PDA

צפייה בגרסה מלאה : שימוש בקורונה פיניון 8" סרן קדמי בתוך סרן אחורי - אפשרי?

ערן המסוקס
18-09-08, 22:05
האם שימוש בסט יחסי העברה מדיפרנציאל קדמי הוא אפשרי? האם גלגלי השיניים של הדיפ הקדמי מקבילים בחוזקם ויתאימו לשימוש בסרן אחורי?

לפי מה שקראתי, גם אם יחס ההעברה מתאים, גודלם הפיזי של הקורונה פיניון שונה, ואולי גם חוזקם?

asafk
18-09-08, 22:19
אני בטוח שקראת את זה (http://www.jeepolog.com/180.html)

אבל כשאני קורא את השאלה שלך... בעצם לא בטוח.. ;);)

אסף.

ערן המסוקס
18-09-08, 23:30
בודאי שקראתי. לא זכור לי שראיתי שם איזכור בקשר לתאימות של יחסי ההעברה בדיפרנציאל 4 CLY לעומת ה 6 CYL.

יש על זה שרשורים ישנים. לפי מה שרשום שם, יש הבדל בין גלגלי השיניים שנועדו לדיפ' 2 סטליטים לעומת ה4 סטליטים. לא ממש ברור לי מה באמת קורה עם זה.

נ.ב

הערה בקשר לכתבה שלך. לא ברור איך מכוונים את עומק הפיניון. הרי מה שקובע את העומק שלו הוא טבעת המרווח לפני המיסב הפנימי, ולא הקראש סליב, אשר קובע רק את העומס על המיסבים.

אם אני טועה, או מפספס משהו, אשמח להסבר.

asafk
19-09-08, 00:06
באותו יחס העברה, הגג"שים זהים. מה ששונה הוא המיסבים והקראש-סליב בין דיפרנציאל ננעל לכל השאר. בכתבה, אם אני זוכר נכון, הרכבנו יחסי העברה של היילקס (קדמי ואחורי) בתוך דיפרנציאלים של פראדו.

בעקרון, ו"לפי הספר" לא מכוונים עומק פיניון. דיסקית המרווח קובעת את העומק, ואין כיוון פרט לזה.

אסף.

ד ו ר ו ן
19-09-08, 00:12
אסף,
אם אתה מזמין מחו"ל קורונה+פיניון לסרן 8" יש הבדל בין מה שמתאים לדיפ' נעול (V6) כמו שיש בסרן אחורי נעול בארץ לבין הדגם לדיפ' פתוח(4CYL) כמו שיש מקדימה.

-->