PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע 1300 שזולל וזולל ,ועוד שאלה על קפיצים

שלומי
20-04-04, 02:36
שלום לכל אחינו בעלי הסמוראים , אני נהנה מאוד לשוטט בפורום שלכם ,מסתבר שיש הרבה משותף ל ?סמו? ולסופה,
תהיתי אם יצא לי להעלות כאן איזה נושא ובסוף זה הגיע מכיוון לא צפוי :
יש לנו במשפחה סוזוקי סוויפט 1300 שנת 88 והבנתי שהמנועים זהים .
לאחרונה המנוע התחיל לשתות בקצב שמזכיר לי את הסופה בנזין שהיתה לנו פעם :wink:
למנוע מסנן אויר חדש ,כבלי הצתה חדשים וסה"כ הוא נותן הרגשה טובה , בקרבורטורים אין לי יותר מידי מושג :oops: בכל אופן במבט שטחי הוא נראה נקי אבל כנראה זה בעיקר בגלל שאני לא יודע איפה לחפש ...
אז אם למישהוא יש רעיון/נות אשמח אם יוכל לשתף אותי .
ואם כבר שאלות אז עוד אחת ואפילו יותר חשובה - חבר טוב שלי שמטייל כבר שנתיים עם סמוראי 97 נקעה נפשו וגם גבו עד כדי שחשב רחמנא ליצלן ולא עלינו לעבור לפג'רו או משהוא בסגנון ,וזאת לאחר שמסדנת שיפורים ידועה בצפון יצא עם תחושה שבגלל משקל הרכב אין הרבה לאן להגיע איתו בתחום הנוחות - אינסטינקטיבית ,לא נראה לי קשור -הרי אפשר להתאים את קבוע הקפיץ למשקל הרכב !!אבל בכל אופן ההבנה שלי בקפיצים בכלל ובסליל בפרט לא גדולה , אשמח לתשובתכם המלומדות ולניסיון המצטבר

גיפון1
02-05-04, 22:14
אחינו.. לא הבנתי את השאלה...
מה הבעיה ברכב.. הוא קשה מדי רך מדי..
קופץ ... שוקע..

לכל דבר יש פיתרון.... :wink:
תסביר את עצמך ומובטחת תשובה...

נמרוד
02-05-04, 22:38
שלום לכל אחינו בעלי הסמוראים , אני נהנה מאוד לשוטט בפורום שלכם ,מסתבר שיש הרבה משותף ל ?סמו? ולסופה,
תהיתי אם יצא לי להעלות כאן איזה נושא ובסוף זה הגיע מכיוון לא צפוי :
יש לנו במשפחה סוזוקי סוויפט 1300 שנת 88 והבנתי שהמנועים זהים .
לאחרונה המנוע התחיל לשתות בקצב שמזכיר לי את הסופה בנזין שהיתה לנו פעם :wink:
למנוע מסנן אויר חדש ,כבלי הצתה חדשים וסה"כ הוא נותן הרגשה טובה , בקרבורטורים אין לי יותר מידי מושג :oops: בכל אופן במבט שטחי הוא נראה נקי אבל כנראה זה בעיקר בגלל שאני לא יודע איפה לחפש ...
אז אם למישהוא יש רעיון/נות אשמח אם יוכל לשתף אותי .
ואם כבר שאלות אז עוד אחת ואפילו יותר חשובה - חבר טוב שלי שמטייל כבר שנתיים עם סמוראי 97 נקעה נפשו וגם גבו עד כדי שחשב רחמנא ליצלן ולא עלינו לעבור לפג'רו או משהוא בסגנון ,וזאת לאחר שמסדנת שיפורים ידועה בצפון יצא עם תחושה שבגלל משקל הרכב אין הרבה לאן להגיע איתו בתחום הנוחות - אינסטינקטיבית ,לא נראה לי קשור -הרי אפשר להתאים את קבוע הקפיץ למשקל הרכב !!אבל בכל אופן ההבנה שלי בקפיצים בכלל ובסליל בפרט לא גדולה , אשמח לתשובתכם המלומדות ולניסיון המצטבר

לגבי העלייה בצריכת הדלק - אם היא היתה פתאומית, חפש את הסיבה! אחרי טיפול/תיקון כלשהו? תשחזר כל מה שעבר על הרכב ותמצא את האשם. אם העלייה היתה הדרגתית ורק עכשיו קלטת בעצם שהצריכה השתנתה לרעה, וסביר להניח שזה המצב - הגיע הזמן לכיוון כללי, מה קוראים Tune-Up בלעז. פלאגים חדשים, פילטר אויר (אמרת שהוא בסדר) נגיעה עם צריך בקרבורטור, כיוון הצתה... אני לא מפרט יותר מזה כי התהליך כתוב בספר הטיפולים ובמילא אתה צריך את הפרטים הקטנים שנכונים לדגם הספציפי.

