PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת קטנוע

yoav
10-09-08, 11:48
הכלה: סאןג יאנג דיוק 125 שנת 2000
הבעיה: מניע עם רגלית - בלי בעיה
לחצן סטרטר - לא מניע.
הקטנוע עמד זמן רב בלי שימוש (חודשים ארוכים): האם ייתכן ומדובר בבעית מצבר שהתרוקן?
האם יש אלטרנטור בקטנוע- ואז הוא ייטען בנסיעה (הוא כאמור מניע בלי בעיה עם הרגלית)
האם ניתן לחבר מצבר של קטנוע עם כבלים למצבר של הג'מני או שזה "גדול" עליו ?

shmil
10-09-08, 11:54
הכלה: סאןג יאנג דיוק 125 שנת 2000
הבעיה: מניע עם רגלית - בלי בעיה
לחצן סטרטר - לא מניע.
הקטנוע עמד זמן רב בלי שימוש (חודשים ארוכים): האם ייתכן ומדובר בבעית מצבר שהתרוקן?
כנראה, אבל עד שלא תחבר כבליעם, לא תדע לבטח.

האם יש אלטרנטור בקטנוע- ואז הוא ייטען בנסיעה (הוא כאמור מניע בלי בעיה עם הרגלית)
יש אלטרנטור, אך הסיכוי שמצבר שעמד חודשים ונפרק יחזור לחיים - קלוש.

האם ניתן לחבר מצבר של קטנוע עם כבלים למצבר של הג'מני או שזה "גדול" עליו ?
אין בעייה מדובר באותו המתח.

בקיצור - חבר כבלים, וודא הנעה חשמלית, ולך לקנות תמצבר...

מוני אורבך
10-09-08, 12:04
בדוק לפני זה שזה לא מצבר 6V
חלק מהקטנועים הם עם מצבר כזה.
אמור להיות כתוב על המצבר אם הוא 6 או 12

חנן-ג'יפולוג
10-09-08, 12:51
בד"כ באופנועים מע' ההצתה לא קשורה למערכת החשמל הכללית, וגם עובדת במתחים אחרים לגמרי, אז זה שהכלי מתניע בקיקסטרטר לא מעיד בשום צורה על מצב מע' החשמל.

לפני שאתה מחליף מצבר, שככל הנראה נגמר, נסה לטעון אותו בטעינה איטית ולראות מה קורה.

yoav
10-09-08, 16:44
מצטער.. לא הבנתי:
1.האם אני יכול לחבר אליו כבלים ממצבר של ג'מני - גם אם יתברר שהוא 6V ?
2. מה זה - טעינה איטית? איך עושים את זה לבד? (או שצריך לפרק מצבר ולקחת ל"מצברייה" לטעינה..?)
3. האם זה שהוינקרים עובדים כשהוא מדומם מעיד משהו על כך שהמצבר הוא לא מקור הבעיה אלא הלך הסטרטר? (יש מין רעש דל בלחיצה על לחתן ההנעה החשמלית..)

SORRY- בור לגמרי בנושא ולא רוצה סתם לקחת את הקטנוע למוסך קטנועים אם זו בעיה שניתנת לפתרון עצמי...

GodsFather
10-09-08, 16:53
מצבר חדש עולה 100 שקל, אז אפשר להיות רגועים גם אם זה הגרוע מכל.

ככל הנראה המצבר שלך התרוקן , גם אצלי יש בעיה דומה אך אצלי המצבר כבר בשארית חייו ולכן גם לא נטען כראוי.

יכול להיות שבמצבר יש עוד שארית כוח , כוח שלא מספיק להתניע אבל מספיק בשביל הלד של הוינקר.

תן קיק , עשה סיבוב של חצי שעה רצופה ואולי אף שעה. כבה ובדוק אם הסטרטר עושה את העבודה.

מהיכן אתה בארץ בימים אלה ? בת"א יש לי מישהו אמין וזול שיוכל לעזור לך אם תצטרך.

yoav
10-09-08, 16:59
מצבר חדש עולה 100 שקל, אז אפשר להיות רגועים גם אם זה הגרוע מכל.

ככל הנראה המצבר שלך התרוקן , גם אצלי יש בעיה דומה אך אצלי המצבר כבר בשארית חייו ולכן גם לא נטען כראוי.

יכול להיות שבמצבר יש עוד שארית כוח , כוח שלא מספיק להתניע אבל מספיק בשביל הלד של הוינקר.

תן קיק , עשה סיבוב של חצי שעה רצופה ואולי אף שעה. כבה ובדוק אם הסטרטר עושה את העבודה.

מהיכן אתה בארץ בימים אלה ? בת"א יש לי מישהו אמין וזול שיוכל לעזור לך אם תצטרך.
תודה
ת"א.

חנן-ג'יפולוג
10-09-08, 17:14
לטעון מצבר פרוק ע"י מערכת הטעינה של הרכב (או במילים אחרות, לנסוע שעה עד שהמצבר יתמלא), זו דרך טובה לקצר את חייו. לא טוב. אני לא יכול להתעלם מהעובדה שזה בפועל מה שהרבה פעמים נעשה בשטח, אבל זה רע למצבר.
טעינה של מצבר צריכה להתבצע בזרם של לא יותר מ10 אחוז מערך האמפר-שעה שלו. כלומר, עבור מצבר של 10 אמפר-שעה, אתה טוען בזרם של עד אמפר אחד. בשביל זה צריך מטען שמיועד למצברים קטנים כאלו.

