PDA

צפייה בגרסה מלאה : שמח להודיע : "בא לשכונה בחור חדש"..

חנן הוכמן
16-04-04, 12:36
שלום רב לכולכם!!!
שמי חנן הוכמן ,כרגע מתגורר באיזור חדרה.
משנת 2000 בבעלותי פראדו קצר מדוגם , מטופל...
אז מה אני עושה כאן? בפורום של גיפאים מתחילים?!!?!!

אז זהו הסיפור:
בעוד כחודשיים הפראדו יוצע למכירה , ולא , אין בכוונתי לרכוש רכב חדש לשטח.
חשבתי על מעבר לסופה או לגיפ, רכב שישמש אותי גם בנסיעות היומיומיות.
לאחר עיונים מרובים בפורומים השונים,וכתיבתם היוצרת של סוללת המומחים,דעתי נוטה לכיוון הסופה.
ידיעותיי על סופות\גיפים בסיסיות ביותר, ולכן אני כאן בפורום הנוכחי.
אשמח לשמוע מכם דעות המלצות,קישורים בנוגע לבחירת הרכב וקנייתו,ובהמשך גם באחזקתו ושינויו בהתאם לצרכיי ורצונותיי.
חשוב לציין , הרכב חייב להיות בעל גיר אוטומטי!!
והדבר החשוב ביותר: אפשרות התקנת דוושת האצה נוספת , משמאל לדוושת הבלמים!!
(מבחינת מקום)

תודה על התיחסותכם
יום-טוב.

זאביק
16-04-04, 14:30
ידיעותיי על סופות\גיפים בסיסיות ביותר, ולכן אני כאן בפורום הנוכחי.
אשמח לשמוע מכם דעות המלצות,קישורים בנוגע לבחירת הרכב וקנייתו,ובהמשך גם באחזקתו ושינויו בהתאם לצרכיי ורצונותיי.

תריץ חיפוש בפורומים, יש הרבה דיונים על סופה מול סיקס.
במדור כתבות באתר יש כתבת השוואה של סופה מול סיקס.

חשוב לציין , הרכב חייב להיות בעל גיר אוטומטי!!
והדבר החשוב ביותר: אפשרות התקנת דוושת האצה נוספת , משמאל לדוושת הבלמים!!
(מבחינת מקום)

מעטות הסופות שיצאו מהמפעל עם גיר אוטומט.
לא יודע אם יש בכלל סיקסים שיצאו מהמפעל עם גיר אוטומט.

יש סופות וסיקסים שאחד מבעליהם הרכיב להם גיר אוטומט,
ואז לגבי מקום לדוושה נוספת, זה רק לגופו של עניין.

חנן הוכמן
16-04-04, 15:05
שלום זאביק
ראשית תודה על הקישור להשוואה.
בנוגע לגיר האוטומט: אני מודע לכך שמעטים הרכבים שיצאו כך מהמפעל,אך מה בנוגע לשינוי,הרכבה של גיר אוטומט במקום ידני??
כמו כן כתבת על חברה שביצעו את הנ"ל, כמו מי? מישהו שאפשר להתייעץ אתו?

נותרו לי עוד חודשיים (+ -) להחלפה של הרכב,כך שאני לא ממהר לאף מקום.
ברצוני לקחת רכב ולהתאים אותו לצרכיי.

PAUL
16-04-04, 15:42
לגבי סופות אוטומטיות, יש לפחות אחת בפורום הלוח מודעות.
אם אני זוכר נכון יש אפילו סיקס אחד(!)

אישית אני לא לגמרה מבין למה לחפש אוטומטית. חוץ מזה שזה שובר חלק מהמחוספסות של הסופה, זה נשמע לי עוד חלק מסובך שמת לעשות צרות.

אבל אני גם יכול להבין את הכיף בגיר אוטומטי.

לגבי הדוושת גז בצד שמאל :? לא שמעתי בקשה כזאתי בחיים.
מותר לי לשאול מה סיבת הדרישה?
אם אתה מתעקש על הרעיון, לדעתי כל מוסך כמעט יוכל להכין לך כזה דבר, במיוחד מוסכים שמתמחים בהתאמת רכבים לנכים. אבל תצטרך לברר את החוקיות של 2 דוושות גז.

הנה כמה:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=3571

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=3526

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=3191

זה מה שהיה לי זמן למצוא.

בהצלחה :wink:

אדי
16-04-04, 15:50
אם אתה מחפש סופה אוטומטית בדוק טוב את הגיר, לא זול לשפץ. אני לא חושב שכדאי לרכוש סופה ידנית ולהסב אותה לאוטומטית ... לפחות לא אם אתה מתכוון להשאר עם גיר 3 הילוכים.
דוושת גז נוספת? לא ממש בעייתי במידה ויש מקום (ועד כמה שאני זוכר יש), בסופה המצערת מבוקרת כבל מתכת פשוט.

אדי

שאולי
16-04-04, 16:00
נו חברים
אני לא מכיר את מר הוכמן אבל תחברו אחד ועוד אחד , מדוע מבקש מישהו רכב אוטומטי עם גז בצד שמאל , אז לא לכל אחד נעים לפרסם כל דבר ,וכבדו את בקשתו של האיש מבלי להכנס לפרטים

חנן הוכמן
16-04-04, 16:53
אוקיי, היתה לי תחושה שהנושא יעורר סקרנות ( דוושת האצה שמאלית )
אז תמונת המצב היא כזו :
אני מוגבל ברשיון הנהיגה לסוג זה של דוושה + נהיגה ברכב אוטומט בלבד.
וכן, כל זאת עקב נכותי.

למיטב זכרוני, בחלק מהגיפים\סופות קיים כבר מנגנון בלם ידני\רגלי בדופן השמאלית.
שאלה: האם זה נכון?? ואם כן ,האם בכל זאת נשאר מקום לדוושה??

דבר נוסף, לא הבנתי את מה שאדי כתב. אולי תוכל לפרט יותר בנושא התיבה??
ובנוסף לכך , תודה על הסבלנות והתגובות שלכם.

