PDA

צפייה בגרסה מלאה : רנגלר אנלימיטד או לנדקרוזר ?

amitco
11-09-08, 20:50
שלום לכולם,
אני שוקל להחליף את ההיילקס 98 (עשר שנים) ברנגלר אנלימיטד.העניין הוא שאני נוסע חמישה ימים בשבוע חיפה-תל אביב-חיפה ואני שומע כל מיני שמועות על נוחות הנסיעה ברנגלר.(אחרי היילקס כמה כבר גרוע יכול להיות?).האופציה שעלתה היא לנד קרוזר בגרסת הבסיס.(הפרש של 20,000 ש"ח)בעניין השטח מטייל עם הקטנים פעם בחודש לפחות.אשמח לחוות דעתכם.
עמית

שגיא S
11-09-08, 20:58
מה עם עניין הדלק?
מצריכה של 1 ל8 סולר לעבור ל1 ל5 בנזין...זה לא כזה פשוט וכדאי..במיוחד לא לקילומטרז'ים ארוכים.

דרור ברלי
11-09-08, 20:58
פרט לרעש רוח מעל 110 קמ"ש, נוחות הנסיעה של רנגלר אנלימיטד בכביש היא לא פחות ממצויינת.
מבחן דרכים בקרוב.

amitco
12-09-08, 10:53
פרט לרעש רוח מעל 110 קמ"ש, נוחות הנסיעה של רנגלר אנלימיטד בכביש היא לא פחות ממצויינת.
מבחן דרכים בקרוב.

דרור תודה.אמתין למבחן.
בענין הדלק ליטר סולר ב-7.5 ש"ח מקל על המעבר לבנזין.

degas
13-09-08, 01:15
מבחן דרכים בקרוב.

טובה נכון. טובה מאוד, אולי.. מצוינת? המממ...

KOOKE
14-09-08, 14:52
יש המון תחנות בהן נמכר הסולר ברמות של 6.6 עד 6.8 ש"ח לליטר.

איך שלא תסתכל על זה, צריכת דלק של 1 ל- 8 בסולר הרבה יותר חסכונית מצריכת דלק של 1 ל-5 בבנזין גם אם מחירו של הסולר גבוה יותר.

אכן, נוחות הנסיעה של הרנגלר היא טובה אבל נוחות הנסיעה של הלנדקרוזר טובה יותר..בכלל "איכות החים" בתא הנוסעים של הלנדקרוזר טובה יותר - מרווח פנים, איכות גימור, תא מטען גדול יותר וכו'.

גם איכות הנסיעה מבחינת ביצועי כביש טובה יותר בלנדקרוזר - תאוצה, תאוצות ביניים, יחסי העברה נכונים יותר בגיר וכו'

שלמה

ofiredri
14-09-08, 17:56
רנגלר רכב כייפי, אין שני לו ברמת הפאן ונגד זה אי אפשר ליטעון אחרת . גג מתפרק, דלתות מתפרקות, חלון קדימה, סביבה ספרטנית, עבירות, ועוד .
כך, שאם כל מה שמעניין זו צריכת דלק, איכות גימור, ופרקטיות, כדאי שתלך על טויוטה .
לא הכל נמדד בכסף - מתי תבינו את זה ? מתי שיהיה לכם אחד כזה . להבדיל מרכבים אחרים, מי שעולה על רנגלר, מתמכר לו, ולא יורד ממנו.

מאיר רוטברג
14-09-08, 20:12
רנגלר רכב כייפי, אין שני לו ברמת הפאן ונגד זה אי אפשר ליטעון אחרת . גג מתפרק, דלתות מתפרקות, חלון קדימה, סביבה ספרטנית, עבירות, ועוד .
כך, שאם כל מה שמעניין זו צריכת דלק, איכות גימור, ופרקטיות, כדאי שתלך על טויוטה .
לא הכל נמדד בכסף - מתי תבינו את זה ? מתי שיהיה לכם אחד כזה . להבדיל מרכבים אחרים, מי שעולה על רנגלר, מתמכר לו, ולא יורד ממנו.:D:D:D

חד משמעי
חד משמעי

אישתי מרשה לי להגיב כך:mrgreen:

amitco
14-09-08, 21:22
:D:D:D[/B][/U]

חד משמעי
חד משמעי

אישתי מרשה לי להגיב כך:mrgreen:

למאיר שלום,
כמדומני אתה מחזיק באחד כזה, ראיתי תמונות שהעלת במקום אחר(לא אלשין).אתה חושב שהיית אומר אותו דבר גם אם היית טוחן איתו קילומטרים על הכביש? האם צריך להתכונן לכך שהרכב הזה "מזדקן" מהר יותר מטויוטה?
עמית

מאיר רוטברג
14-09-08, 22:10
למאיר שלום,
כמדומני אתה מחזיק באחד כזה, ראיתי תמונות שהעלת במקום אחר(לא אלשין).אתה חושב שהיית אומר אותו דבר גם אם היית טוחן איתו קילומטרים על הכביש? האם צריך להתכונן לכך שהרכב הזה "מזדקן" מהר יותר מטויוטה?
עמית

אני טוחן איתו קילומטרז על הכביש,
ואני מרוצה מאוד,
נכון במאה חמישים יש רעש רוח (מכחיש :Dשמעתי אצל אחרים)

אבל טיפול 12000 קילומטר במוסך מורשה 690 ש"ח כולל מע"מ
מזדקן??
התכוונת משביח??

