PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיית חשמל.. או קלאץ? עניין מוזר

3Beni aroh
03-09-08, 02:01
בשבוע האחרון החלפתי קבל קלץ.. כי הישן כבר עשה את שלו והפסיק לתפקד..
משום מה אחרי שהחלפתי את הקבל המערכת (שמע) התחילה לעשות בעיות..
כשאני לוחץ על קלץ היא נכבית.. או מתחילה להבהב..
יש איזה קשר? או שהיא נידפקה בלי קשר וזה סתם צירוף מקרים הקלץ והמערכת..

עוד דבר.. כשהרכב לא מונע ברוב הפעמים היא עובדת חלק כאילו כלום לא קרה..

מדובר בסמוראי שנת 90 אם זה משנה

חשוב לציין שעברתי על כול החיבורים של החוטים.. ובדקתי גם את הפיוזים.. ושם הכול תקין.

Viper
03-09-08, 07:19
יש מצב שהחוטים של הרדיו שלך עוברים באזור הדוושות? (או חוט שמזין את המערכת שמגיע מבית הפיוזים)

חנן-ג'יפולוג
03-09-08, 09:51
כנראה שהארקת המינוס של המצבר אל המרכב לא תקינה, או לא קיימת. כשאין מינוס תקני, אז המינוס עובר מהמנוע אל המרכב דרך כבל המצמד, וכשהחלפת את הכבל יצרת בעיות.

אגב, לא מן הנמנע שהבעיה הזו גרמה להרס כבל המצמד.

יונתןמצפה
03-09-08, 10:23
כנראה שהארקת המינוס של המצבר אל המרכב לא תקינה, או לא קיימת. כשאין מינוס תקני, אז המינוס עובר מהמנוע אל המרכב דרך כבל המצמד, וכשהחלפת את הכבל יצרת בעיות.

אגב, לא מן הנמנע שהבעיה הזו גרמה להרס כבל המצמד.

אין מילים!!!

תקלה שלכאורה נראית הזויה לחלוטין, מקבלת מפתאום כיוון מחשבה מעניין ומפתיע, אבל גם כ"כ הגיוני (בחזקת "איך לא חשבנו על זה בעצמנו"...)

חנן- אני נהנה לקרא את הרעיונות הייחודיים שלך לפתרון בעיות.
זה בדיוק הסיבה למה האתר הזה כ"כ ייחודי, מעניין איזה מוסך היה מצליח לעלות על זה...

3Beni aroh
03-09-08, 12:12
נשמע לי קצת מסובך כול העניין הזה
מה אני צריך לעשות כדי לפתור את הבעיה?
ואיך..?
- חוץ מהמערכת כול שאר החשמל ברכב עובד מצויין.

יונתןמצפה
03-09-08, 12:23
מהמינוס של המצבר (-)! , אמור להיות חוט קצר שמחובר לבורג בקיר האש. המשמעות היא שהבודי יהיה מחובר למינוס במצבר. אחרת כל המינוסים שיש לך באוטו (כולל מערכת השמע) ימצאו את דרכם למינוס אחר וזה המינוס של הסטרטר/דיסטריביוטר, ולפי חנן כבל הקלאצ' הוא התורן הפעם.

על הדרך תוודא שיש לך גם מינוס בין הדיסטריביוטר לקיר האש.

לא יודע איזה שנה הסמוראי שלך אבל אם יש לו מחשב (הזרקה) חוסר במינוס כזה מעמיד את המחשב בסכנה אמיתית.

3Beni aroh
03-09-08, 20:23
מהמינוס של המצבר (-)! , אמור להיות חוט קצר שמחובר לבורג בקיר האש. המשמעות היא שהבודי יהיה מחובר למינוס במצבר. אחרת כל המינוסים שיש לך באוטו (כולל מערכת השמע) ימצאו את דרכם למינוס אחר וזה המינוס של הסטרטר/דיסטריביוטר, ולפי חנן כבל הקלאצ' הוא התורן הפעם.

לא יודע איזה שנה הסמוראי שלך אבל אם יש לו מחשב (הזרקה) חוסר במינוס כזה מעמיד את המחשב בסכנה אמיתית.

כתבתי.. הוא שנת 90
מחשב אין לו.. לשמחתי

ברששת
05-09-08, 12:01

פחות סביר שאין בכלל מינוס לגוף אחרת היו לו עוד הרבה בעיות.
אני היתי מתרכז באזור הרדיו ובודק לאן חיברו כל חוט שלו בעיקר את ה+ הקבוע (למתח 12V קבוע) את ה+ לאחר התנעה (רצוי לאותו קו של המצית (בדרך כלל מקבל מתח רק שהרכב מונע) וכמובן להיכן מחובר ה- שזה הכי פשוט לגוף הרכב הקרוב ביותר (ולא להגה או לחוט מינוס לא מזוהה).

3Beni aroh
05-09-08, 12:45
כבדים עלי כול המינוסים והפלוסים האלו..
מישהו כאן אולי נמצא באיזור אשדוד ויכול לתת קצת עזרה בעניין?

WildLove
05-09-08, 22:43
מניסיון של אחד שכבל הקלאץ' שלו הלך בגלל חוסר במינוס בריא בין המצבר לגוף, תתקן\תוסיף אחד כזה!!!
פתחתי פה אשכול בעבר על זה ותוכל לקרוא את זה, על העובדה שברגע שהיה קצר קטן, כבל המינוס הגיע לטמרפטורות מטורפות, נדבק ונהרס ואחרי זה רק הבנתי שכנראה שהוא שימש בתור המינוס הראשי של הרכב,
מה שיצא לי לראות אנשים עושים, ועשיתי גם, ופתר גם הרבה בעיות אחרות על הדרך:
קח קבל מינוס עבה, מאוד בריא, חבר ישירות למינוס של המצבר, וודא חיבור חזק וטוב שיוליך בצורה טובה, וחבר אותו היטב למרכב
בהצלחה

-->