Bulldog
16-04-04, 16:58
אתה נעול דווקא על סופה?
הגירים האוטומטיים שלה די נדירים ויקרים יחסית לטיפול
בסופות הבלם יד ממוקם כמו בכל רכב אחר המרכז הרכב בין הכיסאות. ואין בעיה מיוחדת להסב את דוושת הגז מצד ימין לצד שמאל, ייתכנו אולי בעיות של זוית הדוושה אבל כל מה שצריך זה 3 חורים לברגים וחור נוסף לכבל המיצערת.
ייתכנו שינויים נוספים בקיר האש אבל עד כמה שזכור לי לא אמור להיות ממוקם שם שום דבר מול המיקום האופציונלי הזה לדוושת הגז.

AvigdorAharon
16-04-04, 17:20
חנן הוכמן,
אני לא ממש ממליץ על סופה \ סיקס שהסבו להם את הגיר לאוטומט.
אם אתה כרגע על פרדו, למה שלא תמשיך לשירוקי?
זהו רכב מבית ג'יפ (כמו הסופה והסיקס...), אוטומט במקור, להוסיף דוושת תאוצה לא נראית לי בעיה (אתה בטח יודע היכן עושים זאת יותר טוב ממני), ניתן לשפר אותו לרמת עבירות דומה לסופה \ סיקס, רק מה, אם אתה בענין של רכב פתוח כאן הבעיה.
אין שירוקי פתוח!

אבל אני זורק רעיון, אולי ניתן לפתוח את השירוקי ולסגור בברזנט! נראה לי אחלה דבר!!!

מבחינת רישוי אני לא ממש בטוח (אני לא יודע אם ברשיון של שירוקי כתב פתוח או סגור כמו בסופה \ סיקס), שווה בדיקה.

אביגדור

חנן הוכמן
16-04-04, 17:30
שלום לכולכם.
בולדוג,אני לא "נעול" על סופה , כמו שצינתי יש לי זמן, את כל הזמן הנדרש על מנת לגבש עמדה יציבה בנוגע לרכב.

בינתיים דיברתי עם מתקין מנגנונים לנכים, והיו בפיו בשורות טובות : אין בעיה מיוחדת להתקנת הדוושה.
אך מה בנוגע לגיר אוטומט? איזה רכב כן מקבל את ההשתלה הגסה??
אמרת שהגירים נדירים ויקרים לטיפול.... אז מה האופציה??

כן,אני יודע שאני במצב קצת בעייתי,ולכן אני מבקש את עזרת אנשי הפורום.

תודה ..

Bulldog
16-04-04, 17:48
מה אתה בדיוק רוצה להוציא מהרכב?
נסעת על פראדו וראית כי השטח טוב ואתה רוצה רכב עם יותר יכולות בשטח?
מה עם הנוחות? ותסלח לי אבל גם התקציב משחק תפקיד.
אולי רכב אמריקאי אחר? צ'ירוקי כמו שכבר אמרו, או אולי אפילו איזה דראעק אנגלי?
מה המיגבלות שלך מבחינת תקציב, מבחינת שנתון רצוי, מבחינת צריכת דלק?
תן את כל הנונים שאתה יכול, תן את כל הציפיות שלך ואת כל הדרישות שלך מהרכב ואני בטוח ש"סוללת המומחים" פה תמצא לך כמה אופציות ראויות

חנן הוכמן
16-04-04, 22:08
בתגובתי אשתדל לדייק כמה שיותר.
אני מעוניין ברכב שטח\רכב שדה\רכב עבודה... מכאן אתה יכול לגזור שהנוחות נדחקת הצידה.
כן,נהגתי בפראדו (לא הכי מפנק בתווך מחירים הידוע), אספתי במשך 4 שנים חוויות מדהימות עם רכב מדהים.. ד"א ,אם היה אפשרי להעלות ל 2005 לא הייתי חושב פעמיים, אך מה לעשות הדגם החדש לא מדבר אליי, ובטח לא מתאים לאופי נהיגתי.
ואתה יודע מה , דבר אחרון בנושא הפראדו ונרד מהנושא, אין לי יותר סבלנות למוסכים המורשים ,שמתיחסים לרכב כמו אל קורולה ,על כל מיכלוליו.

אני רוצה תוצאה סופית ,והיא:
רכב בעל גיר אוטומט , חובה(או כזה שמתאפשר לבצע בו את השינוי בצורה מקצועית ואמינה לאורך זמן)

רכב בתקציב ראשוני של עד 55 אלף.

דיזל\בנזין לא עקרוני ...

שנתונים, אני לא מכיר ,או יותר נכון ,קיימים שנתונים בסופות יותר מוצלחים מהקודמים??

ולסיום , ברצוני רכב שיהווה פלטפורמה לשיפורים בעתיד!!
רק נקודה אחרונה, אני לא חובב נסיעות מהירות שטח\כביש.
עבירות זה הדבר שמעניין אותי.

...דמיון חופשי

אריק זמר
16-04-04, 23:00
חנן אהלן,
קודם כל, ועד רמה כלשהי (לטעמי) - דיסקברי שכן נכנס גם לתקציב, גם לאוטומאט ואיפה שהוא מתנגש בעלויות התחזוקה (ולפני שארז מגיב, עיקר הכוונה הינה במידה ואינך מתכוון לעבוד על הרכב לבד ברמה המיכנית וטפ"ש).
סופה אוטומאטית ניתן למצוא, על כל טווח השנים כמעט ! ויתרה מזה, מבחינת האמינות של האוטומאט בסופה, במידה וילך הגיר האוטומאטי...והרכב מתוכנן להישאר עימך בשנים הקרובות, ניתן לשקול התקנת גיר אוטומאטי של צ'ירוקי או של גראנד עם ההתאמות. גם ייבוא מחו"ל של גיר + מתאמים אפשרי לחלוטין ואז אתה גם מרוויח את האובר דרייב.
אולי מעלה את המחיר אך מביא אותך לנקודה אליה אתה רוצה.

נ.ב. ברוך הבא !

נמרוד
16-04-04, 23:11
ברוך הבא חנן!

ברצוני לתקן מעט את הרושם שקודמי יצרו - יש סופות אוטומטיות, לא מעט. אז זו לא בעיה. התאמה של סופה אוטומטית לכל דרישה, אני מניח שזו לא בעייה למקומות שמתמחים בהתאמות, ואני מנחש שזו גם לא תהיה הסופה הראשונה בישראל שעוברת התאמות לנהיגה על ידי נכה.

