PDA

צפייה בגרסה מלאה : מצב קשה בשוק רכב השטח המשומש?

נמרוד
27-08-08, 13:31
הנה הודעה מקארספורום, http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=223184 עם סיפורים מעניינים, ציטטתי בשביל הנוחות:

יש לנו מיצובישי פאג'רו ארוכה מודל 99 מנוע 2800 הדגם עם הסאנרוף, דבר ראשון אני רוצה לשאול אותכם אם הרכב הזה נחשב רכב בעל שוק? כי כולם אומרים לנו שכן, וחלק אומרים לנו שעכשיו לדיזלים אין שוק ביכלל, כי רוצים לעלות איזה מחירים של הדלק או משהו כזה, מה נכון? לרכב יש שוק? אין שוק?

אנחנו מנסים למכור את הרכב, המון אנשים מתקשרים אבל רוצים בהרבה מתחת למחירון, נכון לעכשיו המחירון של הפאג'רו הוא 73,000 שקל ושלנו במצב מצויין אנחנו דורשים עליו 13,000 מתחת למחירון כלומר, 60,000 שקל.
ניסינו לשים את הרכב למכירה בכל מיני מקומות אבל שום מקום לא היה מספיק טוב.
השאלה שלי היא האם למישהו כאן יש איזה רעיון כלשהו היכן להעמיד את הרכב כדי למכור אותו? מקום טוב שאפשר למכור בו את הרכב? אני רוצה מקום ספציפי.
דרך אגב, אני גר בסביבת גדרה,רחובות,יבנה.

ועוד:
לפני
חודש מכרתי את HYUNDAI TERRACAN שעשתה 180.000 ק''מ (שנת 2003, יד1) וקניתי PAJERO דגם 2008. את היונדאי (גם טורבו-דיזל) מכרתי בקושי לא הרבה מעל 1/2 מחירון. אז הכל פונקציה של כסף, לא נראה לי שההנחה שעשיתם מתחת למחירון היא משמעותית מספיק די למכור את הרכב במהירות. אם אתה לא לחוץ למכור פשוט תשתמש ברכב ותמשיך למכור. אם אתה חייב למכור אז תוריד מחיר עד כמה שנותנים בפועל.

זה ששוק הרכב באופן כללי במצב לא משהו אני יודע אישית. זה ששוק רכב השטח אמור ליפול במיוחד גם כאן בעקבות התרסקות עולמית כללית - כנ"ל. אבל הנה דוגמאות מהשטח, ולפחות לגבי הפאג'רו - מדובר על אחד מהרכבים שנחשבים לבעלי סחירות טובה.

מכירת חיסול?

איציק - 4X6ZH
27-08-08, 15:40
שוק הרכב המשומש בהתרסקות מוחלטת .
המחירון הוא בסיס שממנו רק יורדים בעשרות אחוזים .
מחירון פחות 20 -30 % זה דבר רגיל .
מדובר על כלי רכב מדגמים מבוקשים
רכב מיוחד \ או שיש לו בעיה כל שהוא ..... לא נמכר !
איציק

שגיא S
27-08-08, 15:42
איפה המחירים האלו שאני חיפשתי?

סופות שחוטות ב40-50 אלף

ג'ימיני שנת 99 -2000 ב50-55 אלף שקל. ..

לפחותץ אני סיימתי את הייאוש הזה

itayt
27-08-08, 16:29
לא יודע על מה אתם מדברים, אני כבר חודשיים מחפש רכב וכל מי שאני מדבר איתו מבקש 10-20 אחוז מעל מחירון, אני בכוונה לא אומר איזה רכב כדי שלא יהיו רעיונות למי שמוכר רכב כזה לבקש ממני מחיר גבוהה, אבל מסתבר שיש רכבים כאלה, מי כמוך נמרוד יודע...

Saar
27-08-08, 17:25
מן הסתם זה כנראה תלוי גם ברכב.
רכבים כמו סוזוקי ג'ימני/ויטרה דגם קודם כנראה ימכרו מהר יותר כיון שיש להם מוניטין מצויין של אמינות ועלות אחזקה נמוכה.
רכבים כמו צ'ירוקי XJ (ואולי גם ZJ משופרים כמו של GRAND/HITOY) כנראה ישמרו על מחירם טוב יותר כיוון שיש מעטים כאלו עם ביקוש די קבוע של "משוגעים לדבר"

רכבים כמו פג'רו/יונדאי וכו' - יש היצע גדול יחסית, הם לא זולים כמשומשים ולכן כנראה ביקוש נמוך...

