PDA

צפייה בגרסה מלאה : THE TRAX || PROJECT

nitzan30
18-09-08, 15:40
היי
רכשתי את התוכניות ל TRAX || מ- EDGE .
יש לי כמה שאלות ככה בזמן שאני מנסה לפענח את התוכניות , מישהו בנה את הבאגי הזו?
יש טיפים ?
ברשימת הברזלים מצויין : 30*30*1.6 RHS *1700 LONG ובפיענוח זה פרופיל מרובע חלול 30 מ"מ על 30 ממ כאשר עובי הפח הוא 1.6 ,נכון ?
מה לגבי סוג הפרופיל , איזה סוג של ברזל , משהו מיוחד או שאני הולך למחסן ברזל בוחר פרופיל לפי הנתונים למעלה וזהו ?(מלימודי אני זוכר כי ישנם סוגים רבים של סגסוגות וכאלה ).

תודה מראש

asafk
18-09-08, 23:12
מאוד חשוב- RHS הוא צינור רבוע ללא תפר. רוב הפרופילים הרבועים שאינם RHS הם עם תפר. זה מסוכן ממש (יותר מסוכן מאשר תפר בצינורות עגולים). שים לב. פרט לזה הפענוח שלך נכון. RHS מגדיר בגדול גם את סוג החומר- פלדה, לא משהו מתוחכם מדי.

אסף.

חנרו
19-09-08, 17:10
מאוד חשוב- RHS הוא צינור רבוע ללא תפר. רוב הפרופילים הרבועים שאינם RHS הם עם תפר. זה מסוכן ממש (יותר מסוכן מאשר תפר בצינורות עגולים). שים לב. פרט לזה הפענוח שלך נכון. RHS מגדיר בגדול גם את סוג החומר- פלדה, לא משהו מתוחכם מדי.

אסף.

RHS זה צינור רבוע עם או בלי תפר - Rectangular Hollow Section - המונח מגדיר את צורת הצינור.

RHS עם תפר מסוכן מאוד כאשר מישהו מנסה לחבוט בך איתו. מבחינת בנייה, יש הרבה תוכניות שמשתמשות בצינורות עם תפר בחלקים רבים של השלדה. זה נכון שהם פחות חזקים מצינורות ללא תפר, אך הם חזקים די והותר.

חפש הערה בתוכניות האם נדרש עם או בלי תפר.

asafk
19-09-08, 23:11
אני מתייחס ספציפית לRHS שבונים איתו שלדה. חייב להיות ללא תפר. גם אם זה לא כתוב בתכניות. שלא כמו צינורות עגולים, שם התפר פחות חשוב (כשמדובר בצינורות שלדה, אני לא מדבר על כלוב שם חייב להיות ללא תפר), בצינורות רבועים המשמשים לשלדה תפר הוא מסוכן מאוד, כי יש לך נקודת חולשה שרצה לאורך כל השלדה, ותמיד במקום בו יש מאמצים מירביים.

אסף.

חנרו
20-09-08, 16:22
אני לא רוצה להכנס להתנצחות בעניין, ואין עוררין על כך שצינור עם תפר הוא פחות חזק.

אבל, שלדות צריכות להבנות מצינורות שהחוזק שלהם מספק את צורכי התכן ולא מכאלו שהחוזק שלהם הוא המירבי הניתן.
הסיבות לכך הם השיקולים הנוספים שקיימים בעת בנייה כמו מחיר החומר, קלות הכיפוף, משקל, מקום ועוד.
אם לא היו שיקולים נוספים, כולנו היינו בונים מצינורות מפלדות אקזוטיות מלאות בקוטר 100 מ"מ...

ספציפית לגבי צינור מרובע עם תפר - אם בוצע תכן הנדסי לשלדה לפי חוזק של צינור עם תפר, אז אין שום סיבה להשתמש בצינור בלי תפר.

נכון, זה יהיה יותר חזק בלי תפר, אבל להמליץ לשואל להשתמש בכ"ז בצינור ללא תפר, יהיה הגיוני בדיוק באותה מידה כמו להמליץ לשואל להכפיל את עובי הדופן של הצינורות מהתוכנית אוטומטית.

