PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש מתנדב עם ניסיון בהתקנת נעילה בויטרה\סמוראי שידריך בהתקנת נעילה ב GV 1.6

sherifon
18-09-08, 17:45
שלום
שמי חנן ,ויש לי נעילה של LOCKRIGHT 1512 שברצוני להתקין ברכב(GV 1.6) .
מקריאה בפורום ,בעיקר מהשרשור :

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=6196&page=3

הבנתי שיש בעיתיות מסוימת בהתקנה בדגם שלי GV 1.6 ( הבנתי ש RYANAY התקין בGV שלו ,ביחד עם אלון),לכן דרוש מישהוא שכבר מנוסה כדי להדריך אותי ,מבחינתי כל סוג של תגמול בא בחשבון (גם TIM TAM בנס קפה ).
אני גר בקריות ,אם יש מישהוא בסביבה שחשקה נפשו בהוצאת אגרסיות , אני מעוניין להיות קורבן :).

תודה מראש.

A-B
18-09-08, 18:17
היי
אם תמצא משהו שמוכן לעזור להרכיב אשמח להצתרף.
גם לי יש נעילה שהבאתי מארה"ב עבור ויטרה96.
אשמח שתקח אותי בחשבון.
אני ממודיעין וזמין לכל מקום.

אשר

sherifon
18-09-08, 19:50
להתחיל במיכרז?

שישית גולד-סטאר כבר במקררררררררר.....

חפיסת קלפים עם בחורות ערומות.....

מה עוד?

sherifon
18-09-08, 22:17
רוצה להתקדם ....

אנא , מצורף כאן קישור , האם יש לכם הערות הארות לגבי מה שמפורט בו ?
שלבים , כיוונים למיניהם ,דגשים , חומרים ,מומנטי סגירה , דברים שיש לשים לב אליהם ......?

http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Albums&group=8&item=6188&pg=1

עדיין מחפש משגיח כשרות!

אגב שאלה ,
בתמונה 43:
שמתי לב לקפיצי הנעילה שבתמונה מול הקפיצים שאצלי, בתמונה רואים ארבעה קפיצים גדולים וארבעה קטנים סה"כ שמונה , אצלי כולם זהים ויש לי רק 4 סה"כ ולא שמונה !!!, מה זה אומר ?

בתמונה 41:
שני סוגי דיסקיות דיסקיות כאלו שנועדו לכוון מירווחים , זה חלק מהנעילה ? , אין לי כאלו כחלק מהנעילה...

sherifon
22-09-08, 10:23
אנשים טובים באמצע הדרך.......

כל 100 האנשים שצפו בהודעה עסוקים?
אין אפילו צדיק שיכול לענות על השאלות הפשוטות מההודעה הקודמת?

נסיון אחרון ליפני מכירת הנעילה לברזל:(

יונתןמצפה
22-09-08, 10:46
אנשים טובים באמצע הדרך.......

כל 100 האנשים שצפו בהודעה עסוקים?
אין אפילו צדיק שיכול לענות על השאלות הפשוטות מההודעה הקודמת?

נסיון אחרון ליפני מכירת הנעילה לברזל:(

טוב, אם אתה מבקש כ"כ יפה...
אני אחד מ- 100 האנשים שצפו, או אולי בעצם 3-4 (צפיתי כבר כמה פעמים)
תגיד זמן ומקום ואני מבטיח לתת ייעוץ מקצועי על אופן הכנת הקפה והמומנט הנכון לסיבוב הכפית.
ואם תרומתי היחידה תהיה רק בהקפצת השרשור אז גם זה משהו...

(אתה מוזמן גם להרים טלפון, אולי יהיה לי מידע שיעזור לך)

מוני אורבך
22-09-08, 11:47
אגב שאלה ,
בתמונה 43:
שמתי לב לקפיצי הנעילה שבתמונה מול הקפיצים שאצלי, בתמונה רואים ארבעה קפיצים גדולים וארבעה קטנים סה"כ שמונה , אצלי כולם זהים ויש לי רק 4 סה"כ ולא שמונה !!!, מה זה אומר ?

