PDA

צפייה בגרסה מלאה : סרן מתאים לצמיגי 33

גיתאי נוה
19-09-08, 17:06
סופה עם צמיגי 33'.
פותח דיון - מה עדיף כסרן אחורי, דנה 44 או 60? כל השיקולים לכאן ולכאן...

גיתאי

kobiarava
19-09-08, 17:24
גיתאי,

אני מבין שהשאלה הטרידה אותך כל הדרך הביתה... תכל'ס, לי נראה שה-60 נותן לך שקט, אתה יודע שמשם לא תגיע שום שבירה ככל הנראה. הסרן אכן גדול במדה-שתיים על הג'יפ. מצד שני, צריך לדעת כמה המשקל העודף באמת משפיע על ההתנהגות, את זה אפשר לברר-פשוט לעשות סיבוב על סופה דומה, עם סט-אפ דומה של מתלים, ולהרגיש כמה הסרן באמת "בועט".אני לא רואה בעיות פוטנציאליות אחרות למעט המשקל הבלתי מוקפץ, לטעמי ההשפעה על מרווח הגחון שולית עד זניחה.
אבל, מעבר לדיון העקרוני, המקרה שלך הוא כנראה מקרה חריג של טחינה, כי בעצם מה שקרס היה הברגים (בין אם חובלו ובין אם לא) ולא המכלולים שבד"כ נשברים בגלל עומס.

שבת שלום-קובי

shimixx
19-09-08, 17:55
גם הדנה 30 קדימה סוחב 33 יופי
לא נראה לי שתהייה לך איזו בעיה בגלל זה אם אתה חושש מעומס

six 4 life
19-09-08, 19:51
מבחינתי ל44 רק יתרונות על ה60 כשמדברים על צמיג 33.

אני נוסע על המידה הנ"ל,
ועד לפני תקופה מסויימת נסעתי על 44 רגיל של CJ.
לאחר שהוא סיים את חייו, החלפתי אותו לסרן ימ"ח מחוזק בעל חיזוקים פיזיים חיצוניים.

כבר בטיול הראשון הרגשתי הבדל גדול בעבירות של הרכב
אם פעם הייתי מדלג בקלות מעל סלעים גבוהים ביחס לסרן, בלי לגעת בהם, עם הממוגן סלעים שלא הייתי מרגיש בעבר היום אני מגרד עם המיגון.

אני לא רוצה להתחיל לחשוב אפילו איזה גיהנום זה עם ביצה ענקית של דנה 60, ועוד ממוגנת כמו רוב ה60 שהגיעו על הסופות.

לעניין החוזקים- הציריות בין שני הסרנים באותו קוטר.
ההבדל מתבטא בחוזק הדיפרנציאל - הדיפרנציאל ב60 מאסיבי ועמיד יותר, אבל לדעתי כשמדברים על מידה כזאת הדנה 44 גם לא מתרגש במאום ממנה.

לדעתי:

יתרונות של ה44- קטן יותר פיזית, גבוה יותר מהאדמה בצורה מורגשת מאוד מה60, קל פיזית (שוקל הרבה פחות מה60), מבחר נעילות ויחסי העברה במחירים שפויים.

חסרונות- קשה לי לחשוב על משהו...:rolleyes:

יתרונות של ה60- OVERKILL מטורף, אני לא יכול לחשוב על מקרה כלשהו שמישהו מצליח לטחון סרן דנה 60 תקין על 33, תהיה ההתעללות אשר תהיה.
וכן, סרנים כאלו כן נטחנו ועוד יטחנו, אבל לא מעומס אלא מחוסר תקינות (מיסבים גמורים, כיוונים לקויים, ברגים משוחררים והשד יודע מה עוד).

חסרונות- כבד, גדול פיזית ופוגע מוחשית בעבירות גם עם צמיג 33, והנקודה הכי כואבת- חלקי דיפ' יקרים מאוד- קייס, קורונה פיניון, נעילות וכו'.

יש הרבה שיאמרו אני עם דנה 60 ואין לי שום בעיה עם עבירות או מרווח מהאדמה וזה בסדר, אבל זה תוצאה של הרגל לדעתי.
ההבדל שאני אישית הרגשתי בין 44 רגיל לממוגן היה מ-אוד מורגש, ואני יכול רק לנחש איזה באסה זאת היתה היה אם היה לי על הג'יפ דנה 60.

אני מכיר יותר מחבר אחד עם 60 על הסופה שלו ו33, והוא צריך לחשוב כמה פעמים במקומות שג'יפ עם 44 עובר בלי לחשוב יותר משניה - שתיים.

אחלה סופ"ש.

ערן המסוקס
20-09-08, 01:02
בנוסף לכל הדברים הנכונים שנרשמו מעלי, אוסיף כמה דברים שאני יודע.

יש לי חבר, שבעבר טיילנו הרבה ביחד. הוא עם סופה נעולה כפול, צמיגים 33, סרן דנה 44 אחורי, מעולם לא שבר. כן עיקם ציריה אחורית פעם אחת (שמיניות) וזה גם אחרי המון התעללות בסופה זקנה שעברה הרבה.

דבר מעניין יותר הוא, שדנה 60 עם צמיגי 33" נותן אותו מרווח כמו דנה 44 עם צמיגי 31"! אז תחשוב כמה זה משמעותי.

כל עוד אתה לא עובר ליחסי העברה קצרצרים (קורונה פיניון חלשים יותר) וצמיגים מעל 33", לדעתי הדנה 44 צריכה לקחת את העומס בלי יותר מידי בעיות.

גיתאי נוה
21-09-08, 02:58
עשיתי בדיקה השוואתית של מחירים בארה"ב לחלקי הסרנים (קורונה-פיניון, נעילות) והתברר שההפרשים בין ה-60 ל-44 קטנים יחסית (כמה עשרות $$ לכאן או לשם), כך שזו לא הנקודה המרכזית מבחינתי. לגבי יתר הדברים - משקל בלתי-מוקפץ וקלירנס, כאן בהחלט יש מקום לתת את הדעת.
גם הרנגלר-קאמפר (http://www.jeepolog.com/561.html)החדש רוכב על צמיגי 33 עם דנה 44, מצד שני לא כל מה שהמהנדסים של קרייזלר הרכיבו עד היום הוכיח את עצמו לאורך זמן (סרני דנה 35 ברנגלר וצ'ירוקי? או שאולי הסרן הנ"ל מתאים רק לצמיגי 29 וכך הם חישבו?...).

גיתאי

דרור ברלי
21-09-08, 11:24
דנה 60 גדול וכבד מדי על הסופה לכל הדעות.
מרווח הגחון הקטן מפריע ועוד איך.

מצד שני, זה מה שיש על הג'יפ, זה סופר-חזק ונותן הרבה שקט נפשי. למעט אם מישהו ייתן לי במתנה סרן 44 תקין ונעול, אני לא מוצא סיבה אחת טובה להוריד את ה-60 ולהשקיע זמן וכסף לטובת 44.

חוץ מזה - לא חסרות מגרעות בסופה שמפריעות יותר מהביצה הגדולה של ה-60, שהתרגלנו אליהן ואנחנו חיים איתן בשלום, אז גם לזה מתרגלים. לומדים לבחור קו נכון. עוד לא היה מקום שלא עברתי דווקא בגלל זה.

nissn
21-09-08, 12:47
אהלן

יש לי גרנד צ'רוקי ZJ אמנם ....30 ו - 35

אבל תחושת הבטן שלי אומרת לי ש "33 זה יותר מידי כבד על המכלולים של הסופה ולכן עדיף להישאר עם "31 - אלא אם כן משפרים סרנים ציריות צלבים ודרייבשאפטים ...

כל הבעיות בסרנים נגרמות - ממשקל לא פורפוציונאלי למכלולים.

ואתם יודעים מה ?? עבירות יותר טובה !! - ראיתי מישהו ששם "33 ואני יכול לומר לכם שהוא הצליח לעבור מסלולים קשים מאוד עם ה-"31 יותר מאשר ה -"33.

ביי

six 4 life
21-09-08, 13:07
עשיתי בדיקה השוואתית של מחירים בארה"ב לחלקי הסרנים (קורונה-פיניון, נעילות) והתברר שההפרשים בין ה-60 ל-44 קטנים יחסית (כמה עשרות $$ לכאן או לשם

זה אכן פחות או יותר ההבדלים ברוב הנעילות
ההבדל הכי גדול שאני מצאתי הוא בנעילת OX לשני הסרנים.
דנה 44- 854$
דנה 60- 999$

אנחנו לא מליונרים ולא כל אחד כאן ישים OX לכן זה לא ממש רלונטי, אבל סתם ככה.:cool:

tzagi
22-09-08, 05:45
לדעתי העניה,
ה44 הוא סרן חלש לגודלו הפיזי
אישית אני לא רואה את החיסרון בגודל הפיזי של ה60 כסיבה טובה לפסול אותו, היתרונות עולים על החסרונות, ובגדול.

ערן המסוקס
22-09-08, 08:08
לדעתי העניה,
ה44 הוא סרן חלש לגודלו הפיזי
אישית אני לא רואה את החיסרון בגודל הפיזי של ה60 כסיבה טובה לפסול אותו, היתרונות עולים על החסרונות, ובגדול.

ומה היתרונות, כשמדובר בצמיגים 31" עד מקסימום 33"?

נמרוד
22-09-08, 08:12
מן הסתם 44 מספיק חזק לצמיגי 33... אבל 44 או 60 זו סוגיה לא רק טכנית, אלא של זמינות ומחיר. אני למשל מתכנן מאז שקניתי את הצ'רוקי להחליף לו את ה35 האחורי. אבל הסרן האחורי הטבעי, 44, לא ממש צומח על עצים. 60 של סופה לעומת זאת, כן צומח על עצים. ו60 אני יכול להשיג גם עם יחס העברה 4.10 מקורי מהמפעל (סופה דיזל), שזה מבחינתי יתרון גדול מאד, שחוסך לי עוד הרבה כסף ועבודה - אני צריך להתקין יחס העברה רק בקדמי.

tzagi
22-09-08, 17:13
ומה היתרונות, כשמדובר בצמיגים 31" עד מקסימום 33"?

תתפלא,
אבל עובדה שיש פה כאלה שהורסים אותם בצורה כרונית, זה לא רק גודל הצמיג, אלא גם משקל כולל. יחסי העברה וצורת נהיגה.

גיתאי נוה
22-09-08, 17:46
ג'ו ידידי, תסלח לי על השאלה, מתי הסתובבת בפעם האחרונה בפורומים שלכם בארץ המופרעים? :twisted:

בוא נדבר על PIRATES למשל.

במקרה הזדמן לי היום לראות שם שאלה דומה מאד, רק במקום צמיגי 33 דובר שם על 37 (יחי ההבדל הקטן) וסרן D44. יודע מה? כולם היו תמימי דעים שכל עוד מדובר בצמיגי 35 אז אין מה להתלבט בכלל וללכת על D44 (שם הוא נפוץ כמו זבל, יותר מאשר ה-60 נפוץ פה - בהתייחסות צדדית לנמרוד). היה אחד שנתן תגובה לא-קצרה וטען שהוא רץ על צמיגי 37 וזוג D44 ולא ראה שבירה אחת.
אגב, פרסמתי שרשורים זהים לזה גם שם וגם ב-JEEPFORUM ואביא בקרוב את התגובות משם.

לגבי שבירות של D44 פה, אתה בטוח שהגורמים לא היו, למשל, כיוונים לא טובים? לאלי וייס יש כמה תובנות בעניין הזה, אשמח אם הוא יואיל בטובו ;).

ואחת נוספת שעוד לא זכתה להתייחסות - למה הרוביקונים למיניהם, כולל הקמפר החדש, רוכבים עם D44 על צמיגי 33? קשה לי להאמין שמהנדסי קרייזלר דפקו אותם מראש כדי שיקנו סרנים גדולים יותר כאופציה במעמד הרכישה מהדילר.

גיתאי

yoav21
22-09-08, 18:19
מן הסתם 44 מספיק חזק לצמיגי 33... אבל 44 או 60 זו סוגיה לא רק טכנית, אלא של זמינות ומחיר. .

גתאי
אני חושב שאתה צריך להסביר שאתה נוסע היום על 44 ולא על 60 כמו ברוב הסופות. והמחשבה היא לעבור או לא מ 44 ל 60 ולא להפך.
את דעתי אתה יודע: 44 עדיף-משקל מוקפץ, מרווח, מספיק חזק להתמודד עם 33 בקלות.....).
יואב

coas
22-09-08, 19:17
ואחת נוספת שעוד לא זכתה להתייחסות - למה הרוביקונים למיניהם, כולל הקמפר החדש, רוכבים עם D44 על צמיגי 33? קשה לי להאמין שמהנדסי קרייזלר דפקו אותם מראש כדי שיקנו סרנים גדולים יותר כאופציה במעמד הרכישה מהדילר.

גיתאי

אם כבר אתה מסתובב בפירטים תקרא את ההתיחסות לסרנים של רוביקון, אלה נחשבים לזבל גם כשהם חדשים ולמרות הנעילה שבתוכם.