לשם הדוגמה, אני בונה שלדה שרובה 25RHSמ"מ, עובי דופן 1.5מ"מ(!), עם תפר בהגדרת המתכנן.
שלדות דומות לשלי ומאותו חומר ועם תפר מסתובבות ומתחרות כמה אלפים (אולי אפילו עשרות אלפים) בעולם ואין שום בעיית חוזק. להפך, הן נחשבות לקשיחות.

asafk
21-09-08, 00:28
הכל נכון עד שהשלדה חוטפת מכה חזקה. במקרה כזה, תמיד (אבל תמיד! ) התפר נמצא בפינה, במקום שעובד הכי קשה. חמור מזה, כשהוא יפתח (ולא תמיד הוא יפתח), השלדה מייד תהפוך לסמרטוט. אם אני משווה לצינור עגול עם תפר, התפר בד"כ לא במקום הכי חלש על הפרופיל, ולכן הסיכוי שהוא יפתח במקרה של מכה חזקה (תאונה/ נחיתה לא טובה) הוא קטן, וגם אם ייפתח, לא יגרום לכשל מבני של השלדה.
למרות שיש תכניות שבהן באופן מפורש מותר שימוש בצינור רבוע עם תפר, ההמלצה שלי היא להשתמש אך ורק בRHSים ללא תפר... ולא חייבים לקבל את ההמלצה שלי.

אסף.

הצפרדע
21-09-08, 14:10
תמיד (אבל תמיד! ) התפר נמצא בפינה, במקום שעובד הכי קשה. אסף.

מ'זתומרת נמצא בפינה תמיד?

תפר של RHS לא נמצא בפינה אלא במרכז הפאה של הפרופיל, ואני לא רואה איתו בעיה ממשית.

אולי לא הבנתיך נכון. אם כך, תקן אותי.

דרך אגב, כל מתלי הרכב ראלי שלי בנויים מ RHS עם תפר, ואני לא חושב שיש להם כוונות כלשהן
להיפתח. הפאות המועמסות הן הניצבות, והקפדתי שהתפר לא יהיה בהן, למען הזהירות.

דרך אגב, גם שילדות סולם לא פתוחות של כלי רכרב סדרתיים, בנויות מפרופילים דקיקים עם תפר. מה רע בהן?

ואל תשכח שיש שילדות סולם של רכבים כבדים למדי הבנויות מפרופילי U שהם בכלל אמורים להיות חלשים יותר.

חנרו
21-09-08, 16:18
אסף, אתה יכול לתת דוגמה לצינור ללא תפר שהשתמשת בו לאחרונה? (קוטר/ צורה/ עובי דופן)

kobiarava
21-09-08, 20:07
אסף, אתה יכול לתת דוגמה לצינור ללא תפר שהשתמשת בו לאחרונה? (קוטר/ צורה/ עובי דופן)

הצינור שפורום הבונים "חי עליו"- סקדיואל 40, רוב בוני הרכבים בפורום ובארץ משתמשים בו, בד"כ בקטרים 42-48 מ"מ (1.25" ו-1.5" במידות סקדיואל), עובי דופן 3.7 מ"מ בערך, עגול כמובן (המילה צינור לא אמורה תמיד לכוון לפרופיל גלילי חלול?)

קובי

asafk
22-09-08, 00:30
ברוך, אין דין שלדה שתיכנן ובנה יצרן רכב (ולצורך העניין- גם מבנה התהפכות שבנוי מפחים מכופפים שתכנן יצרן) באופן סדרתי, כדין שלדת באגי. בשלדת באגי אין אופטימיזציה בין עלויות ייצור לחוזק, ואין כל מיני הטבעות מוזרות שנותנות פרופילים מיוחדים. אני לא מבין למה לחסוך בצינור של השלדה ולהשתמש בצינור עם תפר, כשיש בשוק צינורות משוכים ללא תפר. (ניתנה דוגמה לצינור עגול, ויש גם RHSים, לא רק בקטלוגים אלא גם בחיים האמיתיים).
וסתם בשביל הבדיקה, בדקתי היום פרופילים רבועים ומלבניים, כל מיני גדלים, בחלקם התפר בפינה ובחלקם באמצע הפאה. לא בכולם רואים בקלות איפה התפר (וחיפשתי). זה אומר שאתה צודק, ולא תמיד התפר בפינה. מצד שני, בניגוד לזרוע של מתלה, צינורות בשלדה של באגי לא עובדים רק בכפיפה לכיוון אחד, ואז גם הפאה שבצד הפרופיל עובדת.

