PDA

צפייה בגרסה מלאה : נקודות עניין באיזור מכתש רמון

אמנון
22-08-08, 01:28
שלום.

אני וחבר יורדים לטייל רגלית באיזור מכתש רמון.
למה רגלית? כי טיול עם הסיקס למדבר עולה בסביבות ה1000 שקל כולל הכל, ואנחנו שומרים את זה למפגש ג'יפולוג.

בכל מקרה, התכנון שלי הוא להגיע למצפה רמון בתחבורה ציבורית, לרדת למכתש באחד השבילים ולחצות אותו לכיוון עין ילק והר קטום. משם כנראה לכיוון חאן בארות למלא מיים, ומשם אני צריך רעיונות למקומות מעניינים, שבילים מומלצים, תצפויות שוות, ואם יש (שמעתי שיש...) נקודות מים מיוחדות, לתכנן לפיהן.

אשמח מאוד להמלצות, אפשר גם בפרטי אם לא רצים לחשוף מיקום מיוחד ולהפכו לפומבי...

תודה מראש לממליצים,
אמנון.

asafk
22-08-08, 01:50
יש ה-מ-ו-ן מקומות מעניינים, חלקם לא מוכרים באזור. לא הבנתי לכמה ימים אתם נוסעים- וזה משנה מאוד.
אתה יכול לעשות מסלול באזור מזרח הרמון, בין יומיים לארבעה, אפילו מסלול עד הערבה אם תרצו. אתה יכול לבלות יומיים-שלושה במערב הרמון, קח בחשבון שבמקרה כזה צריך לסחוב יותר מים.

אתה מוזמן להרים טלפון, תקבל כמה טיפים... ;)

אסף.

אמנון
22-08-08, 02:03
אז אני אחדד קצת;

הכוונה היא לצאת להגיע ביום רביעי למצפה רמון ולישון שם, בבוקר מוקדם להתחיל את המסלול.
החזרה יכולה להיות ביום שבת בערב או אפילו בראשון אחה"צ-ערב.
הדגש הוא לא לסחוב מים של יותר מיומיים (5 ליטר ליום, 10 ליטר ליומיים..), כלומר להגיע למקומות עם ברז (לדוגמא חאן בארות..) אחת ליומיים לפחות, ולסיים באיזור של תחבורה ציבורית כלשהיא בסוף הטיול.

שאלה ספציפית יותר - בעין סהרונים יש מים?

איפה עוד יש מים?

אני אשמח במיוחד לנקודות ספציפיות והערות לגביהם...

תודה, ואסף, אני אהיה איתך בקשר בכל מקרה, לגבי העניין שאתה צריך לבדוק לי...

אמנון.

idanw
22-08-08, 05:17
אין איתי מפה כך שאני לא יכול להמליץ על מסלול מלא,
אבל אם יורדים במעלה רמון לתוך המכתש (מערבית ממצפה רמון) ופונים עם השביל המסומן מערבה, מגיעים לקניון הפריזמות (חפש את זה על המפה) זה קטע קטן אבל מדהים!
לגבי מים, צר לי אבל לא נראה לי שיש באיזור... עין סהרונים יבש.
אני לא בארץ כך שאין לי מושג מה מזג האויר אבל לא בטוח שהייתי מטייל יומיים ברגל באמצע אוגוסט.

תהנה בכל מקרה! עידן

גל מגל
22-08-08, 08:14
שים לב כמות המים הממולצת ליום הינה 6 לאדם + 1.5 ל' חירום
עם 5 ל' ליום אתם בכיוון של להתייבש

בחום הנוכחי הייתי מגביל את המסלול ל15 ק"מ ליום כדי שתוכלו לצעוד בשעות "הנעימות" מ5:30 עד 11 ומ15:30 עד חשכה.

בגדול לדעתי אם אתה מת לטייל ורוצה לראות קצת מדבר, תרד ליום במדבר יהודה ותקנח ביומיים מעיינות בהרי ירושליים.

קחו ברצינות את המים יצא לי לחלץ לפני שנה מטיילים שלא לקחו מספיק מים והלכו לאיבוד ובילו 16 שעות ללא מים
אז שווה לסחוב עוד.

שוב דעתי בלבד...