מהנדסי קרייזלר ממשיכים את המורשת של מהנדסי AMC.

http://www.onechampion.com/JK/IGP1055.JPG

http://www.onechampion.com/JK/IGP1052.JPG

וברכב אחר:
http://www.project-jk.com/gallery2/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=35942&g2_serialNumber=2&g2_GALLERYSID=f1fa54c93e6b97c99eb729988b 77788d

lizard
22-09-08, 20:19
בוא נדבר על PIRATES למשל.

במקרה הזדמן לי היום לראות שם שאלה דומה מאד, רק במקום צמיגי 33 דובר שם על 37 (יחי ההבדל הקטן) וסרן D44. יודע מה? כולם היו תמימי דעים שכל עוד מדובר בצמיגי 35 אז אין מה להתלבט בכלל וללכת על D44 (שם הוא נפוץ כמו זבל, יותר מאשר ה-60 נפוץ פה - בהתייחסות צדדית לנמרוד). היה אחד שנתן תגובה לא-קצרה וטען שהוא רץ על צמיגי 37 וזוג D44 ולא ראה שבירה אחת.

במקרה גם אני חפשתי חומר על דנה 44 ואם הוא טוב לצמיג 37 בסרן קדמי. הדעה הרווחת היא שעם ציריות מחוזקות (כרומולי או חומר אחר) אז -כנראה- שלא תשבור עם צמיג 35. את הציריה. את שאר הסרן, אלוהים גדול. עם צמיג 37 אתה כנראה כן תשבור.
החוזק של הסרנים בא לידי ביטוי לא רק בציריה עצמה אלא גם בגודל הקורונה וקוטר הזרועות.

בקשר לאלי וויס....עדיף שלא אדבר.

גיתאי נוה
22-09-08, 21:58
אם כבר אתה מסתובב בפירטים תקרא את ההתיחסות לסרנים של רוביקון, אלה נחשבים לזבל גם כשהם חדשים ולמרות הנעילה שבתוכם.

מהנדסי קרייזלר ממשיכים את המורשת של מהנדסי AMC.

אשר
אתה מתייחס פה רק להאוזינג, אני התכוונתי בעיקר למכלולים הפנימיים. אבל אפילו בקשר לזה, אם שרוול סרן נשבר זה או כי התעללו בו קשות או כי היה דפקט בייצור - ומבחינתי אם דנה-ספייסר עברו לפלדה מקסיקנית סוג ז' זה דפקט בייצור - ואין מצב שסתם ככה D44, ועוד חדש, יישבר.

גיתאי נוה
22-09-08, 22:00
גתאי
אני חושב שאתה צריך להסביר שאתה נוסע היום על 44 ולא על 60 כמו ברוב הסופות. והמחשבה היא לעבור או לא מ 44 ל 60 ולא להפך.
את דעתי אתה יודע: 44 עדיף-משקל מוקפץ, מרווח, מספיק חזק להתמודד עם 33 בקלות.....).
יואב
יואב, בכוונה השארתי את זה ברמת הדיון התיאורטי :cool::cool:;)

coas
22-09-08, 22:15
אשר
אתה מתייחס פה רק להאוזינג, אני התכוונתי בעיקר למכלולים הפנימיים. אבל אפילו בקשר לזה, אם שרוול סרן נשבר זה או כי התעללו בו קשות או כי היה דפקט בייצור - ומבחינתי אם דנה-ספייסר עברו לפלדה מקסיקנית סוג ז' זה דפקט בייצור - ואין מצב שסתם ככה D44, ועוד חדש, יישבר.

מה זה משנה? הסרן הוא מכלול שהחלק שקשה יותר להשיג/להחליף הוא החלש-ההאוזינג.

וכן, זה פאק בייצור מן הסתם, וכנראה שזה קשור למחיר הזול יחסית שניתן לקנות סרן כזה כולל נעילה זהה לARB- 1400$.

אם כבר צריך להחליף סרן וישנה אופציה זמינה ומתאימה לD60 לא הייתי חושב פעמיים, מקסימום נגהץ כמה מעברים או ננקוט בגישה הקשה יותר, נחשוב ונתכנן מסלול במכשול לפני תחילת נסיעה.

תזכור שהג'יפ שלך הוא מוטציה שלא קיימת בארה"ב, כמו גם משקל המשא שאתה סוחב איתך. מכך הכתוב שם לא ממש רלוונטי לגביך. מכל מה שקראתי עד היום, אלה שהאריכו ל108 אינץ לא בחרו בD44 כסרן אחורי ורק מעטים בחרו בו כסרן קידמי.
תוסיף על כך שאף סרן שתמצא אינו חדש וכבר עבר כמה וכמה שנים של התעללות...

tzagi
23-09-08, 04:59
גיתאי,
אין הרבה קשר ברכבים ושימוש שלך למשל לבין מה שאתה קורא בPBB
מן הסתם,
וכמובן אתה רק שומע על סיפורי הגבורה ולא על האסונות
במקום לדמיין כמה המהנדסים בקרייזלר חכמים, תסביר לי איך המהנדסים בתע'ר כאלה אהבלים שהחליטו להשתמש ב60 יכול להיות הם קלטו מהר עם איזה זבל יש להם עסק????

גיתאי נוה
23-09-08, 06:51
גיתאי,
אין הרבה קשר ברכבים ושימוש שלך למשל לבין מה שאתה קורא בPBB
מן הסתם,
וכמובן אתה רק שומע על סיפורי הגבורה ולא על האסונות
במקום לדמיין כמה המהנדסים בקרייזלר חכמים, תסביר לי איך המהנדסים בתע'ר כאלה אהבלים שהחליטו להשתמש ב60 יכול להיות הם קלטו מהר עם איזה זבל יש להם עסק????
ראשית כל אשמח לשמוע על ההבדלים בין הכלים והשימושים שלנו לבין אלו שלהם, לא רק - אבל בעיקר - לצורך הדיון הזה.
שנית, אין לי מושג איך הוחלט על D60 פה בארץ, אני לא יודע אם לייחס את זה לגאוניות (???) של מהנדסי תע"ר או לדרישות הצבא; משום מה יש לי נטיה לאפשרות השניה (אחרת לאיפה נעלמה הגאוניות הזאת במקומות אחרים, למשל: D30 מלפנים, יחסי העברה לא-נכונים בסופות דיזל, ועוד שאר מרעין בישין). בכל אופן, ברור לי שג'יפ ממוגן במשקל 3.2 טון + 4 חיילים עם ציוד מלא דורש D60 כמו כלום, בייחוד לאור ההתעללויות שמעבירים אותם חיילינו שלתפארת.

AvigdorAharon
23-09-08, 08:45
תסביר לי איך המהנדסים בתע'ר כאלה אהבלים שהחליטו להשתמש ב60 יכול להיות הם קלטו מהר עם איזה זבל יש להם עסק????

כי זה מה שנשאר על המדף מהאביר...

אביגדור

נמרוד
23-09-08, 08:46
יואב, בכוונה השארתי את זה ברמת הדיון התיאורטי :cool::cool:;)

תיאורטי? תעבור לדנה 60 ואני אקח ממך את ה44... אתה נותן אחריות על התקנת יחסי העברה, נכון? ;)

גיתאי נוה
23-09-08, 17:25
תיאורטי? תעבור לדנה 60 ואני אקח ממך את ה44... אתה נותן אחריות על התקנת יחסי העברה, נכון? ;)
אתה בסדר, אבל מה, גם אם אחליף ל-60 אף אחד לא יקבל את ה-44. המוצא הפולני שלי לא ייתן לי לשחרר דברים טובים, גם כשהם לא מתאימים לי...

גיתאי נוה
23-09-08, 17:29
אגב, הנה תגובות שקיבלתי בארץ האפשרויות:

http://www.jeepforum.com/forum/showthread.php?t=609400

http://www.pirate4x4.com/forum/showthread.php?p=8759702#post8759702

איפה ההבדל ביננו לבינם?

גיתאי

coas
23-09-08, 17:49
לא ממש קלטו באיזה רכב מדובר ועם איזה סרן אתה נוסע כרגע. עניין המשקל עבר ללא התיחסות כלשהיא.

אתה דן בדילמה שאינה קיימת, בנתונים הקיימים התשובה ברורה.

גיתאי נוה
23-09-08, 18:00
לא ממש קלטו באיזה רכב מדובר ועם איזה סרן אתה נוסע כרגע.

זה לא רלוונטי על מה אני נוסע כרגע. מה שרלוונטי זה איזה משני הסרנים מתאים יותר לאפליקציה.

עניין המשקל עבר ללא התיחסות כלשהיא.

נכון, אני עדיין מצפה למשהו בכיוון הזה...

אתה דן בדילמה שאינה קיימת, בנתונים הקיימים התשובה ברורה.

'צטערת, לא הבנתי המשפט האחרון :roll:; אני מבין שלדעתך דנה 60 הוא התשובה, אבל למה כוונתך ב"דילמה שאינה קיימת"?

גיתאי

coas
23-09-08, 18:21
לצורך דיון תיאורטי, תירגול מחשבתי, השאלה מעניינת. בנתונים של הרכב שלך, משקל ואורך, ונתוני הסרן, התשובה דיי ברורה, D60.
סרן יוצא צבא או משטרה עשה פי כמה וכמה קילומטרים מסרן אמריקאי ממוצע ובתנאים הרבה יותר קשים. כך שכל סרן שתבחר, יהיה במצב נחות לעומת בחירה דומה שיעשה אמריקאי שעומד באותו מקום.

שוב, להשליך מהניסיון של האמריקאים על סופה ארוכה יוצאת כוחות הביטחון זה טעות. הם לא מכירים את הדגם, לא מודעים להיתעללות וכיו"ב. גם הדוד מטקסס לא ממש הבין זאת עד לאחרונה.

מהנדסי תע"ר עשו לא מעט שטויות אבל גם כמה דברים נכונים כמו D60, הפתח ברצפה מעל משאבת הדלק למשל, בYJ או CJ אמריקאי אין כזה. או D44 מחוזק בדגמים האחרונים של CJ.

מאיר רוטברג
23-09-08, 18:37
קטונתי אבל הערה לסדר

בשנת 94 כאשר הסופה שלי הייתה בצהל לא היו סופות ממוגנות ולמרות זאת היא באה עם דנה 60

נקודה למחשבה

ד ו ר ו ן
23-09-08, 23:19
קטונתי אבל הערה לסדר

בשנת 94 כאשר הסופה שלי הייתה בצהל לא היו סופות ממוגנות ולמרות זאת היא באה עם דנה 60

נקודה למחשבה
אתה לא צריך ללכת רחוק עד 94, יצא לי לראות לא מעט סופות "קלות" בצבא וכולן היו בדיוק אם אותו סרן אחורי כמו הממוגנות הרבה אחרי 94.

גיתאי נוה
24-09-08, 00:06
אתה לא צריך ללכת רחוק עד 94, יצא לי לראות לא מעט סופות "קלות" בצבא וכולן היו בדיוק אם אותו סרן אחורי כמו הממוגנות הרבה אחרי 94.
מצד שני בדיוק על אותן סופות צבאיות - כולל הממוגנות - הורכב דנה 30 קדמי. למה ריבונו של עולם, למה? גם זו היתה הברקה או שמא ראיית הנולד נדירה של גאוני תע"ר?
ועכשיו תסבירו לי בבקשה, איזה סרן אחורי מורכב על הסופה 2? להזכירכם, צמיגים גדולים יותר משמעותית פלוס ניסיון עצום שנצבר עם הסופה 1. אז מה, הגאונים של תע"ר ברגרסיה?

קיצורו של דבר, מי שרוצה להשליך ממעשה ידי תע"ר/צה"ל להתפאר על מכונות הטיולים שלנו, ראוי שיתייחס אליהם בסקירה רחבה. רק כך נוכל לדעת אם יש מה ללמוד מהם או לא.

גיתאי

lizard
24-09-08, 07:46
גיתאי, שים 33 על הסרן שלך. הכי הרבה, תשבור ואז תחליף לD60 או שתביא ציריות מחוזקות.
על מה הדיון בכלל? כמו בכל דבר אחר, יש 101 דעות לפה ולשם. אם לא תנסה לא תדע.

כנראה שעם ציריות מחוזקות ואולי קורונה+פיניון שעברו עוד חיסום בקור (היה על זה שירשור פעם) אז לא תשבור דבר. אבל העלות של כזה סטאפ כנראה יהיה גדול מאשר D60 בארץ.

מאיר רוטברג
24-09-08, 07:59
ההשערה שלי לגבי הסרן דנה 60 של תער הינה כדלקמן,

היה להם סטוק לרכישה של כמה אלפי סרנים דנה 60 הם קנו אותם ומשם נולד הסרן
החזק הזה לסופות לא ממוגנות,

דנה 44 זה בהחלט מספק לצרכים שלנו וכמדומני זה מה שיש בסופה 2

ולשאלה למה יש דנה 30 מקדימה??בדיוק אותה סיבה כמו הדנה 60

דרור ברלי
25-09-08, 12:24
הדנה 60 שלנו הוא סוג של קומבינה.
זה דיפרנציאל דנה 60HD עם ציריות 1.5 אינץ' ושרוולים של 44.

