודע

כנ"ל לגבי צמיגים
עכשיו אני חוקר לגבי הגבהות הן בשביל עבירות הן בשביל נוחות והן בשביל הפוזה.

שאולי
16-04-04, 14:08
ידידי פוק
אני מניח שאין לך ילדים אחרת היית בוחר בשם אחר :P
בכל מקרה אם היית שואל אותי , ומין הסתם יהיו פה הרבה דעות , אני אישית הייתי קינה סופה סטנדרטית ולא משופרת בידיעה שאני יפסיד קצת כסף ,מפני שאני מאמין שהגי'פ הוא חלק בלתי נפרד מהגי'פאי ,ואני חושב שיש הנאה גדולה ב"גדילה" המשותפת של הגי'פאי ובמקביל הגי'פ
אני בעל סופה כארבע וחצי שנים, שקניתי אותה היא היתה גרוטאה, אני לא הבנתי כלום , לאט לאט שיפרתי, השתפרתי , למדתי [ ויש עוד הרבה מה ללמוד] כן , שילמתי מחיר על הלימוד הזה אבל לדעתי זה שווה
הכי קל זה לקנות אוטו משופר , אבל לדעתי צריך לנסוע קודם בלי נעילות כדי להעריך אותם אחר כך וכו'
כן , אני מסכים עם אביגדור ועירא , אל תקפוץ מעל הפופיק , לאט לאט
בהצלחה שאולי

עירא
16-04-04, 19:07
שאולי, זה לא שאני לא מסכים איתך לחלוטין, אבל, PUK כתב שהוא מתגייס עוד שנה, עם תקציב קנייה דיי גדול אבל לא לשיפורים בהמשך ולכן במצבו (לפי דעתי כמובן) שווה לו להשקיע עכשיו ולא לנסות ולגרד שקל לשקל בהמשך.
עירא

שאולי
16-04-04, 20:31
עירא
כפי שאמרתי "יהיו מין הסתם " [ למרות שמין זה לא סתם :wink: ] תגובות שונות , מפני שכל אחד רואה את הדברים מנקודת מבטו , וכל אחד בסופו של דבר צריך בסך הכל שיהיה לו טוב , ולכן הכל מקובל הכל רלבנטי ,וזה מה שעושה את הדברים מעניינים, . את מה שכתבתי כתבתי רק מנקודת ראותי ויעידו ,אביגדור אהרון, ושחר סופה החברים בפורום זה,ועוד חברים שאינם משתייכים לפורום, שלפחות בקבוצה שלנו העניין הטכני מעסיק אותנו כמעט יום ביומו ולפחות אצלנו , חלק מהעניין זה הטיפול והעבודה העצמית על הרכב. באופן אישי נכנסתי לפרוייקט של קיצור הרכב שהיה ארוך , כולל קיצור סגירת מתכת ,תיקון מרכב,פחחות צבע ובניית מתקן לגלגל רזרבי . הכל נעשה באמצעים ביתיים , בחצר הבית , כולל צביעה של הרכב ,ויצא לפי דעתי ממש יפה
מאחר , והבחור שאל שאלה , חשוב שישמע את כל הדעות וכל האפשרויות על מנת שיוכל לבחור בכיוון שמתאים לו, בסופו של דבר ההחלטה היא שלו , וההוצאות הם שלו ,וגם ההנאות הם שלו,אבל כדי להחליט, כדאי שישמע את כל הכיוונים
בברכה
שאולי

ori4x4
27-04-04, 13:49
לשאלתך ידידי שכביררתי בזמנו מצאתי ש"המתלם" מייצר הגבהות לסופה בצורה מקצועית מאוד ומחיר שפוי וטוב !!! הקיט שלו בא כל השינויים שכרוחים בכך צינורת ברקס ועוד....

אדי
27-04-04, 15:14
לשאלתך ידידי שכביררתי בזמנו מצאתי ש"המתלם" מייצר הגבהות לסופה בצורה מקצועית מאוד ומחיר שפוי וטוב !!! הקיט שלו בא כל השינויים שכרוחים בכך צינורת ברקס ועוד....
בצורה מקצועית? מה שהוא מציע (או לפחות הציע בזמן שאני ביררתי) בדרך כלל (החלפת מאיה בלבד) זה לא ממש פתרון מקצועי, את הסיבות תוכל למצוא בחיפוש בפורום. לכל שאר השינויים צריכים לדאוג לבד.

Bulldog
28-04-04, 01:06
אדי, אתה יכול לבחור להחליף רק מאיה ואתה יכול לבחור בנייה של סט עלים מלא.
בכל מקרה, המתלם נכון לעכשיו יכול להציע לך קיט מתלים מלא מותאם לרכב שלך שכולל הכל.

אדי
28-04-04, 10:32
אדי, אתה יכול לבחור להחליף רק מאיה ואתה יכול לבחור בנייה של סט עלים מלא.
בכל מקרה, המתלם נכון לעכשיו יכול להציע לך קיט מתלים מלא מותאם לרכב שלך שכולל הכל.
בזמנו הוא ניסה לדחוף לי רק החלפת מאיה ושכנע אותי לא ללכת על קפיץ חדש לחלוטין ... לשמחתי, בסופו של דבר לא קניתי ממנו את הקפיצים. היום הוא נותן גם אפשרות לקפיץ חדש לחלוטין? פתאום זה לא בדיוק אותו הדבר כמו להחליף רק מאיה ... :roll: .

מנסיון של חבר שהזמין ממנו קפיץ מלא הקפיץ לא עמד בנתונים שהוזמנו ממנו (לא מדובר בסופה אלא בכלל בקפיץ רבע-אליפטי).

אדי

-->