סער.

אדי
27-08-08, 17:55
מה שלי מוזר זו הקפיצה במחירי (או לפחות במחירים המבוקשים...) הג'יפים האמיתיים, הסיקסים והסופות, אם נשווה לכמה שנים אחורה ...

מסתבר שהייתי צריך להשאיר את הסופה שלי, זו הייתה כנראה השקעה לא רעה :)

שגיא S
27-08-08, 18:14
מה שלי מוזר זו הקפיצה במחירי (או לפחות במחירים המבוקשים...) הג'יפים האמיתיים, הסיקסים והסופות, אם נשווה לכמה שנים אחורה ...

מסתבר שהייתי צריך להשאיר את הסופה שלי, זו הייתה כנראה השקעה לא רעה :)

יכול להיות..
מצד שני יש בלוחות מודעות של סופות שכבר כמה שנים לא נמכרות..אני אומר לך כי אני חרשתי את הלוחות גם לפני 2 וחצי שקניתי את הקאיה וגם עכשיו שרציתי לקנות סופה...

ויש מודעות שנשארו. קשה היום למכור סתם סופה.צריך משהו מיוחד.
וגם - הרבה אנשים מבקשים מחירים מופרזים ולא מקבלים

idanw
27-08-08, 18:25
לפני 8 חודשים ההורים שלי קנו בטרייד אין של היבואן פרייבט חדש של טויוטה ומכרנו להם קיה סורנטו בת 3 עם מעט ק"מ והיסטוריית טיפולים מלאה (מצב מושלם) ב 5000 ש"ח מתחת למחירון, הרכב עדיין למכירה והם מציעים אותו ב 15000 מתחת למחירון של היום (הרכב עדיין רשום על שמי) ועבר כבר טסט אחד אצלם...

גיא
27-08-08, 19:13
אני קיבלתי הצעה לרכישת רכב, שטח ארוך בנזין 7 מקומות כלשהו ואני לא מפרט כי אולי הוא מוכר פה ואולי הוא גולש פה...

האוטו כנראה במצב טוב מאוד ועל פניו הקניה טובה.

המחיר שביקש המוכר הוא מחיר מגוכך עד כואב לשמוע .. אפשר לומר בערב מה שעלה לי לתחזק את הדיסקו בשנתיים וחצי שהיה פה... ומדובר על רכב עם שתי נעילות נישלטות ושאר ירקות. כולנו יודעים כמה עולה זוג ARB עם מדחס ... ככה שלא ברור מה מחיר הרכב עצמו.

אני אישית עוד שוקל את זה מכיוון שלא ברור המצב כרגע.

gooja
27-08-08, 20:58
בנושא הפאג'רו, צריך לדייק.
הידניים (לפי המחירים שהוא אמר, מדובר בידני), מאוד לא סחירים, ונמכרים הרבה מתחת למחירון.
נפרדתי מהפאג'רו שלי לפני חודש, קרוב מאוד למחירון. למרות שמדובר בקצר בנזין (עם צריכת דלק של נושאת מטוסים), היה ביקוש, כי הוא קצר ואוטומטי.

הציעו לי טראקן 2003 ב 70K (שלושים וחמישה אחוז מתחת למחירון), אבל החלטנו לקנות משהו הרבה יותר סולידי, היות וזה רכב שמשמש את אשתי ביום-יום.

נאנו-אבולוציה: GMC - דיסקו - פאג'רו קצר - טריוס.

מאיר רוטברג
27-08-08, 21:29
רק היום בת"א ראיתי 3 דיסקו במצב נטישה

סופות כמעט לא רואים על הכביש כי רובן רכב טיולים לכן המחירים טובים

פגרו מטופח קצר פתוח לא נמכר חודשים רבים

פגרו ארוך דיזל 20 אחוז מתחת למחירון לא נמכר

הסרט הזה לא מהיום
שוק הרכב הפרטי מרוסק כבר שנתיים

היום קנה חדש מכור לטרייד אין ב 20 אחוז פחות ולך הלאה

או לחילופין עיסקת ליסינג ל 3 שנים ולקחת רכב חדש כל 3 שנים הכי זול שיש

סופר גיפ
27-08-08, 21:51
לי יש טרנו למכירה שנת 99 אוטומטית קצרה כבר חודשיים יד 2 175000 ק"מ
אין דרישה השוק על הפנים.:evil:

UNIX
28-08-08, 03:20
הכל שטויות
אנשים מפרסמים סיקסים וסופות במחירים מטורפים ולכן הם מפורסמים המון זמןם ואין דרישה
סיקס טוב ומשופר נמכר בממוצע של 25 אלף
מכמה סיקסים טובים ומשופרים שאני הכרתי

עודד זנטון
28-08-08, 11:11
UNIX,
זה בכלל לא שטויות.
אני מנסה למכור את הסמוראי שלי ואף אחד לא מתקשר אפילו...
ומדובר ברכב משופר מעל ומעבר.
אני מבקשקצת מעל המחירון ולא מעט מתחת למה שעלה לי הרכב לפני שנה.
פשוט אין ביקוש!

