PDA

צפייה בגרסה מלאה : שעוני דלק וטמפ'

coas
17-04-04, 21:47
שאלתי בעבר ואחרי אין ספור ניסיונות אני מעלה את הבעיה שוב.
שוני הדלק והטמפ' מזייפים כלומר, שעון דלק מראה את הכמות הנכונה אבל אחרי נסיעה קצרה או פרק זמן שהמנוע עובד המחוג מרקד ע"פ כל הסקלה. שעון טמפ' מתחיל יפה ומראה את הטמפ' הנכונה וגם הוא מטפס לכמעט מקס, ונשאר.
השעונים הם אפטר מרקט חדשים מדגם מעט יותר מתקדם מהמקוריים. עם המקוריים, גם חדשים שקיבלתי לבדיקה, המחוג היה מטפס למקס' בשני השעונים ונשאר.
מד דלק חדש, חישן טמפ' חדש (הוחלפו פעמיים במהלך הניסיונות ונבדקו מחוץ לג'יפ- תקינים).
הבעיה היא לא של אפס משום שזה מחובר בצורה האופטימלית- כבלים עבים מחוברים לגוף, שילדה ומנוע אחרי שיוף של נקודות החיבור. לצורך בדיקה גם חובר אפס מהמצבר ישירות לשעון, ללא שינוי.
חוברו מעקפים מהמדידים ישירות לשעון הרלוונטי- אותה תוצאה.
נבדקו ההתנגדויות ביציאה מהמדיד (תודה לאביגדור) וגם אלה תקינים.
עלתה השערה שישנה השראה של אחד הצרכנים, אחד אחד נותקו כולם כולל מנוע מגבים ומערכת חימום- אין השפעה.
נבדק חיבור הצמה בקיר האש נוקה וחובר מחדש- אין השפעה.

בשלב הזה אני מרים ידים, שניה לפני הגפרור. :evil:

יש למישהו רעיון נוסף??????

(אולי זה יעזור- המנוע היה מצויד במחשב לבקרת זיהום אוויר, מנוע צעדים ועוד- פורק הרבה לפני שהרכב נקנה)

עירא
17-04-04, 22:11
אשר, בדיקה שבה השעון (חום) מחובר עם כבל 1.5 ממ"ר בנפרד שהולך מהיוניט שבסעפת ישירות אל השעון, וכבל נוסף שהולך מהשעון ישירות למצבר. (דגש על כבלים חדשים נפרדים ובלי הפרעות בדרך).
תאמת כשאני חושב על זה ועל מה שמשותף לבעייה שאתה מתאר זה הפלוס שמגיע אל השעונים. ולכן אם הבדיקה שתיארתי קודם (שהיא למעשה מערכת נפרדת כביכול מהמערכת של הרכב, תנסה את המינוס (מה שרץ מהשעונים) להחזיר למה שיש ברכב ולהשאיר עם פלוס חדש. (נראה לי, אבל אני לא בטוח, שיש קשר בין שני השעונים אז שווה לעשות את הבדיקה על שניהם ביחד).
עירא

coas
17-04-04, 22:17
זו בדיקה שעדיין לא עשיתי, פלוס ישיר מהמצבר, אבל ממנה אני חושש- קצר והלכו זוג שעונים שאני נמנע מלזכור כמה עלו.
חיברתי לשעונים פלוס אחר מהצמה, זה שמיועד לשעון לחץ שמן חשמלי וזה שמחובר למצית (כן, מצית בCJ) וחוט מאולתר ישירות מקופסת הפיוזים- אותו דבר.

עירא
17-04-04, 22:23
קח פיוז קטן (3A) שזה נדמה לי הכי קטן שיש באוטו אז נראה לי שהוא יספיק עם בית פיוז או אילטור כלשהו (ללפף חוט מהרגל שלו למצבר וללפף חוט מהרגל השנייה לשעון, לעטוף כל אחד עם איזולירבנד ושלום על ישראל), כי עם שני השעונים עבדים טוב ואז משתגעים נראה לי שזה קשור לפלוס שהם מקבלים. שווה גם לבדוק עם וולטמטר שהמתח שנמצא על המצבר יציב.

