PDA

צפייה בגרסה מלאה : האחים Herbst , סיפור עצוב ומדכא

ארז
27-08-08, 16:29
http://www.race-dezert.com/forum/showthread.php?t=31417&page=1

מדובר על שירשור לא פחות מדכאוני עבורי, השירשור הנ"ל מראה בצורה ברורה ומפורטת עד כאב, כמה הבדלי הרמות ביננו ,בין ישראל ובין הרמה העולמית הגבוהה נמדדת בגלקסיות, אני לא חושב שניתן בכלל להגיע לרמה כזו בארץ,אין מספיק לקוחות שיזמינו עבודה כלכך מדוייקת ויסכימו לשלם על ירידה מדהימה כלכך לפרטים(רק על בית הדיפ' לדעתי מדובר על כמה מאות של שעות עבודה,תכנון וריתוכי טיג).

בקיצור שירשור ארוך ששווה קריאה....

GodsFather
27-08-08, 17:41
ארז, אל תמעיט בערכך וערך הסדנא שלך ובערך סדנאות במדינתנו.

נכון, אנחנו לא בשיא הקידמה כמו האמריקאים ונכון שיש חאפרים (אבל גם שם יש ועל כמה כאלה אתה קורא?), גם לנו יש דברים שהאמריקאים היו שמחים להם - "המוח היהודי ממציא לנו פטנטים".

47 עמודים.... נו, נמצא איזה סופ"ש לקרוא את זה.

נ.ב. שלחתי לך ה"פ, אשמח לתשובה.

six 4 life
27-08-08, 18:04
אני בטוח שהוא לא התכוון לרמה האישית של הסדנאות באומרו "מדכא" אלא לעובדה שכאן לא קיים לקוח שישכיב סכומים כמו שמשכיבים שם, סכומים שמאפשרים לבעל סדנא להתרכז באופן טוטאלי בפרוייקט המדובר, יחיד, לאורך זמן, ולהשקיע בנוסף לזמן גם במשאבים כמו חומרים מיוחדים, כמו הכנה של שבלונות מאלומניום כמו שרואים בשרשור, כמו אמצעים (מכשור יקר, עבודות לייזר עדינות)...
ובכללי לא להתעסק בדבר פרט לפרוייקט הזה מתחילתו ועד סופו, מה שיאפשר להגיע לרמת ביצוע שמתקרבת למה שרואים שם.

סתם ככה למי שמתעצל לעבור עמוד עמוד שם- הם הכינו שבלונות מאלומניום של כל חלק ברכב, לפני שהם התחילו בכלל לעבוד. זה כלשעצמו, הזמן, החומר, ההנדסה, והביצוע, עולים הון.
וזה לפני שהתחילו לרתך צינור ראשון אפילו.

אני יכול רק לנחש שמדובר בסכומי עתק.

בכל אופן- מדהים.

GodsFather
27-08-08, 18:13
יש כאן 2 נושאים - האחד זה רמת העבודה והשני זה העובדה שיש ביקוש לרמה כזו.

לדעתי ,רמת עבודה כזו יש בארצנו , אבל לקוחות אין...

אנחנו בפתחו של שחר חדש עם הספורט המוטורי, אולי עוד 10 אולי עוד 20 שנה יוכלו להתקיים גם בארצנו סדנאות בסגנון הזה, אני מציע לא לאבד תקווה.

ואם הדכאון עדיין בקרבייך , קח איזה דיפנדר מהצי שלך לריצת בוקר, תפרוק קצת עול ותחזור מחויך.

lizard
27-08-08, 19:52
עבודה מדהימה, מעניין כמה עבודות כאלו יש להם בסופו של דבר....

נמרוד
27-08-08, 20:57
ארז, לא קראת עד הסוף. או בעצם שלושת העמודים האחרונים. כי הכותרת שלך נכונה, ולא בציניות כמו שהתכוונת. האחים Herbst, אכן סיפור עצוב.

אני עוקב אחרי השרשור הנ"ל של דרק קולינס מהתחלה. כל הסופרלטיבים יותר מנכונים.

זהירות ספויילר!!!

אני אקלקל לכם את הסוף - לפני מספר חודשים הבנייה הופסקה, דרק ועוד כ20 עובדים בסדנא של האחים פוטרו, והאחים Herbst לא מתחרים במירוצי מדבר כבר מתחילת השנה. שלושת השלדות המדהימות, באמת, הן, כרגע, אנדרטאות, שלא ברור אם יושלמו אי פעם.

