PDA

צפייה בגרסה מלאה : קורס "בנה ביתך" של מכללת בילדינג, יש חוות דעת?

נמרוד
04-09-08, 22:03
אני מתחיל בקרוב בתהליך של בניית בית למשפחתי. קיבלתי המלצה מחבר על קורס בנה ביתך בתבונה של מכללת בילדינג. אשמח לשמוע דעות בעד ונגד. המחיר, 5,300 שקלים, הוא כסף קטן בפרויקט כולו, השאלה מה התמורה בפועל... זה התוכנית:

מצורף בהמשך פרוט והסבר עבור תוכנית ליווי "בנה ביתך בתבונה" (ראה גם קובץ מצורף מטה).

התוכנית מורכבת מ 4 חלקים עיקריים:

בניית תוכנית עיסקית לפרוייקט:

פגישה אישית עם מנהל פרוייקטים/ כלכלן בשלב הרלוונטי להתקשרות עם בעלי המקצוע השונים ובניית אומדן תקציבי.

כמו כן ינתנו כלים לסיוע בשמירה על מסגרת התקציב.

לפגישה חשיבות רבה לפני בחירת האדריכל, הפקדת התוכניות בועדה ולפני יציאה למכרז קבלנים.

קורס בנה ביתך:

עשרה מפגשים שבועיים לכל תחומי הבניה: בחירת אנשי מקצוע לפרוייקט הבניה, סקירה על חומרים וטכנולוגיות שקיימים בשוק ,עלויות, חוזים

והתקשרויות עם בעלי מקצוע שונים, דגשים על כשלים אלמנטרים, תכנון תקציב הבניה ופקוח ובקרה על תהליך הבניה. לחלק זה מתלווה ספר קורס וסט חוזים.

ניתן במקביל לצפות בשיעורים מהבית דרך קוד אישי שניתן לתלמידים.

ייעוצים אישיים: פגישות אישיות על גבי תוכניות האדריכל עם יועצים תחומיים עפ"י הרשימה שמצורפת, למטרת שליטה של הבונה

באיכות ובתכנון המערכות השונות על מנת לא לתת לקבלן המבצע יתרון בקביעת עובדות בשטח.

ניתן להגיע לייעוצים ובמקביל להשתתף בשיעורים.

רכש חומרים:

שירותי ליווי ברכש חומרים לפרוייקט הבניה על מנת למזער עלויות.

ניתן לחזור על השעורים להחסיר ולהשלים בימים ובמחזורים אחרים כרצונך (גם ברחבי הארץ), התוכנית עומדת לרשותך במשך 3 שנים

עלות התוכנית: 5300 ש"ח כולל מע"מ. ניתן לפרוס לעד 6 תשלומים ללא ריבית וללא הצמדה באמצעות כרטיס אשראי.

הנחה של 5% לנרשמים דרך האתר במהלך חודש ספטמבר 2008 - סה"כ לתשלום 5000 ש"ח כולל מע"מ בפריסה זהה לתשלומים

שני בני זוג יכולים לקחת חלק בתוכנית ללא חיוב נוסף

ביום ג' ה- 23.09 יפתח קורס חדש במכללת בינה בצ'ק פוסט ותתקיים הרצאה בנושא "האדריכל תהליך התכנון" שתתמקד בתהליך

ההתקשרות מול האדריכל, אופן ניהול הפרוייקט, התקשרויות חוזיות ועוד

הלימודים מתקיימים בין השעות 18:00-21:00.

haber1
04-09-08, 22:18
אני עברתי את הקורס הזה (אמנם לפני כ-5 שנים). הקורס היה מקיף ומעולה ולדעתי הוא חובה למי שניגש לפרויקט בניה. קודם כל הוא נותן לך בסיס מקצועי כדי שתוכל לתקשר עם בעלי המקצוע מעמדה של ידע והבנה, וזה מאד חשוב בענף שבו בעלי המקצוע ברובם מתמחים בלמרוח, לסובב ולרמות את הלקוח. שנית, הקורס מצייד אותך בתובנות וטיפים שיסייעו לך בתכנון הבית, התשתיות והאזורים השונים בבית. מומלץ בחום.

שחר 9
05-09-08, 00:04
נמרוד , ראשית בשעה טובה ובהצלחה.

לא מכיר את הקורס הזה ספציפית אבל להזיק הוא בטח לא יזיק מקסימום יהיה בזבוז זמן, אני לא מאמין שבקורס כזה תלמד הרבה מעבר לבסיס המינימלי ביותר דהיינו החלפת פלאגים ,שמנים ופילטר , אתה צריך יותר מזה .

כמי שעוסק בתחום אני יכול לתת לך עצה אחת שהיא אולי החשובה ביותר ,
קח לך מפקח בניה עם ניסיון , אם הוא טוב הוא לא יעלה לך שקל ויחזיר את שכר הטרחה שלו בחודש הראשון.

בהצלחה , שחר

מידבר
06-09-08, 23:46
הי נמרוד.
בניתי בית ובתהליך השתתפתי בכמה מפגשים של קורס דומה מטעם "מרכז הבניה הישראלי".
קיימים פערים ממשיים בין התאוריה לשטח.
ההמלצה של שחר היא הטובה ביותר שאתה יכול לקבל.
בשלב הראשוני בו אתה מצוי אתה צריך להתרכז באיתור מפקח בניה בעל נסיון, איכות מקצועית ולא פחות חשוב מזה, ערכית. הוא כבר יכוון אותך אל בעלי המקצוע הטובים ביותר, יסייע לך בתמחור וכו'.
יש לזה אותה חשיבות כמו לקחת עו'ד מעולה לפני משפט חשוב.
בהצלחה.