אין דבר כזה באמריקה. הם היו יותר מאשר שמחים לקבל סרן כזה.
גיתי, עם הצמיגים שלך? 60 בלי להתלבט.

נמרוד
25-09-08, 14:48
מאיר, בשנת 94 הסופות הראשונות נכנסו לצבא, למג"דים. אני זוכר את היום שהבלייזר של המג"ד הלכה, ואחרי כמה חודשים של הסמג"ד. מח"ט 401 בזמנו, אבי מזרחי, המשיך להחזיק את הבלייזר עוד תקופה ארוכה כי הסופה היתה קטנה עליו... בסוף גם אותו מן הסתם הכריחו. כמה חודשים אחרי סופות המפקדים גם הממוגנות נכנסו לשירות. בקיץ 95' חזרתי מקורס קצינים ישר לקו הראשון אחרי הסכם אוסלו ביריחו - והיו לסיורים המשותפים החדשים סופות ממוגנות.

ברור לך שמה שנכנס לשירות בשנת 94 עבר ניסויים שנתיים-שלוש לפני, ותוכנן בכלל לך-תזכור-מתי? מהסופה הראשונה, התכנון היה לרכב שסוחב מיגון, ולכן סרן הדנה 60. הסיבה שלסופה 2 אין דנה 60 - כי היא לא תוכננה לשאת מיגון... זה דגם ביניים עד הJ8, הסופה 3, שמגיעה מוכן לשאת מיגון עוד מקרייזלר - דנה 60, קפיצי עלים.

ולמה נשאר סרן הדנה 30? מן הסתם כי חישובים פשוטים של חלוקת משקל מול העומס הרשמי של הסרן מראים שהוא מספיק, בעוד שסרן דנה 44 מאחור לא. וייצור של סרן דנה 60 צר במיוחד לג'יפ לא טריביאלי באחורי, כל שכן היה מסבך את הסרן הקדמי. סופות ממוגנות נוסעות היטב - למיטב ידיעתי, לא הסרנים הם נקודות התורפה החמורות שלהן.

ה60 האחורי של הסופה, חצי-צף, צר, עם 35 שיניים, הוא לא קומבינה - הוא תוכנן ויוצר למטרה מסוימת, גם היום עבור הJ8.

גיתאי נוה
25-09-08, 15:30
נמרוד, עדיין קצת תמוה העסק פה.
משקל יבש לסופה 2 הוא 2 טון, ועוד חצי טון העמסה = 2.5 כולל.
להזכירנו, המשקלים הרשמיים לסרני הסופה 2 הם:
סרן קדמי: דנה 30 - 1136 ק"ג
סרן אחורי: דנה 44 - 1542 ק"ג
סה"כ לסרנים: 2678 ק"ג

מסקנת ביניים: אנחנו על הקצה של הקצה, וזה עוד מבלי להכניס את פרמטר האוברהד המטורף של חיילינו-שיהיו-בריאים.

נמשיך הלאה. במבחן הדרכים לסופה 2 מצויין שקיימת "חבילת 'הבי דיוטי' למשקל כולל מותר 3 טון (רס"ן שמועתי מדווח שהיא כוללת בין היתר סרן דנה 44 קדמי)".
שמתם לב? אופס - איפה הדנה 60 המוכר שלנו? גם ב-3 טון הוא עדיין בחוץ?! ושוב להזכירכנו, סופה ממוגנת שוקלת 3.2 טון + גפרורים וציוד, כלומר המרחק הצטמצם משמעותית אבל הסרן האחורי לא השתנה.
וצמיגי 32 כבר אמרנו (נכון, אמנם צרים)?

מסקנה מסכמת (עד כה...): סופה פתוחה ארוכה שמשקלה הריק בדיוק 2 טון מדודים, ועוד נגיד עד 700 ק"ג העמסה מקסימלית, פלוס נהג 'אזרחי' מודאג בהחלט יכולה להסתפק בדנה 44 מאחור.

פספסתי משהו?
ועדיין נשארה פתוחה השאלה כיצד המשקלים הכוללים שהזכרתי פה מתיישבים עם משקלי הסרנים שלפי המפרט.

גיתאי

ד ו ר ו ן
25-09-08, 23:34
מצד שני בדיוק על אותן סופות צבאיות - כולל הממוגנות - הורכב דנה 30 קדמי. למה ריבונו של עולם, למה? גם זו היתה הברקה או שמא ראיית הנולד נדירה של גאוני תע"ר?
גיתאי
אתה שוכח שה30 הקדמי בסופה הוא לא ה30 ה"רגיל" אלא revers cut, מה שקצת משנה את התמונה לגבי החוזק שלו.
לא יודע כמה הוא עדיף על ה30 הרגיל אבל הוא בכל זאת שונה (לחיוב).

גיתאי נוה
25-09-08, 23:44
אתה שוכח שה30 הקדמי בסופה הוא לא ה30 ה"רגיל" אלא revers cut, מה שקצת משנה את התמונה לגבי החוזק שלו.
לא יודע כמה הוא עדיף על ה30 הרגיל אבל הוא בכל זאת שונה (לחיוב).
נכון דורון, ואני לא שוכח את זה. וגם לא שוכח את העובדה שכבר מזמן הם (ואני) עברו לציריות קדמיות עם צלבי 30 מ"מ של D44. ועדיין, D30 הוא D30 ו-44 זה 44.
שים לב למה שהולך פה - סופה ממוגנת עם סרן 60 ביריון ו-30 כחוש מלפנים - כי הרי העומס נופל אחורנית, נכון? נכון. אבל בסופה 2, הקיט ל-3 טון נוגע אך ורק בסרן הקדמי ומתעלם לגמרי מהאחורי. אז מה למען השם הולך פה? לאיפה נעלמו כל כללי ההיגיון הישרים שהיו קיימים כביכול מהעבר?

אני מתחיל להאמין שהכיוון של מאיר עושה שכל; יש סטוקים אז מביאים. אחרת פשוט אין לי הסבר לתופעות המשונות הללו, וגרוע מכך - אני לא מצליח לראות איך אני יכול להשליך ממעשה ידי תע"ר להתפאר על הסופה שלי.

גיתאי

ofiredri
26-09-08, 00:49
האמריקאים נוהגים ברנגלרים עם דנה 35 אחורי ונועלים צמיגי 33 ולפעמים אף 35 . אני מסכים שצמיגי 35" זו הגזמה או סוג של התגרות, אך בהחלט אפשר להסיק ש 44 מספק בהחלט ומאזן בין clearance לעמידות בעומסים .
אצלי מותקנים דנה 44 אחורי וקדמי עם צמיגי 35 וגנטים ברזל די כבדים. לעולם לא שברתי אקס, ופעם אחת נשבר צלב קדמי . מה שכן, הנאבות הקידמיות (כמובן) עדינות ומקבלות חופש במיסב (שלא ניתן להחלפה) כל 40K ק"מ כתוצאה מהמשקל המופעל עליהן .
בסך הכל אין תלונות, בטח שלא כלפי הסרן האחורי . דנה 60 מיותר לחלוטין !

גיתאי נוה
26-09-08, 06:49
האמריקאים נוהגים ברנגלרים עם דנה 35 אחורי ונועלים צמיגי 33 ולפעמים אף 35 . אני מסכים שצמיגי 35" זו הגזמה או סוג של התגרות, אך בהחלט אפשר להסיק ש 44 מספק בהחלט ומאזן בין clearance לעמידות בעומסים .
אצלי מותקנים דנה 44 אחורי וקדמי עם צמיגי 35 וגנטים ברזל די כבדים. לעולם לא שברתי אקס, ופעם אחת נשבר צלב קדמי . מה שכן, הנאבות הקידמיות (כמובן) עדינות ומקבלות חופש במיסב (שלא ניתן להחלפה) כל 40K ק"מ כתוצאה מהמשקל המופעל עליהן .
בסך הכל אין תלונות, בטח שלא כלפי הסרן האחורי . דנה 60 מיותר לחלוטין !
אופיר, חברים - כולל כאלו שגרים בארה"ב - הזכירו פה הבדלים בין אופי הנהיגה/שימוש שלנו לבין זה שרווח בארה"ב, וכן לעניין עומסי המשקל, אבל אף אחד לא פירט. אתה יכול לזהות הבדלים כאלו?

גיתאי

oferdar
26-09-08, 15:13
סרן 44 מספיק חזק, מנסיון

אברמלה
26-09-08, 15:46
איין ספק שדנה 60 חזק.אבל החיסרון שלו הוא הגודל שלו והמישקל שלו. עד היום לכול הסופות שבניתי הירכבתי דנה 44 . והם נוסעים עם גלגלים 33. ועובדים קשה.הסרן עושה את עבודתו בכבוד. כמו לכול החלקים העובדים בגיפ יש בלאיי גם לדנה 44 יש בלאיי.

ofiredri
26-09-08, 18:48
אני מטייל עם ישראלים שנוהגים לפעמים באגרסיביות, והאמריקאים נוטים להשתכר בשטח, כך שלפחות מה שאני חווה זו נהיגה בסגנון דומה פלוס מינוס . אמריקאים, כשלא שיכורים, נוהגים בשיקול דעת די מרשים, שמתבטא ב"רגל עדינה על הגז". סגנון זה נפוץ גם בארץ . לסיכום ההבדלים לא שונים במיוחד.

מה שכן, אם כבר מסתכלים על התמונה המורחבת, המסלולים "שלהם" הרבה יותר טכניים וקשים - בולדרים, דרדרת, מדרגות, מעברי מים, שיפועי צד, מה שמגדיל סיכויי לשבור. לא ששטח כזה לא זמין בארץ, אבל בסיכום הכולל השטח בארץ פחות קשה.

מקווה שעניתי לך, ובהתחשב בעובדות, עדיין סרן 44 אחורי מספיק טוב לצמיגי 33 ואפילו ל 35 .

ד ו ר ו ן
26-09-08, 21:06
אופיר, חברים - כולל כאלו שגרים בארה"ב - הזכירו פה הבדלים בין אופי הנהיגה/שימוש שלנו לבין זה שרווח בארה"ב, וכן לעניין עומסי המשקל, אבל אף אחד לא פירט. אתה יכול לזהות הבדלים כאלו?
גיתאי
אני אשליך מממקום אחר,
במסגרת לימוד וחיפוש אינטרנטי לפני התקנת קפיצים חחדשים להילקס יצא לי לשוטט ולשאול בפיראטים לגבי קיטים של קפיצים והתאמה שלהם לרכב בארץ לפי משקל הנסיעה ואופי השטח.
בכל התגובות ציינו שהקיטים הנפוצים שם לא יעמדו בעומס של משקל הרכב וצריך לתפור לרכב קיט ייעודי בשבילו, זאת למרות שבמושגים ישראליים ויחסית להיילקסים אחרים שהרכב שלי לא כבד.

הם ציינו שהרכבים שלהם קלים בהרבה והקטים המסחריים נועדו בראש ובראשונה לגמישות ומהלך על חשבון אי-יכולת לשאת משקל.

זה אמנם לא סרנים אבל לדעתי משליך בכל זאת על מעמס נפוץ על הרכבים בארה"ב ביחס למה שמקובל כאן.
רכב קל עם סרנים "קלים" וצמיגים גדולים מול רכב כבד עם צמיגים קטנים וסרנים חזקים יותר.

ofiredri
26-09-08, 21:41
הפיראטים משתייכים לקבוצת האמריקאים שנוהגיםבשטח בגילופין ולא דופקים חשבון לרכבים שלהם.
אני מדבר על חברה שהופכים את הרכבים שלהם בכוונה רק כדי לזכות בתשומת לב או קצת צחוקים. יש להם ביצים של שור.

בקיצור, לא הייתי מסתמך עליהם כדוגמא או כאמת מידה.

asafk
26-09-08, 23:31
נמרוד, עדיין קצת תמוה העסק פה.
משקל יבש לסופה 2 הוא 2 טון, ועוד חצי טון העמסה = 2.5 כולל.
להזכירנו, המשקלים הרשמיים לסרני הסופה 2 הם:
סרן קדמי: דנה 30 - 1136 ק"ג
סרן אחורי: דנה 44 - 1542 ק"ג
סה"כ לסרנים: 2678 ק"ג

מסקנת ביניים: אנחנו על הקצה של הקצה, וזה עוד מבלי להכניס את פרמטר האוברהד המטורף של חיילינו-שיהיו-בריאים.

נמשיך הלאה. במבחן הדרכים לסופה 2 מצויין שקיימת "חבילת 'הבי דיוטי' למשקל כולל מותר 3 טון (רס"ן שמועתי מדווח שהיא כוללת בין היתר סרן דנה 44 קדמי)".
שמתם לב? אופס - איפה הדנה 60 המוכר שלנו? גם ב-3 טון הוא עדיין בחוץ?! ושוב להזכירכנו, סופה ממוגנת שוקלת 3.2 טון + גפרורים וציוד, כלומר המרחק הצטמצם משמעותית אבל הסרן האחורי לא השתנה.
וצמיגי 32 כבר אמרנו (נכון, אמנם צרים)?