נ.ב
אם אתה רק נוסע בכביש קנה טויוטה
אם אתה מחפש אופציות נוספות אני את דעתי הבעתי בקניה לא בדיבורים בעלמא

degas
14-09-08, 22:35
מכיוון שיש לי את הפריווילגיה ליסוע גם בלנדקרוזר (הרכב של האשה) וברנגלר (קצר - שלי), להלן מסקנותי:

הטויוטה עדיף מבחינת נוחות הנסיעה, "פינוקים" בתא הנהג, סביבת נהג, נסיעה על כביש.
הרנגלר הוא אכן ג'יפ אמיתי, הוא מתעורר לחיים בשטח ובאמת לא בר השוואה לטויוטה.
מי שמבלה רוב זמנו על כביש (ולצורך העניין רוב > 90%) אין ספק שהטויוטה תעשה עמו יותר חסד.
כרכב שני, עם "נשמה" וכיף אמיתי בשטח, רנגלר.

ofiredri
15-09-08, 12:54
מכיוון שיש לי את הפריווילגיה ליסוע גם בלנדקרוזר (הרכב של האשה) וברנגלר (קצר - שלי), להלן מסקנותי:

הטויוטה עדיף מבחינת נוחות הנסיעה, "פינוקים" בתא הנהג, סביבת נהג, נסיעה על כביש.
הרנגלר הוא אכן ג'יפ אמיתי, הוא מתעורר לחיים בשטח ובאמת לא בר השוואה לטויוטה.
מי שמבלה רוב זמנו על כביש (ולצורך העניין רוב > 90%) אין ספק שהטויוטה תעשה עמו יותר חסד.
כרכב שני, עם "נשמה" וכיף אמיתי בשטח, רנגלר.

באיזה פינוקים מדובר ? השואל מכוון לדגם הבסיסי של טויוטה שלהשערתי בלבדי פחות מפנק מרנגלר JK

asafk
15-09-08, 13:13
חיפה-ת"א זה לא כל כך הרבה קילומטרז' יומי.
ואם אתה היום עושה את זה בהיילקס, כל דבר יהיה רק שיפור.
אני, אישית, עושה קילומטרז' כמעט כפול באופן יומיומי, במכוניות-לכאורה, מצ'וקמקות ברמה שקשה להאמין- גטס וסריון, ואת שתיהן הייתי מחליף בלי יותר מדי לחשוב בJK.
נושא הדלק הוא הדבר היחיד שבאמת משמעותי- תעזה חשבון, על ה90 ק"מ בכל כיוון, כמה זה יוצא בכסף. זה הרבה.

אסף.

degas
15-09-08, 20:31
באיזה פינוקים מדובר ? השואל מכוון לדגם הבסיסי של טויוטה שלהשערתי בלבדי פחות מפנק מרנגלר JK

בדגם הבסיסי "פינוקים" אולי זה לא המונח הנכון אבל עדיין, איכות הייצור, הגימור והנוחות (גם נוחות הנסיעה בכביש) טובים יותר.

באמת נושא חשוב נוסף הוא הדלק. לדעתי היחס הוא 1:2 בעלויות לטובת הטויוטה.

amitco
15-09-08, 21:34
מודה על התגובות.הלב רוצה רנגלר.השכל אומר טויוטה.

grand
15-09-08, 21:46

הלב רוצה רנגלר....
הלב רצה דוגמנית צרפתיה, השכל - פולניה..
הלב רצה טרק בהימלאיה , השכל - טיול לאירופה.
הלב רצה אופנוע, השכל התפשר באופניים.
הלב רצה להיות DJ, השכל אמר הייטק.
איזה שיעמום,
אחח.... אילו רק שמענו ללב איזה חיים מעניינים היו לנו.

amitco
15-09-08, 21:54
הלב רוצה רנגלר....
הלב רצה דוגמנית צרפתיה, השכל - פולניה..
הלב רצה טרק בהימלאיה , השכל - טיול לאירופה.
הלב רצה אופנוע, השכל התפשר באופניים.
הלב רצה להיות DJ, השכל אמר הייטק.
איזה שיעמום,
אחח.... אילו רק שמענו ללב איזה חיים מעניינים היו לנו.

הלכת רחוק עם השכל,
התחתנת עם פולניה, ירח דבש עשיתם באירופה הקלאסית ולעבודה בקרית עתידים נוסע באופניים.
השכל אומר טויוטה אבל החלטה עוד אין.

מוני אורבך
16-09-08, 08:33
בתור אחד שעשה כמה וכמה החלטות בחיו לפי ה"לב" ולא השכל...

לפעמים השכל יודע על מה הוא מדבר!!!
נורא נחמד לנסוע בלימיטד ולקבל את הפוזה והתגובות.
אבל אחרי חצי שנה זה מתחיל להמאס ורוצים משהו שקט נוח וזול כדי לעבור את הנסיעה כמה שיותר בנוחות.

אם אני היתי במקומך...
ליום יום קונה מכונית מנהלים מפוארת שקטה וחסכונית עם כול הפינוקים שאפשר.
ומשקיע את 80 אלף לסופה "קרבית" עם הפוזה המתאימה בשביל השטח בלבד.

ארז
16-09-08, 09:28
אני כותב מתוך נסיון רב בעבודה על 2 הרכבים האלו, מצד אחד אין ספק שהטויוטה תהיה אמינה יותר,נוחה יותר ובטח שקטה יותר, הרי שהרנגלר הוא רכב שטח, מול הדורות הקודמים בולטים בו 2 דברים:
1 הרבה יותר מעודן מקודמיו,שקט יותר, תרובותי יותר, בהחלט רכב שניתן לנסוע עליו ביום, יום, גם למרחקים גדולים.
2 אכות היצור, ההרכבה והחומרים נמוכות בהרבה משנים קודמות, גם ברכבים חדשים לגמרי(פחות מ300 ק"מ על השעון), נתקלנו בקירקושים חזקים מהדש בורד והדלתות(שלא לדבר על הגג), המנוע אומנם שקט מהקודם אבל גם חלש ממנו בצורה משמעותית(אבל דלק הוא אוכל לפחות אותו הדבר אם לא יותר גרוע...)

הרנגלר הוא פלטפורמה נהדרת לשיפורים ומעל הכל ניתן להפוך אותו בחצי שעה עבודה לרכב פתוח! לי זה שווה הכל....(מה אכפת לי להגיד את זה...אני בכלל בדיפנדר..).
הטויוטה תתן עבודה טובה בשטח,נכון זה לא רנגלר, אבל אחרי מקצה שיפורים היא בהחלט תספיק לרוב המסלולים בארץ, על הכביש ובמוסך היתרונות של הטויוטה הם מוחצים, עכשיו רק נשאר לך לחליט איזה מהיתרונות חשובים לך יותר...