נמרוד
06-09-08, 23:54
אתם צודקים ללא ספק, אם כי אני נמצא מרחק חודשים ארוכים מהבנייה בפועל, עוד אין לי אדריכל. גם זה שיש הבדל בין מה שלומדים בקורסים לבין המציאות בשטח מובן מאליו. אני לא מצפה מקורס כזה שיכשיר אותי לבנות לבד את הבית - חלילה. אבל אני מרגיש צורך ברקע, במושגים בסיסיים ויותר מכך. בוא נשאל אחרת - האם יש ספר כזה, מדריך לבנייה עצמית? אתרי אינטרנט - סטייל מדור המתחילים פה באתר נניח - שאפשר לצלול לתוכם? הרבה פעמים בחיי המקצועיים נכנסתי לנושא חדש לגמרי והפכתי למומחה בו, אבל כאן זה לא העבודה שלי, זה על חשבון שעות הפנאי, ואם יש קיצור דרך - זה בדיוק מה שאני מחפש.

מידבר
07-09-08, 00:05
זהו בדיוק.
שני שיעורים עם מפקח בניה יכולים לחסוך לך את כל הקורס. קיצור דרך משמעותי.
הטענה היא שכדאי להתחבר למפקח בניה עוד לפני מציאת אדריכל.

נמרוד
07-09-08, 00:18
הטענה היא שכדאי להתחבר למפקח בניה עוד לפני מציאת אדריכל.

אוקי. אשמח לשמוע עוד חיזוקים/הפרכות לדעה הזאת. חשוב לדעת.

shmil
07-09-08, 09:20
לפני 8 שנים, בניתי לבגד וללא מפקח, וגם לא קורס.
אתה מוזמן לבוא לראות את התוצאה, לשמוע איך, וגם לשמוע אזהרות מפני מה לא לכוח, ואיך מתנהל הענף.

אני חושב שיספיקו לך 2-3 פגישות עם אנשים שבנו בית לבד.

eran4x4
07-09-08, 11:09
זה שאתם עוד לפני האדריכל ורחוקים מהבניה זה מצוין!

אני סימתי לבנות לפני כ 8 שנים, את הקורס של בילדינג עשיתי לפני כעשר שנים.

בזמנו נהנתי ולמדתי ממנו, לפני הקורס היה לי לא מעט ידע והבנה בתחום וכמובן שכמו בהרבה מקומות אחרים הגיון בריא ותפיסה טכנית תמיד עוזרים.

יש היום חומר ברשת בעיברית שמתיחס לנושא בנה ביתך שנתקלתי בו מתי שהוא, לא זוכר כרגע את האתר אבל מן הסתם בחיפוש תמצא.

מצתרף להמלצה של שמיל על שיחות עם אנשים שבנו, הן ברמת ניהול הפרויקט והן ברמת הפונקציונליות של המוצר.
לעבור מהשלב שמקבלים בית\דירה\חללים מהמוכן ומעצבים אותם לצרכים של המשתמשים לשלב של תכנון החללים והמוצר לפי הרצונות והצרכים שלכם זהו שלב משמעותי ויכול להיות שינוי תפיסתי חשוב שמשפיע על התוצאה ועל ההתאמה שלה אליכם.
מבחינת סדר הדברים - כמו שאתה כותב כאן פעם אחרי פעם.
להתחיל מהפונקציונליות - ממה אתם רוצים, לעבוד על העיצוב פנים ומשם לעבור לתכנון "האדריכלי" (אפשר מול אדריכל\ית שרואה גם את העיצוב פנים או עם מעצב\ת פנים ואדריכל\ית).

מבחינת ניהול הפרויקט - אני בניתי עם קבלן מפתח שאני פיקחתי עליו, אפשר לומר שאת תקציב המפקח נתתי לקבלן, קיבלתי תוצאה שאני מרוצה ממנה מאוד, אצלי בתהליך, בחירת הקבלן היתה שלב מאוד קריטי ומוצלח בתהליך (אם לא הייתי מוצא את הקבלן שהייתי מרגיש איתו נוח ונכון, מאוד יכול להיות שהייתי בונה לבד או עם מפקח כל האופציות היו פתוחות מבחינתי, אצלי בתהליך תיקצבתי את הבניה עם הקבלן הספציפי ב 15000 או 10000 דולר - לא זוכר כרגע במדויק כמה - דבר שהוכיך את עצמו לאורך התהליך).

הבנה שלי של החומר, ושל העקרונות מאוד עזרה לי, הן בשלב התכנון והן בשלב הביצוע.
הבנה של השילובים של כל חלקי הבניה, הנקודות החשובות לשים לב אליהן, על מה להקפיד לאורך כל הדרך, הרבה מידע וידע שעוזר כשעובדים מול כל הגורמים לכל אורך שלבי התהליך (אדריכל\מעצב פנים \ בעלי מקצוע \ מפקח \ קבלנים למיניהם כולל מפתח וכולי).

טיפים לבניה ששווה לזכור להמשך הדרך:
1 נישות שבולטות עד כ 40 ס"מ מחוץ לבית כאשר הנישה יוצאת החוצה מעל 40 ס"מ מעל הקרקע לא נחשבת לאחוזי בניה - אני ניצלתי את זה להגדלת חלל הבית, שטחי אחסון, מדפי ישיבה ליד חלונות

2. שימוש נוסף בנישה שבולטת.
מכונת הכביסה והמיבש ממוקמים אחד ליד השני על נישה שכזאת כך שהן "תופסות" רק כ 20 ס"מ עומק מחלל הבית.
מעל המכונה\מיבש ארון בעומק 60 ס"מ.
מתחת למיבש ולמכונת הכביסה יש מדפים נשלפים - אחד מתחת למיבש אחד מתחת למכונת הכביסה, שיצרים ביחד משטח עבודה ברוחב של כמטר וחצי ובעומק של עד 50 ס"מ שמאפשר להניח את הבגדים \ לפני ואחרי הכביסה\יבוש\קיפול והכל בגובה הידיים ללא צורך להתכופף.
מתחת למדפים ועד הרצפה ארון של 20 ס"מ עומק.