אני אגב מכיר סופה פתוחה אוטומטית פרטית יד ראשונה נקייה ויפה למכירה - אבל ישנה, מודל 92, כלומר בערך חצי מהתקציב שלך. אם זה יהיה אקטואלי, אני אקשר אותך למוכר שלא גולש בדפים אלו.

רכס חיים
17-04-04, 06:05
חנן, ברוך הבא בצל קורתנו. הקפיצה שאתה הולך לעשות מפארדו לסופה הינה גדולה מאוד. לטעמי פארדו זה לא ג'יפ ,זו מכונית נוסעים עם יכולות שטח גדולות. סופה זה ג'יפ עם יכולות נוחות קטנות. זה אומר קשר יומיומי למכלולי הרכב, צורך בטיפול אישי,עירנות לצרכיו המיכניים, הרבה טיפולים אישיים בדיוק כמו בכלב נאמן, בקיצור שינוי דרמטי בכל ההתיחסות לגוש המתכת הזה.הכלים האלה נותנים סיפוק פי מאה מהמיופיפים שקוראים לעצמם ג'יפים, ובתנאי שאתה נהנה מהטיפולים כמו מהנסיעות. לעיתים כל שעת נסיעה מצריכה שעת טיפול. בקיצור, צריך להחליף את הדיסקט- וזה מה שחשוב. אם אתה מוכן לזה כולנו פה לעזור לך.

ארז
17-04-04, 10:38
בזמנו עשינו הסבה של סופה לגיר אוטומטי ודוושת גז בצד שמאל ללקוח שלי, עלויות היו גדולות מאוד, הגיר האוטומטי של הסופה לא מראה אמינות יתרה.
כתבת שאתה רוצה רכב עבודה ,מה שפוסל את הצרוקי/דיסקברי וכו'
בדיפנדר כמו בעניתי לך אתה יכול בקלות לעשות הסבה של הגיר ,אבל מחיר הקניה של הרכב גבוה יותר מזה של הסופה.

שאולי
17-04-04, 12:39
ניתן למצוא סופה אוטומטית , לחבר שלי יש והוא דיי מרוצה , אני יודע שנתן פליישר נוסע על אוטומט, כך שלא צריך להסב עם טיפה סבלנות אפשר למצא

חנן הוכמן
17-04-04, 16:50
חזרתי לעמדת המחשב,קראתי את תגובותיכם האישיות לשאלותיי,ויצאתי נירגש.
הכנות,האכפתיות,אהבת אדם,משתקפות בפורום זה. כפיים,אכן התחלתי את הפרוייקט מהמקום הנכון,תודה!!!

...ובכן,נכון לעכשיו,עולות שתי אפשרויות רלוונטיות:

1)סופה
2)דיפנדר

*לגבי סופה: רובכם מעלים את סוגיית האמינות של גיר אוטומט.מדוע?? מה הסיבות לכך??
אריק2 הציע לבצע התקנת גיר אוטומטי של צירוקי\גראנד.מה דעתכם על כך? קיימת סדנא שתוכל לבצע את העבודה בצורה מקצועית,אמינה לאורך זמן??

ארז, בדבריו,מעלה גם הוא את הנושא הבעייתי: אמינות + עלויות גדולות.
אך יחד עם זאת,בדבריו נפתחת לה חזית שנייה : הסבת דיפנדר לאוטומט !!! ( תודה על התשובה בפורום ל"ר ) .
מהי דעתכם בנושא??

אביגדור, לא ממש ממליץ. גם בדבריו של אדי עולה רעש לבן לגבי האוטומט.

*לגבי דיפנדר:בקשה לאחראי הפורום, אפשר בבקשה את המשך הדיון לצורך השוואה.
במידה ותהיה החלטה חיובית לגבי דיפנדר,אעבור לפורום ל"ר.

בנוסף לכך, תודה על כל קישורי הקנייה המוצעים דרככם. אך כמו שכתבתי,עדיין לא הגעתי להכרעה סופית. התמונה הסופית חייבת להיות ברורה לפני הקנייה, במעמד הקנייה,ומשם לסדנא שתיבחר ,כשהרכב על גבי גרר לביצוע שינויים.

ושוב תודה על הסבלנות..... חנן.

avner76
17-04-04, 21:38
אח שלי
ברוך הבא - אולי ניפגש פה יותר מאשר ברחוב

אבל טוב לראות אותך :)
שיהיה במזל טוב

אדי
17-04-04, 21:40
אביגדור, לא ממש ממליץ. גם בדבריו של אדי עולה רעש לבן לגבי האוטומט.
חנן, זה לא שאני נגד גיר אוטומטי ... אפילו די בעד. פשוט זה משהו שכדאי לבדוק מראש אם הוא תקין כיוון שעלות התיקון גבוהה. כמו כן, גם לאחר הקניה יש להוסיף מצנן נפרד לנוזל הגיר האוטומטי במידה ולא קיים - זה חוסך המון צרות, במיוחד ברכב שטח. בין סופה לדיפנדר, אני חושב שהסופה תתאים יותר לתקציב ... לא יצא לי לראות הרבה דיפנדרים במצב טוב ב-55,000 ש"ח. בטח שלא אוטומטיים (את זה עדיין לא יצא לי בכלל לראות :), אבל ידוע לי על כמה הסבות).
יש סופות אוטומטיות מהמפעל, משום מה, רוב אלו שנתקלתי בהן היו מהשנתונים המוקדמים אבל ניתן למצוא גם סופות חדשות יחסית.