לגבי החבר - בעקרון, אותו משפר צודק גם מנסיוני. הסמוראי יהיה נוח בערך כשהגהנום יקפא. מצד שני, אתה צודק במחשבה שלך, ואתה יכול לתת לה שם - תדר עצמי :lol: כן, כן אותו שורש של K חלקי M... נוחות היא תדר עצמי נמוך יותר של המערכת. הבעייה הבסיסית של סמי היא משקל נמוך מדי, ולכאורה אתה יכול לקטין גם את קבוע הקפיץ בהתאם. אבל במציאות יש עוד המון משתנים בסיפור. במקום שאני אמשיך, נסה להכנס לעומק הדברים. אני למדתי את כל הנושא הזה של תנודות ומערכות דינמיות בגלל שהעסקתי את עצמי בשאלות מעשיות על ג'יפים במקום במטוטלות וקפיצים דמיוניים.

אלון_ק
02-05-04, 23:04
מתוך חישוב מהספר שנתת לי, הבעיה הראשונה שהייתי נתקל בה עם קפיץ בעל קבוע נמוך דיו ע"מ להיות רך (בהערכה גסה), תהיה AXLE WRAP. חוקיות בצד (ממילא אני לא הולך לעשות את זה), לא ניתן תיאורטית לקבע שני לינקים לשלדה ע"מ למנוע את זה, ובעצם להרוויח נוחות?

סוזי המשתוללת
07-05-04, 23:41
נקסוס
אין אקסל וורפ
מדובר על סמי 97 סלילים ומוטות רדיוס קשתיות שמונעות אקסל וורפ
שלומי אם החבר שלך מתלונן על סמוראי סלילים שיעבור מהר לפרייבט/ פג'רו ארוך כי הוא פשוט מפונק

שלומי
09-06-04, 02:43
תודה על כל המידע , היתי מנותק לחודש באדיבות בזק-נזק.
המנוע של הסוויפט כנראה באמת ידרוש יותר תשומת לב - כבלים + פלאגים כבר הוחלפו , ברקסים חופשיים , מה שמשאיר אותי עם -
1.מנוע לא מכוון - אני יכול פשוט לסמן את מיקום המפלג ואז לסובב אותו ומקסימום להחזיר למיקום המקורי ?
2.תיבה אוט' בעיתית - איך אני מפליל אותה ?

נ.ב
אני מבין שאין איזה בעיה נפוצה ששווה לבדוק

שלומי
09-06-04, 02:44
וכמובן לגבי הלוחם בסמוראי -
בינתיים הוא גילה שהוא פשוט לא מסוגל להיפרד ממנו , יש המלצה (מספרית) ללחץ אויר בשטח ?

שלומי
09-06-04, 02:45
:oops:
הוא נועל צמיגי כביש מהמידה היותר גדולה

t_uri
09-06-04, 03:07
בדוק שהצ'וק נפתח לגמרי כשמנוע חם. צ'וק לא פתוח לגמרי יכפיל את צריכת הדלק בלי שום בעיה ואתה גם יכול לא לשים לב לשינוי בתיפקוד הרכב.

אורי טל.

שלומי
09-06-04, 03:59
תודה אורי,
ברכב אין צ'וק...

t_uri
09-06-04, 10:19
אם יש קרבורטור יש צ'וק. צ'וק ידני או צ'וק אוטומטי.

אורי טל.

שלומי
09-06-04, 21:36
צריך להיות צ'וק (אוטו') :wink:
התושבת שבורה או משהוא בסגנון ולכן מאז הקניה הוא בלי צ'וק - עלות החלפה יקרה ולכן אנחנו מעדיפים לתת למנוע להתחמם בחניה כמה דקות בחורף...

-->