3. בנושא הבניה יש המון רעיונות יפים מבניה ירוקה שאפשר לאמץ (ויש יותר ויותר אדריכלים שעושים זאת) - אני לדוגמה בחרתי מגרש שמקבל זרימת אויר מהים (הן מבחינת מיקום טופוגרפי - הפרש גובה של מטרים בודדים הוא מאוד משמעותי, והן מבחינת בתים מסביב) וביוזמה שלי ובהדרכה שלי להדריכלית יצרתי זרימת אוויר דרך הבית שמאפשרת לנו רוב הקיץ הן ביום והן בלילה להיות עם בית פתוח שזורם דרכו אויר מהים וללא מזגן (אני גר כ 5 ק"מ מהים בקו אוירי) - אויר נכנס לבית נמוך מכיוון צפון מערב ויוצא גבוה בכיוון דרום מזרח וכך נכנס אויר קריר מהים ומוציא את האויר החם מהבית ואפשר ללכת עם הרעיונות הללו עוד הרבה קדימה.

מה שלא ידעתי והתברר לי בדיעבד הוא שבזכות המיקום של המגרש הרווחתי גם בחורף ולדוגמה הפרשי הטמפ בלילות קרה בין הבית שלי לבתים שבמרחק של מאות מטרים ממני הוא של מספר מעלות מכובד בגלל "הקרה בעמקים" - עד רמה של הבדלים בין מיים קופאים\לא קופאים בקולטי שמש - פיצוץ צינורות וצמחיה בגינה ששורדת\לא שורדת את גלי הקור....

בקיצור... יש על מה לדבר - אתה\אתם מוזמנים להרים טלפון\לבקר.

בהצלחה
ערן

mate
07-09-08, 15:23
מחזק את דברי ערן בנושא בניה "ירוקה" או תכנון תואם אקלים וסביבה.
ניתן לחסוך היום הרבה בהוצאות אנרגיה, ולהרוויח איכות חיים רק מלקיחת דברים טריוויואליים בחשבון כמו מיקום וגובה חלונות, מפנה בית, חיפוי חלונות ועוד ועוד. ישנם מומחים שעוסקים בזה, שווה לבדוק, לקבל יעוץ ולקחת זאת בחשבון בתיכנון

רז

שחר 9
07-09-08, 23:43
נמרוד .

כמו שהבנת או לא אני עוסק בתחום ,
תרצה עזרה מרחוק תקבל - דהיינו שאלות ועצות (אני מאזור מודיעין אתה בצפון טבעון אם אני לא טועה).
תרצה ספרות בנושא גם את זה תקבל אבל מדובר בספרות מקצועית כבדה שלדעתי לא מכוונת למזמין הבניה אלא למתכנן ולבונה .

אם תגלה איפה את מתכנן לבנות אולי אוכל להמליץ לך על בעלי מקצוע מסביבתך .

באופן כללי אתה צריך לבחור בשיטת העבודה אליה אתה שואף ,
קבלן ראשי , או קבלני משנה שאתה תהיה הקבלן הראשי .
האופציה השניה דורשת ממך מעורבות גדולה בהרבה והשקעת זמן ועצבים גבוהים מאד.

הדבר הכי חשוב לתחילת הדרך הוא לבחור מתכנן טוב דהינו אדריכל, לקבל ממנו סקיצות לפי פרוגרמה שאתה תכין, ועם הסקיצות להתחיל לעבוד עם מפקח או בעלי ניסיון .

בדרך כלל תכנון טוב לוקח משהו כמו שנה אז תכניס את זה לגאנט שלך .

בהצלחה,

Tsafrir
08-09-08, 00:44
הקורס מיועד למי שאין לו כל רקע וניסיון בבניה.
חשוב לזכור, שגם אם לוקחים מפקח בניה מעולה, תמיד יכולה להתעורר הבעיה של הסתחבקות בין המפקח למפוקח
(הקבלן) וזה בא על גבו של הבונה וכבר היו מקרים. הידע שנרכש בקורס גם אם תיאורטי במידה כזו או אחרת, יכול לתת מושג טוב
מאד על מה שמתרחש מאחורי הגב.
מניסיוני, חבל לוותר על הקורס.
וכמו שנאמר כאן, האדריכל הוא הדבר החשוב ביותר בתחילת הדרך עוד לפני שעולים על המגרש וחשוב להקפיד בבחירה שלו.
בהצלחה בבניה!

נמרוד
08-09-08, 01:02
תודה לכולם על העצות, שבטוח מעניינות לא רק אותי. שחר - שנה מהיום זה פחות או יותר מתי שאני מתכנן להתחיל את הבנייה בשטח. את בחירת האדריכל אני מניח שאסגור עד החגים פחות או יותר. אשמח לקבל המלצות (אזהרות?) על בעלי המקצוע העיקריים - אדריכלים, מפקחים, וקבלני מפתח רלוונטיים לאזור הבנייה - עמק יזרעאל. עדיף בפרטי.

בנושא הקורס - לא יודע, מצד אחד נראה לי קמצנות לא לקחת קורס ואפילו של 30 שעות בלבד כשאני הולך להוציא פה איזה מליון שקל... מצד שני, אני מקשיב לדעות כאן. כמו שאני מכיר את עצמי, אני אלך גם על הקורס וגם על השיעורים הפרטיים אצל אחד-אחד ממציעי העזרה הנדיבים כאן. שוב תודה לכם!