נ.ב תרשה לי להכניס עוד נתון למשוואה....אם רכב קצר בא בחשבון גש לחברת המזרח ,יש להם שם כמה דיפנדרים חדשים במחירי מבצע(הקצרים הם גם קנייה הגיונית מבחינה כלכלית, הארוכים זה רק לפסיכים(כמוני) שרוצים רק דיפנדר), הדיפנדר החדש הוא רכב לא רע בכלל על הכביש(6 הילוכים ידני),שקט בהרבה מקודמיו וחזק מהם משמעותית.
אני נוסע על דיפנדר חדש כ200 ק"מ ביום לערך ללא שום בעיה.

ערן המסוקס
16-09-08, 14:47
האם אפשר בבקשה לקבל הסבר לגבי בעיות האמינות ברנגלר? מה בדיוק מתקלקל שם, מה המחלות? קרקושים בפלסטיקה בסדר.. מה עוד? משהו במכאניקה? החלפים יקרים במיוחד?

YNV
16-09-08, 21:57
האם אפשר בבקשה לקבל הסבר לגבי בעיות האמינות ברנגלר? מה בדיוק מתקלקל שם, מה המחלות? קרקושים בפלסטיקה בסדר.. מה עוד? משהו במכאניקה? החלפים יקרים במיוחד?

הבעיות שאני ניתקלתי בהן (רוביקון 2007 מיובא):
- דליפה קלה בגג הקשיח
- ריקול במערכת ABS - עדכון תוכנה
-חיישן בגיר שמדווח על הפרדה מלאה בין גלגלי השיניים - כתוצאה מכך הרכב נתקע בהילוך שני. קרה פעם אחת ולא חזר.

בחלפים יקרים במיוחד לא נתקלתי (עדיין). כמו כן, היות ובמוסך שלי מטפלים גם ברוביקונים הצבאיים, אין ממש בעיה של חלקי חילוף ספציפיים לדגם הזה.

יניב

amitco
16-09-08, 22:15
לא בנוי לקרקושים.מזה אני מנסה להיפטר הרי אני נוסע בהיילקס בן עשר.לכן נראה לי שהייתי מתייחס בסלחנות לקרקושים כרכב יד שניה.יבאס אותי לשים 230K ולקבל חריקות ב-300 ק"מ.

degas
16-09-08, 22:17
לא בנוי לקרקושים.מזה אני מנסה להיפטר הרי אני נוסע בהיילקס בן עשר.לכן נראה לי שהייתי מתייחס בסלחנות לקרקושים כרכב יד שניה.יבאס אותי לשים 230K ולקבל חריקות ב-300 ק"מ.

לא ברור לי על איזה קרקושים מדובר..

שוב, אין אטימת רעשים כמו בטויוטה, אבל קרקושים? לא נתקלתי

דרור ברלי
17-09-08, 00:36
ברגע זה ממש עם רכב הדגמה שעבר 10,000 ק"מ של התעללות בידי מאות נהגים ועשרות עיתונאים. אף קרקוש ואף חריקה.

אלה מכוניות שונות לחלוטין במהותן ובאופיין, (רכב שטח טהור וספרטני יחסית מול SUV גדול ומאובזר) וקשה לי להבין למה בכלל משווים אותן זו לזו. אפילו המחירים שונים.

ערן המסוקס
17-09-08, 01:26
אני עדיין מנסה להבין במה הרנגלר פחות אמין מהטויוטה. זה ממש מסקרן אותי.

דרור ברלי
17-09-08, 01:36
אתה צריך להבין ערן, שבכל ויכוח העוסק בכלי רכב מתוצרת יפנית מסויימת, נושא ה"אמינות" הוא העיקרי שעולה שוב ושוב, אולי כי חוץ ממוניטין של "אמינות" למכוניות הללו אין שום דבר אחר למכור?

איך אתם בדיוק מודדים "אמינות" במכונית חדשה? תמדדו במכוניות בנות שנתיים, שלוש, חמש שנים.

תשוו מחירי חלפים מתבלים כמו בלמים או צמיגים או בושינגים בחלקי מתלה.
תשוו כמה חלפים צרך כל רכב בהתייחס לסוג השימוש.
תשוו עלויות תיקון במקרה של קטסטרופה שיכולה לקרות בכל רכב שטח כמו דיפרנציאל גרוס, ציריה גזורה.
תשוו מחיר חלקי פלסטיק שנהרסים בשטח ממפגש אלים עם אבן או עץ כמו פגוש קדמי/אחורי או פנס קדמי/אחורי או מראה.
תשוו עלויות טיפולים ומרווחי טיפול.
תשוו את היחס שאתם מקבלים מהיבואן - איך מתייחסת האחריות להתקנת מיגונים, להחלפת קפיצים ובולמים, להרכבת פגוש עם כננת וצמיגי שטח. מין דברים כאלה שאנחנו אוהבים לעשות, אבל לא כל היבואנים מקבלים בברכה ובהבנה.
ולסיכום - תשוו מכוניות שדומות זו לזו - בייעוד, במחיר, בקטגוריה. שני הדברים היחידים המשותפים לרנגלר ולללנדקרוזר הוא שלשניהם יש ארבעה גלגלים והנעה 4X4.

ועוד משהו קטן, בעיני המסתכל מהצד.
רנגלר אינו שמן זית זך. יש בו לא מעט רג'קטים. אבל אני חושב שההערצה הישראלית העיוורת למותג יפני מסוים היא מגוחכת וגובלת בעבודת אלילים.

degas
17-09-08, 07:31
(רכב שטח טהור וספרטני יחסית מול SUV גדול ומאובזר) ....