מסקנה מסכמת (עד כה...): סופה פתוחה ארוכה שמשקלה הריק בדיוק 2 טון מדודים, ועוד נגיד עד 700 ק"ג העמסה מקסימלית, פלוס נהג 'אזרחי' מודאג בהחלט יכולה להסתפק בדנה 44 מאחור.

פספסתי משהו?
ועדיין נשארה פתוחה השאלה כיצד המשקלים הכוללים שהזכרתי פה מתיישבים עם משקלי הסרנים שלפי המפרט.

גיתאי

גיתאי, בשורה התחתונה, הסופה2 הוצעה לצה"ל עם 44 קדמי ו60 אחורי, כי זה מה שצריך (ומי שראה את הסופה2 הלבנה ראה את הסרנים הללו מתחתיה) ומשרד הבטחון אמר "לא תודה, רוצים משהו סטנדרטי כמו שיוצא מקרייזלר" כלומר 30 מקדימה ו44 מאחורה. כמובן, אין לי מושג מאיפה שמעתי את זה ולמה אני חושב ככה או בכלל מה אני קשור לפה. ;)
היום מה שכל חימושניק בשטח יודע זה שה44 נטחנים, וה30 נשברים.

אסף.

ד ו ר ו ן
27-09-08, 09:53
הפיראטים משתייכים לקבוצת האמריקאים שנוהגיםבשטח בגילופין ולא דופקים חשבון לרכבים שלהם.
אני מדבר על חברה שהופכים את הרכבים שלהם בכוונה רק כדי לזכות בתשומת לב או קצת צחוקים. יש להם ביצים של שור.

בקיצור, לא הייתי מסתמך עליהם כדוגמא או כאמת מידה.
עופר,
אדרבא,
הם נוהגים ברכבים קלים יותר עם מכלולים "קלים" יותר.
ההקבלה היתה אל על תרבות הנהיגה אלא על מעמס על הרכבים.

דרור ברלי
28-09-08, 10:45
ויכוח מיותר.
אנחנו לא באמריקה, אלא כאן בישראל. רנגלר אמריקאי קל יותר מסופה ישראלית.

44 מספיק טוב לכל צורך מעשי. אבל נדיר כאן וכפועל יוצא = לא זול.
60 הרבה יותר כבד וחזק. אוברקיל? כן. אבל גם הרבה יותר נפוץ וזול.

ofiredri
28-09-08, 12:59
הויכוח אינו מיותר כלל . הרנגלרים שאני מדבר עליהם לאו דווקא קלים יותר מסופה ישראלית לא צבאית .
זאת ,בשל המיגון והאביזרים המותקנים עליהם שמוסיפים משקל לא קטן.
תוסיף את מרכיב דרגת הקושי של המסלולים בארה"ב ותקבל השוואה ברת דעת.

דנה 44 אחורי לא כזה נדיר בישראל למרות שאכן דנה 60 יותר נפוץ אך כבד ועלול להעלות את הסיכויים לשבירה.
נראה לי שסיפקנו מספיק דיעות ועובדות על מנת לעזור לגיתאי להחליט.

דרור ברלי
28-09-08, 16:20
אופיר, תמצא כאן סרן דנה 44 לסופה, תקין, ותגיד כמה רוצים עליו.
60 לסופה יש כאן כמו זבל.

איבזור ומיגונים ודיגומים מולבשים גם על הג'יפים שלנו. לא יודע עד כמה זה שוקל פחות, אם בכלל, מהברזליה שיש על רנגלר אמריקאי ממוצע.

עוד לא הבנתי למה דנה 60 גורם לשבירות ושל מה בדיוק.
10 שנים אני על הסרן הזה, 271,000 ק"מ בסך הכל, ולמעט מחז"שים פעם אחת בכל צד, הוא לא עשה שום בעיה ולא דרש שום תחזוקה.

ofiredri
28-09-08, 20:42
1. קיטים לרנגלר, כגון זרועות ארוכות ומגן טרנפר שמהווה תושבת לזרועות, מוסיפים המון משקל.
מנסיון אצלי (קיט של רוביקון אקספרס). ברנגלר, להבדיל מסופה, כל פיפס אפשר למגן, מה שמוסיף לא מעט משקל.

2. סרנים תקינים למכירה - חיפשתי וכמעט שלא מצאתי יותר מדי משני סוגי הסוגים.
על ה 60 שמצאתי מבקשים 3000 ש"ח. בדרך אגב, נעילות לדנה 60 יקרות ב 15% לפחות.

3. גם אני עם 100K ק"מ לא קלים במיוחד על סרן 44. 0 תחזוקה.

נימי
02-10-08, 00:58
אולי דבר נוסף שצריך להיכנס לשאלה זה האם הסרן נעול או לא, לפי דעתי המכלולים של סרן נעול ובמיוחד בנעילה אוטומטית עוברים חיים קשים יותר.

לצורך העניין, עד היום הייתי בטוח שדנה 44 אחורי מספיק חזק לצמיגי 33, מהיום קצת פחות בטוח, אין ספק שישנם מספר גורמים כגון עייפות החומר,סגנון נהיגה, נעילה ואין לי מושג מה עבר על הציריה שלי מהיום שהיא נולדה, אבל היום בסביבות השעה ארבע אחר הצהריים בתחילת העליה למוחרקה היא פשוט רצתה שאני אוסיף הודעה לשירשור הזה, והיא בדרך כלל עושה מה שאני רוצה אז הפעם עשיתי מה שהיא רצתה, בטח ובטח עם זאת הייתה הבקשה האחרונה שלה

UNIX
02-10-08, 01:36
איזה דיכאון
איך יצאת משם ?

גיתאי נוה
02-10-08, 04:10
אולי דבר נוסף שצריך להיכנס לשאלה זה האם הסרן נעול או לא, לפי דעתי המכלולים של סרן נעול ובמיוחד בנעילה אוטומטית עוברים חיים קשים יותר.

צורך העניין, עד היום הייתי בטוח שדנה 44 אחורי מספיק חזק לצמיגי 33, מהיום קצת פחות בטוח, אין ספק שישנם מספר גורמים כגון עייפות החומר,סגנון נהיגה, נעילה ואין לי מושג מה עבר על הציריה שלי מהיום שהיא נולדה, אבל היום בסביבות השעה ארבע אחר הצהריים בתחילת העליה למוחרקה היא פשוט רצתה שאני אוסיף הודעה לשירשור הזה, והיא בדרך כלל עושה מה שאני רוצה אז הפעם עשיתי מה שהיא רצתה, בטח ובטח עם זאת הייתה הבקשה האחרונה שלה
נקודה נכונה. אז לענייננו כן, אנחנו מדברים כמובן על סרן חמוש בנעילה אוטומטית (ג'יפ, כאילו דא?...). אגב גם אני גזרתי ציריה אחורית אצלי (דנה 44 נעול) לפני כחצי שנה תוך כדי עלייה לא קשה במיוחד, אם כי במקום הנפוץ יותר - בכניסה לקייס (איפה שמתחילים הספלינים). האם עייפות חומר של ציריה בת 15 שנה? האם עומס מתמשך כתוצאה מצמיגי 33 + נעילה אוטומטית? לאלוהי הג'יפים פתרונים.
והגדרה נוספת לדיון - אנחנו מדברים על חוזק מכלולי הסרן כולם, כלומר דיפ' + קורונה/פיניון + ציריות.

גיתאי

גיתאי נוה
02-10-08, 04:16
ויכוח מיותר.
אנחנו לא באמריקה, אלא כאן בישראל. רנגלר אמריקאי קל יותר מסופה ישראלית.

44 מספיק טוב לכל צורך מעשי. אבל נדיר כאן וכפועל יוצא = לא זול.
60 הרבה יותר כבד וחזק. אוברקיל? כן. אבל גם הרבה יותר נפוץ וזול.
דרור, בוא נניח בצד את שאלת מצאי הסרנים בשוק. לצורך הדיון מונחים לפניך 2 סרנים מוכנים ומזומנים לעלות על הסופה שלך באותו מחיר בדיוק (כמובן, בהנחה שאתה ממילא צריך להחליף סרן ושהג'יפ שלך נועל 33 נחשקים ;)).

באיזה תבחר? משום מה אני נוטה להחזיק דווקא מהתגובה הראשונה שלך בשירשור. ציטוט:
"דנה 60 גדול וכבד מדי על הסופה לכל הדעות.

מצד שני, זה מה שיש על הג'יפ, זה סופר-חזק ונותן הרבה שקט נפשי. למעט אם מישהו ייתן לי במתנה סרן 44 תקין ונעול, אני לא מוצא סיבה אחת טובה להוריד את ה-60 ולהשקיע זמן וכסף לטובת 44.

חוץ מזה - לא חסרות מגרעות בסופה שמפריעות יותר מהביצה הגדולה של ה-60, שהתרגלנו אליהן ואנחנו חיים איתן בשלום, אז גם לזה מתרגלים. לומדים לבחור קו נכון. עוד לא היה מקום שלא עברתי דווקא בגלל זה."

האם אני טועה, דרור?

גיתאי

six 4 life
02-10-08, 04:33
לא לשכוח שעובי הציריות זהה בין הסרנים המדוברים בשרשור...

מעבר לכך,
נימי- במצב שבו גזרת גם עם צמיג 31 היית גוזר, אין צורך להרגיש רע עם המקרה:D
זה לא מצב שאפשר לנתח אותו או לצפות אותו וזה לא תוצאה של נהיגה לא טובה, חוסר תשומת לב או משהו בכיוון.
אני מכיר יותר מ44 אחד נעול עם 31 על CJ שגזרו ציריה, ובכולם- במקום שגם שלך נגזרה.
לצורך העניין, הגזירה הכי פחות צפויה קרתה בסיקס של חבר תוך כדי עליה על מדרכה עם אחד הגלגלים ברוורס לצורך חניה... על צמיג 31.

בגדול לדעתי בלבד-
במקרה הזה שלך מדובר כמו ברוב המקרים הדומים- עייפות החומר באיזור מיסב הגלגל וטבעת הלחץ + נעילה + אחיזה מלאה בצמיג + רגע אחד שבו רוב עומס הנעת הרכב מוקרן על הגלגל המדובר.

האיזור הזה בציריה הוא מקום שעובר טראומה מחודשת בכל חליצת מיסב + טבעת לחץ, והתקנה של חדשים.
מעבר לזה, האיזור הזה מתחמם בכל נסיעה עקב עבודת המיסב ומתקרר חזרה בחניה, מה שיכול לתרום עוד קצת לעייפות החומר באיזור הזה של הצירייה.
לדעת כמה פעמים הצירייה הספציפית הזאת עברה את התהליך הזה לא נוכל לדעת... ולדעת כמה ק"מ היא עשתה גם לא נדע. אבל כנראה שלא מעט, בשני המקרים.
בג'יפ לא נעול זה לא ישנה אם היא בת 20 שנה ועברה 40 מיסבים, היא לא תיגזר. בג'יפ נעול הסיפור אחר.

קח בקלות, סע בביטחון, ותמיד טוב לטייל עם ציריות ספייר באוטו... :cool:

tooshey
02-10-08, 07:34
לאלוהי הג'יפים פתרונים.
גיתאי[/QUOTE]

גיתאי,הפתעת אותי
על מי אנחנו מדברים פה?
יש משהו חדש או שזה אותו אחד מהתנ"ך?
אני חשבתי יותר בעניין של תפילין ומזוזות,חמץ ומצה - ולא בכיוון של סרנים ונעילות.

בברכה,טושי

נמרוד
02-10-08, 08:35
אם משתמשים בדיסק לחיתוך המיסב הישן כשמסירים מהצירייה, כל נגיעה סמלית בציריה, כל שריטה שנראית לכם כמו כלום, היא בדיוק הגורם לריכוז מאמצים שיכול לגרום לשבירה כמו בתמונה.

אם אפשר לראות צילומי תקריב עם תאורה טובה של שני צידי השבר, יהיה אפשר אולי להגיד עליו משהו חכם במקום לזרוק ניחושים.

נימי
02-10-08, 09:24
יצאתי בסביבות 19:30 אחרי שחבר הגיעה מנהריה להביא לי ציריה שפורקה מסרן של גיפ אחר.

הסיפור המלא (כמעט מלא) נימצא פה: http://cjclub.co.il/forum/viewtopic.php?t=3170

לגבי צילומים אני אוכל לעשות זאת בימים הקרובים, אולי אפילו היום

אביב
03-10-08, 21:35
סופות ממוגנות נוסעות היטב - למיטב ידיעתי, לא הסרנים הם נקודות התורפה החמורות שלהן.

רק תיקון קל לנאמר- לאחרונה ישנה בעיה, בסופות הצבאיות, של סרנים שמתעקמים (אולי זקנות הסופות..). הפתרון? חיזוק נוסף לסרן- עליון.

נמרוד
04-10-08, 01:00
רק תיקון קל לנאמר- לאחרונה ישנה בעיה, בסופות הצבאיות, של סרנים שמתעקמים (אולי זקנות הסופות..). הפתרון? חיזוק נוסף לסרן- עליון.