erezjack
08-09-08, 10:34
דבר ראשון אדריכל - והכי טוב שאתה יכול להרשות לעצמך.תפקידו של האדריכל לעצב, לתכנן ולתרום מכישוריו וכשרונותיו, להוסיף לבית ערך מוסף מעבר לפונקציה וטכנולוגיה ולא לשמש כחותמת ע"ג תוכניות ההגשה, בשביל זה יש מהנדסים. כמו בכל מקצוע - יש דרגות שונות החל מאדריכלים עם תוכניות מגירה לכל מצב ב 3000$- 5000$ וכלה בשמים הם הגבול. חשוב לראות פרויקטים של המועמד ולראות אם הסגנון שלו מתאים לכם ולנסות להרגיש אם יש פוטנציאל לכימיה בניכם כי הוא או היא הולכים להכנס לכם לחיים ובתקופה לא קלה. בניית בית מחייבת בירורים שונים בינך לעצמך ובין בני הזוג, החל בהחלטה אם מקלחת או אמבטיה וכלה בצבעוניות, חומרים, אוירה וסגנון חיים. אם עד עתה חייתם עם מה שיש, מעתה אתם צריכים לשאול את עצמכם מה אתם רוצים מהבית שלכם ובעצם איך אתם רוצים שחייכם יראו. זה שינוי רציני. אנשים שאינם רגילים לשפוט דברים על בסיס אסטתי אלא ע"פ מחיר, או פרמטרים מספריים אחרים-אמרתי כבר מהנדסים? מתקשים לקבל החלטות שקשורות לתחושות בטן, או לטעם. כאן בד"כ בת הזוג באה יותר לידי ביטוי אבל אסור להשאיר את ההחלטות העיצוביות בידיה ולהתרכז בדברים הטכניים. רצוי לכלול בעבודת האדריכל גם עיצוב פנים ולא רק תכנון חלל וחומרי גמר, לקבל ממנו לפחות את תכנון הרהיטים הקבועים, תכנון חדרי רחצה מטבח וכד'.
דבר שני- מפקח בניה. רצוי מישהו שהאדריכל מכיר אבל לא חובה. אפשר גם ההיפך, להתחיל עם מפקח ודרכו להגיע לאדריכל אבל בחירת האדריכל צריכה להיות שלכם. כמו שנאמר כאן לפני, מפקח טוב יצדיק את ההשקעה בו. יש לו מספר תפקידים- לדרוש ולפקח על הרמה המקצועית של בעלי המקצוע, עמידה בתקני הבניה ואיכות העבודה, ניהול ותיאום סדר הבניה וניהול כספי, אישור תשלום לבעלי מקצוע, תמחור וכד'. חפשו מפקח שעובד על מעט פרויקטים כך שיוכל לבקר באתר הבניה יום יום ויהיה נגיש עבורכם ככל שידרש כי בשלבים ההיסטריים של הבניה תזדקקו לו.
דבר שלישי - לכל תקציב בניה שתכינו תוסיפו לפחות 25% חריגה. נדרשת משמעת ברזל ולב של אבן כדי לא לחרוג מהתקציב המתוכנן, תזכור שזה הבית שלך, שאתה בונה ואתה תהיה תקוע עם התוצאות כמה שנים טובות.
נ.ב. יש לי אדריכלית ממש טובה עבורך.;)

ארז

עודד זנטון
08-09-08, 12:23
מהיכרות עם לא מעט "בונים חפשיים" ועם הענף, מצטרף בחום לעצה אודות מפקח בניה.
נכון, ישנה הסבירות שהוא יכיר טוב ואולי טוב מידי, את הקבלנים השונים. יכול להיות שהוא זה שידחף אותך לקחת דווקה אותם אך אלו הם יחסי הסימביוזה בשוק ומפקח טוב חובר לקבלנים שלא יהרסו את שמו..
בכל מקרה, אל תוותר על מפקח בניה! אין סוף לרמאויות שתתקל בהן אם תוותר עליו.
(איתו, במקרה הרע, סתם לא תדע על הרמאויות. בנינו, גם זה משהו...)
כשאתה לוקח אחד כזה, וסיכמנו שאתה לוקח, בדוק היטב בציציותיו. הוא זה שהולך לעקוב אחר כל הרמאים שתעסיק.
צא מנקודת הנחה שכמו בעולם הרכב והמוסכים, אלה אם ידוע אחרת, עובדים עליך..

יובל48
08-09-08, 19:03
מהיכרות עם לא מעט "בונים חפשיים" ועם הענף, מצטרף בחום לעצה אודות מפקח בניה.
נכון, ישנה הסבירות שהוא יכיר טוב ואולי טוב מידי, את הקבלנים השונים. יכול להיות שהוא זה שידחף אותך לקחת דווקה אותם אך אלו הם יחסי הסימביוזה בשוק ומפקח טוב חובר לקבלנים שלא יהרסו את שמו..
בכל מקרה, אל תוותר על מפקח בניה! אין סוף לרמאויות שתתקל בהן אם תוותר עליו.
(איתו, במקרה הרע, סתם לא תדע על הרמאויות. בנינו, גם זה משהו...)
כשאתה לוקח אחד כזה, וסיכמנו שאתה לוקח, בדוק היטב בציציותיו. הוא זה שהולך לעקוב אחר כל הרמאים שתעסיק.
צא מנקודת הנחה שכמו בעולם הרכב והמוסכים, אלה אם ידוע אחרת, עובדים עליך..

לא מוצאות חן בעיני ההכללות שלך.

יובל-בעל מקצוע (בוודאי לא רמאי)

עודד זנטון
09-09-08, 13:03
יובל.
ברור לי כי הכללות פוגעות דווקא באלה שבסדר גמור
אבל מה לעשות. כבעל מקצוע, אני מתאר לעצמי את התיסכולים שלך נוכח תחרות לא הוגנת עם מיטב רמאי ישראל.
ענף הבניה, כמו גם ענף הרכב, מוצף ברמאים, גזלנים ונוכלים.
אמת, פה ושם אתה מוצא אחד או שניים צדיקים. אני שומר על הצדיקים שמצאתי קרובים אלי ונעזר רק בהם.
הם קיימים אך נדירים לדאבון כולנו.
תגיד לי שאני יכול להזמין חשמלאי באופן רנדומאלי לבצע תיקון ולדעת שהוא לא דוחף לי את האלמנט.
כנ"ל עם קבלני שלד.
כנ"ל עם קבלני גמר, גננים, אינסטלטורים, מוסכניקים, שיפוצניקים ועוד היד נטויה...

הלוואי ויכולתי להמנע מהכללות אך ריכוז בעלי המקצוע האמינים והישרים בכל ענף פשוט דל מידי.

