PDA

צפייה בגרסה מלאה : עליתי כיתה

hem
08-09-08, 08:50
שלום חברים יקרים...
אז זהו...אחרי היסוסים, בדיקות ומה לא...החלטתי לשדרג את התחביב...ולעבור מסוזוקי סמוראי מדוגם ומשופר למשהו חזק יותר וגדול יותר..ובשעה טובה רכשתי אתמול שברולט בלייזר שנת 90, מאובזר, מנוע בנזין מוזרק, גיר אוטומטי 4 הילוכים. אני עדין לומד את הרכב, מנסה להתרגל למימדים שלו, לעוצמה שלו, ללמוד את המגבלות והיתרונות...
אשמח לקבל עצות, הדרכות וכל מה שיוכל לעזור לי להשתלב בעולמם של "הגדולים"....
תודה על תשומת הלב והעזרה

מוני_הכוכב
08-09-08, 20:23
שיהיה לך בשעה טובה, ושתהנה מהרכב.

צרור עיצות ראשונות בתחום הבטיחות:

תתקין זמזמם רוורס - משהו כמו 50 ש"ח, חבר אותו לאור רוורס.
החלף את המראה הימנית במראה פנוראמית (החלפת זכוכית) משהו כמו 100 ש"ח. קיימים שטחים מתים וזה יפתור את הבעייה.
אם השמשה האחווית מוכהה - גרד את זה!
סע בזהירות, גלגלים גדולים מידי כמו 33 גורמים לבעיות היגוי ועצירה (מומנט עצום). זמור מרחק!

פרט לכך, סתם תעבור כאן על כל מיני התכתבויות.

אם תרצה להתקשר, אתה מוזמן, לא שיש לי מה להציע לך באופן ספציפי מעבר לעניין הבטיחות.
בעצמי בהליך מכירה של הבלייזר שלי כיוון שאני לא נוסע בו בפועל כבר כמה שנים למעט משהו כמו 1500 ק"מ לשנה.

GodsFather
08-09-08, 20:34
אל תמכור את הסמוראי, אתה יכול לשים אותו בבאגז' של הבלייזר או על הגג , זה כמו מכונית על שלט :mrgreen:

hem
10-09-08, 16:15
מוני..תודה על העיצות..אני בהחלט יבצע את ההמלצות שלך. אני כרגע בתהליך של הכרת הרכב, בנוסף אני צריך לבצע כיוון הגה...כלומר..ההגה מסתובב ימינה יותר מאשר שמאלה..הבנתי זה עניין של כיוון. ואם כבר הרכב על הליפט, אז כמובן בדיקה וכיוון פרונט במידת הצורך. במבט כללי, אני לא רואה נזילות, הרכב לא מתחמם...הגיר נשמע ומתפקד בסדר...כמו כן אני צריך להחליף/לשפץ את המדחס של המזגן, אבל את זה ידעתי בזמן הקנייה...אם יש המלצות..אשמח. היום עבר ניקיון יסודי של פנים הרכב...עכשיו אפשר לעבור לקוסמטיקה...אין הרבה.
תודה על תשומת הלב ועל העיצות
חמי

מוני_הכוכב
10-09-08, 18:52
יש בוודאי רבים וטובים.

אחד מהם וגם הגון מאוד אם כי לא אוהב כ|כ בלייזרים כי יש לו 4X4 אחר, זה עמוס מזגנים:

א. עמוס מזגנים לרכב בע"מהקישון 33 בני ברק03-5798265 הוסף למועדפים
דרג מפה מדריך עסקים מיזוג אוויר לרכב א. עמוס מזגנים לרכב בע"מ מידע נוסףטלפון: 03-5798265
פקס: 03-6198829
כתובת: הקישון 33 בני ברק
מיקוד: 51206