PW
22-08-08, 09:28
אז אני אחדד קצת;

הכוונה היא לצאת להגיע ביום רביעי למצפה רמון ולישון שם, בבוקר מוקדם להתחיל את המסלול.
החזרה יכולה להיות ביום שבת בערב או אפילו בראשון אחה"צ-ערב.
הדגש הוא לא לסחוב מים של יותר מיומיים (5 ליטר ליום, 10 ליטר ליומיים..), כלומר להגיע למקומות עם ברז (לדוגמא חאן בארות..) אחת ליומיים לפחות, ולסיים באיזור של תחבורה ציבורית כלשהיא בסוף הטיול.

שאלה ספציפית יותר - בעין סהרונים יש מים?

איפה עוד יש מים?

אני אשמח במיוחד לנקודות ספציפיות והערות לגביהם...

תודה, ואסף, אני אהיה איתך בקשר בכל מקרה, לגבי העניין שאתה צריך לבדוק לי...

אמנון.

יקירי:
1. 5 ליטר מים ליום בטיול רגלי בחודש אוגוסט במכתש רמון ובנותיו - משהו במשפט הזה לא מסתדר טוב...
אין מצב שזו צריכת המים שלך ליום בהליכה בינונית ומעלה. תתכנן על כפול מזה. קח את זה בחשבון.
2. אתה מוזמן ליצור קשר בה"פ לגבי "מקומות שווים".
3. עין סהרונים (ואני משאיר לך את חדוות החקירה למצוא מנין השם היפה הזה בעברית שנבחר למעיין) נקרא בערבית: "עין אל מחאלה" - שהוראתו בעברית: "המעין היבש" או "מעיין הבצורת". ממש כמו שמו של הח'אן הנבטי הסמוך: "קצ'ר אל מח'אלה" או בעברית: "מצד מחלת". אתה מבין לבד למה כוונתי...
הרבה מה להסתמך על מימיו של עין סהרונים - אין לך לצערי בתקופה זו של השנה. מדובר במי התהום האגורים בתוככי חומרי הסחף של נחל רמון - הנחשפים כאן על פני השטח. בחורפים גשומים במיוחד נובע כאן פלג זעיר הזורם כברת דרך קצרה בערוץ נחל רמון. אז גם ניתן לשתות את המים כי אז רק אז הם מתוקים וטובים לשתיה. בקיץ מצטמצמת הנביעה עד שהיא מצטמצמת וחרבה לחלוטין. אז, אם אתה בסדרת מילוט - תוכל למצוא מים באיכות מפוקפקת אם תחפור שקע בסחף הערוץ...
מבחינת מרחק - עין סהרונים מול הברז בחאן בארות... אין דיון.
4. אתה יכול להסתמך (בתכנון לפחות) על ההטמנה (המים להולכי שביל ישראל) בחניון הלילה של מפגש הנחלים נקרות - גלד.
5. לפיכך, מסלול אפשרי הוא מחניון בארות לערבה דרך מפער מעוק, נחל מעוק, נחל גלד, הר יהב, נחל צבירה. לפני כעשר שנים סומן המסלול המשובח הזה (שהיה מטוייל עוד הרבה קודם) בסמ"ש. הייתי מציע לך, בגלל העונה המוזרה שבחרת לטייל בה - לא לעלות דרך הסדקים באשבורן לרמה ומשם לספיר - אלא לקצר דרך נחל צבירה לנקרות ומשם לערבה - אלא אם תוכל לארגן הקפצה לסדקים למעלה, או לנחל צבירה, או לאיסוף בנחל נקרות וכ"ו. ושוב, טיול באוגוסט בנגב הוא בעייתי בהגדרה - בגלל כמויות המים שתאלץ לקחת איתך.
6. נסה לתכנן הליכה מוקדם בבוקר ואחר הצהריים - זה אפשרי בהחלט במסלול הנ"ל (חלקו שווה גם בלילה...).
טיול נעים!