החיילים של היום, זה לא החיילים של פעם... בזמני ידענו לנהוג :D
(אחרי 12 שנה במילואים, אני כבר יכול להתחיל לדבר כמו עתיק?)

דרור ברלי
04-10-08, 03:04
דרור, בוא נניח בצד את שאלת מצאי הסרנים בשוק. לצורך הדיון מונחים לפניך 2 סרנים מוכנים ומזומנים לעלות על הסופה שלך באותו מחיר בדיוק (כמובן, בהנחה שאתה ממילא צריך להחליף סרן ושהג'יפ שלך נועל 33 נחשקים ;)).

באיזה תבחר? משום מה אני נוטה להחזיק דווקא מהתגובה הראשונה שלך בשירשור. ציטוט:
"דנה 60 גדול וכבד מדי על הסופה לכל הדעות.

חוץ מזה - לא חסרות מגרעות בסופה שמפריעות יותר מהביצה הגדולה של ה-60, שהתרגלנו אליהן ואנחנו חיים איתן בשלום, אז גם לזה מתרגלים. לומדים לבחור קו נכון. עוד לא היה מקום שלא עברתי דווקא בגלל זה."

האם אני טועה, דרור?

גיתאי

אתה מעלה דוגמא לא רלוונטית.
זה מצב שאינו קיים.
גם גלגלי 33 לא נחשקים בעיני, כי הג'יפ שלי הוא רכב יומיומי ובסופי שבוע הוא רכב טיולים, לא רכב לתחרויות עבירות. אני איתן בדעתי שהצמיגים הגדולים מדי (33 ומעלה) רק מקלקלים את התנהגות הג'יפ ב-99% מתרחישי הנהיגה בכביש וגם בשטח.

המצב הקיים הוא שיש לי סרן 60 מקורי על האוטו, נעול ובמצב טוב. הגודל המוגזם לחלוטין של הביצה מפריע לפעמים, אבל למדתי להסתדר עם זה. בוחרים קו נכון וזהו. עוד לא היה מצב שלא עברתי מכשול מסוים דווקא בגלל זה. גם אם הביצה גירדה אבנים פה ושם, תמיד אפשר לסגת חצי מטר ולתקוף את המכשול בזוית שונה. אל תשכח שזה בכל זאת ג'יפ נעול-כפול עם מתלים טובים. ולכן, אין מצב שברגע זה, אני אשקיע אפילו אגורה מיותרת בסרן 44.

הוא שאמרתי - אם מחר יבוא מישהו וייתן לי במתנה סרן דנה 44 נעול ותקין כולל כל מה שצריך להיות עליו ולא קיים/שונה מדנה 60, אני אשקול את זה בחיוב.

במקומך, לא הייתי מהסס ולוקח דנה 60. הסרן אמור להיות נפוץ יותר ולכן גם זול יותר. אם חיפשת ומצאת והעלית שהמחיר לסרן קומפלט (כולל הכל, עם יחסי העברה מתאימים וכולל נעילה) שווה או דומה - קח 44.

חגי
04-10-08, 10:17
אם משתמשים בדיסק לחיתוך המיסב הישן כשמסירים מהצירייה, כל נגיעה סמלית בציריה, כל שריטה שנראית לכם כמו כלום, היא בדיוק הגורם לריכוז מאמצים שיכול לגרום לשבירה כמו בתמונה.

אם אפשר לראות צילומי תקריב עם תאורה טובה של שני צידי השבר, יהיה אפשר אולי להגיד עליו משהו חכם במקום לזרוק ניחושים.

לדעתי זה לא חיתוך עם דיסק ,מוכן להתערב שכדי להוציא את המיסב השתמשו בחימום !!!!

אסור לשלוף את המיסב בעזרת חימום .

חגי.

חגי
04-10-08, 12:14
התכוונתי כמובן להוצאת הדיסקית ולא למיסב עצמו.

נימי
04-10-08, 18:26
כמה תמונות של הציריה הגזורה שלי.
שתי התמונות הראשונות (עם הבורג) הם התמונות של החלק של הציריה שהיה בסרן (בתמונה הראשונה במרכז רואים שאריות של בורג קודח שנישבר).
אני רק רוצה לציין שפרט לגזירה ולעיקום של השיניים היכן שהסטליטים, הציריה נראת ממש חדשה.

גיתאי נוה
05-10-08, 00:56
חברים, נא להיצמד לנושא הדיון העיקרי.

גיתאי

גיתאי נוה
07-10-08, 12:16
קיבלתי החלטה וביצעתי.
סרן דנה 60 עם יחסי העברה 1:4.1 (כמו שיש אצלי בקדמי) הובא אחר כבוד והורכב אתמול.
עדיין לא נסעתי עליו ולכן אין לי כרגע מושג האם וכיצד יבואו הבדלי המשקל לידי ביטוי מבחינת נוחות.
מבחינתי, בשורה התחתונה השיקול היה חוסן מכני מול קלירנס של אינץ' אחד. החוסן (= שקט נפשי) הכריע; אין ספק שה-60 נראה גיבור.
עם זאת חשוב לי להדגיש שוב את מה שמופיע בכותרת כהנחת העבודה של כל הדיון הזה - צמיגי 33/12.5, כי עבור ה-31/10.5 ללא ספק הייתי נשאר עם ה-44.

נ.ב.
עוד דבר קטן: אחרי 5 סרנים ש'עשיתי' מאפס, החלטתי לוותר בשמחה על דרגת ה'רב סרן'; את החלפת הסרנים אחד-באחד עשיתי ממש בעליצות כשאני זוכר היטב שהאלטרנטיבה היתה כיוונים...זה השיקול הנוסף האפל שלי...

גמר חתימה טובה לכולנו
גיתאי

six 4 life
07-10-08, 14:23
מבחינתי, בשורה התחתונה השיקול היה חוסן מכני מול קלירנס של אינץ' אחד.
גיתאי

הבעיה הגדולה נמצאת לאו דווקא בקלירנס מהרצפה, אלא ברוחב הביצה והמיגון.

תתחדש, ותעדכן אחרי שטח טכני.

ערן המסוקס
07-10-08, 18:52
אני רק רוצה להבין משהו.

הציריות של דנה 60 עבות יותר משל דנה 44?

six 4 life
07-10-08, 19:40
אותו עובי.

ערן המסוקס
07-10-08, 19:43
אז איפה הייתרון? קורונה פיניון זה דבר נדיר שישברו בדנה 44 אשר מותקן נכון.

גיתאי נוה
07-10-08, 19:48
אז איפה הייתרון? קורונה פיניון זה דבר נדיר שישברו בדנה 44 אשר מותקן נכון.
לגבי הציריה זה לא מדוייק.
העובי זהה אך ורק בחלק החיצוני של הציריה, זה שעליו מולבשים המחז"ש, המיסב והסליב, אבל משם ואילך ישנן שתי מדרגות כך שרובה המוחלט של הציריה דק משמעותית בהשוואה לציריית 60. ההבדל מורגש מאד גם במאסה של הציריה וגם נראה היטב בעין (אני מעריך שה-60 עבה יותר בכשליש). לכן 2 סוגי הציריות אמנם חולקות את אותו קיט שיפוץ אבל ההבדל ביניהן גדול.
לגבי הקורונה-פיניון אינני בטוח שהקביעה שלך נכונה לגמרי, גם אם אין ביכולתי להפריך אותה מדעית.

גיתאי

ד ו ר ו ן
08-10-08, 14:18
אני רק רוצה להבין משהו.
הציריות של דנה 60 עבות יותר משל דנה 44?
כן,
אבל..
יש סרני קומבינה עם גוף וביצה 60 וציריות 44.

גיתאי נוה
08-10-08, 14:33
כן,
אבל..
יש סרני קומבינה עם גוף וביצה 60 וציריות 44.
זה מידיעה?
ה-60 בארץ (לפחות רובם) הם בעלי 35 ספלינים ואילו ב-44 ישנם 30 ספלינים. נכון, יש גם דגמים ישנים של ה-60 עם 30 ספלינים, אבל גם אם כן הם בודאי נדירים.
כך או כך, עדיין קיים הפרש משמעותי בקוטר הציריה באזור הספלינים בין שני הסרנים אז לא ברור לי איך מסדרים ת'קומבינה.

גמר חתימה טובה
גיתאי (רב סרן בעל כרחו :twisted:)

סופת המדבר
09-10-08, 23:47
קראתי את כל השרשור.. ואכן מעניין
יש לי גם איזה שאלה בנושא...
לאחרונה קניתי סופה 96
ולפי מה שהבנתי מחבר שבעינייני סופות מבין יותר ממני
הוא אמר לי שהסרן האחורי שלי דנה 60 והקידמי 30
אני עם צמיגים 33 לא נראה לי שיש יחסי העברה
כשנסתי לעלות איזה עליה (קיר קטן מאבן גובה 3 מטר בערך)(שחבר שלי עם 31 עלה)
בניסיון השני שמעתי ''תק'' קטן ושמתי לב שרק ההנעה קידמית עובדת
יתכופפתי מתחת לגיפ וראיתי שה''מאמ שאפט'' (נראה לי שככה קוראים לזה ) נשבר
החלק\מוט שיוצא מהטרנספר ומסובב ת'דריישפט האחורי.
עכשיו...
אם אני בלי יחסי העברה כדאי לי לחזור ל31? לא בא לי להמשיך לישבור חלקים (או שלפי מה שהבנתי הביצה ממש תתקרב לקרקע?)
אם רק בגלל ה33 נוצר עומס יתר על הציר האחורי ובגלל זה זה נשבר?
או שמשהו מההתחלה היה אולי סדוק או משהו..?
ואיך אני יכול ליבדוק אם יש לי יחסי העברה? הבנתי שצריך להרים גלגל אחד באויר לסובב וליספור כמה סיבובים הגלגל עושה וכמה הדריישפט

גיתאי נוה
10-10-08, 00:06
קראתי את כל השרשור.. ואכן מעניין
יש לי גם איזה שאלה בנושא...
לאחרונה קניתי סופה 96
ולפי מה שהבנתי מחבר שבעינייני סופות מבין יותר ממני
הוא אמר לי שהסרן האחורי שלי דנה 60 והקידמי 30
אני עם צמיגים 33 לא נראה לי שיש יחסי העברה
כשנסתי לעלות איזה עליה (קיר קטן מאבן גובה 3 מטר בערך)(שחבר שלי עם 31 עלה)
בניסיון השני שמעתי ''תק'' קטן ושמתי לב שרק ההנעה קידמית עובדת
יתכופפתי מתחת לגיפ וראיתי שה''מאמ שאפט'' (נראה לי שככה קוראים לזה ) נשבר
החלק\מוט שיוצא מהטרנספר ומסובב ת'דריישפט האחורי.

לפי תיאורך מה שנשבר זה היוק של הדרייבשאפט, זה שנכנס לטרנספר-קייס. כמובן שצריך תיאור מפורט יותר או צילומים כדי לאבחן מדוייק.
השאלה היכן הוא נשבר; האם נגזר לשני חצאים? או אולי אחד מכלובי הצלב?

עכשיו...
אם אני בלי יחסי העברה כדאי לי לחזור ל31? לא בא לי להמשיך לישבור חלקים (או שלפי מה שהבנתי הביצה ממש תתקרב לקרקע?)

זה עניין סובייקטיבי לגמרי שתלוי בכמה גורמים, כמו: הגדרת הציפיות/צרכים שלך מהג'יפ, עד כמה עצלנות הרכב (עקב יחסי העברה מקוריים, כדבריך) מפריעה ב: כביש, עליות תלולות, ירידות תלולות, שטח טכני המצריך זחילה מבוקרת.

אם רק בגלל ה33 נוצר עומס יתר על הציר האחורי ובגלל זה זה נשבר?

בפירוש לא. כלומר, ברור שצמיגים גדולים מוסיפים מעמס על רכבת ההנעה, אבל לא ברמה של מה שאתה מתאר. אני מניח שזה נבע משילוב של כמה גורמים, כמו בלאי, התעללות קודמת בג'יפ, אולי חוסר ניסיון בנהיגת שטח (לגיטימי, כולנו התחלנו אי-שם...) שהביא למכות גז ברוטליות ולא-מתוזמנות, ועוד.
סרן דנה 60 והדרייבשאפט שלו בנויים לגלגלים הרבה יותר גדולים מ-33. לעניות דעתי גם ה-44 הקטן יותר, אבל בכל מקרה זה לא המקרה שלך.

או שמשהו מההתחלה היה אולי סדוק או משהו..?

בהחלט ייתכן. הכלים הללו לא ראו רק נסיעה למכולת השכונתית בימי חייהם...

ואיך אני יכול ליבדוק אם יש לי יחסי העברה? הבנתי שצריך להרים גלגל אחד באויר לסובב וליספור כמה סיבובים הגלגל עושה וכמה הדריישפט

יחסי העברה ניתן לבדוק כמו שאמרת, או לפתוח מכסה דיפרנציאל (מאחור פשוט יותר כי אין מוטות קישור שמפריעים), לרוקן שמן (הזדמנות מצויינת להחליף לשמן חדש כחלק מיישור קו לאחר קניה) ולהזיז את הג'יפ כמה סנטים קדימה או אחורה עד שתראה כיתוב מוטבע על גבי הקורונה, וכחלק ממנו מספרים המסמנים את יחסי ההעברה.
בכתבה על החלפת יחסי העברה בסרני דנה תוכל לראות בדיוק את הכיתוב שעליו אני מדבר.