קריסת שוק הנדל"ן בארה"ב פגעה קשות באימפריה של Terrible Herbst והם נטשו את המירוצים. עצוב באמת.

lizard
27-08-08, 22:26
באסה רצינית.

מצד שני.......שיפרסמו באיביי אני אפילו אשים BID :-D

ארז
28-08-08, 09:27
אני ממש לא ממעיט בערכי(אני אפילו די חושב שאני סוג של אל.... ;) ),זה לא העניין, מה שאני אומר זה שמכיוון שאין כאן לקוחות עם תקציבים כאלו(לא פרטיים ולא מוסדיים) לא תמצאו כאן אף סדנה שמצויידת ברמה הזו, בעלת נסיון בפיתוח,הנדסה ויצור כלים כאלו, נכון יש פה גם סדנאות שבונות רכבי מרוץ( ואני בתוכם), אבל בגלל מגבלות התקציב,הכסף הכל נעשה ברמה נמוכה יותר,הרבה,הרבה יותר נמוך.

כמעט כל פרוייקט בארץ הוא בעל מגבלות קשות של תקציב מה שמונע מאיתנו בדרך כלל השקעה מוחלטת בתכנון,הכנה, קניית החומרים המתאימים ביותר וכמובן הבנייה.

נמרוד
28-08-08, 09:34
ארז, גם זה לא סדנא. אין גם שם סדנא מסחרית ברמה כזאת. האחים הרבסט בנו לעצמם מפעל פרטית לגמרי, לקחו בשכר גבוה את מיטב הכשרונות (כ20 איש!), והכל בשביל התחביב הספורטיבי שלהם. הכל ממימון עצמי, הם לא יצרו ולא מכרו מכוניות לאף אחד אחר. מן הסתם הם הגזימו בגדול, וכמה שהם לא עשירים לזרוק עשרות מליוני דולרים בשנה על תחביב הכביד גם על החברה שלהם עד שזמנים קשים אילצו אותם לסגור את הבסטה לגמרי.

יכול מאד להיות שפעילות צנועה יותר היתה מחזיקה מעמד, ושהטנדרים האלו היו מתחרים - ומנצחים - כבר לפני שנתיים ושלוש אם לא היו נותנים להגזמה הפראית של מר קולינס (DUMP בשרשור) להשתולל.

מה שאתם רואים שם זה לא הנדסה - ממש לא. אין הנדסה בלי מגבלות תקציב, בלי לוחות זמנים, בלי דרישות. "הכי טוב","בלי פשרות" זה ססמאות ריקות מתוכן, לא הנדסה. עובדה שזה לא הגיע לשום דבר.

ארז
28-08-08, 09:58
ברור לי שהמצב אצל האחים היה הזוי אפילו שם, אבל כשאני משוטט באינטרנט ומסתכל בתמונות כמעט לכל סדנה שם יש ציוד בכמה וכמה רמות מעל לציוד שיש אצלנו בארץ בסדנאות, כשאני משווה את הסדנה שלי( שמאובזרת ביחס לסדנאות אחרות בארץ לא רע נגיד בצניעות) אליהם מדובר על הפרשים של יום ולילה....
אחרי שאני רואה את המחיר שהם לוקחים על בנייה או אפילו שעת עבודה מול עלות המכונות אני בהחלט מבין למה המצב ככה.

אפיה בארץ אתה רואה סדנה עם שולחנות ג'יג? כרסומות CNC מתקדמות ,מכונות לחיתוך ליזר או מים?

אתה מזהה את המכישור בתמונה הבאה? לא מדובר באחים Herbst , אלא בסדנה יחסית רגילה...

http://img527.imageshack.us/img527/7592/rlp4du4.jpg

נ.ב חשוב להדגיש בדברי אין זילזול באף סדנה בארץ

GodsFather
28-08-08, 14:19
הכל יחסי, ארז. שם יש ספורט מוטורי אז יש מקום להתפתחות כזו. אצלנו זה רק התחיל בשנים האחרונות ותופס תאוצה.

כמו שאמרתי , נדבר על כך עוד 10-20 שנה ונראה איפה נהיה.