פסטר
09-09-08, 13:29
הקורס מעולה, עשיתי אותו לפני כ - 4 שנים ועדין לא בניתי, אני מתחיל בעוד שנה.
עד שלא בנית, אתה יכול לחזור על הקורס כמה פעמים שאתה רוצה, גם עם חרגת מ - 3 שנים, "עד שבנית את הבית" (כך נאמר לי בפרוש ע"י יוסי), כבר חזרתי עליו פעמים וכל פעם למדתי דבר שונה ודבר נוסף.
שיעורים ספציפים שאתה רוצה, אתה יכול לחזור עליהם.
בכל רגע נתון אתה יכול להתקשר ליועצים ולשאול או להתייעץ איתם.
הקורס מכניס אותך לפרופורציות ואת הרגליים שיהיו על הקרקע.
ליווי מיקצועי ויעוץ ניתן לקבל מהם תוך כדי הבנייה וזה שווה מאוד.
הקורס עולה לזוג (לא משנה אחד או שניים) כ - 5000 שקל ויחסית למחיר הבנייה והרווח הכספי והנפשי מהקורס, זה שווה הכל.
אישתי (שתזכה לחיים ארוכים) פחדה מכל עניין הבנייה והקורס איפס אותה ותרם מאוד להבנה, הסכמה וקבלה.
שווה את השקט הנפשי ואת זה שאתה יכול להגיד לה "ידעת לאיפוא את נכנסת אז..."

בהצלחה בבנייה

ודרך אגב, איפוא אתה מתכוון לבנות?

sarah27
07-10-09, 19:45
אני מחפשת לימודים יותר בקטע של קריירה שנייה. משהו שישנה אולי בהמשך את הקריירה שלי.

כיום אני עובדת בראיית חשבון ודי מתוסכלת מהנושא.

האם אתם חושבים שהלימודים ב *** קישור לאתר שאני מקדמת, אני לא באמת מתעניינת מתעניינת בנושא וגם ככה לא מתכוונת לחזור לכאן לבדוק את התשובות*** הם רציניים? זה נראה לי יותר כמו קורסים קטנים, אני לא בטוחה שאפשר לפתח מזה קריירה ואולי בכלל זה רק לימודים משלימים למי שרוצה ללמוד אדירכלות.

אשמח לשמוע דעות מאנשים שכבר למדו שם או פיתחו קריירה שנייה בתחום הזה.

שחר 9
07-10-09, 20:16
אני מחפשת לימודים יותר בקטע של קריירה שנייה. משהו שישנה אולי בהמשך את הקריירה שלי.

כיום אני עובדת בראיית חשבון ודי מתוסכלת מהנושא.

האם אתם חושבים שהלימודים ב***** הם רציניים? זה נראה לי יותר כמו קורסים קטנים, אני לא בטוחה שאפשר לפתח מזה קריירה ואולי בכלל זה רק לימודים משלימים למי שרוצה ללמוד אדירכלות.

אשמח לשמוע דעות מאנשים שכבר למדו שם או פיתחו קריירה שנייה בתחום הזה.

את רצינית ?

מהקורס הזה את רוצה לפתח קרירה שניה ?
רק כדי שתביני זה כמו לקחת קורס לניהול פיננסי של משק הבית , ולרצות לפתח קרירה שנייה בראיית חשבון !!!

בהצלחה .

Tsafrir
07-10-09, 20:50
מסכים בהחלט עם קודמי.
בזמנו עשיתי את הקורס והוא טרם לי רבות בהבנת תהליכי הבניה העצמית, אבל בשום פנים ואופן אין מדובר
במשהו שניתן על בסיסו לפתוח בקרירה שניה.

מלכי
09-10-09, 22:50
ראשית ולפני הכל אני קבלן בנין ולא מאתמול. התמחות במגזר הפרטי אבל לא רק ושמונים אחוז מהשרשור הזה דברי בורים ועמי ארצות שבא לבכות.

1.כל קורס בענף הבנין ללא תנאי סף ובחינת הידע הנירכש במהלכו, משול לשמן נחשים ואני מכיר היטב מנסיון אישי את" הידע" הנימכר מטרתו אחת לדחוף באופן מסחרי מותגים שונים אין בזה פסול אבל מכאן ועד למודי תעודה, ראבק.
2.בכל פרויקט נדרשת רמת תכנון כדי להגיע לסטנדרט הנדרש ע"י המזמין וניקבע ע"י גורמי התכנון המוסמכים(מוסמך קרי טכניון,אוניברסיטה מכללה מוכרת מאוד מאוד וכו')קודם אדר' אחר כך מהנדס, אידאלי בעלי שם מוכח, אופטימאלי בעלי ידע או נסיון.
3.מפקח-בזאת אני קובע אין חיה כזאת. מנהל פרויקט הוא האחד, משרת אמון שניה בחשיבותה לקבלן ראשי במידה והיזם הוא לא הקבלן הראשי. במידה וליזם אין רקע בתחום(צביעת דירת סטודנטים היא לא רקע מצטער)יזמות היא קטע מספיק כבד בפרויקט ,תשאיר את הקבלנות למקצוען מנוסה מוסמך ומבוטח גם אם בעברך ניהלתה את הקמת הקמ"ג.
4.עלות מנהל הפרויקט תמיד אבל תמיד תתווסף לעלות הבניה וכך צריך להיות. יכולתו ליצר תהליך יעיל ואפקטיבי תוך שימור הסטנדרט שניקבע מראש היא שוויו האמיתי במידה ואין קבלן ראשי, העלות העיקרית היא זמן בעלי המקצוע חומרי הגלם בד"כ שוליים,פרויקט עומד עולה כסף גם אם אתה לא יודע לחשב אותו.
5.רק קבלן ראשי מסוגל ליצר תהליך קצר ואיכותי תוך שמירה על הסטנדט ולקיחת אחריות מלאה בדרך לאיכלוס המבנה.קבלן ראשי הוא היחיד עליו מוטל להוציא חדש בפעם הראשונה מתוקן זה הליגה למקומות עב'.
6.מנהל פרויקט-קימים איכותיים מאוד וגם אחרים, הכי קרוב לקבלן ראשי שאפשר.לא כל אחד נוסע ברולס רוייס הרוב במזדה 3 ועדין מגיעים(שווה מחשבה לאור העובדה שהפרויקט שלך הוא חליפה מחייט).
7.על רמאים שקרנים וחותכי קופונים-תעשו שעורי בית יא עצלנים,תשעים אחוז מהבונים פרטית מתעסקים במהלך הפננסי הגדול ביותר בחיהם ברמת זילזול שמזמינה זבובים לחרא כאן זה המקום לנסיון שלך בפרויקטים כולל הק"מג
.
חד משמעית וללא יוצא מין הכלל כל לקויי הבבניה,קסח אם קבלנים,ספקים וכו' נובעים:
1.חוסר הבנה בסיסי של בעל המאה( היזם שנהיה הקבלן הראשי,קבלן המשנה והפועל) בפרויקט מראשיתו,והנסיון המגוחך ללמוד תוך כדי תנועה.
2.תכנון חסר ולקוי של הפרויקט שמעיד על האופן שבו יבוצע הפרויקט עד סופו. שערות לבנות לכל המשתתפים על חשבון הבית
3.מגלומניות של היזמים שאינם מחוברים ליכולות הכספיות שלהם בזמן התיכנון,אצל רוב מוחלט של לקוחותי התקציב ידוע מראש ורק אחר כך מתכננים את הפרויקט ולא להפך (כן, צריך לשלם לאדר' פעמים אם שיניתה את כל הבית בגלל שאין כסף)יש שלב ראשוני של חקירת יכולת שכל יזם רציני לא זז ס"מ בלעדיו. בטח לא עובר את שלב הסקיצות אם האדר'.
4.לחיים לא היה קבלן שלד בעשרים דולר,הרצף של מוישה אף פעם לא עבד בעשרים שקל למ"ר וטייח לשלוש קומות פנים וחוץ לא עולה עשרת אלפים שקל כולל פיגום גם לא אצל התימני מראש העין בדוק לפחות מאז המנדט.
5.אין סיבה לסבול בזמן הבניה למרות שזהוא אחד התהלכים היותר ארוכים בדרך למוצר צריכה די נפוץ(גם כאן השיטה הנפוצה ביותר לביצוע מוכתבת ע"י בעלי ענין כבדים מאוד במשק אבל זה כבר דיון אחר).
6.ועוד לא דיברנו על האישה בפרויקט פרק נפרד אפילו אצל אוליגרכים,
חג שמייח

