PDA

צפייה בגרסה מלאה : צהריים במדבר, באמצע שבוע, בצל

יוסס
11-09-08, 18:01
שלום
אני מחפש המלצות למקומות מוצלים, רצוי "צל אבן" טוב וקריר, שלא נמצאים בשטח אש ואפשר להגיע אליהם ולהעביר את השעות החמות גם באמצע השבוע...
באיזור מכתש רמון ישנה כמובן פרסת נקרות, אבל הייתי שמח לדעת אם יש מקומות אחרים, כשהדגש הוא שטחי אש.

תודה מראש!

שלמי
11-09-08, 22:00
אם אתה מתמקד באזור מכתש רמון, אז המערה בפרסת נקרות היא אכן הצל האולטימטיבי (בהנחה שהג'ינג'י ממצפה לא נופל עליך עם הטנדר שלו ומבקש שתעזור לו להכין ארוחת שטח עם מפות לבנות למאה חמישים מטיילים שתיכף יגיעו).
מעבר לזה במכתש יש כמה עצי שיטה מכובדים, ולמרות שעדיף צל אבן מצל עץ, הם יכולים להיות אלטרנטיבה, כמו העץ הגדול מתחת בי"ס שדה, והשיטה מתחת לגבעת חרוט (הבעיה שגם בצל הזה יכול ליפול עליך הג'ינג'י).
אם צריך, גם הגשר בנחל רמון נותן צל, אבל לשם לא נוסעים במיוחד (תמונה מימין).
לכיוון מזרח הרמון יש לך צל נהדר בנחל מעוק, וגם בגב חולית (רק תבדוק שלא מתוכנן ניסוי של רפאל).
באזור שדה בוקר יש כמובן את עין עקב, הבעיה שלהשאיר שם את הרכב בחניון בלי השגחה זה לא מומלץ (בלשון המעטה), בעין שביב יש תמיד צל מתחת העצים, בעין אם תינה יש צל רוב היום קצת מעל הגב, ובהמשך בגב זרחן יש צל לאורך כל היום.
באזור הזה יש גם את המנהרות הקרירות של נחש צמא והקניון של נחל חווה, אבל שניהם כבר בשטח אש, ולא מתאימים לאמצע שבוע.

דרור ברלי
11-09-08, 22:33
פרסת נקרות שורצת צרעות.
זה מציק ברמות-על. ממש לא כיף.

מידבר
11-09-08, 22:33
מעט מערבה למכתש יש את נחל אליאב בו אלות אטלנטיות מדהימות וגדולות. נוסעים לצומת בורות לוץ, פונים דרומה על השביל הכחול ולאחר מכן ימינה באדום עד שמגיעים לתחילת המסלול (יש שלט). רכב 2*4 עובר ללא בעיות. מחנים את הרכב (בד'כ אין פריצות באזור) ,עולים בשביל השחור ועוברים לירוק.
בהנחה שיש לך מפת סמ'ש, העץ הגדול ביותר נמצא מתחת לספרה "2" במספר השביל
הירוק (18372). לאחר הליכה קצרה פורשים לאכול ולנוח. את הילדים עוזבים להשתולל כאוות נפשם ב"ארגז המשחקים" שמסביב. ממשיכים מערבה ,פוגשים את השביל האדום וחוזרים עליו לרכב.

אמנם שטח אש אבל בפועל לא יורים שם. בכל מקרה תאם עם "מרכז תאום שטחי אש פיקוד דרום" מס'ט 08-9902927.

תהנו.

נמרוד
13-09-08, 21:49
שלום
אני מחפש המלצות למקומות מוצלים, רצוי "צל אבן" טוב וקריר, שלא נמצאים בשטח אש ואפשר להגיע אליהם ולהעביר את השעות החמות גם באמצע השבוע...
באיזור מכתש רמון ישנה כמובן פרסת נקרות, אבל הייתי שמח לדעת אם יש מקומות אחרים, כשהדגש הוא שטחי אש.

יש צל ברחבי הנגב, אבל לא נתת איזושהי תחימה גיאוגרפית, משהו... תן מסלול, תקבל כאן מהחברים נ.צ. מדויקים. אבל הנסיון שלי אומר רשת צל. אם המסלול עובר בערוצי נחלים עם מבחר עצים גדול (נקרות, מרזבה, ציחור...) אז אין בעייה. אבל הרבה פעמים אני לא יודע בדיוק איפה נהיה בצהריים, או איפה נהיה בכלל :D ואז דווקא לעלות על שלוחה או במה גבוהה, להעמיד שני ג'יפים מול הבריזה והנוף ולמתוח בינהם רשת צל, מחצלת מתחת, בקבוק מי קרח ופינג'אן קפה... גן עדן באוגוסט.

יוסס
14-09-08, 13:45
תודה על כל התגובות... הדגש שלי היה על "זולות" עם צל טוב שנגישות גם באמצע שבוע בלי בעיה של שטחי אש.

הקיץ פשוט יצא לי להעביר די הרבה ימים במדבר דווקא באמצע השבוע ושמתי לב שהרוב הכמעט מוחלט של המקומות המועדפים עלי, אפילו ה-"תמימים" שבהם, נמצאים בשטחי אש או מחייבים מעבר בהם.

-->