אדי

ארז
18-04-04, 01:25
תראה...הגעת לאתר שדיפנדר זה סוג של קללה....לנדרובר פה זה סדין אדום..
אבל בכל זאת אני אנסה להיות אוביקטיבי(למרות שאני לכאורה בצד הלנדרובר..)
קודם כל תקציב- ב55K יהיה לך קשה מאוד למצוא דיפנדר במצב טוב.
עלות הקניה של הרכב יקרה יותר משל הסופה.
צריחת הדלק של סופה אוטומטית מוגזמת בעליל, מדובר על ליטר ל4 קילומטר! בכביש בין עירוני, את זה אני יודע מכמה לקוחות שלי ,כולל נכה צה"ל שקנינו עבורו והסבנו עבורו סופה לאוטומטית.
הגיר לא מצטין באמינות- כל מי שאני מכיר עם גיר אוטומטי מדווח על בעיות אמינות.
הדיפנדר הוא דיזל, המנוע שם במצבו המקורי חלש מאוד, ניתן לשפרו בקלות ללא פגיעה משמעותית באמינות שלו.
לסופה בנזין יש מנוע אדיר, לטעמי הדבר היחיד ששוה משהו ברכב הזה...
גיר אוטומטי של ל"ר הוא של ZF יש כאלו שיגידו שהוא הטוב ביותר(מרצדס וBMW, יגואר וכו' מתקינות כאלו גירים) ויש כאלו שיגידו שהוא זבל....
הדיפנדר מגיע עם מערכת מתלים הטובה בקטגוריה, קפיצים ספראלים ארוכי מהלך, הסופה מגיעה עם קפיצי עלים ששוב לטעמי זה סוג של עונש (לא ניתן בצורה חוקית להסב את הסופה לספראלים וכל מי שהולך לכתוב לך כאן שהקפיצי עלים שלו נוחים מאוד ממש או כמעט כמו ספראלים הוא קשקשן ופנטזיונר, עם קפיצי עלים אפשר מקסימום להגיע לנוחות נסבלת.

זה בגדול אך שאני רואה את 2 הרכבים, יש עוד הרבה מינוסים והרבה פלוסים ל2 הרכבים, אם התקציב שלך הוא 55K לקנית הרכב ,אז אין פה בכלל ספק, לך על סופה, במחיר הזה אתה יכול למצוא אחת יפה, משופרת לשטח במצב טוב, לך ישאר רק להתקין את הגיר.

AvigdorAharon
18-04-04, 08:32
חנן כתב:

אביגדור, לא ממש ממליץ.

אני אישית חושב, שאת אתה מחפש אוטומט, קנה רכב שמראש נבנה כאוטומט.
יש כאלו שיחלקו עלי, אבל לדעתי הסבות כאלו זה לא דבר בריא.

לא הצלחקי להבין למה שירוקי ירד מהפרק, אולי בגלל המחיר?

אביגדור

אדי
18-04-04, 09:52
צריחת הדלק של סופה אוטומטית מוגזמת בעליל, מדובר על ליטר ל4 קילומטר! בכביש בין עירוני, את זה אני יודע מכמה לקוחות שלי ,כולל נכה צה"ל שקנינו עבורו והסבנו עבורו סופה לאוטומטית.
יצא לי לדבר עם בעלים של סופה 92 אוטומטית שטען שצריכת הדלק שלו היא כ 7-8 ק"מ לליטר בנסיעה בין עירונית ... לפי התרשמות קצרה מהרכב, הרכב היה במצב טוב והבחור נסע עם צמיגי AT שיכול להיות שעזרו לצריכת הדלק. מצד שני, יכול להיות שהוא טועה. בסופה אוטומטית של חבר הוא הגיע ל7.5 ק"מ לליטר - אבל הגיר שופר, המנוע שופר ואי אפשר לקחת אותה בתור דוגמא לסופה אוטומטית.

נמרוד
18-04-04, 10:39
חנן - ארז כתב לך דברים נכונים בתגובה מספר 20, למרות שהוא לא אוביקטיבי (הוא דווקא כן, עד כמה שאפשר להיות...).

סופה מצד אחד ודפנדר מצד שני הם ההתלבטות הראשית בעצם של כל חובב שטח רציני בישראל, בעיני. סיקס ישן (כמו שלי) זה סיפור אחר, זה יותר בסקלה של תחביב מאשר רכב... ואפשרויות אחרות, כמו טויוטה סדרה 70, הן פשוט נדירות מדי ויקרות מדי.

אז בנוסף למה שארז כתב... את ההבדלים בין דפנדר לסופה הייתי מסכם בשלושה עקרוניים:

א. צריכת דלק. דפנדר נוסע פי 2 ויותר על כל שקל מאשר סופה. בהרבה מקרים השיקול הזה סוגר עניין.
ב. גודל - דפנדר 110 הוא רכב גדול הרבה יותר, עם ארבע דלתות... אם הרכב יוביל משפחה בטיולים, העדיפות היא לדפנדר.

אם אחרי שני השיקולים ה"אוביקטיביים" השאלה עדיין פתוחה ---------------->

ג. אופי. דפנדר זה סוג של משאית שטח קטנה. סופה - זה ג'יפ! זה הדבר האמיתי. אם תרצה השוואה למכוניות כביש ספורטיביות, אז ג'יפ הוא הרודסטר הטהור, הלוטוס סופר7, ודפנדר הוא קופה גרמני כבד ומהיר.

ארז
18-04-04, 10:42
אדי לי יצא לנסוע עם בעלי סופה שספרו לי על 1 ל13.....
יצא לי לנסוע עם אריק בתחנת דלק הניידת שלו.....משום מה הוא מדווח שם על 1 ל7....
לפני שקניתי את הדיפנדר בנזין שלי(V8 מוזרק) הבעלים שלו טען ל1 ל8 ,אני הגעתי מקסימום ל1 ל4...
בקיצור בין סיפורים לבין מציאות יש הבדל לא קטן....

אדי
18-04-04, 10:53
אדי לי יצא לנסוע עם בעלי סופה שספרו לי על 1 ל13.....
יצא לי לנסוע עם אריק בתחנת דלק הניידת שלו.....משום מה הוא מדווח שם על 1 ל7....
לפני שקניתי את הדיפנדר בנזין שלי(V8 מוזרק) הבעלים שלו טען ל1 ל8 ,אני הגעתי מקסימום ל1 ל4...
בקיצור בין סיפורים לבין מציאות יש הבדל לא קטן....
האמת שהסופה הכי חסכונית ש"שמעתי" עליה נסעה 12 ק"מ לליטר :D ... מכיוון שיש לי סופה ידנית אני קצת מכיר את המצב. אבל בסופה אוטומטית (גיר ומנוע משופרים שזה כולל קמשאפט קר, TBS, מוח לגיר וממיר מומנט משופר כך שזו לא בדיוק סופה סטנדרטית) של חבר אני מדדתי 7.5 ק"מ לליטר ... חישבתי את זה עם המחשבון של הפלאפון שלי וזה אמור להיות נכון אלא אם הנהג עצר בצד לתדלק כשלא ראיתי אותו :). אתה בטוח בקשר ל1:4?

