PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בקשר לשלדה

ינאי פ
27-08-08, 19:08
שלום
אני כרגע בתהליך בנית באגי על בסיס חיפושית (זאת הבאגי השניה שאני בונה) ורציתי לדעת האם ניתן לבנות שלדה מצינור 40/50 מ"מ עובי דופן 3-3.5 עם תפר (קשת התהפכות ראשית)
הסיבה היא כמובן ההפרש בעלויות.
הבאגי מיועד ל"טיולי משפחות" ולא למהירות\עבירות
*עברתי על השרשורים הרלוונטים ולא מצאתי תשובה ברורה בנושא.

sidewinder
28-08-08, 00:26
צול ורבע או צול וחצי סקדיול 40 לקשת ראשית וכלוב

יוסי

נמרוד
31-08-08, 01:28
אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה, אבל אין סיבה אמיתית לא להשתמש בצינור סקדיול 40 ללא תפר כפי שהמליץ יוסי. זמין במחסני ברזל ולא יקר במיוחד.

ינאי פ
01-09-08, 19:09
השאלה היא האם מבחינה בטיחותית צינור עם תפר יעשה את העבודה - לשים אותו אני יודע שאני יכול. אבל במידה ואני מתהפך (לא עלינו) הוא יחזיק? או יקרוס

נמרוד
01-09-08, 19:24
זו לא שאלת כן/לא. יכולות להיות אינסוף סיטואציות של תאונות והתהפכויות. בחלקן הוא יחזיק מעמד ובחלקן לא.

מה שבטוח, שכלוב התהפכות שבנוי מצינור מסויים בלי תפר, יקרוס במקרים שבהם צינור איכותי יותר, עם תפר, היה מגן על הנוסעים. ולא רק שאלת התפר כן/לא משפיעה. הקוטר, העובי, סוג הפלדה, נקודות העיגון של הכלוב, איכות התכנון ואיכות הביצוע (ההתאמות, הריתוכים) - הכל משפיע.

מכיוון שלא הגיוני להחתים מהנדס על כל כלוב התהפכות (וזה גם לא יעזור, כי הבעייה מורכבת מדי ואין לה פתרונות פשוטים) מה שעושים זה, משתדלים להצמד לתקנים - שהם בסך הכל ריכוז של ידע שנצבר בחמישים שנה של ספורט מוטורי מסודר בעולם.

ינאי פ
01-09-08, 21:36
בסדר- הבנתי תודה על התשובה

חנן גולומבק
01-09-08, 22:49
מה שבטוח, שכלוב התהפכות שבנוי מצינור מסויים בלי תפר, יקרוס במקרים שבהם צינור איכותי יותר, עם תפר, היה מגן על הנוסעים.

נמרוד כמובן התבלבל (הילדים בוני החופש הגדול , טימטמו לו את השכל :wink:), צריך להיות:

שכלוב שבנוי מצינור מסוים עם תפר, יקרוס במקרים שבהם צינור איכותי יותר, ללא תפר , היה מגן על הנוסעים.

-->