PDA

צפייה בגרסה מלאה : קנייה מהאינטרנט

Anonymous
18-04-04, 16:46
שלום
ברצוני לקנות סט בולמים דרך אתר באינטרנט. רציתי לדעת מהם המכסים שעלי לשלם, ואם הדבר יחויב במע"מ בארץ? אם החלק מיוצר בארה"ב האם המכס נמוך יותר? האם יש לדרוש מהספק טופס המאשר את מקום יצור החלק (טופס 6?)?
תודה רבה
עודד

נמרוד
18-04-04, 16:52
הנושא נדון פעמים רבות, ועולה שוב ושוב. אז בנוסף, יש לי בקשה:

אם יש מישהו שמבין, אבל באמת מבין בתחום הזה, ומוכן לכתוב בצורה מסודרת "מדריך" להזמנת מוצרים בחו"ל? זה יהיה שירות גדול לגולשים.

חלק מהשאלות שצריכות להענות:
סוגי משלוח ועלויות אופיניות.
מכס, מס קנייה, מע"ם, משמעויות לגבי חלקי חילוף בטיחותיים/רגילים, ארץ יצור...
בדיקות של חבילות במכס - איך מתבצעות, דגימה, מעל גודל/מחיר מסוים...
התקשרות אופינית עם ספק מחו"ל.
... אני מניח שיש עוד הרבה.

Anonymous
19-04-04, 10:05
שלום,
זהו המידע שאספתי עד כה בנושא דרך הטלפון ובשימוש באתר של המכס http://www.mof.gov.il/customs/ ( להכנס למידע בנושא יבוא מסחרי לבחור מימין תעריף המכס ומס קנייה לתקתק את המספר הבא 87089990 ולהיכנס לדף שבתחתיתו מופיעים שיעורי המס).
עד כאן פשוט יחסית אבל לא לשכוח שאנו חיים בארץ וכעת החישוב מסתבך מעט. החישוב שמוצג כאן הוא עבור 100$.
6% - מכס, 12% - מס קנייה, 17% - מע"מ בצורה מצטברת כלומר:
100*1.06*1.12*1.17=138.9.
כאשר רוכשים מוצר המיוצר בארה"ב יש לדרוש מהספק "certificate of original" וחוסכים את תשלום המכס שהוא 6% ומתקבל: 100*1.12*1.17=131.
מקווה שהבנתי את נושא המיסוי נכון אשמח אם מישהו יבדוק אותי (בירוקרטיה אינה דבר פשוט).
תודה רבה
עודד

Anonymous
19-04-04, 15:33
שלום
כמו שכתבתי אינני מבין גדול בבירוקרטיה, כלומר מברור נוסף שעשיתי ישנו מס תאם אשר משכלל את הפריט הנרכש ומסבך את החישוב.
לכן נא להתעלם ממה שכתבתי קודם ואם אחראי האתר יכולים להסיר זאת כדאי ולהבא אני מבטיח לשתוק.
תודה רבה
וסליחה על ההטעיה
עודד[/b]

-->