גלדיאטור
10-09-08, 19:07
מזל טוב ושתצליב רק בכוונה

enegbi
12-09-08, 12:15
מוני..תודה על העיצות..אני בהחלט יבצע את ההמלצות שלך. אני כרגע בתהליך של הכרת הרכב, בנוסף אני צריך לבצע כיוון הגה...כלומר..ההגה מסתובב ימינה יותר מאשר שמאלה..הבנתי זה עניין של כיוון. ואם כבר הרכב על הליפט, אז כמובן בדיקה וכיוון פרונט במידת הצורך. במבט כללי, אני לא רואה נזילות, הרכב לא מתחמם...הגיר נשמע ומתפקד בסדר...כמו כן אני צריך להחליף/לשפץ את המדחס של המזגן, אבל את זה ידעתי בזמן הקנייה...אם יש המלצות..אשמח. היום עבר ניקיון יסודי של פנים הרכב...עכשיו אפשר לעבור לקוסמטיקה...אין הרבה.
תודה על תשומת הלב ועל העיצות
חמי
יש לי אח לרכב שלך (ג'ימי פול סייז 90) - המדחס של המזגן הוא קטסטרופלי, לא ניתן לשפץ כמו שצריך, אחרי שנפלתי עם שני משופצים, ייבאתי חדש מארה"ב, טפו טפו - עובד בסדר כבר שנתיים...
חוץ מזה, פשוט תיזהר בהתחלה. אנ י התרגלתי אליו אחרי שאיזה אחמד גנב את הסופה שלי ולקח לי לא מעט זמן להתרגל למפלץ הכבד...
כמו כן, החלפתי את הג'אנטים למקוריים (בארץ נוסעים עם 10.5 שמותח את הצמיג ) של 8 אינץ', הפסדתי פוזה והרווחתי שקט תעשייתי...

hem
14-09-08, 13:59
היי חברים....טוב אז ככה...ביום שישי לאחר שסיימתי לתקן את החלון האחורי שהוא חשמלי...החלפתי את המסילה...יצאתי לסיבוב ראשון בשטח...כלומר לראות איך ה - 4X4 מתפקד...נכנסתי בזהירות ממש מול הבית לשטח חולי..סגרתי לוקרים...שילבתי 4X4 ונהנתי מהעוצמה שהכלי הזה מפיק....אתמול חזרתי פעם נוספת למקום...שילבתי 4X4 סגרתי לוקרים...נכנסתי לשטח והופ...שקעתי בחול....מסתבר שהלוקרים לא ננעלו....קצת לחץ...קצת אבל הצלחתי לחלץ אחורנית חזרה לכביש. פתחתי את הלוקרים...ונעלתי שוב...האמת שהלוקרים ננעלים בקלות..אני לא מרגיש את ההתנגדות של הקפיץ....אבל הפעם הם שולבו והנסיעה בשטח שוב היתה חלקה. האם יש בעיה בלוקרים?? האם זה מקרה?? האם כדאי לפרק..לנקות ולבדוק שלמות...אשמח לעזרה.
תודה חמי

גלדיאטור
14-09-08, 16:02
שלום לך

פירוק לוקר ברכב הזה ממה שאני זוכר (לאחי הגדול היה כזה ) זה לא כזאת בעיה ולא לוקח הרבה זמן.
גם לדעתי כדאי לך לפתוח להסתכל לא מזיק -לא אמרתי שיועיל
וגם זאת הזדמנות טובה להחליף/להוסיף גריז.
לפעמים לוקרים נשברים זה קורה.

אצלי ברכב אני יודע שזה לא סיפור בכלל וגם כתבתי את זה פה אחרי שעשיתי זאת באחד השרשורים זה לא זהה.

http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=29344

מקוה שעזרתי

ERAN NO 1
15-09-08, 23:32
גם אצלי אין התנגדות בסיבוב הלוקר אבל בסוף יש קליק כזה קשיח קצת שמרמז שהלוקר במצב נעול

idanabuhav
16-09-08, 19:01
ממליץ בחום על עמוס מזגנים ישר הגון ונותן שירות מצויין אח"כ גם ללא תשלום

חוץ מזה הכי חשוב שתתחיל להתרגל להוצאות דלק - אני מקווה שהלב שלך יעמוד במעבר החד מצריכה של סמוראי ( סמור קטן) לצריכה של בהמה גדולה כמו זאת שרכשת