אני חושב שזה מסכם פחות או יותר את ההבדלים

מאיר רוטברג
17-09-08, 08:06
זה נהיה כבר פאטתי הדיונים הללו,

הגיע הזמן לעשות השוואה מעמיקה בעלויות באמת רק לידיעה טיפול 12000 ק"מ טיפול ראשון 690 ש"ח כולל מע"מ

הדיון נהיה דומה לצהוב,

הכי טוב , תקנה טויוטה,

ארז
17-09-08, 08:10
אני לא ממעריצי הטויוטה, די ההפך אפילו, אבל אי אפשר להמציא מציאות אחרת, מדובר על יצרן שלפחות בתחום רכבי שטח מיצר מכונות שבולטות מול שאר היצרנים בעמידותם ואמינותם, אני מדבר כבעל מקצוע המקבל כל מיני סוגים של רכבים, אתה פשוט רואה שהטויוטות לרוב בנויות טוב יותר, אתה לא שומע או יותר חשוב לא נתקל בתקלות(מה שאנחנו כן נתקלים בכמעט כל רכב אחר במיוחד אם ספר הרכב שלו לא כתוב ביפנית...)

לגבי השאלה של ערן, מה שאני נתקלתי עד היום...
קודם כל ומעל הכל זה הקירקושים, הדש בורד, הפלסטיקים בדלתות וגג עשויים מחומרים הכי זולים שמצאו, הם דקים ומחוברים בצורה חובבנית לרכב, כמו שכבר כתבתי, גם ברכבים עם מעט מאוד ק"מ כבר הופיעו קירקושים, אכות הבנויה של פנים הרכב היא מהנמוכות שראיתי(אגב זו דעתי על כל הרכבים האמרקאים מהתקופה האחרונה), ערן, אתה אולי חושב שזה לא נורא, אבל אם תקנה במיטב כספך רכב חדש ולא במעט כסף ,אתה בהחלט תרצה לקבל רכב שלא מתפרק( והכוונה ממש למתפרק, יש לי 2 לקוחות שמספרים שבאמצע טיול חלקים מהדש בורד התפרקו ולאחד מהם נפל הפלסטיק של הדלת באמצע נסיעה מהירה על שביל)

עוד נתקלתי:
לא מעט לקוחות מדווחים על כניסה של מים מהדלתות ומהגג(במיוחד עם הוא פורק כבר)
רעשי רוח מהדלתות וגג(אותה התלונה למעשה=רווח)
ובעיות חשמל שונות(חישניים וכו').

אני חייב לכתוב שוב, לרנגלר יש גם לא מעט יתרונות, אני באופן אישי אם הייתי מחפש רכב בגדול כזה ומסוג כזה בשמחה הייתי הולך על הרנגלר, לי אישית הדברים האלו לא ממש מפריעים(שהרי אם היו מפריעים בטח שלא הייתי מוצא את עצמי על דיפנדר חדש)+האופציה של רכב שיכול להפוך להיות פתוח בחצי שעה (כולל חלון מתקפל...)לי קוסמת.

יוני5
17-09-08, 09:31
אבל אני חושב שההערצה הישראלית העיוורת למותג יפני מסוים היא מגוחכת וגובלת בעבודת אלילים

הכל נכון דרור, אבל אל תתעלם מהעובדה שכוחו של האל \ גורו נובע ממספר המאמינים שלו.

המשמעות המיידית לגבינו היא ידע, מספר בעלי מקצוע המבינים ומוכנים לטפל, דרישה רבה לחלקים שמובילה לתחרות ומחירים בהתאם ולסיום חלקי חילוף מפירוק.

ע"מ לא לעורר סיפור מיותר, אנא תשווה את הלנדקורזר לפטרול. בגדול, שתיהן פונות לאותה הנישה. בוא נניח שמחיריהם לאחר 6 שנים על הכביש פחות או יותר זהים, ובוא נניח שמבחינת איכות הרכב הם זהים.
כמה ציריות \ דלתות \ מנועים \ חיישן מד תחת \ מחשב ניהול המפלצת המוצצת משומשים אתה יכול למצוא כרגע ללנדקרוזר וכמה לפטרול?

רוב האנשים היו בוחרים, כנראה בלנדקרוזר, ומעצימים את חדות המשואה הזו.

מאותה סיבה דרור, אני הייתי מעדיף דיפנדר על לנדקורזר סדרה 70.

יוני5

grand
17-09-08, 10:05
יוני.
המשוואה שלך לוקה בחסר, ובעצם מעצימה את הנטיה דווקא לרכבים אמריקאים ולא ליפניים.
יותר קל פשוט וזול למצוא חלק למפלצת מוצצת אמריקאית אפילו אם יש רק רכב אחד כזה במחוזותינו מאשר ללנדקרוזר, וזאת בגלל סיבה פשוטה שקוראים לה EBAY או אינטרנט.
הקלות והזמינות של חלקי חילוף ל JEEP היא מדהימה, PAYPAL ו 5 ימים והחלק כאן. לך תחפש חלק ללנדקרוזר בארה"ב.... פשוט אין.
לדעתי התחזוקה בJEEP לאורך זמן תהיה זולה יותר.

ofiredri
17-09-08, 10:06
מבחינתי הבעיות שציינתם המאפיינות את הרנגלר, הן (א) חלק ממאיפייני הרכב, כלומר, הריג'קטים שבו יוצרים את הקסם, בדגש על רעשי רוח וחיספוס. לגבי חדירת מים מהדלתות, תראה לי רכב מייצור סדרתי שנכנס לגובה מים מעל הדלתות ושומר על איטום מלא . אם הכוונה לחדירת מים כתוצאה מנסיעה שגרתית בגשם, זה כבר משהו אחר שאני שומע עליו בפעם ראשונה ושדורש טיפול במיידי . לגבי הגג, זו אכן בעיה ידועה, מציקה, אך עדיף לי גג פריק עם נזילה אחת או שתיים שניתנות לתיקון, מאשר גג פח כבד וקודר שמשבית שמחות .
אני מסכים שאיכות הפלסטיקה ברנגלר ירודה מדגמים קודמים.