גיתאי

סופת המדבר
10-10-08, 01:40
היוק שנשבר לי היה שבור ככה שהחלק שנשבר נשאר בתוך הדריישפט
כל האורך הזה עם השיניים נשבר בידיוק מסוף הדריישפט מתוך הטרנספר..

בקשר לעצלנות אני מרגיש שהגיפ קצת עצלן.. זאת הסופה הראשונה שלי אבל אני כבר הרבה זמן
בג'יפים ונהגתי לא פעם אחת על סופה..
תאמת ההיתי איתה בנתיים רק בדיונותושם זה מפריע הכי הרבה
(מה שסופה עם 31 עולה ב1H אני צריך לעלות ב3L טיפה יותר חזק)
אני מרגיש שבסוף דיונה מתחיל להיגמר הכח אם אני ב1H

בקשר ליחסי העברה אני יבדוק את זה בצורה חיצונית כי כבר פתחתי את שתי הסרנים והחלפתי את כל השמנים באוטו

תודה בינתיים..

גיתאי נוה
10-10-08, 02:20
עדיין לא ברור מדבריך מה בדיוק נשבר שם, אולי יש פה קצת ערבוב מושגים. 2-3 תמונות טובות שוות אלף מילים.

לגבי צמיגים יש פה עוד נקודה - אם הם רשומים ברישיון אז מבחינתי זה נכס. לרדת ל-31 תמיד תוכל, ההיפך לא פשוט.
כמו שאמרתי זה עניין אישי מאד. אני לא מסוגל לראות את עצמי חוזר ל-31, ה-33 הם בעיניי הצמיגים הנכונים והפרופורציונליים לג'יפ הזה בהיבט של גובה וזוויות. אל תשכח שרוחק הסרנים בסופה גדול מאשר ברנגלר המקורי, וזה פוגם בזווית הבטן.
רק מה, צריך לשדרג כמה דברים בג'יפ כפיצוי על תכנון מקורי שנועד לצמיגים בגודל לא-רלבנטי, זה הכל.
(דרור, אני לא מרים פה להנחתה, אז קצת שרירי בטן והשיירה תעבור לה...)

בכל אופן אני מציע להשאיר את השירשור הזה צמוד לדיון המקורי על מנת שישמש כרפרנס למי שיחפש לחפור בנושא בעתיד. אם יש לך שאלות נוספות כדאי שתפתח שירשור חדש ונשמח לעזור.

גיתאי

asafk
10-10-08, 07:29
זה מידיעה?
ה-60 בארץ (לפחות רובם) הם בעלי 35 ספלינים ואילו ב-44 ישנם 30 ספלינים. נכון, יש גם דגמים ישנים של ה-60 עם 30 ספלינים, אבל גם אם כן הם בודאי נדירים.
כך או כך, עדיין קיים הפרש משמעותי בקוטר הציריה באזור הספלינים בין שני הסרנים אז לא ברור לי איך מסדרים ת'קומבינה.

גמר חתימה טובה
גיתאי (רב סרן בעל כרחו :twisted:)

הסרן של הסופה הוא סרן קומבינה. יש מתכון-
לוקחים סרן דנה60 צף, רוחב פולסייז.
חותכים לו את הקצוות.
מרתכים עליו צינורות חדשים, על גבי המקוריים.
מרתכים בקצה פלאנג'ים של דנה44
מייצרים במיוחד (בארץ, אצל "הדייקן" ) ציריות שהבפנים שלהם של דנה60 35 שיניים והבחוץ שלהם מתאים לדנה44
מרכיבים.

מקבלים דנה60 חצי צף, ברוחב צר. אין כזו חיה בשום מקום אחר. היה פעם- לאחד מדגמי הטנדרים, ומשם הרעיון מועתק, אבל היום בחו"ל לא תמצאו כזה סרן.

אסף.

אברמלה
10-10-08, 07:40
חותכים לו את הקצוות.
מייצרים במיוחד (בארץ, אצל "הדייקן" ) ציריות שהבפנים שלהם של דנה60 35 שיניים והבחוץ שלהם מתאים לדנה44
מרכיבים.

מקבלים דנה60 חצי צף, ברוחב צר. אין כזו חיה בשום מקום אחר. היה פעם- לאחד מדגמי הטנדרים, ומשם הרעיון מועתק, אבל היום בחו"ל לא תמצאו כזה סרן.

אסף.

מאיפה כול הידע הזה? על מנת להרכיב אקסים של דנה 44 בדנה 30 . פשוט מחליפים את הסטליטים . ולמה עשו את זה? הרבה פעמים אנשים היזמינו נעילות ושלחו להם נעילה דנה 60 עם 30 שיניים. אז לקחו אקסים של דנה 44 והרכיבו.. ..

ד ו ר ו ן
10-10-08, 07:41
חותכים לו את הקצוות.
מרכיבים.
אסף.
ומה העובי של הציריות?

אברמלה
10-10-08, 07:44
עדיין לא ברור מדבריך מה בדיוק נשבר שם, אולי יש פה קצת ערבוב מושגים. 2-3 תמונות טובות שוות אלף מילים.

לגבי צמיגים יש פה עוד נקודה - אם הם רשומים ברישיון אז מבחינתי זה נכס. לרדת ל-31 תמיד תוכל, ההיפך לא פשוט.
כמו שאמרתי זה עניין אישי מאד. אני לא מסוגל לראות את עצמי חוזר ל-31, ה-33 הם בעיניי הצמיגים הנכונים והפרופורציונליים לג'יפ הזה בהיבט של גובה וזוויות. אל תשכח שרוחק הסרנים בסופה גדול מאשר ברנגלר המקורי, וזה פוגם בזווית הבטן.
רק מה, צריך לשדרג כמה דברים בג'יפ כפיצוי על תכנון מקורי שנועד לצמיגים בגודל לא-רלבנטי, זה הכל.
(דרור, אני לא מרים פה להנחתה, אז קצת שרירי בטן והשיירה תעבור לה...)

בכל אופן אני מציע להשאיר את השירשור הזה צמוד לדיון המקורי על מנת שישמש כרפרנס למי שיחפש לחפור בנושא בעתיד. אם יש לך שאלות נוספות כדאי שתפתח שירשור חדש ונשמח לעזור.

גיתאי
מה שנישבר לו . זה ציר של הטרנספר. ולגביי הרישום ברישיון של הצמיגים. לא תופס במיקרה של תאונה . או עם הבוחן יחליט ליפתוח ספר תקנות.

asafk
10-10-08, 08:51
ומה העובי של הציריות?

38 ממ בחלק הכי עבה.

אסף.

ד ו ר ו ן
10-10-08, 08:53
38 ממ בחלק הכי עבה.

אסף.
כלומר בעובי של ציריית 60,
בחלק הכי דק (נק' הכשל) הן בעובי של 44?

גיתאי נוה
10-10-08, 10:48
אסף, עדיין לא הבנתי למה החלק החיצוני של ציריות דנה-60-קומבינה צריך להיות כגודל הפלאנג' של ה-44. למה לייצר ציריות חדשות?
כמו כן, מדבריך משתמע שהציריות של ה-60 המקורי בארה"ב הן בעלות פלאנג' גדול יותר בקצה, כלומר אנחנו לא יכולים לקנות שם ציריה. אני צודק?

גיתאי

נמרוד
12-10-08, 20:19
אסף, עדיין לא הבנתי למה החלק החיצוני של ציריות דנה-60-קומבינה צריך להיות כגודל הפלאנג' של ה-44. למה לייצר ציריות חדשות?
כמו כן, מדבריך משתמע שהציריות של ה-60 המקורי בארה"ב הן בעלות פלאנג' גדול יותר בקצה, כלומר אנחנו לא יכולים לקנות שם ציריה. אני צודק?

גיתאי

כן, אתה צודק. אסף הסביר את הסיפור הזה של סרני הסופה כבר הרבה פעמים... זה סרן די יחודי. דנה 60 שאתה מוצא בארה"ב הם לרוב full floater ומקורם בטנדרים פולסייז, ישנים, ועם 31 שיניים בכלל (סרני גלדיאטור וכאלו)! דנה 60 35 שיניים הוא לרוב סרן קדמי שמלווה בסרן אחורי כבד עוד יותר (דנה70 ומעלה, GM14, פורד 10.5 או מה שזה לא יהיה המפלצת בF350).

asafk
12-10-08, 22:09

גיתאי

אתה צודק. אין בארה"ב מוצר כזה- דנה 60 חצי צף, צר. לכן אין עבורו ציריות. במקרה עמדתי היום ליד ערמה של דנה60 לפני הסבה, ועוד ערמה של אותם סרנים אחרי ניסור הקצוות. ההבדל ברוחב הוא משמעותי. אבל למה לקנות ציריות בארה"ב אם בארץ מייצרים ציריות מחוזקות, מכרומולי, שטובות לסופה ממוגנת? אני לא מכיר ציריה מחוזקת של סופה שנשברה.

אסף.

סופת המדבר
13-10-08, 13:25
מה שנישבר לו . זה ציר של הטרנספר. ולגביי הרישום ברישיון של הצמיגים. לא תופס במיקרה של תאונה . או עם הבוחן יחליט ליפתוח ספר תקנות.
אז כל מי ששינה את מידה הצמיגים (ליותר גדולה) תיהיה בעיה
במקרה של תאונה ? ((חס וחליליה))
או שלמרות השינוי ברישיון צריך לעשות עוד משהו ..עוד איזה אישור שזה יתפוס?
או שזה ככה וזהו?

גיתאי נוה
13-10-08, 14:59
אז כל מי ששינה את מידה הצמיגים (ליותר גדולה) תיהיה בעיה
במקרה של תאונה ? ((חס וחליליה))
או שלמרות השינוי ברישיון צריך לעשות עוד משהו ..עוד איזה אישור שזה יתפוס?

או שזה ככה וזהו?
כבר היו אינספור דיונים על עניין הצמיגים, חפש בשרשורים אחרים.
שוב - נא להיצמד לנושא הדיון המקורי ולא להכניס עניינים שאינם קשורים גם אם זה מפתה. יש תשובה שעוד לא נענתה? נא לא להתעצל ולפתוח שרשור חדש.
נושא רישוי הצמיגים הוא מאותם דברים שיפה להם השתיקה בדיונים פומביים. רשום לך ברישיון? שמח בחלקך. אתה לא ישן בלילות? הורד ל-31 וסע לשלום.
חג שמח גיתאי

גיתאי נוה
22-10-08, 13:10
מעין סיכום דיון, מבחינתי.
הדנה 44 הוחלף בדנה 60, ומאז כבר הספקתי לרוץ איתו בכביש וגם טיפה בשטח (מדבר יהודה). התרשמויות עד כה:

משקל - אני מעריך שההבדל בין ה-44 ל-60 ה'ישראלי' עומד על כמה עשרות קילוגרמים בלבד, כ-50 ק"ג בהערכה גסה. בכל אופן זה רחוק מהשמועות על 100+ ואפילו יותר לדעת כמה מהחברים.
נוחות - לא הורגש הבדל כלשהו, למרות תיאוריית המשקלים המוקפצים והבועטים. התיאוריה ודאי נכונה מתמטית, אבל במבחן הגב של משפחתי ההבדל אינו קיים.
קלירנס - לא נחוותה בעיית עבירות או אפילו מגע של ביצה-מכשול למרות שלא שיניתי מהרגלי הנהיגה שלי בטיול הקצר שעשיתי עד כה, אם כי אציין שלא תיקלתי עדיין שטח טכני-סלעי למהדרין. במספרים, קוטר הקורונה של ה-44 הוא "8.5 וזו של ה-60 היא "9.75. המשמעות היא הפרש של 3.175 ס"מ, שאם נחלקם חצי-למעלה וחצי-למטה נקבל הנמכה של כ-1.6 ס"מ בביצה ואולי עוד כמה מ"מ בודדים לטובת בית דיפ' מאסיבי יותר. זה לא משמעותי עבור צמיגי 33 מצד אחד, ונותן תחושה בטוחה יותר מצד שני, בייחוד עם תוספת החיזוקים האלכסוניים.
נעילת דיפ' חדשה תגיע בקרוב, וגם זה פרמטר נוסף לבחירת ה-60 בהתחשב בעומס הנוסף שהיא מוסיפה למכלולי הסרן וגם לעניין חוסן רכיבי הנעילה עצמה.

שורה תחתונה בראיה שלי - דנה 60 עבור צמיגי 33 ומעלה, דנה 44 מספיק לחלוטין ל-31 ומטה.

גיתאי

ofiredri
22-10-08, 13:54
השורה התחתונה שלך שגויה . דנה 44 מתאימה בחוזקה גם לצמיגי 35" . מנסיון אישי.
המטרה היא להגדיל קלירנס ולא "לקזז" אותו עם גודל הביצה של ה 60. זה פחות או יותר המקרה שלך.
סרן דנה 60 לצמיגי 33" טוב לנהגים שאוהבים לתת בגז ולהשאר עם מקדם בטחון.