תתחדש ותהנה

איציק
06-10-08, 20:45
מזל טוב חמי
גם לי יש כבר שנתיים גימסי פולסייז שנת 90 שחוץ מהשם הרכבים זהים, תסתכל בשרשור של ההודעות שלי ותראה כבר את התקלות שנתקלתי ברכב הזה, עד שכמובן פשוט הפסקתי לרשום אותן..
יש לי את המפלץ כבר שנתיים ולפני כן היה לי הרבה שנים SIX, בעניי הסוד הוא לעשות כמה שיותר לבד, הרבה יתרונות אבל גם חסרונות כמובן, בעניי יותר יתרונות.
אני גר בצפון ועיקר הנסיעות שאני מבלה בהן עם המפלץ הן נסיעות בהרים, זחילות סלעים כמו שנאמר,
מה שאני למדתי על הרכב הזה זה שיש לו מנוע חזק ועוצמתי ביחס למכלולים שלו שהם חלשים יחסית כמובן, ופה הבעיה שצריך לדעת להסתדר איתה, כבר שברתי הרבה צלבים... דיישפט אחורי פשוט נגזר,,, יוק בסרן האחורי שנשבר,,, ועוד, והכל בגלל צורת הנהיגה, הרכב הוא אוטומט והרגש על הגז מאוד חסר במיוחד ממעבר מרכב מגיר רגיל ששם משחקים הרבה עם הקלטצ' אז פה אין קלטצ' והאינסטינקט לתת יותר גז וב"מכות" כמו שאומרים, זה מה ששובר את המכלולים, קל להגיד תחליף לחלקים מחוזקים אבל אז פעם הבאה יישבר חלק אחר שיכול להיות יקר יותר ומשמעותי יותר...אז לטעמי אל תמהר..
התעסקתי עם החשמל של הרכב, הטרנספר פורק כבר כמה פעמים ועוד ועוד, והכל מתחת לבית כמובן ובשעות שהקטנות שלי כבר ישנות, אז ככה שכמעט הכל אפשרי.
אני יכול לרשום כבר עמודים שלמים על הרכב הזה אז אל תיתבייש ואם יש לך בעיה או סתם רוצה להתייעץ עם משהו אשמח לעזור, ותהנה ממנו כי רק מי שנוהג ברכב כזה מבין על מה מדובר

050-6276657

ERAN NO 1
06-10-08, 22:13
לדבר על רכבים כאלה בלי לשים איזה תמונה או שתיים או שבעים...

בעיניי זה פשע! ;)

ככה שנראה במה מדובר.

hem
07-10-08, 08:37
שלום חברים יקרים. ראשית תודה על העזרה, העצות והנכונות לעזור.
אחרי חודש שהרכב ברשותי ולאחר שתי שבתות מלאות של סידור פנים הרכב...לא שממש היה צורך, אבל קצת קוסמטיקה...קצת ניקוי יסודי...סידור צמות החשמל מתחת ללוח השעונים...ועוד...אני עובר לאט לאט לשלב הכרת הרכב בשטח. אני כמובן מודע לחוזקו של המנוע...ולשינוי בצורת הנהיגה בשטח עם גיר אוטומטי...אני לומד לאט לאט..עדין מתרגל למימדים העצומים של הרכב לעומת הסמוראי שהיה עובר בכל שביל. כעט אני מחפש להחליף את המושבים הקדמיים..ברכב מותקנים עדין המושבים המקוריים שלו, ואני רוצה להחליפם בזוג מושבים של הספארי...שהם נוחים יותר תומכים יותר..נראה..אני אחפש בפרוקיות שבתל אביב. אני מבטיח לצרף תמונות כפי שערן ביקש...אני פשוט ממתין להיזדמנות הראשונה.
זהו חברים המצב נכון לעכשיו. אמשיך לעדכן.
שתהיה לכולכם שנה טובה וגמר חתימה טובה.
חמי
052-3290915

מוני_הכוכב
10-10-08, 19:10
מציע לך לשקול התקנת נעילות LOCK RIGHT קדמי ואחורי.
זו נעילה זולה שעלתה לפני כ- 3 שנים משהו כמו 220 $ לנעילה + 20 $ למערכת שימסים שחייבים להתקין ע"מ שלא יהיו חופשים. חופשים במערכת דופקים אותה. כדאי בהזדמנות זו גם לקנות סט פינים וקפיצים להחלפה $11 לכל יחידה. כיום זה עולה בטח עוד 10%. הבאתי הכל מארה"ב אלו חלקים ממש קטנים.