(ב) גם אם כל הבעיות שצוינו בעלות תוקף מוחשי, הבה ונשווה אותן לבעיות אמינות ברמת קטסטרופה כמו שציין דרור, בדגש על המכלולים העיקריים - גיר, מנוע, תיבת העברה.
מנועים בפטרול - מדובר ברכב יפני, כביכול אמין, שגומר מנוע כל 80K ק"מ . זה מבחינתי מחדל שאין שני לו ! רק לפני יומיים שמעתי על עוד מקרה.
דיפרנציאלים בפראדו / לאנד קרוזר - אני מכיר לא מעט אנשים שאכן מנצלים את הטויוטות שלהם לטיולי שטח בינוניים עד קשים, ומפוצצים בקאקס אחורי (לאנד קוזר) וטרנספר (פראדו) די בקלות . הרכבים מצויידים בצמיגים במידות מקוריות. שוב, זוהי בעיית אמינות ברמת קטסטרופה, שמעידה על עמידות הרכבים האלו בנסיעת שטח ממוצעת ומעלה . אני מציין את מעלה בוקר כדוגמא מהשטח. לזכות היבואן ייאמר שתיקן את הרכבים במסגרת האחריות.

להערכתי, כרכב שטח ובהתחשב בעובדות, רנגלר רכב אמין יותר .
אולי הטויוטה פופולרי יותר וחסכן בדלק, אבל בשבילי הוא סתם עוד SUV, חסר קסם, ייחוד, וכיף. הוא אפילו יקר מדי, ואני לא מתכוון לדגם הבסיסי והעירום.

נמרוד
17-09-08, 22:07
לא מעט לקוחות מדווחים על כניסה של מים מהדלתות ומהגג(במיוחד עם הוא פורק כבר)
רעשי רוח מהדלתות וגג(אותה התלונה למעשה=רווח)
ובעיות חשמל שונות(חישניים וכו').

אלו לא באגים, אלו פיצ'רים. האם את מכיר ארז רכב אחר שמגיע עם גג פריק לגמרי ובקלות, קשיח, ומקורי? אני לא. רעשי הרוח ובעיות אטימה, כמו גם התחממות הגג הם ברורים מאליהם בגג פלסטיק דק, ללא בידוק, שמתפרק בקלי קלות. אבל הגג הזה, כמו גם הדלתות שניתנות לפירוק בקלות יחסית - הם מה שהופכים את הרנגלר JK לכל כך מיוחד. אני לא מכיר עוד כלי רכב עם גג קשיח מלא - שאחרי רבע שעה עבודה הופך לרכב פתוח עם כלוב התהפכות בסיסי לא רע. אני לא מכיר עוד רכב עם דלתות אטומות וחלונות חשמל שאפשר לפרק.

תוסיף לזה נעילה אחורית מקורית, בדגם שמגיע ארצה דרך היבואן. תוסיף את ניתוק המייצב הקדמי, האפקטיבי, גם אם לא יחזיק מעמד תקין לנצח. תוסיף את האפשרות להגביה את הרכב בצורה סבירה בקלי קלות - קפיצים/בולמים - הזרועות המקוריות לא רעות בכלל - ועם שפע עצום של קיטים. ואתה יודע שזה רק ההתחלה.

רנגלר אנלימיטד הוא רכב השטח החדש הכי קרוב למושלם - במיוחד ביחס למחיר שלו, הנמוך גם אצל היבואן וזה בלי להזכיר את נושא היבוא העצמי שהופך אותו בימים אלו למציאת המאה. כולם כאן כולל ארז אומרים את זה, כל אחד בדרכו שלו.

מה שמונע מהרכב להיות מושלם, זה רק רכבת הכוח (וזה כמובן הרבה). השילוב של המנוע, הגיר האוטומטי ויחסי העברה הארוכים, בגרסא שמיובאת ארצה, לא מוצלח.

זה לא משנה כלום - בעוד כמה שנים, הפורום הזה יהיה רנגלרולוג. הרנגלרים ירשו את הארץ אחרי שהצ'רוקים, הגראנדים, הדיסקברי וגם הדיפנדרים יתפגרו (סליחה הדיסקואים כבר מתפגרים...). יש לנו סרנים חיים בעתיד, תודה לאל.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=11694&stc=1&d=1221678680

ofiredri
17-09-08, 22:30
בדרך אגב, רנגלר אנלימיטד הוא רכב 4 דלתות היחיד בעולם עם גג שנפתח .
אין עוד רכב שעומד בדרישה הזו והדרישה לרכב כזה מסתבר כגבוהה ביותר, במיוחד כשמדובר בנסיעות משפחתיות .

סוזי המשתוללת
18-09-08, 01:30
בדרך אגב, רנגלר אנלימיטד הוא רכב 4 דלתות היחיד בעולם עם גג שנפתח .
אין עוד רכב שעומד בדרישה הזו והדרישה לרכב כזה מסתבר כגבוהה ביותר, במיוחד כשמדובר בנסיעות משפחתיות .

בפנטזיות כולנו רוצים גג נפתח אבל במציאות אני לא מכיר הרבה שמוכנים לסבול באוטו חדש רעשי רוח קרקושים וכו'