whisky
11-10-09, 19:19
מלכי בשיטת ה- אני החלטתי שלך, אז אני החלטתי שמה שאתה אומר זה שטויות במיץ תפוגזר (אישתי אומרת שזה טעים וכמו שתקרא בהמשך היא תמיד צודקת בוודאות).

מהנסיון האישי שלי, בניתי בית לפני חמש שנים, לא עשיתי קורס אבל הגעתי למפגשים ספציפיים, לקחתי מפקח בניה ובאותו זמן גם שיפצתי את הדירה של אחי עם קבלן אחר בעיר אחרת לגמרי אלו המסקנות:

1. קורס לא חובה, אבל מאוד עוזר, לאו דווקא כי הולכים לדחוף לך צינור, אלא כי יש דברים שלא ידעת (דוגמא: בזמנו מעט מאוד בנו בתים עם חנוכיה עם ברזים לכל צינור, למה? לא יודע? היינו במפגש על תשתית צנרת אינסטלציה וחימום סיפרו לנו על זה וואללה הבנו את היתרון בזה, שאלנו את האינסטלטור על העליות זה היה משהו כמו 700 ש"ח לכל הבית ממש לא רציני, יש נזילה לא סוגרים את הברז הראשי אלא את הצינור הספציפי שנוזל והיה אחד כזה) החיסכון של זה הוא מטורף, בין היתר כי לא צריך להזמין אינסטלטור באמצע הלילה, כי יש מים בבית רק ברז אחד מנותק, וזה בלי ש"דחפו לנו מוצרים" פשוט הסבירו על שיטות חלוקה למים בבית.

2. ללמוד מונחים מקצועיים תמיד נראה יותר טוב וגם מבינים את השטויות שקבלנים מדברים איתך, ואל תיקח אותי קשה מלכי אבל הרבה קבלנים מדברים באופן שגורם לך ההדיוט לחשוב שאתה לא מבין כלום, כי הם מתחילים לדבר על הציפלינגים של המרקששה עם הזוויות הלא נכונות שהקבלן יסודות עשה לך, ואתה לא מבין כלום ובולע אוויר ורק חושב "טוב אז כמה זה יעלה לי בסוף" במקום לדעת שאת הקיר אפשר ליישר עם טיח שחור ולבן ובסוף השפכטל יעשה את העבודה יפה וזה לא כזה נורא שהקבלן יסודות בנה קצת עקום, אבל הקבלן הלחיץ אותך עד מעל הגג (וברור שהקבלן יסודות לא בסדר אבל קנינו את הבית בשלב הזה) (גם כאן לא דחפו לנו שום מוצר רק הסבירו מה עושים במקרים של זוויות לא נכונות בקירות וקירות לא ישרים).

3. אדריכל, שיבין מי הבוס ומי הולך לגור בבית, הרבה מהם באים עם הראש שלהם שהוא יכול להיות טוב, אבל הוא לא אתם; יש כאלו שהעיקר אצלהם הוא האמבטיה ויש כאלו שהעיקר הוא דווקא המטבח, יש כאלו שרוצים מטבח פתוח לסלון ויש כאלו שרוצים חדר שינה הורים ענק, קיצר שיבין מה אתם רוצים וידע להביא את זה לתוכניות ולא שיתחיל להסביר לכם שאין ברירה ויעשה לכם כאילו הוא עושה לכם טובה!