Viper
28-08-08, 19:32
UNIX,
זה בכלל לא שטויות.
אני מנסה למכור את הסמוראי שלי ואף אחד לא מתקשר אפילו...
ומדובר ברכב משופר מעל ומעבר.
אני מבקשקצת מעל המחירון ולא מעט מתחת למה שעלה לי הרכב לפני שנה.
פשוט אין ביקוש!

+1.
במודעה אצלי אפילו לא מצוין המחיר ובקושי מתקשרים.
המצב אכן גרוע. ולחשוב שלפני שנתיים כשקניתי את הסמוראי שלי- הרכבים האלו נחטפו כמו לחמניות טריות- שבוע-שבועיים והרכב "עף"...
מצב מוזר ומעצבן (מצד המוכרים).

שגיא S
28-08-08, 19:57
אני מסתכל עכשיו ופשוט לא מאמין...
ביד 2 , לוח המודעות הגדול בארץ, אנשים שלא מצליחים למכור - מעלים את המחיר...!

סופה שנת 95 ידנית, קצרה סגורה עם נעילה אחורית - עד היום ביקשו עליה 30 אלף - והיום, הופה...38 (!)! אלף שקל...מה?!?!

ואז ג'ימני, כן..הרכב שחשבנו שיש לו סחירות מעל ומעבר, שנת 99 סגול שעד עכשיו רצה 40 אלף...עכשיו מבקש 42!

לעומת זאת, אני חייב לציין בעל ג'ימני אחר שירד מ50 אלף ל48..אבל זה כי הוא ביקש 10!! מעל המחירון...

אני יודע שמתקשרים ומנסים להוריד אותם במחיר...אבל כמה אפשר?

איציק - 4X6ZH
28-08-08, 20:13
וזאת רק האתחלה
בעוד כ שנה בקצב הזה וכל הסימנים מראים שהמצב רק יהיה קשה יותר
כי כל הזמן נכנסים עשרות אלפי כלי רכב חדשים למעגל
ובמגביל חיבים להמכר הישנים .
כבר הייום חברות הליסנג מוכרות מכוניות ב עשרות \ מאות על המשקל ( לסוחרים )
והסוחרים כבר לא עומדים בקצב ( חלקם לא ניגש למכרזים )

אז מה יהיה בעתיד הקרוב ?

RONI
28-08-08, 22:22
רבותי הגיפאים,.
שוק ה4X4 ,לדעתי מתחלק בגדול ל2.
SUV\גיפים אמיתיים,סיקס סופות[וגם פייבים].
שוק הסיקסים ירד בתקופה האחרונה, שנה או יותר ,מעט מאד למרות גילם המתקדם והזדקנותם,
הצארם שלהם לא פג ,נהפוך הוא,מילדים צעירים עד ילדים גדולים,שלא נגיד ילידים!.
מרוב שהם הופכים נדירים אנשים משתגעים ודורשים על ערמת ברזלים ,ים כסף,יחסית כמובן.
ומחכים למשוגע שיגיע והוא יגיע תאמינו או לא ! וככל שעובר הזמן הם מגיעים לאספנות ומשם השמיים הם הגבול.
לכן המחירים של ה- גיפים-האמתיים,לא זז הרבה ולא יזוז.
הסופה היא אבולוציה אחרת שגם לה המשוגעים, אך לדעתי הערך לא כמו סיקסים וסבנים,וכמובן ה...5.!
לכן גם מעיזים ומקבלים מחירים לפעמים לא הגיוניים,שוב תלוי בעיני מי.