בקשר לאריק2, אצלו תמיד יש ניסים :wink: .

אדי

זאביק
18-04-04, 12:17
למיטב זכרוני, בחלק מהגיפים\סופות קיים כבר מנגנון בלם ידני\רגלי בדופן השמאלית.
שאלה: האם זה נכון?? ואם כן ,האם בכל זאת נשאר מקום לדוושה??

בסופות משנת 96 ומעלה, "בלם היד" הוא למעשה בלם רגל שנמצא צמוד לדופן שמאל, וננעל בלחיצה עליו עם הרגל. השחרור הוא ע"י משיכת ידית. (בדיוק כמו רכבים אמריקאים ורנגלר YJ).
עד שנת 95 (כולל) בלם היד הוא באמת בלם יד, ממוקם בין שני המושבים.

חנן הוכמן
20-04-04, 01:29
עלו כאן נתונים מעניינים ביחס לצריכת הדלק בסופה ,בעלת גיר אוטומטי.
סופה בעלת צריכה של - 1 ל 5 (ממוצע) , תהפוך במהרה לפסל סביבתי (...עם המון אופי), בחצר ביתי.
במקרה הטוב,לאחר שיפורי מנוע ,גיר+ מערכות תומכות שונות ומגוונות,מתקבל נתון של : 7.5 ק"מ לליטר (תודה אדי) . עם נתון כזה אני מתחיל לנשום לרווחה.. אך לדעתי , תוצאה זו התקבלה בנסיעת אספלט..תקן אותי אם אני טועה.

*בנוסף לכך,בעיית האמינות של הגירים האוטומטיים בסופות, ממשיכה להציק לי.(ראו דבריו של ארז בראש העמוד, סוף פיסקה ראשונה... תודה ארז) + צריכת הדלק= 1 ל 4 ,אכן הופכת לצריחת הנהג,ואת הנתון הזה הוא העביר ישירות מלקוחותיו..

שורה תחתונה, אשמח לקרוא אינפורמציה על שינוי תיבת הילוכים , מידנית , לאוטומטית ברכב מסוג דיפנדר...המלצות, דעות,וירידה לשורשו של עניין.אמת,פירסמתי נתון תקציבי אשר עומד על 55 אלף,אך כידוע, גם להערכה תקציבית קיימים מספר משתנים,שמותר להם לשחק על אחוזי סטייה מוגדרים.

אביגדור, הצירוקי בכלל לא עלה על הפרק , והסיבה היא: זה לא הרכב שאני רוצה.אבל תודה לך על הרעיון... כמו שכתבתי , אני רוצה רכב שדה,עבודה ( עם כל הכבוד לאינדיאני המרקד )

זאביק, תודה על המידע בקשר לבלם היד...
*שאלה: היכן ממוקם בלם היד בדיפנדר??

תודה לכולכם ...חנן הוכמן

Bulldog
20-04-04, 03:17
*שאלה: היכן ממוקם בלם היד בדיפנדר??

תודה לכולכם ...חנן הוכמן

בערך איפה שהביצים שלך.
לפני שאתה רץ לדיפנדר, בקש מאחד מחברי האתר שיש לו כזה וגר במקום מגוריך לשבת בתוך האוטו, סביבת הנהג שם היא לא מהסימפטיות בעולם. וזה נעוץ בעובדה שהרכב בא במקור עם הגה בצד ימין (אנגליה ורסנו)

ארז
20-04-04, 11:47
מבחינת מיקום בלם היד, הוא ממוקם מימנך כמו בפריווט אבל קדימה,מקביל לידית ההילוכים
מקום לא הכי נוח ,אבל לא מפריע לישיבה או לבעיה היחודית שלך(שינוי מיקום הרגליות)
סביבת הנהג בדיפנדר כמו שבולדוג ענה לא נוחה במקור, אבל אין שום בעיה לשנות אותה, ולעשות אותה נוחה בצורה מספקת(דיסקברי זה לא הולך להיות),כבר עשיתי לא מעט פרוייקטים כאלו.
מבחינת ההסבה לאוטוטמט, כמו שכבר כתבתי אין שום בעיה, ההסבה קלה ויש לא מעט סדנאות/מוסכים שיכולים לעשות אותה.
לי היה דיפנדר אוטומטי(אבל בנזין) ואני יכול להגיד לך שגם היום ברגע שהגיר שלי ילך לעולמו יחליף אותו אוטומטי, הרכב מגיב הרבה יותר טוב, נעים יותר לנסיעה, רק בשטח בלימת המנוע שלו נפגעת(אבל את זה אפשר לתקן על ידי שינוי ביחסי ההעברה)

אדי
20-04-04, 14:22
עלו כאן נתונים מעניינים ביחס לצריכת הדלק בסופה ,בעלת גיר אוטומטי.
סופה בעלת צריכה של - 1 ל 5 (ממוצע) , תהפוך במהרה לפסל סביבתי (...עם המון אופי), בחצר ביתי.
במקרה הטוב,לאחר שיפורי מנוע ,גיר+ מערכות תומכות שונות ומגוונות,מתקבל נתון של : 7.5 ק"מ לליטר (תודה אדי) . עם נתון כזה אני מתחיל לנשום לרווחה.. אך לדעתי , תוצאה זו התקבלה בנסיעת אספלט..תקן אותי אם אני טועה.

חנן, מדובר בנתון (7.5 ק"מ לליטר) שהושג בנסיעה בינעירונית בשעות בהן הכבישים ריקים.
השיפורים במנוע ובגיר ברכב המדובר די יקרים, מטרתם העיקרית היא לא החיסכון בדלק אלא שיפור בביצועים באופן כללי.

אדי

חנן הוכמן
21-04-04, 15:20
לכל אנשי הפורום!!
שיחקתם אותה בענק,קראתם,עניתם,המלצתם ,איש איש בדרכו.
תודה על הסבלנות,ועל זמנכם היקר.

נכון לעכשיו:
כל מה שנותר לי , זה לברר את ההרגשה משני הרכבים,למקם את עצמי על כסא הנהג,להיות קשוב ללב (ואולי גם לרגליים), ולהגיע להכרעה.

**בולדוג,תודה על הטיפ...מגיני הביצים יוכנסו לפק"לק ביום הבדיקה.

חנן הוכמן

KOOKE
29-04-04, 10:02
אני רחוק מלהחשב כמומחה. אני גם דיי משוחד בדיעותי..