נראה לי שאני אפצל את התת-דיון הזה מתוך הנושא המקורי... :roll:

אסף.

נמרוד
22-09-08, 01:07
אני לא מבין - יש למישהו כאן סיבה טובה למה כן להשתמש בפרופיל עם תפר לבניית שלדה של רכב? במודע? החסכון המושג במחיר חומר הגלם עבור באגי כמו הנדונה יהיה מאות שקלים, זניח לעומת ההשקעה הכספית הכוללת שלא לדבר על שעות העבודה הארוכות. חנרו, על מי אתה עובד, הרי אין תכן הנדסי ממשי בדברים האלו, אז כדאי לפחות להשתמש בחומר גלם הכי טוב שאתם יכולים, ואנחנו לא מדברים כאן על שום דבר אקזוטי או קשה להשגה.

חנרו
22-09-08, 09:24
חנרו, על מי אתה עובד, הרי אין תכן הנדסי ממשי בדברים האלו

עצור רגע, לא דובר על מקרה שאין תכן הנדסי. כאשר זה המצב, ואנשים בונים ע"פ הבטן, אין ברירה אלא להשתמש בחומרים שהם יותר עבים/ חזקים ממה שכנראה נדרש, וגם אז לצפות לטוב.

אבל השואל בונה מתוכניות. בהנחה שאת התוכניות תכנן מהנדס רציני בכלי CAD מינימלי, סביר להניח שבוצע להם ניתוח עומסים. אם בניתוח כזה קורה מסויימת צפוייה להתמודד עם עומס מקסימלי X, ולצינור עם תפר מסויים חוזק גדול מ-X משמעותית, ולכן המתכנן מנחה להשתמש בו, אין בעייה לעשות זאת.
שוב, אני מדבר כאן מנסיוני האישי והלא גדול, עם תוכנית שאני יודע שבוצע לה ניתוח עומסים, ויש הנחייה ספציפית שצינור עם תפר מספק בהחלט ע"י המתכנן, ומספיק דוגמאות שנבנו כך ומתפקדות ללא בעייה.

חנרו
22-09-08, 11:37
אנחנו לא מדברים כאן על שום דבר אקזוטי או קשה להשגה.

אני אשמח אם תוכל לומר איפה מצאת ובאיזה מחיר. אני בזמנו חיפשתי אצל כל הסיטונאים ולא מצאתי מרובע ללא תפר אצל אף אחד בגדלים הרלוונטיים. המרובע היחיד ללא תפר שכן אמרו לי שניתן לספק בארץ זה צינור 100מ"מ מרובע ללא תפר וגם לו נדרשת הזמנה מיוחדת של מינימום 100 מטר ועולה פי כמה מהצינור הרגיל.

אין ספק שאם ניתן להשיג, ובמחיר דומה, (ובכמות הרצוייה) אז זה עדיף.

הצפרדע
22-09-08, 11:57
אני אשמח אם תוכל לומר איפה מצאת ובאיזה מחיר. אני בזמנו חיפשתי אצל כל הסיטונאים ולא מצאתי מרובע ללא תפר אצל אף אחד בגדלים הרלוונטיים. המרובע היחיד ללא תפר שכן אמרו לי שניתן לספק בארץ זה צינור 100מ"מ מרובע ללא תפר וגם לו נדרשת הזמנה מיוחדת של מינימום 100 מטר ועולה פי כמה מהצינור הרגיל.

אין ספק שאם ניתן להשיג, ובמחיר דומה, (ובכמות הרצוייה) אז זה עדיף.

תומך במאה אחוז בכל מילה.

הרי ברור שאם יש RHS בלי תפר, עדיף להשתמש בו, אלא שגם אני לא מודע לקיומו הזמין של פרופיל כזה.

ואגב, גם ה RHS עם תפר, הוא פרופיל מאד יקר ויכול להגיע(תלוי בעובי הדופן וברוחב הפאה) לעשרות רבות של ש"ח למטר.

אני יכול רק להניח שאם תמצאו RHS בלי תפר, הוא יעלה לא פחות מ 100 ש"ח למטר לפרופיל עם רוחב פאה של 50 מ"מ, וזה כבר מחיר השייך למשפחה של הפלדות היותר יקרות כגון ST-52 כרומולי וכו'.

אשמח מאד מאד לקבל עדכון בענין.