אמור להיות 8 . יתכן והם באו מוכנסים אחד בתוך השני בדוק שלא מסתתר קפיץ קטן בתוך הקפיץ הגדול.

בתמונה 41:
שני סוגי דיסקיות דיסקיות כאלו שנועדו לכוון מירווחים , זה חלק מהנעילה ? , אין לי כאלו כחלק מהנעילה...[/

הם לא נועדו לכוון מרווחים, הם טבעות החלקה והם חלק מהדפרנציאל. אמור להיות לך כאלו בדפרנציאל שלך.

אני גר ברמת ישי ועובד בטכניון. בד"ח אני לא מסתובב בקרית חיים. עם זאת במידה מדובר על שעתים אוכל לקפוץ ולהעיף מבט בערב.
אם תרצה להרים טלפון אשמח לעזור.

sherifon
22-09-08, 14:19
עכשיו אנחנו מדברים !

באופן מוזר, היום בחנתי מקרוב את חלקי הנעילה , כדי לוודא שאני מבין שוב איך הכל מורכב,ולבדוק לגבי מה שמוני אומר .

בהיתייחס להערה של מוני,בחנתי שוב את הקפיצים , שמתי לב שקפיץ אחד מהארבעה שיש לי שבור :( בקצהוא ,ולכן קצר יותר מהשאר בכ 1 מ"מ( עושה רושם ששבור , וקפיץ נוסף עייף ~ ( לא שמתי לב לכך בקניה-משומש ), בעקרון חוץ מזה עושה רושם ששאר החלקים במצב טוב .

עושה רושם שהנעילה מיועדת לעבודה עם 4 קפיצים .

טוב שעשיתי את הבדיקה הזו ליפני שבזבזתי זמן של חבר;)

אז כרגע הבל"תם הזה מעכב אותי !!!!

מוני, שלום לך , עד כמה שזה נישמע מוזר , עשיתי אצלך בקיץ שעבר מעבדה מרתקת בתופעות תדר גבוה בערוצי תקשורת מהירים....
אז אני יודע שיש על מי לסמוך, תודה כבר אמרתי?!
אצור קשר בימים הקרובים, לאחר שאשיג קפיץ מתאים.
אודה לך אם ההצעה תהיה עדיין בתוקף :)

יונתן, ידידי.
אתה תמיד מוזמן לקפה . ולצפות בהתקנה יכול להיות חלק מהבונוס .
אגב יחסי העברה שחיפשת :
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Notes&group=3&item=31600

אציף את ההודעה שוב כשאשים ידי על קפיץ השורר.

זו ההזדמנות לשאול האם למישהוא יש סט קפיצים ופינים( או קפיצים בניפרד) למכירה ?

(מוורי זה הטלפון הראשון שעשיתי מסתבר שהוא בחו"ל עד יום רביעי )

שוב תודה

sherifon
06-10-08, 17:57
זהו חזרנו לעיניינים עם 4 קפיצים חדשים , בהזדמנות זו אם מישהו א מחפש קפיצים כמו בתמונה לעייל מוזמן ליצור קשר .....

טוב מה שנישאר כעת זה להתקין את הנעילה ...

sherifon
06-10-08, 19:26
מה המיצרכים שצריך?
שמן דיפרנציאל - האם צריך סינטטי מלא 80.90 האם יש יצרן מועדף לדיפרנציאל נעול ?
LOCKTIGHT - האם יש דגם או מיספר קטלוגי לחומר הזה שמשמש לסגירת החבר השלישי לסרן עצמו?
GOLDSTAR- בירה קרה -חובה כבר הבנתי.... או שעדיף חומר קשה\ אחר?

שכחתי עוד משהוא ?

כלים-
סט בוקסות ומפתחות שוודים.

מה עוד?