4. מפקח בניה: אני אישית ממליץ, יעידו על זה כל החברים שלי, הבית בנוי בצורה איכותית מאוד, התקציב שלנו היה מאוד מאוד מדוד, והצלחנו, המפקח ידע להביא לנו אנשי מקצוע שהוא הכיר ולא התבייש להגיד להם ללכת כשלא היה מרוצה וגם עבד מצוין עם בעלי מקצוע שאנחנו הבאנו, ידע לנהל את התקציב מולם ולגרום לנו לא להרגיש חסרי כבוד מול השטויות שדיברו איתנו הקבלנים בקול הוואי וואי וואי שלהם (ראה סעיף 2 לעיל) כאילו סוף העולם הגיע, מספיק שקבלן רואה שמולו עומד אחד שאומר לו, "מה אתה מדבר אתה מעביר לפה נקודת חשמל אחת ולא מהריצפה ותפסיק לזXXן לי במוח" מאחד שמבין ולא מפחד להראות את זה (כי הוא באמת מבין) והקבלן לא יכניס לכם צינורות, כי הוא יודע שיש מישהו שמבין במה שקורה. (מלכי אם אתה רוצה לקרוא לזה מנהל פרויקט תקרא לזה, אתה גם יכול לקרוא לזה תרנגול הודו, הסמנטיקה לא באמת משנה). (הגישה שלנו הייתה שאנחנו מביאים לכל תפקיד לפחות בעל מקצוע אחד מצידינו ולפחות אחד מצד מפקח הבניה; המחיר, האיכות והמוניטין הם אלו שקבעו מי יעשה את העבודה, לפעמים בעל המקצוע של המפקח זכה ולפעמים שלנו, ולא הייתה למפקח עם זה שום בעיה, לגישתו להיפך ככה הוא לומד להכיר בעלי מקצוע נוספים ששמעו עליו ראו אותו עובד וימליצו עליו, ובעלי המקצוע שהמפקח המליץ? הם קיבלו את זה בהבנה כי אנחנו הם אלו שבחרנו לא לבחור אותם!).

5. לדעת מיהו מפקח הבניה שאתם יכולים לסמוך עליו זו בעיה, ואני הייתי לוקח רק אחד מומלץ, גם הוא צריך להבין אותכם בדיוק כמו אדריכל, והסמכויות שלו ומרחב התמרון שלו צריך להיות ברורים מאוד לכם ולו.

6. לדעת לתזמן דברים בבניה בלי לגרום לעיכוב שלה זה דבר שאם אתה בונה לבד לא תדע, אולי קורס יעזור, אבל מפקח בניה יעזור פי 3, כי הוא ידע מתי להגיד לך להזמין חומרים ואיזה חומרים, ויסביר לך מה ההבדל בין מלט לבן לשחור ומעבודה קודמת איך לעשות את האיטום של האמבטיה, גם אם זה יוצא עוד עשרים שקל, וגם לא לעשות שטויות למרות שזה חוסך לך כסף.

7. כדאי להבין ממפקח מתי הוא יהיה בבניין, לא הגיוני לצפות שהוא יהיה שם כל היום כל יום, אבל בהתחלה של כל עבודה חשובה בבית הוא צריך להיות שם, ביציקה של היסודות, כשמגיע הרצף ובסיום היום עבודה של הרצף, כשבמגיע המטבח, כשהחשמלאי מגיע, כל אלו נקודות שבהן אנשי המקצוע צריכים הדרכה אמיתית, למרות שהם בנו כבר עשרים בתים, בבית שלך אם לא יהיה מי שיכוון אותם, הם ישתמשו במוצרים הכי זולים ויעשו קיצורי דרך, למה? כי זה חוסך להם כסף, נקודה! אז בא מישהו שמבין ואומר להם ככה אני רוצה, אלו הגבהים, אם יש בעיה הנה הטלפון שלי, ואתם בעבודה, לומדים בחופשה יש מישהו שדואג מהצד שלכם!

8. ודבר אחרון, הקורס לאישה, לגבר וליחסים בינהם, זו באמת אחת הבעיות הקשות, העמדה שלי היא כזו: צריך לדעת מתי להתפשר (כי האישה תמיד צודקת, בוודאות!) וצריך להבין מה חשוב לכל אחד, אם כל אחד יבין מה חשוב לשני (גם בבניה וגם ביחסי המין) זה התחלה טובה, גם לריב מותר, אבל חשוב להבין שבסוף בונים את הבית בשביל לחיות בו ולא בשביל שימכרו אותו אחרי הגירושים, אם זו הדרך עדיף ללכת ולקנות בית מוכן מקבלן, זו גישתי ואני תומך בה.

ואחרי כל זה, בהצלחה!!

whisky

שחר 9
12-10-09, 02:08
מלכי אשמח לדעת מה ההבדל המהותי בין מפקח למנהל פרוייקט?

האם מפקח או מנהל פרוייקט בשורה התחתונה עולים כסף או חוסכים כסף?

האם קבלן ללא מנהל פרוייקט או מפקח נוהג וינהג בפרוייקט באותה בצורה שהיה נוהג אילו היה מפקח ?

whisky
12-10-09, 10:45
מלכי אשמח לדעת מה ההבדל המהותי בין מפקח למנהל פרוייקט?

האם מפקח או מנהל פרוייקט בשורה התחתונה עולים כסף או חוסכים כסף?

האם קבלן ללא מנהל פרוייקט או מפקח נוהג וינהג בפרוייקט באותה בצורה שהיה נוהג אילו היה מפקח ?

אני לוקח על עצמי לומר את דעתי:

1. מפקח עולה כסף, לעולם לא תדע כמה כסף חסכת אלא אם שכן שלך יבנה את אותו בית בדיוק בלי. לדעתי בשורה התחתונה כן, כמה זו שאלה יפה, אולי כדאי לממן מחקר של זה...

2. האם קבלן ללא מנהל פרויקט נוהג וינהג באותו אופן? יש ויש, יש כאלו שאכפת להם השם הטוב שלהם, שיודעים שתפנה אליהם לקוחות אחרים, או שלקוחות יבואו אליך לקבל המלצות (קורה המון, ואל תהסס ללכת לראות עבודות של קבלנים זה מאוד מקובל לראות בית גמור של קבלן, כמובן בתיאום מראש עם בעל הבית) ויש כאלו שאתה לא מעניין אותם ורק רוצים להרוויח כמה שיותר הרגע.

כמו בכל מקצוע, יש טובים יותר וטובים פחות, יצא להכיר כמה בעלי מקצוע שאמרו לי לרדת מדברים שהיו יכולים להיות מאוד מכניסים להם ואני ממליץ עליהם בחום, כי יושר וכנות "עושים לי את זה", ויצא לי לראות את ה"מרוויחים" של הרגע ועליהם אני לא אמליץ. זה די בסגנון ה- "יצאת צדיק" של חיים הכט, יש ויש בכל מקצוע גם קבלנים ולא כולם XXXX יש בהם המון אנשים טובים, פשוט צריך למצוא אותם כמו מוסכניק טוב (או עו"ד טוב).

whisky

שחר 9
14-10-09, 00:03
whisky .