ארז
22-09-08, 12:06
אני קונה על בסיס שבועי פרופילים מרובעים/מלבנים ללא תפר ,ההבדל בעלות החומר נמוכה ממה שנמרוד כתב וניתן להשיג כאלו כמעט בכל גודל(הספק ברזל שהסדנה שלי עובדת איתו הוא "פנחס הישריק"

nitzan30
22-09-08, 23:04
היי,
תודה על התגובות

הייתי היום אצל ספקי ברזלים ולא מצאתי :
1.פרופיל מרובע בגדלים המדוברים ללא תפר
2.עובי פרויל של 1.6 מילימטר , יש או 1.5 או 2.0
אני אשמח להמלצות על ספקים שאולע אוכל לחפש את מה שאני צריך

תודה מראש
ניצן

נמרוד
23-09-08, 08:56
עצור רגע, לא דובר על מקרה שאין תכן הנדסי. כאשר זה המצב, ואנשים בונים ע"פ הבטן, אין ברירה אלא להשתמש בחומרים שהם יותר עבים/ חזקים ממה שכנראה נדרש, וגם אז לצפות לטוב.

אבל השואל בונה מתוכניות. בהנחה שאת התוכניות תכנן מהנדס רציני בכלי CAD מינימלי, סביר להניח שבוצע להם ניתוח עומסים. אם בניתוח כזה קורה מסויימת צפוייה להתמודד עם עומס מקסימלי X, ולצינור עם תפר מסויים חוזק גדול מ-X משמעותית, ולכן המתכנן מנחה להשתמש בו, אין בעייה לעשות זאת .

אתה מניח יותר מדי. במקרה של התוכניות הקנויות האלו, גם הטובות שבהן, אין תכן הנדסי כבד במובן שאתה מתאר לעצמך. השלדות האלו לא עוברות אנליזות. אלו מבנים מורכבים מאד שדורשים כלי אנליזה לא פשוטים ומומחיות רבה מאד. אז גם שלדת באגי מתוכננת היטב, מהונדסת עם הרבה אינטואיציה ותכנון-יתר. אתה מוזמן לקרוא את הנסיון של שליין ושלי לבדוק את הנושא. http://www.jeepolog.com/212.html

שוב, אני מדבר כאן מנסיוני האישי והלא גדול, עם תוכנית שאני יודע שבוצע לה ניתוח עומסים, ויש הנחייה ספציפית שצינור עם תפר מספק בהחלט ע"י המתכנן, ומספיק דוגמאות שנבנו כך ומתפקדות ללא בעייה

חוץ מההנחה שבוצעה לתוכנית ניתוח עומסים - שהיא ב99.9% לא נכונה ( גם אם מישהו טוען שיווקית שכן. נתקלתי בבעלי מלאכה בארץ שטענו שביצעו ניתוח עומסים לפגוש תחליפי, למשל. כששואלים אותם לעומק התשובה היא אה-בה-ציגלה-מה), אתה צודק בגדול. אם הבחור שפתח את השרשור קנה תוכניות, שיעבוד לפיהן. אבל אם אני מבין נכון, זו בדיוק השאלה - מה מוגדר בתוכניות - ולא כתוב פרופיל עם או בלי תפר, אלא רק RHS. אז יש לו כאן את האפשרות לבחור את הטוב ביותר מתוך מה שזמין.

באופן כללי, אם כן מבצעים תכנון הנדסי, אני לא רואה שום שימוש לפרופילים מלבניים מוכנים, היום בעידן תוכנות תיב"ם וכשחיתוך לייזר ממוחשב כל כך זמין וזול. אפילו פגושים לג'יפים כבר לא עושים מפרופילים כמו פעם, אלא מלגו של חתיכות מדויקות. בבנייה של שלדה בוודאי שאין טעם לבזבז משקל על פרופילים לא יעילים שנועדו למבנים סטטיים. במיוחד עם המחירים שברוך זרק פה. בשלדת הTT שלי אין שום פרופיל מלבני, רק צינורות ופחים חתוכים בלייזר.