מורי
06-10-08, 19:27
אתה בטוח שזו 1512?
לפי התמונות מדובר ב-1532 (נעילה עם קפלרים).

sherifon
06-10-08, 19:29
1532
WC

הבנתי שעדיף1512
אבל זה מה שהצלחתי להשיג , חוץ מזה הבנתי גם שיש בעיה להתאים את 1512 לדיפרנציאל בגלל איזושהיא בליטה שיש ב קופלרים המקוריים ....

מורי , איזה שמן לשים בדיפרנציאל אחרי שנעלנו אותו( סינטטי מלא? או רגיל 80-90) יכול להמליץ על חברה מסויימת שאיתה הנעילה עובדת בשקט(בלי קשר להתקנה) ?

אגב מורי ,אם אתה ניזקק לקפיצים , דבר איתי...

מורי
06-10-08, 19:39
ועוד משומשת...
אני כבר רואה את כותרת השרשור :"רעשים מהנעילה האחורית".:cry:

sherifon
06-10-08, 19:45
כן משומשת, כן במצב מצויין , כימעט חדשה אפילו .
רעשים זה רע ,תיקתוקים זה טוב .
אני בחור מאמין :)

אולי בכל זאת תוכל לענות לשאלות ששאלתי קודם ?!

תודה דוקטור :)
אספר אח"כ אם צדקת או שלא :)

מורי
06-10-08, 19:55
שים שמן 80/90 בתקן GL5 מיצרן ידוע.
אישית ממליץ על VALVOLINE.

ישי.פ
06-10-08, 21:38
חבוב, למתי אתה מתכנן להתקין את הנעילה?
אשמח בחפץ לב להצטרף ולעזור!
ואולי אם יתאים יש לי סמוראי שצריך לעבור ניתוח דומה בשבת

(אני בדילמה לגבי הבליטה שדיברת עליה מה עושים איתה אם אין קופלרים 1510)?

sherifon
06-10-08, 23:08
אני מהקריות (איזור חיפה ).
אם בא לך לקפוץ לכאן , אתה מוזמן, יש כלים יש קפה \עוגיות \בירה ....
אין לי מישהוא שממש מבין מה עושים ....
זמן יש בשפע !

לסמוראי ,למיטב הבנתי 1510 זו נעילה שמתאימה בול .

עיניין הבליטה קיים ב גראנד ויטרה (שוב ,מקריאה בפורומים ), בעקבות אותה בליטה בקופלר המקורי ( שוב, לא ראיתי, כך הבנתי) עדיפה הנעילה עם הקופלרים 1532- כזו גם הותקנה בגראנד ויטרה מהאתר הצהוב .

לא אדע במה מדובר עד שאפתח את הדיפרנציאל ואנסה להרכיב .

גלשתי הרבה בפורומים בארץ ובחו"ל,אין כימעט מידע לגבי נעילה אחורית ברכב זה,לכן כל השאלות.

ישי, אתה מוזמן להרים טלפון אולי יש לך כאן חברים שיכולים לסייע ...

מבחינתי כבר מחר אפשר לעבוד על זה

אני ב 0544665445

אלון_ק
06-10-08, 23:13
כלים-
סט בוקסות ומפתחות שוודים.

מה עוד?
מפתח מומנט, חובה.
אינדיקטור, חובה למתחילים/מכונאי מדרכה.
קליבר.
סט קפיצים ייעודי, חדש, שנקנה מחברה מוכרת שמבטיחה תאימות לנעילה זו.
לוקטייט בחוזק מתאים, כמוגדר בספר הרכב, לסגירת ברגי העטרה (קורונה).
כדאי, אם אפשר, 2-3 שימסים לדרייברים של הנעילה בעובי מינימלי (סדר גודל של 0.001 אינץ', כמו המקור).

החומר שסוגר את החבר השלישי לסרן עצמו נקרא RTV. לא זה שקונים בשפופרת ענקית לבית ב10 ש"ח, אלא הקטנים שמיועדים לרכב בכל חנות ח"ח. לא חייב של חברת לוקטייט.

sherifon
06-10-08, 23:56
מפתח מומנט, חובה.
אינדיקטור, חובה למתחילים/מכונאי מדרכה.
קליבר.
סט קפיצים ייעודי, חדש, שנקנה מחברה מוכרת שמבטיחה תאימות לנעילה זו.
לוקטייט בחוזק מתאים, כמוגדר בספר הרכב, לסגירת ברגי העטרה (קורונה).
כדאי, אם אפשר, 2-3 שימסים לדרייברים של הנעילה בעובי מינימלי (סדר גודל של 0.001 אינץ', כמו המקור).

