PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש ג'יפ חדש - לאחר קריאה ארוכה בפורום

jeeper
21-08-08, 16:35
צהריים טובים לכל חברי הפורום, אני חדש כאן אז תרשו לי להציג את עצמי
אני רווק, בן 20 + שגר בתל אביב החמה והרועשת.

בעבר טיילתי הרבה עם ג'יפים בעיקר חברים עם סמוראי וטרופרים וכו'.

והנה הגיע זמני לקנות ג'יפ ראשון ומיוחד, אני דיי מבין את כל המושגים, אך לא מבין במכונאות.
אני מחפש ג'יפ בתקציב של 40-50 +-, אוטומאט חובה, שלא ייסע הרבה בכלל (מקסימום 10K ק"מ בשנה), שייקח אותי לטיולים - גם ארוכים בדרום ובצפון, וגם קרובים יותר בחורשן, ושלא ישאיר אותי מאחור, מול סמוראים נעולים מאחורה ורכבים בסגנון וברמה הזאת - החבר'ה שלי עושים טיולים ברמה קשה יחסית.

עכשיו האופציות כפי שאני רואה אותך הן כאלו:
1. המתבקש ג'מיני - למרות שלפי מה שקראתי הוא יחסית נמוך, ויהיה קשה לו לעבור את המסלולים הקשים בחורשן, גם בגלל שהוא קצר.

2. סופה אוטומטית - קראתי את השירשור הארוך שיש בפורום, אבל המחירים הם די יקרים (מצאתי אחת נעולה כפול ARB שנת 96, מוגבהת רנצ'ו והכל באיזור ה60 +-)

3. SUV שאפשרי לשפר אותו לרמה המבוקשת - ראיתי שהתחילו למכור פראדואים באיזור ה60 + אולי כדאי לי להשקיע יותר ולקנות רכב כזה? או לקנות קורנדו שקראתי עליו הרבה דברים טובים בשירשור הארוך, ולשפר אותו כמו שאני צריך.

4. דיסקו בנזין - יש כאלה מוגבהים, נעולים, אפילו עם גפ"מ בתקציב שלי..אך האמינות שלהם מוטלת בספק..או שלא?

בכל מקרה, כמו שכבר הבנתם, אני לא מחפש לעבוד בשביל הג'יפ - מחפש אחזקה זולה ואמינות עד כמה שאפשר.

תודה מראש.

Saar
21-08-08, 16:55
בכל מקרה, כמו שכבר הבנתם, אני לא מחפש לעבוד בשביל הג'יפ - מחפש אחזקה זולה ואמינות עד כמה שאפשר.

תודה מראש.

ברוכים הבאים לחבר החדש במשפחת סוזוקי :p
ג'ימני זו הבחירה הטבעית והנכונה לדרישות שהצבת.
קשה לי להאמין שתשאר איתו מאחור (ויש סיכוי שתהיה מקדימה כשכל השאר יעצרו לתדלק....)

גם ויטרה דור קודם (לא גראנד) יכולה להתאים.

סער.

jeeper
21-08-08, 22:41
ברוכים הבאים לחבר החדש במשפחת סוזוקי :p
ג'ימני זו הבחירה הטבעית והנכונה לדרישות שהצבת.
קשה לי להאמין שתשאר איתו מאחור (ויש סיכוי שתהיה מקדימה כשכל השאר יעצרו לתדלק....)

גם ויטרה דור קודם (לא גראנד) יכולה להתאים.

סער.

הויטרה לא מוצאת חן בעיניי. . .
האם אפשר לשפר את הג'מיני כך שיהיו לו צמיגי 235 (כמו של חברי עם הסמוראי)? אפשר לשים לו יחסי העברה או נעילה קדמית? לא ראיתי תשובות לשאלות האלו בפורומים.

חוץ מזה, המחירי חלפים של סוזוקי קצת יקרים לא? אני מפחד שיטחנו אותי במוסך...אפש רלטפל לבד בג'מיני?