אני לא יודע אם זה נכון או לא כי לא נסעתי ברנגלר אבל אני יכול להעיד על יפני אחר שאחרי 11 שנה לא קלים בשטח הקרקושים כמעט ולא, קיימים בטח לא מהאיזור הקדמי של הדש בורד (וזה אחרי שפירקתי כבר שלש פעמים :mrgreen:)
וגם לגבי האמינות ומציאת חלפים יד שנייה אני יכול רק להצטער שלא העזתי קודם לנסוע בsuv
האגדות האמיתיות דרור הן על עלות החלקים האגדית
נכון שאצל היבואן הכל יקר אבל זה נכון גם למכשירי תנועה
מאיר אתה קורא את עצמך ?
690 ש"ח טיפול ?
מה הכניסו שמן מזהב?
שמן גיר הרי לא החליפו וכך גם מים ברדיאטור
אפילו שמן מנוע אני בספק אם החליפו לך !!
סרנים חיים? - פאקינג דנה 30 קדימה - הציריות שלו עשויות מנייר זה יותר חלש משל דיפנדר
נכון גם ביפניות עושים שטויות בתכנון (מי כמוני יודע 4 מוטות שפור בשתי טיולים :evil:בחדשיים האחרונים )
הטויוטה ישיג צריכת דלק של 10 לליטר בחוץ וייתן לרנגלר בראש בכל מבחן תאוצה (גם רנגלר עם יחסים קצרים יותר )ואם הרנגלר ישיג 8 לליטר בחוץ בתנאי נהיגה זהים אז עדיין הטויטה יהיה זול יותר
ובל נשכח שהטויוטה גדול יותר ומרווח יותר ובגרסאות מסויימות יכול להסיע 7 נוסעים
מצד שני לרנגלר יש עבירות בסיסית גבוהה יותר ולו בגלל מידותיו הבסיסיות ואפשרויות שיפור בלתי נדלות
אם הכוונה שלך היא לטייל טיולים עם המשפחה שמשלבים פה ושם עבירות (גם קשה ) לך על הטויטה
אם אתה מחפש פוטנציאל עבירות עם יכולות כביש סבירות קנה את הג'יפ
חלקים יהיו לשניהם (סביר להניח שיהיו יותר לטויוטה בגלל זמינותה בארץ )ואני לא מדבר על יבוא כי אני לא אלאה אתכם בסאגת מוטות השפור המיובאים ...
ולסיכום לחבר שלי יש מוסך להתמחותו בטויוטות ואתם יודעים מה ?
האגדה נכונה - מרביתם מגיעים לטיפולים שוטפים בלבד

ofiredri
18-09-08, 07:17
אני לא יודע על איזה יפני נסעת (סוזוקי אם זכרוני אינו בוגד בי) אבל כאן מדובר בטויוטה.
דבר עם אנשים עם פראדו ותשאל אותם ספציפית על קירקושים מהדשבורד . תראה מה תקבל - קרקוש בלבוש . הרי המבחן האמיתי הוא לטווח הארוך, לא לאורך שנתיים שלוש. אצלי ברנגלר (TJ אומנם) עוד לא שמעתי חצי קרקוש מהדשבורד וכדומה לא מחברים מקומיים שקנו JKs ושיפרו אותם . כך שלדעתי מדובר במקרים בודדים או באנשים שרגישים ביותר לרעשים. מאלה הייתי מונע בכח לקנות רנגלר כיוון שזה בהחלט לא רכב שקט.

טיפולים - נסה לבצע טיפולים לבד לטויוטה ? אני מנחש שזה לא פשוט.
ברנגלר זה כל כך פשוט ומהיר (30 דקות לשמן ופילטר) עד כדי תמיהה מדוע אנשים מטפלים אצל היבואן. זה אפילו כיף . הרי בישראל זו כבר לא חובה לטפל במורשה, רק לטפל בזמן.

סרנים חיים דנה 30 - להגיד שהם עשוייום מנייר זו הגזמה והשמצה. הם חזקים מספיק לרכב עם צמיגים עד 31", ונשברים ברב המקרים אם נעולים 100% ונהוגים בפראות. תודה לג'יפ שציידו את ה JK ב 44 אחורי. זה מספיק טוב !

מבחני תאוצה - לא רלוונטי כיוון שמדובר כאן ברכבי שטח, SUV מקסימום. מה שהרנגלר די מהיר לא עגלה כלל. בקיצור, זו לא נקודת טורפה ברכב.

שוב לא הוזכר מרכיב הפאן, ולמי שזה לא חשוב שיבחר טויוטה.

לגבי פנטזיות - יש כאלה שמממשים, ויש כאלה שאוהבים כנראה להמשיך לפנטז . איש איש בדרכו .

סוזי המשתוללת
18-09-08, 08:45
אופיר בוקר טוב
אני כבר שנתיים וחצי נוסע על טרופר בנוסף לסמוראי
מכיוון שמעולם לא היה לי כסף (או רצון )לקנות רכב חדש אני תמיד מקבל יד שנייה עם כל המגרעות שבכך...
מצד שני אני שונא מוסכים ועושה הכל על הטרופר לבד....ואתה יכול לקרוא כאן את הכתבות ותראה שהשד לא רק שאינו נורא אל שזה אפילו די פשוט כי גם אחרי 11 שנים קונקטור שמתנתק לצורך עבודה גם מתחבר כמו שצריך ואין קורוזיה וכו '
אני לא נגד רנגלר או דיפנדר ושות'
מי שיכול להחזיק גם פרייבט וגם ג'יפ יעשה הכי חכם גם ב long run
אבל בסופו של יום בשקלול כל המרכיבים כאחד שהחזיק פרייבט ורכב שטח אמיתי כרכב שני זה לא אותו דבר כי כשהרכב השני נוסע את האותם הק"מ של הראשון אז זה כבר לא נח /לא חסכוני וכו'
ולכן השילוב האידאלי למשפחה מטיילת (לא כרכב עבירות בלתי מעורער - לזה יש לטויוטה רכבים אחרים)יהיה suv ולא רנגלר שעם כל העידון והשיפור שלו עדיין רחוק מלהיות suv
יכול להיות שחלקנו כן מסתפק בביצועי הכביש / איכות חיים של רנגלר בתמורה לאקסטא עבירות/פוטנציאל שיפור אבל למי שחייב קודם כל רכב יויומי ל200 ק"מ ביום אני חושב שונה ממך

סוזי המשתוללת
18-09-08, 09:01
לגבי פנטזיות אתה צודק אבל האדון הנ"ל לא אמר שהוא מפנטז אל ג'יפ אלא שאל דעה שלנו ודעה צריכה להיות מורכבת לרוב מנתונים כמיתים (שניתן לכמת אותם )ולא מפאן כי אחד מקבל את הפאן שלו כשהוא קושר את אשתו בחבל פלזמה ואחד מקבל את הפאן כשהוא קושר את הג'יפ שלו באותו החבל (אני אגב נהנה משניהם :D)
ולאחד שיחיה עם הרכב 90 אחוז מהזמן בכביש תאוצות = בטיחות אקטיבית וזה שווה יותר מכל פאן כי כדי להנות מהפאן צריך גם לשרוד את היום יום :D

ofiredri
18-09-08, 09:16
אני לא לוקח את עצמי כדוגמא - רנגלר TJ משופר ומתאים לנהיגת שטח אקסטרים, למרות שאני אישית מאוד נהנה איתו בנהיגת כביש . שוב, אני (וארז ועוד') לא דוגמא . אצלי הוא אכן משמש כרכב שני . בדיון כאן מדובר על רנגלר JK ארוך, תשאר ממוקד .

