PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה/הכוונה בתהליך הראשוני של תכנון הבאגי העתידית שאני רוצה

efi86
22-09-08, 15:45
צהריים טובים,

אחרי שנראה לי שעברתי על כל הדפים בפורום הבונים + כמות מידע בכל מיני אתרים אחרים שכמובן שאני עוד ממשיך לעבור עליהם אני מעוניין בקצת איפוס וחזרה למציאות (לבד אני לא מצליח, השאיפות גבוהות מדיי ואני לא מצליח להיות רציונאלי לבדי),

הגדרות דרישה:
תצורה - רכב 2X4 הנעה אחורית + מנוע אחורי/אחורי מרכזי

מספר נוסעים: 2 נוסעים קבוע במקרים בודדים יהיה נהג לבד

הרכב מיועד לסוע שבילים + מדבריות + דיונות, לא מדובר ברכב עבירות שצריך לצלוח נחלים רחבים וסלעים בגובה של כמה וכמה מטרים

מירוצים: אפשרות שאני שוקל ומעוניין בה אבל אין לי התקציב לעמוד בה כרגע, חלק מהרכב יבנה כהכנה למירוצים ועם הזמן ישופר עד שיעמוד בכל דרישות המירוצים אך לא מההתחלה, אין לי 300 אלף דולר להשקיע

מערכת מתלים: מתלים נפרדים, כמו שזה נראה כרגע עצמות עצה כפולות על כל ארבעת הגלגלים, מכאן נובע שיהיה שימוש בציריות ולא בסרן חי

גלגלים: בסביבות ה29 אינץ' אולי קצת פחות

מנוע: עוד לא נבחר, זאת בעיה דיי עיקרית, אני לא יודע איזה מנוע להתאים לאיזה גיר, אני לא צריך 700 כוחות סוס (רוצה כן, צריך טוב גם כן אבל זה יקר ולא נראה לי כלכלי בעליל) אבל 200-300 נשמע לי לגיטימי וסביר ואמנם יקר אבל ישתלם בעתיד

תמסורת: בין טרנספורטר לטרנספורטר, אם אני באמת אמצע מנוע חזק מספיק אני אשבור תוכנית חיסכון ואביא גיר חזק מחו"ל (זה לא נוגד את מה שאמרתי על זה שאין לי תקציב מהתחלה למירוצים, זה נראה לי משהו מאוד בסיסי שהוא דיי חובה) או אחזק גיר טרנספורטר בארץ, אך גם כאן אני צריך את עזרתכם מכובדיי

כאמור הרכב 2X4 על כן אין צורך בתיבת העברה

היגוי: אין לי שום מושג בקשר למערכות היגוי, אני יודע את הכיוון הכללי אבל לא איך לבחור איזה מסרק הגה יתאים לאיזו אפליקציה

שילדה: קיבלתי כמה הצעות מחיר על צינורות בגדלים וחוזקים שונים אבל זה השלב הכי רחוק ממני כרגע, קודם כל אני רוצה להיות סגור על כל הרכיבים ואחר כך נראה איך מחברים אותם על שילדה

כמו שאתם רואים אני ממש ממש מפוזר לכל הכיוונים ועל כן צריך הכוונה

הכי חשוב בסופו של דבר, תקציב כמו שנראה כרגע עם חריגות אפשריות, אבל כמובן רק אם זה ממש הכרחי וישתלם לעתיד, עומד על כ50 אלף שקלים

כל עזרה, תגובה, הערה, מענה, מה שלא יהיה יתקבל בברכה,
אני רק מבקש לא להגיד לי מראש לרדת מהנושא לגמריי כי אין לי תקציב וכו' וכו',
כרגע הכל עוד בשלב התכנון הראשוני מאוד, עוד לא רכשתי אף פריט והכל עוד בראש,
אני רק יודע איך זה צריך להיראות ומה זה צריך לעשות, קשה לי עדיין התהליך של איך להביא את זה למצב הזה

נמרוד
23-09-08, 09:23
אני עובר איתך סעיף סעיף...

הגדרות דרישה:
תצורה - רכב 2X4 הנעה אחורית + מנוע אחורי/אחורי מרכזי
אחלה

מספר נוסעים: 2 נוסעים קבוע במקרים בודדים יהיה נהג לבד
אחלה

הרכב מיועד לסוע שבילים + מדבריות + דיונות, לא מדובר ברכב עבירות שצריך לצלוח נחלים רחבים וסלעים בגובה של כמה וכמה מטרים
אוקי, עד עכשיו אתה מדבר על באגי במובן הכללי ביותר. אין בעייה.