אדי
17-04-04, 22:44
קח פיוז קטן (3A) שזה נדמה לי הכי קטן שיש באוטו אז נראה לי שהוא יספיק עם בית פיוז
יש גם פיוזים של 2A שיושבים בבית פיוז מעט קטן יותר מהרגיל. קיימים גם פיוזים בצורת גליל בערכי זרם נמוכים יותר.

בכל מקרה, יכול להיות שהמתח שמקבלים השעונים נמוך יותר מה-12V של הרכב ... אז לא ממש כדאי לחבר למצבר בלי לבדוק את זה.

עירא
17-04-04, 23:05
לגבי פיוזים יותר קטנים, נכון יש פיוזים בצורת גליל לערכים ממש קטנים (אבל ממש אין לי מושג מה צריך ליהיות הגודל של הפיוז ו3A פשוט נראה לי קטן יחסית אבל לא מבוסס על שום חישוב)
לגבי המכוונים השעונים המקוריים הם 12V ולא פחות.
עירא

coas
17-04-04, 23:11
מתוך ההצעה שלך עלה רעיון נוסף, המצבר. יש אפשרות שהמצבר, לאחר תחילת נסיעה, מספק מתח לא יציב?
שאלה מיותרת, שווה לשאול מצבר ולבדוק.

חנן א.
17-04-04, 23:58
שים לב!
בחלק מהCJים אתה תמצא באחורי השעון, בכניסת ה+ לשני השעונים קופסת מתכת קטנטנה שבתוכה ווסת שמוריד את המתח ל5 וולט.
בCJים אחרים, הווסת הוא פנימי בתוך הקופסה של הספידומטר.
יתכן שהווסת שלך מזייף, ובכל מקרה, בזהירות גדולה עם הנסיונות, כי אם השעונים יקבלו מתח של 12 וולט, הם יתפגרו.

coas
18-04-04, 00:55
חנן, בשעונים אצלי יש רגולטור כחלק מהשעון, רגולטור בכל אחד כאשר ההזנה היא משעון הדלק וממנו לשעון טמפ'. שניהם אמורים לקבל 12V ועדיין לתפקד. הבעיה היא, כנראה, תוצאה של מתח לא יציב(?) או השראה כלשהי.

Bulldog
18-04-04, 01:49
בזמנו טיפלתי בנושא כיול השעונים ותיקונם אצל טכומטר מא"ת חולון, העלות לא הייתה גבוהה במיוחד וקיבלתי את שני השעונים המובנים בתוך המד אוץ עובדים ומדוייקים.
שווה בדיקה

AvigdorAharon
18-04-04, 07:44
אשר,
אם המצבר לא מספק מתח ישר, לדעתי דברים נוספים ברכב לא היו עובדים תקין. בכל מקרה, זו לא בעיה לבדוק (אם זה נכון, אז מייצב המתח הלך). אולי תחבר מתח + מרכב אחר, נניח הרכב הפרטי שלך?
לגבי צורת החיבור של עירא (+ ישיר מהמצבר, דרך פיוז), לדעתי שווה לנסות, כמובן אם אתה בטוח שהשעון אמור לקבל 12V, אולי שווה ליצור קשר עם החנות ממנה קנית, ולשאול?

אביגדור

coas
18-04-04, 08:38
אביגדור, רק כמוצא אחרון. לא בגלל שהם לא אמורים לקבל 12V, הם כן, אלה בגלל החשש מקצר.

עומר, זוכר את הכתובת, טלפון? שילמתי כבר כ"כ הרבה שהדבר הבא הוא להחליף צמה או מינימום ג'יפ....

ניר ל
18-04-04, 11:37
אם הרגולטור תקין אז מתח לא יציב מהמצבר לא משנה שום דבר. זה בדיוק התפקיד של הרגולטור הזה.

coas
18-04-04, 14:52
אם כך, אז מה אם המינוס לא יציב?

ניר ל
18-04-04, 15:01
אם כך, אז מה אם המינוס לא יציב?

??? מה זאת אומרת מינוס לא יציב ?
ההדק השני של השעון מתחבר ליוניט (חיישן חום מנוע/ מצוף דלק)
אולי החוט שמזין מתח לשעונים מתנתק מדי פעם.

coas
18-04-04, 15:19
ניר, אני כבר לא מחפש הגיון. אחרי כל הבדיקות, החלפות חלקים, מעקב אחרי חוטים משעון ועד מדיד ועוד, מבחינתי הכל אפשרי ואני לא פוסל שום אפשרות גם את המטומטמות ביותר.
החוט שמזין מתח לשעונים מחובר טוב.