יונתןמצפה
22-08-08, 13:28
אמנון שלום!
כמובן שאחרי ההודעה של - P אנין לי מה להוסיף. אבל אני מרגיש צורך לאור ההודעה שלך לחזק את כל הנאמר, במיוחד לגבי עניין המיים ושעות ההליכה.
אני טיילתי מספר פעמים האזור הזה בעונות החמות (מאד!) וזה בהחלט אפשרי אבל יש כמה דברים שאתה חייב לתכנן מראש:
1. שעות ההליכה- אתה מוכרח לתכנן מסלול שבו אתה תדע בוודאות מתי ואיפה אתה נח צהריים. וזה אומר צל איכותי (נקיק או עץ, עדיף נקיק). הנושא של התכנון הוודאי לגבי מיקום הצל ושעת ההגעה הוא קריטי. המשמעות של לא למצוא צל עד שעת צהריים מאוחרת עשויה במקרים רבים להיות קטלנית (מכת חום מהירה וחוסר יכולת להתקרר עקב מחסור בצל).
2. עניין המיים- כשאני מטייל בדרום מספר ימים בקיץ אני מתכנן על 9 ליטר לאדם ליום, כולל בישולים בלילה, והשלמת נוזלים- שזה נושא חשוב בפני עצמו. ברור שלא ניתן לסחוב כמות מים כזו ליומיים ולכן אני סוחב 7 ליטר ומטמין עוד כ- 9 ליטר לאדם.
3. מקורות מים טבעיים- בעקרון, אני לא מסתמך אלא מטמין לי מים מבעוד מועד. מכיוון שאין לך אפשרות כזו, אני ממליץ לך לקבל מידע עדכני ומאושר בנודע למקורות אלה, וכמובן לקחת אמצעי לטיהור המים. מקומות שאתה עשוי למצוא מים בעונה זו: גב חווה, עין אום צלאח, גב זרחן, נחל שרף, עין גלד. שום מקור מהמקורות הנ"ל הוא לא וודאי וכמובן שבעונה זו אין אפשרות לשתות מהמיים ללא טיהור ברמה זו או אחרת.

אם אתה עדיין זקוק למקומות עניין ואיזורי טיול יפים, אתה מוזמן ליצור קשר בפרטי.

אמנון
22-08-08, 13:57
תודה רבה לכולם על התגובות.

אני חש צורך לציין שזה לא הטיול הראשון וגם לא השני שאני עושה במדבר, בחודש חם מאוד, עם הליכה רבה. כך שיש לי מעט ניסיון בהיבט הנ"ל. מים ליומיים אני לוקח 12 ליטר, זה מה שגם לקחתי בעבר ולא הרגשתי לחוץ עם הכמות.
יונתן בהיבט של הצל אתה מאוד צודק. לכן אני תמיד לוקח איתי לטיול כזה יריעת בד דק ומיתרים, וכשלא מוצאים צל, יוצרים אחד לבד. זה עזר ואף כמעט הציל אותי (תרתי משמע..) כמה פעמים.

PW תודה רבה על ההכוונה לגבי המסלול!
על פניו מסתדרים לי עכשיו שני לילות בשטח - בבארות ובחניון של נחל גלד ונקרות.
ומשם השיקול או מה שהצעת - או הסדקים או המעקף. נחליט כנראה בשטח לפי התחושה.

אין לנו כ"כ ברירה אילא לטייל בחודש הזה, מפאת היותינו חיילים.. אבל כבר הספקתי להתרגל אליו.

יונתןמצפה
22-08-08, 14:45

אני חש צורך לציין שזה לא הטיול הראשון וגם לא השני שאני עושה במדבר, בחודש חם מאוד, עם הליכה רבה. כך שיש לי מעט ניסיון בהיבט הנ"ל. מים ליומיים אני לוקח 12 ליטר, זה מה שגם לקחתי בעבר ולא הרגשתי לחוץ עם הכמות.
יונתן בהיבט של הצל אתה מאוד צודק. לכן אני תמיד לוקח איתי לטיול כזה יריעת בד דק ומיתרים, וכשלא מוצאים צל, יוצרים אחד לבד. זה עזר ואף כמעט הציל אותי (תרתי משמע..) כמה פעמים.

אין לנו כ"כ ברירה אילא לטייל בחודש הזה, מפאת היותינו חיילים.. אבל כבר הספקתי להתרגל אליו.