רנגלר JK Unlimited גם אם משופר קלות, יכול בהחלט לשמש כרכב עיקרי .
לתייג אותו כרכב שני בלבד זו שוב השמצה או פשוט חוסר מודעות ("...אני לא יודע אם זה נכון או לא כי לא נסעתי ברנגלר...") לשיפור העצום שג'יפ ביצעו ברכב תוך כדי שמירה על מסורת הגג, חלונות, דלתות, חלון קידמי, ופאן .
השיפור מוכח - תסתכלו סביבכם כמה נוהגים היום ב JK, וזה שלמכשירי תנועה אין יותר רכבים לספק .
למי שפאן לא חשוב לו, ממליץ שיילך על טויוטה . שקט נפשי ושעמום .

שמת לב שלא הזכרתי כלל את נושא אמינות הטרופר ששיבחת סביב איכות הרכבה, קירקושים וכו' , אך מפשל קשות במיכלוליו העיקריים (3 גירים תוך 150K ק"מ אצל יד ראשונה) . אני אישית מעדיף קירקושים על גיר יקר תופת.

אני מציע שנחזור לדיון טויוטה מול ג'יפ .

ofiredri
18-09-08, 09:19
מבחינתי זו פנטזיה, שנתנת למימוש אך השכל מונע ממנה להתממש . אז בבקשה ממך .

ofiredri
18-09-08, 09:29
תאוריית התאוצות = בטיחות אקטיבית, לקוחה מעולם האופנועים, כאשר דנים מה יותר בטוח - 125 או 600 סמ"ק.
הבדלי התאוצה בינהם אדירים, ולכן התאורייה הופכת לשיקול אמיתי .

כאן בדיון הזה ,שוב, זה לא רלוונטי (כבר עניתי לך על זה), כיוון ששני הרכבים ידועים כמהירים בעלי מנועים שריריים וכו'.
שניה או שתיים הבדל בתאוצה של הרנגלר לא עושה אותו לא בטיחותי אקטיבית .

סוזי המשתוללת
18-09-08, 11:39
מבחינתי זו פנטזיה, שנתנת למימוש אך השכל מונע ממנה להתממש . אז בבקשה ממך .

סליחה
את זה פיספסתי
שייקנה רנגלר
אגב אצלי הגיר המנוע וכל שאר המכללים מקוריים (הגיר עבר טיפול - הק"מ שמור במערכת :mrgreen:ולא מחשש לבושה אלא לכבוד... גם גירים ידניים לא תמיד מגיעים לגיל מופלג כזה בשטח:mrgreen:)
מצד שני אתה רוצה שאספר לך על חברים עם סופות ?(אותם מכללים עיקריים למעט הגיר)
עזוב זה ויכוח סרק
עלו דיעות לכאן ולכאן והבחור יחליט
מבחינתי מיציתי

ofiredri
18-09-08, 11:54
אל תספר על סופות, כי זה שוב לא רלוונטי . מדובר כאן ב all new רנגלר .
גם אני מיציתי, עכשיו שיחליט, ומאחל בהצלחה .

ארז
18-09-08, 14:23
גם אני פעם כתבתי ועניתי לכל מי שרק הסכים לשמוע על הדיפ' בטויוטה, על הדש בורד בפרדו, על גירים בטרופר וכו'....
אבל בנתיים עברו הרבה מים בירקון והתבגרתי קצת וגם מה לעשות...אני עובד בזה, אופיר על כל מנוע של ניסן פטרול שהלך(בגלל בעיה סדרטית), אני מביא לך 50 מנועים של JEEP ו1500 כאלו של ל"ר...(ולהם אין שום בעיה סדרטית...).

אם השיקול הוא כלכלי בלבד אין שום ספק שהייתי בוחר ברכב יפני קודם כל ובפרט בטויוטה.
לקרוא לרכב שמיוצר באכות של מתפרה ברפיח שזה בסדר אלו "פ'יצרים" זה מגוחך וילדותי.שלא תבינו אותי נכון, אם אני הייתי צריך להחליט בשביל עצמי רנגלר או לנדקרוזר לא הייתי חושב פעמיים, כמובן שהרנגלר, אבל אני רחוק שנות אור מהלקוח הממוצע או סתם מהלקוח השפוי.

KOOKE
18-09-08, 15:36
כמו שאמר פותח השירשור וכמו שנאמר כבר ממזמן..ג'יפ (ולמעשה כל רכב שטח) קונים מאהבה או לא קונים בכלל..

רוב רובם של רוכשי רכבי השטח וגם אלו ה"כאילו שטח" או כאלו שהם גם וגם כמו כמה SUV לא עושים זאת משיקולים הגיוניים / כלכליים אלא מתוך מגוון מניעים אופנה/ פוזה/ סמל סטטוס וכיוצא באלו..

מיעוט שבמיעוט רוכש "רכב שטח" בגלל צרכים אמיתיים של נסיעה יום יומית בשטח עבודה וכו'

גם אלו שבכל זאת פעם ב.. מטיילים מחוץ לגבולות הכביש לא ממש צריכים "רכב שטח"...

לכן כל ההשוואות האלו שבבסיסן עומדים כביכול שיקולים כלכליים כמו מה יותר אמין, מה יותר חסכוני, למי איכות גימור גבוהה יותר וכו' לא רלבנטיות לדעתי.

השילוב המנצח מבחינה הגיונית/ כלכלית הוא פרייבט לכביש ורכב שטח לשטח..

בתקציב של 235,000 עד 255,000 ש"ח שהעמיד פותח השירשור ולצורכי נסיעה יום יומיים של 200 ק"מ אפשר לרכוש רכב מנהלים/ משפחתי ב-150K ש"ח (מזדה 6 / הונדה אקורד/ סוברו B4 וכו'..) ובעודף לרכוש רכב שטח נטו ישן משופר עד העצם...או אפילו להשאר עם ההיילקס ולשפר אותה.