החומר שסוגר את החבר השלישי לסרן עצמו נקרא RTV. לא זה שקונים בשפופרת ענקית לבית ב10 ש"ח, אלא הקטנים שמיועדים לרכב בכל חנות ח"ח. לא חייב של חברת לוקטייט.

ברוך שובך אלון

כמו שאתה רואה אני עדיין לומד....
ספר רכב יש.
מפתח מומנט אין .
מה זה אינדיקטור, מה מודד?
הקפיצים ניבדקו לעומת המקור ונימצאו בעלי קבוע זהה.
לוקטייט בחוזק מתאים -למה מתכוון כבודו ואיפה קונים בקריות ?
שימסים לדרייברים - אתה מתכוון "שייבות"? (או לרוץ למילון המונחים )

והכי חשוב מה אתה עושה מחר :)
כן תשלום בא בחשבון , מאחר וכבר עשית זאת עבור רפי ב GV שלו אז אולי תוכל להיזכר ......

תבורך

אלון_ק
07-10-08, 08:17
אינדיקטור - מכשיר המאפשר לך מדידה של Backlash (בין היתר).
http://www.jeepolog.com/UserFiles/Image/with_watermark/toyota_8inch_differential/toy8_backlash_check.jpg
בעצם סיכה המחוברת למחוון מדוייק יחסית, רצוי עם בסיס מגנטי. אתה מניח את הסיכה על שן של העטרה, מאפס את המחוון (או זוכר את הערך), מזיז את העטרה עד שהשן נוגעת בצד השני ובודק כמה תנועה יש. לא זוכר את הערך עבור ויטארה, יש לשער שזה בסביבות 0.15 מ"מ מבחינת סד"ג.

תרגיש חופשי לעבור על החלק של כיוון עטרה בכתבה של אסף על דיפרנציאל של טויוטה, התהליך זהה.
http://jeepolog.com/180.html

ללוקטייט יש חוזקים שונים, אם צריך חומר מקבע זה יהיה מצויין בפרק המתאים בספר ברכב ושם גם יהיה כתוב כמה חזק החומר צריך להיות (לרוב זה תיאור כללי).

שימסים במקרה הזה זה אכן שייבות, אבל דקות מאוד מאוד. לאו דווקא תצטרך אותם, אבל קל להכין מראש כי יש לך דרייברים ביד. נסה חנות בשם "אב" אם אתה לא מוצא בסביבה שלך, 03-6884703.

sherifon
07-10-08, 23:20
הנעילה הורכבה ,ללא בעיות מיוחדות .
עושה רושם שהדגם 1532 מתאים לרכב GV 1.6 ידני.
חופש בדרייבשפט של כ 1/8 סיבוב, קראתי כאן שזה סביר .
אין קרקושים או רעשים מיוחדים .

התנהגות:
1)הרבה פחות נורא ממה שתואר כאן ,השד לא נורא כ"כ , נחכה לחורף...

2)בסיבוב פרסה \ סיבוב ברדיוס קטן(כיכר למשל) עם גז הגלגלים חורקים -למיטב הבנתי הנעילה לא משתחררת, למה זה?
האם זה שהרכב קל מהמצב הנורמלי שלו (נהג בלבד, ללא מושבים אחוריים וללא גלגל ספייר על הדלת האחורית) , לחץ אוויר גבוה 28+- יכול לגרום לכך שאין לנעילה יכולת להשתחרר?

הקפיצים (החדשים) שהחלפתי נימדדו במיכשור אלקטרוני- והתקבל אותו הקבוע בידיוק -ללא סטייה.

מה אני אמור לבדוק?

sherifon
07-10-08, 23:38
מאוחר מידי :( כבר אי אפשר לערוך...