במידה והמצבר הוא 12 וולט אין בעיה לעזור לקטנוע להתניע ממצבר של כל רכב אחר שמשתמש במצבר 12 וולט.

עקרונית, יתכן גם שמקור הבעיה הוא מהסטרטר, אבל לפי תיאור הנסיבות, נראה שיש סיכוי גבוה בהרבה שמצבר פרוק הוא גורם התקלה. במידה ותתחבר עם מצבר חיצוני למע' החשמל של הקטנוע ועדיין הסטרטר לא יעבוד, אז תוכל להסיק מכך שאולי יש בעייה אחרת שלא קשורה למצבר.

GodsFather
10-09-08, 17:24
חנן, הוא לא פרוק , יש זרם , פשוט לא מספיק בשביל התנעה.

yoav
10-09-08, 20:12
לטעון מצבר פרוק ע"י מערכת הטעינה של הרכב (או במילים אחרות, לנסוע שעה עד שהמצבר יתמלא), זו דרך טובה לקצר את חייו. לא טוב. אני לא יכול להתעלם מהעובדה שזה בפועל מה שהרבה פעמים נעשה בשטח, אבל זה רע למצבר.
טעינה של מצבר צריכה להתבצע בזרם של לא יותר מ10 אחוז מערך האמפר-שעה שלו. כלומר, עבור מצבר של 10 אמפר-שעה, אתה טוען בזרם של עד אמפר אחד. בשביל זה צריך מטען שמיועד למצברים קטנים כאלו.

במידה והמצבר הוא 12 וולט אין בעיה לעזור לקטנוע להתניע ממצבר של כל רכב אחר שמשתמש במצבר 12 וולט.

עקרונית, יתכן גם שמקור הבעיה הוא מהסטרטר, אבל לפי תיאור הנסיבות, נראה שיש סיכוי גבוה בהרבה שמצבר פרוק הוא גורם התקלה. במידה ותתחבר עם מצבר חיצוני למע' החשמל של הקטנוע ועדיין הסטרטר לא יעבוד, אז תוכל להסיק מכך שאולי יש בעייה אחרת שלא קשורה למצבר.
תודה
ולשאלת השאלות שוב- המצבר 6 וולט
של הג'מני 12...
אני יכול עדיין לחבר בינהם?

חנן-ג'יפולוג
10-09-08, 20:34
חנן, הוא לא פרוק , יש זרם , פשוט לא מספיק בשביל התנעה.

לא מוכרת לי הגדרה מדויקת של מצבר ל"פרוק", אם זה 50 או 60 או 100 אחוז פריקה.

תגדיר את זה איך שנוח לך.

לעומת זאת, את ההגדרה המדויקת של זרם טעינה שלא גורם נזק למצבר יש בכל מקור מידע טכני, בספרות או ברשת.

חנן-ג'יפולוג
10-09-08, 20:35
תודה
ולשאלת השאלות שוב- המצבר 6 וולט
של הג'מני 12...
אני יכול עדיין לחבר בינהם?

לא.
.
.

idanw
10-09-08, 20:52
www.moto-depot.co.il/
יש פה את כל מה שאתה צריך לטיפול עצמי לקטנוע, וגם מצברים, אחלה שירות!
אישית, לא הייתי משקיע במצבר לקטנוע אפילו שהוא זול, בטח לא לקטנוע שעומד הרבה (כי אז חיי המצבר קצרים), זה לא מנוע גדול ובשביל זה יש רגלית.
ובכל מוסך אופנועים יש "מצברייה" :D

עידן

itayhi
10-09-08, 22:57
[]
אישית, לא הייתי משקיע במצבר לקטנוע אפילו שהוא זול, זה לא מנוע גדול ובשביל זה יש רגלית.

עידן

+1

אני רוכב על ימאהה אירוקס 50 סמ"ק מודל 2002,
כבר מעל שנה שאין מצבר...
לוקח לו בדיוק "קיק" אחד כדי להניע על הבוקר (3 בחורף...קר לו.)

לא שווה לי להשקיע במצבר כי יש תקופות של שבוע שהקטנוע עומד, זה מתכון בטוח לקיצור חייו...
(GodsFather, איפה מצאת מצבר ב100 ש"ח?הכי זול שראיתי זה 300.. )

איתי

נ.ב. אם תרצה להלוות מטען מצברים ותואיל לכתת רגליך עד להוד השרון, קיבלת.

yoav
13-09-08, 17:40
או קיי- נראה לי שטעיתי בנתונים
הוצאתי את המצבר היום מהקטנוע ומוטבע עליו :12V7AH
אני מניח שזה אומר שהוא 12 וולט ואז אפשר לנסות להניע עם הג'מני?

idanw
13-09-08, 19:12
כן, אין שום בעיה.

yoav
18-09-08, 21:46
המצבר פורק- בר מינן, הוחלף והכל תקין
תודה לעוזרים

-->