אבל לא הייתי פוסל על הסף את הדיסקברי..

יתרונותיו בקשר לצרכים שלך ברורים: מגיע עם הילוכים אוטו' במקור ללא ניתוחי השתלה למיניהם. הוא ה"ג'יפ העירוני" הכי עביר ו"קרבי" עוד בצורתו הסטאנדרטית.
הוא בסיס נוח וטוב לאין סוף שיפורים שזמינים בארץ תלוי בעומק הכיס. לאחר שיפור מתלים + מיגונים + צמיגים + הרכבת נעילות דיפ' הדיסקברי הופך חרכב עבירות מרשים. כל זה מבלי לוותר על איכות חיים מצויינת בתא הנוסעים.

אומנם הדיסקברי אינו רכב עבודה קלאסי כמו הסופה והדיפנדר אבל הוא לא רחוק מהם ביכולות השטח ובבוודאי לאחר שיפור..

הבעיה היא שהדיסקברי בנזין (זה הדגם שעונה על מגבלות תקציב הרכישה שלך) הוא שתיין דלק לא פחות ואולי אף יותר מהסופה בנזין כשהממוצע הוא 1 ל- 5 ...

הדיסקברי דיזל יקר יותר לרכישה.. אם כי ניתן למצוא את דגמי השלוש דלתות שהיו נפוצים בשנת 97 ברמות מחיר של כ- 62,000 ש"ח...

מיי טו אגורות... ואני יודע שיקומו עלי כל אוהדי רכבי השטח הטהורים בצעקה גדולה..

שלמה

ארז
29-04-04, 10:43
אביגדור, הצירוקי בכלל לא עלה על הפרק , והסיבה היא: זה לא הרכב שאני רוצה.אבל תודה לך על הרעיון... כמו שכתבתי , אני רוצה רכב שדה,עבודה ( עם כל הכבוד לאינדיאני המרקד )

שלמה זה לא עניין של רכבי שטח טהורים, זה עניין שהבחור מבקש ספציפית רכב שטח טהור, הוא בפרוש מבהיר שאין לו עניין בSUV, אני חושב שכבר אמרו לך פעם, לא צריך לדחוף את הדיסקו לכל מקום, אפילו שלך יש אותו ,אפילו שהוא הקניה הכי משתלמת, איפלו שהוא יגיע לירח לפני גיל 21.....

איציק - 4X6ZH
29-04-04, 11:06
קראתי קראתי ומאחר ויש לי נסיון בנושא של כלי רכב בעלי דושות הפוכות .
כל הנושא צריך להבדק בראש וראשונה על ידי חנן רק אחרי נסיעה של כמה שעות על רכב כזה.
יש לזכור את הדופן הגבוה שיש לסופה מכיוון הכניסה למושבים .
להסב רכב מגיר רגיל לאוטמטי זה נושא לא פשוט . ( לא לקפוץ )
פה לא מדובר על איך זה יעבוד ( זה יעבוד בטוח )
מדובר על כל אותם דברים קטנים שמוציאים אותך משלוותך ותוקעים לך את הטיול .
לכן אני ממליץ רק על רכב שנולד עם ממסרה אוטומטית .
כאן לא מדובר על רכב למשחקים ליד הבית . הרכב צריך להיות תקין וללא תעלולי הסופה שכולם
מכירים ( אולי גם חנן מכיר ) .
לכן המסקנה שלי סופה מקורית אוטומטית או לנדרובר .
איציק

KOOKE
29-04-04, 13:42
[quote=
אני מעוניין ברכב שטח\רכב שדה\רכב עבודה... מכאן אתה יכול לגזור שהנוחות נדחקת הצידה.

אני רוצה תוצאה סופית ,והיא:
רכב בעל גיר אוטומט , חובה(או כזה שמתאפשר לבצע בו את השינוי בצורה מקצועית ואמינה לאורך זמן)

רכב בתקציב ראשוני של עד 55 אלף.

דיזל\בנזין לא עקרוני ...

שנתונים, אני לא מכיר ,או יותר נכון ,קיימים שנתונים בסופות יותר מוצלחים מהקודמים??

ולסיום , ברצוני רכב שיהווה פלטפורמה לשיפורים בעתיד!!
רק נקודה אחרונה, אני לא חובב נסיעות מהירות שטח\כביש.
עבירות זה הדבר שמעניין אותי.

...דמיון חופשי[/quote]

ארז

זה ציטוט של רצון השואל...

למיטב הבנתי ולדעתי הדיסקברי שבא מראש עם הילוכים אוטומטיים ו/או סופה אוטומטית מראש (מצרך נדיר) הכי מתאימים לרצון ו/או לצרכים של השואל..

דעתי זו בניגוד למה שאתה חושב היא לא בגלל שיש לי דיסקברי על אף שהכרזתי מראש שאני משוחד..

אם היה דיפנדר אוטומטי בלי היסוס הייתי ממליץ על דיפנדר - אבל אין חיה כזו במקור...

ראה גם דעתו של איציק , שהוא "קצת" יותר מבין ממני בענייני מכונאות לגבי ניתוחי השתלת גיר..

קאפיש..

שלמה

איציק - 4X6ZH
29-04-04, 14:35
שלמה אני לא נגד הניתוח אני מאד ממליץ על הניתוח אבל לא במקרה הזה .
לגבי החלפת מנוע כפי ששאלה בפורום השני התשובה מאד פשוטה . אף אחד לא יודע אף אחד לא שואל כולל בטסט שכל מה שמענין אותם זה מס מנוע ( וגם זה לא תמיד מענין ) .
אלה שינויים שעושים בעלי מקצוע ובעלי ענין בשגעון כאשר אין חשבון לכסף ולזמן .
אתה חייב להיות בעל ידע טכני ויכולת לתת תשובות לתקלות מזדמנות .
בעבר היה מאד מאד מקובל גם בארץ בשנות 50-60 כאשר לא היה חלקי חילוף ולא היו מכוניות חדשות . היום זה מאד מקובל במזרח אירופה . וגם למערכות רגילות ללא אלקטורניקה .
מאחר והיום האלקטרוניקה נמצאת בכל מקום יש לשקול את מגבלות ההחלפה לא רק מבחינת המוסך הטכני . אלה גם ובראש וראשונה מבחינת החשמל \ אלקטורניקה .
אחד החברה מהבור החליף למערכת הזרקה אלקטרונית פשוטה ביותר ולקח לו כמה חודשים
לזהות תקלה בהגדרת התוכנה בין גיר רגיל ( מה שיש לו ) לגיר אוטומטי ( מה ששלחו לו )
הפתרון היה קל ביותר החלפת גירסת תוכנה . אבל עד שהוא גילה את התקלה .....
בינתיים הרכב עבד סל"ד גבוה ולא סביר לנסיעת שטח .
זאת דוגמה קטנה לשינוי בסופה שלא על ידי החלפת מנוע או ממסרה .
סוף מעשה במחשבה ועוד פעם מחשבה ולא כפי שאנחנו בדרך כלל מתנהגים קודם עושים תוך כדי תנועה . ווהתוצאות בהתאם :D :D
איציק