שלמה

degas
18-09-08, 16:01
כמו שאמר פותח השירשור וכמו שנאמר כבר ממזמן..ג'יפ (ולמעשה כל רכב שטח) קונים מאהבה או לא קונים בכלל..

רוב רובם של רוכשי רכבי השטח וגם אלו ה"כאילו שטח" או כאלו שהם גם וגם כמו כמה SUV לא עושים זאת משיקולים הגיוניים / כלכליים אלא מתוך מגוון מניעים אופנה/ פוזה/ סמל סטטוס וכיוצא באלו..

מיעוט שבמיעוט רוכש "רכב שטח" בגלל צרכים אמיתיים של נסיעה יום יומית בשטח עבודה וכו'

גם אלו שבכל זאת פעם ב.. מטיילים מחוץ לגבולות הכביש לא ממש צריכים "רכב שטח"...

לכן כל ההשוואות האלו שבבסיסן עומדים כביכול שיקולים כלכליים כמו מה יותר אמין, מה יותר חסכוני, למי איכות גימור גבוהה יותר וכו' לא רלבנטיות לדעתי.

השילוב המנצח מבחינה הגיונית/ כלכלית הוא פרייבט לכביש ורכב שטח לשטח..

בתקציב של 235,000 עד 255,000 ש"ח שהעמיד פותח השירשור ולצורכי נסיעה יום יומיים של 200 ק"מ אפשר לרכוש רכב מנהלים/ משפחתי ב-150K ש"ח (מזדה 6 / הונדה אקורד/ סוברו B4 וכו'..) ובעודף לרכוש רכב שטח נטו ישן משופר עד העצם...או אפילו להשאר עם ההיילקס ולשפר אותה.

שלמה

שוב, כמשלב בין שני העולמות, מי שנוסע 200 ק"מ בכביש כל יום, לדעתי ההעדפה הברורה היא הלנדקרוזר (ואת זה אני כותב מתוך אהבת אמת לרנגלר עליו אני נוסע ביום יום) מתוך שיקולים של עלויות דלק, נוחות נסיעה על הכביש והפשרה הטובה שעושה הלנדקרוזר בין שטח לכביש.

ofiredri
18-09-08, 17:50
גם אני פעם כתבתי ועניתי לכל מי שרק הסכים לשמוע על הדיפ' בטויוטה, על הדש בורד בפרדו, על גירים בטרופר וכו'....
אבל בנתיים עברו הרבה מים בירקון והתבגרתי קצת וגם מה לעשות...אני עובד בזה, אופיר על כל מנוע של ניסן פטרול שהלך(בגלל בעיה סדרטית), אני מביא לך 50 מנועים של JEEP ו1500 כאלו של ל"ר...(ולהם אין שום בעיה סדרטית...).

אם השיקול הוא כלכלי בלבד אין שום ספק שהייתי בוחר ברכב יפני קודם כל ובפרט בטויוטה.
לקרוא לרכב שמיוצר באכות של מתפרה ברפיח שזה בסדר אלו "פ'יצרים" זה מגוחך וילדותי.שלא תבינו אותי נכון, אם אני הייתי צריך להחליט בשביל עצמי רנגלר או לנדקרוזר לא הייתי חושב פעמיים, כמובן שהרנגלר, אבל אני רחוק שנות אור מהלקוח הממוצע או סתם מהלקוח השפוי.

לא ברור לי למה התכוונת במשפט שהדגשתי . אם אתה טוען שג'יפ (רנגלר, פרטי, לא סופה צבאית, תשווה תפוחים לתפוחים) גומר יותר מנועים מפטרול אתה טועה ובגדול. אתה עובד במוסך קרייזלר / ניסן או בסדנת שיפורים ? אז מאיפה הסטטיסטיקה ? תן קצת דוגמאות (עובדות).
או שפשוט לא הבנתי אותך נכון . לגי'פ יש מכלולים אולי לא הכי מתקדמים טכנולוגית, אך אמינים מאוד .

שוב, לי עדיף גימור ברמה קצת יותר נמוכה + כיף אמיתי, מהפתעה של עשרות אלפי שקלים כתוצאה ממנוע, גיר, טרנספר, בקאקס (במקרה של הלנד קרוזר) שנפחו את חייהם.

דרור ברלי
18-09-08, 19:55
שמענו כבר על אמינות טויוטה.
גם על האחריות.

בשורה התחתונה - הויכוח מיותר. 200 ק"מ ביום? עם הרנגלר תפשוט רגל מהר מאוד ורק בגלל דלק. 5 ק"מ לליטר בממוצע על כביש, בלי ללחוץ יותר מדי ובלי להשתולל.

nirs
18-09-08, 21:45
אופרי
ללא קשר לדיון.
קשה מאוד לקרוא את מה שאתה כותב (או להתעמק בו) עם הגברת שרצה מתחת לשם שלך.
:lol::lol::lol::lol::lol:

degas
19-09-08, 11:48
הכתבה בשער שהתפרסמה היום נותנת הרבה פרטים ותשובות. מסכים כמעט עם כל מילה ובנושא השיפורים, אכן השמיים הם הגבול. נכונים הדברים בעיקר לעניין הקיט של אולדמן שמשפר פלאים את יכולות הגיהוץ של הרכב.

כל הכבוד על הכתבה היפה והמושקעת!

טלטול
01-10-08, 11:06
אם תלך עם הלב זה יעלה לך ב30 אחוז יותר בצריכת הדלק
וגם במחיר הדלק
נכון להיום סולר בטייסים 6.45

יוחנן מ
03-03-10, 22:35
לכל המתלבטים בעניין רכב לטיולים/שטח/עבודה/נסיעות ,,,,,,
אני החלטתי כדלקמן :
לכביש וליומיום - טויוטה קאמרי
לשטח ולחיים האמיתיים - סופה ארוכה סגורה וממוזגת
בשלוש השנים האחרונות אני נהנה מהבחירה הנ"ל

-->