PDA

צפייה בגרסה מלאה : בודי מפיברגלאס.

סולי
16-04-04, 17:46
סתם תהיתי,
באופן כללי עניין אותי הנושא של להחליף לרכב קיים בודי שלם מפיברגלאס,..
על פני השטח נראה כי משקל ועמידות בפני חלודה ופגעי מזג האוויר מהווים יתרונות ברורים.
אולי תוכלו לשפוך אור על עלויות, חוקיות, השלכות ביום-יום, בידוד רעשים .. חוזק? השלכות שליליות / חיוביות נוספות?

יש בכך יתרון של הורדה במשקל.. גם כן.

עירא
16-04-04, 20:02
מתחיל,
מבחינת משקל, זה נראה לי זניח לחלוטין בשביל רכב כמו סופה / CJ ההפרש במשקלים הוא לא כזה שמשפיע כמעט. (מסבר שגם הפיבר שוקל לא מאט וזה מניסיון עם מסגרת שמשה מפיבר)
מבחינת חלודה, אין וזה יתרון משמעותי.
מבחינת עמידות (שחיקה) נראה לי שזה בערך כמו הפח אבל לא סגור על זה.
מבחינת חוזק, תלוי מי מייצר את זה ואיך, אבל בהנחה שמבצעים את זה טוב, זה יכול ליהיות חזק לפחות כמו הפח.
החוק לא מתעניין עם יש בודי מפח או מפיבר, אבל בטח ירים גבה או שתיים לטסטרים הזקנים.
עלויות, גבוהות ביותר (שוב הכל יחסי) אבל המחיר מתחלק לרמות לפי איכות/חוזק הפיבר (לפחות באתרים בארה"ב) ויכול להגיע גם לאלפי דולרים.
בדוד רעש וחום, נראה לי שכל חומר בעולם ייעשה את זה יותר טוב מהפח...
היבט נוסף שפיבר לא מתעקם (נניח בתאונה קטנה או סלע אלים) כמו פח אלא נישבר.
סה"כ עם האוטו שלך משופצר טיפטופ ומשופר כהלכה וייש לך כסף ללק ולאוכל ושתייה נראה לי אחלה של דבר. אם לא, אז שווה להתמקד בעיקר.
עירא

k2000
16-04-04, 20:06
כביררתי את הנושא בזמנו כשהיה לי סיקס הציעו לי בודי חדש
מפיבר בסביבות של 13000 ש"ח זה לא זול אבל יפיפה...
אבל קח בחשבון שכמו שעירא אמר פיבר לא מתעקם פיבר נשבר.
חגי

נמרוד
16-04-04, 23:20
סתם תהיתי,
באופן כללי עניין אותי הנושא של להחליף לרכב קיים בודי שלם מפיברגלאס,..
על פני השטח נראה כי משקל ועמידות בפני חלודה ופגעי מזג האוויר מהווים יתרונות ברורים.
אולי תוכלו לשפוך אור על עלויות, חוקיות, השלכות ביום-יום, בידוד רעשים .. חוזק? השלכות שליליות / חיוביות נוספות?

יש בכך יתרון של הורדה במשקל.. גם כן.

לג'יפים אמריקאים אתה יכול לקנות את כל חלקי הבודי מפיברגלאס בארה"ב, יש מגוון יצרנים ומגוון מחירים. בודי קומפלט מפיבר קל יותר, ולא מחליד. החסרון הוא שהעסק לא מוליך חשמל ולכן אתה צריך לארגן מעגלי מינוס לכל הצרכנים. וזה יקר - העבודה היא ידנית, ומשהו באיכות טובה עולה הרבה.

זה רלוונטי כמעט אך ורק לג'יפים אמיתיים, CJ/YJ.

שיצו
01-01-09, 19:35
לג'יפים אמריקאים אתה יכול לקנות את כל חלקי הבודי מפיברגלאס בארה"ב, יש מגוון יצרנים ומגוון מחירים. בודי קומפלט מפיבר קל יותר, ולא מחליד. החסרון הוא שהעסק לא מוליך חשמל ולכן אתה צריך לארגן מעגלי מינוס לכל הצרכנים. וזה יקר - העבודה היא ידנית, ומשהו באיכות טובה עולה הרבה.

אני יודע שזה שירשור ישן אבל אתה יכול להפנות אותי לאתר כזה שמוכר חלקי מרכב מפיבר לסיקס

שיצו
01-01-09, 19:45

אני יודע שזה שירשור ישן אבל אתה יכול להפנות אותי לאתר כזה שמוכר חלקי מרכב מפיבר לסיקס

-->