Saar
21-08-08, 23:44
קשה לי לחשוב על 4X4 שיהיה זול יותר מסמוראי/ג'ימני לטיפול במוסך.
זה נכון שהחלקים שלו יקרים יחסית לסופה, אבל הוא אמין ובסופו של יום, זול יותר לתחזוקה.
אני מניח שבמודלים הראשונים של הג'ימני ניתן לטפל באופן עצמאי ללא בעיות מיוחדות,
במודלים המאוחרים זה קצת יותר מורכב (תזמון שסתומים משתנה, שליטה חשמלית על ה 4X4 ובטח עוד כמה מאפייני מפלצות מוצצות שהשתחלו אליו).

לגבי צמיגים ויחסי העברה, לא יודע.
אני מניח שקיימים קיטים ליחסי העברה, אבל אני בגישה של רכב ראשון=רכב פשוט יותר, לא משופר מדי.
תתחיל מג'ימני סטנדרטי/משופר קלות תרצה להתקדם, תמיד אפשר למכור ולעבור הלאה.

סער.

jeeper
22-08-08, 00:33
לגבי צמיגים ויחסי העברה, לא יודע.
אני מניח שקיימים קיטים ליחסי העברה, אבל אני בגישה של רכב ראשון=רכב פשוט יותר, לא משופר מדי.
תתחיל מג'ימני סטנדרטי/משופר קלות תרצה להתקדם, תמיד אפשר למכור ולעבור הלאה.

סער.

סער, זה לא הרכב הראשון שלי. . . עד עכשיו הייתי עם רכב SUV שאין לו נעילות דיפרנציאל זמינות. . . טראנו.

לדעתי מיציתי את העניין של דיפרנציאל פתוח, ואני סגור על זה שאני אנעל את הרכב הבא שלי אולי אפילו גם מקדימה.

ועכשיו הכניסו לי לראש את הדילמה - אולי כדאי לי לשלם יותר בשביל רכב פתוח?
בין אם זה סופה או פאג'רו אוטומאטי פתוח שמופיע עכשיו ביד 2. שניהם נעולים כפול בכל מקרה..
אני לא בטוח אם אני יכול להרשות לעצמי להחזיק סופה, שמעתי שהיא צריכה עוקב דלק אחריה, במיוחד בגרסא האוטומאטית..

asafk
22-08-08, 00:36
סער, זה לא הרכב הראשון שלי. . . עד עכשיו הייתי עם רכב SUV שאין לו נעילות דיפרנציאל זמינות. . . טראנו.

לדעתי מיציתי את העניין של דיפרנציאל פתוח, ואני סגור על זה שאני אנעל את הרכב הבא שלי אולי אפילו גם מקדימה.

ועכשיו הכניסו לי לראש את הדילמה - אולי כדאי לי לשלם יותר בשביל רכב פתוח?
בין אם זה סופה או פאג'רו אוטומאטי פתוח שמופיע עכשיו ביד 2. שניהם נעולים כפול בכל מקרה..
אני לא בטוח אם אני יכול להרשות לעצמי להחזיק סופה, שמעתי שהיא צריכה עוקב דלק אחריה, במיוחד בגרסא האוטומאטית..

ולמה אתה חושב שיהיה הבדל הסופה לבין הפאג'רו? שניהם שוקלים אותו דבר, שניהם באותו שטח חתך ואותה התנגדות אירודינמית, שניהם אוטומטיים.

אסף.

jeeper
22-08-08, 00:42
ולמה אתה חושב שיהיה הבדל הסופה לבין הפאג'רו? שניהם שוקלים אותו דבר, שניהם באותו שטח חתך ואותה התנגדות אירודינמית, שניהם אוטומטיים.

אסף.

יכול להיות שאני חי בעולם של דעות קדומות...שפאג'רו יהיה יותר אמין וזול לאחזקה מהסופה.
האם זה באמת ככה?