חנן הוכמן
30-04-04, 19:54
שלום איציק.
האם אפשר לדעת, מדוע אתה" מאוד ממליץ על הניתוח אבל לא במקרה הזה" ????

האמירה שלך,מאוד מעניינת אותי. הבנתי מהכתוב שאתה חי את עולם הרכב.
הייתי רוצה לשמוע הסבר מדוייק מדוע המקרה שלי נמצא תחת הכותרת : "חריג", בעינך??
או במילים אחרות,מה המקרה הזה שונה משאר המקרים ??

חנן הוכמן.

eran4x4
30-04-04, 20:21
חנן

אני אנחש את כוונתו של איציק, איציק יוצא מנקודת הנחה שאתה צריך רכב עם אמינות גבוה וצורך נמוך לאילתורי ותיקוני שטח.

בשתילה ובשינוים בסגנון בד"כ יש תהליך דיבגינג שיכול לקחת מספר חודשים של תקלות \ אילתורים \ תקיעות \ חזרה למוסך וכולי ואיציק רוצה לחסוך ממך את התענוג.

ארז
30-04-04, 21:53
בגדול אני מסכים איתכם, בעניין הל"ר לא ממש, הדבר נעשה בארץ כבר עשרות פעמיים, התהליך (בל"ר) מאוד פשוט ויש אנשי מקצוע עם נסיון רב בהשתלות כאלו.

חנן הוכמן
14-05-04, 21:16
ארז שלום
הבנתי שהתהליך מבוצע ברכבים של חבלנים משטרתיים.
מה קורה בשוק האזרחי??
אולי תוכל להפנות אותי לאדם שביצע את התהליך בריכבו?
או שאולי הנושא הזה דורש הכנת כתבה מסודרת,שתופיע על האתר.(אני מוכן שהרכב שלי ידגמן לטובת מאמר מסוג זה)

ועוד דבר נוסף,מהרגע בו התחלתי להתעניין בדיפנדר,אני שומע תגובות רבות,כמו:
יופי של רכב אבל...אולי דיסקו..או,חשבת על סופה???
רכב נהדר ... רק אם היה מגיע עם גיר אוטומט...

חברה,כותב כאן אדם מהתחום, שדבר כזה ניתן לביצוע,בוצע,ויבוצע!!!
אז מה פשר מתן ההשוואות הלא רלוונטיות הנ"ל??
סוף מעשה במחשבה ועוד פעם מחשבה ולא כפי שאנחנו בדרך כלל מתנהגים קודם עושים תוך כדי תנועה . ווהתוצאות בהתאם ....

מחשבה לשמחתי קיימת,אך שים לב לגבול הדק שעובר בין מחשבה להססנות......

דמיון חופשי

שאולי
14-05-04, 22:47
חנן שלום
אינני מבין מדוע ההתעקשות על השתלת גיר אוטומט בסופה, אפשר גם אפשר למצוא מקורי ולחסוך את כל הבלגן.
שנית , דיפנדר דיזל הוא בהחלט זול יותר מבחינת הדלק יחסית לסופה , אבל מאידך זמינות החלקים ש'מסתובבים' בשוק היא הרבה יותר קטנה ,{ ואלו רכבים שדורשים החלפת חלקים }וחלפים 'מסוחרים מורשים' הם הרבה יותר יקרים , מעבר לזה, חלקים של דיפנדר יותר יקרים מאשר של סופה ,{ אני מציע שתשאל מישהו בעל דיפנדר כמה הוא משאיר כל פעם במוסך }
ולכן אני לא בטוח שבשיקלול הסופי , נגיד שנתי , החזקת הדיפנדר היא יותר זולה
בברכה
שאולי

ארז
15-05-04, 12:57
שאולי אני לא נכנס לויכוח מה ותר טוב, רק מעיר שמה שכתבת כאן פשוט לא נכון, חלקים חדשים של ל"ר אינם יקרים יותר מאשר של סופה, בנוסף לזה חלקי חילוף מפרוקים למי שרוצה( אני למשל כלל לא משתמש בחלקים כאלו, אלא רק חדש) קיימים בכמויות גם כן, אתה כותב כאן דברים לא מבוססים ,או יותר נכון מבוססים על שמועות ותאוריות שגודלו בעיקר על ידי אנשים שאינם בעלי ל"ר
לגבי סכומים שנשארים במוסכים, מסכים איתך חלקית, רוב בעלי הל"ר מתעקשים משום מה לטפל במוסכים מורשים, עצם היותם מורשים כבר הופך אותם ליקרים יותר(אתה צריך אך שהו לשלם על חדר ההמתנה המפואר והממוזג....),מה גם שמוסכים מורשים עושים הכל עם קבלות....(כבר מקפיץ את המחיר ב17% ביחס למוסך רגיל)
הל"ר רכב מאוד פשוט וניתן לטפל בו בכל מוסך וגם בעצמך(מה שאני ועוד כמה מחברי עושים....תאמין לי שההוצאות שלנו על הרכב(למרות הקילומטרז' המאוד גדול שלנו)מאוד קטנות)

ארז
15-05-04, 13:45
עוד משהו...סופה שתעשה קילומטרז' של 30K בשנה ,כמו דיפנדר ממוצע( לפחות אצל הח'ברה שלי זה הק"מ הממוצע) תעלה מבחינת עלויות דלק וגם מבחינת תחזוקה הרבה, אבל הרבה יותר מדיפנדר, גם אם הוא מטפל במוסך מורשה.