ניר ל
18-04-04, 15:52
נסה בכל זאת להעביר מתח דרך רגולטור נוסף -
בקש בכל חנות חלפים, נגד לוח שעונים של פורד אסקורט או משהו כזה, זה עולה 5 ש"ח .

eran4x4
18-04-04, 16:54
נראה לי שיש בילבול מושגים בהודעה (ואולי לא)

בכל מקרה: יש ווסט טעינה ששולט על טעינת המצבר - מתח המצבר בזמן שהמנוע עובד צריך להיות באזור 13.7 וולט.

יש מיצב מתח שמוריד את מתח העבודה של השעונים בכדי למנוע השפעה על המדידה כתוצאה משינוי מתח המצבר.

הטענה שלך (COAS) היא שמיצב זה פנימי לשעון.

ההצעה שלי - חבר מד מתח (רב מודד) להדק הפלוס של השעון וסע איתו מחובר - עם המתח משתולל כאשר השעון מתחיל להשתולל יש לך כיוון למקור הבעיה.

חנן, בשעונים אצלי יש רגולטור כחלק מהשעון, רגולטור בכל אחד כאשר ההזנה היא משעון הדלק וממנו לשעון טמפ'. שניהם אמורים לקבל 12V ועדיין לתפקד. הבעיה היא, כנראה, תוצאה של מתח לא יציב(?) או השראה כלשהי.
מה הכוונה שהמתח מתחבר משעון הדלק לשעון הטמפ' האם שניהם מקבלים בדיוק אותו מתח או שיש על שעון הדלק כניסה של 12V ויציאה לשעון הטמפ'?

בכל מקרה - עד שלא בדקתה עם רב-מודד וראיתה ששני השעונים מקבלים 12V אל תחבר אותם למצבר ישירות (גם לא דרך פיוז), השעונים הללו ישרפו מזרם הרבה יותר נמוך מ 3A או 2A

coas
18-04-04, 17:30
קודם כל: איפה נמצא וסת הטעינה?
עכשיו הסבר קצר לגבי השעונים: השעונים המקורים מחוברים בטור, שעון הדלק מקבל מתח בהדק I , רגולטור פנימי מוריד ל5V ומההדק האמצעי A מעביר באמצעות גשר לשעון טמפ'.
http://www.monsterslayer.com/jeep/images/SpedoPic.JPG
(S בשני השעונים הוא החיבור למדיד/ חישן)

וזה הרגולטור, אני מבין קטן באלקטרוניקה אבל לפי אביגדור זה ממש מוצג מוזיאוני:
http://www.monsterslayer.com/jeep/HydroBoost/Fuel_Guage_CVR.JPG
השעונים אצלי מחוברים במקביל, ההדק על גבי שעון דלק מקבל 12V ומעביר ללא שינוי באמצעות גשר לשעון טמפ'. החיבור לשעון דלק הוא משום נוחות, החוט היה מחובר שם במקור. ניתן באותה מידה של השפעה לחבר את שעון הטמפ'. כל אחד מהם מצוייד ברגולטור זהה, מתקדם.
http://www.tellico4x4.com/catalog/images/omix/omix-4740791.jpg

AvigdorAharon
18-04-04, 17:38
אשר כתב:

השעונים אצלי מחוברים במקביל, ההדק על גבי שעון דלק מקבל 12V ומעביר ללא שינוי באמצעות גשר לשעון טמפ'

זה לא מדויק. שעון הטמפרטורה מקבל 5V על ידי הרגולטור העתיק (אצלך בתמונה האמצעית).

לא הבנתי את המשפט:

החיבור לשעון דלק הוא משום נוחות, החוט היה מחובר שם במקור. ניתן באותה מידה של השפעה לחבר את שעון הטמפ'. כל אחד מהם מצוייד ברגולטור זהה, מתקדם.

האם אתה מתכוון לחדשים? אלו שקנית? או לישנים שהיו מורכבים?

אביגדור

eran4x4
18-04-04, 17:54
ווסט הטעינה נמצא או בתוך האלטרנטור או בחלל תא המנוע, מחובר לפחות בחוט אחד אל האלטרנטור.