בנתיים - תענה להודעה הפרטית ששלחתי לך!!!

lizard
28-08-08, 14:38
אני חושב שלכל הסדנאות האלה יש מכונות כאלו כי יותר זול להן לרכוש את המכונה מאשר להוציא עבודות. בארה"ב השעת עבודה יחסית יקרה לשעת עבודה בארץ, לכן אולי עדיף להם להשקיע בציוד מאשר להוציא עבודות.

חוץ מזה, כל סדנא שכזו (הרבסט לא נכללים) יוצרת כל מיני מוצרים נלווים כמו תושבות ודברי כאלו.

מה גם שזה שזה נראה חדש ונוצץ לא אומר שהשולחן ג'יג לא נקנה מאיזה מפעל שפשט את הרגל ומכר ציוד ב3 דולר. תמונות כמעט לעולם לא מספרות את כל הסיפור שמאחוריהן.

jeep.il
28-08-08, 20:03
ארז תחשוב על זה ככה איך אתם בעלי הסדנאות המובילות בארץ מצליחים להרים רכבים יפיפיים אם כל מה שמשתמע מזה תחריויות טכניקה וביצועים של הרכבים (למשל עידו כהן צוות כל גדר).ואילו האמריקאי יפתח קטלוג יזמין את זה וגם את זה ויחבר ביחד והופ יש רכב נוסע ועובר בכל מקום.אז נכון אין לזה שוק בארץ (ולדעתי גם לא יהיה).אז יש לבכות על כך שאינם משתתפים יותר וחבל אבל גם לא צריך לבכות למה אני לא כי.!!!!!

GodsFather
28-08-08, 20:44
אני צריך כנראה לשתות משהו חריף יותר...אני לא ממש מצליח להבין את JEEP.IL...

חנן גולומבק
28-08-08, 20:45
אני לא ממש מבין על מה אתם מדברים ...הנה זרוע קדמית של האחים הרבסט והנה זרוע קדמית של האחיות מבית אוברלנד :mad: מה ההבדל ? זה נראה לי בדיוק אותו דבר.

jeep.il
28-08-08, 21:23
חנן השלמתה את טיעוני

נמרוד
28-08-08, 21:28
חנן היה ציני :o העבודה של אוברלנד מצויינת בקנה מידה ישראלי, ובהתנתן התקציב והמגבלות הטכניות. אבל היא רק נראית דומה, במבט גס. להערכתי היא שוקלת פחות מחצי וחלשה בכמה מכפלות מהזרוע של דרק קולינס, והעלות האמיתית של זוג זרועות כאלו היתה גומרת את התקציב של חנן לשלדה כולה.

nirs
28-08-08, 21:32
ברור לי שהמצב אצל האחים היה הזוי אפילו שם, אבל כשאני משוטט באינטרנט ומסתכל בתמונות כמעט לכל סדנה שם יש ציוד בכמה וכמה רמות מעל לציוד שיש אצלנו בארץ בסדנאות, כשאני משווה את הסדנה שלי( שמאובזרת ביחס לסדנאות אחרות בארץ לא רע נגיד בצניעות) אליהם מדובר על הפרשים של יום ולילה....
אחרי שאני רואה את המחיר שהם לוקחים על בנייה או אפילו שעת עבודה מול עלות המכונות אני בהחלט מבין למה המצב ככה.

אפיה בארץ אתה רואה סדנה עם שולחנות ג'יג? כרסומות CNC מתקדמות ,מכונות לחיתוך ליזר או מים?

אתה מזהה את המכישור בתמונה הבאה? לא מדובר באחים Herbst , אלא בסדנה יחסית רגילה...

ארז, יש לא מעט "סדנאות" בארץ עם המכשור הנדון, היכולות ויותר, אבל הם לא בונים חלקי רכב...
כמו כל דבר בחיים זה הכל עיניין של היצא וביקוש.

חנן גולומבק
29-08-08, 07:23
חנן היה ציני :oלהערכתי היא שוקלת פחות מחצי וחלשה בכמה מכפלות מהזרוע של דרק קולינס.

מילה חלשה, אבל שוקלת פחות מחצי ? נו אז זה יתרון לא ? ודרך אגב אפשר היה לבנות אותה מקרוסוורט ואז היא הייתה גם יותר חזקה, הכי חזקה שאפשר ועוד יותר קלה וזה גם לא כל כך יקר, אנחנו העדפנו שלא על מנת שבעתיד אוכל "לעבוד עליה" לבד ללא צורך בציוד מיוחד. ישנן בארץ זרועות עשויות קרוסוורט אצל לקוחות ממוצעים בהחלט ביכולת הכספית שלהם.