חנן הוכמן
15-05-04, 14:21
הממוצע השנתי שלי,מעבר ל 30 אלף. אין לי ספק שדיפנדר הוא הרכב שאני רוצה.
לא,לא רק בגלל השוואת העלויות הכספיות (תיקונים , טיפולים, דלק, תקיעות,יישורי קווים...)
אני מוצא בכל הקשור, והנוגע לרכב שלי (גם הנוכחי) ,עניין רב,סיפוק אדיר.ולא בקשתי,התחננתי,ייללתי, לאף אדם שיחסוך ממני את התענוג של אהבת השטח, שהרי כל ענייני הרכב ,גם כשהוא תקין ,וגם כשהוא על הליפט,ידועים מראש. וכל זה חלק מהמשחק.
השקעה של זמן,כסף,כוחות נפשיים,הינם חלק בלתי נפרד מעולם השטח.מי שלא רואה את זה...יכול מאוד להיות שהוא נמצא במקום הלא נכון.

*אני רוצה להחליף לדיפנדר את כל מערכת הגיר. מיידני לאוטומט.
כל עצה,מחשבה,תתקבל בברכה.

חנן הוכמן
050 - 5611526

דמיון חופשי

שאולי
15-05-04, 17:14
ארז שלום
ההתיחסות שלי היתה אך ורק לחלקים חדשים....... אלו לסופה אפשר להשיג מכל מיני גורמים במחירים הנמוכים ב 50 אחוז מאשר אצל ינוביץ' לדוגמא , וחלקים לדיפנדר הרבה יותר קשה להשיג ממקורות כאלו ולכן גם אם בחנות מחיר של מוצר דומה שווה אחד לאחד , לסופה אפשר להשיג אותו בחצי מחיר { לדעתי הבלתי מלומדת החלקים של הדיפנדר יותר יקרים גם כך } ..........לגבי עלויות עבודה , נצא מנקודת הנחה ששני בעלי הרכב עושים את כל העבודות במוסך {רק לצורך ההשוואה} ואני מעריך שאלו עלויות דומות
דלק........נקודה כואבת לכל בעלי הסופה והסיקסים.
לא היתה בכוונתי כלל וכלל להכנס לוויכוח מה יותר טוב, מה לעשות עברתי את הגיל בו צריך להוכיח של מי יותר גדול { מאז שגיליתי ששלי הכי קטן :wink: } .....כל אחד שיחליט מה טוב עבורו ויהנה מזה, אצלי לדוגמא הסופה משמשת רק כרכב פנאי ,לי ולזוגתי יש רכבים פרטיים ולכן עניין הדלק לא מאוד משמעותי, יתכן ואם הרכב היה משמש אותי ביום יום הייתי הולך על דיפנדר דיזל .......... חנן מן הסתם יעשה את החושבים שלו, יקח בחשבון את כל הנתונים שקיבל בשרשור זה, ויעשה מה שהכי טוב בשבילו ואני מכל הלב מאחל לו שיעשה את הבחירה הנכונה.
בברכה
שאולי

ארז
15-05-04, 19:32
שאולי אתה מדבר מנסיון על מחיר החלקים? כי בכל ההשואות שאנחנו עשינו בח'ברה מחירי חלקי חילוף של ל"ר לא יקרים יותר מאלו של הסופה, לעיתים אף זולים מהם(אם באמת מדברים על מוצר חדש).
שוב מדובר על אגדות אורבניות...או על מידע שהיה רלוונטי ללפני כמה שנים.

אריק זמר
15-05-04, 20:03
ארז,
שאולי מדבר על גיר חדש לל"ר מול גיר חדש מימ"ח (וכדומה) לסופה או עלות מנוע או קלאצ' או סרן או קורונה פיניון וכן הלאה.
הוא אינו מדבר על קניה בחנויות היבואן והוא אינו מדבר על צלב או מחזיר שמן.
זה סתם וויכוח סרק שמתפתח כאן ונכון, מי שחופר מתחת לאדמה (או מחפש היטב) ימצא פריטים קטנים רבים במחירים קרובים.

חנן הוכמן
15-05-04, 21:07
מהי העלות של גיר אוטומטי,כולל עבודה וסגירת קצוות?? (לדיפנדר כמובן)
והיכן ניתן לבצע זאת?

דמיון חופשי...

asafk
15-05-04, 21:58
חנן,
הדיפנדר של שרון (90 בצבע ירוק) אוטומטי- ההחלפה בוצעה למיטב ידיעתי על ידי שגיא (מוסך בגזר).
הדיפנדר של לארה קרופט אוטומטי- נבנה על ידי Land rover special vehicles (סדנא באנגליה).

לשני אלה אתה יכול להרים טלפון בשביל לקבל "חסם עליון" של עלות ההסבה, אני מניח שאפשר לעשות את זה יותר בזול מהמחיר שתקבל משגיא, לדוגמא- אצל אלי שחר (מושב טל-שחר, הוא סוחר חלפי לנדרובר מפירוקים, ויש לו במקום גם מוסך).

אסף.

נמרוד
15-05-04, 21:58
אני חושב שחנן הבהיר בצורה מצויינת ושאינה משתמשעת לשתי פנים מה הוא רוצה... רכב שיענה על הדרישות "הטכניות" שלו, וגם נשמה יתרה, והנשמה שמדברת אליו היא דפנדר. כל מה שיש לי להגיד (בתור אחד שלא מבין יותר מדי בלנדרוברים), זה בהצלחה, חפש עם הרבה סבלנות, תעזר באחרים (ובמיוחד בארז...) ואין לי ספק שתמצא את מה שאתה מחפש.

ארז
15-05-04, 23:11
אריק ושאולי ,אתם סותרים את עצמכם, אם אנחנו מדברים על המשתמש הממוצע שהולך למוסך ,הוא לא קונה/מקבל /מקמבן לקים מימ"חים, גם אם במקרה המוסך הביא לו חלק כזה ,הוא לא יודע והוא משלם מחיר מלא על זה.

שגיא לא ביצע את ההסבה ברכב של שרון אלא רון גיר ביצע אותה.
עלות משוערת של הסבה כזו היא בין 10K ל20K תלוי אם זה מוסך מורשה,גורו או סתם אחד שיודע לעבוד אבל לא חושב שהוא סוג של ה'....

-->