עירא
18-04-04, 18:11
אשר, אצלך בג'יפ, כמו שערן כתב, ווסת הטעינה הוא חלק פנימי באלטרנטור.

coas
18-04-04, 19:14
טוב, גם את האופציה הזאת ניסיתי בעבר, החלפתי אלטרנטור החזרתי לקודם- אותו דבר.

coas
18-04-04, 19:19
אביגדור, זה מדויק, שעון הטמפ' מקבל פלוס משעון הדלק לאחר הורדה ל5V.
השעונים אצלי, החדשים, מחוברים כפי שתיארתי- לכל אחד רגולטור עצמאי, בלתי תלוי ברגולטור השני. החיבור בינהם הוא לפני הרגולטורים.
(מתישהו אני אקנה מצלמה דיגיטלית...)

עירא
18-04-04, 19:46
לפי מה שאתה מתאר, (לייתר דיוק ממה שאני מבין ממה שאתה מתאר), יש יותר מבעייה אחת.
אם החלפת אלטרנטור, אז שללת את האופצייה שהמתח המגיע הוא לא יציב (13.7 או משהו כזה).
אם לכל אחד משני השעונים יש רגולטור פנימי (וגם בדקת עם שעונים מקוריים שיש להם רגולטור משלהם) אז הבעייה היא לא ברגולטור.
ואם אמרת שהתופעה ששני השעונים משתגעים בייחד אחרי סמן עבודה מסויים, אז זה שולל (או לפחות מוריד מאוד מאוד) את הסבירות שהבעייה היא בקו שמגיע מהמדדים (חום ודלק, שגם אותם החלפת אם אני לא טועה).
ולכן כמו שזה נראה כרגע אני בשלי עם העצה הראשונה, לחבר את המדידים ישירות ל12V ולא דרך מערכת החשמל של הג'יפ שיכול ליהיות שיש על הקו שמספק להם מתח איזשהו צרכן שמשגע אותם (כמו שחנן כתב על אלקטרוניקה והשראות על רדיו, וודו) ויכול ליהיות שההשפעה על המכוונים מפריעה "לפני" שהמייצב מתח באלטרנטור מספיק לתקן את ההפרעה.
ד.א. על האלטרנטור יש שני חיבורים שאחד מהם מגושר לנקודה שמחוברת למצבר. בעיקרון הוא אמור להגיע לנקודה עם ה"עומס" + הכי גדול במערכת (משם המייצב זרם מקבל את הקריאה שעל פייה הוא מייצב את הזרם) עד היום לא שמעתי על אף ג'יפ שזה באמת שינה משהו, אבל תמיד יש פעם ראשונה...

coas
18-04-04, 19:54
זו גם דרך לפתור את הבעיה, אם זה יעבוד. אני מעדיף להרוג אותם כשהם עוד קטנים.. כלומר אם ישנה בעיה עם צרכן מסויים שמשרה/ מקצר אני מעדיף למצוא את מקור הבעיה ולתקן ולא לעקוף עד שתגדל לנזק משמעותי יותר משעון מזייף. פדנטי אני יודע...

עירא
18-04-04, 20:00
אבל כמו רופא, כדי להלחם במחלה בצורה יעילה, צריך אבחון מדוייק של המחלה. רוצה לומר, אני לא בטוח שמה שכתבתי באמת ייפתור את הבעייה, אבל עם כן, אז כבר יש כיוון לאיפה בדיוק נמצאת הבעייה ואח"כ גם איך לפתור אותה (מה שבטח ייכלול פירוק של כל נערכת החשמל ובנייה שלה מחדש :lol: :lol: :lol: :twisted: ).
עירא

coas
18-04-04, 20:02
אחותך...