שמע, אתה ילד גדול. דעתי בכל מקרה היא ש- 6 ליט זה לא מספיק. יצא לי יותר מפעם אחת כשגרתי בדרום לאסוף/לעזור למטיילים שהתחילו עם -6 ליטר ליום בטיול של יומיים לאחר שבבוקר השני נשארו להם 2+ לאדם. גם בחניון שאתה מדבר עליו אגב...
הייתרון של המסלול הזה הוא שיש לך קליטה ב: אוכף האמוניטים (בירידה לנחל גלד), הר יהב, הסדקים בנחל צבירה. בנוסף ייתכן ותפגוש מטיילים/ הטמנות בחניון גלד.

לגבי צל:
בנחל מעוק- עצים מצויינים לעצירת צהריים. הצל הבא באותו יום הוא בירידה לנחל גלד עצמו ורק אחרי הצהריים.
ביום למחרת, כל הדרך בירידה מהר יהב לנחל צבירה אין ממש צל טוב. העצים מתחילים בנחל צבירה.
בסדקים ישנו עץ גדול שניתן לנוח תחתיו. צריך לסטות מעט מהשביל לכיוון אתר הסדקים שבקצה העלייה.

נקודות עניין נוספות-
נ.ג.- 338 בהמשך של הר יהב. תצפית יותר מרהיבה לדעתי מהר יהב.
סכין אנמר נקרות, משם גם ניתן להמשיך ישר לנ.ג. 338, לרגלי השלוחה הקסוגרות לרוב. (מאובנים)
דרך הבשמים מעל לנחל נקרות
נחל מעוק
הר נקרות
ויש עוד (אלו היו משליפה)

תהנו ותשמרו על עצמיכם!

PW
22-08-08, 15:41

יקירי:
רצ"ב תמונת ההטמנה במפגש נקרות - גלד מלפני כחודש. אני מניח שזה לא השתנה בהרבה. יש שם מים למכביר. היא נמצאת מדרום מערב לצומת מתחת לשיח רותם מצ'וקמק... לא ממש מוסתרת כדי שניתן יהיה לאתר אותה בקלות. (המים חמיייייים!). אני במקומך הייתי בונה על ההטמנה הזו בסבירות גבוהה - אבל מכין תכנית גיבוי בדמות מישהו שיגיע אליך מהערבה עם מים במקרה שנתקעת במצב מסוכן ללא מים בחנין הלילה בגלד. על ת'מילת גלד / עין גלד אין מה לבנות בימים אלה.

idanw
22-08-08, 21:36
\ אבל מכין תכנית גיבוי בדמות מישהו שיגיע אליך מהערבה עם מים במקרה שנתקעת במצב מסוכן ללא מים בחנין הלילה בגלד. \.

אגב, באיזור עין גלד אין קליטה סלולרית...

מידבר
23-08-08, 01:26
יקירי:
עין סהרונים (ואני משאיר לך את חדוות החקירה למצוא מנין השם היפה הזה בעברית שנבחר למעיין) נקרא בערבית: "עין אל מחאלה" - שהוראתו בעברית: "המעין היבש" או "מעיין הבצורת". ממש כמו שמו של הח'אן הנבטי הסמוך: "קצ'ר אל מח'אלה" או בעברית: "מצד מחלת". אתה מבין לבד למה כוונתי...

"אלמחלה" (דגש על הלמד)=מקום חניה.
"אלמח'אלה"-אמור לצאת מהשם "ח'לא"(=מקום ריק/בלתי מיושב) אך אין צורת בינוני משום שאין מדובר בפועל ומכאן שבלתי אפשרי.

בברכה.