לאחר חיפוש נוסף מצאתי את ההוראות של בדיקת נעילה , שפרסם חנן ...:
הבדיקה של הנעילה מתוארת בספר ההתקנה, ונראית כך:

גלגלים אחוריים באוויר.

מסובבים גלגל ימני קדימה בכוח. הוא אמור להיעצר. מחזיקים אותו בכוח קדימה.

מבקשים מחבר שיסובב את הגלגל השמאלי אחורה. הגלגל צריך להסתובב. תוך כדי הסיבוב הנעילה תשמיע תקתוקים. זו בדיקה ראשונה.

מסובבים גלגל ימני אחורה בכוח. הוא אמור להיעצר. מחזיקים אותו בכוח אחורה.

מבקשים מחבר שיסובב את הגלגל השמאלי קדימה. הגלגל צריך להסתובב. תוך כדי הסיבוב הנעילה תשמיע תקתוקים. זו בדיקה שנייה.

מסובבים גלגל שמאלי קדימה בכוח. הוא אמור להיעצר. מחזיקים אותו בכוח קדימה.

מבקשים מחבר שיסובב את הגלגל הימני אחורה. הגלגל צריך להסתובב. תוך כדי הסיבוב הנעילה תשמיע תקתוקים. זו בדיקה שלישית.

מסובבים גלגל שמאלי אחורה בכוח. הוא אמור להיעצר. מחזיקים אותו בכוח אחורה.

מבקשים מחבר שיסובב את הגלגל הימני קדימה. הגלגל צריך להסתובב. תוך כדי הסיבוב הנעילה תשמיע תקתוקים. זו בדיקה רביעית

נעשה מחר ונבדוק מה התוצאות.....

itt8
19-10-08, 18:30
מז"ט על התקנת הנעילה, מחכים לדיווח מסכם...
כמוכן, אם אתה מגיע למפגש ויטארות וGV שיערך ב - 31 לחודש - יום שישי בעוד שבועיים קרוב אליך למרגלות הר עצמון, נשמח לשמוע ממך תאורים נוספים בנושא התקנת הנעילה.
מועדים לשמחה.
איתי.

sherifon
08-01-09, 18:22
הותקנה הנעילה בGV קצרה 2003 ידנית

ליפני מיספר ימים נפל האסימון והבנתי מה צריך לעשות כדי להתקין אותה נכון , ולא משנה על איזה רכב , סמוראי גימיני , ויטרה GV .

כבר לא צריך להיות גורו !!!!
עכשיו אפילו אהבל כמוני הצליח להתקין אותה ( אבל לא כל אהבל חשב על הפיתרון הפשוט הזה .)
והיא עובדת מצויין - כמו בחוברת בידיוק כמו בבדיקה שלמעלה .

מסקנות, השד לא נורא אם ביכלל קיים, התקתוקים בקושי נישמעים עם חלון סגור ( כן ,עד כדי כך שקט!), אני אוהב את התקתוקים לכן נוסע עם חלון פתוח :)

אין חריקות צמיגים ואין שום תופעות לוואי לא ידועות !

הנעילה 1512 דורשת התאמה מסויימת , אחרי שמבינים מהיא , הכל פתאום מתחבר וההתקנה פשוטה .

1532 מתאימה גם כן ועובדת אחלה ,(כרגע למכירה בגלל שגם מחיר הקנייה שלה יקר יותר ואחרי שקניתי 2 ועברה ההתלהבות ויתרתי על נעילת האקס הקידמי ! ).

שורה תחתונה , הפתרון להתקנה נכונה היה בבנייית כלים יעודיים כך שכבר ברגע שהקייס על השולחן והנעילה בתוכו ניתן בפשטות לדעת באיזה אופן הנעילה תעבוד !!!

ניתן כך להגיע לדיוק התקנה מירבי , המבטיח עבודה תקינה של הנעילה עוד ליפני שהקייס מוחזר לדיפרנציאל ומרכיבים חזרה לאוטו ..... בקיצור חוסך ים עבודה בניסוייים =פירוקים והרכבות מיותרות !!