והאם באמת ההבדל בין 2 הרכבים האלה, לג'מיני הוא כזה גדול?

jeep.il
22-08-08, 00:49
ההבדל העיקרי בין הפאגרו לסופה שסופה אוטומטית יהיה קל הרבה יותר לטפל בה כמו בסופה אם גיר רגיל רק השוני יהיה בגיר כל השאר אותו הדבר בסופה אוטמטית בהתחלה לא תצטרך נעילה קידמית(תלוי איזה טיולים תרצה לעשות)כי היחס בזחילת סלעים מהווה היתרון לסוםה האוטמטית על הידנית ורק שאתה בודק תרכב תשים לב טוב טוב להתנהגות הגיר כדי שלא תצטרך שיפוץ גיר לעשות מה שאמנם זול בהרבה מפאגרו אבל עדיין עולה כסף(עשר)

asafk
22-08-08, 00:50
יכול להיות שאני חי בעולם של דעות קדומות...שפאג'רו יהיה יותר אמין וזול לאחזקה מהסופה.
האם זה באמת ככה?

והאם באמת ההבדל בין 2 הרכבים האלה, לג'מיני הוא כזה גדול?

לא.

כן. בעיקר בעלויות הקבועות ובדלק.

אסף.

jeeper
22-08-08, 00:52
ההבדל העיקרי בין הפאגרו לסופה שסופה אוטומטית יהיה קל הרבה יותר לטפל בה כמו בסופה אם גיר רגיל רק השוני יהיה בגיר כל השאר אותו הדבר בסופה אוטמטית בהתחלה לא תצטרך נעילה קידמית(תלוי איזה טיולים תרצה לעשות)כי היחס בזחילת סלעים מהווה היתרון לסוםה האוטמטית על הידנית ורק שאתה בודק תרכב תשים לב טוב טוב להתנהגות הגיר כדי שלא תצטרך שיפוץ גיר לעשות מה שאמנם זול בהרבה מפאגרו אבל עדיין עולה כסף(עשר)

אז אתה טוען בעצם שיהיה הרבה יותר קל לטפל בסופה מאשר בפאג'רו? מה שיוזיל את עלות הטיפולים לא?

האם המנוע 3 ליטר של הפאג'רו מסובך? למרות שהוא נפוץ בכל סוגי הפאג'רו בנזין עד שנת 2000?

איך אני יודע אם אני צריך בעצם רכב שטח SUV או ג'יפ אמיתי כמו סופה? מה המדד?

jeeper
22-08-08, 01:01
לא.

כן. בעיקר בעלויות הקבועות ובדלק.

אסף.

הבעיה היא שככל שהג'ימני טוב, כשאתה תעמוד ליד סופה או כל SUV עם צמיגי 31 ברמזור...
אתה תרגיש כאילו קיבלת מכה בביצים..לא ככה?
האם ג'מיני נעול יכול לעלות מדרגות קשות בדרום ובחורשן?

asafk
22-08-08, 01:16
הבעיה היא שככל שהג'ימני טוב, כשאתה תעמוד ליד סופה או כל SUV עם צמיגי 31 ברמזור...
אתה תרגיש כאילו קיבלת מכה בביצים..לא ככה?
האם ג'מיני נעול יכול לעלות מדרגות קשות בדרום ובחורשן?