וכעת לשוק הכואב השני!
ההצפה בשוק בעקבות הבום הגדול של כל הליסינגים והאופנה של תחילת שנות האלפיים ,נותנים אותותיהם.
השוק מוצף,וכאחד שמצוי בו,הן בחיפוש אחר מציאה,ויש לי את כל הזמן שבעולם.
והן בנסיעות מרובות בדרכים,
מגרשי מכוניות ,סוחרים ,מוצף,אין מקום במגרשים,מיונדאים,דרך פגרואים,איסוזואים,הדיסקו נעלמו מהצ"פע.
חוץ מגימיני וגראנד ויטרה,שזו תופעת טבע אחרת וכמובן טויוטה לנד קרוזר.
בצידי הדרכים SUבים,עם פתקים מצהיבים ורפורטים.
אז כן השוק בצניחה חופשית עם הידיים קשורות מאחור וזה כואב מאד.
אני מסכים עם כל מילה של איציק ,שהעתיד לא ורוד~!
מי שהפרוטה מצויה בכיסו,נחמד ,זה לא משחק תפקיד,
אך לכל ה-שופוני הם/אנחנו קיבלנו מכה חזקה בכיס.
ותחשבו על זה.
כולם בסוף יחזרו לפרופורציות,מי שצריך SUV יקנה אחד ומי שלא יחזור לפרייבטים.
ישנה כיום גם בעיה של רכב מסחרי קטן המקוטלג עם דרגה גבוהה של מיסוי ולא מוכר,אבל זו כבר בעיה אחרת.
רבותי זו המציאות ואין מציאות!
הסבלנות של הבדואי זה שם דבר!

asafa
28-08-08, 23:35
ואז ג'ימני, כן..הרכב שחשבנו שיש לו סחירות מעל ומעבר, שנת 99 סגול שעד עכשיו רצה 40 אלף...עכשיו מבקש 42!

אני מכרתי את הג'ימני שלי לפני חודש.
המודעה עלתה לאויר ב10 בלילה , למחרת ב12 בצהריים עשינו העברת בעלות.
אבל, להבדיל ממוכרים אחרים לא הייתי גרידי.
אגב, גם אני לפני שנתיים קניתי אותו באותו יום שהוא התפרסם.

הרכב עבר תאונה לא קלה בבעלות הקודמת, שכל רכב אחר לא היה נמכר גם בחצי מחיר בעקבות התאונה, ולמרות זאת קניתי אותו בראש שקט כי ידעתי שהוא סחיר מאד.
לסיכום אני יכול לסכם שנתיים שנהנתי מאד מרכב שלא איכזב , עבר הכל בשטח, לא נתקע בכביש, ולא דרש תשומת לב מיוחדת למעט טיפולים בזמן וחיישן חמצן שהוחלף בחדש.
אני בטוח שהקונה המאושר יהנה מהרכב, כי הוא קיבל רכב במצב מצויין.

מיותר לציין שהקונה קיבל פירוט מלא על התאונה עוד בטלפון.

נמרוד
08-09-08, 21:18
בעוד כ שנה בקצב הזה וכל הסימנים מראים שהמצב רק יהיה קשה יותר

למה בעצם המצב הזה נתפס בעינכם כ"קשה" ?

אולי זו פשוט נורמליזציה של שוק הרכב הישראלי, יישור קו עם שאר העולם. רכב הוא כבר לא נכס, לא השקעה, לא משהו שעוקבים אחרי הערך שלו במחירון כאילו היה מניה בבורסה. זה מוצר צריכה. קונים, מוכרים, זורקים. תגידו שבישראל עם כל המיסים המחיר של רכב גבוה הרבה יותר מאשר... אמריקה, נכון. אבל לא הרבה יותר מאשר בארופה, לא כמו שהיה פעם. רמת החיים שלנו עולה. אני כבר לא מכיר הרבה משפחות שלא מחזיקות שתי מכוניות.

מאיר רוטברג
08-09-08, 21:52
חברה יהיה הרבה יותר קשה,
קחו בחשבון כי רכבים רבים יהיו רכבי ליסינג זה פשוט כדאי,

אחרי 3 שנים לא יקנו ויתגלגלו לרכב חדש והישן נזרק לשוק
יהיה הרבה יותר קשה

נ.ב חב רמכר השבוע סופה 94 יפה מאוד
צבע
ריפודים
גאנטים

חוץ מזה בלי שקל אחד שיפורים
ב 48000 ש"ח

יוני5
09-09-08, 09:47
הליסינג פחות רלוונטי לדעתי לשוק הג'יפים.

מה שכן רלוונטי הוא המיתון, וכתוצאה מכך השוק החופשי (והבריא, אגב) עושה את שלו.

