PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ לפני קנייה (דיפנדר? דיסקו?)

boondocks
11-09-08, 23:55
אנסה להבהיר את שיקוליי וצרכיי בצורה הברורה ביותר כיוון שאני מתחבט כבר הרבה זמן,ולא מגיע להחלטה.
תקציב: 60-65K ואפשר לעשות עוד קצת שרירים (לא הרבה).
דרישות: רכב שטח אמיתי שישמש כרכב פנאי (רכב שני) אבל הרבה,הרבה פנאי.
טיולים מאופיינים ברמת שבילים, ועד עבירות אתגרית מכל סוג.מיועד לסחוב ציוד,אותי,ושתי כלבות.
היו שני CJ,וניבה שהשתתפה בחגיגות ל"ג בעומר (ממש השתתפה).
נטיית ליבי תמיד היתה דיפנדר 110.ישבתי במושב הנהג לא מעט ומכיר את הרכב גם בנזין וגם את המרעיש.
לפני 4 חדשים מופיעים ביד שתיים שני דיפנדרים שנראים טוב בתמונות,פגושים,נעילות,כננת,ושאר מני מטעמים בסכומים שבמסגרת התקציב שלי.אני עם ההתלבטויות פספסתי.
היום אני מסתכל ואלה שמוצאים חן בעיניי,מבקשים 90-100K ולכל אחד חסרון מסויים לטעמי.
יש לציין שאני חושש מ-TD5,הוצאות עתידיות, וזה גם לא במסגרת התקציב.TDI300 זה הרכב המבוקש.
אז בגלל המחירים התחלתי להסתכל על סופות וחשבתי,למה לא לקנות סופה מאובזרת ומשופרת מכל טוב,אבל זו התפשרות מבחינתי,ועכשיו כשאני קרוב להגשמה של חלום יותר מתמיד לא מתאים לי להתפשר כל כך.
אבל חלומות לחוד ומציאות לחוד,אז בין לבין הסתכלתי על דיסקברים והיחיד שאהבתי,שנת 2001 דיזל עם 350 אלף ק"מ תיבה ידנית ומבקשים 70K.
ואחד אחר בנזין,משופר,מאובזר (אוטומט=לא אוהב) (מונע בגז=לא אוהב,אם אקנה תרד המערכת)אז שאלתי היא:
מי שמכיר את השוק חושב שכדאי לחכות קצת ואמצא את ה-110 שאני צמא לו?
ללכת על הדיסקו דיזל?.מה צופן עתידו הקרוב,רחוק, של רכב כזה עם ק"מ כזה?
ללכת על הדיסקו בנזין?מודע להוצאות דלק.בעיות ספציפיות בתמסורת אוטומטית?
וכן ראיתי הרבה דיפנדרים במחירים נמוכים יחסית אבל לא לעניין.
האם מישהוא פה היה מבצע מהלך מסוכן כמו קנייה של דיפנדר בסכום קצת יותר גבוה ממה שיש לו בכיס,ולא משאיר קצת מטבעות להוצאות בטווח הקרוב?
יש לציין שאני עדיין לא מפרנס משפחה (אולי חלק מכם יראו זאת כשיקול לפני קנייה,לא יודע.) פרט לעצמי ולשגעונות שלי,שתי כלבות,רכב פרטי,טרקטורון,והג'יפ שחייב לבוא לפני החורף.
אשמח לכל ייעוץ שיפקס אותי.
אני מודע לגבי מאפיינים טכניים וכאלה של כל אחד מהרכבים שציינתי,מעוניין לקרוא פה מהלכים שנובעים,נבעו,מנסיונכם.והכרות שלכם עם שוק הרכבים שציינתי.
תודה לכל המגיבים, :p
אופיר.

boondocks
12-09-08, 00:40
5 דקות אחרי שהעליתי את ההודעה ירד מהדפים הדיסקו בנזין.
איך שדברים זזים:mad:

נמרוד
12-09-08, 07:57
מקריאה של ההודעה שלך, והתייעצות קלה עם הכוכבים...

שכח מכל רכב אחר - אתה צריך, רוצה ומתאים לדיפנדר. תמחק כל אפשרות אחרת מהראש, תפסיק להתלבט (ולהפסיד על הדרך קניות טובות) ותתחיל לחפש רק דיפנדר, 110, TDI300 - מה שאתה רוצה. יש כאלו. עד החורף תמצא את הנכון.