בדיוק ככה.
גם אני טיילתי עם ג'יפון (ניבה) שמבחינתי עשה הכל. ברגע שאתה עובר ל"סתם" סופה לא משופרת, או כל ג'יפ בגודל אמיתי אחר- אתה מבין שהגודל כן קובע.
קשה למצוא היום סופות טובות. קשה עוד יותר למצוא אוטומטיות. אבל אני חושב שסופה זה ג'יפ נהדר, במיוחד בפרופיל השימוש שאתה מתאר- שהוא בעיקר טיולים- כלומר אל השטח ובחזרה ממנו, ולא פחות חשוב בשטח לא קל.
סופה היא רכב לא יקר לאחזקה בתנאי שקנית ג'יפ שהוא לא נבלה, ובתנאי שאתה לא נותן למוסכים להוביל אותך עיוור. לפאג'רו יש יתרונות ויש חסרונות, החסרונות מגיעים כשאתה צריך חלק מקורי של מיצובישי, או כשאתה רוצה לשפץ מכלל כלשהו ומגלה שלא קיימים חלקים לשיפוץ- זה רק (כמו שאוהבים כל כך לומר בחנויות חלפים ובלא מעט מוסכים) "קומפלט". תחליף הכל או תחליף אוטו.
לא הבנתי אם אתה מתכוון להשתמש בסופה כרכב עירוני- החיים בת"א לימדו אותי שעדיף להשאיר את האוטו בבית ולהתנייד באמצעים אחרים. אגב, רכב פתוח בעיר הגדולה זה לא משהו. מהר מאוד הוא יהפוך או לפח-זבל או לבית מחסה לחתולי רחוב שהשכנה הפסיכית שלי מתעקשת להאכיל. בשביל שזה לא יקרה אתה חייב להשקיע בברזנט מאוד איכותי. וברזנט מאוד איכותי זה בדיוק מה שהנרקומנים של ת"א אוהבים לחתוך עם סכין יפני כדי לבדוק מה יש בפנים (הם חושבים שהדלת נעולה. נרקומנים, מה נעשה. לא מבדילים בין סופה לבין ב.מ.וו. ).
קח בחשבון צריכת דלק כפולה מהצריכה הרגילה אם אתה נוסע רק בעיר. וזה נכון לכל אוטו (האוטו של הג'ינג'ית, למשל, משפחתומטית 2 ליטר, בעניין של 10 ליטר ל100 ק"מ כשהוא בשימוש בין עירוני ועירוני משולב, אבל בכיוון של 15 ליטר ל100 ק"מ בתקופות שהוא יותר בעיר, ועד 17 ליטר ל100 ק"מ כשהוא אשכרה לא יוצא מהעיר. מזעזע, אבל זו המציאות).

אסף.

jeeper
22-08-08, 01:24
אז מה אתה אומר שכדאי לעשות אסף?

מה שמפתה בפג'רו זה שהוא פתוח, נעול כפול בנעילות חשמליות, ומשנתון 94 - לפני הקטע המציק של בדיקות הגזים בטסט.

למרות שאני חושב על הג'ימני כי אני אוהב לעבור אתגרים ושאנשים אחרים מסתכלים בהשתאות איך הוא עשה את זה עם הרכב הזה...ההפתעה על הפנים שלהם שווה הרבה.

ונגיד שאני בוחר בנוחות ופרקטיות של SUV על החוסן של סופה..
איזה יהיה עדיף - הפג'רו או הקורנדו בהנחה שהוא ישופר לרמה דומה?

asafk
22-08-08, 01:37
אני ממליץ כמו תמיד... לבדוק את הרכב הספציפי שיש על הפרק. אתה יודע שנעילה חשמלית מקורית לא היתה ב94 לפג'רו, נכון? אז מה יש שם? ARB ?
פג'רו זה יופי של רכב, אל תבין לא נכון. יכול להיות כיף גדול כרכב טיולים. אבל פג'רואים מהשנים האלו במצב טוב נדירים מאוד. אז תבדוק טוב טוב. מעבר לזה פוטנציאל השיפורים שלו מוגבל- המתלים המקוריים ועוד טיפה, זה מה יש. מספיק לך? בשילוב שתי נעילות זה יכול להספיק בהחלט, תלוי מה אתה מתכוון לעשות איתו. אגב, ברזנט לפג'רו עולה בערך כמו סמוראי שלם מאותו שנתון. אז תבדוק גם מה מצב הברזנט.

אסף.

jeeper
22-08-08, 01:49
אני ממליץ כמו תמיד... לבדוק את הרכב הספציפי שיש על הפרק. אתה יודע שנעילה חשמלית מקורית לא היתה ב94 לפג'רו, נכון? אז מה יש שם? ARB ?
פג'רו זה יופי של רכב, אל תבין לא נכון. יכול להיות כיף גדול כרכב טיולים. אבל פג'רואים מהשנים האלו במצב טוב נדירים מאוד. אז תבדוק טוב טוב. מעבר לזה פוטנציאל השיפורים שלו מוגבל- המתלים המקוריים ועוד טיפה, זה מה יש. מספיק לך? בשילוב שתי נעילות זה יכול להספיק בהחלט, תלוי מה אתה מתכוון לעשות איתו. אגב, ברזנט לפג'רו עולה בערך כמו סמוראי שלם מאותו שנתון. אז תבדוק גם מה מצב הברזנט.