נמרוד
29-08-08, 08:52
חנן, טעות שלי בניסוח... התכוונתי כמובן שהזרוע של קולינס שוקלת פחות מחצי מהזרוע שארנון בנה...

כנראה שלא היית ציני :D

חנן גולומבק
30-08-08, 14:35
נכון לא הייתי ציני.
יש בארץ הרבה מאד אנשים עם הרבה מאד כסף וכשטרופיטראקס ובאגים קלאס 1 יתחילו להשתתף במרוצים ויקבלו חשיפה אז גם ההשקעה של האנשים הנ"ל תבוא.

יש בארץ את כל הידע ואת כל הציוד שצריך על מנת לבנות כלי רכב מקצועיים מאד, לא צריך לכוון לרמה החולנית של "הרבסט", אלה לרמה המספיק גבוהה של הרבה מבוני הרכבים הללו בארה"ב.

על תשכחו שבשביל לבנות כלי רכב כאלו צריך בסך הכל ברזלים ותכנון, אלה הם לא לוויני ריגול.

שחר דורון
30-08-08, 16:23
עם כל הכבוד.....ויש כבוד..
חוץ מכליי עבודה
מקום
כסף
וברזלים.

צריך אופי
מנטליות
שאיפה למושלמות
נקיון

דברים שלפי דעתי האישית , אין לנו בארץ .

מקווה מאוד שכן יתפתח כאן משהו בסגנון .
שיהיו לקוחות לכלים כאלה.

נמרוד
31-08-08, 00:45
שחר יש בארץ יכולות טכנולוגיות והנדסיות מעולות שכוללות את כל מה שאתה חושב שחסר. כמו שחנן אמר - בארץ כן בונים לוויני ריגול! שאיפה למושלמות אגב, היא תכונה רעה, לא נדרשת ומזיקה בפרויקט טכנולוגי.

חנן אם אתה לא ציני אז אתה פשוט תמים. הבנייה של הבאגי שלך שנעשית בסדנא על ידי ארנון וארז מכובדת מאד, אבל היא תואמת את התקציב שלך. כל נסיון להשוואה הוא הזוי, ולא מוסיף לאף אחד כבוד. אני לא צוחק כשאני אומר שהתקציב של הפרויקט שלך, כולו, לא היה קונה פינת מתלה אחת אצל בעל מלאה כמו דרק קולינס.

גם הטרופי טראק ושאר העבודות של פרויקטים 4X4, עידו, רמי לוי, וכל מי שאני מכיר בארץ, כולל כמובן הטרופי טראק של קבוצת סרטינה שאני חתום עליו, לא מתקרבות ברמה. הכל עניין של תקציב, שהוא בכלל לא בר השוואה. לנו (סרטינה) יש תקציב וספונסרים ברמה גבוהה מאד ביחס לישראל, ועדיין התקציב שאני עובד איתו הוא כעין וכאפס לעומת הדרוש לטרופי טראק אמיתית. קח רק את ההשקעה ההנדסית - תכפיל את שעות העבודה שלי (מאות רבות) בעלות השכר שלי בעבודה האמיתית שלי בארץ (בתחום טכנולוגי שכן יש בו כסף) ואתה מגיע למכפלות שלמות של קרן ההשתלמות שממנת לך את הבאגי.

אנחנו איזה חמש-שבע-עשר ליגות מאחורי ספינות הדגל של מירוצי המדבר באמריקה, אנחנו משחקים עם כפכפים במגרש כדורסל בקיבוץ ביום שישי אחרי הצהריים והם הכושים בNBA. זו המציאות, שאף אחד לא ישלה את עצמו.

כל זה, מבחינה טכנולוגית. מבחינה ספורטיבית - יש לנו ספורטאים וצוותים עקשניים ומעולים, שלפחות בארועים ארופאים שגם הם ליגת מקומות עבודה יחסית לבאחה, באמת מוציאים את המיטב מתקציבים זעומים (שי שמעוני, רז והלל, עידו ועוד).

אבל אני אופטימי כמוך שהמצב ילך וישתנה לטובה עם השנים.

-->