נמרוד
23-09-08, 09:04
היי,
תודה על התגובות

הייתי היום אצל ספקי ברזלים ולא מצאתי :
1.פרופיל מרובע בגדלים המדוברים ללא תפר
2.עובי פרויל של 1.6 מילימטר , יש או 1.5 או 2.0
אני אשמח להמלצות על ספקים שאולע אוכל לחפש את מה שאני צריך

תודה מראש
ניצן

אם התוכנית מגדירה עובי 1.6, ההבדל ל1.5 הוא לא קריטי. לך על ה1.5. זאת בהנחה שרמת הריתוך הנוכחית שלך, בתחילת הפרויקט, מספקת. תהיה כנה עם עצמך, ואם אתה מוצא שקל לך יותר לרתך 2 מ"מ אז זה השיקול המכריע.

לדעתי תרים טלפון ישר למקור, סקופ מתכות, ותברר איפה יש משווק עם מבחר גדול יותר של חומרים באזור שלך.

ואחרי כל הדיונים הפילוסופיים - אם תפר/בלי תפר - הכל תלוי בתכנון. לא יודע על איזה תוכנית אתה מדבר, אבל בחלק מהבאגים האלו רוב השלדה היא פרופיל עגול ויש בעיקר רצפה שבנויה מRHS בשביל דיוק בביצוע הבסיס, ויכול מאד להיות שאין שום בעייה עם שימוש בפרופיל בלי תפר. כל מקרה לגופו.

nitzan30
23-09-08, 18:22
היי , תודה רבה
התקשרתי ל"סקופ" והבחורה שענתה לא יכלה להפנות אותי לכתובת במרכז.
אם מישהו מכיר מישהו ? אני אשמח .
בכל מקרה נראה לי שאני אלך על ה 2.0 מילימטר (לא יהיה הרבה הבדל במשקל להערכתי).
מה לגבי חיתוך בלייזר ? יש מישהו במרכז ? האם ישנה עדיפות במקרים כאלו של בניית מסגרת ?

תודה

נמרוד
24-09-08, 16:21
יש צורך בחיתוך לייזר על פי התוכניות? קיבלת קבצי מחשב לחיתוך?

nitzan30
26-09-08, 00:03
יש צורך בחיתוך לייזר על פי התוכניות? קיבלת קבצי מחשב לחיתוך?

ובכן , לא , אין לי קבצי מחשב.
קניתי היום את הברזלים (עם התפר) למסגרת ונתחיל לזרום .
ימחר נתחיל בקידוחים על המסגרת ואז נתחיל עם הריתוכים .
עדכונים בהמשך

ניצן

nitzan30
06-10-08, 11:52
היי
באחד השרטוטים של הבושינגים מצויין
BLACK ACETAL BUSH
על מה אנחנו מדברים כאן ? מה הכוונה?

נמרוד
06-10-08, 11:59
"אצטל" זה סוג של פלסטיק. ידוע גם בשם המסחרי "דלרין". זה פלסטיק קשיח יחסית, נוח לחריטה ועיבוד שבבי, ונפוץ בארץ. יש לבן ושחור, זה לא ממש משנה לך. אתה צריך ללכת לבית מלאכה לעיבוד שבבי כדי שיחרוט לך את הבושינגים (תותבים) האלו, אתה מבקש שחומר הגלם יהיה אצטל/דלרין.

nitzan30
06-10-08, 12:04
"אצטל" זה סוג של פלסטיק. ידוע גם בשם המסחרי "דלרין". זה פלסטיק קשיח יחסית, נוח לחריטה ועיבוד שבבי, ונפוץ בארץ. יש לבן ושחור, זה לא ממש משנה לך. אתה צריך ללכת לבית מלאכה לעיבוד שבבי כדי שיחרוט לך את הבושינגים (תותבים) האלו, אתה מבקש שחומר הגלם יהיה אצטל/דלרין.

תודה

nitzan30
08-10-08, 09:32
היי
את הברזלים למסגרת קניתי אצל מסגר לפי מידה אך הוא מחזיק רק את הגדלים הסטנדרטים
אנימ מחפש מישהו באזור המרכז שמוכר לפי מידה גם flat bar או rhs עם עובי
דופן 2.3 מ"מ וכאלה ,
ישנן המלצות ?

חתימה טובה

nitzan30
31-10-09, 16:46
היי
ברשימת החלקים רשום :
20NB X 2.3 PIPE
12.7OD X1.6TUBE
למה התכוון המשורר?מה פשר צירוף האותיות והמספרים והיכן אני יכול להשיג אותם ?