השבח לאל.

יונתןמצפה
08-01-09, 20:26
יכול להיות שהשיחה שלנו נתנה לך השאראה לסיים את העניין. וואלה, כל הכבוד. אשמח להסברים מפורטים על התהליך...

השבח לאל (ותודה לשואל...)

sherifon
09-01-09, 21:00
כן,יומיים אחרי שדיברנו הנעילה הורכבה מחדש,והפעם ע"י העזרים עליהם דיברתי איתך בטלפון , הכיוון שלה כעת מדוייק , עכשיו אני יודע בידיוק מדוע הנעילה לא תיפקדה טוב בהתקנה הראשונה.

סוף סוף

מסתבר שגורואים יש רק בהודו !!!

הפתרון לבעיה נימצא תמיד( נו טוב, אולי ב 80 % מהמיקרים)כתוב על הקיר או מיתחת לעיניים, פשוט צריך לדעת לקרוא !

לחברים , אשמח לעזור\לייעץ בהתקנת נעילה.

אין מה לפחד מההתקנה , עיניין מאוד פשוט אם עוקבים אחר כל ההוראות !!!

***למרות כל הכתוב לעייל ,מי שלא רוצה להתעסק עם הרכבה עצמית , עדיף לשלם למי שמבין ולתת לו להתקין( ויש פה בחור אחד שממליצים עליו - כנראה שיש סיבה טובה!).
והסיבה לכך היא שנעילה שמותקנית טוב היא נעילה שכימעט ולא מורגשת בנהיגה, ולא מבאסת את הנהיגה !

ישי.פ
10-01-09, 02:06
אולי תגלה באילו עזרים מיוחדים השתמשת?
(או שזהו סוד צבאי)

sherifon
10-01-09, 11:57
ישי שלום לך :
לא מדובר בסוד צבאי ולא בטיח ( בניגוד למה ששוחחנו עליו בטלפון).
הפתרון הוא לדמות את המצב שבו הנעילה מיועדת לעבוד כאשר היא מחוברת בתוך הסרן !!!
והבדיקה שתוארה כאן באחת התגובות שמעלי( לנעול גלגל ולסובב את הנגדי....) הפילה את האסימון באופן סופי .
הלכתי לחרט וחרטתי ( לא זול !!!!) שני חלקים שיעזרו לי לדמות את המצב שבו הנעילה אמורה לעבוד כשהיא מחוברת בתוך הסרן .
שני החלקים האלו מתפעלים בעצם את הנעילה על השולחן במקום הציריות (לאחר שהיא מורכבת בתוך הקייס הפנימי שלה - הרכבה בסיסית מספיקה לבדיקה) .

הסוד בהרכבה הוא לדייק עד כמה שניתן בשלב הזה :
"מניעים את הקייס על מלחציים ע"י שני החלקים האלו ומנסים לחלץ תקתוק כאשר יש הפרש סיבוב בין שתי הציריות.

שים לב שלאחרונה חיפשתי ציריות משומשות( ולא מצאתי).....
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=31040

Ofer_W
11-01-09, 14:34
SHERIFON שלום:

אני בעלים גאה של ויטרה 96, ואני משתעשע עם הרעיון של לנתח לי גם את הדיפרנציאל.

לאור השירשור הנ"ל (אגב אחלה שירשור)
סקרן אותי אם יצא לך כבר לסוע על כביש רטוב אחרי נעילת הדיפרנציאל?
עד כמה נורא זה עם נעילה בכיכרות למשל לאחר גשם טוב?

sherifon
13-01-09, 12:05
נורא זה לא .
צריך לשנות הרגלי נהיגה ( אני עדיין לומד ומסתגל ).
אין רעשים ופיצוצים כמו שאחרים תארו , יש קליקים עדינים ושקטים .
בגשם צריך להיזהר (גם ללא נעילה) בכיכרות( הנעה אחורית ) וזו עוד סיבה טובה ליסוע לאט ובזהירות.

-->