PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוות דעת-מגאן דיזל

idanw
27-08-08, 01:02
ערב טוב

אני צריך עזרה בחוות דעת על רכב שבדקתי היום:
רנו מגאן דיזל 2001, 147,000 ק"מ נראה מצויין בעלות פרטית.
ראיתי שיכבה זעירה של סיליקון בראש המנוע כך שכנראה בוצע שיפוץ ראש.
יש איזשהו חופש במערכת ההנעה: כשנותנים גז וכשעוזבים בפתאומיות, כל המנוע זז וגם ידית ההילוכים, יכול ליהיות שזו רק תושבת מנוע?
אני שומע איזשהו טיקטוק מכסה השסתומים, קשה לי להגיד אם זה הרעש הרגיל של מנוע דיזל או שסתום דופק, מה זה אומר?

תודה, עידן

חימושניק
27-08-08, 09:49
ערב טוב

יש איזשהו חופש במערכת ההנעה: כשנותנים גז וכשעוזבים בפתאומיות, כל המנוע זז וגם ידית ההילוכים, יכול ליהיות שזו רק תושבת מנוע?
סביר להניח שזו תושבת מנוע אחת או יותר. זו מחלה של כל דגמי רנו. המנוע והגיר תלויים על 3 תושבות בלבד ועליהן מופעל עומס יחסית גבוה. השחיקה מהירה והחלפת התושבות לא תתקן את הבעיה לאורך זמן. מצד שני ההחלפה זולה וניתנת לביצוע בקלות יחסית גם "על המדרכה" (לא צריך ליפט, מספיק ג'ק.
אני שומע איזשהו טיקטוק מכסה השסתומים, קשה לי להגיד אם זה הרעש הרגיל של מנוע דיזל או שסתום דופק, מה זה אומר?
או מזרק סתום. גש למכון דיזל לחוות דעת בנוגע למערכת ההזרקה (משאבה - במודל המדובר אמורה להימצא משאבה אלקטרנית ללא כבל מצערת מסוג LUCAS EPIC ראיתי קומבינות בהן התקינו משאבה מכאנית של קנגו ישן - מחיר שיפוץ משאבה ומזרקים קצת יקר ביחס לעלות הכוללת של הרכב.)

תודה, עידן

בסה"כ מדובר ברכב נוח מאוד עם אמינות סבירה (אך בהחלט לא מוחלטת). עם המנוע המותקן ברכב כזה (F8Q - אטמוספרי) אל תצפה לביצועים כלשהם...

idanw
27-08-08, 15:53
תודה רבה!

היום ראיתי עוד רכב, מגאן דיזל 99, אכן שם הייתה משאבה עם כבל מצערת, מה ההבדל בניהם? יש הבדל בצריכת הדלק?
המצב שלו נראה טוב בהרבה 200,000 ק"מ, יד שניה נראה מטופל בקפידה, לא שמעתי את התקתוק מלפני כן. יש לו תיקון קטן על רצפת תא המטען (מתבטא במחיר כמובן).
מצב פנים וחוץ הרכב במצב נדיר, כנראה שאקנה אותו.

עידן

חוקר
27-08-08, 22:43
שיהיה מברוק:rolleyes:

חימושניק
28-08-08, 13:03
ברכבים ממודל 99 מותקנת משאבה מכאנית (עם אימובילייזר אלקטרוני מובנה, בד"כ) ההבדל מתבטא במידה מסויימת בצריכת הדלק, במידת הרעש ובגמישות של המנוע - לטובת המשאבה האלקטרונית. לטובת המשאבה המכאנית עומדת עלות אחזקה נמוכה יותר במקרה של תקלה או שיפוץ שוטף (כל 150K ק"מ בממוצע, בשני המקרים).