הדבר השני שרובנו מתעלמים הוא הנטייה הטבעית לשיקלול הוצאות עצמיות:
קניתי רכב, במחיר X. החלפתי צמיגים - 3000 ש"ח, החלפתי רדיאטור, צנרת מים, טיפול גדול, שיפוץ לגיר האוטומטי, החלפתי את הכיסאות המקוריים שקרסו, מערכת בקרת האקלים וקינחתי בטיפול גדול ומקיף.
בחשבון שלי, "שמתי על האוטו" 25,000 ש"ח לעומת המחיר בו קניתי אותו לפני שנה, ואני, בצדק מבחינתי, רוצה שההשקעה האדירה שעשיתי תבוא לידי ביטוי במחיר המכירה.
ההגיון פשוט, הקונה הממוצע שיעמוד מול שתי אופציות: האחת רכב כמו שלי, אבל בדיוק במצב בו קניתי אותו פני שנה (ואני יודע שהוא הולך להוציא 25,000 ש"ח בשנה הקרובה) לעומת הרכב שלי, שהעלויות הללו נחסכו ממנו.

הקונה מאידך מסתכל, מבין ומעריך את ההשקעה, אבל, וזה אבל גדול, הוא בסך הכל מקבל רכב תקין.

הקפיצים המשופרים: על מי אני עובד? לא מאהבת מרדכי שמתי אותם, פשוט הלכו לי הקודמים
נעילה: אפשר לחשוב שאני אוציא אותה ואתקין דיפ פתוח
כננת: תפרק אותה חביבי, אומר המוכר, אבל אל תשכח עמדה מספר 1, שקילה ושינוי העניין ברשיון.

וכך הלאה והלאה. פשוט, פער ציפיות.

כשמדובר על רכב של 225000 ש"ח, ההבדלים מתגמדים, כשמדובר על רכבים של 60,000, מחיר הקפיצים והבולמים הופך להיות מרכיב משמעותי בערך הרכב.

חוץ מזה, הלוואי שכל הרכבים יאבדו מערכם 90%. אנחנו בדר"כ משפרים ומשתדרגים. אז התוספת לרכב החלומות תקטן ב 90%.

יוני5

boba banay
10-09-08, 23:29
ת'אמת המצב לא מפחיד - להפך - אפילו משמח - מאפשר עכשיו לקנות פרייבט, יחסית משנתון גבוה במחירי רצפה....

אבל עכשיו הפחדתם אותי מאד שהג'יפים האמיתיים הופכים למבוקשים - אני והכלבה (האמסטפית לא האישה) יורדים לישון בג'יפ מהלילה

נמרוד
15-09-08, 00:06
עוד ממצב השוק, מקארספורום:

אבקש לקבל הדרכה ועצה נכונה.
האם הרכב הנ"ל (ססאנגיונג מוסו 95) מתאים כרכב משפחתי ?
האם האחזקה שלו סבירה / יקרה ?
האם בכלל כדאי להתעסק עם רכב מסוג זה .
עד עכשיו היה לנו פרייבט קטן.
הציעו לנו את הנ"ל במחיר "מציאה " כ 20000 ש"ח
מה המחיר האמיתי בשטח למכונית הזו .

מכאן בפורום יעוץ לפני קנייה:

לא הצלחתי למצוא סופה אוטו' טובה במחיר שמתאים לי-35 אלף שקלים. בעקבות כך החלטתי להתפשר, וניסיתי גימני. לקח לי בדיוק עשרה ק"מ כדי לגלות שזה לא הרכב בשבילי. חיפשתי ומצאתי אופציות אחרות...וזה מה שמצאתי: 1. טרופר בנזין על גז, שנים 96-7, בלי שיפורים באיזור 35000. 2.קורנדו, 97 עם 210 אלף ק"מ טסט לשנה במצב טוב ב24000 שקל. שני הרכבים חדשים מהסופות ב4 שנים בערך, ועולים 10 אלף שקל ויותר. פחות מהסופה.

הדיזלים שאינם טויוטה (או מיצובישי, וגם זה בספק) חוטפים הכי חזק. כאילו, פתאום, הסיבה העיקרית לקנות אותם - דלק זול - התאדתה, ולא נשאר כלום... סקירת שוק המשומשים (http://www.jeepolog.com/208.html) לא רלוונטית יותר.

shmil
15-09-08, 00:17
גם בשוק הבנזין המצב על הפנים, ואפילו בפאג'רואים הקצרים בנזין, מ-95-96.

שלא לדבא על קאיות ויונדאים, שם אין אפילו מתקשרים.

-->