מה שכן - כנראה שבתקציב שלך - 65K לא תמצא את האחד המושלם, ותצטרך להתפשר על משהו. אם תגדיל באמת את התקציב אז תוכל להרשות לעצמך את אחד המדוגמים והמשופרים שמדי כמה ימים צץ בשוק.

boondocks
13-09-08, 21:01
[QUOTE=נמרוד;213351
מה שכן - כנראה שבתקציב שלך - 65K לא תמצא את האחד המושלם, ותצטרך להתפשר על משהו. אם תגדיל באמת את התקציב אז תוכל להרשות לעצמך את אחד המדוגמים והמשופרים שמדי כמה ימים צץ בשוק.[/QUOTE]

התקציב עלה ועומד על 80K.
אולי במפגש נתקל באחד יפה עם שלט :D

asih
13-09-08, 23:05
גם לי פעם היה אותו דבר, בסוף קניתי את ה "פרקטי יותר" ומספר חודשים אחרי היתי חייב להחליף ולקנות את דפנדר

סט נכון של בולמים קפיצים והוא יהיה נוח מאוד ... בקשר לרעשת מתרגלים, האישה מתלוננת שאתה לא מקשיב לה, וזה ביגלל שספ הסינון עולה ואתה פשוט לא שומע אותה :)

boondocks
13-09-08, 23:23
בקשר לרעשת מתרגלים, האישה מתלוננת שאתה לא מקשיב לה, וזה ביגלל שספ הסינון עולה ואתה פשוט לא שומע אותה :)

אולי זה היתרון הגדול ביותר שיש לדיפנדר?:D
אבל במקרה שלי,שלנו, אין הפתעות. הכל ידוע מראש.
החברה (הזוגה),עסקה בתיירות מדברית ולשעבר בעלת דיפנדר 110 ירוק ובלי גגות מיותרים,שהגיע אחרי סופה.ואני? איפה הייתי אז.....
שוכב מתחת ל-SIX
כשהיא תופרת שבילים בנגב
תתחתן עם אחת כזאת ותמצא עצמך שוטף רצפות ביום שישי,כשהיא מכינה את הדיפנדר לטיול:D

boondocks
13-09-08, 23:29
גם לי פעם היה אותו דבר, בסוף קניתי את ה "פרקטי יותר" ומספר חודשים אחרי היתי חייב להחליף ולקנות את דפנדר
סט נכון של בולמים קפיצים והוא יהיה נוח מאוד ... בקשר לרעשת מתרגלים, האישה מתלוננת שאתה לא מקשיב לה, וזה ביגלל שספ הסינון עולה ואתה פשוט לא שומע אותה :)

אולי זה היתרון הגדול של הדיפנדר? :p
אצלנו, (הזוגה=חברה) עסקה שנים בתיירות מדברית ובחניה שלה ירוק,פתוח,ארוך.
וזה אחרי נסיון שצברה על סופה גם כן ארוכה פתוחה.
ואני,איפה הייתי אז? שוכב מתחת ל-SIX
תתחתן עם אחת כזו, ותמצא עצמך שוטף את הבית ביום שישי כשהיא מסדרת את הדיפנדר לטיול.;)

asih
13-09-08, 23:34
זה ברור, כבר אמרתי פעם למישהוא בפורום שאישתו לחצה עליו לותר על הדיפנדר כשהילד היה בדרך ...אני אומר, צריך לחיות "חופשי" או למות ... נישוים זה לא כלא ... יש לנו בבית דרכים יצירתיות מעוד לנושא :)

אני כבר נשוי, ילדים, דפנדר, וגם עוד איזה שני לנדרוברים ישנים, כלבים, חתולים, חצר עם ג'נק....
אני ואישתי לא חיות שטח, נכנסנו לזה יחד עם הדיפנדר, ואנכנו ביחד בכל הטיולים והיא אוהבת את זה מאוד ...

אתה פשוט שואל שאלות בצורה שאתה באמת רותה אינפורמציה, אבל אתה יודע בדיוק מה אתה רוצה, לא ... ?
:)

boondocks
13-09-08, 23:48
חיובי,אני יודע מה אני רוצה.
מתלוצץ בהקשר שלה לנושא השטח והדינמיקה שנוצרה סביב הנושא;)
ונהנה מזה.

asih
14-09-08, 00:11
זה טוב שיש דברים משותפים, זה מה שנשאר עם הזמן, אחרי שדברים אחרים עוברים להם ...

Gilad
14-09-08, 00:17
אם בנזין בא בחשבון, עמד על הכביש בחיפה דיפנדר 110 בנזין מדוגם מאד שנת 96 אני חושב. אם אני לא טועה הוא של מישהו מהנפלד והמודעה שלו מתפרסמת בלוח פה או באתר הצהוב.

בהצלחה
גלעד

boondocks
14-09-08, 00:24
אין ספק, וגם אצלנו כמו אצלכם (למיטב הבנתי)אהבת הטיולים,בעלי החיים מהווים אושיה מרכזית בחיבור שנוצר,ואין יותר טוב מזה.
קפה במפגש?

asih
14-09-08, 07:04
בכייף, בהצלחה בחיפוש ...

-->