אסף.

לפי מה שאתה אומר פה, הפג'רו מצטייר כיקר לאחזקה.
אם כך שווה לי ללכת על הקורנדו? ואת התענוג של רכב פתוח אני כנראה אצטרך לדחות לפעם הבאה. .

גם הסופות האוטמאטיות שיש הן סגורות, ואני לא יודע מה קרה לבעלים שלהם. . . פעם סופות היו נמכרות בזול..היום מתחת ל60 אלף אין מה לדבר. . . כאילו המחיר של הדלק רק העלה את הביקוש שלהן...

jeeper
23-08-08, 14:14
שבת שלום לכולם, חזרתי עם עדכונים משהטח, כמו שנאמר.

בדקתי סופה, עם נעילה אחורית, אוטומטית, סגורה, מוגבהת בקיט של רנצ'ו.
הרכב עם הבעלים שלו כבר 9 שנים, והוא במב באמת מצוין, אין חלודה בכלל בשלדה, רק בסגירה(גג, מרזב וכו'). מבחינה מכנית, המנוע כמו חדש ועם חלקים משופרים כמו בוכנות קרמיות, דוד ספידרקס וכו' (אין שיפורי מנוע, רק חלקים עמידים יותר) גיר אוטומאט שנוסע טוב מאוד.

האוטו מבפנים מרופד בכל מקום, יש מערכת טובה מאוד, יש אפילו בידוד רעשים, 2 כיסאות כאלה שמתכווננים עם אויר(הידראוליים), ומאחורה יש ספסל רוחבי שגם נוח מאוד.

עוד מילה בקשר לבעלים של הרכב(שאני חושב שחשוב לא פחות בג'יפים כמו סופות, בקריטריונים של קניה), הבעלים מצטייר כמושבניק נחמד, שזה האוטו היומיומי שלו(9 שנים מזכיר), על כן הוא אמר שכל דבר שהוא חושב שלא תקין הוא מחליף ישר לחדש, גם אם לא צריך ואפשר לסחוב עוד. . והוא באמת הראה לנו חלקים שהוא הוציא שהיו במצב חדש יחסית(תרמוסטט וכו'). . הצטייר כבנאדם אמין ונחמד - שדוגל במה שאנחנו קוראים לו, תחזוקה מונעת.

בנסיעה - הרכב נשמע ונוסע מצוין, ההגה(הגה כח) מגיב טוב והנסיעה נעימה יחסית, אך אני מצאתי כמה בעיות:

1. הרכב נוטה על הצד, צד שמאל יותר גבוה מהימני, זה לא משהו שאתה רואה אם אתה לא מחפש, ושמתי לב לזה רק אחרי שנסעתי מאחורי הסופה במשך כמה דקות.

2. הרכב בכללי, משך קצת ימינה, יכול להיות שזה סתם אני שעובר מהגה של SUה להגה של רכב עבודה, אבל אולי זה משוה קצת יותר רציני?

3. חוצמזה - הדבר הכי בעייתי, היו כמה פעמים שניסיתי אך הרכב לא נתן לי לעבור את ה2000 סל"ד...בנסיעה הרכב מרגיש חזק וטוב, ואפילו שנסעתי בכביש המהיר מאחוריו, הוא שייט שם על 90, אז אני מניח שהוא כן עובר את ה2000סל"ד..אני הרגשתי כאילו המנוע " ביישן" ומסרב לעלות.
יכול להיות אולי שזה ההשפעה של הגיר האוטומאטי שמסרס מנוע כזה?

4. בבדיקה מתחת לאוטו, הכל היה נקי, בלי נזילות חלודות ובלי כלום. פרט לנזילונת מהגיר, שהבעלים אמר שזה איזהשהו חצי ממשהו בקרטר שמן שלא מחוזק טוב והוא צריך ללכת למוסך לסדר את זה.