:evil:

Bulldog
18-04-04, 20:15
טעות שלי, המחוון

http://www.d.co.il/?activeGroup=&area=&arena=Business&busin ess_URL=%2F%3FactiveGroup%3D%26area%3D%2 6arena%3DBusiness%26city_code%3D6600%26c ity_name%3D%25E7%25E5%25EC%25E5%25EF%26c ity_name_checked%3D1%26custBusinessCity% 3D%25E7%25E5%25EC%25E5%25EF%26custBusine ssHouseNum%3D25%26custBusinessName%3D%25 22%25E4%25EE%25E7%25E5%25E5%25EF%2522%26 custBusinessStreet%3D%25E4%25F4%25EC%25E 3%26custBusinessTelephone%3D03-5507254%26custId%3D975430%26esi%3Dc21f5a 76960797d4bae05e575950da67%26formGroup%3 Dmain%26headingCode%3D28270%26headingNam e%3D%25F1%25F4%25E9%25E3%25E5%25EE%25E8% 25F8%25E9%25ED%2520%25E5%25F9%25F2%25E5% 25F0%25E9%2520%25F8%25EB%25E1%26language %3DHEB%26page%3DBusiness-Features-Map%26previousPage%3DBusiness-Results%26query%3D%26sessionId%3D1953210 82308386&city_code=6600&city_name=%E7%E5 %EC%E5%EF&city_name_checked=1&esi=c21f5a 76960797d4bae05e575950da67&featureCode=M ap&formGroup=main&headingName=%F1%F4%E9% E3%E5%EE%E8%F8%E9%ED%20%E5%F9%F2%E5%F0%E 9%20%F8%EB%E1&language=HEB&page=Business-Features&previousPage=Business-Results&query=&sessionId=195321082308386

ארוך משהו.

coas
18-04-04, 22:02
תודה.

eran4x4
18-04-04, 22:34
שעון הוא התקן אלקטרומגנטי, יכול להיות שנוצר שזה כלשהוא מטורף שמשגע את השעון.....

תבדוק עם רב-מודד שהמתח המסופק לשעונים תקין ונמשיך משם....

AvigdorAharon
19-04-04, 06:57
אשר,
מכל הבדיקות שהוצאו בשרשור, אני לא זוכר מה עשינו ומה לא.
אני ממליץ (וכמובן שגם אבצע) לבדוק שוב מההתחלה ולחזור לשרשור עם נתונים מדויקים (במידה ולא נגלה את התקלה).
נבדוק את השעונים מחוץ לג'יפ (לפרק זמן ארוך), אח"כ נבדוק בג'יפ ללא מתח וכדומה.

זרקתי כפפה, תפוס!

אביגדור

coas
19-04-04, 07:22
הקפה רותח כבר חודשיים..

חנן א.
19-04-04, 07:57
ארגנת כבר חוטים עם מינוס ופלוס ישירות מהמצבר, פלוס אל השעונים ומינוס אל גוף הספידומטר, רק בשביל לוודא שהם מקבלים מתח טוב ישירות מהמצבר?

coas
19-04-04, 08:36
מינוס ישיר לשעונים כן פלוס לא.
שעונים ומדיד נבדקו מחוץ לרכב עם המצבר הנוכחי ונמצאו תקינים.
הבעיה היא שלפני נסיעה הכל תקין. רק אחרי נסיעה של 100 מ' הם מתחילים להשתגע וממשיכים גם אחרי עצירה וכיבוי. יותר נכון שעון הטמפ' ממשיך, שעון הדלק חוזר להתנהג נורמלי אחרי מס' דקות.

עירא
25-05-04, 20:12
באותו נושא אבל לא באותו עניין,
המדיד דלק הישן שלי לא עובד טוב (בעבר כשפירקתי אותו ראיתי שיש בעייה עם המגע שלו שמשנה את ההתמגדות, הוא פשוט עקום ולא תמיד נוגע) אחרי תידלוק הוא היה מראה מלא ואחרי כמה עשרות ק"מ הוא היה יורד לריק.
היום הרכבתי מדיד דלק חדש שהגיע מיאנוביץ'.
כמובן שהוא לא עובד.
אחרי בדיקות רבות שמתי לב לתופעה מעניינת שממש אין לי מושג איך להסביר אותה, אשמח אם מישהו יוכל להתייחס לעיניין.
אז ככה, כאשר המדיד מחובר ובמקביל מחוברת מנורת בדיקה (מברג שיש לו שפיץ ויוצא ממנו חוט עם תנין) אז המדיד עובד ונותן קריאה שנראה לי מדוייקת. הכוונה במקביל הינה שאת התנין של המברד תפסתי ביחד עם הכבל שנותן מינוס למדיד דלק. עם השפיץ של המברג נגעתי בבורג שעליו מחברים את הכבל שהולך לשעון כאשר הכבל גם מחובר לאותו הבורג.
במצב הזה אני רואה את המנורת ביקורת מהבהבת בקצב קבוע (רגולאטור???) והעוצמה שלה משתנה כתלות בכמות הדלק.
רצוי לציין ששעון החום מחובר ועובד בצורה תקינה, שמתח 12V של השעונים מתחבר לשעון דלק ומשם ע"י הגישור הקבוע מגיע גם לשעון חום.
אני ממש לא מצליח להבין את פשר העניין.
עירא