תודה מראש
בקרוב אני אעלה כמה תמונות

נמרוד
31-10-09, 16:59
היי
ברשימת החלקים רשום :
20NB X 2.3 PIPE
12.7OD X1.6TUBE

12.7OD X1.6TUBE ---> צינור קוטר חיצוני 12.7 מ"מ (=חצי אינץ'), עובי דופן 1.6 מ"מ. האם זה מסתדר לך עם התוכניות? OD=Outside Diameter

20NB X 2.3 PIPE ---> מה זה NB, וואלה לא מצליח לנחש... אבל אולי גם כאן הכוונה למשהו בקוטר חיצוני 20 ועובי 2.3 מ"מ?

nitzan30
31-10-09, 17:08
לגבי od זה מסתדר
לגבי nb לא כלכך

adi-ros
31-10-09, 17:11
היי
ברשימת החלקים רשום :
20NB X 2.3 PIPE
12.7OD X1.6TUBE

תודה מראש
בקרוב אני אעלה כמה תמונות

שלום ניצן,
20NB X 2.3 PIPE = צינור 3\4 צול ( 27 מ"מ )קוטר חיצוני , ועובי 2.3 (לא סקדיול )
בטח תתקל גם ב -
25NB X 2.6 PIPE = זה צינור צול (33 מ"מ )קוטר חיצוני עובי 2.6 מ"מ

nitzan30
31-10-09, 17:18
שלום ניצן,
20NB X 2.3 PIPE = צינור 3\4 צול ( 27 מ"מ )קוטר חיצוני , ועובי 2.3 (לא סקדיול )
בטח תתקל גם ב -
25NB X 2.6 PIPE = זה צינור צול (33 מ"מ )קוטר חיצוני עובי 2.6 מ"מ

היי
תודה
מאיפה מגיעות האותיות ? איךעושים את ההמרה (שאדע להבא)?

nitzan30
31-10-09, 17:34
ומה זה סקדיול ?

adi-ros
31-10-09, 17:36
היי
תודה
מאיפה מגיעות האותיות ? איךעושים את ההמרה (שאדע להבא)?

NB = ניאוביום , סוג של סגסוגת למתכת .קשה לי להאמין שתמצא כזאת . אני השתמשתי בצינור רגיל בעוביים האלה .
יתרון שלה הוא עמידות בקורוזיה (אם תעשה צבעיה כמו שצריך לשלדה אז לא תיהיה בעיה ) ולסגסוגת ניאוביום יש כושר מתיחה נמוך. תשתמש בצינור רגיל באותו עובי דופן ולא תיהיה לך בעיה.
קראתי מה שכתבת ואכן זה נחמד להצמד לתוכנית אבל לפעמים גם בתוכניות האלה יש דברים לא מדוייקים.אל תקח את התוכנית כמובן מאיליו , תבדוק כל דבר מאיפה הוא מגיע ואם זה באמת מסתדר.

בהצלחה,

adi-ros
31-10-09, 17:45
ומה זה סקדיול ?

סקדיול זה יחידת מידה לצינור שמתחשבת בעובי הדופן . יש סקדיול 40 80 ו160
סקדיול לא קובע את סוג המתכת(בדר"כ פלדה ) רק את העובי דופן , משקל למטר ועמידות בלחצים ( לחצי נוזל או גז שעוברים דרכו ) סקדיול משמש לעבודות צנרת והוא הדרך הזולה והחזקה לבנות כלובי התהפכות לבאגים .

בהצלחה,

nitzan30
31-10-09, 17:47
NB = ניאוביום , סוג של סגסוגת למתכת .קשה לי להאמין שתמצא כזאת . אני השתמשתי בצינור רגיל בעוביים האלה .
יתרון שלה הוא עמידות בקורוזיה (אם תעשה צבעיה כמו שצריך לשלדה אז לא תיהיה בעיה ) ולסגסוגת ניאוביום יש כושר מתיחה נמוך. תשתמש בצינור רגיל באותו עובי דופן ולא תיהיה לך בעיה.
קראתי מה שכתבת ואכן זה נחמד להצמד לתוכנית אבל לפעמים גם בתוכניות האלה יש דברים לא מדוייקים.אל תקח את התוכנית כמובן מאיליו , תבדוק כל דבר מאיפה הוא מגיע ואם זה באמת מסתדר.