חשוב לציין שבשנת 2000 המגאן עברה שיפור בטיחותי משמעותי בדמות תוספת כריות אויר צדיות. זהו שיקול משמעותי לטובת הרכב החדש יותר מהשניים.

zsahi
28-08-08, 14:23
חשוב לציין שבשנת 2000 המגאן עברה שיפור בטיחותי משמעותי בדמות תוספת כריות אויר צדיות. זהו שיקול משמעותי לטובת הרכב החדש יותר מהשניים.

יש איזה שהם נתונים עד כמה כרית אויר בת שמונה שנים עדיין אפקטיבית?

גיתאי נוה
31-08-08, 10:57
ערב טוב

תודה, עידן
לגבי עניין הראש מנוע;
בזמנו בדקתי לעומק את הסוגייה כאשר קניתי פרייבט ומצאתי אחד שמור מאד, אבל אחרי טיפול ראש מנוע. בגדול, קיימות 2 'אסכולות' קיצוניות ביחס לנושא, ושתיהן מייצגות מומחי רכב רציניים שאני מאד מעריך:

ה'מקלים' - במידה והרכב עבר קילומטראז' מכובד מאז השיפוץ, זה בד"כ סימן לכך שה'ניתוח' הצליח ואין שום בעיה ללכת על זה; שיפוץ ראש כושל יתגלה זמן קצר לאחר העבודה.
ה'מחמירים' - מנוע שידי מוסכניקים - ועוד מתוצרת מקומית - נגעו בו, לא יזכה להשלים מחזור חיים נורמלי. במילים אחרות אתה מהמר; ייתכן והמנוע יחיה אצלך עוד כמה שנים, אבל באותה מידה ייתכן שהוא ישבוק חיים גם בעוד חודש. לעולם גם לא תדע אם השחיזו את הראש למידה המותרת או עברו אותה, מה שיגרום ליחס דחיסה גבוה מדי ולבלאי מואץ. מסקנה נחרצת - אל תיגע בשום אופן!
אני אישית מצדד בגישה המחמירה, אבל מסיבה קצת שונה: לעולם לא תדע מה עוד ניזוק במנוע שעבר טראומת התחממות, וייתכן מאד שתיתקל בתופעות לוואי מאוחרות שמקורן בעיקר בהחלשת החומר. למשל, סדק מיקרוסקופי במעבר מים בבלוק המנוע שייפרץ מאוחר יותר, או בוכנה/טלטל שהתחממו לרמה גבוהה מאד ושיקרסו ביום מן הימים.
בקיצור, עדיף לדעתי האישית לא להתעסק עם זה, אבל אולי חברים אחרים פה יוכלו לשפוך אור נוסף על הנושא.

גיתאי

idanw
31-08-08, 11:13
כן, זה גם מה שאני חושב ולכן החלטתי להמשיך ולחפש, הרכב היחיד שמצאתי במצב טוב באמת נמכר חצי שעה לפני שהגעתי להעביר בעלות.
לכן החיפושים נמשכים, הכיוון - קסארה או מגאן דיזל. (גם קליאו דיזל הולך)
אין לכם מושג כמה קשה למצוא רכב בן 10 שלא נגעו לו במנוע...

גיתאי נוה
31-08-08, 13:25
מותר לשאול למה דווקא הנפיחות הצרפתיות האלה? אתה נעול על תחום שנתונים ודגמים מסויימים?

idanw
31-08-08, 14:05
אני נעול על צריכת הדלק שלהן... אם יש לך הצעות בתחום הזה, אני אשמח לשמוע, חוצמזה יש לי ניסיון לא רע עם נפיחות צרפתיות...:p

גיתאי נוה
31-08-08, 15:19
אני נעול על צריכת הדלק שלהן... אם יש לך הצעות בתחום הזה, אני אשמח לשמוע, חוצמזה יש לי ניסיון לא רע עם נפיחות צרפתיות...:p
שמע, בהנחה שצריכת (לא מחיר..) הדלק היא הפרמטר היחיד שקובע פה, אז אין לי הרבה חידושים כי אני לא מבין במוניות (=דיזלים). וחוצמזה אני לא נוהג להתווכח עם בעלי ניסיון חיובי בנפיחות צרפתיות :lol::lol:;)

טל חסיד
31-08-08, 15:30
לא ברור למה רק צריכת דלק מענינת אותך, כך בחשבון כמה תשלם כל שנה על תיקונים ברכב שאינו נחשב לאמין במיוחד.