מירוצים: אפשרות שאני שוקל ומעוניין בה אבל אין לי התקציב לעמוד בה כרגע, חלק מהרכב יבנה כהכנה למירוצים ועם הזמן ישופר עד שיעמוד בכל דרישות המירוצים אך לא מההתחלה, אין לי 300 אלף דולר להשקיע

לא יודע מאיפה הבאת את הסכום הנ"ל. אני מציע לך כן לבחור קטגוריה ולתכנן רכב שיעמוד בה, אני ארחיב בהמשך.

מערכת מתלים: מתלים נפרדים, כמו שזה נראה כרגע עצמות עצה כפולות על כל ארבעת הגלגלים, מכאן נובע שיהיה שימוש בציריות ולא בסרן חי

תצורת המתלים היא לא דרישה.

גלגלים: בסביבות ה29 אינץ' אולי קצת פחות

נשאלת השאלה איך קבעת את המידה הזאת? אבל אם זה גודל הגלגלים, קבעת הרבה מהמשתנים, כי אתה מדבר על מיני-באגי, משהו עם גלגלי טרקטורון.

מנוע: עוד לא נבחר, זאת בעיה דיי עיקרית, אני לא יודע איזה מנוע להתאים לאיזה גיר, אני לא צריך 700 כוחות סוס (רוצה כן, צריך טוב גם כן אבל זה יקר ולא נראה לי כלכלי בעליל) אבל 200-300 נשמע לי לגיטימי וסביר ואמנם יקר אבל ישתלם בעתיד

מכוניות הT1 המהירות והמנצחות ביותר בישראל, של רז היימן ושי שמעוני, בקושי עוברות את ה200 כ"ס.

תמסורת: בין טרנספורטר לטרנספורטר, אם אני באמת אמצע מנוע חזק מספיק אני אשבור תוכנית חיסכון ואביא גיר חזק מחו"ל (זה לא נוגד את מה שאמרתי על זה שאין לי תקציב מהתחלה למירוצים, זה נראה לי משהו מאוד בסיסי שהוא דיי חובה) או אחזק גיר טרנספורטר בארץ, אך גם כאן אני צריך את עזרתכם מכובדיי

עם גלגלים קטנים כמו שציינת, אתה מדבר על מיני באגי. מנוע אופנוע הוא הכיוון.

היגוי: אין לי שום מושג בקשר למערכות היגוי, אני יודע את הכיוון הכללי אבל לא איך לבחור איזה מסרק הגה יתאים לאיזו אפליקציה

למיניבאגי במשקל ובגודל שאתה מדבר עליו יש מבחר גדול ולא יקר של מסרקי הגה ידניים שאתה יכול ליבא מארצות הברית. לא בעייה.

שילדה: קיבלתי כמה הצעות מחיר על צינורות בגדלים וחוזקים שונים אבל זה השלב הכי רחוק ממני כרגע, קודם כל אני רוצה להיות סגור על כל הרכיבים ואחר כך נראה איך מחברים אותם על שילדה

חומר הגלם לשלדה הוא הנקודה התפלה והכי פחות חשובה בתכנון של רכב, אלוהים יודע למה אתם תמיד מתעקשים לדבר עליה. זה כמו הדיונים חסרי התוחלת על שמן מנוע.

הכי חשוב בסופו של דבר, תקציב כמו שנראה כרגע עם חריגות אפשריות, אבל כמובן רק אם זה ממש הכרחי וישתלם לעתיד, עומד על כ50 אלף שקלים

זה באמת הכי חשוב.

בתקציב הזה אין לך מה לדבר על גירים מיוחדים ואין לך מה לספור כוחות סוס דמיוניים. אתה מדבר על מיניבאגי, חד מושבית, קלה, עם מנוע אופנוע, או באגי קלאסית מבוססת מכלולי טרנספורטר/סובארו.

לגבי נושא התאמה למירוצים - לדעתי, זה כן חשוב. אתה לא הולך לנצח שום דבר, ואולי גם לא להתחרות. אבל תקנון מנחה - נניח T1, או מיניבאגי - נותן לך מסגרת. הוא מגדיר לך רוחב מסויים. הוא מגדיר לך איך לבנות כלוב התהפכות בטוח. הוא מגדיר לך מינימום של מערכת בלימה, אורות, בטיחות וכן הלאה. אני לא רואה סיבה לא לנסות להצמד לתקנון הטכני, כשאתה מחליט במודע איפה אתה חורג ממנו בגלל אילוצים תקציביים כרגע, וגם עושה את זה ככה שבעתיד תוכל לתקן.

-->