PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם אפשר להגיע לגבי עתק בלי אתגרי עבירות

רנבו
13-09-08, 16:23
אני יורד עם ההיילקס שלי לאילת (לא למטרת טיול ג'יפים) וחשבתי שאם כבר סובלים את כל הדרך, שווה כבר לחפש מסלול שטח קצר באיזור. אני נוסע לבד ולכן לא מחפש אתגרים ומגדיר את עצמי קצת פחדן בנהיגה. רציתי לדעת האם ההגעה לגבי עתק מסובכת מבחינה טכנית (גם מכביש הערבה וגם מכביש 12 - אני יכול לוותר על מסלול מעגלי אם הוא קשה) וכמה זמן מסלול כזה אמור לקחת?
תודה

נמרוד
13-09-08, 20:40
אפשר בהחלט, מהערבה (באר אורה) או מעלה סיירים מכביש הגבול, לא ארוך ולא קשה.

רנבו
13-09-08, 21:25
אפשר בהחלט, מהערבה (באר אורה) או מעלה סיירים מכביש הגבול, לא ארוך ולא קשה.
תודה על התגובה. היית שם בזמן האחרון ? רציתי גם לדעת מאיזה כיוון המסלול פחות טכני, ואם יש שינויים משמעותיים ברמת הקושי בעונות השונות

נמרוד
13-09-08, 21:35
לצערי הפעם האחרונה שלי בגבי עתק היתה לפני 4 שנים... אני לא זוכר שום דבר טכני או משמעותי בדרך, אבל כדי לא לצאת טמבל ריעננתי את הזכרון עם הספר המצויין של אבירם ברקאי "חפוז בשטח 3 - הי דרומה לאילת". הוא נותן מסלול באורך 23 ק"מ מכביש הגבול, דרך מעלה סיירים, נחל עתק ועד באר אורה. אבירם מגדיר את המסלול "בינוני", זה אומר שלהיילקס עם נהג שטח ממוצע לא צריכה להיות שום בעייה.

מבחינת השפעה על עבירות, זה אזור שאין בו עונות שנה. יש ארועי גשם ספורים בשנה, וזהו.

poo27
13-09-08, 22:12
הי תגיע מכיוון באר אורה אין שום חלק קשה עד שתעבור מעל הגבים, ב"אצבע אלוהים" (קיפול בסלע) יש לך אפשרות להסתובב חזרה וגם להחנות את הרכב ללא הפרעה לשום דבר כמו כן יש שם אחלה עץ לקפה
ארז

יובל48
13-09-08, 22:25
הכי טוב להתחיל מכביש הגבול,מעלה סיירים,כל המסלול בירידה,
אין בעיית עבירות וגם כל הנוף נראה לעין יותר.

kobiarava
16-09-08, 14:14
הייתי לפני כשבועיים, מסלול יפה ולא קשה, ההאנטר שטייל איתי הצליב פעם-פעמיים, הסופה לא מצמצה... מומלץ בשני הכיוונים, אם מגיעים אחרי הצהריים-לקראת ערב אז כדאי לעשות את המסלול בירידה, מול השקיעה האדומה בערבה.

קובי

poo27
16-09-08, 14:21
אם מגיעים אחרי הצהריים-לקראת ערב אז כדאי לעשות את המסלול בירידה, מול השקיעה האדומה בערבה.???
שקיעה בירידה??
אתה יורד מזרחה בפעם האחרונה שאני בדקתי

קובי[/QUOTE]

kobiarava
16-09-08, 14:49
אם מגיעים אחרי הצהריים-לקראת ערב אז כדאי לעשות את המסלול בירידה, מול השקיעה האדומה בערבה.???
שקיעה בירידה??
אתה יורד מזרחה בפעם האחרונה שאני בדקתי

קובי[/QUOTE]

תבדוק איפה אני גר, תאמין לי שראיתי כמה שקיעות בערבה...אתה יורד מזרחה, ועדיין זה לא סותר את העובדה שהערבה נצבעת באדום בזמן השקיעה...

יונתןמצפה
17-09-08, 12:13
אני נוסע לבד ולכן לא מחפש אתגרים ומגדיר את עצמי קצת פחדן בנהיגה.

הבחור מגדיר את עצמו כ"פחדן" בנהיגה. לא כדאי לזלזל במעלה סיירים!
אמנם המעלה הוא לא יותר מעבירות בינונית אבל נהג לא מיומן עם רכב יחיד עשוי לעשות שם טעות/לבחור נתיב שגוי ולהיכנס לבעייה.
בעצם גם נהג מיומן עשוי להיכנס שם לבעייה... http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=27236&highlight=%F1%E9%E9%F8%E9%ED

בקיצור, רצוי להעיר שמעלה סיירים אינו מסלול קליל. אתה יכול להגיע מלמטה, לבקר בגבים (היבשים). הקטע ה"בעייתי" נמצא בקצה העלייה לאחר הגבים. אם תרצה תוכל להמשיך ולראות אם מתאים לך...
אפשרויות נוספות בסביבה הם נחל שלמה/קער רחבעם, סיבוב לנחל מתק/באר מתק/מלחן, תצפית מעלה מלחן, הר ברך, ועוד רבים שאינני זוכר כרגע בלי מפה.

תהנה,
יונתן

-->