PDA

צפייה בגרסה מלאה : הפיכת צירים לFULLY DEFINED בSOLIDWORKS

efi86
08-09-08, 15:54
שלום לכולם
רציתי לדעת האם זה נכון לבצע AUDO DIMENTION כדי להפוך ציור למוגדר לגמרי (FULLY DEFINED) במקום להתחיל להוציא מידות לכל דבר עד שהציור באמת מוגדר?

האם זו צורה עבודה נכונה?

נמרוד
08-09-08, 20:55
כשאתה כותב "ציור", אתה מתכוון לSketch כשאתה בונה חלק (Part) או שאתה מתכוון לשרטוט (Drawing)?

efi86
08-09-08, 22:05
Sketch - סקיצה, טעות שלי בהגדרה

נמרוד
08-09-08, 23:36
אוקי. סקיצה היא הכלי הבסיסי שבעזרתו אתה בונה את מה שאתה רוצה לבנות. ממי בדיוק אתה מצפה שידע לתת את המידות? אתה חייב להגדיר את הסקיצה בעצמך עד שתהיה כולה שחורה (=מוגדרת, fully defined)

אבל שים לב - אתה לא צריך לעשות את זה על ידי מתן מידות. אתה צריך לתת מינימום של מידות מספריות, ומקסימום הגדרות על ידי יחסים גיאומטריים - מקבילות, ניצבות, סימטריות, קונצנטריות וכן הלאה. אתה בוחר שני קוים או נקודות ואת תיבת הrelations שנמצאת בסרגל כלי הסקיצה.

efi86
09-09-08, 00:31
אני מכיר את העובדה הזאת אבל לצערי לפעמים לא משנה מה אני עושה זה פשוט לא הופך למוגדר
וגם ברגע שכל היחסים הגיאומטריים האלה נכנסים כל שינוי קטן בשרטוט דופק את כל השרטוט או לא מאפשר לעשות את זה כי הציור OVER DEFINED

טוב אולי אני עובד לא נכון אני אבדוק את זה שוב

נמרוד
09-09-08, 07:44
אני מכיר את העובדה הזאת אבל לצערי לפעמים לא משנה מה אני עושה זה פשוט לא הופך למוגדר
וגם ברגע שכל היחסים הגיאומטריים האלה נכנסים כל שינוי קטן בשרטוט דופק את כל השרטוט או לא מאפשר לעשות את זה כי הציור OVER DEFINED

טוב אולי אני עובד לא נכון אני אבדוק את זה שוב

הגדרה יעילה של סקיצות ופיצ'רים (ההפיכה שלהן למשהו תלת מימדי) היא אחת המיומנויות הבסיסיות של תכנון בתוכנה תלת מימדית, אין מה לעשות. צריך להתאמן הרבה, ולחשוב על מה שאתה עושה. כשהיחסים הגיאומטרים נבנים במחשבה ובסדר הנכון, כל הצרות נחסכות, וניתן לשנות חלק מורכב עם שינוי של מידה קריטית אחת, כל השאר נופל למקום באופן אוטומטי, כמו קסם! אבל זה לא התוכנה - זה אתה שמתכנן אחראי לזה.

מה אתה מנסה לבנות? אתה יכול לשים תמונות מסך של הסקיצה והשגיאה שאתה מקבל, אולי אוכל לעזור נקודתית.

עמי-ו
11-09-08, 12:40
כשמסומן לך OVER DEFINED באיזשהו מקום זה אומר שיש לך כפילות בהגדרות, או שקיימת התנגשות או כפילות של הגדרות גיאומטריות או שיש כפילות בסקיצה של מידה ויחס גיאומטרי הקשורים לאותו איזור.
החכמה בתכנון בסולידוורקס, אינוונטור או כל תכנה אחרת העובדת באותה השיטה היא לראות צעד אחד קדימה בתכנון ולפי זה לשייך מידות חשובות לקישורים גיאומטריים, אם התכנון נכון אז השינויים יהיו פשוטים ומהירים.
נמרוד ציין משהו שכדאי להתייחס אליו ברצינות, בסקיצה רצוי לתת כמה שיותר יחסים גיאומטריים ופחות מידות, זה בד"כ מפשט את העניין. שים לב שבמידה והסקיצה לא קשורה לראשית הצירים שלה ע"י יחס גיאומטרי או מידה היא לא תהפוך ל-FULLY DEFINED ותשאר בצבע כחול, רצוי בד"כ להתחיל סקיצה מראשית הצירים ולאורך כל הדרך לראות בזמן חי את הסיגמנטים בסקיצה הופכים אט אט לשחורים.
אל תתייאש מהעניין, בסופו של דבר הנסיון תופס את מקומו והעבודה הופכת לממש פשוטה ומהירה.
אסיים בציטוט של אחד מהמנהלים שלי שאמר פעם "איזה מחשב דפוק , הוא עושה את השטויות שאני אומר לו.." והמבין יבין....

-->