סער
23-08-08, 14:24
אחד המסלולים ה"קלאסיים" למסגרת הזמן הזו והאילוצים האחרים שלך הוא מצפה-ספיר. יציאה ממצפה רמון, עדיף כמה שיותר מוקדם (כדאי להגיע בלילה, לישון ולצאת בזריחה), ירידה מהטיילת למכתש, אפשר דרך הפריזמות או לא, ועליה לשן רמון אם יצאת מוקדם מספיק. יציאה מהמכתש מזרחה והליכה צפונה - אפשר להמשיך על ש"י לקיר האמוניטים (לא הייתי ממליץ אם חם מדי) או על הסימון הכחול לע.ילק (אין מים לשתיה). הר קטום - השביל ממערב, שוב, כתלות בטמפ' ובהערכתך את מצבכם. מכאן 2 אופציות - ח.בארות למילוי מים או להמשיך לכיוון ע.סהרונים. אל תבנו על מים לשתיה שם בעונה הזו. בכלל לא הייתי ממליץ למי שלא מאד מאד מנוסה בזה לסמוך על מי המעיינות באזור ובעונה האלו. מע.סהרונים צאו לכרבולת חרירים (שוב, מוקדם!!!) ואז המשיכו עם הכחול לנחל גלד, לחניון במפגש נקרות (הטמנה - אני משתדל לא לסמוך בתכנון). משם לספיר, אני ממליץ דרך הסדקים אבל שוב - העריכו את מצבכם ואת הטמפ'. בספיר עוצרים האוטובסים של כביש הערבה.
בסה"כ מסלול "קלאסי" ומאד יפה לדעתי, נק' תצפית, ומגוון של תצורות נוף. בהרבה ממנו אין גישה לרכב אז יש לכם סיכוי להיות לבד יחסית. אני אוהב את זה, אבל אם אתם רוצים להיות בטוחים יותר, לכו דווקא בדרכים המתאימות לרכב. לכו בשעות המתאימות. זה גם מעלה את הסיכוי להתקל בבעלי חיים מעניינים. אפשר לעשות אותו גם ביומיים אבל זה אומר יומיים ארוכים מאד. משאיר את זה לשיקולכם. גם בעניין המים - לא אייעץ לך כי אני מניח ומקווה שאתה יודע מה אתה עושה וציינת שאתה מנוסה. אני מסתפק בהרבה פחות ממה שצויין כאן כי אני מכיר את עצמי ואיך אני מטייל ומעולם לא התייבשתי או משהו דומה, אבל בשום אופן אל תראה בזה המלצה לקחת פחות מים. אם אתה לא בטוח מה הכמות שתדרש לך - קח פי 2 או שאל תצא בכלל.... אתה יכול לבנות על המים שבח.בארות בלבד, או על תיאום ספציפי עם מישהו. אני לא אוהב להסתמך על המים בהטמנות הקבועות. שישארו שם למקרי חירום.
אני נזהר בעצותי מאחר ואיני מכיר את נסיונכם בתחום, קבל את זה בהבנה. תהנו.
סער.

rlzel
23-08-08, 14:32
בתור אחד האנשים שדואג לשים מים בגלד,נא לא לסמוך על נקודה זו ללא מידע עדכני.
לאחרונה הוצאו כל הבקבוקים על ידי זאבים שחוררו אותם ורוקנו אותם לחלוטין.
כמו כן,המקום אינו נקודת איסוף זבל,ואת הבקבוקים הריקים יש לקחת איתכם!
קצת מבאס אבל מונע מהם להתחיל להתגלגל בכל הנקרות.
הראל

asafk
23-08-08, 16:26
בנקודות כלליות... מרמון לערבה, דרך גבי חוה (אפשר לרדת למעיין עצמו שהמים בו מתוקים ותמיד טובים)- עין צווינת- מפגש טרף-דרס ולעלות למעוק המדהים של נחל טרף- עין ארחות- הר מרזבה (לעלות על ההר ולרדת דרך שלוחה שבתחתיתה עץ קטן לכיוון-- ) - הערוץ בקו השבר מדרום להר מרזבה (קטע הליכה מהיפים בנגב) - אם חייבים מים ויש (אני לא יודע מה המצב) אז אפש רלחתוך לעין אום צלח- נחל צבירה- סדקים- ספיר.
זו וריאציה "צפונית" על המסלול שהוצע לעיל, עם יותר אפשרויות למים (שים לב בחלק מהמעיינות מדובר בת'מילה). אני אישית יוצא למסלול כזה עם 10 ליטר לאדם לפחות על הגב, ובידיעה שאני עלול להיקלע לבעיה (ולכן המסלול תמיד קרוב מספיק למסלולי ג'יפים).

אסף.