בהצלחה,

תודה
אכן כן ,אני די גמיש בקשר לתוכניות ,איפה אני יכול למצוא מישהו שימכור צינורות כאלו באורכים הגיונים כמו 10 סמ ולא שלושה מטר ? הייתי בכמה חנויות לברזל והם מוכרים רק 3 או שישה מטר .

adi-ros
31-10-09, 17:50
תודה
אכן כן ,אני די גמיש בקשר לתוכניות ,איפה אני יכול למצוא מישהו שימכור צינורות כאלו באורכים הגיונים כמו 10 סמ ולא שלושה מטר ? הייתי בכמה חנויות לברזל והם מוכרים רק 3 או שישה מטר .

במקרים האלה אתה צריך לקנות פרה בשביל כוס חלב , אין לך ברירה...

לדעתי אתה לא צריך סקדיול, מיותר לפרוייקט כמו שלך. עובי דופן 2.6 לצינור צול ו2.3 ל3\4 צול זה די והותר.

שבוע טוב,

nitzan30
31-10-09, 17:52
במקרים האלה אתה צריך לקנות פרה בשביל כוס חלב , אין לך ברירה...

לדעתי אתה לא צריך סקדיול, מיותר לפרוייקט כמו שלך. עובי דופן 2.6 לצינור צול ו2.3 ל3\4 צול זה די והותר.

שבוע טוב,

מה זה סקדיול ?:)

adi-ros
31-10-09, 18:28
ומה זה סקדיול ?

סקדיול זה יחידת מידה לצינור שמתחשבת בעובי הדופן . יש סקדיול 40 80 ו160
סקדיול לא קובע את סוג המתכת(בדר"כ פלדה ) רק את העובי דופן , משקל למטר ועמידות בלחצים ( לחצי נוזל או גז שעוברים דרכו ) סקדיול משמש לעבודות צנרת והוא הדרך הזולה והחזקה לבנות כלובי התהפכות לבאגים .

בהצלחה,

...

nitzan30
31-10-09, 18:31
...

תודה
לא ראיתי את התשובה למעלה :)

sidewinder
31-10-09, 22:20
עידו וניצן

לידיעה אותיות ה NB=NOMINAL BORE שזה קוטר פנימי נומינלי ומזה +עובי דופן 2X תקבל את הקוטר החיצוני

רוב הצינורות אמורים להיות סקדיול 10 ומכיוון שקשה למצוא סקדיול 10 משתמשים בסקדיול 40
שהוא יותר נפוץ ובעל אותם תכונות אבל עם עובי דופן שונה 3.25 מ"מ וחשוב לפני חריטת בושיניגים
למדוד את הקוטר הפנימי של הצינור המיועד ולא לפי התוכניות

יוסי

nitzan30
01-11-09, 10:58
עידו וניצן

לידיעה אותיות ה NB=NOMINAL BORE שזה קוטר פנימי נומינלי ומזה +עובי דופן 2X תקבל את הקוטר החיצוני

רוב הצינורות אמורים להיות סקדיול 10 ומכיוון שקשה למצוא סקדיול 10 משתמשים בסקדיול 40
שהוא יותר נפוץ ובעל אותם תכונות אבל עם עובי דופן שונה 3.25 מ"מ וחשוב לפני חריטת בושיניגים
למדוד את הקוטר הפנימי של הצינור המיועד ולא לפי התוכניות

יוסי

תודה , לקחתי לתשומת ליבי

הצפרדע
01-11-09, 15:43
הענין של מה זה NB מסקרן אותי - כאן http://www.all-acronyms.com/NB לא מצאתי מתוך כל ה 107 קיצורים התייחסות לאפשרות שזה קדח נומינאלי, כפי שצויין לעיל.

שווה בדיקה אצל כותב התכניות, ולו על מנת לא לעשות טעויות בסיסיות וקריטיות.

יקיר גרין
01-11-09, 15:59
הענין של מה זה NB מסקרן אותי - כאן http://www.all-acronyms.com/NB לא מצאתי מתוך כל ה 107 קיצורים התייחסות לאפשרות שזה קדח נומינאלי, כפי שצויין לעיל.

שווה בדיקה אצל כותב התכניות, ולו על מנת לא לעשות טעויות בסיסיות וקריטיות.