איזה סרן מותקן אצלך מקדימה ? עדיין 30 ?
ותמשיך לעדכן ...

אופיר .

גיתאי נוה
22-10-08, 14:18
השורה התחתונה שלך שגויה . דנה 44 מתאימה בחוזקה גם לצמיגי 35" . מנסיון אישי.
המטרה היא להגדיל קלירנס ולא "לקזז" אותו עם גודל הביצה של ה 60. זה פחות או יותר המקרה שלך.
סרן דנה 60 לצמיגי 33" טוב לנהגים שאוהבים לתת בגז ולהשאר עם מקדם בטחון.

איזה סרן מותקן אצלך מקדימה ? עדיין 30 ?
ותמשיך לעדכן ...

אופיר .
אופיר, אולי הייתי צריך לדייק במילותיי וטוב שכתבת מה שכתבת.

אין ספק שדנה 44 מתאים בהחלט גם לצמיגי 33. המסקנה שלי מתייחסת למקדם הבטחון שנותן האוברקיל, ולכך שהחסרונות של הדנה 60 אינם משמעותיים לעומת התחושה הרגועה.
חשוב לי לציין שעד היום פתחתי את הסרן האחורי - ה-44 - כמה פעמים, אבל אף אחת מהן לא היתה בשל שבר במכלול הדיפרנציאל (החלפת יחסי העברה, ציריה שנגזרה ובישלה ברדק נוראי בפנים, התפתחות חופש על ציר הפיניון בשל שימס שנקרע, ואחרון 'חביב' - חבלה בנעילת הדטרויט במזיד שגרמה לשרשרת תגובות).
נכון, הקלירנס 'התקזז' ושווה פחות-או-יותר לביצת 44 עם צמיגי 31 (אצלי עדיין עדיף מספרית, תעשו חישוב פשוט).
לדעתי אני לא נותן בגז במושגים אמריקאיים-מופרעים, כלומר אין לי עניין בשבירת הג'יפ ואין לי הנאה מזוכיסטית בהוצאת $$ ושעות שכיבה מתחת לגחון. אבל אני כן מעביד את הג'יפ בכל תוואי דרך קיים ללא מגבלה, ולפעמים גם מעמיס אותו; משקל ריק - 2 טון, משקל מועמס ב-5 אנשים וציוד לטיול - עד כ-2.6 טון. נדמה לי שזה לא מעט בהשוואה לרנגלרים בארה"ב, תקן אותי אם אני מפספס.
מלפנים יש - לצערי - דנה 30, אם כי צלבי הציריות הן ה-30 מ"מ של הדנה 44. אם היה להשיג בארץ דנה 44 קדמי נפוץ והייתי יכול להתקזז במחיר עם הסרן הקדמי שלי, לא היתה פה שום שאלה מבחינתי. אבל למגינת ליבי זה לא המצב, וכן, לפני חצי שנה פתחתי בפעם השניה סרן קדמי ושם זה היה בעקבות שבר בשיני קורונה (אם כי לא הופתעתי בשל הנסיבות ההסטוריות של הסרן הספציפי הזה, שכללו 2 שיני קורונה לא-שלמות ואיכות כיוון לא ידועה שבוצע ע"י מוסך, כך שגם פה לא ניתן לקבוע בודאות שהסרן קרס תחת הצמיגים).

אשמח לעדכן בממצאים נוספים אם יהיו בהמשך.
גיתאי

AvigdorAharon
25-10-08, 23:57
נוחות - לא הורגש הבדל כלשהו, למרות תיאוריית המשקלים המוקפצים והבועטים. התיאוריה ודאי נכונה מתמטית, אבל במבחן הגב של משפחתי ההבדל אינו קיים.

גיתאי

כי אתה לא יושב מאחורה...
תאמין לי, כל חודש על סופה עם דנה 60 מאחור, החניכים קופצים עד לגג, אני לא מרגיש כלום.

העיקר שאתה מרוצה!

אביגדור

גיתאי נוה
26-10-08, 01:31
כי אתה לא יושב מאחורה...
תאמין לי, כל חודש על סופה עם דנה 60 מאחור, החניכים קופצים עד לגג, אני לא מרגיש כלום.

העיקר שאתה מרוצה!

אביגדור
בחייך אביגדור, גם אני מכיר את הכלים המדוברים. אתה הרי לא מאמין באמת, שאם היית מקבל את אותה סופה רק עם דנה 44 מאחור אז החניכים העדינים שלך היו מפסיקים לפגוש את הגג מבפנים, נכון? צריך להשוות תפוחים לתפוחים ולא לאגסים, גם אם שניהם נושאים את אותו לוגו.
בכל אופן, לפני שבוע הגיע אלי אחד החברים פה עם כל משפחתו על מנת לבדוק אם סופה תתאים לצרכיהם (ניסוח פוליטיקלי קורקט ל"לחץ פיזי (לא) מתון על מקבלת ההחלטות החשובות"). יודע מה? היא ישבה מאחורה והסכימה שהעסק בהחלט נוח למדי, ואני מדבר על נסיעת שטח מהירה בלחץ של זמן (עד 60 קמ"ש). על כל פנים אבדוק מחר גם עם הכנופיה שלי אם הם הרגישו שינוי כלשהו בזנבותיהם הרכים מאז ההחלפה.

שבוע טוב
גיתאי

drumeran
28-10-08, 00:31
נראה שהשרשור עוסק בסרן האחורי אבל אני נמצא בהתלבטות דומה לגבי הסרן הקדמי

אני רוצה יחס של 4.56 לקוטר "33

לגבי הסרן האחורי אני רגוע
( 60 )

הקדמי שלי 30 ואני מצטט את השמועות " שה 30 הופך לסרן עדין ביחס המדובר "

כרגע אין לי מידע אמין שגורם לי לא להאמין לשמועות

ולכן אני מנסה ללמוד על סרנים חסונים יותר 60 קדמי ? נשמע בריא !

אשמח ללמוד מהניסיון שלכם

בתודה , ערן דרומר

גיתאי נוה
28-10-08, 00:38

( 60 )

אשמח ללמוד מהניסיון שלכם

בתודה , ערן דרומר
לא יודע מה הדרייב שלך לעבור ליחס כזה (סופה? כלי אחר?), אבל אני בהחלט הייתי חושש לגבי הדנה 30 מלפנים. גם ככה הוא לא מציאה גדולה לצמיגים הללו.

גיתאי

lizard
28-10-08, 06:19

( 60 )

אשמח ללמוד מהניסיון שלכם

בתודה , ערן דרומר

אתה תצטרך כנראה דנה 44 מקדימה. הבעיה היא שהם נדירים מאוד.
אפשר לקחת סרן של וונדורה ולקצר אותו. את הזרועות של הסרן הכוונה. אחר כך להביא ציריות מקוריות/מחוזקות באורך הנכון או לקצר א הציריות של הוונדורה. עבודה לא קלה אבל גם לא מסובכת מידי.
או שאתה נשאר עם הרוחב של הוונדורה ומשתמש בספייסרים לסרן האחורי. בעיה נוספת היא שהסרן של הוונדורה הוא עם 8 גוז'ונים ולא 5.

דרור ברלי
28-10-08, 12:40

( 60 )

אשמח ללמוד מהניסיון שלכם

בתודה , ערן דרומר

בריא? כן. אפילו בריא מדי...

יש כאן בעיות שיצריכו פתרון - לא מעט עבודה והשקעת כספים.

1. קודם כל, אין דנה 60 קדמי ברוחב של סופה ותצטרך לקצר צד אחד (עם כל המשתמע, קיצור ציריה וכו') או להשתמש בסרן כפי שהוא (קדמי של אביר למשל) ואז אתה צריך ספייסרים לסרן האחורי (כדי להשוות רוחב).

2. דנה 60 קדמי מגיע בד"כ עם מעגל חלוקה של 8 ברגים (תצטרך ג'נטים אחרים)

3. סרן אביר לדוגמה (שהוא הדנה 60 היותר נפוץ כאן) הוא בעל ביצה בצד ימין. תצטרך טרנספר אחר, או לסובב את הטרנספר שלך (יש קיט לזה), או מלכתחילה למצוא דנה 60 עם ביצה בצד שמאל (ואנדורה 4X4 דיזל/סוואנה 4X4)

4. משקל הסרן (משקל לא מוקפץ גדול). צפה פגיעה משמעותית בנוחות הנסיעה.

5. בניית תושבות לקפיצים על הסרן. לכאורה לא בעיה, אבל בפועל - חשוב ביותר להקפיד על דיוק, סימטריה וזוויות נכונות. זו לא עבודה שהייתי מבצע בחצר ואפילו לא במסגריה, אלא בסדנא שמתמחה בדברים כאלה (אוברלנד למשל)

ערן המסוקס
28-10-08, 13:00
וכל זה בשביל צמיג 33"?? אויי ויי

לא עדיף להרכיב דאבל טרנספר וזהו? יהיה לך LOW קצר כמה שתרצה ועדיין תשאר עם הסרנים הנוכחיים. דנה 30 קדמי עם ציריות צלב 30 ויחסי העברה מקוריים מחזיקים יפה מאוד צמיגי 33".

דרור ברלי
28-10-08, 18:25
דנה 30 קדמי עם ציריות צלב 30 ויחסי העברה מקוריים מחזיקים יפה מאוד צמיגי 33".

כן אבל בקונפיגורציה הזו - ב-HIGH, הסופה הגיבורה, עם כל 180 הכ"ס והרוח המאצ'ואיסטית, הופכת לסחבה מתה על הכביש, ואפילו בולעת יותר דלק.
יחס ההעברה המקורי מתאים לצמיג 29' המקורי. כבר על צמיג 31 המקובל, יחס ההעברה הסופי הוא גבולי ולפעמים קצת קשה לסיים עליות ארוכות בהילוך חמישי.
עם 33' תצטרך להוריד עוד הילוך באותן עליות (הילוך רביעי על 31', שלישי על 33'), ומנגד יהיה לך ממש קשה לזחול בפקק למשל. הרכב פשוט ירוץ לך קדימה גם בהילוך ראשון.

בכביש, ב-HIGH, מילת המפתח היא איזון. אתה רוצה להחזיר את הרכב לאיזון הסל"ד/מהירות המקורי שלו. המשמעות של נקודת האיזון הזו (סל"ד מול מהירות) על צמיגי 33 היא יחס העברה סופי 4.10.

תרצה להוסיף דאבל טרנספר (או "זחל" כפי שאחרים קוראים לו) - זה אחלה בשטח טכני, אבל סיפור מורכב ולא זול לכשעצמו.

drumeran
28-10-08, 22:14
תודה על התגובות

הסופה שלי:
סרנים: דנה 60 ודנה 30 קדמי( 3.54) צמיגי "29

הסט אפ טוב ומרגיש נכון
אבל!
רוב המסלולים שלנו הם מעלות לא קלים והפרופורציה בין מידות הסופה לצמיגי ה"29
משאירה המון גחון
אם הייתי חובב דיונות מושבע הייתי מתקין צמיגים רחבים יותר אבל באותו הקוטר
אבל אני אוהב לטפס על סלעים!

"33 נראה לי מידה שפויה("35 אולי) וציריה עם 8 תבריגים וג'אנט "16 נראה לי די מתאים
אני לא יודע איך זה יראה לבוחני תנועה אבל לי זה נראה יותר פרופורציונלי
אפשר להכניס שם דיסק גדול באינץ והנבה עמידה יותר

למה 4.56 ולא 4.10 ? כי הייתי שמח להאיט קצת את הסופה ו לגרור אותה לסלד קצת יותר גבוה
עם יותר שליטה

או שאני מתאים את הסופה למשחקים או שאני משאיר אותה כרכב טיולים וחושב על לבנות רכב יעודי
יש לי כבר רעיון ...

ערן דרומר

גיתאי נוה
28-10-08, 22:35
תודה על התגובות

הסופה שלי:
סרנים: דנה 60 ודנה 30 קדמי( 3.54) צמיגי "29

הסט אפ טוב ומרגיש נכון
אבל!
רוב המסלולים שלנו הם מעלות לא קלים והפרופורציה בין מידות הסופה לצמיגי ה"29
משאירה המון גחון
אם הייתי חובב דיונות מושבע הייתי מתקין צמיגים רחבים יותר אבל באותו הקוטר
אבל אני אוהב לטפס על סלעים!

"33 נראה לי מידה שפויה("35 אולי) וציריה עם 8 תבריגים וג'אנט "16 נראה לי די מתאים
אני לא יודע איך זה יראה לבוחני תנועה אבל לי זה נראה יותר פרופורציונלי
אפשר להכניס שם דיסק גדול באינץ והנבה עמידה יותר

למה 4.56 ולא 4.10 ? כי הייתי שמח להאיט קצת את הסופה ו לגרור אותה לסלד קצת יותר גבוה
עם יותר שליטה

או שאני מתאים את הסופה למשחקים או שאני משאיר אותה כרכב טיולים וחושב על לבנות רכב יעודי
יש לי כבר רעיון ...