יונתןמצפה
23-08-08, 17:03
מרמון לערבה, דרך גבי חוה (אפשר לרדת למעיין עצמו שהמים בו מתוקים ותמיד טובים)- עין צווינת- מפגש טרף-דרס ולעלות למעוק המדהים של נחל טרף- עין ארחות- הר מרזבה (לעלות על ההר ולרדת דרך שלוחה שבתחתיתה עץ קטן לכיוון-- ) - הערוץ בקו השבר מדרום להר מרזבה (קטע הליכה מהיפים בנגב) - אם חייבים מים ויש (אני לא יודע מה המצב) אז אפש רלחתוך לעין אום צלח- נחל צבירה- סדקים- ספיר.

אסף.

אכן המסלול הזה הוא מהיפים באזור. אמנון ציין שכרגע יש לו שני לילות בשטח. המסלול שתיארת הוא קשה מאד מאד בשלושה ימים (שני לילות). במיוחד עם הירידה לנחלים דרס/טרף. בעין צווינאת לא הייתי בונה על מים. טפטוף זעום במקרה הטוב.
במידה ורוצים לקצר ניתן ללכת בנקב יפהפה מהסדקים בחווה עד לבקעת אבו-טריפה עין אום-צלח. אין צל לאורך הדרך למעט בנחלים עצמם וגם זה צל די גרוע. מתחת לעין צווינת ניתן למצוא צל מתחת לבולדרים גדולים ששוכבים בנחל.
תצפית יפה מהר טרף.
ניתן לקצר מעט את המשך המסלול ולרדת דרך נחל אנמר עד לסכין אנמר נקרות ומשם נ.ג 338.
אופצייה אחרת היא להמשיך בכלל לכיוון הגשר של החווה ולעלות דרך נחל חלק. כדאי לברר אם השטח אש עדיין יבש- אני לא כ"כ מעודכן...

כל ההצעות האלו הם מסלולים נהדרים לעונת החורף. בקיץ, כל מה שכתבתי בנושא המים והצל במסלול הזה הוא מסובך על אחת כמה וכמה.
לפני שנתיים עשיתי מסלול דומה בקיץ, ממכתש רמון להר חלק. הטמנתי מים והלכתי עם בחורה גיבורה במיוחד... לצל ביום הראשון הגענו בערך ב- 11 בצהריים. צל זוועה בגודל של מטר על מטר, חום כלבים, זבובים וכדומה. לנקודת ההתמנה שלנו הגענו ב- 11 בלילה! זה כיף גדול, טיול מדהים ביופיו ופראיותו. אבל חשוב להבין שהספייר לטעויות/תקלות בטיול כזה הוא קטן מאד וצריך להיות מסוגל להסתדר עם מצבים לא טריוויאלים.
בכל מקרה, שיהיה בהצלחה ותהנו!

אמנון
23-08-08, 17:39
תודה רבה על העצות המצויינות שיש כאן בשרשור!

למרות שעדיין לא הייתי בגבי חוה (:oops:) המסלול שהצעת אסף, למרות הפוטנציאל שלו, קצת רחוק לי..
לכן בחרתי במסלול שיקירנו PW המליץ עליו.

כעת נותר רק לחכות לתחזית של סופ"ש רגוע יותר (חבל, הסופ"ש הזה היה מתאים בול), אני לא בונה על זה יותר מדיי, אבל בכל זאת. מקווה לצאת תוך שבוע-שבועיים.
מבטיח להביא רשמים ותמונות..

אמנון.

יונתןמצפה
23-08-08, 18:10
אמנון, בחירה טובה!
אני הייתי בטוח שאתה מדבר על הימים הקרובים...
יאללה, כתוב הודעת עזרה בפורום מלאכי השביל כאן באתר http://www.jeepolog.com/forums/forumdisplay.php?f=39
ותנסה לארגן לך הטמנה בחניון נחל גלד מבעוד מועד...

