PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בקשר לרכבים יד שנייה...ומחירים מוזרים.

שגיא S
15-09-08, 20:44
אז במסגרת חיפושיי אחרי רכב, אני נתקל בתופעה מוזרה, רכבים שונים - שיחסית לשנתון ולרכבים אחרים באותה רמה וסגנון עולים הרבה יותר, ואני לא בטוח שהם שווים את זה.

לדוגמא: איסוזו טרופר בנזין שנת 94 עולה היום בין 20 ל35 אלף שקל.
במחיר כזה אתה יכול "להסתפק" בויטרה שנת 93, רכב הרבה יותר קטן, חלש.
הוא עולה ככה בגלל שהוא יותר אמין? יותר חסכוני?

טויוטה לנדקרוזר שנת 99(פראדו), יש היום אפילו במחירים של 70 אלף שקל.
במחיר כזה יש גם פאג'רו בנזין בשנים 96-ואפילו כמה 95.

הפאג'רו בטוח לא יותר חסכוני, וגם אין לו ממש תדמית אמינה יותר...אז למה זה ככה?

ולמה סופה נגיד, שנת 92 עם נעילה אחורית עולה 40 אלף, וקורנדו חדש ב5 שנים, עם פחות קילומטרז' וידיים, ובטוח שגם עבר חיים קלים יותר - עולה כמעט חצי ממנה?

הסופה גם יותר שתיינית, גם יותר גניבה, גם יותר ישנה...אז נכון היא רכב שטח מצוין. . . אבל 20 אלף שקל, מביאים את הקורנדו לרמה גבוהה מאוד.
לרמה - שאני הגעתי למסקנה, שאם קורנדו עם 2 נעילות לא יכול לעבור איזהשהו מעלה - אז כנראה שאני לא צריך לעבור אותו...

אז מישהו יכול להסביר לי את התופעה הקיימת? אני יודע ששוק הרכב במצב לא טוב..אבל זה כי אנשים שלא מצליחים למכור רק מעלים מחירים, כדי למכור במחיר המקורי שהם ביקשו. זה דעתי לפחות.

או שאולי באמת יש פה קאטצ' כלשהו ורכב שנת 97 שנמכר יותר זול מויטארה שנת 94 או סופה שנת 92...באמת לא שווה את הכסף?

asafk
15-09-08, 20:51
ביקוש והיצע. (פשוט-קשה למצוא סופה 94 טובה).
נמרוד טוען שמחיר השוק לבד מסמן מה יותר טוב ומה פחות, אני חושב שלפעמים יש דברים שבשביל חובבי התחזוקה העצמית הם "מציאה" שבשביל אחרים נחשבת "נבלה", וזה משהו שלא משוקלל במחיר השוק.

אסף.

Juv
15-09-08, 20:56
כל עניין מחירון לוי יצחק הוא נבלה ללא תחרות מכל כך הרבה סיבות שאין לי כח למנות אותן.
במיוחד ברכבים שלא נמכרו בעשרות אלפים.
לדעתי האישית המחירון הזה אחראי להרבה מאוד מהרעות החולות שאנחנו סובלים מהם בענף הרכב הישראלי - מהליסינג, דרך מחירי חלקי חילוף, גניבות הרכב, עלויות הביטוח והרשימה עוד ארוכה.

גיא
15-09-08, 23:06
על מה אתם מדברים ?

המחירון מת. לא שמעתם ?

זה שוק מובהק של קונים. היצע הרכבים המוצע למכירה הוא אדיר. אני במקרה מחפש רכב בימים אלו, להחליף את ה בי4 לאיזה שהוא רכב שטח. המוכרים מוכנים לרדת לזנות ... לתת לי מתנה ואולי גם לילה עם האשה ... רק לקחת מהם את הרכב.

זה פשוט לא יאומן.

עוד נגיע למצב שמחיר הג'יפים יהיה כל כך נמוך שזה יהיה שווה לקנות רק בשביל ערך הברזל.

גל_כ
16-09-08, 15:48
על מה אתם מדברים ?

המחירון מת. לא שמעתם ?

זה שוק מובהק של קונים. היצע הרכבים המוצע למכירה הוא אדיר. אני במקרה מחפש רכב בימים אלו, להחליף את ה בי4 לאיזה שהוא רכב שטח. המוכרים מוכנים לרדת לזנות ... לתת לי מתנה ואולי גם לילה עם האשה ... רק לקחת מהם את הרכב.

זה פשוט לא יאומן.

עוד נגיע למצב שמחיר הג'יפים יהיה כל כך נמוך שזה יהיה שווה לקנות רק בשביל ערך הברזל.

לא לגמרי מסכים,

רכבים אמינים שהוכיחו את עצמם כשורדים לאורך זמן יהיו שווים יותר בעיני הקונים ולכן גם מחירם ביחס לרכבים אחרים מאותו שנתון ורמת גימור יהיה גבוה יותר.

חוצמזה עם מחירי הדלק הגבוהים, רבים מעדיפים לוותר על הרכבים הזללניים יותר ולהסתפק ברכבים עם מנוע צנוע וחסכוני (עד כמה שג'יפ יכול להיות חסכוני) - דבר שגם הוא גורם לעיוות במחירים בין דגמי רכבים שונים מאותו שנתון ורמת גימור

כמובן שצריך לבדוק כל רכב לגופו, ויתכנו שיפורים שהתווספו לרכב (מיגונים, הגבהות, נעילות)שבהחלט עשויים לשנות את המחיר.

-->