למה שתי נעילות?

בגלל שאתה רוצה למנוע מצב של סבסוב מהיר של גלגל בזמן הצלבה ועצירתו הפתאומית. בנוסף, קיומה של נעילה קדמית מקטין את העומס על הסרן האחורי שהוא לא הכי חזק בעולם וכך גם על היוק ועל הדרייב שפט. בקיצור זה מאזן לחצים וכוחות גזירה ומקטין הסתברות לשבירת חלקים.

כל האמור לעיל הוא מנסיוני. לא נסעתי יותר מידי בשטח.
עקב התקנה לא נכונה, לא סגרו לי את המרווחים והנעילה הקדמית קבועה כרגע. זה בא לידי ביטוי רק ב- 4*4 וכאשר הלוקרים נעולים, מה שקורה הוא שאם אתה יוצא משטח שבו הגלגלים יכולים להחליק ועובר למשטח קשה - כמו כביש, אז קשה מאוד לסובב את ההגה, צריך לצאת החוצה, לשחרר לוקר ולהמשיך לנסוע.

מוני

R-IK
11-11-08, 19:59
מזל טוב חמי
גם לי יש כבר שנתיים גימסי פולסייז שנת 90 שחוץ מהשם הרכבים זהים, תסתכל בשרשור של ההודעות שלי ותראה כבר את התקלות שנתקלתי ברכב הזה, עד שכמובן פשוט הפסקתי לרשום אותן..
יש לי את המפלץ כבר שנתיים ולפני כן היה לי הרבה שנים SIX, בעניי הסוד הוא לעשות כמה שיותר לבד, הרבה יתרונות אבל גם חסרונות כמובן, בעניי יותר יתרונות.
אני גר בצפון ועיקר הנסיעות שאני מבלה בהן עם המפלץ הן נסיעות בהרים, זחילות סלעים כמו שנאמר,
מה שאני למדתי על הרכב הזה זה שיש לו מנוע חזק ועוצמתי ביחס למכלולים שלו שהם חלשים יחסית כמובן, ופה הבעיה שצריך לדעת להסתדר איתה, כבר שברתי הרבה צלבים... דיישפט אחורי פשוט נגזר,,, יוק בסרן האחורי שנשבר,,, ועוד, והכל בגלל צורת הנהיגה, הרכב הוא אוטומט והרגש על הגז מאוד חסר במיוחד ממעבר מרכב מגיר רגיל ששם משחקים הרבה עם הקלטצ' אז פה אין קלטצ' והאינסטינקט לתת יותר גז וב"מכות" כמו שאומרים, זה מה ששובר את המכלולים, קל להגיד תחליף לחלקים מחוזקים אבל אז פעם הבאה יישבר חלק אחר שיכול להיות יקר יותר ומשמעותי יותר...אז לטעמי אל תמהר..
התעסקתי עם החשמל של הרכב, הטרנספר פורק כבר כמה פעמים ועוד ועוד, והכל מתחת לבית כמובן ובשעות שהקטנות שלי כבר ישנות, אז ככה שכמעט הכל אפשרי.
אני יכול לרשום כבר עמודים שלמים על הרכב הזה אז אל תיתבייש ואם יש לך בעיה או סתם רוצה להתייעץ עם משהו אשמח לעזור, ותהנה ממנו כי רק מי שנוהג ברכב כזה מבין על מה מדובר

050-6276657

איציק, ראה את הצד החיובי שבדבר. הפכת למומחה. בטוח שהדס מרוצה.

-->