asafk
23-08-08, 20:10
עוד מסלול, יפהפה, לא קשה מדי ולא ארוך- כלומר מתאים לקיץ, הוא לרדת מבי"ס שדה לתוך המכתש, עצירת תהריים ארוכה מתחת לעץ הגדול היחיד במכתש, ומשם ישר דרומה, למפער פיטם. במפער אולים מערבה, על המצלעות הדרומיות של המכתש. הליכה על שביל העזים שבראש המצלעה היא מדהימה, לא פחות. בדרך יש סיכוי טוב לראות הרבה סימני חיים של חיות שונות. כשיורד הערב יורדים דרומה, לישון באחד הערוצים של נחל נקרות/ נחל עודד- לאם שהספקת להגיע. אם אתה אוהב את זה- אני ממליץ להמשיך בהליכה לילית.
בבוקר מוקדם קמים ומטפסים על הר עידו לראות את הזריחה. אם אתה קצת יותר הרפתקן, הזריחה מהר עודד עוד יותר יפה. הבעיה היא למצוא את הדרך שעולה עליו, ועוד בחושך. יש שני שבילים בלבד, שניהם ברמה של טיפה יותר משביל עיזים, כך שכדאי להתכונן מראש ולזהות אותם. משם ממשיכים לבארות עודד, למלא מעט מים, ואת הדרך חזרה אפשר לעשות דרך "שטחי ההשמדה" של טרשים-אנקה (שם גם תוכל אולי למצוא פתרון לחידה שלי שעדיין לא נפתרה, כבר הרבה זמן), וזה בתנאי שמדובר בסופ"ש כשחיל האוויר לא מפציץ. לחילופין, אפשר לעשות את הדרך חזרה במסלול יותר סטנדרטי, צפונה דרך המכתש לכביש ולתפוס טרמפים למצפה.

אסף.

יונתןמצפה
23-08-08, 20:23
ואת הדרך חזרה אפשר לעשות דרך "שטחי ההשמדה" של טרשים-אנקה (שם גם תוכל אולי למצוא פתרון לחידה שלי שעדיין לא נפתרה, כבר הרבה זמן
אסף.

טוב, עכשיו הדלקת אותי.
אני מניח שזאת החידה:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=19760&highlight=%E7%E9%E3%E4&page=3 (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=19760&highlight=%E7%E9%E3%E4&page=3)
והנה ציטוט מתגובה 41:

דווקה לגבי נחל טרשים היה לי איזה מקום בראש...

אבל נעצור בזה!

יונתן

אני דורש להעיר את החידה הזאת לאלתר, נראה לי שהייתה שם איזו אי הבנה בינינו...

yoav
25-08-08, 18:19
אמנון- רק הערה קטנה.
אם אתם סומכים על כך שהמכתש מתוייר ממילא ובמקרה חירום תמיד יהיו ג'יפים באיזור: ביום שישי האחרון בדרך לטיולון אחה"ץ בהרי ירושלים, אשתי הצביעה ימינה פתאום ואמרה- דרומה! (נשבע בה').
אנחנו לא ששים לטייל לבד בשטח- אבל אמרנו לעצמנו- "מכתש רמון, בחופש הגדול, סופ"ש- בטוח יש ג'יפים אחרים אם חלילה נתקע בשטח". אז נסענו - הגענו בלילה- ישנו לנו בשטח ובבוקר שבת, ליתר בטחון, גם בחרנו את המסלול הכי מטויל- דרך הבשמים, רק כדי ש"לא נהיה לבד".
ונחש מה?- היינו לבד.
אז תסמכו רק על עצמכם,מסתבר שלא תמיד יש ג'יפים במכתש, קחו הרבה מים, ותעשו חיים.

דרור ברלי
25-08-08, 23:09
לא טיול אחד, לא שניים וגם לא עשרה, באמצ"ש ובסופ"ש, כולל במסלולים שאמורים להיות מטויילים לעייפה - מצאתי את עצמי לבד עם עצמי, עם ג'יפ סופה לא חדש (אבל עמוס במים ובאוכל לשבוע) ועם אלוהים... כל עוד הכל בסדר זה הכי טוב, אתה יודע... הכי טוב עד ש...

אז בכל הקשור למים אל תבנה על מטיילים אחרים.

בוזי
27-08-08, 00:47
נכון לשבת האחרונה, בגבי חווה אין אף טיפת מים.
עין אום אל צלאח הפך לשלולית קטנה עם מים שחורים.

ונחש מה?- היינו לבד.

מסתבר שלא הייתם לבד...
אבל אכן היו מטיילים מעטים מאוד באזור.

-->