שאלתי הייתה שאלה רטורית או כמו שמלכי אומר "אני קובע" .

מפקח חוסך כסף ואם לא - הוא לא מילא את תפקידו / מטרתו.

גילוי נאות שגיליתי איפה שהוא בתחילת השרשור פיקוח בניה זה עיסוקי בחיים ועל כן אני מכיר את העולם הזה.

מה שכתבת בתגובתך ל"קביעות" מלכי ומיץ התפוגזר כל מילה בסלע אני מסכים איתך וחושב שחשוב להיות עמוק בתוך הענינים אבל יחד עם זה מפקח הוא צורך בכל פרוייקט.

כל קבלן וגם הטובים ביותר, פועלים מתנהלים ועובדים בצורה שונה כאשר יש מפקח בפרוייקט , ואת זה אני אומר לך משיחות עם קבלנים שמעידים על עצמם ולא דווקא מתוך רצון לתחמן או לרמות אלא לפעמים מתוך סדרי עדיפות שונים .

אם יש עצה אחת טובה לאנשים שנכנסים לבניה זה לקחת לצידם איש אמון שילווה אותם לאורך הבניה תקרא לזה מנהל פרוייקט,תקרא לזה מפקח, או מכין תפוגזר - העיקר שהוא יבין היטב במה שהקבלן מבין ואתה לא מבין !!

בהצלחה.

נמרוד
21-12-10, 18:11
טוב, עברו שנתיים מאז שפתחתי את השרשור הזה ולפני שבועיים עברנו בשעה טובה לבית החדש. אז לסגור את המעגל:

1. עשינו, אני ואשתי, את הקורס של בילדינג. בסך הכל, עבורנו, היה מועיל. בשום אופן לא מאפשר לבנות אחרי זה לבד, אבל בהחלט מכניס לאווירה - את שני בני הזוג, וזה חשוב.

2. אני רוצה לחזק את העצה נכתבה כאן על ידי שחר ואחרים - בחירה של איש אמון - מנהל פרויקט או מפקח בנייה, לא משנה השם - וללכת איתו עד הסוף. לקחתי מפקח כזה, את הטוב (והיקר) ביותר באזור שלי, וקיבלתי בית בזמן, בתקציב, באיכות ובדיוק לפי התוכניות, שרות VIP, וחווית בנייה שבסיכומו של דבר היתה קלה וכיפית.

3. לא פחות חשוב, ואולי יותר - בחירה של המתכננים. אין בעל מקצוע שמשפיע על התוצאה יותר מהאדריכל.

שמוליקו
21-12-10, 18:42
בשעה טובה
המון נחת שיהיה לכם
וכייף גדול מאוד.

בתור אחד שלא בא מהתחום ולא עבר שום קורס, אבל בכל זאת בנה את ביתו ב"שתי ידיו"
הייתי המנהל של התהליך, הבאתי בעלי מקצוע ,דאגתי לתזמון בינהם בניתי גם בידיים הלכה למעשה.. (אה, וגם תוך כדי עבדתי לפרנסתי)

לא נותר לי אלא לומר שבהחלט הדבר הכי חשוב הוא אדריכל טוב.
לצערי כאן היו לי הרבה בעיות, אדריכלית מתחילה עם לא מעט טעויות תכנוניות,
כאן מזל שלאבא שלי היה זמן לשבת איתי על התכניות :)
שינינו לה הכל (כמעט), ועד היום, כבר 7 שנים, אני מאוד מרוצה מהתוצאה הסופית.

להכניס את שני בני הזוג לאוירה המתאימה זה דבר שעוזר, כי גם כאן לי לקח זמן עד שהחוקית הבינה את העיניין, למרות שאחרי ההבנה היא אפילו לקחה פטיש ליד ופתחה בבלוקים חורים לחשמל :)
אז אם הקורס עשה את זה לפני תחילת הבניה הרווח היה שלכם.

Tsafrir
21-12-10, 20:53
טוב, עברו שנתיים מאז שפתחתי את השרשור הזה ולפני שבועיים עברנו בשעה טובה לבית החדש. אז לסגור את המעגל:

1. עשינו, אני ואשתי, את הקורס של בילדינג. בסך הכל, עבורנו, היה מועיל. בשום אופן לא מאפשר לבנות אחרי זה לבד, אבל בהחלט מכניס לאווירה - את שני בני הזוג, וזה חשוב.

2. אני רוצה לחזק את העצה נכתבה כאן על ידי שחר ואחרים - בחירה של איש אמון - מנהל פרויקט או מפקח בנייה, לא משנה השם - וללכת איתו עד הסוף. לקחתי מפקח כזה, את הטוב (והיקר) ביותר באזור שלי, וקיבלתי בית בזמן, בתקציב, באיכות ובדיוק לפי התוכניות, שרות VIP, וחווית בנייה שבסיכומו של דבר היתה קלה וכיפית.

3. לא פחות חשוב, ואולי יותר - בחירה של המתכננים. אין בעל מקצוע שמשפיע על התוצאה יותר מהאדריכל.

מברוק ושיהיה בשעה טובה!

אין לי אלא להסכים לענין האדריכל. אדריכל מפוספס יכול להפיל פרוייקט כזה.

Iddo2010
29-12-10, 13:55
אני רוצה לחזק את העצה נכתבה כאן על ידי שחר ואחרים - בחירה של איש אמון - מנהל פרויקט או מפקח בנייה, לא משנה השם - וללכת איתו עד הסוף. לקחתי מפקח כזה, את הטוב (והיקר) ביותר באזור שלי, וקיבלתי בית בזמן, בתקציב, באיכות ובדיוק לפי התוכניות, שרות VIP, וחווית בנייה שבסיכומו של דבר היתה קלה וכיפית.
אנחנו מעוניינים להתחיל ולבנות בקיץ הקרוב, איפה ניתן למצוא מפקח טוב עם המלצות באזור צפון הנגב?
כמה עולה עבודת המפקח?

-->