טל

idanw
31-08-08, 15:56
לא רק צריכת הדלק מעניינת אותי, למה אתה חושב שלא לקחתי הכל בחשבון? יש לך ניסיון ספציפי עם אחד הרכבים הנ"ל או עם "צרפתייה" כזאת או אחרת?

טל חסיד
31-08-08, 20:59
אני הייתי מתעניין גם בפלוסוגן פאסט או בורה גם סקודה נהגי מוניות מרוצים מהם. ויש גם טויטה קרולה דיזל אבל נדיר יותר.

טל

idanw
31-08-08, 23:30
לא בשנתונים שאני מחפש... התקציב הוא עד 20000.

AvigdorAharon
01-09-08, 23:21
כתבתי לך בשרשור אחר את דעתי (עם קבלות) על רנו מגאן דיזל.
את כל מה שתחסוך בצריכת הדלק כדאי שתשקיע באפיקים ריוחיים, כי אתה עלול להשקיע בערך פי שתים בתיקונים.
כמו תמיד, יש לי קובץ אקסל לגבי המגאן. לפי הזכרון:
14 חודשים, 50,000 ק"מ, 12,000 ש"ח תיקונים. לא כולל ביטוחים ורישוי.
נכון, צריכת הדלק מעולה 1:19 בבין עירוני, נסיעה מדהימה, תא מטען עצום, אבל האמינות...

...My Two Cents

אביגדור

idanw
01-09-08, 23:28
אני אשמח לקבל את הקובץ....

500 מעפ"ש
05-09-08, 02:36
ממליץ לשקול את ה 1.4 בנזין ידנית.
צריכת הדלק נמוכה מאד, האמינות גבוהה משל הדיזל,
הביצועים כנראה דומים לאלה של הדיזל האטמוספרי.

dudu
05-09-08, 10:49
בוקר טוב

אני אמנם צעיר וחדש פה בפורום אבל בקשר לרנו מגאן יש לי דעה נחרצת

לא נוגעים

הייתה לי אחת כזו וכשהתחילו הצרות והטיולים במוסכים אין מכונאי שלא צחק עליי שהייתי כזה אידיוט וקניתי מגאן אמנם הרכב גדול נוח ומפנק אבל איך אפשר להיות בעלים של רכב שבאופן מוחלט אתה לא יכול לסמוך עליו כשעשיתי תחקיר (כמובן אחרי שקניתי;)) התברר שאני לא לבד כלכך הרבה בעיות אמינות בעיקר בגיר והיבואן מצפצף על כולם פשוט לא אכפת לו ומחירי החלפים בשמיים
מאז ההמלצה שלי היא פשוטה אם אתה מקבל רכב מהעבודה בליסינג תבחר ברנו היא נוחה בטוחה ומרווחת וכשהיא תתקלקל יקחו אותה יתנו לך רכב חלופי ויתקנו אותה כל עוד אתה לא צריך לשלם על התחזוקה שלה ואתה לא נתקע בלי רכב קח אותה
אם אתה רוצה רכב שיעשה את העבודה בלי תקלות!!! שיהיה מרווח כמו המגאן קצת פחות נוח וכייפי לנהיגה קח ניסאן

idanw
29-10-08, 14:02
אחרי המון חיפושים, לא האמנתי כמה קשה למצוא רכב מטופל ושמערכת הקרור שלו לא רקובה מחלודה!

נמצאה קסארה דיזל 2003עם 150K במצב מעולה!
חוץ מקלאץ' שנראה בקצה מהלכו..
26 אלף זוזין.
תודה לכולם,
עידן

-->