אלו המסקנות שלי. . על פניו נשמע מצוין לא?
אז הקטע זה שהוא רוצה 60(!) אלף שקל..אחרי מיקוח.

שזו זכותו, אבל אני רואה את זה כמחיר גבוהה מדיי על רכב כזה.
ואז בא הג'ימני, שנת 2000 מוגבה עם צמיגי 215, ב48000 שקל. ואני חושב איזה שימושים אני יכול לעשות ב12 אלף שקל הבדל...(נניח ש3000 ילכו על יישור קו אז נשאר "רק" 9000 שקל.)

אז זו הדילמה שלי..מה לעשות?

jeeper
24-08-08, 20:28
טוב אחרי נסיונות רבים, לא הצלחתי לשכנע את בעל הסופה לרדת במחיר לרמה שרציתי..ולכן ירדתי מרעיון הסופה בנתיים, פשוט כי אין סופות טובות במחירים הגיוניים.

אז אני שוקל בין ג'ימני לSUV. השאלה היא מה יותרטוב בשטח?
בהנחה ששניהם עם נעילות דיפרנציאל. הרי לSUV יש צמיגים גדולים יותר ואולי גם יותר כוח.
אך לג'ימני יש סרן חי, והוא קטן וקומפקטי...

מה לעשות?

AvigdorAharon
25-08-08, 06:49
שלחתי לך ה"פ

אביגדור

jeeper
25-08-08, 22:03
שלחתי לך ה"פ

אביגדור

שלום אביגדור - החזרתי לך הודעה

חבר'ה אנ ימצטער שאני מציק, אבל אני תקוע בלי אוטו ואני בשבוע חופש במיוחד בשביל זה.

מה אתם אומרים שווהלעשות? לשפר קורנדו או ג'ימני?

או בכלל ללכת על סופה שנת 92-3 במחיר של ג'ימני 2000-99?

Saar
25-08-08, 22:21
התחושה שאני מקבל מהשרשור הזה היא שאתה יודע את התשובה אבל מחפש חיזוקים ;)
הזכרת כמה פעמים את נושא התקציב ובנוסף אתה מתלבט בין סופה ל SUV.

סופה לא מתאימה לכל אחד, זה נראה "נורא כיף" אבל במציאות לא כל אחד מסתדר עם הספרטניות ואיכות הנסיעה של סופה.
עצם ההתלבטות מעלה את השאלה האם סופה מתאימה לך...

קורנדו? רכב חביב, נוח מאוד על הכביש, לא יצא לי לנסוע איתו בשטח.

אני במצבך הייתי בוחר בג'ימני.
(האמת שאני הייתי בוחר בויטרה דור 1, אבל המשפחה לא נכנסת בויטרה :( )

סער.

jeeper
25-08-08, 22:28
התחושה שאני מקבל מהשרשור הזה היא שאתה יודע את התשובה אבל מחפש חיזוקים ;)
הזכרת כמה פעמים את נושא התקציב ובנוסף אתה מתלבט בין סופה ל SUV.

סופה לא מתאימה לכל אחד, זה נראה "נורא כיף" אבל במציאות לא כל אחד מסתדר עם הספרטניות ואיכות הנסיעה של סופה.
עצם ההתלבטות מעלה את השאלה האם סופה מתאימה לך...

קורנדו? רכב חביב, נוח מאוד על הכביש, לא יצא לי לנסוע איתו בשטח.

אני במצבך הייתי בוחר בג'ימני.
(האמת שאני הייתי בוחר בויטרה דור 1, אבל המשפחה לא נכנסת בויטרה :( )

סער.

זהו שאני לא בטוח
ג'ימני שנת 2000 עולה באיזרו ה45000+
קורנדו שנת 97 עולה 30000+-
וסופה עולה במינימום 40+- לשנת 92 ולשנת 96 ככה עולה 55+-

את הג'ימני נשפר בנעילה אחורית והגבהה קטנהםע צמיגי 215
את הקורנדו בהגבהה 2 אינץ' וצמיגי 31, וננעל מאחורה בהתחלה ובסוף גם מקדימה
וסופה לא צריך לשפר - רק תיקונים מכניים

-->