ערן דרומר
בתור אחד שגר בהרי י-ם ומכיר את כל המעלות-קדושים פה באזור, וזה האזור המתאים ביותר לרוק-קרולינג בארץ, אני שמח לבשר לך שצמיגי 33 ויחס 1:4.1 בסרנים הם צמד-חמד מעולה, שמעניק לך זחילה איטית ומבוקרת כאוות נפשך. פשוט אין צורך ביותר מזה. אבל אם בכל זאת מדגדג לך בקצוות להוציא את ראשך מבעד לחלון ולנעוץ עיניים מצועפות מהתרגשות בגלגלים שלך, המטפסים רבע-קוביה אחרי רבע-קוביה מכח עצמם כשרגלך הימנית מתנופפת באוויר בחופשיות, אז פשוט תרכיב קיט יחסי הפחתה בטרנספר וסגור עניין. הרי לפי מה שהגדרת אין לך צורך ב-1:4.56 בכביש, אם הבנתי נכון.

אני ממש - אבל ממש - לא הייתי נכנס לקומבינות סרנים כמו שתוארו כאן בשביל הפחתה נוספת של 10%, אלא אם אתה מחפש משמעות מאד מאד צרה וספציפית בחייך, שזה כמובן לגיטימי ;).

drumeran
30-10-08, 22:07
" אני שמח לבשר לך שצמיגי 33 ויחס 1:4.1 בסרנים הם צמד-חמד מעולה"

לפי החשבון שלי אתה צודק ואפילו יש סטיה קלה לטובת כוח מהסט-אפ המקורי

אבל מה בדבר הסרן הקידמי ?

האם DANA-30 מספיק ? (1:4.1 / "33)

ומה קורה ב "35 או "37 ביחס 1:4.56
ו
האם זו מערכת אמינה?
במהלך טיפוס על סלע, רוב עומס ההנעה נופל על אחד הגלגלים הקדמיים
גם אם ליצירת התקדמות של 20-30 סנטימטרים

איפה עובר הגבול בין הגזמה חסרת תועלת ל צורך מכני ?

גיתאי נוה
31-10-08, 00:01
" אני שמח לבשר לך שצמיגי 33 ויחס 1:4.1 בסרנים הם צמד-חמד מעולה"

לפי החשבון שלי אתה צודק ואפילו יש סטיה קלה לטובת כוח מהסט-אפ המקורי

אבל מה בדבר הסרן הקידמי ?

האם DANA-30 מספיק ? (1:4.1 / "33)

ומה קורה ב "35 או "37 ביחס 1:4.56
ו
האם זו מערכת אמינה?
במהלך טיפוס על סלע, רוב עומס ההנעה נופל על אחד הגלגלים הקדמיים
גם אם ליצירת התקדמות של 20-30 סנטימטרים

איפה עובר הגבול בין הגזמה חסרת תועלת ל צורך מכני ?

אני לא בטוח שהצלחתי להבין את השאלה. בוא נעשה אבחנה בין 2 אלמנטים:
יחסי העברה - 1:4.1 בסופה בשילוב צמיגי 33 מספיקים לחלוטין לשם זחילת סלעים מבוקרת
"מערכת אמינה" - אני מניח שהתכוונת בשאלתך לחוסן המכני של הסרן. תראה, ראשית העומס בטיפוס נופל ברובו המכריע על הסרן האחורי, למעט מקרים שבהם אחד (או יותר :twisted:) הגלגלים הקדמיים מנתק מגע מהקרקע ונוחת במכה תוך כדי סל"ד גבוה, שאז נוצר כח גזירה על מכלולי הסרן. הדנה 30 אינו הדבר האופטימלי לצמיגי 33, אבל אפשר לחיות איתו בנהיגה נכונה (אחרי הכל אתה לא מתייחס לג'יפ שלך, מן הסתם, כאל ג'יפ מג"ב...)
בכל אופן, קיים לינקג' בין שני הסעיפים, והוא שככל שיחסי ההעברה 'קצרים' יותר כך נחלש חוזק הקורונה-פיניון ומתגבר הצורך בהחלפה לסרן גיבור יותר.
ביחס לשאלה שלך על צמיגים גדולים מ-33 לא ממש הבנתי אם זו שאלה תיאורטית או כוונה מעשית, כך או אחרת זה כבר יכניס אותך לאופרה אחרת של שיפורים והשקעות.

בקיצור - שורה תחתונה, תישאר עם הדנה 30 ועם יחס 1:4.1 ולך לטייל איפה שבא לך.

גיתאי

גיתאי נוה
09-11-08, 01:17
אני מוסיף נימוק נוסף לאלו שכבר הצגתי, ושהביאו אותי למסקנה שעבור צמיגי 33/12.5 עדיף סרן אחורי D60 על פני ה-44;
מי שמתכוון להחליף את יחסי ההעברה המקוריים אבל לא מתכנן לעשות את העבודה בעצמו, חייב לקחת בחשבון שאף אחד - אני חוזר, אף אחד מבעלי המקצוע - לא יקדיש זמן מספיק כדי לקבל תוצאת מדידת השקת גג"שים פדנטית 'לפי הספר', והמסקנה המתבקשת בעיניי היא סרן אוברקיל שיפצה על אי-דיוקים בהרכבה.

עכשיו יקפצו כל-מיני שיגידו ש"הם כבר X שנים עם 44 וצמיגי 33 וכלום לא קרה...וכו'". אז כדי להקדים תרופה למכה אומר עכשיו, שבניגוד לרוב העבודות ברכב, בהרכבת קורונה ופיניון ניתן לבצע את העבודה על פני כל קשת רמות הדיוק; הוה אומר, אפשר לכוון ב-30% דיוק, אפשר ב-57%, אפשר ב-81%, אפשר גם ב-98% ואפילו ב-100%. הכל שאלה של טכניקה (נכונה/שגויה, חלקית/מלאה), יסודיות, וגם משאב זמן יקר שאינו עומד לרשותם של אנשי מקצוע כאשר עוד 20 מכוניות כבר ממתינות בחוץ לתורם על הליפט. כפועל יוצא, העמידות של הסרן היא תוצאה משוקללת של סגנון נהיגה, תוואי שטח ועומס, ולא פחות - איכות המגע שבין הקורונה לפיניון. לכן, לפעמים סרן יחזיק מעמד חודשיים ולפעמים 5 שנים עד היום שבו משהו יישבר בפנים - ולאו דווקא בטיפוס במעלות קדושים.

ולמה אני מתייחס בנימוק זה רק למי שמחליף את יחסי ההעברה הסופיים? מכיוון שלמצוא סרן להחלפה קומפלט עם יחסים מקוריים זה קל למדי, אבל כאשר צריך לשקם את מכללי הסרן הקיימים, זה כבר סיפור אחר.
ובכל מקרה, עבור צמיגי 31 עדיף לדעתי לרכב על דנה 44 שיספיקו לחלוטין.

גיתאי

סופת המדבר
10-11-08, 20:47
למי שזוכר אני עם 33 (שרציתי לעבור ל31)
אבל אחרי שהחלפתי לציריות מחוזקות מקדימה עם צלב 30 מ'מ (דנה 30 ו60 מאחורה)
וטיפה יותר מחשבה ליפני כל עליה
הכל נראה תקין בינתיים ועומד בעומסים..

לגבי משקל ותגובות אני לא יכול לענות כי לא יצא לי ליסוע עם צמיגים 31 וסרן 44
אבל אני בטוח שיש הרבה הבדל
לגבי זחילות תשימו בL ותיזחלו לאן שאתם רוצים..
לגבי מהירות השיוט אני ב1500 סל''ד בחמישי במהירות 100
והמחוג גם קצת מזייפ שאני על 80קמ'ש זה באורגינל 90
אבל אפשר לחיות עם זה
ואם אני יוצא לאיזה עקיפה קטנה אז אני מוריד לשלישי במקום רביעי... אז מה..

שאולי
19-11-08, 22:21
שלום לכולם
מאחר ואני בעל ניסיון עשיר לצערי , שני טרנספרים והשבוע גזרתי את הפיניון האחורי שלי במעלה בוקר וזהו כבר הפיניון השני
האמינו לי , וישנם עדים , לא השתוללתי , לא נתתי בגז, טיפוס איטי ובום נשבר
לי בכל אופן נמאס מהשבירות וכרגע אני מתלבט אם לרדת במידת הצמיג או לעלות לדנה 60
שמעתי שיש מי שמחפש אז אני מוכן להחליף דנה 44 תקין נעול יחסי העברה 4 :10 בדנה 60 נעול יחס העברה דומה
אגב דעתכם חשובה לי
מה עדיף לרדת במידת הצמיג או לעלות לדנה 60
תודה
שאולי

ערן המסוקס
19-11-08, 22:37
שאולי. אלא אם הרכב שלך ארוך ועמוס לעייפה, אני לא רואה סיבה לשבר. אלא אם היה לך כוון לקוי של יחסי העברה ו/או חופש במיסבים.

לי נשברה שן בפיניון, ואפילו לא בטוח שבקטע של עבירות קשה. הנעילה נותנת בומים רציניים פה ושם (לוקרייט) ולדעתי השילוב של זה יחד עם מיסב גמור שהיה לי בקייס גרם לשבר. אצלך המיסבים במצב פיקס, ואין שום חופש לא בפיניון ולא בקייס (גלגלים אחוריים באויר אחרת אי אפשר להרגיש)?

גיתאי נוה
20-11-08, 00:57
שלום לכולם
מאחר ואני בעל ניסיון עשיר לצערי , שני טרנספרים והשבוע גזרתי את הפיניון האחורי שלי במעלה בוקר וזהו כבר הפיניון השני
האמינו לי , וישנם עדים , לא השתוללתי , לא נתתי בגז, טיפוס איטי ובום נשבר
לי בכל אופן נמאס מהשבירות וכרגע אני מתלבט אם לרדת במידת הצמיג או לעלות לדנה 60
שמעתי שיש מי שמחפש אז אני מוכן להחליף דנה 44 תקין נעול יחסי העברה 4 :10 בדנה 60 נעול יחס העברה דומה
אגב דעתכם חשובה לי
מה עדיף לרדת במידת הצמיג או לעלות לדנה 60
תודה
שאולי
שאולי,
לגבי כיוון הקורונה-פיניון אצלך אינני יכול לחוות דעה, רק אומר שיש אגדות ויש מקצועיות פדנטית. אתה מכיר את הסטוריית הג'יפ שלך ולכן רק אתה יכול לגזור מסקנות מתבקשות.
ועוד משהו; אם קיים אצלך סט של Genuine Gear אז ייתכן שיש לך לפחות חלק מפתרון החידה ביד, כי אם יש יצרן שממש אינני סומך על איכות הפלדה שלו זה היצרן (שאל את ג'ו ידידנו הטקסני). גם פה אתה יודע את התשובה.

אני בכל אופן, משוכנע ששבירת הגג"שים מקורה בלפחות אחת משתי השאלות שהצגתי, אם כי יכולים להיות פאקים אחרים שמוציאים מכיוון (למשל שימסים שנקרעו והתפתחו חופשים בקייס או בציר הפיניון, או מיסבים שעברו שחיקה מואצת בעקבות כיוון קדם-עומס לא מדוייק בקייס או בפיניון וכו').

לעניינך ועל מנת להתקדם, שאל את עצמך את השאלות הבאות:
מה היתרונות שנותנים לך הצמיגים הגדולים? כמה יכאב לך לאבד אותם?
מה החסרונות שאתה מזהה בהחלפה לדנה 60?
אחרי שתענה על שתי אלה אוכל לסכם לך את מסקנות השירשור הזה, אם לא יצא לך עדיין לעבור על כולו.

גיתאי

שאולי
20-11-08, 13:56
גיתאי
למרות ששוחחנו היום ארוכות בטלפון אני אענה גם פה על מנת להמשיך את הדיון
לי ברור דבר במצב הנוכחי אני לא נשאר
האופציות האפשריות זה לרדת במידת הצמיג
יתרונות : צמיגים יש לי
עלות תיקון כ1500 ש"ח
חסרונות : הורדת מרווח גחון ב2.5 ס"מ
לעלות לדנה 60
יתרונות : חוזק הסרן
חסרונות : מחיר השידרוג
בברכה
שאולי

גיתאי נוה
20-11-08, 14:07
חסרונות : הורדת מרווח גחון ב2.5 ס"מ

רק לצורך החידוד, צמיגי 33 + דנה 60 עדיין עדיפים לעניין הקלירנס על פני צמיגי 31 + דנה 44 בשני מובנים:
המרחק בין הביצה לקרקע עדיין קצת יותר גדול (כ-1 ס"מ הפרש)
משמעותי יותר - השלדה תמיד גבוהה יותר עם צמיגים גדולים ללא קשר לסוגיית הסרן

עלות תיקון כ1500 ש"ח

תוכל לסיים את השיקום בסכום כזה אך ורק אם תקנה סט קורונה-פיניון פלוס מיסבים, שימסים ומחז"ש בארה"ב, ואת כל העבודה תעשה בעצמך ללא הוצאת שקל אחד נוסף.

גיתאי

-->