ברוך, נראה לי שהתשובה לגבי הגלוון נכונה יותר ...
בקישור הזה:
http://www.nalingasteel.com.au/Nalinga_products_pipe%20and%20rhs.html
יש רשימת צינורות ומידות, תחת אותו כיתוב של OD וNB יש עובי דופן שונה ... זה לא מסתדר עם התאוריה של קוטר פנימי ...

הצפרדע
01-11-09, 16:20
כנראה שבכל זאת מדובר ב NOMINAL BORE.

ראיתי את הנתון הזה באחת מטלבאות הנתונים של יצרן צינורות פלדה, שהשתמש בביטוי עם הפירוש שלו בסוגריים:-

(NBׂ(NOMINAL BOREׁ.

עכשיו רק צריך לראות איך זה מתיישב עם נתוני ה OVERALL DIAMETER
וה WALL THICKNESS מכיוון שלאור הנ"ל
NB + 2 *(WT) = OD

Porsche_Dude
01-11-09, 20:54
למה לשבור את הראש? כתוב לך בתחילת התוכניות מה אומר כל צירוף אותיות שמצוין בתוכניות.

NB- nominal bore- classification given to some sizes of pipe. very rearly is the pipe actually the internal size quoted.

תעזר בטיפים והעצות שיש בתוכניות, לפי דעתי זה עוזר.

sidewinder
01-11-09, 22:30
ברוך בבקשה
שיוך של ה NOMINAL BORE למידת קוטר חיצוני לפי התוכניות (הפרש של 0.3 לצול סקדיול 40)
דף סרוק מתוך התוכניות של הברקודה
שים לב ל25NB =33.7 ממ קוטר חיצוני

nitzan30
02-11-09, 11:45
ברוך בבקשה
שיוך של ה NOMINAL BORE למידת קוטר חיצוני לפי התוכניות (הפרש של 0.3 לצול סקדיול 40)

תודה

בנוסף גם זרקתי את השאלה בפורום של החברה , נמתין לתשובה ונעדכן.

adi-ros
02-11-09, 19:20
ברוך בבקשה

ניצן יוסי צודק.

בדקתי גם בתוכניות שלי וNB זה קוטר נומינלי,(לפי התוכניות של די אג' ) אבל אם תבקש צינור NB20 מספקי הברזל בארץ חלקם יבינו שאתה מדבר על ניאוביום שזה סוג של צינור.
שדרך אגב הקוטר הנומינלי נקבע בגלל תרכובת החומר שממנו מיוצר הצינור וניאוביום זה סוג של סגסגות לכן הפרשי הקטרים.
מצטער אם הטעתי אותך ,
אבל המידות שכתבתי לך הם נכונות - נומילני....

בהצלחה בפרוייקט !

eilonoz
03-11-09, 01:21
אני קראתי ש NB זה מושג ישן מהתקופה שהצינורות הגיעו עם עובי דופן בודד ואז החישוב התאים
היום שיש מגוון עוביים לדופן המידה הנומינלית אינה רלוונטית

nitzan30
03-11-09, 07:59
ניצן יוסי צודק.

בדקתי גם בתוכניות שלי וNB זה קוטר נומינלי,(לפי התוכניות של די אג' ) אבל אם תבקש צינור NB20 מספקי הברזל בארץ חלקם יבינו שאתה מדבר על ניאוביום שזה סוג של צינור.
שדרך אגב הקוטר הנומינלי נקבע בגלל תרכובת החומר שממנו מיוצר הצינור וניאוביום זה סוג של סגסגות לכן הפרשי הקטרים.
מצטער אם הטעתי אותך ,
אבל המידות שכתבתי לך הם נכונות - נומילני....

בהצלחה בפרוייקט !

יופי !
תודה רבה , אמשיך , עכשיו נותר לצאת לחיפושים אחר הסוגים השונים של הצינורות .

nitzan30
03-11-09, 08:01
תודה על התגובות , עכשיו אחרי שיש מסגרת וחלק מהפרונט נתחיל עם כל חלקי ההיגוי והבלימה .

nitzan30
04-12-09, 13:15
פירקתי מנוע של מכסחת quantum 35 לאוברול , בהרכבה יש לי שתי שאלות :
1.ישנו פין , אורכו כס"מ אחד שאין לי מושג לאן וכיצד עליו להתחבר
2.יש שבשבת (צבא אופוייט)עם ברזל 90 מעלות , האם עליה להיות מחוברת על גל הזיזים? מה תפקידה ,עירבול השמן ?

תודה

-->