eran4x4
26-05-04, 00:42
נשמע לי כחוסר התאמה בין המדיד לגשש
יש גששים בתחומי עבודה שונים, אם אני זוכר נכון יש אפילו כאלו שעובדים הפוך מבחינת היחס בין קמות הדלק להתנגדות( עולה \ יורדת עם ירידת כמות הדלק במיכל)

עירא
26-05-04, 13:39
נשמע הגיוני, אבל, אני יוצא מתוך נקודת הנחה שבן בינוביץ' יודע דבר או שניים ולא נתן לי מדיד דלק שלא קשור. כל השעונים אצלי מקוריים ולכן לא מתאים לי כל כך הקטע של חוסר התאמה ביניהם.
בדקתי עכשיו גם עם המדיד הישן (יישרתי יחסית את המגע שלו) ואיתו יש קצת תגובה בשעון (רואים את השעון עולה קצת מעל הEMPY) אבל גם איתו ברגע שאני מחבר את המברג עם המנורה אז הוא מגיב נורמלי.
עירא

AvigdorAharon
27-05-04, 07:19
עירא,
בדקת התנגדויות במוצא הגשש?
אם אני זוכר, חצי מיכל שווה ל 7 אוהם לערך. שווה לבדוק, במוצא המדיד, ואם התוצאה נכונה, להמשיך הלאה עם החוט עד לשעון.

אביגדור

עירא
27-05-04, 09:04
מדידות מסודרות של התנגדות יבוצעו היום.
עירא

עירא
31-05-04, 11:09
ביצעתי את מדידות ההתנגדות, כולן עברו בהצלחה, אבל עדיין השעון לא עובד.
בשלב הזה, רגע לפני שאני לוקח אותו לרופא שעונים, רציתי לברר אולי למישהו יש אחד ספייר לטובת בדיקה שהבעייה היא אכן בשעון ולא במדיד שקניתי.
תודה.
עירא

עירא
01-06-04, 16:59
אתמול בדרכי לערן לקחת שעון נוסף לבדיקה, תדלתי מיכל מלא והפלא ופלא, המחוג זז עלה בערך לרבע מיכל (קצת יותר) והתחיל לרדת לאט לאט (תאמת לא כל כך לאט בערך ליטר כל 5,6 ק"מ...)
מכאן הבנתי שכנראה יש בעייה בכיול בין השעון למדיד. למה??????????????????
היום כשניסיתי לחבר את השעון שהבאתי מערן גיליתי שהוא שרוף ולכן השאלה האם למישהו יש שעון כזה עדיין בעינה.
עירא

AvigdorAharon
01-06-04, 22:35
ניסיתי להתקשר אליך, אבל למען כולם:
לפי מה שאתה מתאר, יש סיכוי סביר שהשעון לא תקין.
לא מסובך לבדוק זאת:
אתה צריך שלושה נגדים בערכים המתאימים (מיכל מלא - 10 אוהם, חצי מיכל - 35 אוהם ומיכל ריק - 70 אוהם). אתה מחבר 12V ואדמה לשעון (כמובן למקומות המתאימים) ואת הנגד אתה מחבר בין האדמה והרגל השלישית שבשעון (לנגד אין קוטביות, אל תחשוש מכיוון לא נכון). כך אתה יכול לראות שהשעון באמת עולה למקסימום, ירד למינימום וכו.
אם תמצא נגד משתנה (פוטנציאומטר) בערכים המתאימים, תוכל לראות את עלית המחוג כתלות בשינוי ההתנגדות בפוטנציאומטר.
אפשרות שניה היא למצוא שעון תקין ...

אם לא תשיג נגדים בערכים המתאימים, דבר איתי. בכל מקרה תוודא שלא טעיתי בערכי הנגדים.

בהצלחה,
אביגדור

-->